RBAM$£HE IEURS ADMIRAAL DARLAN'S BEVOEGDHEDEN UITGEBREID. De operaties in de Z. Oekraine. Luchtaanval op Malta. „Toestand gevaarlijker dan ooit". VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels MARKTBERICHTEN EERSTE BLAD vol, .dat hij wel len aan v. d. H. deel had hij, bij r. d. H., verkocht rak, dat hij niet n vader voor hem naar gaf toe, dat >p van vijf a zes te in totaal hem iden geleverd kon id. het verdacht,, i spoedig na den ïgehouden, reeds toen hij zijn dagr- :n was, reeds in drie tientjes. Van il bleef z. i. niets .aatste leverantie 16 banden. Dat id opgespaard, ge- niet, want ver ast daar niet van i omstandigheden :hte niet zoo, dat apart kon houden, aanwijzingen, dat' diefstal had ge in was verdachte eden al veroor- gevangenisstraffen ik 3, 12 en 6 maan- gins oneerlijkheid, mde acht maanden mi. H. Scholten, i toe, dat het geval ek, maar hij vroeg ewijs Vein verdach- was geleverd. Nie- ;r 'gezien, dan dat morgen op den en het was eigen- lachte, ongevraagd, rijwillig, onrniddel- dat hij aan 'de v. B. was geweest, jn voordeel. Boven- chte daarna kalm zijn handel langs raagd mag wordem i die gestolen zijn te bij zich had, de- fdrukken waren ook lat verdachte dertig had op den vroegen emaal niet vreemd, l. Verdachte toch maar kocht in en lij geld noodig en f, bij het begin van imelijk veel geld bij ;ou hij slecht uit- handels'geld kon hij i zou hij dus alles, in zijn huishouden zou hij spoedig aan en. Hij moest dus apitaal hebben. Hoe ld kwam, kon niet gezegd. De man oekhouding op na en jpelijk, dat hij met ran de banden kwam iet onaanvaardbaar; geacht, te het mogelijk, dat irie tientjes had ge- nij achtte geenszins everd en derhalve iraak. ■epliek van den offi- uitspraak bepaald op later, evenals in de lor. (D.N.B.) - Een egieeringscommunique, in den afgeloopen dat Ecuadoriaansche ks den wapenstilstand bben gedaan op den lan de rivier de Napo. s evenwel afgeslagen. OPGAVB v IMS CHE BANK N.V. atoor Alkmaar. - ag 13 Augustus 1941 4INGEN. V or. k. d 1941 ICO id 1940 II 99% derl. 1938 93 lë 1939 93% EN. k ert. v, 120 ,141 193 ndelsbank 129% 5INNENL. de Unie 144V* "ert. 921/s 344 1341/2 iem. Bezit 239i/s IAATSCH. .436 «260 jiker Unie 240 .1 landen 1221/2 1. 2551/4 bber 283 bber 225% er .140 -ito 135% 4RTEN. rika lijn 126% iapan lijn 152% toomboot 1771/2 Unie 188% .231 .235 plm 2u 100 99% 93 93% 121 142 194 129 143 93 345 138 243% 439 262 242 122 258% 285 220 142 161 135 127 154 178 190% 232% 289 532 acteur en Buitenland na, Alkmaar, v. hoofdred. D. gen. id: B. Daalder, Bergen. Prov.: G. H. W. ter smaar. Benoemd tot minister van nationale defensie. Vichy, 12 Aug. (D.N.B.) De plaatsvervangende minister-pre sident en minister van buiten- landsche zaken, admiraal Dar- Ian is, naar officieel wordt me- degedeeld, benoemd tot minister van landsverdediging. Aan hem zijn het staatssecre tariaat van oorlog onder leiding van generaal Huntzinger, van luchtvaart onder generaal Ber- geret en van koloniën onder ad miraal Platon verantwoording verschuldigd. Het ministerie van defensie zorgt voor de algemeene organisatie der nationale verdediging, verdeeling en detacheering van de strijdkrachten en de algemeene inspectie daarvan. Twee ministeries van staat. Er zijn behalve het ministerie voor de nationale verdediging, twee ministeries van staat gevormd, die overgedragen zijn aan Moisset, tot dusver staatssecretaris in het vice- presidentschap, en aan Romier, den nauwen medewerker van maar schalk Pétain in diens kabinet. Minister van staat Moisset is belast met de coördinatie van de nieuwe instellingen, die in het leven zijn of zullen worden geroepen op het ter rein der reorganisatie van het Fran- sche bestuur. Minister van staat Romier oefent de functie van permanent