STILLEN' Engeland en Rusland vallen Iran aan. VRIJWIL1 N ËGSOEN MD dashiel hammei STAD EN OMGEVING De stagnatie bij den groentenhandel. AGENDA KERK EN SCHOOL OPROEP. RADIOPROGRAMMA ItiGEZONDS&l STUKKEN AMSTERDAMSCHE BEURS BURGERLIJK TOONi SPORT Tweedaagsch zich tntd8 baan' De cours lch tot een duel tussch 187 ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 25 AUGUSTUS 1941. Pagina 2 ALKMAARSCHE CO! Alkmaar, Maandag. PRIJS BEHAALD. Op 17 en 24 Aug. is in A'dam een groot nationaal zang- en muziek concours gehouden, waaraan de arbeiders-muziekvereen. „Excel sior" ook heeft deelgenomen. Gis ter toog Excelsior naar Amster dam en heeft daar een groot suc ces behaald, n.l. een eersten prijs in de eere-afdeeling met 351 pun ten, het hoogste aantal punten van dezen dag. Dit succes té des te grooter, wanneer men bedenkt, dat een groot aantal leden nooit aan een concours heeft deelgenomen. Voor een groot deel is dit succes dan ook te danken aan den wakkeren diri gent, den heer G. Anderson. Op een nader bekend te maken datum zal Excelsior in den mu- ziektuin het publiek een concert aanbieden, waarbij ook de twee concoursnummers ten gehoore worden gebracht. Verder werden gister o. a. nog prijzen behaald door: de club Oost-Wieringen te Wieringen 2e prijs 314 punten in de 2e afd. mandoline; Kunst na Arbeid te Grootebroek in eere-afd. fanfare le pr. met 354 punten; Excel sior te Wieringen in de 3e afd. dameskoor le prijs met 349 pun ten; Excelsior te Wieringen le prijs met 338 punten in de derde afd. gemengde koren; een eere- prijs voor muziek viel ten deel aan Apollo te Hoorn. WIE HEEFT EENIG HUISRAAD TE MISSEN? Het verzoek in de krant van j.l. Vrijdag heeft geen resultaat opge leverd. Aangezien het geval geboren en getogen Alkmaarders geldt, wagen wij te veronderstellen, dat men men- schen, die op het gebied van het ver richten van arbeid reeds hun sporen hebben verdiend, niet in den steek laat. Wij herhalen het verzoek, en dan met de mededeeling dat het heden avond tusschen 7 en 8 uur aan het schoolgebouw in de Brillesteeg kan worden bezorgd of schriftelijk mede gedeeld. TWEE INBRAKEN TE KOEDIJK. Geringe buit. In den afgeloopen nacht js te Koe dijk ingebroken in de Ned. Herv. pastorie, welke bewoond wordt door den vischhandelaar, den heer C. Boon. Door het uitsnijden van een ruit slaagde men erin het huis bin nen te dringen. Veel van zijn gading heeft men evenwel niet gevonden: er wordt 10.vermist. Alles wijst er op, dat hier dezelfde personen aan het werk geweest zijn, die ook in orfliggende gemeenten de pastories hebben bezocht. Toen men bemerkte, dat deze pastorie evenwel niet door een dominee werd be woond, is men met medeneming van 10 verdwenen, om het in het eerst volgende huis, dat van het hoofd der school, den heer C. Stuffers, nog eens te probeeren. Door het op schuiven van een raam kwam men binnen, maar hier was het resultaat nog kleiner. De dieven zijn onver richter zake teruggekeerd. Er was blijkbaar niets, dat voor hen 't mee nemen waard was. De politie heeft de zaak in onder zoek, maar vooralsnog ontbreekt elke aanwijzing. DE DIEFSTAL TE HEILOO. De gestolen 3800 zijn terecht. Het was geen dief, doch een dievegge, jiie zich aan de 3800 van den earn.