„Goed wonen" 25 jaar, AGENDA r-" EERSTE BLAD 2 R Alkmaar, Maandag. BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS. Getuigen worden verzocht zich op te geven. Vrijdagnamiddag te omstreeks halt 4 vond op het Scharloo een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, doordat één van hen bij het veranderen van richting hier van niet tijdig deed blijken. Een der wielrijders kwam te vallen en brak hierdoor de rechterpols, terwijl de andere, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, doorreed. Daar zijn naam niet be kend is, worden eventueele getui gen van het ongeval verzocht zich zoo spoedig mogelijk te melden aan het bureau van politie, afd. ver keer, teneinde de noodige inlich tingen te verschaffen. DIEFSTALLEN. In den afgeloopen nacht hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot een in de binnenstad gelegen café, alwaar verschillende distribu tiebescheiden en eenig geld werd ontvreemd. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Gisteren werd in een badinrich ting in deze gemeente een persoon betrapt op diefstal van badgoede- ren. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. NIEUWE PRIJZEN VOOR EXPORT. Voor de voor export bestemde tuin bouwproducten zijn met ingang van Dinsdag 12 Augustus nieuwe mari- mumprijzen vastgesteld, welke te vens gelden voor het binnenland. De prijs der tomaten, sorteeringen A tot en met C is verlaagd van 18 tot 17 per 100 kg., de bonken zijn gebracht op 13 per 100 kg. Roode kool werd verlaagd van 5 tot 4.50 per 100 kg., evenals de gele kool. Spitskool noteert nu een prijs van 3.50 per 100 kg. De prijs van de witte kool is met 50 ct. verlaagd tot 3 per 100 kg. De stokboonen, zoowel snij- als spekboonen zijn gehandhaafd op 14 per 100 kg. stamboonen witte princessen zonder draad op 14, met draad 12 en alle overige soorten op 10 per 100 kg. Pronkboonen blijven 10 per 100 kg. opbrengen. De prijzen van komkommers en augurken zijn ook onveranderd ge bleven. Aan de lijst is toegevoegd de drui- vensoort Alicante welke met 65 per 100 kg. staat genoteerd. De prijs der meloenen is met f 2 per 100 stuks verlaagd, tot resp. 36 en 28, naar gelang er 6 stuks of 8 worden verladen. stuks per kist van minstens 9 kg. Bloemkool blijft op 12 voor de maat boven 22 cm. middellijn en 9 per 100 stuks voor de maat 18-- 22 cm. Peen zonder lof A 2050 gram gewasschen 6 per 100 kg. (was 7) B 51200 gram 4 (was 5). Thans zijn ok de C van 201 gram en hooger op de lijst geplaatst met een prijs van 3.50 per 100 kg. Voorts zijn peren op de export- lijst geplaatst, waarvan Precose de Trevoux 25 voor A-kwaliteit en 10 voor B-kwaliteit noteert. De overige perensoorten noteeren voor A-kwaliteit 15 en voor B 10 per 100 kg. Van tomaten en komkommers moet 80 worden geëxporteerd, van peen en spitskool 65 bloem kool 55 pronk-, stok- en stam boonen, roode, gele en witte kool, meloenen, peren en Alicante 50 Bospeen, welke tot nu toe ook op de exportlijst voorkwamen, zulleil in het vervolg niet meer voor export in aanmerking komen, evenals krui deniersperen (Oomskinderen). Het veilen per bos van uien en kroten is niet toegestaan. Voorts is bepaald dat bonte pronkboonen niet mogen worden geveild. Binnenlandsche maximum prijzen. Aan de verleden week gepubli ceerde lijst van maximumprijzen voor het binnenland is de bospeen toegevoegd met een prijs van 5 per 100 bos voor goede kwaliteit. Ook de tuinboonen, welke niet meer voor export in aanmerking komen, zijn er op geplaatst, met 6, de prijs welke tot nu toe voor