gedele geerde van het staatshoofd bij den nationalen raad uit. Onder staatssecretaris van binnen- landsche zaken Ducheu, die binnen het bestek der uitbreiding van den ministerraad de ministershoedanig- heid heeft gekregen, ressorteeren ook het staatssecretariaat van onder wijs en jeugd en dat van gezin en gezondheid. Door de benoeming van den plaatsvervangenden secretaris-gene raal van het bureau van den vice- president, Marion, tot staatssecreta ris van voorlichting en propaganda is de bevoegdheid van het bureau van voorlichting aanzienlijk uitge breid, daar de nieuwe functionnaris zich niet uitsluitend beperkt tot voorlichting van de openbare mee ning, maar ook haar leiding in den geest der politiek van den maar schalk op zich neemt. De ministerraad. De ministerraad is tot acht minis ters uitgebreid. Voortaan zullen tot hem behooren: De plaatsvervangende minister president en minister voor de natio nale verdediging, van buitenland- sche zaken en marine, vloot-admiraal Frangois Darlan, voorts de minister van oorlog, leger-generaal Huntzi- ger, de minister van justitie Barthe- lemy, de minister van binnenland- sche zaken Ducheu, de minister van financiën en handel, Bouthillier, de minister van landbouw Caziot, als mede de beide pas benoemde minis ters van staat Moisset en Romier. Het D.N.B. meldt, dat in welinge lichte leringen te Vichy verluidt, dat Darlan, nu deze met de leiding van het ministerie van defensie is belast en daarmede het toezicht op de staatssecretariaten van oorlog, lucht vaart, koloniën en marine op zich heeft genomen, slechts voorloopig zal blijven. Binnenkort kan een nieuwe benoeming in deze functie worden verwacht. Het staatsblad meldt, dat de zit tingsperiode van senatoren en ka merleden met ingang van 1 October a.s. eindigt. Rede Pétain Vichy, 12 Aug. (D.N.B.) Het staatshoofd maarschalk Pétain heeft vanavond om negen uur voor de Fransche radio een politieke rede gehouden. Pétain hield zich in de èerste plaats bezig met den toestand van onrust, die in Frankrijk heerscht, het gezag van zijn regeering in twij fel trekt, en ertoe bijdraagt, dat de gegeven bevelen dikwijls slecht wor den uitgevoerd. In een atmosfeer van valsche geruchten en gekonkel zoo vervolgde Pétain, worden de brachten van den wederopbouw ont moedigd en andere krachten pogen haar plaats in te nemen. Deze on rust wordt door de Londensche ra am en door een bepaalde pers nog versterkt. In het tweede deel van zijn rede trIlndelde het staatshoofd de be- wekklngen met Duitschland> di„ i rLt Ê-n waPenstilstandsovereen- 1 Zljn geregeld, die slechts voor- hii hot,vai!i karakter kan zijn, naar dp iHii °?g De samenwerking, die vorSLUinStUer in 0ct°ber van het omstandig aaneekoden onder fe^fkheM v Welker groote hof" werk or> in 1J Weet te waarc*eeren, is werk op langen termijn. deHverhnaadSh00fd g™g t0en over °P de verhouding met de Ver Staten Webswaar is de parlementairl de mocratie in Frankrijk dood, aldus Pétain, maar zij had ook weinig ge meenschappelijke trekken met de democratie in de Ver. Staten .De Amerikaansche pers heeft Frankriik dikwijls slecht beoordeeld. Moge zii er naar streven Frankrijk beter te begrijpen. Vervolgens hield de maarschalk zich bezig met de geestelijke ver warring in de Fransche binnenland- sche politiek.' Deze verwarring spruit vooral voort uit de traagheid, waar mede de nieuwe orde wordt opge bouwd. De nationale revolutie is nog geen feit geworden. Dat komt door dat de partijgangers van het oude regiem of de dienaars van de trusts, zich tusschen hem, Pétain, en het volk hebben geschoven. Om het verzet van alle tegenstan ders der nieuwe orde te overwinnèn, moeten al hun ondernemingen ter stond verbrijzeld en hun chefs gede cimeerd worden. Inzonderheid