STILLE N alkmaarsche couh r STAD en omgeving de vleeschvoorziening. amsterdamsche beurs agenda KLEINE TUINEN kerk en school 8 7 6 0 0 TOONEEL DASHIEL HAMMET 191 orgelbespelih nieuwe krachten residentie toone buitenlani De aanslag in Versailles. Pagina 2 Alkmaar, Vrijdag. Er is deze week voldoende vleesch om alle bonnenbezitters het hun toe komende deel te geven. De vooruit zichten voor de Vrij bank zijn iets minder, maar ook daar zal men nog wel iets kunnen krijgen. BIJZETTING VAN EEN OORLOGS SLACHTOFFER. Dinsdag a.s., des morgens 10 uur, zal op het r.k. kerkhof St. Barbara het naar Alkmaar overgebrachte stoffelijk overschot van één onzer ge sneuvelde stadgenooten, n.l. Simon P. Schouten, op eenvoudige wijze worden bijgezet. Om negen uur zal een H. Mis voor zijn zielerust wor den opgedragen in de St. Josephkerk aan den Singel. DE COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING. Het comité van aanbeveling (wel ke namen wij reeds vermeldden) schrijft ons nog het volgende: De nood is hoog gestegen en daar om verdient de op 30 Augustus te houden landelijke collecte ten be hoeve van de tuberculosebestrijding de volle belangstelling van het ge- heele Nederlandsche volk. De deelnemende organisaties heb ben zich achter de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose geschaard,1 welker voorzitter, de heer dr. L. C. Kers bergen, tevens voorzitter van den Gezondheidsraad, steeds op de bres heeft gestaan en nog staat voor een goed georganiseerde tuberculosebe strijding. Nimmer werd in Neder land tevergeefs een beroep op de vrijgevigheid gedaan, wanneer het de tuberculosebestrijding gold. In dezen tijd, waarin reeds een toename van het aantal tuberculose patiënten valt waar te nemen, zal dit met nog meer klem dienen te geschieden. Weest daarom mild in Uw gave en toont, dat gij een warm hart hebt voor Uw lijdenden mede- mensch. Groot is de verwachting, toont, dat gij de roepstem hebt'ver staan! HEILOO. 't Ontluikende Roosje. - Zooals we de vorige week berichtten, be staat de populaire rederijkerskamer op 1 Sept. 50 jaar. Als er één is die het wel en wee van deze kamer kent, dan is dat zeker de heer A. Greeuw Jr. Op 4 Sept. 1911 is hij lid gewor den en op 26 Sept. 1925 secretaris, welke functie hij nog steeds be kleedt. Was het wonder dat wij ons tot hem wendden om eenige mededee- lingen? Op ons verzoek om eens te praten was hij dadelijk bereid. Het oude archief en de notulen kwamen op tafel en bij het doorbladeren van de vergeelde bladen bemerkten we, dat er in die 50 jaar heel wat is ver anderd en verbeterd. Zoo bleek uit de notulen van 25 Aug. 1891 dat op dien dag een 15-tal personen bijeen waren, die besloten om met ingang van 1 Sept. 1891 een rederijkerska mer op te richten. Uit de drie namen voor de nieuwe vereeniging (Hilde- brand, Kennemerland en 't Ontlui kende Roosje) werd deze laatste ge kozen met 12 van de 15 stemmen. Als zinspreuk voegde men er aan toe: „Door vriendschap bloeiende". Het bestuur werd als volgt samen gesteld: D. J. Ruijter, voorzitter; P. van 't Veer, vice-voorzitter; D. Krijgsman, secretaris; M. van Steeg, penningmeester en P. Wijnkamp, re gisseur. Het eerste tooneelstuk," dat werd opgevoerd, heette „De familie Mo- OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK W.V. Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 29 Augustus 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k. plm 2 u 4 Nederland 1941 10ü% ioos/!8 4 Nederland 1940 II iOO 100 33V2 Neder1. 1938 93% 94»/s 3 Ned.