export gold De uienprijs is verlaagd van 7 tot 6 per 100 kg., kroten van 5 tot 4 per 100 kg., stoofsla van 10 tot 8, evenals de andijvie, rabarber van 8 tot 7, postelein van 12 tot 10, sjalotten van 10 tot f 8, meloenen, groene ananas van 47 tot 44 en de overige soorten 'van 28 tot 24 per 1Ö0 kg. Druiven, Golden Champion, Muscaat, West- frisia en Leopold noteeren nu f 75, Frankenthaler 70 en de overige soorten 65 per 100 kg. Voor krui deniersperen is een maximumprijs vastgesteld van 30 voor A en 15 voor B-kwaliteit, Precose de Trevoux resp. 24 en 10, alle overige va riëteiten 15 voor A en 10 voor B. Eroet 5 per 100 kg. Voor afwij kende kwaliteit zijn de prijzgn 20 lager. SLACHTOFFER VAN J)E ZEE. Meisje verdronken te Egmond aan Zee. Hoe verraderlijk de zee toch altijd blijft, is Zaterdagmiddag helaas op het Egmondsche strand weder gebleken. De negentien jarige Klazina Buis uit Egmond aan Zee was daar op het zuider- strand 's middags omstreeks 4 uur aan het baden, vlak bij het zeebad van de Maatschappij Zeebad Eg mond. Zij was betrekkelijk dicht bij de kust, toen men haar plotseling onder water zag gaan en niet meer boven komen. Direct werden po gingen in het werk gesteld om haar te redden en men mocht er werkelijk spoedig in slagen haar te vinden en aan het strand te bi en- gen. Eenige leden van de Egmond sche Reddingsbrigade, alsook dok ter J. Berkhout, waren onmiddel lijk aanwezig. Alle pogingen om de levensgeesten van het meisje weder op te «wekken waren echier helaas te vergeefs. Men vermoedt, dat de drenke linge in een mui is geraakt. Hoe het ook zij, wederom is gebleken, dat de zee altijd gevaarlijk blijft, als men niet onder toezicht baadt, zelfs al gaat men niet ver in zee. HONDJE KOMEN AANLOOPEN. Aan het Bureau van Politie te Alkmaar zijn inlichtingen te beko men omtrent een klein hondje, kleur wit en bruin, geen halsband en zon der penning, dat bij een der ingeze tenen alhier is komen aanloopen. Het dier zal eenige dagen ter be schikking worden gehouden van den eigenaar. TOT SCHOOLHOOFD BENOEMD. Benoemd tot hoofd der christe lijke school te St. Pancras de heer A. C. Monster, onderwijzer aan de Julianaschool voor l.o. alhier. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: ANTONIE ADRIAAN KIEVIT, geb. 11 Dec. 1911, met echt- genoote B. J. van Haeren gekomen van Schagenstr. 66, Den Helder (vluchteling) en alhier gewoond heb bende Kerkstraat 7. OPENBARE LEESZAAL. De openbare leeszaal en boekerij zal voorloopig des avonds van 6 tot 7 uur gesloten zijn. Bestuur gehuldigd voor het werk ten behoeve van volkswoningbouw. Het -bestuur van de r.k. bouwvereeniging „Goed Wo nen", over wier werkzaamheid in de kwarteeuw van haar bestaan wij onlangs een vrij uitvoerig overzicht hebben geplaatst, heeft gistermiddag in het Gulden Vlies een recep tie gehouden, waar tal van personen zijn verschenen óm hun gelukwenschen uit te spreken met het zilveren jubileum. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de wethouders mr. de Groot en Slingerland, en de heeren mr. A. J. M. Leesberg en D. G. G. Margadant, alsmede een drietal geestelijken, n.l. deken Jacobs en de pastoors de Mol en Oorsprong. Ook verschillende bloemstukken getuigden van- belangstelling. Zij waren van: leden-bewoners Baan- smgel, idem St. Jozefstraat, idem Dr. Schaepmankade, woningbouw- vereen. Rochdale, r.k. bond van woningbouwvereendgingen in het bisdom Haarlem, de r.k. speeltuin- vereeniging St. Agnes en van den architect van de jubileerende ver- eeniging. Bovendien waren