r Behandeling Joodsche geldelijke vermogens. ƒ11 f Ja f m I f JÉ 'v Operaties plannen. Scherpe maatregelen tegen stroopen. Bepalingen betreffende het Nederlanderschap. 0 igggf RADIOPROGRAMMA Interessante grepen uit het programma van den dag. .Duitse Berichten vj Oostelijk f TWEEDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941. Verordening van den Rijkscommissaris. VGravenhage, 9 Augustus. Het verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederland- sche gebied betreffende de behan deling van het Joodsch geldelijke vermogen. Deze verordening luidt als volgt: Artikel L (1) Personen, die in den zin van artikel 4 der verordening no. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood zijn of als Jood worden aangemerkt, dienen onverwijld de hun op het tijdstip van de inwerkingtreding van deze ver ordening toebehoorende 1) contante gelden en chèques te storten op een rekening bij de bankiersfirma Lippmann, Ro senthal en Co., te Amsterdam. Deze verplichting tot storting bestaat niet ten aanzien van een maximum (verder te noemen: vrije maximum), hetwelk dui zend gulden bedraagt; bedraagt de totale som der contante gel den en chèques meer dan dui zend gulden en gaat deze som tevens het bedrag van 1/10 ge deelte van het voor het belas tingjaar 1940/41 vastgestelde inkomen te boven, dan wordt het vrije maximum gesteld op laatstgenoemd bedrag; 2) effecten in depot te geven bij de onder 1 genoemde bank; 3) tegoeden en deposito's bij banken, spaarkassen en andere geld- en credietinstellingen over te schrijven naar de onder 1 ge noemde bank. (2) De verplichting ingevolge lid 1 is eveneens van toepassing ten aanzien van na het in werking tre den van deze verordening ont vangen waarden van genoemde soort. Ontvangen contante gelden en cheques dienen evenwel slechts te ■worden gestort, voor zooveel zij te zamen met de zich op het tijdstip van ontvangst in het bezit van den stortingsplichtige bevindende contan te gelden en cheques een totaal be drag van duizend gulden per kalen dermaand te boven gaan. (3) Bevinden zich de vorenbedoel de waarden niet in het bezit of in de feitelijke macht van de in lid 1 ge noemde personen, dan bestaan de verplichtingen ingevolge lid 1 en 2 eveneens voor de bezitters en de feitelijke houders van deze waarden. (4) Bovenstaande bepalingen zijn eveneens van toepassing op de wet telijke en bij overeenkomst aange wezen vertegenwoordigers van de in lid 1 genoemde personen ten aan zien van de door hen beheerde ver- mogensbestanddeelen, als bedoeld in lid 1. x (5) Iedere andere beheers- en be leggingshandeling -dan in lid 1 be doeld ten aanzien van de aldaar ge noemde waarden is' verboden. Artikel 2. (1) Vermogensbestanddeelen van de in artikel 1 aangeduide soort, waarop rechten van derden zijn ge vestigd tot zekerheid van vorde ringen, moeten bij de in artikel 1 ge noemde bankiersfirma onverwijld worden aangegeven. Zij moeten overeenkomstig artikel 1 worden gestort, in depot worden gegeven of worden overgeschreven, indien de vordering door genoemde bankiers firma wordt overgenomen. Vindt zoodanige overneming niet plaats, dan moeten deze waarden zoo spoe dig mogelijk te gelde worden ge maakt, ten einde uit de opbrengst de vorderingen te voldoen. (2) Indien ten aanzien van die vermogensbestanddeelen gerechte lijke maatregelen tot bewaring van zijn recht of executoire maatregelen zijn genomen, moeten zij desniette genstaande overeenkomstig artikel 1 worden gestort, in depot worden gegeven of worden overgeschreven. Daarna worden deze maatregelen beschouwd bij de in artikel 1 ge noemde bankiersfirma te zijn ge troffen, indien haar althans mede- deeling dèarvan is gedaan. Artikel 3. Indien voor het verrichten van