anasiHMf. BRILLANTEN Carré's Variété Revue EK. AANBOD vijf regels LAATSTE BERICHTEN i - 7 - i - 0 - 0 AMSTERDAMSCHE BEURS W/it 95% Organisatie der prijsbeheersching. Eer» tweevoudige taak voor den gemachtigde. Opsporing en berechting. Aanslag op Leval en Déat. RADIOPROGRAMMA Inferessanfe grepen uit hel programma van den dag. BURGERLIJKE STAND m*- FILMNIEUWS. Adoedmüm Tot nadere aankondiging is Dr. G. HOENEVELD Zenuwarts, verhinderd spreekuur te houden. DAGMEISJE, NET MEISJE Hulp i. d. Huishouding Plaatsing gezocht CURSUS GEMEENTE-ADMINISTRATIE. HANDNAAIMACHINE S. KROM N.V. Trapnaaimachine GRATIS GROND en GRASZODEN, een HUIS op stand, Schrijfmachine of Kofferschrijfmachine GULDEN VLIES. Tel. 2451 Hedenavond ksproken UITVERKOCHT. Avondvoorstelling hall 3. Pagina 2 ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1491. Pagina 5 1 ÏHTThMWr.! 1111 tgaven van en Co. Jroot Neder- tiig lied, een kood hoe beter. Het in 't gehoor pianobege- ondersteunt. -Brons, mu- er Eist, en >uw A. van n", gedicht in „Gethse- N. Claeys- ïrrit Claeys 'oor midden,- ;ën die een n den tekst op de pro- kerkconcerten Teering en er aan Meester van Tony nswil compo- eeni vrouwen- >praan en alt, die, op enkele accoorden Nummer lijkt maar mooi. ïkor^n schen- aan, evenals istzang) drie- a cappella dat gemak moeite van het rste loont. A. Koogier. ÏHUGOWAARD. een gister ge ler gymnastiek- tot directeur ihuit te Alk- a den heer J. ot nieuwe be- n mevr. A. de heer T. van D AAN ZEE. Het distribu- ïede, dat alle rijwielbanden, Augustus niet wezen moeten Op deze aan- en bonnen meer verband met aantal bonnen, egeven, kunnen ereischte aantal op hun rijwiel zeer dringend' gen zitten, tus- t-ember a.s. op- aanvragen, ng. - In ver van het bad- September a.s. bijzondere sei der vervallen, tn dus weder het postkan- op de normale kapperswinkels middags (ook 1 lags inzenden.) ZATERDAGS sch goederen. contant. E HAD STAAN! •s, en dochteren, len en kennissen an kennis Want IE COURANT IEBLAD. k. - Hedenoch- Itationsstraat te chtauto van de ar uit Den Haag ior een tegenlig- igentje, dat op langereden. De wond naar het acht. Men vreest en Buitenland maar. ofdred. D. A. Daalder, Bergen. G. H. W. ter On gecorrigeerd. ZEVENTIENJARIG MEISJE. VERMIST. De commissaris van politie van den Justitieelen dienst C. te 's-Gra- venhage, tel. 22,' Javastraat 18. verzoekt namens de ouders opspo ring en terugbrenging van de min derjarige Johanna Elisabeth Da- men, geboren te 's-Gravenhage 13 Augustus 1924, wonende Sin jeur Semeijnsweg 251 aldaar, die sinds 15 Augustus 1941 wordt vermist. Signalement: 1.70 m lang, donkerblond krullend haar, blau we oogen, spitse neus, gave tanden, spitse kin, flink postuur, gebloem de jurk, grijs geruite mantel, zwarte lage schoenen. Zij draagt geen kousen. BURGERS IN NOOD. Er is weinig fantasie noodig om te kunnen beseffen, hoe het de burger bevolking in het strijdgebied van de Sovjet-Unie vergaat. Evacuatieplan nen, zooals die in de Westersche lan den waren gemaakt en ook tijdens den strijd werden uitgevoerd, be staan in de Sovjet-Unie niet. De burgers, vrouwen, kinderen en grijs aards zijn geheel op zich zelve aan gewezen en wanneer het front zich meer en meer naar hun woonsteden verplaatst, nemen zij als opgejaagd wild de wijk. Niemand bekommert zich om hen totdat het gebied, waar in zij zich bevinden, in Duitsche handen is gevallen. Dan ontfermen zich de Duitsche ambulances en hulp expedities over deze opgejaagde stak kers, die, eenmaal terug gekomen in hun woonplaatsen, tot de verschrik kelijke