-Indië 1939 95% 95% BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1243/« 127 Handel Mij. Cert. v. 2.50 149% 150 Koloniale Bank 19b 197 Ned. Ind. Handelsbank 138 126 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .152% 155 Calvé Delft Cert. 125 129% Nederl. Ford .340 325 Lever Bros165 17t% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 261 276 CULTUUR MAATSCH. H. V. A455% 453 Java Cultuur .260% 262 Ned. Ind. Suiker Unie 250 252 Verg. Vorstenlanden 12974 1 27 PETROLEUM. Kon. Petr280 289 RUBBERS. Amsterd. Rubber .293295 Deli Bat. Rubber .241 24) Hessa Rubber .1351/4 15? Oostkust j 74 ,j74 Serbadjadi1457 145 SCHEEPVAARTEN. 5 Holland-Amerika lijn 144% 145 Java-China-Japap lijn 159 160 Kon Ned. Stoomboot 1843/4 180 Scheepvaart Unie .195 196% TABAKKEN. Deii Bataria .2V 250 Oude Deli286 290 Senembah 235 235 rand", drama in vier bedrijven, ge volgd door een éénacter „Daar is Mijnheer". Men speelde toen twee maal in den winter op een noodtoo- neeltje in café Ruijter (nu van Ge- meren). Op 11 Dec. 1895 volgde wijlen de heer Buize den heer Krijgsman als secretaris op, welke functie hij tot 26 Sept. 1925 vervulde, dus bijna 30 jaar. In zijn plaats kwam de tegen woordige secretaris, de heer Greeuw Jr. Zes jaar na de oprichting bleek de vereeniging over zooveel contan ten te beschikken, dat men in Groot schermer een tooneel kocht. Drama's met moord en doodslag, echte sen satiestukken waren in dien tijd blijk baar in trek. Stukken van 5 tot 7 be drijven, welke een repetitie van 5 tot 6 uur vorderden, waren heel ge woon. Uit alles blijkt dat het met de financiën, behalve de laatste jaren, treurig gesteld was. Dat blijkt wel hieruit, dat men met de kermis voor stellingen gaf tegen0.20 entree. Doch afgescheiden van de kasmid delen blijkt dat men om een leege kas niet treurde en de kamer had de sympathie der burgerij en heeft die nog. Tot 1919 speelde men in café Ruij ter. Toen verhuisde men naar de Rustende Jager. De heer E. Zwart, die zijn tijd begreep, had zijn zaak gemoderniseerd en een nieuw too neel aangebracht. De laatste 15 jaar speelde men driemaal per winter. Met groote waardeering melden de notulen wat de pioniers jaren lang en veelal onder moeilijke omstandig heden voor de kamer hebben ge daan. Welke figuren staan u het meest voor den geest? vroegei. we en met eenigen weemoed werden genoemd meester Ruijter, de heer Buize en oome Paul (de heer van t Veer, een oom van den heer Greeuw). We vroegen ook iets over het werk van de laatste jaren. Sinds men driemaal per winter een uitvoe ring geeft en vooral nadat men zich heeft ingesteld op abonnementsvoor stellingen (donateurs), zijn de finan ciën gunstiger geworden. Het tegen woordige bestuur bestaat uit de hee- ren C. Vennik, voorzitter; A. Greeuw Jr., secretaris; A. Roest, penningm. en mej. C. de Jager. De eerstgenoem de is ook regisseur, als opvolger van wijlen P. van 't Veer. Nog lang hebben we gepraat over het verleden en over 't Ontluikende Roosje van nu. Er zal op 1 Sept. niets extra's gebeuren. Wel 'zaï straks een jubileum-uitvoering wor den gegeven. KOEDIJK. Dorschen. Nu het weer wat schijnt te verbeteren, begint men en peulvruchten te denken, weer aan het dorschen van granen Den heer K. Koedijker is ook dit seizoen weer aangewezen als con troleur voor dit werk, bij wien men een dorschvergunning kan aanvra gen. Zij, die hun producten bij een loondorscher laten bewerken, moe ten deze vergunning bij de loondor- schers halen. CASTRICUM. Benoemd. - Mej. C. Kloes is be noemd tot