PUBLICATIES AGENDA EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Zaterdag. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 Augustus is de apo theek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend zijn, wordt gedurende de daar op volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. TWEE KINDERMIDDAGEN IN 'T GULDEN VLIES. Het zal de kinderen en niet min der de ouders veel pleizier doen te vernemen, dat er in deze vacantie ook een paar middagen voor de jeugd georganiseerd worden. Even als het vorige jaar Augustus zal ook nu „Het Kindertooneel" onder leiding van Han König, deze mid dagen verzorgen en wel Dinsdag en Woensdag half drie in het Gul den Vlies. Gaf dit gezelschap toen 3 succesvolle opvoeringen van „Hans en Grietje", nu komt het met het vroolijke sprookje „Zwaan kleef aan". Medespelenden zijn: Nina Bergs- ma, Mies Hagens, May Vollenga, Sophie Stein, De Zwaan Henk Rigters, Cor Dommelshuizen, Stine Lerou, Jaap Engelbert, Wim v. d. Brink, Han Bentz v. d. Berg. Aan den vleugel: Guus van Rooy. De Telegraaf schreef naar aanleiding van een voorstel ling in de Stadsschouwburg te Amsterdam o. m.: Een schouwburg vol kinderen heeft genoten van een kindersprookje in 3 bedrijven, dat Stine Lerou met haar kindertoo neel onder den fascineerenden titel „Zwaan kleef aan" ten tweede male in den Stadsschouwburg op voerde. Niet alleen de kinderen, doch ook de ouders konden plezier hebben aan dit spontaan opge voerde vroolijke verhaal van alle dag en droomenland. Han König voerde een verzorgde regie van het sprookje. Het geheel maakte „Zwaan kleef aan" tot een verdiend succes, waar toe het charmante spel van Nina Bergsma als de held zeker veel bijdroeg. CHARLOTTE KOHLER MET „FRASQUITA". Vrijdag 15 Aug., desavonds half acht, zal Charlotte Kohier nog maals „Frasquita" ten tooneele brengen. Deze avond vindt in 't Gulden Vlies plaats. Ongetwijfeld zal hiervoor evenals de vorige keer weer veel belangstelling bestaan. De voordracht van Frasquita door Charlotte Kohier brengt in derdaad één der mooiste voor drachtsavonden die men zich den ken kan. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. KINDJE VERDRONKEN. Vrijdagmiddag is het 3-jarig zoontje van den heer J. K. te Broek op Langendijk achter de ouderlijke woning te water geraakt. Op een gegeven oogenblik werd de kleine vermist. Na eenig zoeken en dreggen vond men het ventje in het water liggen. Dr. Verdonk kon slechts den dood constateeren. TENTOONSTELLING KUNST ZAAL BOENDERMAKER. In de kunstzaal van den heer Boendermaker, Loudelsweg Bergen, wordt thans een, interessante ten toonstelling gehouden van werken van acht en twintig kunstenaars uit de collectie Boendermaker. Juist de grootheid van deze col lectie heeft het mogelijk gemaakt in één zaal werk van zoo zeer uit- eenloopende kunstenaars te hangen en toch een harmonisch geheel te krijgen. In kunstenaarskringen is het bekend, dat de heer Boender- maker dermate de gave bezit het werk harmonisch te hangen, dat vele kunstenaars hem verzochten hun tentoonstellingen in te, richten. Zooals men weet bestaat de col lectie-Boendermaker voor een zeer groot deel uit werk der Berger School, waarin het donkere coloriet domineert. Een prachtig voorbeeld hiervan is het geëxposeerde doek van Colnot „landschap Zanegeest", dat van een paarlachtige glans is. Ook het landschap van Piet Wieg man kan een der best geëxposeerde werken worden genoemd. Verwonderlijk is echter hoe de heer Boendermaker er in geslaagd is, naast het meer zware Holland- sche werk van bovengenoemde en Piet van Wijngaart, Jos. Croën, Matthieu Wiegman, Charley Toor- op en Leo Gestel, ook een plaats te geven aan het lichtere werk van Jan Sluyters, Kees Boenderrnaker, Paul Henkes, Max en Toon Helder. Wij vinden op deze expositie staande naakten van H. Jones en A. Verhorst en een liggend naakt van G. Hordijk, doeken die nog zelden werden geëxposeerd. Eer eigenaardig werk is het op triplex decoratief geschilderde werk van rriej. Wijnands van Besserlo „Witte Kippen". 