STILLE NO- 9 KLOMPERTJE KLOMP EEL it DASHIELL HAMMETT 191 B UITENLAMB De aanslag in Versailles. RADIOPROGRAMMA Interessante grepen uit hel programma van den dag. Gebruikt de geboden gelegenheid. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN Pagina 2 Pagina 5 1 10 uur, ds. ode-hoofdstuk: eraars zullen eugelen weg- 2.30 uur, ds. TDE, 10.30 u., coll). it. te Stompetó- uur, ds. Nell, n dienst, erk, 10 en 2.30 itzer J., van geen dienst opgaaf ont- 1.30 uur, ds. mr, de heer am. ds. Hanneman. r Sedeur, 10 ïen. ds. de Pree. uur, ds. van ■rhorn. geen dienst. Ij 10 uur, ds. r, ds. Boeke, iE, geen op- geen dienst. Té-REVUE. Gulden Vlies- i 's avonds zoo ,d vertrekt, dat et meer naar komt het Am- gezelschap wel l ons er aan te ït deze week moeten zijn. iriété en revue at er op dit ge- u worden gebo- vers uit de tot vzette zaal zijn -rt gekomen om i humoristische ren en zich te en lijn, aan soepelen dans, de goede soort Ie beelden." rogramma, dat :n drie avonden ar men geniet ike muziek van t met trommel de groote ver- mvangrijke va- r in i vlot tempo de eene artist end en dankend is verdwenen of eer op het too- iwers op geheel maken. ïte afwisseling pluimage voor, en, artisten, die iets bijzonders verschenen er bekoorlijke en resjes, zoo heeft Betty Rossi ge- zij met haar ioral in uitbeel- gera woord weet een zwijgende kan ook een zijn haar vingervlugheid heltoeren gede- mr. Roway niet louder in het i, maar kon hij urist in enkele gelijkend beeld eristieke „kop- ren. ïargroepen" van onderen en er clown die met ;rde zoodat nu an weer de mu- srs frappeerde, i die tevens als den optreden en alstukjes opge- én minuut duur- it een goed bliji- behoeft te zijn. msche op, die in beschenen door pers, met cas- atior.ale dansen telkens weer i-girls" in gelijk .d van costuum- eweging om het van jeugd en lenheid werd als :ralen aaneenge- anferencier Kees in forschen zang, s en humoristi- ;n motor van dit semble getoond middag of avond lanning wil tra'c- artistieke groep- dezen tijd enkele annen vergeten. Tj. Aderria. en Buitenland cmaar. oofdred. D. A. Daalder; Bergen. G. H. W. ter GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND i£ VERKIÜS NIET MET 17 TE EüATEN f IK vER-i -a LANG „DE TOP" TB I/» b 'rCifi- KEN JE ZAL KRIJGEN WAT JE TOEKOMT EERST PRAAT JE MET MIJN! 19JÓ, Kins Features Syndicate, Ind, Great Britain rights reserved. JULIA CUYPERS VIERT EEN DUBBEL FEEST. Op Donderdag 4 September a.s. zal in den grooten foyer van den Stads schouwburg te Amsterdam van 3 tot 4.30 uur een receptie worden gehou den ter gelegenheid van het 60-jarig tooneeljubileum van de bekende ac trice mevr. Julia Cuypers. Op den zelfden dag zal mevr. Cuypers haar 70sten verjaardag herdenken. In verband met dit dubbele feest heeft zich een comité gevormd onder voorzitterschap van Cor van der Lugt Melsert. Penningmeester is de heer Alex Wunnink, directeur van het theater Carré. /KUNST EN WETENSCHAP ORGELBESPELING. Met een programma, waarvan de meeste stukken hun ontstaan te dan ken hadden aan koraalmelodieën, gaf de heer Joh. M. Vetter, uit den Haag, Woensdagavond in de Gerefor meerde kerk alhier de vierde orgel bespeling. Hij begon met vijf bewer kingen over Psalm 140 van Swee- linck, gevolgd door een Toccata van Buxtehude. Daarna klonk een Pre lude en fuga van Saint-Saëns, die, in verband met wat daaraan was voorafgegaan en wat er volgen zou, wel wat uit den toon viel; de sprong v/as wel wat erg groot; toch was het interessant iets van dezen begaafden Pranschen meester te hooren, omdat er van zijn composities op de Alk- maarsche orgelconcerten nooit één op de programma's voorkomt. Met aandacht heeft men het ver dere verloop van dit concert gevolgd, want Vetter is een bekwaam orga nist, wat zich ook manifesteerde in de uitvoering van koraalbewerkingen van Cor Kee (Psalm 141, en Psalm 103), in de koraalsuite van den con certgever, en bovenal in de Passaca- glia in c kleine terts, van J. S. Bach, dat