-pastoor Suidgeest had vergrepen. Het is een dochter van den als verdachte gearresteerden J. M., die nu in vrijheid is gelaten. Zij verrichtte wel eens werkzaam heden bij den heer S. en toen hij Zondagmiddag ging wandelen, heeft zij haar slag geslagen. Naar ver luidt heeft een broer van haar ge holpen. De dievegge heeft ver klaard, dat zij den diefstal heeft verricht op aandringen van haaf vader. Doch hoe het ook zij, het geld is terecht. Een knap stukje speurderswerk is verricht door de recherche te Alkmaar en de politie te Heiloo. DE MAXIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bijna geen wijzigingen. De prijzen voor export naar Duitschland zullen, evenals de maximumprijzen voor het binnen land voor groenten en fruit vrijwel ongewijzigd blijven. Er zijn enkele uitzonderingen. De maximumprijs voor te expor teeren meloenen is thans: 6 stuks per kist van minstens 9 kg netto 30 per 100 stuks en 8 stuks per kist van minstens 9 kg netto 22 per 100 stuks. Deze maximum prijzen "gelden tevens voor het binnenland. De groene ananas-meloenen zul len voor het binnenland als maxi mumprijs hebben 36 per 100 kg, de overige sorteeringen en soorten 20 per 100 kg voor goede kwali teit. Afwijkende kwaliteit 20 pet. lager. Deze meloenensoorten ko men niet voor export naar Duitsch land in aanmerking. Voorts wordt medegedeeld, dat er ten aanzien van de kwaliteits- eischen van appelen, peren en fruit eenige wijzigingen zijn aan te brengen. Bij de pruimen is be paald, dat, behalve Ontario, Reine Claude d'Oullins en Reine Claude verte, ook de Tonneboers in on- rijpen toestand mogien worden ge veild. Bij appelen en peren dient bij punt 1 klasse B te worden ge lezen, dat rot, wormstekigheid en val echter niet mogen voorkomen. Handhaving maximum prijzen. Van onzen Haagschen corresp ondent) Op een vraag betreffende de stagnatie bij den verkoop van groenten, zooals die zich in ver schillende plaatsen des lands heeft voorgedaan en veelal nog voordoet, heeft de gemachtigde voor de prij zen, mr. H. C. Schokker, op de dagelijksche persconferentie te Den Haag geantwoord, dat door hem onmiddellijk een onderzoek naar deze kwestie werd ingesteld. Dit heeft uitgewezen, dat deze voor het publiek zeer onaangename stagnatie in hoofdzaak te wijten is aan een tweetal oorzaken. Ten eerste hebben in het algemeen de grossiers niet de noodige mede werking verleend, en in de tweede plaats heeft zich de ongelukkige coïncidentie voor gedaan, dat juist tegelijktijdig met de afkondiging van maxi mumprijzen voor' groenten de aanvoer aan de veilingen door de slechte weersomstandig heden zeer gering was. Het weer heeft trouwens de groente-voorziening dit jaar voort durend dwars gezeten: na een laat en koud voorjaar volgde een perio de van abnormale droogte, terwijl ook de weersomstandigheden der laatste weken weinig gunstig voor de groente waren, evenals dat t. a. v. de aardappelen het geval was. Krachtig ingrijpen. Mr. Schokker gaf te verstaan. dat hij zich reeds wekenlang ge- ergerd had over de abnormale prij zen, die voor verschillende groenten door den handel werden bedongen, waardoor tenslotte een krachtig ingrijpen van hoogerhamd op korten termijn noodzakelijk werd, vooral om de belangen van het minder draagkrachtige deel der bevolking te beschermen. Mr. Schokker had tot zijn spijt ook moeten ontdekken, dat het veilingsysteem niet „waterdicht" bleek te zijn, waardoor het mogelijk was, tegen alle geldende voorschrif ten in, groenten te verhandelen buiten de veilingen om. Al deze en dergelijke kwesties hebben echter de volle aandacht der autoriteiten, die voor scherpe maatregelen en strenge straffen zeer zeker niet zullen terugdeinzen. De voedselvoorziening is juist nu van dusdanige essentieele beteeke- nis voor onze volkskracht en ons volksbestaan, dat hierbij geen overtreding der voorschriften of welke andere vorm van tegenwer king ook ka-n worden geduld. Dat het de prijs-instanties hiermee vol* komen ernst is, kan blijken uit de vele tuchtbeschikkingen en proces- senverbaal, die reeds in de afgeloo pen week plaats vonden en waar over in de pers werd bericht. En de controle zal in de komende