'Als schilderij bevredigt dit wérk ons niet, aangezien het te vlak geschilderd is. Om de kleur en de voorstelling zou deze voorstel ling als gobelin echter zeer voldoen. Van Leo Gestel hangt er een bloemstuk door hem ongeveer twin tig jaar geleden vervaardigd, dat tnans geen beeld meer geeft voor het kunnen van dezen grooten kunstenaar. Het hangen van dit werk moet men echter zien als een offer van den heer Boendermaker aan de harmonie. Van Charly Toorop hangt er een mooi en krachtig werk van dc Rotterdamsche haven, een doek, dat vooral thans het Nederlandsche hart goed doet. Maks is aanwezig met een vurig danspaar in circus, merkwaardig goed door de be lichting. Van Filarski hangt er een zeer geslaagd en imponeerènd doek „Jodenkerkhof in Marokko." Otto van Rees is vertegenwoordigd door een religieus werk ,*,Het Heilige Gezin"; Adriaan Lubbers door een „Landschap uit Girmignano"; Elze Berg door „Een Spaansche dame"; Jelle Troelstra eveneens door een landschap uit Girmignano; Harry Kuylen door een Amsterdamsch stadgezicht; Germ, de Jong door een bloemstuk en Frits Klein door een circuspaar. Zooals u ziet valt er op deze ex positie veel belangrijks te zien. De tentoonstelling is deze maand gratis toegankelijk. ROMANTISCHE LIEFDE. De Vereenigde Haagsche Spelers, die, op uitnoodiging van de V.V.V. te Bergen, morgenmiddag om 2 uur :n het Openluchtthéater aldaar, een voorstelling geven van het blijspel „Romantische Liefde" van Eduard Rostand, boekten in het Haagsche Openluchtthéater met dit in het begin van de 18e eeuw spelende blijspel veel succes. De Telegraaf schreef hiervan: Zij hebben het met succes ge speeld. Nico de Jong en Jan van der Linden waren de diplomatieke vaders van het romatische paartje en de rollen waren in goede handen. Pierre Balledux was Straforel met fantasie en vol verve. De minnaar, Wim Vesseur, had veel schik in de fraaie rhetoriek en het meisje, An neke Pauwels, was het" best in de vinnigheid van haar desillusie. „Les Romanesques" (Romantische Liefde) van Edmond Rpstand, is één van die stukken, die steeds weer op het repertoire komen van verschil lende gezelschappen. Spelend in het begin van de 18e eeuw, heeft het de buitengewone bekoring van de cos- tuums uit dien tijd, maar dit was niet het doel waarmee Rostand dit stuk schreef. Ook nog in den tijd waarin Rostand dit stuk schreef (hij leefde van 1868 tot .1918), dweepte de jeugd met de romantische liefde. Niet zoo'n doodgewone burgermans verliefdheid, waarbij vulgaire zaken, als het vragen van de hand der ge liefde aan de ouders, die als bewakers de wacht hielden over hun kinderen, te pas kwamen. Neen, het was de taak van den jongeman het meisje te bevrijden uit de handen van deze, hun tijd niet begrijpende, menschen. Vooral de meisjes, niet bekend met de gevaren welke het leven kon brengen, dweepten met schakingen en vreemde avonturen. Rostand heeft dit op een vriendelijke wijze belache lijk gemaakt, en heeft ons daarmede een stuk geschonken vol charmante Fransche spotternij, een levende Watteau. Na de voorstelling zal „Aurora" uit Stompetoren, door een achttal dansparen, in West-Friesche cos- tuums, eenige oud-Hollandsche dan sen uitvoeren, terwijl een kwartet van het Alkmaarsche .sympohnie- orkest