èen schitterend slotnummer was. Bovendien had V. op het program ma van ieder stuk een korte verkla ring over inhoud of bewerking ge schreven. De belangstelling voor dit concert was groot, en velen zal het genoegen doen te vernemen dat a.s. Dinsdagavond nog een vijfde concert gegeven zal worden door den heer Feike Asnia, organist der Hoogland- sche kerk te Leiden. A. Kooger. NIEUWE KRACHTEN BIJ RESIDENTIE TOONEEL. Voor het komende seizoen heeft het Residentietooneel (directeur Dirk Verbeek) een aantal nieuwe krachten geëngageerd. Reeds werd medegedeeld, dat de dames Marie Meunier Nagtegaal, Loudi Nijhoff (als gast) en Rini Otte en de heeren Eric van Ingen, Jan Retel en Henk Rigters dit seizoen bij het Haagsche gezelschap zullen optreden. Ook Stine Lereu, Jan Apon en Jack Gimberg zullen deel uitmaken van het ensemble. munistische organisatie. Deze kan slechts met geweld worden' uitge roeid." Het bericht van den aanslag ver spreidde zich snel te Vichy. In Fran- sche politieke kringen heerscht 'groote verontwaardiging over den aanslag en men verklaart, dat in de ze communistische daad van ter reur niet alleen een aanslag op een vooraanstaande Fransche persoon - iijkheid moet worden gezien, doch ook een ractie op de enkele dagen geleden dbor de Fransche regeering uigevaardigde wet ter bescherming van den Franschen staat. De Fransche minister van justitie, Barthelemy, heeft zich persoonlijk belast met de instelling van een speciaal gerechtshof tegen de com munisten te Parijs. Dit speciale ge rechtshof zou vandaag voor den eersten keer vonnis wijzen over de sabotage, gepleegd door gearresteer de communisten. Parijs, 28 Aug. (D.N.B.) Omtrent den toestand der slachtoffers van den aanslag te Versailles wordt na der bekend, dat de gezondheidstoe stand van Laval bevredigend is, Hij heeft een rustigen nacht gehad. De toestand van Marcel Déat is even wel erger geworden. Colette een aanhanger, van de Gaulle. Parijs, 28 Aug. (D.N.B.) De pleger van den aanslag op Laval, Colette, is hedenochtend aan een streng ver hoor onderworpen. Paris Midi meldt, dat Colette tegenover den rechter van instructie heeft bekend, een aanhanger van de Gaulle te zijn. De geheele Fransche politie heeft terstond na den aanslag huiszoe- zinken verricht bij communistische en Gaullistische elementen in het bezette en het onbezette gebied. Het contact tusschen de Gaullistische en communis tische terreuraf deelingen. Vichy, 28 Aug. (D.N.B.) De eerste commentaar van het persbureau Ofi op den aanslag op Pierre Laval en Marcel Déat, wijst op de recente verklaring van den minister van binnenlandsche zaken, Pucheu, om trent het nauwe contact tusschen de Gaullistische en de communistische terreurafdeelingen. Deze aanslag, aldus Ofi, bevestigt op treffende wijze de verklaring van den minis ter. De aanslag is voort een bevesti ging van Pucheu's woorden, dat de terroristen jonge menschen op den voorgrond schuiven, wier oordeel door handige propaganda is vertroe beld. t De politiek tot onderdrukking van de communistische terreur, waartoe de Fransche regeering heeft beslo ten en die reeds is toegepast, wordt derhalve gerechtvaardigd door den aanslag van gisteren, als zij althans nog behoefte aan rechtvaardiging heeft. De veronderstelling zou vol- Laval's toestand bevredigend. Parijs, 28 Aug. (D.N.B.) Omtrent den aanslag van den communist Collette op Laval en Dédat wordt nog gemeld, dat Laval een vleesch- wonde opliep aan den rechterarm en een kleine wond aan de rechter hand. Zijn toestand geeft geen redÊn tot ongerustheid en in een telefo nisch onderhoud heeft hij dit zijn vrouw reeds kunenn mededeelen. Marcel Dédat, die in het gezel schap van Laval was, is rechts door een kogel getroffen, welke in de borstkas is blijven steken. De algemeene gevolmachtigde der Fransche regeering in het bezette gebied, ambassadeur de Brinon neeft verklaard, dat hij getuige van den aanslag is geweest. Bij hem wa- ren generaal Bredour en de