we ken zeker niet verslappen. Redelijke prijzen. Ten aanzien van de voorgeschre ven prijzen wilde de gemachtigde nadrukkelijk vaststellen, dat deze zeer zeker redelijk zijn te noemen en voor den ondernemer een be hoorlijke winst waarborgen. Om toch vooral niet karig te zijn, heeft mr. Schokker bovendien bevolen, den volgens een zeer royale winst berekening verkregen prijs nog naar boven af te ronden. Maar aan deze voorgeschreven prijzen zai dan'ook ten strengste de hand moe ten worden gehouden. Mr. Schokker wil geenszins be weren, dat zijn systeem en zijn berekeningen feilloos zoucen zijn. Indien handelaren dan ook meenen, gerechtvaardigde bezwaren te heb ben, laten zij zich dan tot den dienst van den gemachtigde wenden, waar zij altijd een willig oor zullen vin den, doch laten zij niet overgaan tot een op eenigérlei wijze stiekem saboteeren van de voorschriften of van den handel. Toen één der aanwezige journa listen er op wees, dat ook sommige kleinhandelaren thans zelf „den boer op gaan" om buiten de veilin gen of den groothandel om groente te koopen, haalde mr. Schokker vertwijfeld zijn schouders op en antwoordde: „Wil men dan met alle .geweld een dwangstaat in het leven roepen?" Deze week eiken avond in 't Wa pen van Heemskerk Willy's Melody- band. Tentoonstelling. In den kunsthandel De Takel te Bergen tot 1 Sept. tentoonstelling werken Mia van Regteren Altena en Marijke Visser. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wunschkonzert (rom.); hoofdrollen Ilse Werner en Carl Rad- datz. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Operette (rom.-muzikaal), hoofdrollen Willy Forst, Maria Holst, Paul Hörbiger en Leo Slezak. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer De Indische Graftem pel, le deel De Tijger van Eschnapoer (rom.); hoofdrollen Frits van Don gen, La Jana en Gustav Diessl. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De laatste wals (rom.); hoofdrollen Camilla Horn, Ivan Pe- trovich, Adèle Sandrock en Tibor von Halmay. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 26 Augustus. 7.30 uurj, 't Gulden Vlies, opvoering „In 't Gouden Haantje", klucht met zang en dans. Woensdag 27 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „In 't Gouden Haantje", klucht met zang en dans. 8 uur, orgelconcert in de geref. kerk aan de Oudegracht. Ten aanzien van de groepen- indeeling wordt medegedeeld, dat bij de appelen onder groep II eveneens vallen Groninger Kroon; sorteering mm IA 60, A 55 en B 50, en Tulpappel, sorteering IA 55, A 50 en B 45 mm. Aan groep II van de peren dient te worden toe gevoegd Eva Baltet, sorteering IA 60, A 55 en B 50 mm. Deze soort vervalt in groep III. Deze groep III wordt uitgebreid met Herzogin Elza, waarvan de sorteering is A 50 en B 45 mm. De sorteering in mm van de Bruine Heerenpeer en Ronde Heerenpeer wordt van A 50 en B 45 gewijzigd in A 43 en B 40 mm. Bij de pruimen dienen aan groep I te worden toegevoegd de Mirabellen. UITREIKING BOTER- EN VET KAARTEN TE LANGENDIJK. De uitreiking van boter- en vetkaarten zal plaats hebben op de volgende dagen: te Broek op Langend ijk: op Maandag 25 Augustus van 9-—12 uur, huisnrs. 1300; van 25 uur huisnrs. 