entree-akte muziek ten ge- hoore zal brengen. CASTRICUM. In memoriam B. A. Res. - Gister overleed de heer B. A. Res. Hij werd geboren 15 Februari 1867 hier ter plaatse. Na de lagere school te hebben bezocht, wijdde hij zich aan het bloembollenvak. Gedurende 40 jaar bekleedde hij de functie van ge meente-ontvanger. Meer dan 30 jaar was de overledene kassier van de coöp. boerenleenbank en vele jaren was hij bestuurslid van „Het Witte .Kruis". Tevens behoorde hij tot de oprichters van de plaatselijke hard- draverijvereeniging. Hij vervulde geruimen tijd de functie van regent van de Algemeene Armen uit de gemeente, welke functie, evenals de overige hierboven vermelde, sedert eenige jaren niet meer door hem werd uitgeoefend. Hij ruste in vrede. Secretarie gesloten. - Ter gelegen heid van den r.k. feestdag van Ma ria ten Hemelopneming op Vrijdag 15 Aug. a.s. zullen alle afd. tér ge meentesecretarie gesloten zijn. Geen harddraverij. - Wegens te geringe deelname zal de harddra verij, welke gehouden zou worden op Vrijdag 15 Aug. a.s. niet doorgaar. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. De leider van den Distributiedienst Kring ALKMAAR maakt bekend, dat van heden af bij den Distribu tiedienst Oudegracht 168, ingang Ridderstraat, formulieren (MD 112) ter verkrijging van extra rantsoe nen vaste brandstoffen kunnen wor den afgehaald, door hen, die een Donkaart J. of K. voor Haarden en Kachels hebben ontvangen en in de particuliere woning tevens één of meer vertrekken voor uitoefening van een beroep of bedrijf in gebruik hebben. Onder bovenbedoelde vertrekken worden verstaan: winkels, werk plaatsen, particuliere kantoorruim ten, wacht- en behandelingskamers van artsen e.d. en in bijzondere ge vallen leskamers en spreekkamers. Formulieren MD 112 kunnen NIET worden ingediend: a. door personen, die hun woning verwarmen met „Centrale ver warming" (dus houder zijn van een bonkaart L.); o door pensions en kamerverhuur ders, waarvoor nog nader een regeling zal worden bekendge maakt; C ten behoeve van werk- en les kamers, welke slechts in de avonduren als zoodanig worden gebruikt. Onderwijzers en leeraren, die hur. beroep hoofdzakelijk in een onder wijsinrichting uitoefenen of voor wie het geven van lessen aan huis slechts een bijkomstige bron van in komsten is, komen voor een extra verstrekking N I E T in aanmerking. De formulieren moeten intwee- v o u d uiterlijk 14 Augustus 1941 bij den Distributiedienst zijn inge leverd. Alkmaar, 8 Augustus 1941. De leider voornoemd, H. BAKKER. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollenveiling. - De eerste droge bloembollenveiling van de Langendijker Groenten Centrale, welke Vrijdagmorgen in het veilings gebouw alhier werd gehouden, mocht zich in een goede belangstelling ver heugen. INLEVERING VAN METALEN. VERZONDEN OPROEPINGEN. De Burgemeester van Alkmaar maakt bekend, dat voot de vol gende wijkgedeelten oproepingen voor de inlevering van metalen zijn verzonden: OM TE VERSCHIJNEN IN HET GYMNASTIEKLOKAAL SCHOOLSTRAAT: a Op MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941- Schoutenstraat (even zijde); Frans Halsstraat; Marktstraat; Augustijnsteeg; Kerkstraat en Koorstraat, b Op DINSDAG 12 AUGUSTUS 1941: Oudegracht (even- zijde tot en met 130 en oneven zijde tot en met 153). c. Op WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1941: Oudegracht (even zijde vanaf 132 tot en met 204, gedeeltelijk), idem (oneven zijde vanaf 155 tot en met 281). d. Op DONDERDAG 14 AUGUS TUS i.941: Oudegracht (vanaf 204 even zijde) Idem (vanaf 283 oneven zijde). Bewoners van Woonwagens en Woonschepen. De