prefec ten^ van Versailles. „Vlak achter ons aldus de Brinon, „liepen La- val en Dédat.' Plotseling hoorden wij schoten en, toen wij ons omkeerden /.agen wij, dat Laval getroffen was Hij werd terstond in een auto gedr? gen, waarin hij naar het ziekenhuis van Versailles werd overgebracht. Marcel Dédat, die eveneens gewond was, werd ook naar het ziekenhuis vervoerd." De ambassadeur voegde hieraan toe, dat hij onmiddellijk naar Parijs terug was gekeerd om maatregelen te nemen, en besloot zijn verklaring met de woorden: „wij hebben hier te doen met een terroristische, com komen onjuist zijn, dat deze aanslag gepleegd is door een overspannen zonderling. De dader is het instru ment van een partij en een politiek. De voormannen van deze politiek zijn naar het buitenland gevlucht. De Fransche regeering zal den ach tergrond der terroristische activiteit in het volle licht plaatsen en de ver antwoordelijke personen hun ge rechte straf niet doen ontgaan. In een anderen officieelen com mentaar wordt gezegd, dat de Fran sche regeering met een beroep op haar gezag heeft bereikt, dat zij in het geheele land de situatie in han den heeft. Deze vastberadenheid der regeering bij het onmiddellijk ne men van maatregelen is een waar borg, dat de orde in het geheele land nimmer zal worden verstoord. De achtergrond van den aanslag. Berlijn, 28 Aug. (A.N.P.) De vraag naar de beteekenis resp. den achtergrond van den aanslag op Laval en Déat kan, naar men heden in politieke kringen van de rijks hoofdstad opmerkte, vrij eenvoudig beantwoord worden, wanneer men bedenkt, dat deze aanslag gepleegd werd nu in feite en symbolisch een actie tegen het bolsjewisme is be gonnen. Men meent hier ook het feit niet over het hoofd te mogen zien, dat de Engelschen bij het be gin van den strijd tegen de Sovjet- Unie' vrijwel onverbloemd te ver staan hebben gegeven, dat de Sov jets zich niet slechts tot den strijd op het slagveld zouden beperken, doch de ervaringen, die zij vroeger in de thans bezette gebieden had den opgedaan, zich aldaar thans nractisch ten nutte zouden maken. DE OUDSTRIJDERS IN FRANKRIJK. Vichy, 29 Aug. (D.N.B.) Ter gele genheid van de plechtigheden naar aanleiding van den eersten verjaar dag van het „legioen der oudstrij ders van 1914/1918 en 1939" is gis teravond de „eeuwige - vlam" van het gedenkteeken voor den onbe kenden soldaat naar de Are de Triomphe overgebracht. Voor deze gelegenheid was Vichy feestelijk versierd. De straten van den zetel der Fransche regeering tot aan het eereteeken voor de gesneuvelden waren vol menschen. Voor het ge denkteeken zelf stonden verschei dene duizenden leden van het le gioen de oudstrijders opgesteld. Maarschalk Petain kwam met de leiders der oudstrijders en alle te Vichy vertoevende leden der regee ring met aan het hoofd de minister van oorlog generaal Huntziger en de minister van koloniën, admiraal Platon om 19.00 uur bij het eeretee ken aan, waarbij hij door de men schen levendig werd toegejuicht. De ■muziek speelde de Marseillaise, terwijl de maarschalk langzaam op FINLAND VERDEDIGT ZICH. In het Finland-album, dat eenige maanden geleden door het Consu laat-Generaal van Finland te Den Haag werd aangeboden, kon onder de toenmalige omstandigheden niets over het verloop van den in 1939/1940 tegen Sovjet-Rusland gevoerden verdedigingsoorlog wor den uitgewijd. Nu Rusland inmiddels Finland wederom heeft aangevallen is, op last der Finsche regeering, een aanvulling samengesteld waarin de verhouding tot Sovjet-Rusland is beschreven van den aanvang van den vorigen oorlog af tot het uit breken van den huidigen strijd. In deze aanvulling wordt er op gewezen, dat het de tragiek van het wereldgebeuren is, dat dit kleine, vreedzame volk, dat slechts vrede, rust en goede natuurschap wenscht v/eer tot een oorlog wordt ge dwongen. De Russische beer heeft opnieuw zijn klauw naar Finland uitgesla gen. In dit aanvullingsboek wordt uit den tijd dat de Baltische staten