is hij voornemens Frankrijk te bevrijden van de „verachtelijke voogdij van den geldbuidel". De maarschalk wees vervol gens op het feit, dat nog meer dan een millioen Franschen zich in gevangenschap bevinden, het geen den opbouw van een nieuw, duurzaam gebouw be moeilijkt. In zijn verdere uiteenzettingen roerde de maarschalk enkele princi- pieele moeilijkheden bij den opbouw van den nieuwen Franschen staat aan. Het is niet voldoende, aldus Pé tain, wetten uit te vaardigen en te bouwen. Het is noodig te regeeren. Frankrijk kan slechts geregeerd worden met instemming van de openbare meening, hetgeen onder en autoritair bewind zeer noodzake lijk is. Deze openbare meening is evenwel tegenwoordig gespleten. Tot slot besprak het staatshoofd de vandaag officieel bekend gemaak te wijzigingen in de regeering en vermeldde in het bijzonder, dat bij aan admiraal Darlan, tegenover wien deze openbare meening zich niet steeds rechtvaardig had betoond, maar die het staatshoofd steeds moe dig en loyaal gesteund had, het mi nisterie van nationale defensie heeft overgedragen, opdat hij rechtstreeks zijn invloed kan uitoefenen op de gezamenlijke Fransche strijdkrach ten te land, te water en in de lucht. Hierna maakte Pétain een reeks maatregelen bekend, die hij genomen heeft ter verzeke-. ring van een gunstiger sfeer voor de regeering, vooral een verbod van werkzaamheid voor alle politieke partijen en poli tieke groepen in het onbezette gebied. Deze partijen mogen in de toekomst openbare noch besloten vergaderingen houden. Voorts is haar uitdeeling van pam fletten en aanplakking van plakka- en verboden. Overtredingen worden met ontbinding bestraft. Pétain deelde mede, dat een reeks disciplinaire maatregelen genomen zijn' tegen ambtenaren, die valsche verklaringen hebben afgelegd met betrekking tot hun lidmaatschap van geheime genootschappen. Het staatshoofd betoogde, dat het legioen der frontstrijders in het on bezette gebied als de voornaamste instelling der loyale revolutie be schouwd moet worden. Een ander besluit van het staats hoofd heeft de effectieven van de politie verdubbeld. Voorts wordt een corps van z.g. commissarissen der openbare macht ingesteld, dat de opdracht heeft de uitvoering van wetten enz, op zich te nemen en alle hinderpalen, die zich voordoen, uit den weg te ruimen. Tenslotte maakte maarschalk Pé tain zijn besluit beltend, gebruik te maken van art. 7 der constitutie, om degenen, die verantwoordelijk zijn voor de ramp van Frankrijk, te ver- oordeelen. Met dit doel is een „poli tieke juridische raad" ingesteld, die og voor 15 October zijn voorstellen aan het staatshoofd zal voorleggen. Krachtens hetzelfde artikel der con stitutie moeten alle ministers en hooge ambtenaren den eed van trouw jegens het staatshoofd afleg gen en zich verplichten hun ambts plicht tot welzijn des volks -te ver vullen. Zwarte Zeekust ten dsele bereikt. Berlijn, 12 Aug. (D.N.B.) In aan sluiting op het weermachtb-ericht van heden verneemt het D.N.B. van militaire zijde: In de zuidelijke Oekraine heeft de energieke opmarsch der verbonden troepen opnieuw belangrijk terrein gewonnen en ten deele reeds de kust van de Zwarte zee bereikt. Daar de 'benedenloop van de Dnjepr ten zuiden van Kief ook reeds onder bereik der Duitsche wapens staat, wordt aan de op die plaats meer dan zevenhonderd meter breed© rivier als verkeers weg voor de Sovjets eveneens sterk afbreuk gedaan. Hierdoor is het gehsele verkeerswezen daar ter plaatse verlamd, daar ook de wei nige spoorwegen in 't zuidelijk deel der Oekraine door de geallieerde troepen worden beheerscht. De Sovjets zullen het hun nog restee- rende kleine deel der bocht van den Dnjepr nu ook niet meer kun nen houden. Het Duitsche luchtwapen heeft zijn