STILLE NO. 9 KLOMPERTJE KLOMP Opnieuw op Mosk< PUROL Geneest en Verfraait de Huid TWEEDE BLAD DASHIELL HAMMETT Een taak voor boeren en loondorschers ten bate van ons volk. De vee-ruiling en het afwachten hiermee. RADIOPROGRAMMA. Interessante grepen uit het programma van den dag. TIJDSCHRIFTEN KERK EN SCHOOL EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN .Duitse He leg De strijd in he "v. w GESCHREVEN DOOB TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 170 KETTINGHANDELAAR AANGEHOUDEN. De Edesche politie hield den win kelier G. aan, die zich had schuldig gemaakt aan het drijven van ket- tmghandel, aan het op groote schaal verkoopen en verhandelen van textielkoederen, damesondergoe deren, dameskousen, en ook van schoenen en koffie. Een dozijn da meskousen werd verkocht voor 32. De goederen werden betrok ken uit Veenendaal en Arnhem, 's Mans textielvergunning werd in getrokken en proces-verbaal opge maakt. Het onderzoek duurt nog voort. FATALE VRIENDELIJKHEID. De Edesche politie vermoedde reeds lang dat zekere E. zich schul dig maakte aan clandestien slach ten. Bewijzen kon zij hem echter tot dusver nog niets. De man woon de tegenover twee politiemannen, die hij nimmer groette, hetgeen na tuurlijk zijn zaak was en waarop dan ook niets viel aan te merken. Toen E. dezer dagen zijn houding echter radicaal veranderde en de politiemannen vriendelijk groette, kwam dit den laatsten zóó verdacht voor, dat zij besloten een inval te doen. Zij vonden daarbij drie le vende varkens, waarvoor geen ver gunning aanwezig was en die dan oor in beslag genomen werden. Te gen E. en zijn klanten werd pro ces-verbaal opgemaakt. Een der af nemers, de caféhouder B., had 12 pond vleesch in den grond gestopt. Het vleesch was volgens opgave van den caféhouder bestemd voor zijn gasten. De keuringsdienst keur de het terstond af voor de con sumptie. REPORTAGEWAGEN VOOR HET OOSTELIJK FRONT. Thans gereed voor vertrek. Na een week van noesten arbeid was Zaterdagmorgen de reportage- wagen, welke door den Nederland- schen Omroep ter beschikking van het Nederlandsche legioen voor den dienst aan het Oostelijke front was gesteld, gereed gekomen. De wagen reed het terrein op van Studio C. aan den Sehuttersweg, waar dr. ir. Herweijer, dir.-gen. van den Nederl. Omroep, aanwezig was om een laatste inspectie te houden en om afscheid te nemen van de •beman ning. Het werd een gemoedelijk afscheid. De wagen bleek tot in de puntjes in orde te zijn. Voor elke berekenbare eventualiteit was ge zorgd: De wagen zal met haar beman ning voorloopig vier weken naar de Duitsche Propaganda Kompagnie- sehule te Potsdam gaan ter oplei ding voor den dienst aan het front en vertrekt vervolgens naar het hoofdkwartier van het Nederland sche legioen te Krakau. Vandaar gaat hij tenslotte naar de onbeken de bestemming aan het front. Zoodra alles functionneert, zal elke week een samenvatting van de in het oorlogsgewoel opgenomen reportages door den Nederlandschen Omroep worden uitgezonden. ERNSTIG ONGELUK TE RIDDERKERK. Twee dooden. Gistermiddag is te Ridderkerk aan den Oudelandscheweg een landbouwtractor, bestuurd door den 19-jarigen P. Visser, wonende te Rijsoord, van den weg in de sloot terecht gekomen. Zoowel de be stuurder als de 10-jarige H. v. d. Heerik, die met hem meereed, ge raakten onder den tractor er wer den op slag gedood. RÏJSTDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Met de arrestatie van een achttal personen, allen uit Zaandam, is een belangrijke rijstdiefstal tot klaar heid gebracht, welke daar ter stede gedurende een tijdvak van bijna een jaar ten nadeele van de N.V. Mico gepleegd werd en waarbij vol gens een inventarisatie ongeveer 15.000 kilo rijst werd ontvreemd. De hoofddaders waren fabrieksarbei ders, die tijdens hun nachtdienst ge legenheid vonden de rijst in balen van 