handelingen ingevolge artikel 1 een goedkeuring is vereischt op grond van het deviezenbesluit 1941 of van de verordening no. 26/1940 betref fende de behandeling van vijande lijk vermogen, wordt deze geacht hiermede te zijn verleend. Artikel 4. De bepalingen van ar,tikel 1 zijn niet van toepassing op personen, wier zuiver vermogen de waarde van tien duizend gulden niet te bo ven gaat en wier belastbaar inko men in het laatstverloopen kalen derjaar, ongeacht de onverrekende Verliezen uit vorige jaren en de per soonlijke verplichtingen, bovendien niet meer dan drie duizend gulden bedraagt. Artikel 5. (1) Hij die opzettelijk in strijd met de bepalingen dezer verorde ning of met een krachtens haar uit gevaardigde bepaling handelt of de zelve ontduikt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een on beperkt bedrag of met een van deze straffen. (2) Wordt het feit door schuld gepleegd, dan wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of met geldboete van ten hoog ste honderdduizend gulden. Artikel 6. (1) Naast de straf kan tevens ver beurdverklaring der waarden, op welke het strafbare feit betrekking heeft, worden uitgesproken. (2) Is het niet mogelijk tegen een bepaalden persoon een vervolging in te stellen of hem te veroordeelen, dan kan de verbeurdverklaring als op zich zelf staand worden uitge sproken. Artikel 7. (1) De strafvervolging vindt niet dan op vordering van den rijks commissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied (commissaris-ge neraal voor financien en economi sche zaken) plaats. (2) De vordering tot strafvervol ging kan, zoolang de uitspraak van het vonnis in laatste instantie nog niet heeft plaats gevonden, worden ingetrokken. Artikel 8. De in artikel 5 strafbaar gestelde handelingen worden beschouwd als delicten in den zin van par. 2. lid 2, der verordening no. 52/1940 be treffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken, zooals deze verordening laatstelijk is gewijzigd bij de verordening. Artikel 9. (1) De waarden, waarop de in ar tikel 5 strafbaar gestelde handeling betrekking heeft, kunnen ook bij interne bestuursbeschikking worden verbeurdverklaard. (2) De verbeurdverklaring wofdt in een dusdanig geval bevolen bij beschikking van den rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-generaal voor de openbare veiligheid). De verbeurdverklaring wordt van kracht op het tijdstip harer open bare bekendmaking of op het tijd stip, waarop zij aan den betrokkene wordt medegedeeld. Indien goederen of rechten worden verbeurdver klaard, te welker aanzien ingevolge eenig wettelijk voorschrift inschrij ving in een openbaar register is ge schied, moet de verbeurdverklaring op vordering van den rijkscommis- sarig (commissaris-generaal voor de openbare veiligheid) onverwijld en vrij van kosten in dat register w,or den ingeschreven. (3) De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financien en economische zaken) beslist omtrent de bestemming der verbeurdver klaarde waarden. Artikel 10. De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financien en economische zaken) neemt de voor de uitvoering dezer verordening noodzakelijke maatregelen. Hij kan in twijfelgevallen, welke zich bij de toepassing van de bepalingen van deze verordening mochten voordoen, algemeen bindende beslissingen ne men. Artikel 11. Deze verordening treedt heden in werking. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST TEXTIELINDUSTRIE. Op verzoek van een achttal ver- eenigingen van werkgevers in de textielnijverheid eenerzijds en de drie groote werknemersorganisa ties anderzijds, strekkende tot het verkrijgen van goedkeuring eener collectieve arbeidsovereenkomst, heeft het college van rijksbemid delaars met ingang van 14 Juli 1941 gunstig beschikt. Hiermede is voor de eerste maal voor het grootste deel der textielindustrie een collectieve arbeidsovereen komst in werking getreden. Het contract is nog niet volledig; een belangrijk punt, de regeling van minimumloonen, ontbreekt nog. De behahdeling hiervan zal spoe dig beginnen. In afwachting van het in wer king treden van een nieuwe, loon regeling met minimum-loonbepa- lingen is onlangs een bijslagrege ling tot stand gebracht, die vrijwel overal is ingevoerd. Voorts hebben besprekingen plaats gehad met vertegenwoordi gers van de vijf werkgeversver- eenigingen in de brei- en tricot-in dustrie: overeenstemming werd verkregen over hetzelfde contract als met de acht werkgeversver - eenigigen is overeengekomen. Deze C.A.O. zal thans aan het college van rijksbemiddelaars worden toe gezonden, terwijl het eveneens in de bedoeling ligt de verbindend verklaring aan te vragen. Voor deze groep is reeds goedkeuring ontvangen voor het invoeren van één week vacantie in dit jaar. Hoogere straffen. 's-Gravenhage, 9 Aug. In het Verordeningenblad van den rijkscommissaris is Zaterdag een verordening verschenen van de bevoegde secretarissen-generaal, welke onverbiddelijk een eind zal maken aan het zeer verbreide mis bruik van stroopen em het zetten van strikken. Bij duizenden konden op de Nederlandsche jachtterreinen' de strikken gevonden worden, in iedere grootte en uitvoering. Door de strikken sterven dieren van allerlei aard, van het konijn tot het hert, een vreeselijken dood en hun jongen worden 'aan verhonge ring blootgesteld. De stroopers werden tot dusverre slechts zacht zinnig gestraft en hebben derhalve op gemakkelijke wijze hun win zucht kunnen bevredigen. De straf fen zijn thans belangrijk verhoogd en er zal meedoogenloos worden ingegrepen. In de gebieden, die door de weermacht tot verboden terrein zijn verklaard, zullen de krijgsra den desbetreffende zaken behande len. De genoemde verordening stelt ook het schieten met schroot cup edel wild en reeën strafbaar. Hier mede wordt tegemoet gekomen aan een verlangen van alle jagers met vergunning, aangezien met schroot het meeste wild slechts aangescho ten wordt. Verdert regelt de verordening het doodschieten van verwilderende honden en katten, zoodat het van nu af aan aanbeveling verdient de katten thuis of in den tuin en hon den aan dè lijn te houden, voor zoo ver zij- niet naast den 'ba-as loopen. De bepalingen der verordening zijn Zaterdag in werking getreden en gelden totdat een nieuwe jacht wet uitkomt, welke een einde zal maken aan alle misstanden op het gebied van het jachtrecht. 's-G ravenhage, 9 Aug. In het heden verschenen Verordenings blad is opgenomen de derde veror dening van den rijkscommissaris voor 't bezette Nederl. gebied betref fende eenige bepalingen ter zake van het Nederlandschap. Hierin wordt het volgende bepaald: Het verkrijgen van de Duitsche nationaliteit door Nederlanders doet het Nederlanderschap slechts dan verliezen, wanneer de betreffende persoon of, indien deze minderjarig is, zijn wettelijke Vertegenwoordi ger voor hem, binnen een jaar na het verkrijgen van de Duitsche na tionaliteit verklaart, dat hij afstand doet van zijn Nederlanderschap. Deze verklaring dient te worden afgelegd tegenover den burge meester der gemeente, in welker be volkingsregister de betreffende per soon is ingeschreven of laatstelijk was ingeschreven. Is of was de be treffende persoon in het centrale bevolkingsregister ingeschreven, dan treedt in de plaats van den burge meester het hoofd van de rijks inspectie van de bevolkingsregisters. Hetzelfde geldt, indien de betreffen de persoon nog nimmer in een Ne- derlandsch bevolkingsregister was