RORUWHADE f 3.054.500.000,-. Afil.il Aid. B Afd.C Afd.D Afd. E Afd.G Afd. I f f f f f 530.900.000,- 67.000.000, 101.000.000I■ 57.000.000,- 4.500.000,- f 45.000.000,- f 384.500.000,- HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING Bevordering van den woningbouw door de Overheid. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels Slachten en afleveren van gevogelte verboden. Onderlinge Verzekering ||j| Maatschappij DRIEMAANDELIJKSCHE SCHADEREGELING Voegt ook Uw belang bij de reeds verzekerde honderd zestig-duizend objecten en vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1941. Pas Ir a 4 Voorschotregeling en hypotheekregeling, 's-Gravemhage, 29 Augustus. Ge lijk bekend is, verleent de staat voor den eigenlijken woningwet- bouw geldelijken steun in de vol gende vormen: a. voorschotten voor den bouw van eenvoudige arbeiderswoningen ter verruiming van de woningi- markt in de gevallen, dat de par ticuliere bouwnijverheid niet in de behoefte aan dergelijke woningen voorziet; b. voorschotten voor den bouw van woningen, gepaard met krotop ruiming, in welk geval die voor schotten zoo noodig gepaard kunnen gaan met een jaarlijksche bijdrage in het exploitatie-tekort van maxi maal 50 per woning 75 voor groote gezinnen); c. voorschotten voor den bouw van zoogenaamde „eigen woningen ten platelande", gepaard met krot- opruiming, ingevolge de circulaire van 25 Juli 1927, met de mogelijk heid van een bijdrage a fonds per- du van maximaal- 600 900 voor groote gezinnen); d. voorschotten ter noodzake lijke verbetering van eigen wonin gen ten plattelande, ingevolge de circulaire van 7 Juni 1928, met de mogelijkheid van een bijdrage a fonds perdu van maximaal 400 U 600 voor groote gezinnen). In de bijdragen, hetzij deze jaar lijksche, dan wel bijdragen a fonds perd-u zijn, participeeren rijk en gemeente ieder voor de helft. Bij dragen worden slechts verstrekt, indien het geval van krotopruiming zich voordoet (gevallen b en c), of indien de doelstelling is, te voor komen, dat een woning tot krot vervalt (geval d). Geen bijdrage wordt verstrekt in het geval, sub a genoemd, dat wil zeggen in geval van nieuwbouw, niet gepaard gaande met krotop ruiming. De omstandigheid, dat de bouw kosten in sterke mate zijn gestegen, maakt het onder de huidige om standigheden in vele gevallen on mogelijk met de in redelijkheid te bedingen huren tot een sluitende exploitatierekening te komen, en dit te meer, omdat ook voor die stij ging in verband met den plaatse lijken loonstand-aard een enkele maal zelfs bouw of verbetering achterwege moest blijven wegens de onmogelijkheid om de exploita tie met een bijdrage van voldoende grootte te steunen. Grootere bijdragen. In verband met het voren staande is bijdrageverleening op ruimeren voet noodzakelijk, aldus de secretaris-generaal van het departement van bin- nenlandsche zaken in een cir culaire aan de gemeentebestu ren, opgenomen in de Staats courant van hedenavond; met name kan, in deze bijzondere tijdsomstandigheden, het ver- leenen van een bijdrage niet - meer gebonden blijven aan den complementairen eisch van krot-opruiming. Er is behoefte aan een voor de huidige tijdsomstandigheden ni e u- w e bijdrage, die, tijdelijk, het be ginsel doorbreekt, dat bijdragever leening slechts mogelijk is, indien de nieuwbouw gepaard gaat met krotopruiming. In overleg met zijn ambtgenoot van financiën heeft de secretaris generaal het volgende bepaald: I. Aan woningbouw, als onder a bedoeld, kan, voor zoover noodig, 'n bijdrage verbonden worden van: 1) ten hoogste 75 per woning per jaar 100 voor groote gezinnen), indien het betreft bouw op het platteland; 2) ten hoogste 50 per woning per jaar 73 voor groote gezinnen) bij. bouw elders dan op het platteland. II. Gelijke bijdrageverleening, als onder I bedoeld, is mogelijk voor het geval, sub b aangegeven; derhalve is cumulatie mogelijk van de gebruikelijke en de nieuwe bij drage, echter in dier voege, dat de nieuwe bijdrage slechts wordt ver leend, voor zoover de gebruikelijke bijdrage niet toereikend mocht blij ken om tot een sluitende exploita tierekening te komen. III. Aan bouw van woningen, als onder c bedoeld, kan een jaar