verloskundige in onze gemeente met ingang van 1 Septem ber a.s. LANGEDIJK. R.K. voetbalvereeniging L.S.V.V. - De r.k. voetbalver. L.S.V.V. hield haar jaarvergadering Donderdag avond in „De Burg", voor het eerst onder leiding van den heer D. Zijp De rekening van den penningmees ter, den heer G. Huitema, -sloot op een totaal bedrag van 825.06, het nadeelig saldo was 10.57. Het jaar verslag van densecretaris vermeld de, dat het ledental van 59 tot 74 is gestegen. Aan de komende competi tie zal door 3 senioren en 2 junioren elftallen worden deelgenomen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de heeren Jb. Kos en Jb. Molenaar herkozen. OUDKARSPEL. Jaarvergadering voetbalvereeni ging D.T.S.; een incident. - Ten lokale van den heer C. Jansen hield de voetbalvereeniging D.T.S. Don derdagavond haar algemeene jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer A. Ootjers Jz. Er was een groote opkomst. Medegedeeld werd, dat het niet ge lukt is, door bemiddeling «van de Ned. Heide Mij. het terrein in ver beterden staar te krijgen. Er zijn in middels andere maatregelen getrof fen om het terrein te verbeteren. Ook is het kleedlokaal onder handen genomen. In het jaarverslag van den secre taris wordt o.m. medegedeeld, dat het ledental is gestegen van 76 tot 114. De medische sportkeuring werd weer geheel belangeloos verzorgd door dr. Wilmink. Voorts worden de resultaten van de competitie, welke voor D.T.S. gun stig waren, gememoreerd. De rekening van den penning meester, den heer D. Man, sloot op een totaal aan ontvangsten en uitga ven van 1873.28. De begrooting werd goedgekeurd op een totaal be drag van 1927.50. Tot bestuursleden Deze week eiken avond in 't Wa pen van Heemskerk Willy's Melody- band. Tentoonstelling. In den kunsthandel De Takel te Bergen tot 1 Sept. tentoonstelling werken Mia van Regteren Altena en Marijke Visser. Bioscopen. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De ster van Rio (rom.-avon- turen); hoofdrollen La Jana, Gustav Diessl en Werner Scharf. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdn. De Indische Graftempel, 2e deel Het monument eener groote liefde (rom.); hoofdrollen Frits van Dongen, La Jana en Gustav Diessl. Toegang boven 14 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd.- nummer Vaarwelvrijgezel! (com.); hoofdrollen Rudi Godden, Camilla Horn, Grethe Weiser, Ralph Arthur Roberts. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De vrouw zonder verleden? (rom.-dram.); hoofdrollen Albrecht Schönhals, Sybille Schmitz en Maria von Tasnady. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 29 Augustus. 2 en 7,30 uur, 't Gulden Vlies, optreden Carré's varieté-revue. Zaterdag 30 Augustus. 2 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden Carré's varieté-revue. werden gekozen de heeren J. Been ken.(aftr.) en J. Mulder. Bij de besprekingen, om het be stuur tot acht leden te beperken en geen nieuwe leden te kiezen voor degenen,, die hebben bedankt, ont stond een incident, doordat den heer Westenberg, die volgens zijn mede- deeling zich in Juni reeds had opge geven als lid en niet het reglemen taire af-bericht had ontvangen en zich dus als lid beschouwde te zijn aangenomen, het woord werd gewei gerd. Dit werd door verscheidene leden sterk afgekeurd. Het resultaat was, dat de heer Westenberg de vergade ring verliet. Daarna besloot men tot toelating. Ook over het niet toelaten als lid van den heer P. Heneweer werd het een en ander gezegd. Het gevolg van al deze bespre kingen en