ontdekking komen, dat de terugtrekkende Sovjet-troepen geen huis hebben gespaard. Zoo maken deze menschen, die jarenlang onder het juk van de Sov jets geleefd hebben, voor het eerst kennis met de Westersche opvatting van naastenliefde. Liefderijk worden zij opgenomen en verzorgd door de ambulances. Medische hulp wordt hun verleend en voedsel uitgereikt. Daar is een geweldige organisatie voor noodig om dit alles te verrich ten, een organisatie, die arbeidt on der de witte vlag met het Roode Kruis. Nederland zal ook aan dit werk meedoen. Nederland zendt een ambulance naar het Oostfront. Nederland weet, dat dit zijn plicht is. Ook veel geld is noodig om dit werk uit te voeren, doch de organi satoren kennen het Nederlandsche volk. Zij weten, dat er nimmer ver geefs een beroep op dit volk is ge daan als het er om ging anderen te helpen. Nederlanders, weet wat U te dofo staat. Steunt naar Uw vermogen de totstandkoming van de Nederlandsche ambulance. Stort Uw bijdrage, iets meer dan U kunt missen, op girorekening Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's Gravenhage. proces tegen poolsche politie-beambten. Posen, 28 Aug. (D.N.B.) In Posen wordt op het oogenblik- een proces gevoerd tegen 28 vroegere Poolsche politiebeambten, die na het uitbre ken van de Duitsch-Poolsche vijan delijkheden een trein van gearres teerde volksduitschers moesten ver gezellen van Gnesen tot dicht voor Warschau en schuldig zijn aan moord op ruim 350 volksduitschers. De getuigen verklaren eenstemmig, dat de Polen van tevoren besloten waren tot de volkomen vernietiging van den trein met arrestanten. De moorden werden overwegend be dreven in de duisternis, waarna ten OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 28 Augustus 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k. pim 2 u 4% Nederland 1941 10:j1/16 mm/ 4 Nederland 1940 II v'93/, 3—3V2 Nederl. 1938 9218/ 3 Ned.-Indië 1939 ,5Vg bank- instellingen. Amsterd. Bank 1263/, Handel Mij. Cert. v. t*2'5.0,150 Koloniale Bank jys Ned. Ind. Handelsbank 139 ind. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie 150 Calvé Delft Cert. lis Nederl. Ford 340 Lever Bros Phil. Gloeil.'Gem. Bezit 255 CULTUUR maatsch. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Pnit *55 Verg. Vorstenlanden ,0 petroleum. /s Kon. Petr. rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi scheepvaarten.' Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie tabakken. Deii Batavia Oude Deli .294 Senembah 234 278% •297 •241'/, 159 177 •148'/, 144'/, 160 18,3/ 194 .250 100% 100 126 148 19 i 127 151% 121% 340 16,.% 257 453 262 252 131 280 290-2 240 156 175 145 144- 159 182 K6 245 281'/, 233 P 1. Mr. A. F. A. van Velzen schrijft ons: Het instituut der Prijsbeheer sching is een nieuw noodzakelijk geworden verschijnsel in ons maat schappelijk leven. Tot voor kort was het woord „Prijzenrechtspraak" dan ook ner gens in onze dagbladen te vinden. Bezien wij echter op den huidigen dag de kolommen onzer couranten, zoo vinden wij schier dagelijks de verhalen, van al of niet snoode prijsopdrijvers en straffen welke hen zijn toebedeeld, van misdaad en vergelding. Zelfs tusschen de ad vertenties kunnen wij de namen aantreffen van hen, die zich aaneen of ander prijsvoorschrift hebben vergrepen en die nu door publicatie van de tuchtbeschikking aan den schandpaal der publiciteit genageld staan. Velen zullen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd, hoe dit nieuwe instituut, ter bescherming van het prijspeil opgericht, werkt en het zal zeker