100 kilo weg te halen. Nederlandsche arbeiders in Frankrijk. - Zondag a.s. zal over den zender Hilversum II van 14.15 uur een reportage worden uitgezonden van een bezoek aan de in Frankrijk werkende Nederlandsche arbeiders Tijdens dit kwartiertje zal dan tevens een vraaggesprek gevoeru worden met een werknemer en een werkgever. LAND- EN TUINBOUW. Persoonlijk belang harmonieert met algemeen belang. Zooals in een persbericht is mee gedeeld, zal het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd aan de boeren voor de granen en peulvruchten, welke zij vóór 30 No vember a.s. inleveren, een premie, van dertig cents per honderd kilo gram toekennen. Zoo wordt van ge noemde producten een snelle inle vering bevorderd, welke voor een regelmatige voedselvoorziening van ons volk van de grootste beteeke- Het behoeft geen betoog, dat in den winter, wanneer de wateren zijn gestold en het gebruik van ka nalen en andere vaarwegen niet mogelijk is, het vervoer van levens- benoodigdheden vaak groote belem meringen ondervindt. Vooral onder de tegenwoordige omstandigheden is het dus een eisch van wijs beleid, ervoor te zorgen, dat zooveel moge lijk vóór het aanbreken van het barre seizoen de oogstproducten, welke voor ons volk een levens- noódzakelijkheid zijn, zich daar be vinden, waar zij verwerkt en zon der bezwaar naar de verbruikers getransporteerd kunnen worden. Het schijnt thans het juiste oogenblik, erop te wijzen, hoe verdienstelijk de boeren zich voor het algemeen be lang kunnen maken, door hieraan zooveel mogelijk mede te werken. De vastgestelde premieregeling be wijst, dat de Overheid haar waar deering voor het werk van den land bouwenden stand, mede in dit op zicht, ook door een daad wil toonen. Al haar streven heeft zij erop ge richt om ten minste tweederden var. den oogst vóór de Decembermaand ingeleverd te krijgen. Intusschen is voor het bereiken van dit doel de vraag, in hoeverre thans het dorschen voortgang kan vinden, van groot gewicht. Daarom moge de aandacht onzer boerenbe volking met nadruk op deze vraag worden gevestigd. Er bestaan verschillende soorten drijfkracht, waarvan men zich voor het dorschen pleegt te bedienen. Wij denken aan benzine-motoren, aan gasolie- en petroleum-motoren, aan electromotoren, aan generatoren, waarvoor anthraciet of turf noodig is, en aan locomobielen (stoomwerk tuigen). Ongetwijfeld zal worden getracht, zooveel mogelijk vloeibare motor brandstof voor dorschmachines be schikbaar te doen stellen. Maar de mogelijkheden in dit verband zijn beperkt. Het is niet onmogelijk, dat men niet over genoeg vloeibare mo torbrandstof zal kunnen beschikken om alle dorschmachines, welke daar mee worden gedreven, te laten wer ken. Daarom is een onderzoek naar an dere mogelijkheden ingesteld. Het is niet uitgesloten, dat men ir. bepaalde gevallen tot electrificatie zal kunnen overgaan, zoodat boeren zich bij het dorschen van electro motoren zullen kunnen bedienen. Als gevolg van een zekere schaarschte aan materialen zal dit evenwel slechts in die gevallen, tot op zekere hoogte, mogelijk wezen, waar men weinig materialen behoeft te gebruiken om een groot aantal boeren in staat te stellen, kracht- installaties op hun bedrijven in te richteji. Voorts zal men van de beschik bare locomobielen het grootst moge lijke profijt moeten trekken. Daar om wordt getracht, een contact tot stand te brengen tusschen de dor- schers en de locomobielhouders, •dis dikwijls zijn dit verveners die hun werktuigen aan de dorschers zullen kunnen verhuren. Men kan de opmerking maken, dat het toch ook mogelijk is, gas als drijfkracht te gebruiken. Maar men bedenke, dat de tractoren steeds moeten kunnen worden getranspor teerd. En zij zullen lang niet overal kunnen worden bijgevuld! De mo gelijkheid van gasgebruik ten dien ste van tractoren is dus beperkt, Geweerpatronen