stemmingen was, dat de vergadering eigenlijk nog niet op het wettelijke sluitingsuur was af- geloopen, zoodat de voorzitter er een ontijdig einde aan moest maken. GROOTSCHERMER. Schoolreisje. Woensdag j.l. maakten de leerlingen der openb. school een reisje naar Bergen. Onder leiding van het onderwijzend perso neel en de oudercommissie werd met een zevental versierde wagens de reis gemaakt. Hoe heerlijk hébben de kinderen in den speeltuin genoten. Het was in verband met het nogal gure weer niet doenlijk de zee op te zoeken. Te ongeveer 7 uur arriveer den allen weder thuis. DÖODELIJK VERKEERS ONGEVAL. Op de Anreeperstraat, nabij het station te Assen is gisteren de 56- jarige landbouwer H. Braam, onder een autobus gekomen en op slag ge dood. De man bracht eenige koeien naar de markt. Eén der beesten schijnt van de stoom van een trein te zijn geschrokken. Het dier sprong naar het midden van den weg en trok B. mee. Juist op dat moment werd de man met de koeien inge haald door een autobus van de „Far away", bestuurd door D. Braam kwam met de koe onder de bus terecht en werd op slag gedood. De koe is er goed afgekomen. OOGSTPROGRAMMA VOOR DE RADIO. De persdienst van den Nederland- schen omroep schrijft: De afdeeling „Land en Volk" van den Nederland- schen omroep heeft het initiatief ge nomen om ter versterking van den band tusschen ons volk en zijn boe ren in het programma van Zondag 31 Augustus zooveel mogelijk aan dacht te besteden aan de afsluiting van de oogstmaand. Er worden dien dag oogstliederen gezongen en oogstgedichten voorge dragen, terwijl des avonds het hoor spel „Het koren rijpte" van D. van de Bospoort zal worden uitgezon den. ZAAD WINNEN VAN BOONEN. Terwijl de oogst van onze snij- en prinsesseboonen nog niet afgeloopen is, moeten we al weer iets zeggen over de voorwaarden waarvan een goede oogst voor het volgend jaar afhankelijk is. Bijna dadelijk nadat de hoofd- pluk van de boonen, die in groenen toestand worden genuttigd, is afge loopen, begint het oogsten van droge boonen, dus ook van die, welke voor zaaizaad bestemd zijn. En nu hangt het welslagen van den oogst vóór het volgend jaar voor een groot deel af van de kwaliteit van het zaaizaad. Slecht zaad in het al gemeen en voor boonen in het bij zonder zal onvermijdelijk een on gunstige oogst ten gevolge heb ben, en dan is het nu de tijd om zelf zoo goed mogelijk zaad te win nen. Sommigen laten de boonen, die voor het plukken nog wat te klein waren of er minder mooi uit zagen, eenvoudig doorgroeien*Jot de, zaden rijp zijn, om op die manier aan zaaizaad voor het volgend jaar te komen, maar zoo eenvoudig is het nu ook weer niet. Willen we werkelijk goed zaai zaad verzamelen, dan moeten wc niet alleen eenige van de beste pol len- of rijk dragende staken reservee ren, maar bovendien daarvan slechts de mooiste boonen volkomen rijp laten worden. Wie b.v. bijzonder gesteld is op draadlooze prinsesse boonen, neemt alleen zaad van die planten die werkelijk volkomen aan onze eischen beantwoorden. Zijn de boonen van een moederplant niet allemaal volkomen draadloos dan kunnen wa er zeker van zijn dat de jonge planten nog meer afwijken, an wenneer we gedachteloos zaad verzamelen van zulke planten zal het komende geslacht tenslotte ge- (Ongecorrigeerd). KNAAPJE ONDER WAGEN. Hedenmorgen is aan den Raalter- weg te Heino een ernstig ongeluk gebeurd. Het 10-jarige zoontje van de familie H. wilde op een melkwa gen klimmen. De jongen stapte ech ter mis en viel. Hij kreeg een der wielen over het lichaam en werd zoo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. COMMANDANT NED. P.K. VERTROKKEN. s-Gravenhage, 29 Aug. Op het de partement van volksvoorlichting en kunsten heeft gistermiddag Wouter Hulstijn, persadviseur van den secr.