301 en hooger; te Oudkarspel: Woensdag 27 Augustus van 912 uur, wijk A no. 1 t/m 280; van 25 uur wijk A van no. 281 af, wijk B, C en D; te Zuïdscharwoude: voor inwoners van Zuidscharwoude op Donderdag 28 Augustus van 912 uur wijk A, van 25 uur wijk B en C; te Zuidscharwoude voor inwo ners van Noordscharwoude: op Vrijdag 29 Augustus van 912 uur wijk A en B, Langestraat en Spoorstraat; van 25 uur de rest van het dorp. Zij, die een aanvraagformulier voor vetkaarten hebben afgehaald, dienen dit thans ingevuld mede te brengen. Alle stamkaarten -moeten worden overgelegd. OUDORP. De uitreiking van de nieuwe boter- en vetkaarten zal in Oudorp plaats hebben, op Donderdag 28 en Vrijdag 29 Augustus, des morgens van 912 uur en des middags van 1.304 uur. Zij, die voor vetkaarten in aan merking komen en nog niet in het bezit zijn van een aanvraagformu lier MD 100, kunnen dit formulier alsnog afhalen op Dinsdag 26 Augus tus, des morgens van 912 uur. SCHOORL. De uitreiking van boter- en vetkaar ten zal geschieden: Dinsdag 26 Aug.: wijk A 1 t/m 150 van 9—12 uur en wijk A 151 t/m 201, wijk B 1 t/m 50 en wijk E 1 t/m 8, van 24.30 uur, bij P. Huiberts te Groet; Woensdag: wijk C 1 t/m 150 van 25 uur, distributiekantoor Schoorl; Donderdag: wijk C 150 t/m 268 van 912 uur en wijk B 51 t/m 116 en wijk D 1 t/m 97 van 25 uur, distri butiekantoor Schoorl; Vrijdag: wijk E en F van 24 uur, distributiekantoor Schoorl. HEERHUGOWAARD. De Heldersche vluchtelingen. Naar men ons mededeelde, gaat de rijksinspectie der bevolking van de gedachte uit, dat personen, die geregeld nachtverblijf in een ge meente hebben, in het bevolkings register dier gemeente behooren te zijn ingeschreven. Practisch wil dit voor onze ge meente zeggen, dat vele Heldersche vluchtelingen, indien, zij den tegen- woordigen toestand bestendigen, Heerhugowaardenaar zullen moeten worden door overbrenging van hun verhuisbiljet. Voor onze gemeente beteekent dit tevens een groote sprong in de rich ting van 6000 inwoners. URSEM. Pootaal. - Vrijdag j.l. is in den polder Ursem een hoeveelheid van 500 pond pootaal geplaatst, om den vischstand te kunnen opvoeren. Zooals in vele polderwateren, was ook in dezen polder het water arm vtéch tengevolge van den strengen winter in 1939. LANGEDIJK. Geen middenstandscursus. Naar wij vernemen, zal wegens te weinig belangstelling geen cursus voor het diploma algemeene han delskennis worden gegeven. Een moeder cursus. - Vanwege het Wit-Gele Kruis zal een moeder cursus worden gegeven. Den vori- gen keer kon de uitgeschreven cursus wegens gebrek aan belang stelling niet doorgaan. UITGEEST. Afscheid kapelaan Solleveld. - Vorige week té onverwacht het bericht gekomen waarbij kapelaan Solleveldi alhier benoemd werd in de St. Lidwinaparochie te Haarlem- Noord. Gedurende de 4 jaren dat kape laan Solleveld alhier heeft gestaan, heeft hiji zich vele vrienden en ken nissen verworven, en op den avond van zijn afscheid, dat gevierd werd op initiatief van den heer Zurlohe, was de groote zaak van het hotel de Ooievaar dan ook geheel met bekenden gevuld. Pastoor van der Loos sprak er o.m. zijn leedwezen over uit dat de kepalaan heenging. Hij noemde hem een prettig huis genoot en ijverig werker in de pa rochie. De burgemeester sprak namens de parochie woorden van hartelij- ken dank voor alles wat de kapelaan in de moeilijke dagen van mobilisa tie, oorlog enz. heeft gedaan en ge weest is. Namens de parochianen bood hij- een ameublement aan als cadeau en namens de zieken van de parochie een reproductie van een schilderij van Toorop. Hierna werd nog door velen na mens diverse bonden het woord tot den scheidenden geestelijke gericht, terwijl het kerkzangkoor eenige nummers zong ter afwisseling. Tenslotte dankte kapelaan Solle veld hartelijk voor de vele blijken van waardeering en vriendschap. SCHERMERHORN. Pootal ingeworpen. - In den pol der Mijzen (gem. Schermerhorn) is einde vorige week een hoeveelheid van 500 pond z.g. pootaal geworpen, volgens de visschers reeds mooi van stuk, pl.m. ruim 20 c.m. De vis schers zelf betalen hieraan slechts een gering bedrag. Deze maatregel valt zeker toe te juichen, daar op deze wijze de pol derwateren, die eens zoo