nog schriftelijke gelukwenschen inge komen, n.l. van den heer P. A. de Lange als voorzitter van „Volks huisvesting", den Nat. Woningraad en van den heer Faber als gedele geerde vanwege de "gemeente bij „Goed Wonen". In een ter gelegenheid van het jubileum uitgegeven „Gedenkboek" zijn de ups en downs van de ver- eeniging uitvoerig weergegeven en behalve een „voorwoord" van de samenstellers bevat het waardee- rende artikelen van deken J. Th. Jacobs, den burgemeester van Alkmaar, den voorzitter van Goed Wonen en den heer C. W. Keysper, oud-voorzitter van den raad van commissarissen. Het boekje bevat, naast veel wetenswaardigs over het werk van Goed Wonen, mooie foto's van het bestuur en den R. v. C., de reeds gebouwde woningen en het voorgenomen woningcomplex en van de oorkonde van de inzege ning en ingebruikneming van het eerste bouwblok (aan den Baan- singel.) Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Schandvlek (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tschechowa, Al- brecht Schönhals, Friedrich Kayssler en Maria v. Ditmar. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De kuische geliefde (rom.); hoofdrollen Maria Landrock, Willy Fritsch en Camilla Horn. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 11 Augustus. Kermis te Stompetoren; 8 uur, bij Kamsteeg, Westfriesche avond, tooneel en dans door „Aurora". Dinsdag 12 Augustus. 2.30 uur, kindermiddag in 't Gul den Vlies; opvoering „Zwaan, kleef aan", door „Het kindertooneel". Kermis te Stompetoren; hard draverij bij Renses. Woensdag 13 Augustus. 8 uur, orgelconcert in de geref. kerk aan de Oudegracht. 2.30 uur, kind-rmiddag in 't Gul den Vlies; opvoering „Zwaan, kleef aan", door „Het kindertooneel". VEEL PENSIONGASTEN. Nog nooit zijn in Heiloo zooveel pensiongasten geweest of gasten die gemeubeleerd huren. De eigenaars behelpen zich op alle manieren om aan de groote vraag om huisvesting te kunnen voldoen. WERK OPGEDRAGEN. Aan den heer G. W. Polderman te Spaarndam is voor 9889 ge gund het uitvoeren van bestratings- werken, het aanbrengen van kant- pianken langs rijwielpaden, het maaien van bermen, het schoon maken van greppels, slooten en dui kers, een en ander met bijkomende werken op de rijkswegen Stolpen- Alkmaar en Alkmaar-Velsen, FRAUDULEUSE KAAS EN BOTER IN VOORRAAD. Een inwoner der gemeente Bergen is betrapt op 't vervoeren van fraudulese kaas en boter. Bij onderzoek bleek deze van den vee houder A. te Hensbroek te zijn ge kocht. Bij dezen veehouder trof men nog meer frauduleze kaas en boter aan. OMZET AARDBEIEN TE HEILOO. Aan de veiling „St, Willibrordus" te Heiloo werden dit seizoen pl.ro. 23250 kg. aardbeien aangevoerd. De prijs was gemiddeld 0.32 per kg. Nog nooit is de opbrengst zoo ge ring geweest. Er is voor nog géén 70.000 geveild. Waardeerende woorden vaij verschillende sprekers. De heer C. Venneker, voor zitter van den R. v. C., sprak een kort welkomstwoord tot de aan wezigen en zeide dan, dat gemeend was, dat het 2-5 -jarig 'bestaan van Goed Wonen, ondanks de voor feestviering ongunstige tijdsom standigheden, toch herdacht moest worden, zij het dan op meer be scheiden voet dan aanvankelijk de bedoeling was. Hoe ook de storm van de huidige revolutie veel weg vaagt, het werk van Goed Wonen is in steen gebouwd en zal niet zoo licht dat lot ondergaan, zei spr. Straks, als er eindelijk weer vrede zal zijn, komt er ongetwijfeld groo te vraag naar woningen en zal de vereeniging zeker een grootsehe taak krijgen. Namens den R. v. C. bracht spr. hartelijke