DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. -logstijd. grepen uit het ran den dag. .Duiischland strijdt voor Europa., De achtervolging in den Zuid-Oekraine voortgezet. Huil gebombardeerd. De ontmoeting tusschen Roosevelt en Churchill. De credieten aan de Sovjet-Unie en Engeland. Militaire doelen in Tobroek aangevallen. OPROEP MEDICI. DISTRIBUTEE -NIEUWS VERDUISTERINGS TIJDEN van 20.59 tot 6.30 Pagina 4 et 35 m voorsprong, in profs: 1. Derk- de laatste 220 me rging 4 km profs: Llenaars sl. Boeyen ronden in 5 min. 4 er voorsprong, strijd 11 km voor ssementen: 1. Groe- 2. v. d. Voort 10 pt.; 4. Pronk 7 pt. d over 60 km voor ars-Derksen 17 pt.f Voort-van Swellem iden: Boeyen-Groe- p 4 ronden: Pronk- emers-van Rooy 2 Bakker-van Breu- !ORD DISCUS- VERBETERD. Duitsche athleet eeft bij een sport- Irecord discuswer- i gebracht op 53.35 record stond op Amerikaan Harris Voor de werkende 9.45 BNO: Nieuws tijding. 10.05—10.20 itje (opn.) Piet Lens en Cor de te 21.uur over losonate van Grieg ke in 1833 te Leip er Hilv. I speelt y de „Partita" in ranzösische Ouver- tezamen met het ncert voor clave- rweede deel van de liet drukken. 19.4520.15 over tad ontwaakt". In waaraan tal van ;rken, wordt een Vap het ontwaken stad. De groente voorziening, voer- rden in de vroege >r de microfoon ge- !0.21.uur over roolijk luisterspel gen: „Een goede volg". Een jonge- verdienstelijk door 5 van zijn vacantie ten, doch ergens eft laten staan, de e te gaan halen, allerlei verwikke- yelke hem er toe jropa door te rei- ;d door vreemde listerspel vol tempo wendingen en zot ging. slechts één ge- de andere gevuld id water of de r worden opge- een zesde van Rijst, die een ran een y2 uur, ,n den kook ge uten doorkoken, de pan tenminste daar anders de afkoelen, an het vuur met rad zoo vlug mo- if in de kranten dat veel warmte it de gerechten Doktij d in de kist n. ;en lang koken n, b.v. erwten en in ze lang in de nten staan. De en en boonen is geveer 4 uur zijn de temperatuur alt, is het ge er 2 uren de pan ten te nemen en lur aan den kook pan daarna nog of de kranten te ap met minder gewone koken, geen water ver erechten kunnen kranten gaar 'as deze methode iet gaar maken ardappelen, daar verhitting een n de vitaminen an bij het ge- .D INTERIM. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN; Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 194. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Zes pagina's. Dinsdag 19 Augustus 1941 Het Duitsche legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 18 Aug. (D.N.B.) Het opperbe vel der weermacht maakt bekend: In de Z. Oekraïne wordt de achtervolging van den verslagen en deels op de vlucht geslagen vijand naar den benedenloop van den Dnjepr voortgezet. Ook aan de overige deelen van het ooste lijk front leverden de operaties belangrijke successen op. Nach telijke aanvallen van de lucht macht waren met goede uitwer king gericht op militaire instal laties in Moskou, alsmede op verschillende belangrijke spoor lijnen. In den strijd tegen Engeland hebben in den afgeloopen nacht vrij sterke afdeelingen van de luchtmacht den ravitailleerings- haven Hull met een groot aantal bommen van elk kaliber bestookt. Voltreffers in de opslagplaatsen aan de Humber en in oorlogseco- nomische installaties der stad veroorzaakten verscheidene bran den. Andere vliegtuigen vernie tigden bij de Schotsche oostkust een vrachtboot van 40*00 brt. en beschadigden een ander koop vaardijschip zwaar. Tijdens nach telijke aanvallen op verschillen de Engelsche vliegvelden werden hevige ontploffingen waarge nomen. Britsche bommenwerpers wier pen in den nacht van 17 op 18 Augustus op-enkele plaatsen van W. en