inleveringsplichtigen worden er met nadruk op gewezen, dat het niet-ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van de in de ver ordening betreffende de inlevering van metalen opgelegde verplich tingen. ■Alkmaar, 9 Augustus 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. INLEVERING VAN METALEN DOOR HANDEL EN BEDRIJF. De BURGEMEESTER van ALK MAAR maakt bekend, dat oproepin gen voor de inlevering van metalen zijn verzonden aan overheidsbedrij ven, kantoren, kleinhandelaren, win keliers, vertegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fabrikanten te Alkmaar. Inleveringsbureau. De inlevering van metalen voor werpen „of deelen daarvan, behoo- rende tot een bedrijfs- of magazijn- voorraad van bovengenoemde cate gorieën, geschiedt, tot een maximum van 1000 kg netto per inleverings- plichtige, uitsluitend aan het inle veringsbureau Gymnastieklokaal Ge dempte Nieuwesloot, in de periode van 11 tot en met 16 Augustus 1941. Het inleveringsbureau is gedurende dat tijdvak voor het publiek geopend op Maandag tot en met Vrijdag van 9 uur des voormiddags tot 12% uur des namiddags en van 1uur tot 5 uur des namiddags, op Zaterdag van 9 uur des voormiddags tot 12% uur des namiddags, Inleverlngsplicht. De inleveringsplichtige bedrijven worden gewaarschuwd, dat het niet ontvangen van een «"roeping hen .iet ontheft van hun verplichting Dames, 't is volkomen logisch, Dat U wel eens hebt gedacht, Als U weet Persil bestelde: Wat wordt mij in huis gebracht? Krijg ik nog, precies als vroeger, Van die prima kwaliteit? Of - zit in 't bekende pakje Ook wat „Tijdsomstandigheid"? Kijk eensvéél is er veranderd, Véél is achteruit gegaan; Oók Persil.Toch staat Persil nog, Nèt als vroeger, bóvenaan. Cl. D. Deze veiling werd gehouden onder voorwaarde van contante betaling, waarvoor een vergoeding van per maand tot aan Mei 1942 wordt verleend. Een flink aantal handelaren was opgekomen. De aanvoer beliep on geveer 800000 stuks, hetgeen voor de eerste veiling niet zoo veel is, maar men moet rekening houden met de omstandigheid, dat de bollen dit jaar niet goed gegroeid zijn. Zoodoende was het grootste gedeelte van den aanvoer van de kleinere maten. De kwaliteit was echter uitstekend. Er werd dan ook een behoorlijk gedeelte door de handelaren afgenomen, meestal tegen de basisprijzen. Er werd een zoodanige regeling getroffen, dat de partijen te hoog werden afgedrukt, werden verloot onder de gegadigden. De kooplieden kregen allen een nummer. Het kwam nogal eens voor, dat van deze loting gebruik moest worden gemaakt. De koopers waren over het algemeen vrij vlug met drukken, vooral bij de soorten, welke gaarne worden ge kocht op dit oogenblik. De veilingleider van de L. G. C., de heer fe. de Boer Kz„ heeft vóór den aanvang der veiling de aanwezigen verwelkomd, waarbij hij mededeelde, dat de koopers de volle 100 van het .gekochte moeten betalen. Met eventueele aftrek voor surplus enz. zal eerst later rekening worden ge houden. Bovendien werd vastgesteld, dat tot inlevering binnen bovenstaanden termijn. Indien het netto-gewicht der door den inleveringsplichtige in te leve ren voorwerpen meer bedraagt dan 1000 kg, geschiedt de verzending daarvan op de door het Rijksbureau voor Non-ferrometalen aan de be langhebbenden mede te deelen wijze. Ruimten waaruit ingeleverd moet worden. Onder de werkingssfeer der ver ordening vallen alle bedrijven van handel en nijverheid, alsmede alle officieele en semi-officieele instel lingen. Ingeleverd moet worden uit alle gebouwen en lokaliteiten, die voor de productie, verwerking, be werking en opslag dienen op ieder gebied, uit de daarbij behoorende