rijke vischstand hadden, weer productief worden gemaakt. HENSBROEK. Verboden aardappelenverbouw. - Naar we uit bevoegde bron ver nemen zal binnenkort bij politiever ordening de verbouw van de vol gende aardapelsoorten verboden zijn: Bravo, Zeeuwsche Blauwe, Bonte Red Star en Graafjes. Van alle overige soorten late aardappelen, waaronder mede be grepen Eigenheimers, mag dan voor taan slechts pootgoed worden ge plaatst wat goedgekeurd is met A. Deze bepaling geldt voor alle inge zetenen van Hensbroek, dus zoo wel de bouwers als hen die slechts kleine hoeveelheden telen voor eigen gebruik. Om aan de behoefte van pootgoed tegemoet te komen heeft de tuin- bouwvereeniging Ons Belang te Hensbroek besloten de zorg daar voor op zich te nemen. Onderbeimaling polder Obdam. »De heer P. Blankendaal te Hens broek heeft voor het plaatsen van een windmolen op zijn land ter grootte van pl.m. 9 ha, gelegen in den polder Obdam, toestemming verkregen van het polderbestuur van Obdam. De windmolen zal ge plaatst worden door den heer Sla- man te Wervershoof. EERSTE H. MIS VAN PATER ROZING. Zaterdagavond deed de jeugdige neomist zijn blijde intrede in de parochie te Heiloo. Voorafgegaan door bruidjes, betrad de jonge pries ter door een boog van groen en bloemen, de kerk. Na een welkoms woord van pastoor J. Muijen werd een plechtig lof gecelebreerd. Zondagmorgen 10.15 werd de plechtige eerste H. Mis opgedragen. Aan het rijk versierde hoogaltaar, dat baadde in een zee van kaars licht, droeg de wijdeling zijn eerste offerande aan God op. Hij werd ge assisteerd door de kapelaans van der Knaap en Tulp en pastoor Muijen. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor van Kessel van Kud- delstaart (Haarlemmermeer), voor heen kapelaan te Heiloo. Tusschen 2 en 3 uur was er een druk bezochte receptie ten huize van de moeder van pater Rozing, aan de Kerklaan. Een keur van paramen ten was gegeven door de familie en bekenden van den neomist. De fees telijkheden werden besloten met een plechtig lof. (Ongecorrigeerd). St o c k h o 1 m, 25 Aug. (D.N.B.) Te Londen is bekend geworden, naar Reuter in een extra-bericht mededeelt, dat de Britsche troepen Maandag- ochend de Iraansche grens hebben overschreden. Reuter meldt voorts in een extra-bericht, dat te Simla officieel is medegedeeld dat ook de Sovjet-Unie vandaag een militaire actie begonnen is tegen Iran. Uit Moskou meldt Reuter, dat de Sovjet-commissaris van buitenlandsche zaken, Molotof, aan den Iraanschen ambassa deur heeft medegedeeld, dat Sovjettroepen Iran zijn binnen gerukt. Waar de zon opgaat. Daar strijd een millioenenleger voor de toekomst van Europa. Daar waar de zon opgaat, in hèt Oosten, zal zij ook opgaan voor het nieuwe Europa. Reeds kleurt het morgenrood de nog dreigende wol ken van het bolsjewisme, maar al les wijst er op dat de Europeesche zon straks in volle glorie, aan een strak blauwen hemel zal schijnen. Milioenen zullen zich koesteren in haar stralen, die vrede en levensge luk zullen brengen, die ervoor zul len zorgen dat spoedig alle ellende vergeten zal zijn. Hoe moeilijk "de strijd ook is, als altijd zal het goede overwinnen en het kwaad onder gaan. Een gelukkige toekomst voor het nieuwe Europa, zich daarvoor in zetten té een plight, die reeds dui zenden Nederlandsche mannen ver vullen. Ook zij laten vrouw en kin deren, ouders en verloofden achter. Maar zij brachten dit offer en zijn verder nog tot grootere offers be reid, omdat zonder offers en zonder strijd nu eenmaal niets mogelijk té. In het Oosten strijdt een millioe nenleger voor de toekomst van Europa. Duizenden Nederlandsche strijders gaven U een voorbeeld dat U zult navolgen, tenzij U het met Uw eer en geweten overeen kan brengen te parasiteeren op datgene waarvoor Nederlandsche mannen nu hun goed en bloed veil hebben. Indien U dat echter niet wenscht, indien door Uwe aderen echt Hol- landsch bloed stroomt, meldt U dan bij: Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 8.25 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 11. Deel. 11.20 Gr.pl. 12.