voor hen, die zich op het gebied van prijsopdrijving niet ge heel zuiver weten, van groot be lang zijn te weten wie hun daden bij ontdekking zal beoordee- len. Hierin eenige klaarheid te brengen is het doel wat ik mij bij het schrijven van dit kort over zicht gesteld heb. Centralisatie. Bij de aanvaarding van zijn ambt werd aan den gemachtigde van de prijzen een tweevoudige taak opgedragen, te weten: a. De regeling van prijzen voor alle goederen en diensten bene vens van vergoedingen van iederen aard; b; De handhaving van deze prij zen en vergoedingen. Deze gecentraliseerde prijspolitiek was een absolute noodzakelijkheid. De verwezenlijking der doeleinden, welke de autoriteiten zich bij ver schillende prijsmaatregelen hadden gesteld, vereischte dat prijsvorming enprijsbeheersching casu quo be rechting in handen werden gelegd van één instantie. Dat dit van groot belang is geweest blijkt uit de me dio Juni door mr. Schokker afge legde verklaring, waarin deze zei- de, dat het feit, dat men het prijs niveau in de hand had gekregen, voor een belangrijk deel aan deze centralisatie te danken was. In dit beknopt overzicht echter zullen wij de eerste taak van den ge machtigde, n.l. de prijsvorming, bui ten beschouwing laten en alleen on der oogen zien wat is tot stand ge bracht om zooveel mogelijk de handhaving der eens gegeven prijs- voorschriften te verzekeren. De tijd waarin wij leven is een tijd van groote economische span ning. Overal valt 'n sterke neiging tot stijging van het prijspeil te con- stateeren. De oorzaken hiervoor zijn 1 veelvuldig en veelsoortig. Immers niet alleen de vlucht in de goede ren, het z.g. hamsteren, welke in tijden als deze valt waar te nemen, mag hier als oorzaak worden aan gemerkt, maar de bemoeilijkte in voer en de schaarschte, welke ten aanzien van bepaalde waren is ont staan en moest ontstaan, mogen zeer zeker niet als factoren die prijsopdrijving werken over het hoofd gezien worden. Het was echter een taak van de Overheid om de prijstijging, voor zoover mogelijk, onder controle te houden. Een ongebreidelde prijsstij ging en dientengevolge optredende storing van het prijspeil zou onher roepelijk een ontwrichting van de markt' met zich brengen en zou er toe kunnen leiden, dat de consu menten nauwelijks meer het noodi- ge voor bevrediging van hun behoef ten zouden kunnen bemachtigen. Dit moest tegen eiken prijs worden voor komen. Om aan dit zich op alle ge bieden geopenbaarde streven naar prijsverhoogirig het hoofd te kun nen bieden, moest een krachtig stelsel van maatregelen worden in gevoerd. De prijsvoorschriften, die ten al- gemeenen nutte werden gegeven, dienen nauwkeurig te worden na geleefd. Het eigendunkelijk door breken, hetzij te goeder trouw, het zij met kwaden opzet, kan niet worden geduld. Er werd een or gaan in het leven geroepen waar aan de handhaving der prijsvoor schriften, het opsporen alsmede be rechten der prijsovertredingen is opgedragen: de prijsbeheersching. De prijsbeheersching. De prijsbeheersching geschiedt onder oppertoezicht van den ge machtigde voor de prijzen door vijf inspecties, respectievelijk gevestigd te Amsterdam, 's-Gravenhage, "S-Hertogenbosch, Arnhem en Leeu warden, aan het hoofd van elk waarvan een inspecteur is aange steld; aan hen, in hun werkzaam heden bijgestaan door toegevoegde inspecteurs, is het opgedragen de overtredingen allereerst op te spo ren en daarna te berechten. Opsporing. Het terrein dat overzien moet worden is enorm; practisch overal is prijsopdrijving mogelijk en de prijsbeheersching