N.W. Duitschland een gering aantal brand- en brisant bommen neer. De aanvallen leverden geen enkel militair suc ces op. Nachtjagers schoten twee Britsche bommenwerpers neer. Een verklaring van Huil. Washington, 18 Aug. (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, heeft vandaag op de persconferentie inlichtingen geweigerd over de mededeelingen, die Roosevelt hem gisteren heeft gedaan over zijn ontmoeting met Churchill. Hull beperkte zich tot de verklaring, dat alle gebieden ter wereld behandeld waren. Dit komt overeen met de verklaring van Roosevelt op zijn persconfe rentie terstond na de landing, dat hij het met Churchill eens was ge worden over elk gebied afzonder lijk en in elk werelddeel afzon derlijk. Wat de uitzending van een Ame- rikaansche missie naar Moskou betreft zei Huil, dat deze aangele genheid niet met hem was be sproken. Tot slot deelde de minister mee, dat van den Amerikaanschen am bassadeur te Vichy nog steeds geen analyse is ontvangen van wat Pe- tain in zijn jongste rede heeft be doeld. De reactie in Nederlandsch- Indië. Batavia, 16 Aug. (A.N.P.) De gezamenlijke verklaring van pre sident Roosevelt en Churchill werd in Nederlandsch-Indië met groote spanning tegemoet gezien. Er heerschte een eenigszins ner veuze stemming onder het publiek en velen meenden, dat zeer sensa- tioneele gebeurtenissen zouden worden aangekondigd. De verkla ring bracht daarom in de eerste plaats verademing. De commen taren in de Nederlandsch-Indische pers geven blijk van een eenigs zins verdeelde opinie over genoem de verklaring. Het Nieuws van den Dag zegt: Er zijn regeeringen, die nog al tijd niet beseffen, dat deze oorlog niet zal eindigen met herstel van den vroegeren toestand; die afkee- riS zijn van de uitstippeling van een program op de basis, waarvan de oorlogsinspanning kan worden gestimuleerd; die hun kracht zoe ken in afwijzen, remmen en uit stellen. Het oude komt niet terug veel zal anders worden. Regeerin gen, die niet mee veranderen, raken achterop en tenslotte be kneld. Regeeringen zijn niet de scheppers van een tijdperk, zoo besluit het blad, maar de schep ping ervan. Het Bataviasch Nieuwsblad is teleurgesteld over de afgelegde verklaringen. Ook de Javabode is teleurgesteld, doch meent, dat de sensationeele ontmoeting meer heeft opgeleverd dan een bloote beginselverklaring over vredes doeleinden, zooals nu is afgelegd. Churchill in Engeland terugge keerd. (D.N.B.) - Te Londen is offi cieel medegedeeld, aldus meldt Reu ter, dat Churchill en zijn medewer kers Maandagochtend behouden in Engeland zijn teruggekeerd. New York, 18 Aug. (D.N.B.) De New York Daily News publiceert het bericht over het Britsche crediet aan de Sovjets ten bedrage van tien millioen pond, tezamen met het be richt uit Washington over het plan om voor de Amerikaansche hulp aan Engeland opnieuw een bedrag van tien milliard dollar ter be schikking te stellen. Het blad noemt deze financieele politiek een „dub bel spel". De beteekenis der credieten. Het sluiten van de Britsch- Bolsjewistische credietovereenkomst vormt, zoo verklaart de Moskousche correspondent van de New York Times, een nieuwen concreten stap voor het samengaan van Engeland, de Sovjet-Unie en de Vereenigde Staten. De overeenkomst is het resultaat van onderhandelingen, welke de Britsche economische com missie sinds 27 Juni te Moskou voert. De credieten zijn bestemd voor den aankoop van grondstoffen, rubber, wol, huiden, lak, enz. De Engelschen hebben van hun kant getracht van de Sovjets platina, hennep, glycerine en hout te ver krijgen. Aan deze credietovereen komst zal spoedig een protocol wor den toegevoegd, dat door de 'ver tegenwoordigers van de bank van Engeland en de