— Ensemble Jonny Kroon. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1. Pianovoordr. 1.30 Sprankelende mid dagklanken. 2.50 Gr.pl. 3.Amabile- sextet. 3.30 Gr.pl. 4.— Cyclus „Arm en rijk in het Nieuwe Testament"; 4.20 Gr.pl. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Orgelconcert. 6.— Alleen voor mannen, causerie. 6.15 Gev. progr. 7.— Act. halfuurtje. 7.30 Omroep orkest en soliste. 8.30 Gr.pl. 8.45 Voor den boer. 9.Cello en piano. 9.30 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.—10.15 BNO, Eng. uitz.: Economie news from Holland. HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45— 8.— Zie Hilv. I. 8.— BNO: Nieuws ber. 8.15 Gr.pl. 10.20 Zang met clave- cimbel- en pianobegeleiding. 10.40 Deel. 11.— Ensemble Amende en gr. pl. 12.20 Gr.pl. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1— Trio Jonny Ombach. 1.40 Gr.pl. 2.Utr. Sted. Orkest. 3.30 Voor de zieken. 4.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.orgelopnamen. 6.15 Boekbespr. 6.30 Gr.pl. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Rep. 8.Gr.pl. 8.15 Radiotooneel. 9.Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw, causerie. 9.15 Ensem ble Bandi Balogh. 9.45 BNO: Nieuws ber. 10.Avondwijding. 10.0510.15 Politiek weekpraatje (opn.) NIEUWE KAPELAAN AAN DEN LANGENDIJK. De heer P. G. van Zijp, neomist, van Rotterdam, heeft Zondag zijn werkzaamheden als kapelaan van de parochie St. Jan de Dooper te Langedijk aangevangen. Door de benoeming van een tweeden kape laan in deze uitgebreide parochie is aan een.langgekoesterden wensch tegemoet gekomen. BEROEP AANGENOMEN. Dr. C. L. Tuinstra te Terwinselen (Limburg) heeft het op hem uit gebrachte beroep naar de herv. gem. te Alkmaar in de vacature ds, Warners aangenomen. DE MOORD TE DELFT. In verband met den moord op den 19-jarigen H. de Man, verneemt het A.N.P. nog het volgende: Bij het door de politie ingestelde onderzoek té komen vast te staan, dat de verdachte J. C. J. Hugenholtz op Zaterdag j.l. om ongeveer 18.15 uur, zijn tijdelijke verblijffplaats te Voorburg heeft verlaten en per fiets naar onbekende bestemming té vertrokken. Hij was toen in het be zit van een klein bruin koffertje en gekleed in een effen grijs costuum met donkere streep. Hij had een vrij smerige grijze deukhoed op. Voorts bleek het, dat hij heeft vergeten zijn distributiebescheiden mede te nemen. Met het oog hierop zou de politie er prijs op stellen indien zij werd gewaarschuwd, wanneer een met het signalement overeenko mend persoon tracht levensmidde len enz. zonder bonnen te verkrij gen. Alle mededeelingen welke met den moord verband houden, zullen door de politie vertrouwelijk worden behandeld. HOOFDPRIJZEN STAATS LOTERIJ. 's-Gravenhage, 25 Aug. Prij zen van: 25.000: 7453. 1.500: 8226. 5.000: 15197. 1.000: 5494, 5528, 14780, 16822, 17341. 200: 4847. 100: 2704, 4244, 14462, 17013, 19975, 20434. HET VISSCHEN MET DE SNOEKDREG. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd onderstaande vraag, namens eenige gedu peerde hengelaars te willen plaatsen, waarvoor bij voor baat onze vriendelijke dank. Zondag j.l. zijn wij bekeurd voor het visschen met de snoekdreg. Wij zijn in het bezit van een kleine vischakte, welke toelaat, tot het vis schen met één peur, één hengel ge aasd met vtéch of één sleephengel en ook hebben wij een vergunning van den pachter van 't water (N.H. Ka naal). Vraag: Is de snoekdreg bij de wet verboden? Met dank voor de opname Eenige gedupeerden. (Wij. hebben op een informatie bij de administratie der Alkmaarsche politie ten antwoord gekregen, dat het visschen met de snoekdreg te allen tijde verboden is. Red. Alkm. Crt.) OPGAVE f AMSTERDAMS CHE BANK N.Y. Bijkantoor Alkmaar,'» van Maandag 25 Augustus 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 100 4 Nederland 1940 II 99W6 3—3V, Nederl. 1938 92% 94% .1253/, 153Vs -194% 3 Ned.-Indië 1939 BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 137% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 149 Calvé Delft Cert. 95i/4 Nederl. Ford 344i/4 Lever Bros153% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 250 V. CULTUUR MAATSCH. H. V. A460 Java Cultuur .259% Ned. Ind. Suiker Unie 2'5 Verg. Vorstenlanden i 7 PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot .185% Scheepvaart Unie .197% TABAKKEN. Deli Batavia 245 Oude Deli297% Senembah241 .276 .296 240 154 ■1743/4 1463/4 142 160l/s plm2u 100 99% 95 95 124 153 195 137% 150'/a 101 340 1583/, 256% 464 260 247 132 281 299 240 160 177% 146% 164 186 202 249 297% 245 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoevén, Alkmaar. ALKMAA GEBOREN: Cecilia nandus Bakker en C. Lamberta A., d. van en W. A. L. van Riel. van Jan Buiter en Klaas, z. van Klaas Frans. Johanna A. trus Hoogland en J. K C., d. van Nicolaas A G. Tesselaar. Agath Simon Kaptein en G. OVERLEDEN: Lan Jansen, wedr. van V denberg, 89 jaar. NOORDSCHARWOU (Noordermarktbond) de kool 4; 13300 kg 800 kg Uien (drielin 200 stuks Bloemkool 45500 kg Vroege wit 7500 kg Slaboonen 1' BROEK OP LANGEN! (Lang. Groentenveilinf Roode kool 4; 3800 4; 200 kg Vroege wit 600 kg Slaboonen 14. WARMENHUIZEN, 154500 kg Aardappelen Eigenheimers en Bintje kg Roode kool f 5; 520( 4; 21400 kg Witte ko kg Slaboonen 14. BOUBERS GEZELSCI GULDEN VL1 Zeei Gistermorgen was de van Zeemansvrouwen, i zeischap Bouber 's ave Gulden Vlies te geven, beid van de opening tooneelweek, reeds uitvt zeer dankbaar publiek, met stuk en spel meel 's avonds de uitvoerend gejuicht. Het is weer ecl volksstukken van Boul de uitdrukking: „een té traan" zoo juist getypei Bouber heeft het milieu uitstekend kent, op a wijze ten tooneele gebr gewekte tante Mie met been en haar zoon Neli: sympathieke figuur. En heen tante Saar, de nog weduwe, die op Willem oogje heeft en een valscl Willem, de eerlijke oprei Louw, het minderwaard Leentje, het sympathiek! aardige vrouwtje, dat na leurstellingen eindelijk avond het geluk vindt, h de beide oudjes. Zij gei Paarden. Courses op De draverijen van Z Zaterdagmiddag had o van het Gemeentelijk Sj eerste gedeelte plaats ve daagsche meeting gi door de Ver. Vooruit. Ei lijk veel belangstelling, zooveel als verwacht mO' Het weer wa's eerst best, kwamen enkele regent verblijf op de baan iets i genaam maken. De totali zich ook nu weer in gro stelling verheugen. Het programma telde mers. Het openingsnurr prij zendraverij vierde k 2040 m. bracht 8 paarde: start. Van de ingeschre\ brak alleen Dos Palos, nog wel.als de vermoedt naar aangewezen. Floris G en Donna Bella speeld nummer in het geheel ge strijd tusschen Betsy O, S en Ciska B bracht tei overwinning aan Colomb Betsy O als tweede en derde. Maar doordat Bet: kwalificeerd werd wegei door de finish en de viei komende Elisabeth wege; galoppeeren, werd de uits oine, Ciska en Fred Mc. Vcor het tweede nur handicap-draverij over waarbij de paarden werd door amateurrijders, kw de 12 ingeschreven paard GESCHREVEN D( teekeningen I ALEXANDER RAYMOND ,1

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2