dient zich dus op vrijwel elk gebied te voltrekken. Mr. Pot merkte derhalve niet ten onrechte op, dat voor de opspo ringsambtenaren vereischt wordt een combinatie van speurderstalent en groote deskundigheid. Tech nisch en administratief toezicht, boekenonderzoek, recherchewerk, huiszoekingen, alle wisselen elkaar af. Het is dan ook niet te verwon deren, dat hiervoor zooveel moge lijk aansluiting is gezocht bij de reeds bestaande- politioneele en technisch deskundige diensten. Een enkele blik op het omvangrijke controleapparaat, hetwelk den in- slotte nog met handgranaten naar de arrestanteh gegooid werd. Het ver hoor der in totaal 120 getuigen wordt voortgezet. Parijs, 28 Aug. (D.N.B.) Tijdens een antibolsjewistische demonstra tie te Versailles heeft een man ver scheidene schoten gelost, waardoor Laval en Déat werden gewond. De dader, die uit communistische kringen afkomstig is, werd gear resteerd. Hij gaf voor Paul Collette te heeten. Laval en Déat werden naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand is minder ernstig dan aan vankelijk werd aangenomen. vrijdag. hilversum i, 4X5,5 m. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsbèr. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gewijde mu ziek (opn.) 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Ama- bile-sextet. 11.20 Deel. 11.40 Amabile- sextet. 12.De Melodisten en solist. 12.40 Aimanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Orgelconcert. 1.30 Musette-orkest „Les gars de Paris" en soliste. 2.Haarl. Orkestver., so list en gr.pl. 4.Wijdingswoord. 4.20 Gr.pl. 4.45 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Orgelconcert. 6.15 Sportwetenswaar- digheden. 6.30 Vioolsolo. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Gr.pl. 8.Res.- orkest. 8.55 Causerie „Wat is nat.- socialisme?" 9.10 Zang met piano begeleiding. 9.30 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.—10.15 BNO, Eng. uitz.: Economie news from Holland. hilversum ii, 301,5 m. 6.45—8.— Zie Hilv. I. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 11.Voor de jeugd. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.Gr.pl. 12.15 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Omroep orkest'en soliste. 2.Gr.pl. 2.15 Kurt Hohenberger en zijn orkest en gr.pl. 3.Voor de vrouw. 3.45 Gr.pl. 4.30 Voor de jeugd. 5.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Rococo-octet. 6.Deel. (voor bereid door de Christ. Radio Stich ting). 6.15 De Romancers. 6.45 Gr.pl. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Gr.pl. 7.45 Toeristische raadgevingen. 8.Om roeporkest en solist. 9.Gr.pl. 9.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 9.45 BNO: Niedwsber. 10.Avondwij ding. 10.05—10.15 Gr.pl. Ernstige muziek. Het Res. Orkest concerteert om 20.uur over den zender Hilv. I in het Kurhaus te Scheveningen o.l.v. Ernst Anser- met. Uitgevoerd wordt de derde Sypmhonie van Beethoven (Er- - vica). De violiste Riele Queling brengt om 18.30 uur over Hilv. I een der belangrijke werken uit de viool literatuur ten gehoore n.l. de Partita in D kl terts van Johan Se- bastiaan Bach voor vioolsolo waar in de beroemde Chaconne voor komt. Te 21.10 uur over den zender Hilv. I geeft de tenor Jan Schipper een zangvoordracht met begeleiding van Johannes Röntgen. Het programma vermeldt liederen van Schubert, Wolff Henriette Bosmans, Johannes Röntgen en G. H. G. van Brucken Fock. Reportage. Van 18.15—18.30 uur Hilv. II geeft Paul de Waard een repor tage over de verbetring van Cul tuurgronden in