bijgebouwen en onbebouwde gron den, zoomede uit de kantoren, bu reau's en alle verdere ruimten, wel ke deze bedrijven in gebruik heb ben. Ingeleverd moeten worden voorwerpen uit koper, messing, nik kel, tin en lood en uit de legeerin gen dezer metalen, zooals nieuw zilver, alpacca, Berlijnsch zilver, tin- legeeringen, compositiemetaal e.d. Niet behoeven te worden ingeleverd voorwerpen uit edele metalen, zoo als goud, zilver, platina, aluminium en haar legeeringen, zink of ijzer. De aard der in te leveren voorwerpen. In het bijzonder moet worden in geleverd: a. onbereid, onbewerkt en onafge werkt materiaal en afvalstoffen; b. alle roerende metalen voorwer pen, welke gemist kunnen worden; c. alle eindproducten, welke zich bij handelsbedrijven (zooals waren huizen, winkels) bevinden. De verplichting tot inlevering geldt niet ten aanzien van: I. alle voorwerpen, welke het in standhouden en de veiligheid van de technische bedrijfsuitoefening dienen en welker onmiddellijke ver vanging onvoorwaardelijk noodig zou zijn, voor zoover deze vervan ging niet kan geschieden door voor werpen, die niet ingeleverd behoe ven te worden; II. onbereid, onbewerkt en onaf gewerkt materiaal en afvalstoffen van eiken aard, welke voor de gere gelde voorziening van het bedrijf noodig zijn en tot het gebruik waar van het Rijksbureau voor non-ferro- metalen goedkeuring heeft verleend; III. onbereid, onbewerkt en onaf gewerkt materiaal en afvalstoffen van eiken aard, waarop voorschrif ten van het Rijksbureau voor nor.- ferrometalen betreffende de ver plichting tot het houden van voor- raadboeken en tot aanmelding, als mede betreffende de verwerking en de verplichting tot aflevering van toepassing zijn en welke zich ten behoeve van de metaalverwerking bij bedrijven op het gebied van de metaalhandel, van den handel in oude metalen of van de metaalwin ning bevinden. De verplichting tot inlevering om vat alle voorwerpen, waarvan de af gifte of de vervanging de veiligheid en technische productiecapaciteit van het apparaat niet beïnvloedt. Bedoeld worden alle artikelen, wel ke als hulpmiddelen in de bureau's en in de fabrieken dienen, zooals ..schbakken, siervoorwerpen, beeld- Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Schandvlek (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tschechowa, Al- brecht Schönhals, Friedrich Kayssler en Maria v. Ditmar. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De kuische geliefde (rom.); hoofdrollen Maria Landrock, Willy Fritsch en Camilla Horn. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 9 Augustus. In 't Wapen van Heemskerk optre den van Willy's Melody-band m.m.v. de accordeon-artisten Charley en Johnny. Zondag 10 Augustus. In 't Wapen van Heemskerk optre den van Willy's Melody-band m.m.v. de accordeon-artisten Charley en Johnny, ('s Middags matineee-con- cert). 1.30 uur, concours hippique op het Gem. Sportterrein te Barsingerhorn. 2 qur, in het openluchttheater te Bergen, opvoering blijspel „Roman tische liefde" door de Vereenigde Haagsche Spelers; daarna oud-Holl. dansen in Westfriesch costuum door „Aurora" uit Stompetoren. Kermis te Stompetoren: Maandag 11 Augustus. Kermis te Stompetoren; 8 uur, bij Kamsteeg, Westfriesche avond, tooneel en dans door „Aurora". alleen de op de veiling aanwezige handelaren voor de verdeeling in aanmerking kwamen. Vergadering .