gelukwenschen over en woorden van hulde en dank voor wat Goed Wonen tijdens haar be staan beeft verricht, een hulde, waarin hij ook betrok allen, die in den lóóp der jaren zitting in het bestuur hadden. Er werden totaal 182 woningen gebouwd; het zouden er meerdere zijn geweest, als er niet eenige onoverkomelijke hindernis sen waren geweest, welke door spr. nader werden aangegeven. Dank baar was spr. ervoor, dat onder deze woningen ook eenige waren gebouwd, speciaal voor groote ge zinnen, waarmee het bestuur blijk had gegeven haar taak ook op dat terrein te hebben begrepen. Na gewezen te hebben op den steun der gemeente bij de uitvoering der bouwplannen, bracht spr. een speciaal woord van dank aan een drietal bestuursleden zonder daarmee tekort te willen doen aan het werk der overigen n.l. de heeren Jacobse, Buissink en van Mierlo, resp. secretaris, penning meester en voorzitter, wier ver diensten spr. achtereenvolgens schetste. Hij hoopte, dat allen ook straks, als bestaande en nieuwe plannen kunnen worden uitgevoerd, hun werk daaraan zullen kunnen geven. Mr. C. A. d e Groot, weth. van volkshuisvesting, getuigde van groote belangstelling van het ge meentebestuur voor het werk van Goed Wonen, een werk, dat ook z.i. in de toekomst nog grootere betee- kenis zal krijgen. Spr. verzekerde, dat het gemeentebestuur uit ervaring wetende hoe moeilijk het is als er geen woningen beschikbaar GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor de acte Engelsch M.O. A. mej. W. M. Jacobse, alhier. INGEKOMEN PERSONEN. J. M. Otten, R.K., leerl. verpleeg ster, van Everdingenstraat 18, van Alkemade. H. G. Liedermooy, D.G., zonder ber., Spoorstraat 44, van Bergen. F. J. Wouters, geen, zonder ber., en echtgenoote en dochter, N.H., Snaarmanslaan 5, van Den Helder. M. W. Pruijs, echtgenoote van F. Evers, geen, zonder ber., Oudegracht 3, van Den Helder. A. Leegwater, Ger.k., dienstbode, Pr. Jplianalaan 14, van Bergen. E. A. Koster, geen, zon der 'ber., .P. Krugerstraat 8, van Montreux (Zw.) K. M. A. Bok- ma, N.H., kapster, Stuartstraat 46, van Heiloo. C, H. C. Sprenger, geen, directeur Gewest. Arbeidsbu reau, en echtgenoote en kinderen. D. Stil, N.H., zonder ber., en echtgenoote en zoon, Kwakelpgd 10, van Zijpe. G. van der Schild, N.H., dienstbode, Stuartstraat 32, van Bergen. A. W. Bak, N.H., leerl. verpl., Wilhelminalaan 11, van s-Gravenhage. D. Kuijper, wed. van C. J. Rotte, N.H., huis houdster, en dochter, geen, N. G. Piersonstraat 11, van Westzaan. J. H. Keijzer, R.K., landarbeider, Westdijk 15, van Uitgeest. S. Bruin, R.K., mangelster, Eikelen bergstraat 40, van Egmondbinnen. J. H. Funcke, R.K., zonder ber., en kinderen, Hulststraat 1, van Oldenzaal. K. Akkerman, N.H., werkmeester b. d. Ned. Arb. dienst, Fr. Engelsstraat 7, van Meppel. A. C. Grünebaum, echtgenoote van J. H. M. Nijkamp, R.K., zonder ber., Laat 86, van Enschedé. E. H. van Kuijk, wed. van J. C. van der El- burg, Rem., zonder ber., Kenne- merstraatweg 193, van Haarlem. T. C. Laheij, R.K., verpleegster, van Zeist naar Wilhelminalaan 11. C. Mors, R.K., echtg. van W. Wokke, z. b., van Bergen naar Omval 100. G. J. Lambrechts, N.H., z. b., van Enschedé naar Bergerweg 48. T. IJ. Jelsma, R.K., chef-kok, van Terneuzen naar Roemer Visscherstr. 9. C. M. Boot, R.K., kruideniersbedien de, van Lisse naar Spoorstraat 10. B. H. Onvlee, geen, klerk hy potheken en kadaster, van Amster dam naar Van der Lijnstraat 12. P. Schroder, R.K., broodbakkers knecht, van Heiloo naar Snaar manslaan 69. G. M. te Boek horst, geen, mach.loodsw., en ge zin, van Den Helder naar Houtha venstraat 11. H. F. Dirker, Rem., reel, teekenaar, en gezin, van Amsterdam naar Laat 104. J. Oud, R.K., bakkersknecht, van Bergen naar Dijkgraafstr. 