bolsjewistische staatsbank zal worden onderteekend en dat technische bijzonderheden over de betaling bevat. Uit Londen meldt de New York Times, dat de credietovereenkomst een begin is van de aanstaande drie- mogendhedenconferentie te Moskou. De Engelschen moeten ten gunste van de leveranties aan de bolsje wisten ongetwijfeld afzien van een gedeelte der in Amerika geplaatste opdrachten, evenzoo als de Ver eenigde Staten aan de Sovjets goe deren moeten afstaan, die zij eigen lijk voor zich zelf wilden behouden. DE GEVANGENHOUDING VAN GENERAAL DENTZ. Ankara, 18 Aug. (A.N.P.) Naar uit Cairo wordt gemeld, hebben de Britten thans een voorwendsel ge vonden om de gevangenneming van general Dentz en andere hooge Fransche officieren te motiveeren. Officieus wordt uit de Egyptische hoofdstad vernomen, dat generaal Dentz de soldaten, die onder de vanen van generaal de Gaulle strij den, deserteurs heeft genoemd. Dit zou indruischen tegen den geest van het wapenstilstandsverdrag en daarin heeft men van Britsche zijde aanleiding gevonden om generaal Dentz nog niet in vrijheid te stellen. Ook zou deFransche generaal, oorlogsmateriaal, dat uitgeleverd had moeten worden, aan Syriërs hebben verkocht, welke handeling in strijd zou zijn met de in het wa penstilstandsverdrag overeengeko men bepalingen. Uit dit alles zou de slechte trouw van de Fransche autoriteiten moeten blijken en daar mee rechtvaardigt men te Cairo de arrestatie van generaal Dentz en de andere 35 Fransche officieren. Italiaansch legerbericht. Rome, 18 Aug. (Stefani) Het 440ste communiqué van het Itali aansche hoofdkwartier luidt „In Noord-Afrika heeft de Duitsch-Italiaansche luchtmacht nieuwe successen behaald. Duitsche toestellen hebben opslagplaatsen en havenwerken van Tobroek aange> vallen en branden teweeggebracht. Men constateerde, dat een eerder getroffen schip van 1000 ton ge zonken is. Italiaansche vliegtuigen hebben installaties te Mersamatroeh met succes, gebombardeerd en tus schen Mersamatroeh en Sidi Bar- rani een koopvaarder, die door oor logsschepen begeleid werd, tot zin ken gebracht). Bij den aanval op Bardia, waarvan in het weermacht- bericht van gisteren melding werd gemaakt, werden twee vijandelijke vliegtuigen tot een landing gedwon gen: de bemanningen werden door Duitsche detachementen gevangen genomen. Britsche vliegtuigen heb ben aanvallen gedaan op Benghazi en op een vooruitgeschoven vlieg veld, waar een vijandelijk vliegtuig door afweergeschut werd neerge haald. In Oost-Afrika heeft de vijand nieuwe aanvallen ondernomen op Gondar en de vooruitgeschoven stellingen in dezen sector. Vijande lijke elementen, die onze stellingen te Wolsjefit en Koelkwabert tracht ten te naderen, werden verstrooid en leden verliezen. In de Middellandsche zee werd een onzer verkenningsvliegtuigen door vijf Spitfires aangevallen, Er ontspon zich een gevecht, waarbij het verkenningstoestel, hoewel het beschadigd werd en gewonden aan boord had, er in slaagde een- vijan delijk toestel neer te schieten en op zijn basis terug te keeren." TEKST VAN GEHEIM BEVEL DER SOVJETS. Berlijn, 18 Augustus. (D.N.B.) De Duitsche troepen hebben den tekst in handen gekregen van een geheim bevel van den commandant van het 41e corps tirailleurs der Sovjets. Deze tekst luidt als volgt: „Aan de bevelhebbers van de 118e, 11e, 185e en 90e divisie tirail leurs. Met het oog op het feit, dat verschillende factoren op demorali satie van de troependeelen spreken, dat de commandanten der divisies en regimenten in de troependeelen geen orde tot stand gebracht hebben en dat de aftocht in massa wordt voortgezet, beveel ik: 1. Alles te mobiliseeren om den aftocht tot staan te brengen en orde te scheppen onder de troependeelen. 