- gen. van dat departement, in intie- men kring afscheid genomen van de verschillende ambtenaren. Hierbij was o.a. aanwezig luitenant-generaal H. A, Seyffardt, commandant van het Vrijwilligerslegioen Nederland. In den avond is de heer Hulstijn, uitgeleide gedaan door naaste fami lieleden en kennissen, naar zijn be stemming in het Oosten vertrokken. DE MOORD TE DELFT. De commissaris van politie te Delft maakt bekend: Het staat vast dat Jan van Blerkom, alias Jan Verhagen, verdacht van den moord op den 19-jarigen H. de Man, onder den naam Jan Zwart tot en met Dinsdag 26 Augustus j.l. heeft ver toefd in een pension te 's-Graven hage. Op een gegeven oogenblik is hij plotseling van daar verdwenen en niet meer aan dat adres terugge keerd. Enkele personen, die voor dit onderdak hebben gezorgd, zijn ge arresteerd. Uit het onderzoek is verder gebleken, dat de verdachte van Blerkom tot op dat oogenblik niet meer in gezelschap was van den verdachte Hugenholtz. Het is niet onmogelijk, dat de verdachte van Blerkom, alias Verhagen, alias Zwart, in gezelschap is van den 21- jarigen Gerard Dogger, uit Den Haag, die tevens moet worden aan gehouden. Laatstgenoemde bedient zich van legitimatiepapieren staande ten name van Gerard Dogger of hij noemt zich Otto van der Gronden. Nogmaals worden de politieautori teiten ter zee- en in havenplaatsen verzocht strenge controle te houden op mogelijke ontsnappingspogingen over zee. JAPAN EN DE VEREENÏGDE STATEN. Tokio, 29 Aug. (D.N.B.) Onder voorzitterschap van minister-presi dent Konoje is vandaag een buitèn- gewone ka/binetszitting gehouden waaraan door alle ministers is deel genomen. Na afloop werd een com munique uitgegeven, waarin beves tigd wordt, dat de ambassadeur No- moera op 28 Augustus een bezoek heeft gebracht aan president Roose velt en hem een boodschap van den Japanschen premier heeft overhan digd, waarin het Japansohe stand punt ten aanzien van de tusschen Japan en Amerika bestaande vraag stukken -betreffende de Stille Zuid zee wordt' uiteengezet. VOOR VRIEND EN VIJAND. Zoojuist heeft de stormtroep een Sovjetbunker genomen. Met vlam menwerpers en handgranaten heb ben pioniers het betonnen gevaarte stormrijp gemaakt en nu na de be storming staan de mannen met ge veld geweer ter weerszijden van den opengebeukten ingang te wachten tot de bezetting van den bunker naar buiten zal treden. De Sovjetsoldaten daarbinnen hebben een zwaren strijd gevoerd en ongetwijfeld zul len velen van hen gewond zijn. Maar met den stormtroep is ook een Roode Kruis-soldaat meegegaan. Want de gewonden, die nu nog in den bunker liggen moeten onmid dellijk verzorgd worden. Een gewon de soldaat is uitgeschakeld, is geen partij meer, is alleen maar een mensch, die hulp noodig heeft. Zoo werkt het Roode Kruis aan het front. Er wordt geen onderscheid tus schen vriend en vijand gemaakt. Zoo zal ook de Nederlandsche ambulance werken, die straks naar het Oost front gaat vertrekken. En wanneer men dat weet, dan zal geen enkele Nederlander zich afzij dig willen houden. Dan zal ieder Ne derlander meewerken aan de tot. stand koming van de ambulance. Honderden zonden reeds hun bij drage. Ook de uwe wordt verwacht. Stort nog vandaag op giroreke ning Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. heel