4. G. A. E. Woutmanvan der Veen, N.H., zonder beroep, Prinses Julianalaan 14, van Hoogwoud. C. J. Buijing, echtg. P. van Lienen, zijn gaarne alles zal doen, om woningbouw te bevorderen, als er straks weer gebouwd kan worden. De heer F e 1 d, van Zaandam, voorz. van den 'bond van r.k. wo- ningbouwvereenigingen in het bis dom Haarlem, constateerde met vreugde, dat het bestuur van de jubileerende vereeniging bewijzen heeft gegeven van grooten moed en vertrouwen in de toekomst. Een maal zal er weer een beroep op u worden gedaan om medewerking in de woningproductie, ik hoop dat gij dan dezelfde resultaten zult hebben als tot nu toe zijn verkregen in het belang van de verbetering der volkshuisvesting. De heer Schermer, voorzitter van de bouwvereeniging Rochdale, wees na herinnerd te hebben aan de moeilijkheden welke nu eenmaal elke woningbouwvereni ging ondervindt op den grooten woningnood van thans, grooter dan ooit. In de toekomst zullen de wo- ningbouwvereenigingen gced werk kunnen verrichten door zich met kracht te richten op den bouw van goede arbeiderswoningen, om hen, die nu nog wonen in sloppen en stegen, aan betere behuizing te kunnen helpen. Gaarne hoopte spr., dat de verschillende bouwvereni gingen hier ter stede dan in goed' overleg zullen kunnen werken. De heer J. Baart, die de eerste voorzitter was van Goed Wonen, schetste de woningtoestanden van 25 jaar geleden en meende, dat toen geen sfeer van gezelligheid was te brengen in een arbeiderswoning. Hij constateerde, dat er thans veel op dit terrein is verbeterd en com plimenteerde het bestuur, dat daar aan heeft mogen meewerken. Hij hoopte dat het op dien Weg zou doorgaan. De heer G. Slingerland bracht namens het bestuur van de speeltuinvereeniging Sint-Agnes dank voor den steun van Goed Wonen aan haar streven door het afstaan van een terrein voor de in richting van een speeltuin, een streven dat zeer nauw verband houdt met woningbouw ook voor groote gezinnen. Spr. hoopte, dat Goed Wonen na de reeds bereikte goede resultaten terzake van verbetering van volkswoningbouw zal voortgaan met dat werk, 'dat naar spr. kort uiteenzette van zeer groot belang is voor het maatschappelijk en zedelijk leven der bewoners. N.H., zonder beroep, en zoon, Bergerweg 48, van Amsterdam. - H. Vledder, Hazea, dienstbode, Ken- nemerstraatweg 19, van Heiloo. A. J. S. de Beus, R.K., vertegen woordiger electra apparaten, en echtgenoote, Reekerstraat 27, van AmsterdamA. van Uden, R.K., operwachtmeester-schrijver mare chaussee, Oudegracht 287, van 's-Gravenhage. C. P. Haverkamp, echtg. A. J. H. Metsch, geen, zonder beroep, Toussaintstraat 20, van Voorburg. P. J. Gorter, geen, stoker vis- scherij, van Beverwijk naar Baan- pad 9. P. M. Meeuwse, N.H., dienstbode, van Hilversum naar Stuartstraat 100. J, Kramer, N.H., hulp in de huish., v. Bergen naar Stationsweg 3. C. M. L. E. Zuure, R.K., huishoudster, van Velsen naar Langestraat 40. H. Wigboldus, Ger.K., wed. v. K. Schreuder, z. b., van Veendam naar Nassauplein 8. M. J. Tau- ber, N.H., z. b., van 's-Gravenhage naar Nic. Beetskade 50. F. Ebe- ling, D.G., z. b., van Amsterdam naar Pr. Julianalaan 14. H. Schreuder, Ger.K., leeraar R.H.B. S., en gezin, van Veendam naar Nassauplein 8. J. Bausch, Rem., schade-commissaris Dep. van Fin., van Bergen naar