STAD EN OMGEVING ÈM AGENDA DE MOEDIGE ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941. Pagina 2 Alkmaar, Woensdag. BONLOOS VOEDSEL. Zooals bekend', is er vanwege de centrale keuken een actie gaande tot verstrekking van bonloos voed sel aan in bedrij-ven werkende per sonen, die tusschen den middag niet naar huis gaan. De deelname van de zijde van de patroons, die het grootste deel van de daaraan verbonden kosten dragen, is zóó groot, dat de actie zeer veel kans van slagen heeft. Echter zijn nog niet alle in verband hiermee aan patroons gezonden circulaires in gevuld terug gekomen. Uiterlijk morgen wordt inzending ervan verzocht. VOORSTELLING IN 'T GOUDEN HAANTJE. De eerste voorstelling van de klucht van Otto Harting „In 't Gou den Haantje" heeft gisteravond bij de totaal uitverkochte zaal een bui tengewoon succes behaald, waartoe alle medewerkenden en in het bij zonder Piet Kohier in de hoofdrol, op schitterende wijze hebben bijge dragen. De aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd. Voor hedenavond is de voorstel ling wederom uitverkocht. Wij komen morgen nader op deze opvoeringen terug. PRANGERS ZANGKLASSEN. Zaterdag a.s. zullen de repetities van de zangklassen onder leiding van den heer G. C. Pranger weer 'n aanvang nemen.In studie wordt ge nomen de kinder-operette in drie bedrijven „De lente bevrijd." Naast aardige liedjes heeft deze operette een pakkenden inhoud. Ongetwijfeld met dit zangspel een groot succes worden bereikt, evenals met de vrije operette Droome Loes het geval was. De dansen, klompen-, elfen- en lentedans, worden ingestudeerd on der leiding van mevr. Pranger Schuitemaker. LEVERING VAN GROENTEN EN FRUIT AAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Ten aanzien van de levering van groenten en fruit wordt door de' Ned. Groenten en Fruit-Centrale de aandacht er op gevestigd, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk pa pieren bij de veilingen worden aan geboden, op grond waarvan leve ring van groenten en fruit wordt verlangd voor de Duitsche weer macht, welke echter geen officieele Wehrmachtsbezugscheine zijn, die voor leveringen aan de Duitsche weermacht in Nederland gebezigd dienen te worden. Er wordt nog eens met allen nadruk op gewezen, dat uitsluitend op volledig inge vulde (ook wat hoeveelheid be treft) en 'behoorlijk geteekende Wehrmachtsbezugscheine groenten en fruit voor de Duitsche weer macht mag worden afgeleverd, be stemd voor levering aan troepen- onderdeelen in Nederland. De W ehrmachts'bezugscheine dienen bij levering uit het exportgedeelte door de veiling te worden inge nomen en aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale te worden inge leverd. Daarvan mag onder geen voorwaarde worden afgeweken. Worden papieren aangeboden voor levering van groenten en fruit aan de Duitsche weermacht of gemeen ten buiten Nederland, dan dienen de betrokkenen te worden verwezen naar de Aussenstelle der Hauptver- einigiung der deusehen Garten- bauwirtsehaft, Prinsevinkenpark 22 Den Haag, waar de verdeeling van het exportgedeelte plaats vindt. Het komt de Centrale gewenscht voor, om op de veilingen nogmaals aan den handel bekend te maken, dat van de producten, die op de exportlijst voorkomen, uit het binnenland scheg e d e el te geen leveringen aan de Duitsche