de goede eigenschappen van de oorspronkelijke plant missen. Niets voor niets zijn onze kwee kers altijd aan het verbeteren en selecteeren omdat planten al zijn het nog zulke kunstproducten ge worden, steeds neiging vertoonen tot hun natuurlijken staat terug te keeren en haar zorgvuldig verkre gen eigenschappen te verliezen. Bij het uit de peulen riemen van de zaden sorteeren we nogmaals en houden er alleen de boonen uit die ons wat grootte en vorm betreft ge heel voldoen. Het komt nog wel eens voor dat boonen door langdu- rigen regen gevlekt zijn, ze zijn dan minder geschikt voor de zaadwin ning, zoodat opletten geboden is. Tenslotte is de bewaarplaats ook nog een voorname factor voor de kiemkracht. Hebben boonen n.l. van vocht te lijden, dan klinken zij bij het schudden dof, terwijl bij de kiem schimmel kan ontstaan. Derge lijke exemplaren kunnen geen dienst meer doen. Goed sluitende stopflesschen of desnoods blikken bussen kunnen onze boonen in den winter voor veel kwaad behoeden. A. C. MULLER—IDZERDA. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 31 AUGUSTUS 1941. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kalkman, van Airisterdam (vacature ds. Warners); 5 uur, ds. Brouwer, van Wilnis (voor ds. Kleyne). Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden (H. Doop). Remonstrantsch Geref. Gemeen te, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, mej. da. v. d. Bosch, van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper? Geref. Kerk, 10 uur (voorb. H. A.) en 5 uur (Heidelb. Catech. Zondag 52), ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaint- straat, 9.30 en 4 u. en Woensdagav. 7.30 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., Koorstraat 10, 10 uur (onderwerp: „Getrouw tot den dood"; openbare belijdenis) en 7^uur (onderwerp: „Bekeering") ds. Ruys. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, 3.30 uur jongeliedensamenkomst, Hout weg 8; Vrijdagavond 8 uur bijbelbe spreking vrouwen, ©udegracht 208; Zaterdagmiddag 4.30 uur bidstond, Oudegracht 208. Godsdienstige gemeenschap Leger des Heils, Limmerhoek no. 40; 10 uur heiligingsdienst, 7.30 uur verlos singsbijeenkomst; Maandag 2,30 uur- gezinsbond; Dinsdag bijbelbespre king voor leden; Donderdag open bare nieeting; leidster M. Wubbeling. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, zie Marken-Binrien. BERGEN, 10 uur, ds. van den Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 u., ds. Meeter, van Amsterdam. BERGEN AAN ZEE, 10.30 uur, ds. A. C. de Regt, em.-pred. te Bergen (liturgische dienst). BROEK OP LANGENDIJK, 10 u„ ds. Veenhuysen, van Egmond aan den Hoef. Doopsgezinde gemeente, geen dienst. CASTRICUM, 10 uur, ds. Seulijn. Evangelisatie, 10 uur, ds. Hage- doorn. Geref. kerk, 10 en 5 u., ds. Krüger. DIRKSHORN, 7.30 uur, ds. Nell. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Boe- rendonk. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 9.45 en 4.30 uur, de heer J. Goris, cand. te Krommenie. Coll. theol. fac. der V. U. EGMOND AAN DEN HOEF, ze ven uur, ds. Veenhuysen. GROET, geen opgaaf ontvangen. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Bobeldijk. HEILOO, 10 uur, ds. R. Oldeman, van Santpoort. Nederl. Herv, Evang. Vereeniging, a. d./Kerklaan, 10 uur, ds. v. d. Heide, van Rhenen. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HENSBROEK, geen dienst. KOEDIJK, 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. LIMMEN, 2 uur, ds. Veenhuysen, van Egmond aan den Hoef. MARKEN-BINNEN, 10 uur, ds. van Mullem (Synode-hoofdstuk: Jesaja 30 21 „Uw leeraars zullen niet meer als met vleugelen weg vliegen"). NIEUWE-NIEDORP, 2.30 uur, ds. Boeke, van Schoorl. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 u., ds. Nell (Doop; extra coll). OBDAM, geen dienst. OTERLEEK, dienst te Stompetó- ren. OUDE-NIEDORP, 3 uur, ds. Nell. OUDKARSPEL, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, 10 en 2.30 uur, cand. A. Schweitzer J., van Amsterdam. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacature. SCHOORL, geen opgaaf ont vangen. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. de Jong. Evangelisatie, 10 uur, de heer Elzinga, van Amsterdam. UITGEEST, 7 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer van Tuinen. URSEM, 10.30 uur, ds. de Pree. VEENHUIZEN, 2.30 uur, ds. van Biemen, van Barsingerhorn. WARMENHUIZEN, geen dienst. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. WINKEL, 10.30 uur, ds. Boeke, van Schoorl. ZUIDSCHARWOUDE, geen op gaaf ontvangen. ZUIDSCHERMER, geen dienst. CARRé's VARIéTé-REVUE. In 't Gulden Vlies. Als de laatste trein 's avonds zoo vroeg uit de hoofdstad) vertrekt, dat de Alkmaarders niet meer naar Carré kunnen, dan komt het Am- sterdamsche Variétégezelschap wet naar de kaasstad om ons er aan te herinneren, dat het deze week eigenlijk kermis had moeten zijn. Wat Carré aan Variété en revue levert is het beste wat er op dit ge bied in ons land kan worden gebo den en de toeschouwers uit de tot de laatste plaats bezette zaal zijn ooren en oogen te kort gekomen om naar muziek, zang en humoristische voordracht te luisteren en zich te vergasten aan kleur en lijn, aan gratieus gebaar en soepelen dans, aan acrobatiek van de goede soort en stijlvolle „levende beelden." Het is een bont programma, dat hier drie middagen en drie avonden wordt geboden, maar men geniet het onder de vroolijke muziek van een uitgebreid orkest met trommel slag en fanfares en de groote ver dienste van deze omvangrijke va riété-groep is dat er in vlot tempo gespeeld wordt en de eene artist ternauwernood buigend en dankend' achter de coulissen is verdwenen of de ander staat al weer op het too neel om de toeschouwers op geheel andere wijze te vermaken. Zoo zijn in bonte afwisseling vogels van diverse pluimage voor het voetlicht getreden, artisten, die elk in hun genre iets bijzonders konden bieden, zoo verschenen er zes „Carré-girls", bekoorlijke en geroutineerde danseresjes, zoo heeft de opera-zangeres Betty Rossi ge demonstreerd wat zij met haar kunst en routine vooral in uitbeel ding van het gezongpn woord weet te bereiken, heeft een zwijgende Chine esche het kan ook een Japansche geweest zijn haar verbazingwekkende vingervlugheid' in wonderlijke goocheltoeren gede monstreerd en gaf mr. Roway niet alleen iblij'k recordhouder in het snelteekenen te zijn, maar kon hij tevens als carricaturist in enkele lijnen een frappant gelijkend beeld van enkele karakteristieke „kop pen" uit de zaal geven. Er waren „marmargroepëni" van de Poncia's te bewonderen en er was een muzicale clown die met zich zelf concurreerde zoodat nu eens de clown en dan weer de mu sicus de toehoorders frappeerde, er waren acrobaten die tevens als slangenmensch konden optreden en er werden tooneelstukjes opge voerd, die slechts één minuut duur den en bewezen, dat een goed blij spel niet altijd lang behoeft te zijn. Er trad een Spaansche op, die in haar sierlijk kleed, beschenen door kleurige schijnwerpers, met cas tagnetten haar nationale dansen