2. Alle paniekzaaiers en hen die wanorde teweegbrengen op staan- den voet dood te schieten. 3. Alle zware en lichte machine geweren terstond in de vuurlinie te brengen, de tankafweer en bijzon dere betrouwbare afdeelingen op belangrijke en gevaarlijke plekken te gebruiken. Achter de strijdende tirailleurs moeten zware machine geweren worden opgesteld, waar mede alle deserteurs, die hun post verlaten, moeten worden doodge schoten. 4. De diepte van de verdedigings linie trapsgewijze te maken en zon der strijd geen voetbreedte grond gebied prijs te geven. 5. De commandanten en politieke commissarissen moeten hun afdee lingen binnen veertien uur tijds in orde brengen. Alle commandanten en politieke commissarissen, wier afdeelingen grocftndeels uit ele menten van wanorde bestaan, moe ten voor het militaire gerechtshof verschijnen. Ik beveel, dat alle com mandanten en politieke commissa rissen voor hedenavond 5 uur de door hen zelf verwijderde rangken- teekenen op hun plaats zetten, doen zij zulks niet, dan worden zij als lafaards en paniekzaaiers doodge schoten. 6. Het bevel moet ter kennis ge bracht worden van het geheele corps leiders. Denemarken erkent regeering te Nanking. (D.N.B.) - Naar Domei meldt, is de Chineesche nationale regeering er formeel van in kennis gesteld, dat de Deensche regeering de regeering te Nanking erkent. Denemarken is zoodoende het elfde land, dat de regeerfng te Nanking heeft erkend. De Nederlandsche Ambulance, die straks naar het Oostfront zal vertrekken, moet een echt Nederlandsche hulpexpeditie zijn. Dat wil zeggen: zij moet degelijk en soliede zijn, perfect uitgerust, de modernste in strumentaria hebben en over de medewerking van de beste doktoren en chirurgen kunnen beschikken. Daarom is het noodig, dat de organisatieleiding, wat de me dici betreft, een keuze kan maken uit een zoo groot moge lijk aantal doktoren en vooral chirurgen (ook in verband met het aanwijzen van den leider der ambulance). Nederlandsche medici! Er wordt een beroep op u ge daan! Gij kunt, door u op te geven bij de Nederlandsche Ambulance, een eervolle taak toebedeeld krijgen. Gij, met uw uitnemende en degelijke opleiding, kunt ginds in het Oosten den naam van de Nederlandsche medici de eerbied van de geheele wereld afdwingen. Gij. kunt daadwerkelijk aan- toonen, dat ons kleine land tot -groote en grootsche daden in staat is. Ook op mannelijk verplegend personeel doet de ambulance een beroep. Ook zij kunnen medewerken aan den mensch- lievenden arbeid, welke ginds wacht. Nederlandsche chirurgen, dok toren en verplegers. Geeft u zoo spoedig mogelijk op aan de organisatieleiding van de Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage, telef. 113142. MOEILIJKHEDEN DER ENGELSCHEN IN ABESSINIE. Genève, 18 Aug. (D.N.B.) Twee moeilijkheden hebben de Engel schen in Abessinië en Fransch-So- maliland, zoo schrijft de correspon dent van de Times uit Addis Abeba, De eerste moeilijkheid vormt Gon dar, dat voor de Engelschen een militair vraagteeken is. Daar hou den nog steeds 10 a 15.000 dappere Italiaansche soldaten onder leiding van generaal Nasi stand. Zij hebben slechts drie vliegtuigen, die hun munitie en proviand verschaffen Alle aanvallen der Engelschen zijn tot dusver zonder resultaat geble ven, daar de Italianen waarlijk dap per strijden. Er bestaat ook geen kans, dat generaal Nasi, hoewel hij al over de zestig-is, zich met zijn troepen overgeeft, zoo lang zijn positie niet onmogelijk wordt. De tweede moeilijkheid ligt hier in, dat de gouverneur van Fransch Somaliland, Noualhetas, ondahks zware pressie van de Engelschen ronduit heeft geweigerd zich aan te sluiten bij de „Vrije Franschen" van de Gaulle. Hij heeft den spoorweg van Dzjiboeti naar Addis Abeba afgezet. Als tegenmaatregel hebben de Engelschen een blokkade te land en ter zee tegen Fransch Somaliland ingevoerd om zoo de Franschen, die trouw blijven aan Vichy, uit te hon geren. Maar snelbooten, waarover de Fransche gouverneur beschikt, hebben nog steeds de noodigs levensmiddelen kunnen aanvoeren en zoo is gouverneur Noualhetas nog altoos de situatie meester. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 19 Aug. (D.N.B.) In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben Britsche vliegtuigen boven West-Duitschland gevlogen en brand- en brisant-bommen neerge worpen, welke in enkele steden ge ringe schade veroorzaakten. De be volking leed eenige verliezen. Enkele Sovjet bommenwerpers, welke over de Oostzee het rijksge bied naderden, werden reeds aan de kust door den luchtafweer afgesla gen. Een vliegtuig, dat Berlijn pro beerde te bereiken, werd door de luchtdoelartillerie tot omkeeren ge dwongen. Volgens de totdusver ontvangen berichten werden in den afgeloopen nacht negen vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. UITREIKING VAN BOTER EN VETKAARTEN. De BURGEMEESTER van ALK MAAR maakt bekend, dat vanaf Woensdag 20 Aug. 1941 door den Distributiedienst ALKMAAR een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van Boter- en Vet kaarten 3 de serie. Aan kinderen, geboren na September 1937, wordt een halve Boterkaart of een halve Vetkaart uitgereikt. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam be gint met: Letter A, C, D, E of F op Woensdag 20 Augustus 1941. Letter B op Donderdag 21 Augustus 1941. Letter G of H op Vrijdag 22 Augustus 1941. Letter, I, J of K op Maandag 25 Augustus 1941. Letter L, M of N op Dinsdag 26 Augustus 1941. Letter O, P, Q, of R op Woensdag 27 Augustus 1941. Letter S, T of U op Donderdag 28 Augustus 1941. Letter V, W, X, IJ of Z op Vrijdag 29 Augustus 1941. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: Ie. In het Schoolgebouw aan de Brillesteeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2e. In de voormalige Keetkolk- school, ingang Westerkolk- straat. Zij, die een formulier MD 100 ter invulling hebben ontvangen, dienen dit bij de aanmelding over te leg gen, event, tezamen met inkomsten- belastingbiljet of andere bewijs stukken. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van -12 uur v.m. en van 15 uur n.m. De Distributiebescheiden worden alleen uitgereikt op vertoon van de Distributiestajnkaart. Aan kinderen BENEDEN 16 JAAR worden GEEN distributie bescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men de kaarten dient af te halen op den dag, welke daarvoor is aangegeven. Alkmaar* den 19en Augustus 1941. De Burgemeester voornoemd: F. H. VAN KINSCHOT. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 19 Augustus: op 2.55 onder 18.43 's-Gravenhage, 18 Augustus. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt in aansluiting aan het dezer dagen gepubliceerde be richt betreffende de uitreiking van boter- en vetkaarteh, het volgende mede: Voorop zij gesteld, dat een ieder in aanmerking komt voor een boterkaart; degenen, die behooren tot de groep van personen, waarvan het .inkomen beneden de aange geven grens ligt, kunnen evenwel desgewenscht in plaats van een boterkaart een vetkaart aanvragen. Uitsluitend de laatstbedoelde personen behoeven het daartoe be stemde formulier bij den distribu tiedienst in te leveren. De inkomen- grens is berekend per jaar naar den toestand op 1 Augustus 1941: 1000 voor alleen wonende per sonen, 1100 voor een gezin van twee personen, 12*0*0 voor een gezin van drie personen, enz. Dus telkens 1*0*0 per verder gezinslid hooger. Onder