weermacht of uitvoer mogen plaats vinden, daar dit de binnenlandsche voor ziening in gevaar zou brengen. Voor zoover het op bepaalde veilingen voor export bestemde ge deelte niet toereikend is om aan de behoefte van de Duitsche weer macht te voldoen, moeten de be trokken veilingen zich met de diehtsttoij'gelegen veilingen in ver binding stellen om in overleg met laatstgenoemde veilingen en even tueel de weermacht tot een bevre digende oplossing te geraken. Bij voorkomende moeilijkheden kan deze circulaire als bewijsstuk wor den gebruikt. Deze maatregelen zijn alle m overleg met de Duitsche instanties getroffen. De Centrale verzoekt tenslotte er zooveel mogelijk op toe te zien, dat de door den handel voor het binnenland! gekochte producten ook werkelijk hun bestemming krijgen. Wanneer men bemerkt of veronder stelt, dat een handelaar voor het binnenland gekochte producten een andere bestemming geeft, dient daarvan onmiddellijk kennis te worden gegeven aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale, opdat eèn verder onderzoek kan worden ingesteld. COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING. Een beroep op het Neder- landsche volk. Het woord „Tuberculosebestrij ding" roept ongetwijfeld bij de meesten onzer dankbare gedachten op aan het werk, dat in ons land zoo bij uitstek waardeering vindt. En geen wonder, want, dank zij deze arbeid is het sterftecijfer van tu berculose de laatste jaren aanmerke lijk teruggegaan. In 1940 was echter het sterftecijfer weer iets hooger dan in 1939. De tuberculosebestrijding is mede oorzaak, dat op het terrein van de volksgezondheid ons land zulk een vooraanstaande plaats inneemt. Wil dit zoo blijven, dan dienen alle krachten ingespannen te worden. De tuberculosebestrijding wordt gevoerd door plaatselijke, provin ciale en landelijke vereenigingen, die door haar voorlichting, consul- tatiebureaux, deskundig huisbezoek enz. een belangrijk apparaat vor men in den strijd tegen de tuber culose, hierbij krachtig gesteund door overheidsinstanties, organisa ties, en fondsen, welker taak op het gebied van de verpleging ligt, en die uitzending naar sanatoria en ziekenhuizen mogelijk maken. De tuberculosebestrijding omvat der halve zoowel de zorg voor den pa tient als de voorzorg t.o.v. diens om géving. De bevolking in geheel haar sa menstelling heeft steeds gul voor dit mooie werk geofferd, omdat zij de groote beteekenis ervan begreep, en de resultaten hiervan zag. In moeilijke tijden, zooals wij thans doormaken, worden aan de tuber culosebestrijding extra hooge eischen gesteld, en alles moet worden gedaan, het koste wat het kost, om het bereikte gezondheidspe-il zoo veel mogelijk te handhaven. Wel mogen de instellingen voor de tuberculosebestrijding voor haar taak berekend zijn, de steun en medewerking van allen zonder uit zondering, is hierbij meer dan ooit onmisbaar. Daarom stemt het tot voldoening, dat op 30 Augustus a.s. in een groote landelijke collecte voor dit belangrijke werk een be roep op de geheele bevolking kan worden gedaan. Dit beroep nu moge niet|ontbeantwoord blijven; het gaat hier om het behoud van het hoog ste goed: De Volksgezondheid. Steunt daarom deze collecte en wel in ruime mate. Het Comifé van Aanbeveling: De huisartsen te Alkmaar: mej. S. J. Bartstra, A. H. Brouwer, dr. J. Degenaar, E. v. Gilse, H. E. J. ten Kleij, J. Th. van Leeuwen, B. J. Leeuwenberg, N. H. Louis, Jb. Maats, A. H. Moolhuijzen, J. Lou- rens, W. Steensma, G. B. Schmidt en G. J. Sluijmer. Voor de Alm. Ver. tot bestr. der t.b.c.: A\ H. Moolhuijzen (voorz.), N. H. Louis (secr.) Voor het Wit-Gele Kruis: dr. Oh. Pacilly (vcoorz.), D. Woldendorp (secr.) Voor het Witte Kruis: D. G. G. Margadant (voorz.), mr. G. A. de Lange (secr.) Voor Herwonnen Levenskracht: G. v. Slingerland (voorz.), H. Koop- meinders (secr.) Voor S.A.N.T.O.S.: J. H. Raat (voorz.), E. v. Latum (secr.) Voor Zonnestraal: N. Schat s (voorz.), H. Habich (secr.) Voor Draagt Elkanders Lasten: J. Bruin (voorz.), R. v. Wezop (secr.) Voor Sonnevanck: mv. H. Western (voorz.), mej. J. M. Verburg (secr.) Voor de Ver. t. Bevord. d. Gez. v. d. Grafische Vakken: J. Bekelaar (voorz.), T. Hulst (secr.) BURGEMEESTERS HERBENOEMD Bij besluit van den secr.-generaal van binnenlandsche .zaken zijn dé heeren N. J. H. Raat en W. M. J. A. Vreugde onieuw benoemd tot bur gemeester van resp. Wervershoof en Heemskerk, eerstgenoemde met in gang van 1 Oct., de tweede met in gang van 10 Oct. INGEKOMEN PERSONEN. C. M. F. E. van Dijk—van Opber gen, N.H., en dochter, Kennemer- straatweg 62, van Den Helder. J. W. Bezuijen, R.K., religieuse, Oudegracht 204, van Baarn. G. Jonker, R.K.,- dienstbode, Kenne- merstraatweg 43, van Bergen. P. J. Massee, geen, kantoorbediende, en echtgenoote, en zoon, Vermeer straat 22, van Amsterdam. W. Wortel, Ger.K., verpleegster, Wil- helminalaan 11, van Nieuwveen. J. H. G. Middelhoff, R.K., leerling verpleegster, van Everdingenstraat 13, van Amsterdam. D. M. van den Berg, geen, zonder beroep, en echtgenoote, Asterstraat 4, van Rot terdam. C. Bogaert, R.K., dienst bode, le Kanaalstraat 18, van Yerseke. J. Haakman, R.K., re ligieuse, van Everdingenstraat 18. van Soest. J. P. Juckers, geen, betonwerker,' Stuartstraat 57, van Leeuwarden. H. de Bot, R.K., schrijver N.S., Verdronkenoord 103, van Rotterdam. J. Stins, D.G., dienstbode, Stuartstraat 57, van Leeuwarden. C. Blom, N.H., dienstbode, Schermeerstraat 10, van Egmond aan Zee. C. Bakker, N.H., los arbeider, Voormeer 35, var Deze week eiken avond in 't Wa pen van Heemskerk Willy's Melody- band. Tentoonstelling. In den kunsthandel De Takel te Bergen tot 1 Sept. tentoonstelling werken Mia van Regteren Altenaen Marijke Visser. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wunschkonzert (rom.); hoofdrollen Ilse Werner en Carl Rad- datz. Toegang boven 18 jaar. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Operette (rom.-muzikaal), hoofdrollen Willy Forst, Maria Holst, Paul Hörbiger en Leo Slezak. Toe gang voor eiken leeftijd. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer De Indische Graftem pel, le deel De Tijger van Eschnapoer (rom.); hoofdrollen Frits van Don gen, La Jana en Gustav Diessl. Toe gang boven 14 jaar. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De laatste wals (rom.); hoofdrollen Camilla Horn, Ivan Pe- trovich, Adèle Sandrock en Tibor von Halmay. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 27 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „In 't Gouden Haantje", klucht met zang en dans. 8 uur, orgelconcert in de geref. kerk aan de Oudegracht. Donderdag 28 Augustus. 