aan de Russische bedreiging bloot stonden, uitvoerig het verloop der onderhandelingen gememoreerd o.a. het vertrek der Finsche dele gatie naar Moskou welke aan den begin December 1939 gevoer den strijd voorafgingen, Dat Rus land dien strijd niet gewonnen heeft zonder daar voor den tol te betalen bewijzen de thans gepubli ceerde cijfers van 30'0.OD0 dooden, 400.000 gevangenen, ÏO'OO verloren vliegtuigen en 2000 vernietigde ge vechtswapens aan Russische zijde. De Finsche verliezen waren veel geringer maar naar verhouding natuurlijk veel zwaarder en bij den vrede van 12 Maart 1940 moest heiland 10 van zijn grondgebied afstaan. Voor 440.000 bewoners, die 1 niet onder Russisch bewind wilden het gedenkteeken toeliep en aan de ■gesneuvelden den militairen groei bracht. Enkele minuten later kwam on der geestdriftige toejuichingen der bevolking een uit drie loopers be staande staffel met de brandende fakkel aan, welke in den loop van 28 Aug. van Parijs in een estafette naar Vichy was gebracht. Onder het geestdriftige gejuich der menigte nam maarschalk Petair. de „eeuwige vlam" aan en ontstak hiermede de fakkels aan den voet van het gedenkteeken, van waar zij naar de overige deelen van Frank rijk en naar Tunis, Marokko, Al giers en Corsica gebracht zullen worden. Na de plechtige ceremonie speelde de muziek opnieuw het Fransche volkslied. Kort daarop verliet de maaschalk met zijn gevolg onder de toejuichingen der menigte het plein. komen moest nieuwe woongelegen heid en nieuwe arbeid worden ge zocht, maar zooals Finland met vollen inzet had gestreden, werkte het ook weer aan den wederopbouw waarbij dankbaar van de hulp en medewerking van andere landen o.a. ook uit Nederland ge waagd wordt. Finland hersteld zich, maar aan zijn grenzen loerde het oude, bar- baarscbe gevaar o.a. doordat Rus land belette, dat er een' verdrag tusschen Finland en de andere Scandinavische landen, tot stand kwam. Rusland bedreigde Finland voortdurend in economisch en mi litair opzicht en alle pogingen tot verbetering van Finsche zijde stuit ten af op den onwil der Sovjet- Unie. Rusland trachtte van de politieke omstandigheden gebruik te maken om onrecht en onderdrukking te plegen tegenover het kleine, nog uit vele wonden bloedende Finland en wederom heeft de beer' toege slagen. Op 25 Juni j.l .werden Fin sche steden en dorpen door Sovjet- Russische vliegtuigen gebombar deerd. Wederom heeft de thans 74- jarige veldmaarschalk Mannerheim het Finsche volk te wapen geroe pen tegen despotisme en barbaris me, maar nu Rusland tegenover een geweldig front strijdt heeft Finland dat de sympathie van alle volken geniet, betere mogelijkheden, het doel van den verdedigingsstrijd te bereiken teneinde voor het nage- s,acht rust era vrede te kunnen be reiken. Voor de Finnen is deze strijd in wezen ook een geestelijke vrijheids oorlog. Het geloovige Finsche volk staat eensgezind achter zijn leiders en hoopt en vertrouwt, dat uit dezen oorlogsnacht voor zijn schoo- re land eindelijk het morgenrood van een blijvenden vrede zal mogen dagen. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.— Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 10.Ernstige muziek (epn.) 12.Zang met piano begeleiding en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1. Klaas van Beeck en zijn orkest. 1.30 Gr.pl. 2.Voor het gezin. 2.20 Na gedanen arbeidMuziek en vroo- lijkheid. 4.Bijbellezing (voorbe reid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Het Oost-Nederl. Strijkkwartet en gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Orgelconcert. 6. Gr.pl. 8.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Amus.-orkest. 7.— Act. half uurtje. 7.30 Gev. Zaterdagavond- progr. 8.45 „Als ik 't voor 't zeggen had", causerie. 9.Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten. 9.30 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.—10.15 BNO, Eng. uitz.: Dutch News Reel. HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45—8.