gezinsleden worden ver staan de leden van hét gezin met de daarbij inwonende personen, met uitzondering van kamerbewoners, die hun maaltijden buiteijshuis ge bruiken, kostgangers en personeel. Voorts wordt er op gewezen, dat personen, die zwaren of zeer zwa- ren arbeid verrichten, bij deze uit reiking niet voor extra kaarten in aanmerking komen, daar zij reeds bij de uitreiking van de overige distributiekaarten een bonboekje C. of D. hebben ontvangen, waarin vetkaarten zijn opgenomen. Zelfkarners zullen ongeacht hun* jaarinkomen in het bezit van boterkaarten worden gesteld*. De aandacht wordt er op geves tigd, dat in het bijzonder personen, die tot nu toe een boterkaart ont vingen, doch thans voor een vet kaart in aanmerking wen-schen te komen, ten genoegen van den piaatselijken distributiedienst zullen moeten kunnen aantoonen, dat hun inkomen thans beneden bovenge noemde grens ligt. BRAND IN DE HAVEN VAN NEW-YORK. New-York, 19 Aug. (D.N.B.) De New-Yorksche ochtendbladen pu- bliceeren zeer groot opgemaakte berichten over een grooten brand in de Brooklyn-haven. Volgens de laatste politierapporten zijn vijf lijken geborgen. Vijftien personen worden vermist en worden verlo ren geacht. 69 gewonden zijn tot dusver naar de ziekenhuizen over gebracht. Hierbij komt nog een onbekend - aantal licht gewonden, die ter plaatse behandeld werden. Volgens het tot dusver door de politie ingestelde onderzoek is er geen sabotage in het spel. Het vuur is waarschijnlijk door lichtzinnig rooken ontstaan. De geheele pierinstallatie is door den brand vernield. De vruchtboot Pa- nuco stond gisteravond nog in lichter laaie. De schade bedraagt een millioen dollar aan oorlogs materiaal. HET MONSTER VAN LOCH NESS HERLEEFD? Stockholm, 18 Aug. (D.N.B.) Het monster van Loch Ness is weer op gedoken, meldt de Londensche cor respondent van Nya Dagligt Alle- handa. Een man en zijn drie kin deren beweren het tijdens een tochtje met een roeiboot in het af geloopen weekeinde gezien te heb ben. Het is vijf a zes meter lang en ziet er ongeveer uit als een boot, die met de kiel naar boven drijft. Het is als een reusachtige zeevogel in een klaarblijkelijk zeer booze bui boven het meer gevlogen. Tien mi nuten heeft men het kunnen zien, toen verdween het monster. DE HANDELSBESPREKINGEN TUSSCHEN NEDERLANDSCH- INDIE EN JAPAN. Batavia, 16 Aug. (A.N.P.) Dr. van Mook, hoofd van het departe ment van economische zaken, is eervol ontheven van zijn opdracht tot het leiden van de economische onderhandelingen met Japan. Deze ontheffing houdt tevens in, dat die onderhandelingen thans definitief zijn beëindigd. De be sprekingen, kort geleden van ver schillende zijden gemeld, betreffen dan ook niet het terrein der han delsbesprekingen, doch hebben zeer waarschijnlijk betrekking op onderhandelingen over een bedui dende verzachting van de econo mische maatregelen, als blokkee ring van saldi, door Japan en Ne derlandsch-Indië genomen. Die onderhandelingen worden gevoerd tusschen den president-directeur van de Javasche bank, den heer van ButtinghaWichers, in zijn functie als hoofd van de deviezen- commissie en den hoofdagent van de Yokohama Speciebank te Ba tavia, welke bank reeds geruimen tijd geleden door de Japansche regeering was aangewezen voor het regelen der betalingen. Ernstig ongeluk in de Zwitser- sche bergen. (D.N.B.) - De Neue Zürieher Zdïtung meldt, dat in de Mischabel-berggroep een ernstig on geluk is gebeurd. Dertien bergbe klimmers zijn neergestort. Totdus ver is een doode geborgen. Vier Al pinisten zouden gered zijn. Van acht toeristen heeft men nog geen bericht ontvangen. Zie verder Buitenland pag. 5.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1