2 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden Carré's varieté-revue. Oosthuizen. E. J. Kraakman, N.H., schilder, Lindenlaan 74, van Den Helder. M. Koes, geen, per ser waschinr., Boezemsingel 9, van Utrecht. B. Kleijmeer, geen, verpleegster, Oudorperdijkje 17, van Amsterdam. J. Mooij, Ger.K., opzichter draaierij R.W., en echtge noote, Krelagestraat 1, van Den Hel der. M. Herman, E.v.L., zonder beroep, en echtgenoote, Pr. Juliana- laan 14, van Velsen. C. G. Zin del, N.H., zonder beroep, Houtha venstraat 33, van Heiloo. J. Dijkshoorn, N.H., leerling verpleeg ster, Wilhelminalaan 11, van Apel doorn. A. W. Engels, R.K., reli gieuse (onderwijzeres), Oudegracht 204, van Amersfoort. M. Bakker, geen, hulp in de huishouding, Pr. Julianalaan 14, van Zaandam. A. C. Jansen, R.K., instrumentmaker P. T. T., Heul 22, van Haarlem. C W. H. ten Asbroek, R.K., reli gieuse onderwijzeres, Oudegracht 204, van Groningen. A. M. de Vries, R.K., zonder beroep, Wester- weg 114a, van Zeist. C. M. Kager, R K., dienstode, van Everdingen straat 18, van Heerhugowaard. V P. J. Harbers, Ev.L., magazijnbe diende, en echtgenoote, Parkstraat 6, van Beverwijk. B. Rood, R.K zonder beroep, Metiusgracht 16, van Heerhugowaard. P. Smit, N.H., smid-bankwerker, le Kanaalstraat 8, van Sint Pancras. VERTROKKEN PERSONEN. L. Bogaert, R.K., z. b., van Kenne- merstraat 81 naar 's-Gravenhage. G. J. Pannekeet, R.K., z. b., van Vo gelenzang 2 naar Nieuwenhagen. J F. Rommel, D.G., volontair Staats- boschbeheer, van Metiusgracht 7 naar Arnhem. W. J. Cuijpers, geen, stoker-olieman, van Houtha- venstr. 41 naar Centraal Bev. reg. H. H. J. van der Schaaf, R.K., win kelbediende, van Spoorstr. 68 naai Hilversum. J. J. Ursem, R.K., z. b., van Dijkgraafstr. 5 naar Diepen veen. W. Zwart, R.K., kustvaar der Roode Kruis, van le Tuindw.- straat 25 naar Dordrecht. J. M. van Diest, adsp. instrumentmaker P.T.T., van Rozenstr. 37 naar Ber gen. J. A. Koster, R.K., kinder juffrouw, van Emmastraat 77 naar Schwabisch Gmünd (Dl.) T. Zijl stra Ger.K., leerl. verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Hoogeveen. J. van Til, geen, z. b., van Stuart- str. 31 naar Den Helder. C. Broekstra, N.H., dienstbode, van Emmastraat 60 naar Egmond aan Zee. F. Smeels, R.K., onderwijze res, van Oudegracht 204 naar Gro ningen. A, M. Wessels, R.K., z. b., wed. v. J. H. F. Muhren, van Over- diepad 21 naar Heiloo. A. G. Kor- ver, N.H., hulp in de huish. en ver pleegster, van Emmastraat 103 naar Rotterdam. J. T. Rollema, N.H., van. Liefdelaan 29 naar Egmond aan Zee.J. Bollema, N.H., van Lief delaan 29 naar Egmond aan Zee. W. P. Schook, leerl. verpleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Weesp. L. E. M. Vloeijberghs, R.K., assistente in de huish., van Kennemerstr.weg 2 naar Wassenaar. C. Wessels, R.K., kapster, van Koorstr. 41 naar Obdam. C. A. van Straaléii, R.K., dienstbode, van Emmastraat 50 naar Wieringermèer. B. Maasdam, N.H., groentenhan- delaar, van Liefdelaan 5 naar Haar lem. S. Klein, R.K., z. b., en echtg., van Zocherstr. 29 naar Blok ker. F. J. Wildenburg, R.K., on derwijzer, en gezin,' van Dr. Schaep- manstr. 17 naar Berkhout. M. B. de Koek, N.H., wed. van G. Pelle, zonder beroep, van Wollebrandt- straat 19 naar Hurwenen. A. M. ten Kroode, R.K., hulp in de huish., van Geesterweg 7 naaar Vught. G. H. Leen, Ger.K., onderwijzer, en echtg., geen, van Zocherstr. 