ingeschreven. De verklaring dient, hetzij ten overstaan van de vorenbedoelde in stantie, hetzij schriftelijk aan haar te worden afgegeven; in het eerste geval wordt van de verklaring pro cesverbaal opgemaakt; indien zij schriftelijk wordt afgegeven, dient de handteekening van hem, die de verklaring aflegt, door een daartoe op grond van de geldende rechts voorschriften bevoegde instantie (dienst) of persoon te zijn gelegali seerd. De instantie dient hem, die de ver klaring aflegt, kosteloos een schrif telijke bevestiging te geven, dat en wanneer hij de verklaring heeft af gegeven. De verklaring heeft terugwerken de kracht tot op het tijdstip, waar op de betreffende persoon de Duit sche nationaliteit heeft verkregen. Deze verordening treedt heden in' werking. STEUN AAN GRASDROGERIJEN. Ook in het jaar 1942 zal door den staat voor zoover de grond stof fenpositie dit toelaat, de stich ting van een beperkt aantal gras drogerijen, resp. de uitbreiding van bestaande grasdrogerijen, worden bevorderd door het ver- leenen van financieelen steun. Deze steun zal, onder bepaalde voorwaarden, den vorm hebben van een subsidie voor den aankoop van het eigenlijke grasdrcogappa- raat, terwijl voorts de mogelijk heid bestaat, dat voor den aankoop van grond, gebouw enz. tegen za kelijke' of persoonlijke zekerheid, een crediet tegen matige rente wordt verstrekt. Nadere voorwaarden kunnen worden aangevraagd bij den direc-- teur-generaal van den landbouw, departement van landbouw en visscherij te 's-Gravenhage. 1 i 1 jpgy J? J||s f jliililllllillljl OP DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN is het tweede gedeelte van de Holland-week 1941 begonnen. De valk-klasse met ballon- fok voor den wind. V.l.n.r.: „De Driekleur", stm. H. F. Dudol van Heel, „Ostara", stm. C. F. Fruit hof, „Pappi", stm, A. E Dudok van Heel en „Nimrod", stm. Wout Bruynzeel. (Polygoon-v. Bilseh; BEHALVE ALKMAAR heeft ook Hoorn zijn wekelijksche kaasmarkt. Controleurs keuren de kazen, welke opgestapeld liggen aan den voet van het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen. Op den achtergrond het West- Friesche Museum. ZANGFEEST VAN DEN JEUGDSTORM. In het centrum van Den Haag, op het Plein, heeft de nationale jeugdstorm Zaterdagmiddag een groot kinderzangfeest gehouden. Eenige honderden stormers en stormsters uit Noord- en Zuidhol land narnent aan dit zangfeest deel. Zij stonden opgesteld met het front naar het gebouw van den Hoogen Raad', op welks monumen- talem opgang de genoodigden een plaats hadden gevonden. Tot hen behoorden ook de gevolmachtigde van den rijkscommissaris in Zuid holland, Sehwebel, de kringinspec- teur der N.S.D.A.P. en andere Duitsche autoriteiten, alsmede vele figuren uit de N.S.B. Het zingen stond onder leiding van der» heer Den Boer uit Rotter dam. Tijdens een' pauze herinnerde de hoofdstormer, de heer van Geel kerken, aan de zes jaren, gedurende welke de jeugdstorm thans bestaat. Klein begonnen, is de organisatie uitgegroeid tot eenige duizenden en binnen afzienbaren tijd zoo zeide spr. zullen honderdduizenden jongens en meisjes in de rijen van den jeugdstorm meeloopen, omdat het ideaal van den jeugdstorm het ideaal is van het geheele vader- landsche volk. De strijd van den jeugdstorm is gericht op de toe komst, waarin de tegenwoordigde jeugd zal leven en het werk, dat de ouder» thans verrichten, zal hebben overgenomen. Na het zangfeest vertrok de kinderschaar met extra-trams naar Scheveningem, waar in vier groe pen marschen door de visschers- buurten werden gemaakt. Tot be sluit van den middag werd op het Malieplein in Den Haag een brood maaltijd' genuttigd. STOOTTROEP BIJ EEN GEVECHT OP KORTEN AFSTAND. Doelbewust wordt de handgranaat door den