aanvallen op belangrijke verkeers la: ooppunten achter hst Sovjetfront en tegen Moskou voortgezet. In den strijd tegen de Britsche. scheepvaart, die voor de ravitail leering .zorgt, hebben Duitsche motortorpedobooten, ondanks het slechte weer een flinken aanval ge daan op de Britsche kust, waarbij zij zich midden, in een sterk be schermd Britsch convooi begaven. Het feit, dat ondanks zeer sterke vijandelijk verzet een bewapend handelsschip van 6000 brt. tot zin ken kon worden gebracht, en dat alle motortorpedobooten na afloop der expeditie ongedeerd weer een Duitsch steunpunt hebben bereikt, is het beste bewijs voor buitenge woon hoog te waardeeren zeeman schap en de militaire prestaties van deze eenheid der door de Engel- schen zoo gevreesde Duitsche mo tortorpedobooten. Nieuwe oproepingen in Finland. Helsinki, 12 Aug. (D.N.B.) Alle in het jaar 1922 geboren militaire dienstplichtige personen zijn opge roepen zich in den tijd van 1 tot 2-0 September bij de bevoegde mili taire dienstinstanties voor de keu ring te melden. Van officieelé Finsche zijde wordt bekend gemaakt, dat de Finsche jachtvliegtuigen en het Finsche luchtdoelgeschut tot dusver 262 vijandelijke vliegtuigen hebben neergeschoten. Tot dusver zijn met volkomen zekerheid ongeveer 15 vijandelijke vaartuigen tot zinken gebracht. Onder de tot zin-ken ge brachte schepen bevinden zich drie duikbooten, twee kleine oorlogsbo dems en zes transportvaartuigen. Er zijn geen eigen verliezen aan oorl-ogis- en koopvaardijschepen ge leden. Onze strijdkrachten te land hebben tot dusver minstens 444 pantserwagens en 31 gepantserde auto's buitgemaakt of vernietigd. Ten N.W. van het Ladogameer wordt de vernietiging van de inge sloten afdeelingen voortgezet, welke insluiting ontstaan was tus schen onze aan het Ladoga-meer opgerukte troepen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat het Duitsche luchtwapen op 11 Au gustus in den N. sector negen pant serwagens, 13 vrachtauto's en 29 stukken geschut vernietigde. Ge vechtsvliegtuigen ondernamen in den nacht van 10 op 11 Aug. aan vallen op belangrijke verkeers knooppunten der Sovjets. Berlijn, 12 Aug.. (D.N.B.) Steeds meer wordt bevestigd, zoo wordt van Duitsche zijde vastgesteld, dat het in strijd met het volkenrecht zijnde doodschieten van gevange nen door de bolsjewisten niet pas een uitdrukking is van den wan- hopigen toestand, waarin de Sov- j.ets zijn geraakt door de harde slagen van de Duitsche weermacht. Integendeel, er is gebleken, dat deze manier van handelen voor de bolsjewisten tot de natuurlijke practijken van den oorlog behoort. Op grond van diepgaand onderzoek is o.m. vastgesteld; dat Sovjet-sol daten op 22 Juni Duitsche vliegers, die een noodlanding hadden ge maakt, na hun gevangenneming hebben doodgeschoten. Critiek stadium? Stockholm, 12 Aug. (A.N.P.) Volgens een bericht van den Lon- denschen correspondent van het Zweedsche blad „Dagens Nyheter", is men in goed ingelichte kringen der Britsche hoofdstad van mee ning, dat de oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie thans zijn meest critiek stadium heeft bereikt. In deze Londensche kringen hecht men groote waarde aan de vraag, of de leveranties der V.S. aan de Sovjet-Unie veilig kunnen worden getransporteerd. De woordvoerder van het Ja- pansche leger in China, kolonel Akiyama, heeft ten aanzien van het bericht als zouden Amerikaan sche vliegtuigleveringen voor de Sovjet-Unie reeds onderweg zijn verklaard, dat dergelijke leverin gen, die via Wladiwostok zouden gaan, Japan groote zorg baren Deze zorg, zoo merkte de woord voerder .op, is m.i. zeer natuurlijk, aangezien dat wegens de transport verhoudingen in Siberië onzeker is of de leveringen ooit haar plaats van bestemming in de Sovjet-Unie