11 naar Meppen (Dl.) C. M. Goudsblom, R.K., z. b., van Hulststr. 20 naar Sint Maarten. W. Jacobs, geen, z. b., van Achterom 16 naar Amsterdam. C. A. Klaver, geen, echtg. v. J. Pool, z. b., van Uiten boschstr. 83 -.aar Zaandijk. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 18 tot 25 Augustus 1941. Nieuwe zaken: Den Hel der: J. J. de Ruiter, Fazentenstraat 11, leesbibliotheek. Mw. M. A. RiesPlooij, Spoorstraat 27, winkel in gerookte en versche visch. Wieringermeer: A. Terpstra, Wie- ringerwerf, Meeuwstraat 7, hooi- en stroohandel. Wijzigingen: Castricum: N.V. Grondexploitatie Maatschappij „Alkmaar Zuid", Dorpsstraat 15, be leggen van gelden enz.; in liquidatie getreden (liquidatierekening gede poneerd.) Drukkerij Johan Eriks, Geelvinckstraat 15, drukkerij; over gegaan aan K. Boesenkool en Zoon. Den Helder: fa. H. Riemers en Co., Ruijghweg 97, aannemers; uit treding vennoot. Eerste Auto- slooperij en metaalhandel H. de Jongh, Bassinggracht 151, autosloo- perij enz.; fil. te Schagen, Noord A 16, verplaatst naar Den Helder, Binnenhaven 125. Zijpe: Jan Veuger Hz., St. Maar tensbrug C 71, timmer- en aanneem- bedrijf; overgegaan aan A. H. Veu ger Jzn. Opheffingen: Anna Pau- lowna: Vennootschap onder firma Hendrikus Witteman en Reijer Brouwer, Breezand, Middenweg 55, exploiteeren van bloembollenlan den. DE DISTRIBUTIE VAN STROO. Nu is komen, vast te staan, dat de tuinbouwers de volle door hen benoodigde hoeveelheid stroo voor hun 'bedrijf zullen kunnen krijgen toegewezen, heeft het Centraal Bureau voor de Veilingen een on derzoek ingesteld' naar de door den tuinbouw benoodigde hoeveelheid. Men is daarbij gekomen tot een hoeveelheid van 34 millioen kg. Over de wijze, waarop het stroo aan de belanghebbenden zal wor den toegewezen, is inmiddels reeds overeenstemmiig bereikt tusschen d'e verschillende instanties. De vei lingen zullen aan de tuinders, die de door hen benoodigde hoeveelheid hebben opgegeven, moeten vragen, via welken handelaar zij die wen- schen te betrekken. De hierdoor verkregen opgaven zullen aan ge noemd Bureau moeten worden tóe- gezonden, die dan weer voor door zending naar de Ned. Akkerbouw Cenitrale zal zorgen. De betreffende handelaren zullen dan worden ge machtigd, de voor ieder gevraagde hoeveelheid stroo af te leveren. HET GROENE WATER BIJ URK. Oorzaak een microscopisch bïauwmiertje. Het geheim van de nieuwe groe ne plaag, waarmee het eiland Urk werd bedreigd, is opgelost, aldus de Tel. Men zond een fleschje vol kwa- lijkriekend havenwater ter onder zoek naar het Gem. Biologisch La boratorium te Amsterdam, en mevr. dr. WibautIsebree Moens, die, gelijk bekend, een speciale studie maakt van de flora in het IJselmeer, deelde weldra mede, dat een microscopisch bïauw miertje de oorzaak is van den groenen schijn en den slechten geur van het water. De warme periode, die wij dit jaar hadden en het overvloedige zonlicht zijn waarschijnlijk debet aan den voorspoedigen groei van dit miertje, dat de organische stof in het water, waarvan 't leeft, snel opgebruikte en toen ging afsterven. Nu ligt het weg te rotten, het is reeds verdwijnende, maar een of andere onvriendelijke wind heeft het samengedreven en op de Ur- kerkust geworpen. Dat de visch in de