Emmastraat 7. J. van Wulften, R.K., timmer knecht, van Amsterdam naar Ach terom 16. M. J. Holvoet, R.K., wed. v. J. R. Eisenberger, z. b., van Amsterdam" naar Leeuwerikkade 5. W. Peeters, R.K., chauffeur, van Maastricht naar B. Botteman- nestraat 58. DEN HELDER. Verdacht van diefstal. Door de politie alhier werd een incasseerder aangehouden, die wordt verdacht uit een woning aan den Jan Verfail- lewèg hier ter stede een gouden da mes-polshorloge te hebben ont vreemd. Het horloge lag in de keu ken dier woning op het aanrecht. Waar niemand anders dan verdach te in de keuken was geweest, viel de aandacht op hem. De politie voel de hem aan den tand, waarna hij een bekentenis aflegde. Het horloge werd in beslag genomen. SCHERMERHORN. Frauduleuze slachting. - Als ver dacht van frauduleuze slachting van een schaap werd door ambtenaren van den C. C. C. D. tegen een in woner dezer gemeente proces-ver baal opgemaakt. Ruim 60 kg. scha- penvleesch alsmede eenige slagers gereedschappen werden in beslag genomen. BROEK OP LANGENDIJK. Weer in dienst. - De brieven besteller N. J. van het postkantoor alhier is, na eenigen tijd ge schorst te zijn geweest, weer in functie getreden. De heer mr. A. J. M. Lee s- b e r g, die mede aan de wieg van Goed Wonen had gestaan, herin nerde eraan, dat zij geboren is in den vorigen oorlog, toen het, even als nu, slecht gesteld was met de bouwmaterialen en de woningnood groot was. Spr. schetste de vele moeilijkheden, welke zich voor deden en memoreerde eenige tegenslagen, die bovendien moes ten worden overwonnen. Hij wenschte het bestuur de kracht om voort te gaan op den tot nu toe gevolgden weg. De heer Dingerdis getuig de als huurder van één der wo ningen van Goed Wonen, van waardeering voor het werk van het bestuur, een waardeering, die, naar hij zei, niet steeds door alle leden-bewoners wordt gedeeld, want zij worden vaak ontevreden, als aan hun wenschen om dit of dat te verbeteren niet spoedig wordt tegemoet gekomen. De heer van Zanten, ook een huurder, sprak dit laatste tegen. Er is, zei hij, juist algemee- ne waardeering, getuige de bloem- hulde aan de bewoners van alle drie bouwblokken, waartoe allen hebben bijgedragen. De voorzitter, de heer C. M. A. van Mierlo, dankte aan» het einde der receptie alle sprekers voor hun vriendelijke en welwil lende woorden en betuigde tevens erkentelijkheid voor de gezonden bloemstukken en de schriftelijke en mondelinge gelukwenschen aan het bestuur. Spr. hoopte, dat mr. de Groot de uit zijn woorden voortvloeiende consequenties in daden zal kunnen omzetten en tot dén heer Schermer zei hij, dat Goed Wonen niets liever wil dan goede samenwerking met de an dere woningbouwvereenigingen hier ter stede. De huldebetuiging der leden was spr. bijzonder aan genaam. Hiermee was het einde gekomen aan de receptie. Gisteravond heeft het bestuur aan de leden een feestavond in 't Gulden Vlies aan geboden, waar o.a. optrad de be kende Louis Noiret met zijn liedjes e.d. Deze avond verliep bijzonder gezellig en heeft den band tus schen bestuur en leden van Goed Wonen ongetwijfeld nog meer ver sterkt. Goed Wonen, ga voort op den weg tot verbetering der volkshuis vesting! GIJ MOET BEZUINIGEN? 