Eemnes. Voor de jeugd. Dr. J. H. Schuurman Stekhoven vervolgt zijn lezing „Van water naar land". Zijn twee de causerie is getiteld „Van zout naar zoet". (Hilv. I 17.3017.45). ALKMAAR. GEBOREN: Nicolaas A., z. van Theodorus Bakkum en A. Bleeker. GETROUWD: Jan Zijlstra en Roel- tje Bakker. OVERLEDEN: Jacobus Morsch, wedr. van E. Bruin, 88 jaar. Cas per de Boer, gehuwd met M. Schoen, 68 jaar. specteurs ten dienste staat, vermag den prijsdeliquent wel te doen hui veren. De ambtenaren van den Centralen Crisis-Controledienst, van den Crisis-Accountantsdienst, van de Rijksverkeersinspectie, kunnen met een bepaald onderzoek worden belast. De opsporingsambtenaren, die een door den gemachtigde voor de prijzen enderteekend bewijs van bevoegdheid met zich moeten dragen, kunnen alle voorwerpen welke tot ontdekking der waarheid kunnen dienen of welker verbeurdverklaring kan wor den bevolen, in beslag nemen en evenzeer kunnen zij de inzage vor deren van alle bescheiden, waarvan zij dat noodig oordeelen. Toegang tot alle plaatsen zal hun te allen tijde moeten worden verleend. Hun be vindingen zullen zij dan neerleggen in 'n op ambtseed opgemaakt proces verbaal, hetgeen aan den inspecteur der Prijsbeheersching zal worden overgelegd. Hiermede is dan de eerste phase, die wij „vooronderzoek" zouden kun nen noemen, afgesloten. Berechting. Hier gekomen, dienen wij echter een scherp en duidelijk onderscheid te maken tusschen de beiderlei in stanties aan wie de berechting der prijsovertredingen is opgedragen. Wij hebben dan: ten eerste de tuchtrechtspraak, welke geheel bij de eigen organen van den Dienst der Prijzen be rust en ten tweede het z.g. gerechtelijk strafrecht door den eco- nomischen rechter. Ten aanzien van beide instanties zijn er punten van overeenkomst en verschil op te merken. Beide gaan uit van de overtuiging, dat de be rechting van de economische mis drijven snel en doeltreffend behoort te zijn. Ik mag wel zeggen, dat beide wars zijn van zachtzinnige bestraf fingen; de reden hiervan is m.i. hier in gelegen, dat zij meenen, dat an ders de kans bestaat, dat de over treders de te verwachten straf als een normaal bedrijfsrisico zouden gaan beschouwen en zij de boetebe dragen zouden maken tot een ele ment van hun zakelijke bedrijfs- rekening. Onnoodig is het op te merken, dat de straf dan haar af schrikkende werking geheel zou missen. Beide instanties kunnen en uit de practijk blijkt dit ten overvloede ooeten opleggen tot een zeer hooge som; zij zijn ten deze zelfs aan geen limiet gebonden. De economische rechter echter en hier komt dan het verschil kan bovendien nog (al of niet met een boete gecombineerd) gevange nisstraf opleggen van ten hoogste 10 jaar. Dit is een nieuw instituut dat, alhoewel in het Duitsche straf recht reeds lang bekend, hier pas sedert de bezetting zijn intrede in ons justitieele leven heeft gedaan. De economische rechter. Men dient echter op te merken, dat de economische rechter alleen die delicten zal mogen beoordeelen waar voor door of vanwege den gemach tigde voor de prijzen gerechtelijke vervolging wordt geëischt. Het zal den juristen onder mijn lezers dui delijk zijn, dat hierin een belangrijk punt schuilt om een eventueele niet- ontvankelijkheid te pleiten. Den in specteurs der prijsbeheersching ech ter zal het vrijstaan een zoodanige berechting te vorderen als naar hun meening gevangenisstraf gewenscht is en uitwerking ten goede zou kun nen hebben. De economische rechter is op zijn gebied, n.l. overtredingen van distri butievoorschriften en andere