kaar van in de haven liggende botters „flauw" wordt onder deze laag, en zelfs sterft, is niet te verwonderen. De zuurstof wordt plaatselijk wegge nomen uit het water en zonder zuurstof kan visch niet leven. OUDHEIDKUNDIG MUSEUM GEOPEND. Hoorn, 27 Aug. Het bekende „Huys 1624" aan de Vluchthaven te Hoorn is dezen zomer door de tegen woordige eigenaren, den heer en mevrouw U. R. Feenstra-Wiegand te Zandvoort en den heer J. E. de Vis ser te Bloemendaal, tot oudheidkun dig museum ingericht. Hiermede is het typische pand voor goed behou den, nadat in 1924 de heer J. F. Schultink het-door aankoop voor een dreigenden ondergang wist te be hoeden. Zijn pogingen om er een kunstenaarskring te stichten liepen echter op een teleurstelling uit. Na zijn vertrek uit Hoorn werd het huis aangekocht door de bovengenoemde kunstminnaars, onder belofte dat het een waardige bestemming zou krijgen. Het zeldzame interieur kenmerkte, zich door zijn 17e éeuwsche sfeer. Alles spreekt er van een stoer ver leden: de zware balken met hun forsch uitgesneden consoles, het vele wagenschot, de beide gaanderijen, vanwaar men in voor- en achterhuis neerziet. De machtige schouwen, het heeft alles een eigen karakter. De opening van het nieuwe museum heeft een dezer dagen zonder officieel vertoon plaats gehad. CASTRICUM. Mond- en klauwzeer. - Onder het vee van den heer H. S. aan den Kooijweg is mond- en klauwzeer ge constateerd. Er reed gisternamiddag een wagen vol turf over het Waagplein, een wa gen vol kostelijke brandstof door menig voorbijganger met begeerige blikken nagestaard. Want turf beteekent warmte voor den komenden winter, waarvan nie mand kan voorspellen of de ijshei- lïgen ons ditmaal een kwakkelwin tertje zullen brengendan wel een periode van langdurige kou en vorst, zooals we dat de laatste paar jaren hebben doorgemaakt. Midden op het Waagplein viel er een turf van den wagen en de voer man, blijkbaar gedachtig aan het Hollandsche spreekwoord dat men bij overvloed op een turfje niet „zien" moet, reed lustig verder en liet den turf eenzaam midden op het groote en op dat oogenblik niet o.rukke plein liggen. Er waren ditmaal geen stoeiende schooljongens die den turf onmiddel lijk als gelegenheidsvoetbal gebruik ten. Er waren alleen ouderen, die er langs liepen en er allen naar keken. Die er blijkbaar naar keken met de gedachte: Als er nu eens niemand in de buurt was, zou ik het onder Melkcursus. - Maandag werd op de boerderij van den heer G. Veldt aan den Kooyweg de laatste les gegeven van den melkcursus, waarvoor veel belangstelling was. Onder de aanwezigen waren o. a. de heeren van Kampen, lid der commissie voor goede melkwin- ning in Noordholland te Spierdijk; Huisman, rijkszuivelconsulent; van Schie, lid van de commissie-van Eick, directeur N.V. stoomzuivel- fabriek „de Holland" alhier en A. Greuter, landbouwleeraar alhier. De plaatselijke afdeeling van den L. T. B. was vertegenwoordigd door den voorzitter, 'den heer J. P. Dijkman. Nadat door velen het woord was gevoerd, werden door den heer van Kampen de diploma's uitgereikt. De uitslag was als volgt: Jac. G. Veldt 186 punten, N. A. Res 178 p., Nic. Brandjes 177y2 p., P. J. Veldt Gz. 173 p., Nic. Kuijs Pzn. 172 p. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagdagen van des voormiddags 11 uur tot des na middags 1 uur, de volgende voor werpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 721 Augustus 1941. Een rooid portemonnaietje, inh. eenig geld; een portemonnaie, inh. eenig geld; textielkaart, sleutel aan houtje, bril met nikkelen montuur, boodschappentasch inh. rijwielon- derdeelen, wit kindersokje, groene autoped, bril met hoornen montuur, grijze jongensoverjas, paar klomp sokken, zwart zakmes, huissleutel, foto, een zakagenda inh. 2 foto's, een R.K. kerkboekje, een huissleu tel, een medaillon met portret, een blauwe ceintuur, een stuk ketting, een paar kousen, een parapluie, een bruine portemonnaie inh. sleutel aan houtje, zweep, kokertje met jo- dium-tinctuur, een vultpotlood, een portemonnaie inh. distributiebon nen, een sleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aangege ven in hetzelfde tijdvak: een paar bruine dameshandschoenen, Ver veld, Ritsevoort 24; mondharmoni ca, Rood, Zeglis 36; foto's in étui, v. d. Peet, Koningsweg 43; kinder- taschje, Ploeger, Forestusstraat 20; broche (wapen van Nederland), de Jong, Oudegracht 48; bruine ledige portemonnaie, Liekeles Oebles, Rid derstraat 15; boodschappentasch, Kaal, Breedstraat 43; wit metalen armband met steentjes, Swart, Hee- renweg A 4, Oudorp; huissleutel, Knol, Stationsstraat 28; grijs jon gensjasje, Hoogeboom, le Land- dwarsstraat 15; een klompschoentje, Bijtjes, Achterstraat 45; een porte monnaie met inh., Hofstee, Voge lenzang 17; radiozegel, Romijn, Uit weg 3; portemonnaie inh. eenig geld en distrib.bonnen, Genefaas, Ver dronkenoord 57; portemonnaie inh. geld en broodbonnen, v. d. Broek, Baanstraat 6; bruin taschje, inh. haarlintjes en portemonnaie, Mosch, Voormeer 35; bankbiljet a 10, Pe perkamp, Lindengracht 43; beige gummijas, Huiberts, Zeglis 54; roode das, Buisman, Houtweg 30; zilveren kettinkje met medaille, Bakker, K. v. 't Veerstraat 12; zakje aardappe len, Roks, Forestusstraat 41; een halve gulden, Veenstra, Boomkamp straat 5; zilverbon a 2.50, Kroon, Westerweg 304; boek „De gouden band", van Dam, Langestraat; zil veren rammelaar, Vlamen, Druiven- laan 11; een paar leeren klompsok jes, Ter Horst, 2e Kabelstr. 19; een beschadigd R.M. 100 biljet, Borje- son, Kanaaldijk 18; pakje room boter, Floris, Lindenlaan 40; gou den trouwring, Stuurop, Baansin- gel 5a; zilveren beursje met inh., Vroom Dreesmann; portemonnaie inh. geld en sleuteltjes, Mak, Schar- loo la; zwart-grijze parapluie, Bruin, Bagijnenstraat 11; jongens pet, Pool, Nieuwpoortslaan 21; bank biljet a 10, Droge, Langestraat 17; een zilverbon a 2.50 en één a 1, StrijÜ, Wagenmakerstr. 9; een brui ne portemonnaie met inh., Kruider, Landstraat 43; een bruin lederen nappa handschoen, Schouten, Julia nastr. 36; mesje, Popma, Bisschop Bottemannestr. 58; roode portemon- .xaie met ritssl., Marechaussee Groot. mijn jas stoppen en mee naar huis nemen". Maar er waren wèl anderen in de buurt en dies liep men er voorbij met hautain gezicht en geringschat tenden blik alsof dit turfje een brok straatvuïl was, dat men bij het loo- pen zooveel mogelijk tracht te ont wijken. Todat er een heer kwam, een keu rig gekleed Heertje op een splinter nieuwe, bjinkende fiets, die, blijkbaar aangenaam getroffen bij het gezicht van dien eenzamen turf, voorzichtig van zijn rijwiel stapte en het „ge vonden