— Zie Hilversum I. 8.BNO: Nieuws ber. 8.15 Concertgebouworkest (opn.) 8.55 Gr.pl. 9.25 Residentie-orkest, zangver. „Excelsior" en solisten (opn.) 10.Morgenwijding. 10.20 Cabaretprogr. (opn.) 11Amus.- orkest, zangsoliste en het kleine Om- roepmannenkoor (opn.) 12.Gr.pl. 12.15 Ensemble Bandi Balogh. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1. Gr.pl. 1.40 Voor de jeugd. 2,Utr. Sted. Orkest, 2.45 Voor de platte- landsjeugd. 3.Utr. Sted. Orkest. 4.— Omroeporkest en solist. 5.Cy clus „De Evangelisten en hun werk". 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beurs ber. 5.30 Zang, harp en hobo. 6.15 Pro Musica en gr.pl. 6.45 Gr.pl. 7. Act. halfuurtje. 7.30 Nieuws van de platenmarkt, 7.40 Rep. 8.— Zang en piano. 9.Causerie „In het herfstig bosch". 9.15 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.Dagsluiting (voor bereid door de Christ. Radio- Stichting). 10.0510.20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.) Ernstige muziek. Tusschen 15.en 16.— uur Hilv. II zijn hedenmiddag Fransche werken te beluisteren uitgevoerd door het Utr. Sted. Or kest o.l.v. Willem van Otterloo, n.l. Gymnopiédies van Eric Satie, Nocturnes van Debussy en Impres sions d'Italie van Gustave Char- pentier. In de serie van strijkkwartetten van Beethoven, die de Nederland- sche Omroep in de volgorde der opusnummers brengt, zijn wij ge naderd aan het kwartet Opus 18 No. 5 in A. gr. terts, welke word,t Gierkelders en silo's met subsidie. Het mag in het algemeen wel be kend worden geacht dat men tegen woordig gelegenheid krijgt om be- tonsilo's en gierkelders te bouwen met overheidssubsidie. Sedert 15 Juli j.l. is de bouw van gierkelders mo gelijk met een subsidie dat kan be dragen 1/3 van de totale bouwkosten tot een maximum van 7 per M3. Reeds verscheidene boeren zijn op dit aanbod ingegaan. Nu de rem van verplicht gebruik van metselsteen vrijwel geheel vervallen is, acht ik het noodig nogmaals eenige aandacht te vragen voor deze belangrijke zaak. Waar men beslist geen betonijzer kan krijgen, is de bouw in metsel steen altijd nog mogelijk, zeker voor de zijwanden. Wel wordt &e kelder duurder indien gemetseld moet wor den, maar ik acht 'n duren kelder on eindig veel beter dan heelemaal geen kelder! In Noordholland zijn de om standigheden voor den bouw van ge metselde kelders evenwel uiterst on gunstig en verdient de betonnen kel der wel de voorkeur. Alvorens toestemming te krijgen voor den bouw, op toewijzing voor de benoodigde materialen, dient men aan mijn adres een goede teekening van den te bouwen kelder over te leggen. Onder een goede teekening verstaan we een zoodanige dat daar uit is te lezen hoe het staat met de luchtdichtheid van de kelderruimte. Er moeten dus ook op voorkomen de manier waarop de stankafsluiter zal worden gebouwd, hoe de manga ten in detail worden opgezet en of een apart pompgat wordt aange bracht. De aansluiting van de stallei- ding op den kelder kan o.i. het beste geschieden via een goed sluitend putje met stankscherm. Een putje heeft het voordeel dat het nog eens is te openen en schoon te maken, waardoor men controle houdt op het geen in den kelder kan komen. Be halve deze teekening dient de gega digde voor den gesubsidieerden bouw ook de vermoedelijke kosten op te geven. Worden teekening en vermoedelij ke kosten door ons in orde bevon den, dan ontvangt de belanghebben de de bescheiden retour met een in- vullijstje dat hij ten spoedigste aan ons moet retourneeren. Het bewuste lijstje gaat direct naar Den Haag en met een dag of acht is de toestem ming tot bouwen in handen van den belanghebbende. Met dit papiertje gewapend krijgt nu de aannemer van den kelderbouw zijn materialen- toewijzing, aan de hand van het reeds door hem ingezonden rapport. De ingestelde controle op de tee kening geschiedt met de bedoeling om te voorkomen dat straks,- bij de keuring van den afgebouwden kel der, een weigering voor de subsi- die-uitkeering