econo mische overtredingen, een specialist. Hij behoeft niet zijn aandacht te ver- deelen over een groot aantal ongelijk soortige misdrijven en is aan minder formaliteiten gebonden. Zien wij de practijk van dit nieu we instituut (het is immers pas 15 Mei ingesteld) dan meen ik wel te mogen zeggen, dat strenge straf fen niet worden geschuwd; gevoelige boeten en langdurige gevangenis straffen zijn waarlijk geen uitzonde ringen: In het Ned. Juristenblad geeft prof. Taverne als reden hier voor aan, dat het inzicht in het ver werpelijke der te berechten hande lingen lang niet algemeen is erkend, en dat in verband hiermede in de straf veel algemeene preventie dient te worden verwerkt. De tendenz tot deze strengere be straffing moge duidelijk blijken uit onderstaande cijfers: Het aantal gevallen waarin een gewone rechter veroordeelde tot een geldboete van 100.of meer of tot vrijheidsstraf, bedroeg over een be paald tijdsbestek genomen 2.3 pCt. van het totaal aantal vonnissen, bij den economischen rechter daaren tegen 28.5 pCt.; en wanneer ik alleen let op de vrijheidstraffen is de ver houding nog veel opvallender, n.l. 1 pCt. bij den gewonen rechter en 18 pCt. bij den economischen rech ter. Deze enkele cijfers spreken meer dan vele woorden over de ge strengheid van het nieuwe instituut; of het beoogde resultaat hiermede bereikt wordt of kan worden, is iets, hetgeen ik, als vallende buiten het bestek van dit overzicht, helaas buiten beschouwing moet laten. In een kort slot-artikel stel ik mij voor nog enkele opmerkingen te maken over de tuchtrechtspraak. VAAR WEL-VRIJGEZEL. Harmonie-Theater. Het nieuwe programma in het Harmonie-Theater brengt een kos telijke amusementsfilm, wat de titel Vaarwel-vrijgezel opk wel doet ver moeden. Het is een bonte chaos van charmante verwikkelingen, die den bruigom Rudi Schrader aan den vooravond van zijn huwelijk in de pijnlijkste verwikkelingen brengen. Om de verrassingen niet weg te ne men, mogen wij niet meer over den inhoud vertellen. Wel verdient de rolbezetting aparte vermelding, want Rudi Godden en Ralph Arthur Robert bij de heeren en Maria An- dergast, Camilla Horn en Grethe Weiser bij de dames spelen zoo goed als nimmer te voren. Een comedie vol humor. DE VROUW ZONDER VERLEDEN. Victoria-theater. Een boeielide film, waarin een jonge en interessante vrouw door een schok haar geheugen verliest. Het verleden werpt dan zijn geheim zinnige schaduwen over wat zij verder doorleeft. Maar een sterke liefde wijst haar den weg naar een lichtende toekomst. Een prachtige rol van Sybille Schmitz met Albrecht Schönhals als partner Maria van Tasnady als diens charmante ver loofde. De achtergrond van het film- gebeuren wordt gevormd door een moord, een vlucht over den oceaan, chantage enz. Een film vol spanning. DE INDISCHE GRAFTEMPEL. (Tweede deel). Alkm. Bioscoop-Theater. Het monument eener groote liefde, aldus de ondertitel van dit tweede deel van deze romantische film uit het Verre Oosten. Evenals het eerste deel zal ook het tweede in niet min dere mate de belangstelling der film liefhebbers trekken. Spel en opna men en de sfeer der film zijn de attractie voor ieder. DE STER VAN RIO. Cinema-Theater. Brazilië en Rio de Janeiro vormen het aantrekkelijke middelpunt van deze romantische avonturen-film, waarin de danseres Concha een bij zondere figuur is en de prachtige diamant, die zij draagt en „de Ster van Rio" heet, aanleiding is tot een reeks van sensationeele gebeurtenis sen in het temperamentvolle Zuid- Amerika. Naast La Juna, dienen