zijn geen speelgoed. -"De 15-jarige W. te Ede speelde met een geweerpatroon, die hij ergens gevonden had. Met een steen en een hamer bracht hij het patroon tot explosie, waardoor een gedeelte van de huls terecht kwarn in zijn rechterhand. Twee doktorer. kwamen er aan te pas om de wond te verbinden. zelfs in die mate, dat zij nauwelijks van meer dan theoretisch belang te achten is. Wat verder het gebruik van gene ratoren betreft, dit wil de Overheid in ruime mate aanmoedigen. Daar om heeft zij goedgekeurd, dat voor baar rekening een zeer groot aantal tractoren tot generatoren zal kun nen worden verbouwd. De boeren behoeven niet te vreezen, dat de Overheid de verbouwingskosten op de landbouwers, door een korting op de richtprijzen voor hun produc ten zal verhalen. Dit is niet in overweging. De loondorschers zijn in de ge legenheid, hun tractoren aan te ge ven, opdat deze tot generatoren zul len worden verbouwd. Dat de loon dorschers van die gelegenheid ten volle gebruik maken, is ook vooi henzelven van het grootste belang. Want doen zij dit niet, dan is de kans, dat zij straks geen brandstof kunnen krijgen, om hun werktuigen te gebruiken, zéér groot. Vele loondorschers zijn reeds zoo verstandig geweest, hun tractoren voor zoodanige verbouwing aan te geven. Maar daarmee is het groote aantal tractoren,' welker verbou wing de Overheid voor haar reke ning wil nemen, nog niet bereikt. Er kunnen zich dus nog meer loon dorschers opgeven. En meer aangif ten zijn niet alleen mogelijk, maar ook noodzakelijk. Want de voorra den vloeibare brandstoffen zijn be perkt. En een tijdige aflevering van granen en peulvruchten door de boeren is nu voor ons volk meer dan ooit een levensvoorwaarde. Alle omstandigheden in aanmer king genomen, kan men vertrouwen, dat, mits alle hulpbronnen zooveel mogelijk worden aangewend vooral, wat de verbouwing van tractoren in generatoren aangaat men het dorschen met behlup van de beschikbare brandstoffen voort gang kan doen vinden. De Overheid heeft tijdig de noo- dige maatregelen getroffen om dit mogelijk te maken. Wanneer de boeren en de loon dorschers nu van hun zijde mede werking verleenen, zal het dorschen op het 'juiste tijdstip en in voldoen den omvang kunnen plaats vinden en zullen de granen en peulvruch ten vroegtijdig kunnen worden af geleverd. Door dit te bevorderen, zijn de boeren en de loondorschers zelven gebaat. Want zij behoeven zich dan niet ongerust te maken, dat de dorschwerktuigen wegens schaarsch te aan geschikte brandstof onge bruikt zouden moeten blijven. En de verbouwing kost hun niets. Door tijdig hun oogstproducten in te leveren, zijn de boeren gebaat, want zij ontvangen dan een niet te versmaden premie. Naast dit stoffelijk gewin zal hen tot voldoening stemmen het zedelijk besef, dat zij als lederi van de Ne derlandsche volksgemeenschap het hunne ertoe bijdragen o.m de voed selvoorziening van ons volk in den komenden winter zooveel mogelijk te verzekeren. Persoonlijk en algemeen belang zijn aldus op een harmonische wijze nauw met elkander verbonden. Wanneer een tijdige inlevering van de voornaamste oogstproducten door de boeren een onbelemmerde voedselvoorzienig van ons volk in het winterseizoen waarborgt, zal de landbouwende stand een treffend blijk van besef zijner verbondenheid met de andere volksgroepen geven, waardoor het eenheidsgevoel der Nederlandsche gemeenschap nog zal worden verstevigd. Het is reeds eenige weken zelfs maanden geleden dat ondergetee- kende als secretaris van de provin ciale organisaties voor de bestrijding der rundertuberculose en voor de rundveefokkerij in opdracht van de betreffende besturen, propaganda heeft gemaakt voor de veeruiling, in verband met de verplichte in krimping van pl.m. 20 van onze veestapels. Daarbij werd gewezen op het groote belang, of beter gezegd de