zullen kunnen bereiken. Het is zeer wel mogelijk, dat de leveringen af getakt worden naar Tsjoengking, waar zich volgens mededeelingen van Amerikaansche staatslieden de eerste verdedigingslinie der Ver eenigde Staten bevindt. BURGERLIJK BESTUUR IN DE BALTISCHE LANDEN. Berlijn, 12 Aug. (D.N.B.) Naar uit Riga gemeld wordt, is in het Noordelijke deel van het bezette gebied in het Oosten een Duitsch burgerlijk bestuur ingesteld onder leiding van den rijkscommissaris Hinrich Lohse, gouwleider van Sleeswijk-Holstein. Onder hem ressorteeren als commissaris-gene raal voor het gebied van den vroe- geren vrijstaat Letland de eerste burgemeester van Lübeck, dr. Drechsler, en als commissaris-ge neraal voor het gebied van den vroegeren vrijstaat Litauen dr. von Rentelh. Transportvliegtuig: verongelukt. (D.N.B.) - Een Britsch transport vliegtuig, dat dienst deed voor het verkeer tusschen Engeland en Cana da, is volgens een officieele mede- deeling van de Britsche luchtmacht, naar Associated Press uit Montreal meldt, j.l. Zaterdag tegen een berg gevlogen. 22 inzittenden, waronder zeven personen uit V.S. en acht uit Canada, kwamen om. Italiaansch legerbericht. Rome, 12 Aug. (Stefani). Weer- machtbericht no. 434 luidt als volgt: Formaties Italiaansche vliegtuigen hebben doeltreffend lucht- en vloot- bases op Malta gebombardeerd. Een toestel is niet teruggekeerd. In het Oosten van de Middelland- sche zee hebben onze vliegtuigen met torpedo's een vijandelijk hulp schip van 2800 ton getroffen. Men nam waar hoe het schip krachtig overhelde en zonk. In Noord-Afrika levendige activi teit der artillerie aan het front van Tobroek. Eenige krijgsgevangenen zijn gemaakt tijdens plaatselijke ac ties. De luchtmacht van de spil heeft installaties en haveninrichtingen der sterkte gebombardeerd en branden en explosies doen ontstaan. Onze vliegtuigen hebben militaire doelen getroffen in de zone van Mersa Ma- troeh. Britsche troepenkampemen- teh zijn doeltreffend met mitrail- leurvuur bestookt in de omgeving van Sidi el Barrani. De vijand heeft nieuwe aanvallen gedaan op Tripoli en Benghasi: geen enkel slachtoffer, weinig belangrijke schade. In Oost-Afrika hebben Italiaan sche en koloniale detachementen te Culquabert een stoutmoedigen uit val ondernomen tegen talrijke groe pen van den vijand, die uiteengedre ven werden en gevoelige verliezen leden. Engelsche vliegtuigen hebben wederom aanvallen gedaan op Gon- dar: er wordt geen enkel slachtoffer betreurd. Gisteren hebben drie Britsche toe stellen eenige bommen en granaten geworpen op Crotona en in de om geving van Catanzaro, waarbij woon huizen werden getroffen. Onder de bevolking vielen een doode en eenige gwonden. Twee der vijandelijke toe stellen zijn neergehaald door het afweergeschut. De bemanning van een der toestellen werd gevangen genomen. Menzies Sjanghai, 12 Aug. (D.N.B.) De Australische premier, Menzies, heeft de aangekondigde buitengewone zit ting van het kabinet geopend met de verklaring, dat de situatie in den Stillen Oceaan ongetwijfeld gevaar lijker is dan ooit tevoren. Menzies achtte het vervolgens noodzakelijk de Australische bevolking gerust te stellen met de verzekering, dat Australie's defensie aanzienlijk ver beterd is en dat Australië den vrede niet in gevaar zal brengen door een agressieve actie, maar het aardrijks kundige feit, dat Singapore een deel van Australie's verdediging vormt, laat zich niet verdoezelen. De veiligheid van Australië staat thans op het spel, aldus verklaarde Menzies. Het kabinet heeft hem der halve met algemeene stemmen uit- genoodigd om zoo spoedig mogelijk voor defensie-besprekingen naar Londen te gaan. De Australische oorlogsraad, waarin alle politieke partijen zijn vertegenwoordigd, zal Donderdag bijeen komen. De houding van Thailand. Bangkok, 12 Aug. (Domei) ge woonlijk betrouwbare bronnen mel den, dat de Britsche regeering zien kortelings in het geheim gericht heeft tot Thailand met betrekking tot het gebruik van militaire bases. Genoemde bronnen verklaren, dat sedert de Japansche troepen opge rukt zijn in het zuiden van Fransch Indo-China de A.B.C.D.