„De Koophandel." - De vereeniging van handelaren ir. aardappelen en groenten „De Koophandel" te Broek op Langen dijk hield Donderdagavond een ledenvergadering in café Kramer te Zuidscharwoude. Er was een groot aantal leden aanwezig, waar over de voorzitter, de heer H. es, kannen, ketels, plateau's, pre senteerbladen enz. Ingeleverd moeten voorts worden alle gereede producten, welke geheel voor het grootste deel uit de boven omschreven metalen bestaan, bene vens eventueel in voorraad zijnde, half afgewerkte producten van dien aard, ook als zij zich met het doel tot wederverkoop bevinden bij de ondernemingen van het bedrijfsle ven, zooals fabrikanten, grossiers, depositeurs, warenhuizen en win kels. Fabrikanten, grossiers, winkeliers, enz. van en in technische producten, zooals appendages, kranen, fittings, e.d. behoeven deze artikelen niet in te leveren, voor zoover het hier gaat om artikelen, waarvan de vervaar diging niet in strijd is met de bepa lingen fier toepassingsverboden voor non-ferrometalen 1941 nrs. 1 tot 5, welke door het Rijksbureau voor non-ferrometalen zijn bekend gemaakt. Van deze artikelen behoeft geen opgaaf te worden gedaan en een verbod van verkoop zonder ver gunning geldt hiervoor niet. Halffabrikaten, waarvan de voor- raadsaangifte bij het Rijksbureau voor non-ferrometalen verplicht is gesteld, zoomede aan deze verplich ting onderworpen voor-, ruw-, en oud materiaal behoeven niet bij den Burgemeester te worden ingele verd. Richtlijnen heirvoor ontvangt het bedrijfsleven rechtstreeks vanwege het Rijksbureau voor non-ferro-me- talen, af deeling Centrale magazij nen. Van de verplichting tot inlevering zijn uitgezonderd antiquiteiten en voorwerpen Van kunstwaarde, waar voor dezelfde richtlijnen gelden als voor de burgerbevolking. Overlegging van inventarisatie lijsten. Alle inleveringsplichtigen moeten bij de inlevering aan den Burge meester een volledig ingevulde in ventarisatielijst in tweevoud over leggen. Onder het hoofd „specifica tie" dienen de in te leveren goede ren zoo volledig mogelijk te worden vermeld. De inventarislijsten voor bedrijven, welke hoeveelheden mie veren boven 1000 kg bij een aan te wijzen provinciaal magazijn, moe ten, vóór inlevering, voor accoord worden mede-onderteekend dooi den beheerder van dat provinciaal magazijn. Aan elk der opgeroepen bedrijven is een exemplaar van de hierboven bedoelde inventarislijsten toegezon den. Meer exemplaren zijn aan het kantoor Langestraat 87 (telefoon 4532) verkrijgbaar. Enquêteformulieren Bij de indiening van de oproeping en de inventarislijsten wordt aan den inleveringsplichtige een enquê teformulier schaderegeling uitge reikt. Dit enquêteformulier moet volle dig ingevuld in tweevoud recht streeks aan het Rijksbureau voor non-ferrometalen afd. I.M.S. postbus 95 's-Gravenhage worden verzon den. Bij die enquêteformulier moet moet worden gevoegd het eerste exemplaar van de inventarislijst. Alkmaar, 8 Augustus 1941. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VA:: KINSCHOT. Stenneberg, zijn voldoening uitsprak. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat de V.B.N.A.-vergadering niet is door gegaan. De heeren A. de Jong, M. Kind en C. Mienes zijn door de Beurtbevrachting aangesteld als vaste schippers voor de Amster- damsche markt. De veilingen zul len de door de kooplieden voor het te hoog afdrukken betaalde boete gedeeltelijk in de kas van „Koop handel" terugstorten. Aan den heer H. Vinke werd op zijn verzoek tijdelijk ontslag ver leend als leider van de transportar beiders te Broek op Langendijk. De voorzitter heeft waardeerende woorden gesproken tot den heer Vinke, die tijdens zijn ambtsperiode heel veel voor de kooplieden heeft gedaan. Hierna werd aan de orde gesteld het onderwerp: „Behoud van eigen handel". Een 34-tal leden had hierover een ledenvergadering aan gevraagd. Namens deze leden voerde de heer K. Zeeman