demonstreerde en telkens weer kwamen de „Carré-girls" in gelijk en gelijkvormigheid van costuum- pjes en sierlijke beweging om het geheel een cachet van jeugd en gratie te geven. Al die verscheidenheid werd als een snoer bonte kralen aaneenge regen door den conferencier Kees Manders, die zich in forschen zang, in geestige mimiek en humoristi sche voordracht den motor van dit vlot werkende ensemble getoond heeft. Wie zich op een middag of avond van prettige ontspanning wil trac- teeren zal door dit artistieke groep je de zorgen van dezen tijd enkele uren volkomen kunnen vergeten. Tj. Aderria. GESCHREVEN DC TEEKENINGEN ALEXANDER RAYMOND JULIA CUYPERS VU DUBBEL FEES Op Donderdag 4 Septerr in den grooten foyer van schouwburg te Amsterdar 4.30 uur een receptie wor den ter gelegenheid van tooneeljubileum van de trice mevr. Julia Cuypers zelfden dag zal mevr. Cu 70sten verjaardag herden In verband met dit dut heeft zich een comité geve voorzitterschap van Cor Lugt Melsert, Penningme heer Alex Wunpink, dire het theater Carré. /KUNST EN WE TE Met een programma, wi meeste stukken hun ontsta ken hadden aan koraalmei de heer Joh. M. Vetter, u: Woensdagavond in d meerde kerk alhier de v bespeling. Hij begon met kingen over Psalm 140 linck, gevolgd door een Buxtehude. Daarna klonk lude en fuga van Saint- in verband met wat ds voorafgegaan en wat er wel wat uit den toon viel was wel wat erg groot; toe interessant iets van dezen Franschen meester te hoor er van zijn composities op maarsche orgelconcerten op de programma's voorko: Met aandacht heeft me dere verloop van dit concer want Vetter is een bekwa nist, wat zich ook manifeste uitvoering van koraalbei van Cor Kee (Psalm 141, e 103), in de koraalsuite van certgever, en bovenal in de glia in c kleine terts, van dat éen schitterend slotnun Bovendien had V. op het ma van ieder stuk een korte mg over inhoud of bewer schreven. De belangstelling concert was groot, en velen genoegen doen te vernemei Dinsdagavond nog een vijfd gegeven zal worden door d Feike Asma, organist der sche kerk te Leiden. A. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Voor het komende seizoe het Residentietooneel Dirk Verbeek) een aantal Krachten geëngageerd. Reec medegedeeld, dat de dame Meunier Nagtegaal, Loudi (als gast) en Rini Otte en d Drie van Ingen, Jan Retel Rigters dit seizoen bij het I gezelschap zullen optrede Stine Lereu, Jan Apon e Gimberg zullen deel uitmak het ensemble. mm.mmmmmmmmmmmm—rn——^ Laval's to< be vredige Parijs, 28 Aug. (D.N.B.) den aanslag van den coi Lollette op Laval en Dédat nog gemeld, dat Laval een wonde opliep aan den ree en een kleine wond aan de ■hand. Zijn toestand geeft gee tot ongerustheid en in een msch onderhoud heeft hij Mar kunenn meded Marcel Dédat, die in het schap van Laval was is reel een kogel getroffen,welke borstkas is bUjven Franschfmeene gev°bnachti ansche regeering in het gebied, ambassadeur <je leeft verklaard, dat hij getu ren aanslag is geweest. Bij h ren generaal Bredour en do ten van Versailles. Vlak ai?us de Brinon, „liepc al en Dedat.-Plotseling hoor schoten en, toen wij 0ns oml i gen W1h dat Laval getroffi Hu werd terstond in een auto gen, waarin hij naar het zie. van Versailles werd overgi Marcel Dédat, die eveneens was, werd ook naar het ziei vervoerd." De ambassadeur voegde me, dat hjj onmiddellijk naai terug was gekeerd om maat e nemen, en besloot zijn ver «et de woorden: „wij hebb< e doen met een terroristisch!

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2