voorwerp" in zijn hand nam. Hij keek eens rond naar al die menschen die zich achter een masker van onverschilligheid had den verborgen, mdar in spanning op het resultaat van zijn overpeinzingen wachtten. Toen maakte de meneer de riemen van z,ijn bagagedrager los, bond den turf achterop, stapte weer op zijn zonlicht-spiegelend karretje en reed, strak voor zich uitkijkend, stads- waarts. Wij vreezen, dat dit „gevonden voorwerp" niet op het politiebureau maar in een' donker brandstof- schuurtje gedeponeerd is. Ruisdaelkade 1; een poppen-cape, van Beek, Nassaulaan 3; bruin lee ren riem, IJssels, J. v. Scorelkade 24 een zwarte parapluie, Heerema Hotel „Harmonie", Castricum; por temonnaie met inh., Edzes, Ruis daelkade 6; kaasje, Hazes, Zaagmo- lenstr. 12; blauw wandelwagentje, Kiewit, Westerburgstr. 8; een bruine tompouce, Spoelstra, .Rippingstr. 46; een zilverbon a 1, Langedijk, Overdiestraat 44; een Lipssleutel, Zwart, K. v. 't Veerstraat 82; een geborduurde sjaal, Bruin, Spoorstr. 10; een zwarte halsketting, Ranzijn, Varnebroek 12; bruine mantelcein tuur, Pannekeet, Vogelenzang 2; roode regenkap, Boots, Popelmans- laan 31; een paar dameshandschoe nen, Douma, Nieuwpoortsl. 142; een blauwe gebreide kindermuts, Braaks- ma, Snaarmanslaan 47; halsband met penning, Visser, K. v. 't Veer straat 108; bankbiljet a f 10, Kars- sem, Verdronkenoord 111; draag- medaille, Vetbaak, Heerenweg 43, Oudorp; koffertje inh. brood en werkkleeding, Fa. Bosker, Oudorp; blauwe jongens blazer, Groot, Regu lierslaan 2a; zilverbon a 2.50, Slin- geland, Kennemersingel 26 I; een lorgnet, Blankendaal, Heilooërdijk 5; blauwe jongens regenjas, Endel, Macl. Pontstr. 31; een parapluie, Dun, Wilhelminalaan 23; een bruine .portemonnaie met ritssl. met inh., v. Roode, Dr. Schaepmankade 1; tafel- of divankleed, Stoop, Oude gracht 219; zwart portemonnaietje met ritssluiting, Admiraal, Bier kade 13. Indien men wederom in het bezit is van eeh verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. SCHOORL. Jaarvergadering S.V.V. - Zater dagavond hield de Schoorlsche Voetbalvereeniging onder leiding van den heer Jb. de Leeuw haar jaarlijksche ledenvergadering in „De Rustende Jager" te Schoorl. De voorzitter deelde mede, dat men over de resultaten van het af- geloepen speelseizoen zeer tevreden was. Het eerste elftal was als derde in zijn afdeeling geëindigd, terwijl de adspiranten het kampioenschap hebben behaald. Spr. wekte op tot serieuze training, terwijl hij ten slotte eenige woorden aan de nage dachtenis van den overleden eere voorzitter der vereeniging, den heer Fl. Schermer, wijdde, die S.V.V. steeds zoo krachtig heeft gesteund. Het leerzame jaarverslag werd uitgebracht door den secretaris, den heer D. Beeldman De secretaris der Elftalcommissie, de heer J. van Zoonen, moest wegens vertrek naar Bergen voor zijn functie bedanken. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de vereeni ging in het afgeloopen jaar gunstige financieele uitkomsten heeft ver kregen. Het periodiek aftredend bestuurs lid J. Stuijfbergen werd herkozen, terwijl B. Strooker werd gekozen in de plaats van H. M. Laurman, die tot eerelid werd benoemd. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred, D. A. Klomp, Bergen. Binnenland; B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2