het woord, waarbij hij er de aandacht op ves tigde, dat men, naar aanleiding van het centraliseeren van den aard- appelhandel, vrees koestert dat ook de groentehandel aan de handela ren wordt onttrokken. Wat kunnen wij er aan doen om dit te voorkomen? Is het werkelijk zoo dat dit gevaar dreigt? De voorzittter had bij de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale geinformeerd hoe het zal loopen. De heer Driesse heeft gezegd, dat hij distributie zoo lang mogelijk zal tegenhouden, wanneer de handel zelf zijn klanten zoo zal bedienen, dat de verschillende plaatsen in ons land naar evenredigheid worden bediend. Daarom is het onze taak, om zooveel mogelijk de groenten over de afnemers te verdeelen en te verzenden naar dezelfde plaatsen als voorheen en waar ze noodig zijn. Zoolang daar goed de hand aan wordt gehouden, zal er geen distri butie van groente komen. In verband hiermee werd de kwestie der centrale keukens be sproken, Daarvoor zal de behoefte grooter worden. De stadsgrossiers worden daarbij uitgeschakeld, de veilinghandelaren 'echter niet. De provisieregeling daarvoor is niet naar den zin van den handel. Dit schijnt een gevolg te zijn van de te lage provisie, welke steeds door de commissionnairs is bere kend. De voorzitter ried aan min der concurreerend te zijn. Men besloot, na eenige bespre king, tenslotte met de instanties over een betere vergoeding voor de aankoopen door de centrale keukens te zullen spreken. De afgeloopen aardappelcam pagne, hierna besproken, gaf den heer R ij p e r aanleiding om op te merken, dat de verdiensten minder zijn geweest dan in uitzicht was ge steld. De regeling van de V. B. N. A. werd door Verscheidene heeren be sproken, evenals de nieuwe punten- verdeeling voor de groenten. Men besloot na zeer veel bespre kingen een regeling vast te stellen, welke gewestelijk zal gelden. Men zal daarover met de veilingen in overleg treden. STOMPETOREN, Kermisprogramma. - De kermis zal dit jaar weer niet ongemerkt voorbijgaan. De tooneelvereeniging „Aurora" komt a.s. Maandagavond met een speciaal Westfriesch pro gramma. Opgevoerd zal worden de Westfriesche éénacter „Een vreemde eend in de bait" of „Vrayen is layen", bekroond door het historisch genootschap Oud Westfriesland, schrijver wijlen dr. G. C. van Balen Blanken, van Spanbroek. Tevens worden dan opgevoerd oud-Westfriesche dansen, waarvoor „Aurora" reeds verschillende uit- noodigingen ontving om ze elders op te voeren, o.a. te Bergen in het openlucht-theater op a.s. Zondag. Verder zullen mevr. Pranger— Schuitemaker en mej. Towi Kouwer een menuet ten tooneele brengen. Een en ander belooft zeer aan trekkelijk te worden. Dinsdagmiddag half twee zal een kortebaandraverij aan den Oter- leekerweg worden georganiseerd. Vergadering Boerinnenbond. Woensdagavond vergaderde de Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen, afd. Scher- meer, in café Renses. De voorzit ster, mevr. Klerk-Rootjes, heette de talrijke aanwezige leden van harte welkom, waarna gezamenlijk ,,Ons Liedje" werd gezongen. Me degedeeld werd dat de kookdemon stratie, welke zal worden gegeven onder leiding van mevr. Roersch- Semijn, zal plaats vinden 11 Sept. Mevr. Posch-Spaan, die als afge vaardigde de algemeene vergade ring van het hoofdbestuur te Utrecht had bezocht, gaf van deze vergadering een verslag. Tot bestuurslid werd gekozen mevr. Groot-Groenewoud Kramer, die in de plaats komt voor de af tredende mevr. de Boer-Blaauboer. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov,: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. 1T

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2