Gustav Diessl en Werner Scharf ge noemd als de voornaamste vertol kers. ALKMAAR, 27. Aug. 1941. (Alkm. Exportveiling, N.V.) Andijvie 6.40 8, Appelen 525, Augurken 3 16.90, Bieten 4, Druiven 6065, Gele kool 4.50, Groene kool 5, Meloenen 1620, Peren 535, Prei 515.50, Pruimen 22, Ra barber 5, Raapstelen 2.603, Roode kool 1.904, Snijboonen f 8 14, Dubbele spercieboonen 11.20 14, Tomaten 16, Uien 6 per 100 kg; Bloemkool le s. 912 2e s. 3 7.20, Kropsla 3.204, Komkom mers 2.5013.50 en Perziken 3.50 16 per 100 stuks; Peterselie 12 Raapstelen 2.603, Radijs f 2, Sel derie 2.106.10 en Wortelen 5 per 100 bes; Postelein per bake 40 50 cent; Spinazie per 8 kg 0.80 1.04 per 8 kg. WARMENHUIZEN, 27 Aug. 1941. 2450 kg Roode kool 4; 4600 kg Gele kool 4; 20900 kg Witte kool 2.80; 525 kg Slaboonen 14. NOORDSCHARWOUDE, 28 Aug. (Noordermarktbond). 17500 kg Roo de kool 4; 2500 kg Gele kool 4; 500 kg Uien (drieling en nep) 6; 700 kg Peen a 6 en b 4; 2300 bos Peen 5; 106000 kg Aardappelen geel blond 3.90, Schotsche muizen 3.90, Z. blauwen 4.05, Bintje 3.90, Eigenheimers, Blauwe Eigen heimers en Bevelanders 4.05; 49900 kg Vroegee witte kool 2.80; 32900 kg Slaboonen 14, BROEK OP LANGENDIJK, 28 Aug. (Lang. Groen ten veiling). 63200 kg Roode kool 4; 18200 kg Gele kool 4; 1900 kg Uien (drielingen en nep) 6; 2200 kg Peen 3.50—6; 5400 kg Bieten 3.50; 83675 kg Aardap pelen: Bevelanders f 4.05, Eigenhei mers 4.05 en Blauwe Eigenheimers 4.05; 23600 kg Vroege witte kool 2.80; 4200 kg Slaboonen 14; 2800 kg Kriel 3.25. Advertenties voor het nummer van denzelfden dag bestemd, worden tot UITERLIJK HALF ELF UUR des morgens aangenomen. Direct gévraagd voor tijdelijk k. koken. Adres: Imm. de Witte straat 10 (Bergerwegkwartier). Gevraagd een voor de morgenuren. Mevr. KNAAP, Steynstraat 9. Gevraagd een nette v.g.g.v., bij een bejaarde Burger juffrouw. Br. m. opg. v. gewenschte vergoeding p.a. STEYNSTRAAT 9. in N.H. gezin(nen), voor vier ge zonde kinderen, één meisje van 13 en 3 jongens van 12, 7 en 7 jaar. Vergoeding nader overeen te komen. Brieven onder letter M 481 aan het Bureau van dit blad. HEER zoekt ruime ZIT-SLAAP-' KAMER met goed en volledig pen sion of kosthuis. Geen luxe-prijs, event, met huis.verkeer. Brieven aan C. v. DIJK, p.a. Wolmaransstr. 42, Den Haag. Aanvang 6 September a.s. Inlichtingen en aangifte vóór dien datum bij den heer G. J. JANSSEN, Kennemerstraatweg 197 te Alkmaar (Tel. 4036). DIVERS MEUBILAIR gevr. voor groot pension o.a. opkl. bedden, ameublementen, vloerbe- dekk., kolenfornuis, diverse kleine meubels enz. (Ook afzond.) Hooge prijs. Spoed! Br. lett. S 486 Bureau v. d. blad. gevraagd, prijs tot f 60. Br. letter P 484 Bureau v. d. blad of tel. 2925. Aan de Wasscherij is een partij Een mooie ring of ander brillanten sierraad van particulier te koop gevraagd. Brieven met omschrijving en prijs onder letter L 480 bur. v. d. blad. gevraagd (liefst inzinkbaar) f 50 tot f 120. Br. letter R 485 Bureau v. d. blad. weg te halen langs verkeersweg en vaarw. Br. lett. F 475 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd staande aan een verkeersweg. Eigenaar kan bewoner blijven. Brieven met prijsopgave onder letter N 482 bureau van dit blad. gevraagd. Br. letter O 483 Bureau v. d. blad of tel. 2925. Plaatsbespreking voor VRIJDAG en ZATERDAG dringend aanbevolen. (Dag. v. 11—1 uur). Beide dagen: Matinee 2 UUI*. Bezoekt vooral met Uw huisgenooten één der Middagvoorstellingen. Populaire matinée-prijzen. Zelfde programma als 's avonds.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3