-combinatie haar druk op Thailand ten behoeve van het gebruik van Thailandsche basis heeft doen toenemen. Naar de Tokio Nitsji Nitsjj uit Bangkok meldt, heeft de Thailand sche regeering evenwel in een spe ciale bijeenkomst besloten positieve maatregelen te nemen tot handha ving van de neutraliteit, het verkeer over de grenzen te controleeren, als mede de troepen op belangrijke steunpunten te concentreeren. Domei meldt, van betrouwbare zijdè te hebben vernomen, dat de premier, Loeang Piboel Songgram, j.l. Vrijdag tijdens zijn onderhoud met den Amerikaanschen gezant, Hugh Gladney Grant, heeft gewei gerd Amerikaansche hulp voor Thailand te aanvaarden en zijn strikte neutraliteit wil handhaven. Da Japansche pers. De Kokoemin Shimboen schrijft dat het gevaar, dat Japan van de zijde der A.B.C.D. staten bedreigt, steeds acuter wordt. De toenemende EngelschAmerikaansche economi sche druk zal de betrekkingen tus schen Japan en de Angelsaksische landen slechter doen worden. Japan houdt echter vastbesloten vast aan de schepping van een nieuwe "orde, waardoor de levensbelangen van Engeland noch van Amerika getrof fen worden. De groeiende anti-Ja pansche propaganda van Engeland en de Vereenigde Staten heeft, al dus het blad, slechts het ontketenen van een conflict in de Stille Zuidzee ten doel. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Te koop: een paar z. g. a. n. bl. damesschoenen, maat 38. NIEUWPOORTSLAAN naast 130. Te koop: een zeer goed onder houden Wandelwagen, moderne Wieg en Box met toebehooren. Te bevragen LANDMAN, Laat 132. Te koop: eenige gebruikte Stof zuigers, 220 Volt, waaronder z. g. a. n, Yampyr 35, Protos 30, Electro Lux 15, Miele 25. Techn. Bureau Kamper, Laat 203, Alkmaar Te koop gevraagd: Huisraad en Inboedels, Naaimachines, Gramo- foonplaten, Piano's, Ongeregelde Goederen enz. tegen flinken prijs. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop gevraagd: 2e handsche Schoenen, geen ouderwetsche mo dellen. ST. ANNASTR. 30, Alkmaar. Te koop: schitterend gtr. mantel pakje maat 42, bl. mantelpakje maat 44, gummi ruitmantel, damesregen- cape en bl. tweed heerenjas maat 46 z. g. a. n. Koningsweg 72. Te koop gevraagd: een Regenton in goeden staat. Brieven onder letter E 428 bureau van dit blad. Ter overname aangeb. Salon ameublement met bijpassend schrijfbureau en boekenkast, Old Finish 425. Brieven onder letter F 429 bureau van dit blad. Te koop aangeboden: een Aquarium 60 x 30 x 30 met lichtkap en toe behooren. Woensdag 59 te zien. HOE VERKADE 4a. Te koop gevraagd: Groot Kolen- fornuis in prima staat, liefst wit geëm. Opgave van afm. en prijs. LANGESTRAAT 94. Te koop z. g. a. n.: Smoking maat 46-48. Te bevr. 68 uur. BURG. BOSSTRAAT 31. Te koop aangeboden: 2 w. ijzeren Ledikanten met spir. en kapok matrassen, in goeden staat. Adres bureau van dit blad. Te koop: een mooi damesrijwiel en eenige parein jongens- en meisjes schoenen. NOORDERKADE 13. Te koop gevr. een meubelmakers werkbank. KAMSTRA, C. W. Bruinvisstraat 1. Naaimachines met garantie, 10, 15, 20, 25, 30 gulden, Trapstellen voor naaimachines 5, 10, 15, 20. Repara tieinrichting KLUNNEN, Hofdijk straat 13, Alkmaar. Te koop: een 2-pers. Ledikant met springmatras, 1 damspiegel, 2 schilderijen. LAAT 207. Te koop wegens afschaffing: een Batavus Heerenrijwiel met remnaaf en lamp, prima banden, slechts 75. NICOLAAS BEETSKADE 12. Koopje! Nieuwste type Philips luidspreker, even gebruikt, prijs 15 gulden. B BOTTEMANNESTRAAT 68. Te koop een groot Fornuis, in prima staat. NOORDERKADE 13. Doodvonnis voltrokken. (D.N.B.) - Hedenochtend is te Sofia het dood vonnis voltrokken, dat eenigen tijd geleden geveld is in de bekende spicnagezaak tegen 4 uit de Sovjet- Unie geëmigreerde, vroegere tsa ristische officieren. De veroordeel den werden opgehangen. Te koop aangeb. 