3 Plaatst dan alléén uw advertenties in die krant, die werkelijk gelezen wordt, de krant, die in alle kringen op de tafel in de huiskamer ligt. i Zoo'n krant is de ALKMAARSCHE COURANT. SCHAGEN. Karnverbod overtreden. - In een perceel aan het Noord alhier werd een overtreding van het karnverbod geconstateerd. Eenige Keulsche pot ten gevuld met boter, verkregen door clandestien karnen, werden in beslag genomen, evenals 'n karnton. Tegen een tweetal personen werd proces-verbaal opgemaakt. WIERINGEN. Verdacht van diefstal. - Door de marechaussee alhier werden een 2-tal arbeiders uit Haarlem, werk zaam bij de werkverschaffing in de ze gemeente, gearresteerd als ver dacht van diefstal van eenige tex- tielgoederen uit een winkel te Wes- terland. Zij vervoegden zich in dien winkel om elastiek te koopen. De winkelierster had dit niet meer voorradig en deelde hen zulks mede. Nadat beide personen vertrokken waren, vermiste zij verschillende goederen, waarna zij aangifte deed bü de marechaussee. Beide verdach te ontkenden zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. De aanwijzingen waren echter zoodanig, dat de politie tot aanhouding over ging en hen op transport stelde naar Alkmaar. De vermiste goede ren werden later nabq het terrein, waar verdachten werkzaam waren, ,in een tasch terug evonden. LIMMEN. Met de fiets er vandoor. - Terwyl de heer M. Zaterdagmiddag zün fiets even neer zette om een bood schap te doen en hoogstens een mi nuut afwezig was, was de nieuwe fiets „vertrokken", zooals men hier zegt. M. zag den dief met veel spoed vertrekken, doch hy had het nakij ken. LANGENDIJK, Distributie van vaste brandstoffen. - Zij, die hun woning verwarmen met haarden en kachels (dus hou ders van een bonkaart J of K) en tevens in hetzelfde perceel B, C of D- verbruikers zijn (met uitzondering van pensionhouders en kamerver huurders) kunnen in de week van 1116 Aug. een aanvraagkjart MD 112 afhalen. Deze kaart dient in duplo te wor den ingevuld en in dezelfde week wederom ten distributiekantore te worden ingeleverd. Groep B omvat: apotheken, wacht en behandelingskamers van artsen e.d. Groep C omvat: warenhuizèn, win kels, hotels, café's, particuliere kan toren. Groep D omvat: gebouwen voor publieke vermakelijkheden, vereeni- gings- of vergaderlokalen. Distributie van melk voor zieken e.d. - Aan onderstaande groepen van personen, die extra melk ont vingen: a. Zieken, op grond van een me disch voorschrift, b. jonge en a.s. jonge moeders, voor de periode van 3 maanden vóór en 3 maanden na de bevalling, zullen rantsoenbonnen „Een rantsoen melk I" ter vervan ging van het tot dusver op de melk- kaarten verkrijgbare rantsoen ge standaardiseerde melk worden ver strekt. De verstrekking geschiedt slechts voor het restant van den termijn, waarvoor de extra verstrekking des- tyds heeft plaats gevonden en uit sluitend ter vervanging van het vroegere burgerrantsoen. De uitreiking geschiedt in de week van 1116 Augustus op de gewone uren. De zittingsdagen te Oudkarspel zullen niet zijn op Woensdagen Vrij dag, maar op Woensdag en Zaterdag van 912 uur v.m. WARMENHUIZEN. Wedstrijd Vischlust. - Zondag hield de hengelsportvereeniging een wedstrijd in de Ringvaart bij de Stroet. De vangst was zeer slecht, er. werden in totaal 71 baarsjes gevan gen. De uitslag luidde als volgt: 1. G. Nieuwland, 8 stuks; 2. P. de Heer 7 stuks; 3. W. Sevenhuijsen 7 stuks; 4. J. Jongerling 7 stuks (bij loting); 5. Jb. Speets 6 stuks; 6. P. Rol 5 stuks; 7. D. de Vries, 5 stuks (bij loting). Incasseerder benoemd. - We gens vertrek van den heer Jb. Slot naar elders, is als incasseerder bij de Gem. Lichtbedrijven Alkmaar, afd. Warmenhuizen, aangesteld de heer C. Slikker, alhier. Hoofdredacteur, en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Koeven, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2