moet plaats hebben. ben. De tijd van bouwen is kort. Zoodra de echte herft invalt, wordt het moeilijk om grondwerk voor kelder- bouw uit te voeren. In ieder geval worden de bouwkosten dan hooger! De gesubsidieerde silobouw heeft tot nu toe een goed verloop. Ook hier is de overheidsbijdrage 1/3 van de totale bouwkosten tot een maxi mum van 2 per M3. Wie voor deze subsidie in aanmerking meent te komen, dient aan mijn kantoor de kwitanties (betaalde rekeningen) ter inzage te sturen en tevens te ver melden den nuttigen inhoud van de silo en de soort materiaal, waarvan zij is gebouwd. Indien ook een opzet- stuk is begrepen in de bouwkosten, dienen de kosten hiervan afzonder lijk te worden aangegeven. Aan de hand van deze gegevens wordt het bedrag van de subsidie bepaald. Laatstgenoemd bedrag wordt dan doorgegeven naar,- de directie van den landbouw in Den Haag. Van daaruit vindt dan de uitbetaling plaats. De subsidieregeling geldt slechts nog voor die silo's, welke nog in dit seizoen zullen worden gevuld. Na 15 September a.s. worden geen aanvra gen meer in behandeling genomen. De subsidie-uitbetaling voor den gierkelder verloopt ongeveer gelijk, dus ook vanuit Den Haag. Hiervoor moeten echter iets méér bescheiden worden ingezonden, n.l. alle betaalde rekeningen met een afschrift van iedere rekening. Is de kelder klaar, dan dient dit aan ons te worden be richt. Personeel Van den landbouw- voorlichtingsdienst komt dan den afgebouwden kelder keuren. Bij de hiervóór beschreven werk wijze is de kans op afkeuring uitge sloten, indien bij den bouw niet is afgeweken van de oorspronkelijke goedgekeurde teekening. Keuringsrapport en nota's gaan naar de instantie, welke uitbetaalt. De oorspronkelijke kwitanties wor den natuurlijk aan den eigenaar ge retourneerd. De gierkelders voor de subsidieregeling moeten klaar zijn vóór de a.s. stalperiode, dus uiterlijk 15 November a.s. Hoewel deze uiteenzetting waar schijnlijk weinig of geen nieuws brengt, meende ik toch goed te doen de aandacht nogmaals op deze zaken te vestigen. Zoowel in den silo- als gierkelderbouw liggen goede moge lijkheden om te komen tot een rati- oneele bedrijfsvoering. Hoewel men het begrip gier altijd vastkoppelt aan grasland, wijs ik er nog even op dat gier een prima meststof is voor bie ten, aardappelen en allerlei stoppel gewassen. In silo's behoeft men niet alleen gras in te kuilen, ze zijn ook heel geschikt voor bietenblad, stoppel knollen, stoppelklaver e.d. Zenuwachtig Nee-n AKKEÜTJE uitgevoerd door het Oost Neder- landsche Strijkkwartet- (Hilv. I 16.20 uur). Een eigenaardige combinatié is die van zang, hobo en harp. Linie Schreuder brengt tezamen met va der en dochter Stotijn een interes sant progr. ten gehoore. (Hilv. II 17.30 uur). Te 20.uur Hilv. II geven Jo Vin cent en Theo van der Pas een ge combineerde zang en pianovoor dracht. Lichte Muze. In het kader van het gev. programma over Hilv. I dat van 20.2021.45 wordt gegeven eenige fragmenten van de Bandy Revue „Weest Welkom" uitgezon den in welke revue Lou Bandy in monoloog en schetsjes zijn spran kelende humor ten toon spreid. Voor de jeugd. Van 13.4014.uur Hilv. II vervolgt ds. J. C. van Wijck, directeur van het Bureau voor Beroepskeuze, zijn voorlich tingscursus „Wat wil je later worden?" Vandaag wordt een vrouwelijk beroep behandeld en wel „Maatschappelijk werkster en verpleegster". 153. Dat snap te Klompertje direct. De Ko ning wilde hem natuur lijk bedanken voor de arres tatie van den boef. Och, dat was maar een kleine moeite geweest en Klompertje deed graag mensen een genoegen. En als je er dan nog zoveel geld mee kon verdienen 154. Parman tig stapte Klompertje achter den agent aan. Wat was die zak vol geld zwaar. Daar konden wel honderd duizend gul den in zitten. Daar werd je warm van. Afijn, hij was dadelijk bij den koning en hij zou wel eens horen, wat die hem allemaal te vertellen had. 1

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3