2 pers. Blank eiken slaapkamer-ameublement best. uit: 2 pers. ledikant, 2 nachtkastjes, toilettafel met spiegels, hang- en leglinnenkast, tafeltje en 2 stoeltjes alsmede 1 kinderwagen donker blauw met witte binnenbekleeding (Beatrix-model). Te bevr. LANGESTRAAT 42.' Te koop een goed gebruikt Heeren rijwiel met lamp, 30. LAAT 9. LUCHTAANVALLEN OP WEST-DUITSCHLAND EN BERLIJN. Berlijn, 12 Aug. (D.N.B.) De Brit sche luchtmacht heeft hedenmiddag bij een aar.valspoging op het West- Duitsche industriegebied een zware nederlaag geleden. Door den krach- tigen Duitschen afweer gehinderd, konden de vijandelijke bommenwer pers hun doelen niet bereiken. Zij wierpen hun bommen daarom in de omgeving van Keulen uit. De aan gerichte schade is niet aanzienlijk Jagers en luchtdoelartillerie schoten tien bommenwerpers van de aanval lende formatie omlaag. Een andere bommenwerper werd door marine artillerie ten val gabracht. Uit een formatie Britsche jachtvliegtuigen, die de Nederlandsche kust naderde cm de terugkeerende bommenwer pers te vergezellen, schoten Duit sche' jagers bovendien zes Spitfires r.eer. Tegelijkertijd plaats vindende Britsche afleidingsaanvallen aan de kust van het Kanaal leidden tot 487e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE TWEEDE LIJST Trekking van 12 Augustus. ƒ1000 No. 1445, 15505, 19169. 400 No. 3098. 200 No. 15107, 17421, 19823, 21572. 100 No. 3666, 10245, 16289, 19465, 19605. PRIJZEN VAN ƒ30 1029 1053 1146 1261 1433 1475 1486 1714 1774 1828 1831 1945 1985 2081 2104 2112 2147 2252 2254 2288 2316 2323 2390 2421 2423 2473 2484 2510 2565 2574 2606 2661 2824 2849 3038 3081 3099 3228 3251 3405 3435 3449 3489 3500 3509 3550 3774 3898 3934 3966 3989 4034 4066 4106 4213 4245 4269 4368 4437 4470 4486 4568 4580 4623 4640 4686 4991 5064 5099 5102 5152 5295 5300 5319 5439 5562 5573 5586 5590 5603 5649 5700 5741 5769 5794 5803 5909 5923 5955 6006 6145 6188 6195 6208 6225 6228 6271 6281 6342 6424 6564 "*6935 6939 6972 6979 7028 7119 7279 7315 7347 7367 7385 7448 7468 7470 7482 7533 7648 7699 7784 7787 7901 8015 8030 8075 8132 8254 8273 8288 8326 8332 8351 8395 8398 8503 8515 8538 8628 8647 8728 8731 8908 9003 9014 9160 9230 9245 9346 9361 9423 9464 9468 9490 9608 9632 9683 9692 9810 9852 9868 9906 10443 10462 10548 10565 10605 10672 10677 10705 10718 10785 10813 10829 10957 11000 11013 11085 11150 11159 11167 11226 11231 11348 11360 11381, 11391 11394 11408 11472 11553 11587 11611 11669 11760 11823 11876 11942 11983 12062 12092 12120 12260 12307 12341 12347 12438 12501 12614 12639 12650 12656 12659 12712 12773 12846 13052 13057 13125 13132 13133 13162 13293 13298 13300 13482 13523 13533 13542 13605 13707 13764 13815 13820 13823 13887 13938 13902 13969 14020 14092 14128 14129 14219 14310 14312 14352 14394 14486 14528 14561 14628 14687 14727 14733 14752 14754 15072 15079 15082 15086 15097 15187 15198 15202 15211 15261 15322 15362 15388 15398 15438 15443 15481 15521 15568 15647 15651 15684 15715 15718 15727 15780 15788 15800 15825 15836 15898 16043 16065 16112 16134 16187 16376 16496 16506 16569 16643 16673 16726 16816 16824 16966 17012 17018 17073 17128 17252 17376 17418 17504 17511 17570 17737 17745 17765 17824 17882 17985 18036 18124 18134 18240 18290 18379 18522 18529 18589 18607 18633 18635 18645 18698 18842 18848 18882 18898 