noodzakelijkheid om de verplichte inkrimping te gebruiken om de on- pijoduotieve diepp, hqj^ij door lage melkopbrengst of door reactiever schijnselen, dan wel door beide te zamen nu van de hand te doen. Ge- .noemd werd dat ruiling van vee door de veehouders onderling hier voor noodzakelijk was, omdat, kort weg gezegd, de aantallen van de goede en slechtere koeien op de be drijven onderling zeer verschilden. Met groote nadruk werd er voorts op gewezen, dat de plaatselijke in stanties, als bestrijders- en fokver- eenigingen, de zuivelfabrieken het zij afzonderlijk of beter nog in ge zamenlijk werken, de organen bij voorkeur moesten zijn, waardoor de veeruiling onderling .moest worden ter hand genomen en geregeld. Dan werd ook genoemd de mogelijkheid van een meer algemeene ruiling middels het kantoor van onze pro vinciale organisaties. Tenslotte werd een schema gege ven ten opzichte van de regeling voor de ruiling, waarbij de prijs-, beoordeeling met het kostenvraag- stuk zoowel voor de aanbieders als voor de aanvragers van ruilkoeien. Volgens onze opvatting lag hierin veel aannemelijks, zoowel voor de aanbieders als de aanvragers van ruilkoeien. Hierbij werd volgens onze besturen de mogelijkheid ge schapen om met een betrekkelijk gering kostenbedrag de veestapel te verbeteren, zoowel tenopzichle van de melkopbrengst als de tuber- culose-bestrijding, zelfs werd doot ons aan verschillende fabrieksbestu ren in overweging gegeven bij rui ling onderling het prijsverschil een voudig voor haar rekening te ne men. Dit lijkt aldus een onmoge lijkheid, maar toch zijn wij van meening, dat het uiteindelijk resul taat zeer mee zal vallen. De stijging van kwantiteit en kwaliteit van de melk per koe en de verbeterde ge zondheidstoestand van de veestapels zal volgens onze meening de exploi tatie der fabriek meer ten goede komen dan het nu oppervlakkig lijkt. Gelet op de Noordhollandsche voorzichtigheid en de concurrentie- vrees van de fabrieken onderling zal dit idee wel als een utopie wor den beschouwd en daarom als te fantastisch niet in bespreking wor den genomen. Het zij zoo, maar toch heb ik gemeend dit als mijn persoonlijk inzicht hierbij naar vo ren te moeten brengen. Trouwens er is meer, dat ik in dit verband als mijn persoonlijke meening noemen moet. Reeds lang ben ik in dienst van de organisaties voor de rundveefokkerij en de ge zondheidsdienst van het vee. Al dieri tijd heb ik gestreefd naar een Noordhollandsch eenheid en als zoodanig onderdeel en liefst een belangrijk ,van de landelijke or ganisaties als het N.R.S. en de ge zondheidsdiensten. Om dit te be reiken was noodig, naast volhar dingsvermogen een groote dosis optimisme. Volharding was noodig voor het volgen van de gekozen richtlijnen. B.v. was dit bij de fok kerij het voorop stellen van de productie. Bij het volgen van deze richtlijnen ondervond men naast medewerking ook vrij belangrijke tegenstand en het is wel voorgeko men dat een behoorlijk optimisme aanwezig moest zijn om op de inge slagen weg voort te gaan. In hoe verre dit de juiste is, zal in de toe komst blijken. Voorhands nieenen wij te mogen constateeren, dat het Noordhollandsche vee van de aan gesloten bedrijven, zoowel ten op zichte van de melkopbrengst als van de tuberculose-bestrijding be langrijk is verbeterd. Nu komt evenwel de verplichte veelevering en wij houden ons hart vast, wanneer wij zien, hoe die op het oogenblik wordt toegepast, zon der dat van de zijde der belangheb bende organisaties voldoende maat regelen worden getroffen om de goede dieren voor onze provincie en dus kapitaal te bewaren. Absoluut onjuist vind ik het, dat er in som mige organisaties de zaak van de ruiling voor het bewaren der goede koeien nog niet eens is besproken. Gevoelt men dan niet wat hier op het spel staat? De opbouw van een productieve, gezonde