gestaaiden arm van den stoottroepsoldaat krachtig weggeworpen. (Hoffmann) FljtQNT VAN NERING AMBACHT. EN De taak van het N.V.V. in de toekomst. Het schildersgilde van het front van nering en ambacht heeft Za terdag te Rotterdam een drukbe zochte landelijke bijeenkomst ge organiseerd. Des morgens is in het Brauhaus Monopole een' vergade- rin belegd, waar verschillende functionnarissen het woord voer den. De landelijke leider van het gilde, de heer P. H. Henrion Ver poorten, heeft in korte trekken het ontstaan van het gilde en hetgeen reeds tot stand is gekomen, be sproken en voorts heeft hij gerele veerd, hoe met de bestaande orga nisaties contact is gezocht, welk streven is afgeketst op de hou ding dezer organisaties. De gewestelijk vertegenwoordi ger van het N.V.V., de heer A. Jordaans, sprak over het verleden, het heden en de toekomst van het N.V.V. De taak van het N.V.V. in de toekomst zal zijn een bedrijfs- vrede te stichten met de bedrijven als een centraal punt in het lichaam van ons volk. De arbeid, het hoogste goed van ons volk, moet een hechte eenheid worden, want voor ons allen zal de arbeid maatgevend worden en niet het goud, dat veilig in de kluizen van Amerika ligt verborgen. Wie niet meewil, zal gedwongen worden, zijn krachten in dienst van liet volk te stellen en zoo zal ieder eer, volwaardig bestaan in het nieu.ve Nederland krijgen en hij, die de beste prestaties levert, zal het best worden beloond. De prestatie-ge dachte is aldus richting gevend. De landelijk leider van het Front van nering en ambacht, de heer J. H. Scholte, sprak een slotwoord, waarin hij een overzicht gaf van den strijd van het front en o.a. de tegenkanting van bestuurszijde van den Nederlandschen Midden standsbond aanhaalde. TIJDENS EEN KORTE MARSCHPAUZE wordt door de vechtwagens r.ieuwe munitie overgenomen. Direct daarna wordt de achtervolging weer ingezet. (Hoffmann) DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 8.25 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 11. Deel. 11.20 Zang met pianobegelei ding. 12.Orkest Malando. 12.25 Kwértier van den Arbeid. 12.40 Al manak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gr.pl. 1.30 Sprankelende middagklanken. 3.Ensemble Bandi Balogh. 3.30 Viool en piano. 4.Cur sus „Als een schoon boek" (voorbe reid door het Vrijz. Prot. Kerk- comité). 4.20 Gr.pl. 4.45 Voor de jeugd. .5.15 BNO: Nieuws- econ.- en beursber. 5.30 Orgelspel. 6.Cause rie „Alleen voor mannen". 6.15 Gev. progr. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Om roeporkest en solisten. 8.30 Dansmu ziek (gr.pl.) 8.45 Voor den 'boer. 9.— Rep. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.BNO: Eng. uitz.: Economie News from. Holland". Hier na sluiting. HILVERSUM, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.20 Hobo en piano, 10.40 Deel. 11.Ensemble Jonny Ombach en gr.pl. 12.Gr.pl. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuwsber. 1.Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gr.pl. 2. Arnh. Orkestver. en solist en gr.pl. 3.30 Voor de zieken.-4.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 De Ramblers. 6.Pianovoordr. 6.30 Causerie „Ons planetarium". 6.45 Pianovoordr. 7.BNO: Vragen van den dag. 7.10 BNO: Nieuwsber. 7.20 Gr.pl. 8.Luisterspl. 9.— Causerie „Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw". 9.15 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.Avóndwij- ding. 10.0510.20 Politiek week» praatje. Ernstige muziek. Het programma van de Arnh. Orkestver. Hilv. H 14 uur vermeldt onder meer composities van Dirk Schafer, Cor Kuiler en Theo SmitSibbinga. Van dezen laatsten componist wordt een con cert voor cello en orkest in de eerste uitvoering gespeeld door Nico van der Stadt. Joseph Pembauer geeft een recital van 18.18.30 Hilv. n en van 18.45 19.uur waarin hij werken van Beethoven, Brahms, Chopin, en Liszt op de hem eigen onnavolg bare wijze ten gehoore zal bren gen. Hoorspelen. Van 20.21.