19145 19237 19275 19277 19293 19299 19310 19608 19426 19638 19893 20055 20080 20214 20264 20271 20364 20420 20435 20473 20499 20500 20537 20546 20581 20588 20603 20642 20688 20690 20742 20759 20830 20886 20907 20929 21039 21063 210S8 21108 21110 21132 21260 21323 21380 21397 21440 21445 21473 21484 21609 21642 21699 21780 21798 21854 21898 21908 21968 21990 1047 1207 1211 1493 1628 1642 1776 1829 2043 2091 2170 2306 2330 2573 2919 2928 2938 3154 3174 3390 3403 3634 3687 3778 4151 4256 4285 4321 4401 4403 4423 4450 4795 5032 5075 5086 5227 5369 5617 5727 5905 6096 6275 6284 6370 6571 6760 6800 6970 7161 7199 7257 7422 7432 7537 7603 7618 7712 7755 7756 7794 7887 7890 7927. 8158 8262 8289 8345 8357 8563 8597 8625 8700 8721 8784 9050 9100 9106 9342 9634 9709 9723 9857 9895 10132 10184 10189 10216 10269 10538 10627 10656 10673 10675 10841 10992 11298 11514 11530 11585 11671 11724 11828 11865 12258 12849 12954 12986 13017 13171 13226 13310 13544 13728 13738 13751 13811 13939 14120 14515 14537 14743 14744 14905 14923 14974 15031 15181 15345 15360 15533 15574 15670 16126 16140 16155 16245 16278 16517 16760 16839 16933 17024 17309 17596 17837 17908 18247 18347 18467 18539 18549 18581 18612 18652 18695 18728 18731 18764 18967 19087 19374 19377 19523 19563 19586 19604 19658 19672 19992 20041 20044 20283 20315 20335 20374 20378 20382 20395 20637 20654 20711 20733 20733 20764 20978 21248 21400 21669 21729 21839 21879 21911 21966 21973 1578 1665 2067 2111 2269 2285 2435 2575 2626 2683 3312 3370 3374 344f 3578 3594 3720 3895 3942 4002 4162 4392 4537 4770 5005 5077 5172 5388 5578 5592 5618 5855 5916 5984 6042 6076 6087 6113 6181 .6307 6617 6638 6818 7318 7466 7690 7702 7772 7823 7907 7913 7991 8071 8128 8155 8531 8543 8770 8915 8926 8939 8985 9511 9517 9539 9854 9970 10078 10379 10449 10638 10792 10972 11100 11306 11312 11576 11699 11719 11756 12063 12160 12253 12354 12616 12854 12874 13020 13023 13460 13741 13743 13782 13783 13873 14028 14182 14333 14381 14577 14654 14747 14862 15087 15228 15321 15637 15776 15853 16461 16661 16774 16873 17016 17110 17143 17643 17645 17715 17716 18025 18047 18148 18190 18718 18735 18761 18830 18916 19028 19150 1Q970 19380 19414 19476 19736 20128 20285 20443 20577 21026 21395 21516 21591 21676 21726 21840 In de vorige lijst stondNo. 21333 f 2000 m. z. No. 21133: No. 7653 10Ö0 m. Z. 7655No. 9316 en 10762 30, m. z, 8316'en 20762. Trekking van heden. 5000 no. 6237. WARMENHUIZEN, 12 Aug. 1941. 60500 kg Aardappelen: Schotsche muizen, Eigenheimers en Bintjes 5.15; 750 kg Roode kool 4.50; 8300 kg Slaboonen 14; 525 kg Bieten 4; 1350 bos Feen 5. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. (Lang. Groenten veiling). 55000 kg Roode kool 4.50; 7000 kg Gele kool 4.50; 800 kg Bieten 4; 8300 kg Vroege witt ekool 3; 3000 kg Sla boonen 14. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. (Noordermarktbond). 3200 kg Roode kool 4.50; .1000 kg Gele kool f 4.50; 150 kg Bieten 4; 26700 kg Vroege witte kool 3; 36100 kg Slaboonen 14; 1200 kg Zilveruien, -nep en -drieling 12. nieuwe aanzienlijke verliezen voor den vijand, die hier in luchtgevech ten dertien jachtvliegtuigen ver loor. De gezamenlijke verliezen be droegen naar het D.N.B. later meldde, 41 vliegtuigen, n.l. elf bom menwerpers en 30 jagers; er werden geen eigen verliezen geleden. Engelsche bommenwerpers zijn in den nacht van 12 op 13 Augustus West-, Midden- en Noord Duitsch land binnengevlogen. Een gering aantal brisantbommen werden neer geworpen op woonwijken in buiten buurten van de rijkshoofdstad, waar eenige dooden en gewonden zijn te betreuren. Volgens tot dusver ont vangen berichten zijn 10 der aan vallende bommenwerpers neerge schoten.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3