veestapel eischt bijna een menschenleeftijd en wat in al deze jaren aan de veever betering is gedaan, dreigt nu voor een belangrijk deel verloren te gaan. Veel meer valt hierover nog te zeggen en bewijzen heb ik te over welk belangrijk deel van ons vee nog minderwaardig is en afgeleverd kan worden in de plaats van onze goede koeien, maar dan kan er niet langer gewacht worden met het treffen van maatregelen. De bestu ren dienen in deze hun plichten te begrijpen. Overleg is hierbij noodig zoowel per plaatselijke organisatie onderling als gezamenlijk b.v. con trole- en fokvereeniging, met die van de zuivelfabrieken waaraan de t.b.c.-bestrijding is verbonden. Wacht hiermee niet langer en doe het zoo spoedig mogelijk. E. KOSTER Dz. WOENSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.45 Gr.pl. 9,15 Voor de huis vrouw. 9.25 Gr.pl. 10.Fragm. „Das Nachtlager von Granada",i( opera (opn.) 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.Orgelconcert. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Haarl. Or- kestvereen. en gr.pl. 2.15 De Roman cers, soliste en gr.pl. 3.Voor de vrouw. 3.20 Fluit en piano. 4.Bij bellezing (voorbereid door de Christ. Radio Stiphting). 4.20 Voor de jeugd. 5.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Gr.pl. (met toelichting). 6.15 Voorde binnenschippers. 6.30 De Ramblers. 7.BNO: Econ., vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gr.pl. 7.30 Volkszangkoor met pianobege leiding. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Cabaret- progr. (opn.) 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.BNO: Uitz. in de Eng. taal: The Dutch achieve ments in the Netherlands Indies. Hierna sluiting. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.Morgen wijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. kerkcomité). 10.20 Gr.pl. 10.40 Deel. 11.Gr.pl. 12.15 Curt Hohen- bergen en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Roe- meensch orkest. 1.30 Gr.pl. 1.45 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus" (opn.) 4.Zang met pianobegeleiding en en gr.pl. 5.Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beurs berichten. 5.30 Ensemble Bandi Ba- logh. 6.Dansmuziek (gr.pl.) 6.15 Orgelconcert en zang. 6.45 Rep. 7. BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Gr.pl. 7.30 Lezing „Volksgezondheid". 7.45 Gr.pL 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Residentie-orkest en solist. (9.—-9.15 Causerie „In Holland staat een huis"). 9.45 BNO: Nieuwsber. 10— Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.0510.15 Gramofoonmuziek. Ernstige muziek. Het tusschen 20.15 21.45 Hilv. I uit te zenden Kur- hausconcert brengt een zeer bij. zonder muziekgebeuren. Het Re. sidentie Orkest o.l.v. Carl Schu» richt geeft o.m. een uitvoering van een strijkorkest werk van Theo Berger, n.L diens Rondo Capricciozo. Joseph Pembauer treedt hierbij op als solist. O.m. wordt door hem uitgevoerd het vierde pianoconcert van Beetho- ven. Reportages. Van 18.4519— Hilv. H wordt een reportage uitgezonden over Hilversum als tuinstad. Voor de jeugd. Dr. Siestrop houdt van 17.3017.45 Hilv. I een lezing over de verzorging van ons lichaam onder het motto „Gezond zijn, gezond blijven". Daar onze gezondheid het hoogste goed is, luisteren natuurlijk alle jongens en meisjes naar deze uitzending. Voor de tuinders geeft mej. A. A. Fokker aanwijzingen van 14.15— 14.30 Hilv. II „Hoe je het best je tuintje verzorgt". Voor den boer. In het programma van 12.2512.40 Hilv. I is deze keer iets te leeren uit het bezoek, dat gebracht wordt aan het bij enhouders-bedrijf Signal. Het eerste Augustusnummer van het veertiendaagsch tijdschrift „Signal", dat ook in een Neder» landsche uitgave verschijnt, bevat, als altijd, een keur van actueel» foto's. Vanzelfsprekend zijn deze thans vrijwel geheel 'gewijd aan den