— Hilv. II „De loge beveelt", een luisterspel door Otto Vreeburg over den ge heimen invloed der vrijmetselarij op het politieke wereldgebeuren. Reportages. Van 21.21.30 Hilv. .1 „De Noord-Oost Polder". Een groote reportage over de werk zaamheden aan dit nieuwe ge biedsdeel ter vermeerdering van Neerland's glorie. GROOTE PARTIJ TEXTIEL GESTOLEN. In den nacht van Vrijdag op Za terdag hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan een confec tiefabriek aan de Rozengracht te Amsterdam. Vermoedelijk hebben de dieven zich laten insluiten, waar na zij kantoordeur ontsloten en ver volgens de deur van 't magaz. open braken./ Niet minder dan 700 meter gabar- dinestof, 17 jassen en 'n hoeveelheid zeep, ter gezamenlijke waarde van f. 5000, wisten zij buit te maken. MONDELINGE PACHTOVEREENKOMSTEN. Bij besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van justitie en van landbouw en visscherij is bepaald, dat het ver zoek, bedoeld in art. 3 tweede Hd van het besluit 214/1940 ten aan zien van mondelinge pachtover eenkomsten na 30 April 1941, als nogdoch uitsluitend vóór 1 Mei 1942 kan wórden gedaan. Dit besluit heeft terugwerkende kracht tot 30 April 1940. 143e Jaargang h He les Hoofdkwartier van 11 Aug. (D.N.B.) H< van de weermacht kend: In het zuiden van maakt de achtervolj wijkenden, vijand o vorderingen, ook in deelen van het oos' verloopen de oper. de plannen. Formaties gevech hebben in den afgé fabrieken der Moskc peningsindustrie, vo noord-westen en oos bestookt met vele sant- en brandbomr In den strijd tegei tannië zijn nachtelij] van het luchtwaper haveninstallaties aa: sche en Engelsche het gebied van het Berlijn, 11 Aug. (I het Oostelijke front is achtervolgingsslag in Oekraine zoozeer op men, dat de verbondei zienlijk genaderd zijn te Zee. De Duitsche heeft hierbij op doeltri medegewerkt en den v verliezen toegebracht, ïijke aanvallen op voortgezet. Hier zijn di wapenfabrieken in het ten en het Oosten mei bombardeerd. Duitsche vlootstrijdki ben in de Noordelijke Sovjet-topedojager en kingsvaartuig tot zink De Duitsche luchti thans meer dan 10. vliegtuigen vernietigd wordt welsprekender men het vergelijkt met ten van den veldtocht ten. Toen werden in vijandelijke vliegtuiger tigd gerapporteerd, we kern van de Fransche en de Britsche luchtm; vasteland vernield was. alle fronten reeds vierr Sovjet-toestellen vernis de Sovjet-Unie desondö schikt over materiaal front, dan bewijst di welk een geweldige vliegtuigen gereed weri voor den aanval op M pa. Men kan aanneme bijzonder groote aantc verklaard wordt door de Sovjet-luchtmacht was met den overgang ouderde naar moderne ieder geval heeft d luchtmacht de bedr wereld uit de lucht tha De strijd in t Berlijn, 11 Aug. (DN succesvolle aanvallen d troepen in de Oekraini zich onder de talrijke ook de commandanten bolsjewistische corpsen wet hun staven en tw commandanten. Steeds bevestigd, dat de vern ae bolsjewistische form f® °Ikraine worden volledigis. De maten zijn zeer groot. ^ij gevechten in den hehh1" t6n Noordoosten hebben vluchtende t naar aan het D.N.B. wc getrachten zich door hc van een belangrijke riv een oponthoud te verse einde in staat te zijn de vei liezen sterk verzwah lingen opnieuw op te st der ononthoud doorwaa een compagnie Duitsch in den avond van den 9c de rivier en drong dire schen binnen, waarin di ten in stelling waren een verrassenden aanv; de Duitsche infanteristi bajonet o» het geweer k

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6