vernietigingsoorlog tegen het bolsjewisme. Bijzonder interessant is een fotoreportage van de bestor* ming der citadel van Bresk-Litowsk Een aantal kleurenreproducties van teekeningen van Hans Liska, ont« leend aan den Balkanoorlog, als» mede een unieke reportage van Wolfgang Weber, die als eenige Europeesche journalist den strijd in Syrië meemaakte, verhoogen de aantrekkelijkheid van dit nummer. Een pagina: „Spanje danst"; een leerzaam artikel van den bekenden zoöloog dr. Mell, over slangen; een aantal prachtige kleurenfoto's van de Berlijnsche bloemententoonstel ling; een lezenswaardige beschou wing over „Europa's Moedertaal", en nog een schat van foto's op al lerlei geied bewijzen tenslotte de aantrekkelijke veelzijdigheid van dit ook technisch uitstekend ver zorgde tijdschrift. DS. WARNERS TE APELDOORN BEVESTIGD. In den dienst van Zondagavond in de Groote Kerk te Apeldoorn heeft ds. Karres, predikant bij de herv. gemeente aldaar, den uit Alkmaar overgekomen predikant ds. J. H. W. Warners in zijn dienst werk bij die gemeente bevestigd met óen preek over 2 Tim. 4 2a „Predik het Woord." Na de plechtigheid zong de ge meente den nieuwen predikant Gezang 49 toe. 111. Hoe was dat nou toch eigen lijk mogelijk. Dat je door zo'n reuze- vis een flink eind in de hoogte kan worden geslin gerd, is nog te begrijpen, maar een slinger naar de maanVa der had altijd verteld, dat dat ding duizenden kilometers van de aarde stond. 112. Het dikke mannetje was een en al vriendelijk heid voor Klom- pertje. Hij stond maar te buigen, alsof die stevige knaap uit Paling- dam ik weet niet wat voor een majesteit was. „Mag ik U voor gaan, de Koning verwacht U", ze de maanbewoner. 143e Jaargang 1* Uit het Hoofdkwa: Führer, 5 Aug. (D.l perbevel van de wee békend: In de Oekraine wi pogingen van de in bied samengedrongei strijdkrachten verij van den vijand were den pan gehakt. Bij van het gebied v; werd op 100 kilom< van Smolensk een delijke afdeeling dei deels ingesloten. In Estland werd d ingenomen. Gevec bestookten in den nacht zonder ophot voor de oorlogvoerir inrichtingen te Mosk volle wijze met brisa bommen. Bij aanvalle sche ravitailleerir bracht het luehtwape van Ierland en in hi St. George twee koi Het Duitsche op is tevred B e r 1 ij n, 5 Au De oorlog tegen he me in Sovjet-Ruslai de zevende week in Uit dit feit, dat een kalender kan aflezen de propaganda van d de militaire toestand er ongunstig uitziet i land, waarvan weer ei geruchten, beweringen ties het gevolg is, zui droomen, die zullen anders te zijn gewees gandistisóhe wenschd weerd wordt, dat de taire leiding de Russi derschat, dkt de Blitz is, dat de terreinmoei overwinnelijk zijn, da moraal onbuigbaar is voer van materiaal sche leger belemmerd Steeds weer motiveert weringen met er op t de zevende week var: tocht thans is begonm over eenig geheugen zich herinneren, dat de beweringen ook b veldtochten in dezen zijn. Bij de actie i sprak Chamberlain z woord over de gen Churchill sprak van e fout der strategie van danks waren de oper meer dan vier weke: Tijdens den veldtocht kwam er een reeks soc sies: maar onder het feiten, vielen zij alle Het Duits< Toen de Duitschers ka den strijd aanbqndi er op, dat de Duitse! dit klimaat niet gewe strijden en dat de I heerschappij hadden c landsche Zee. Toch c Rummel de Britsche naar de grenzen van staat hij thans, niet o: schen zijn reisplan Y. broken, maar omdat leisplan zóó en niet En alleen op het Dui komt het in dezen c den Duitschen politie ren tijdtabel. Dit rei neert ook in Rus1?;k daar met dezelfde verwezenlijkt als in veldtochten. Maar ni de punctualiteit zou Wat echter is punctr oorlog. Een oorlog is van hazewinden, wa: op een stopwatch w men. De oorlog onder van den vrede doo: men van toevallig factoren, die slech

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6