lijksche bijdrage verbonden wor den van ten hoogste 75 100 voor groote gezinnen); derhalve is ook hier cumulatie van de gebruikelijke bijdrage a fonds perdu en de nieu we jaarlijksche bijdrage mogelijk, echter in dier voege, dat laatstbe doelde bijdrage slechts wordt ver strekt, voor zoover de bijdrage a fonds perdu ontoerekend mocht 1 blijken. IV. Aan verbetering van wo ningen, als onder d bedoeld, kan een jaarlijksche bijdrage worden verbonden van ten hoogste 40 50 voor groote gezinnen), en overigens op den voet, als onder III aangegeven. In de nieuwe bijdragen, sub I t.m. IV omschreven, zullen het rijk en de gemeenten par ticipeeren in verhouding van 3 en 1. De secretaris-generaal vertrouwt, dat met vorenstaande regeling de financieele belemmeringen tegen den bouw en de verbetering van zeer eenvoudige arbeiders woningen in. bevredigende mate zijn wegge nomen. Hij doet een beroep op de medewerking der gemeentebesturen ter zake, opdat zooveel mogelijk In de bestaande behoefte wordt voor zien. De behoefte aan eenigszins rui mere arbeiderswoningen zal moeten worden opgevangen door de parti culiere bouwnijverheid; de bouw van dergelijke woningen wordt van rijkswege gesteund door de „hypo theekregeling 1941", eveneens heden in de Staatscourant opgenomen. Het behoeft, naar het den secre taris-generaal voorkomt, geen bij zonder betoog, dat de nieuwe bij drageregeling, zoomede de hypo theekregeling 1941" slechts dan doelmatig kunnen werken, indien zij in harmonisch verband worden toe gepast, die toepassing zal onder meer worden geschaad, indien de zooge naamde woningwetbouw onnoodig het terrein van de woningvoorzie ning door particulieren betreedt. In de bovengenoemde hypotheek regeling 1941 wordt o.m. bepaald: Voorschotten worden verleend aan de gemeente, teneinde deze in staat te stellen, aan belanghebbenden geldleeningen te verstrekken onder verband van hypotheek, onder voor waarde, dat de gemeente zich borg stelt voor de betaling van de ver schuldigde rente en aflossing. Een eventueel verlies in verband met deze voorschotverleening wordt door het rijk en de gemeente in de ver houding 9 1 gedragen. Voorschotten worden slechts ver leend als gebleken is, dat belang hebbende niet op andere wijze de r.oodige geldmiddelen kan verkrij gen en voorzoover de beschikbare middelen zulks toelaten, zoomede voorzoover de voor den bouw be- noodigde materialen kunnen wor den verkregen. Zij worden als regel slechts verstrekt voor woningen, waarvan de inhoud niet meer dan 275 mM3. bedraagt. De inhoud wordt gemeten buitenwerks, boven den beganen grondvloer. Bij de be rekening worden schuurtjes, berg plaatsen en dergelijke ruimten, ook al zijn deze aangebouwd, buiten be schouwing gelaten. Zij kunnen ook worden verleend voor winkelwo ningen e.d., tenzij de bedrijfsruim te een overwegend deel van het perceel uitmaakt. Hypotheken worden verleend tegen een rente van 4 voor een tijdvak van ten hoogste vijf jaar. Na afloop van dezen termijn kan verlenging slechts in overweging genomen worden, indien afdoende wordt aan getoond, dat het onmogelijk is, op andere wijze hypothecair crediet te verkrijgen. Voorzoover de vooruitzichten met betrekking tot de exploitatie van het onderpand dadrtoe aanleiding geven, kan worden toegestaan, dat de hy pothecaire geldleening ten deele renteloos wordt verstrekt. Zulks echter tot een maximum van 40 der leening en van 2000 per woning. Aanvragen om toekenning van geldleeningen, onder waarborg van hypotheek, worden door belangheb benden in duplo ingediend bij het gemeentebestuur. Ingeval belanghebbende aantoont, dat het vereischte bouwcrediet niet op andere wijze kan worden ver kregen, kunnen gedurende de uit voering van het werk, onder de r.oodige waarborgen, voorschotten op de hypothecaire geldleening worden verstrekt, in totaal tot een maximum van 80 van de voorloopig vast gestelde verkoopwaarde. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. To koop: in goeden staat: Complét, Schoenen en eenige Jurken. Adres REEKERSTRAAT 27 b. d. Friesche brug. Te koop aangeboden machine (inzinkbaar) in prima staat. Te KEIJZERSTRAAT 5a. Trapnaai- merk Titan, bevragen Té koop: een prima eiken Dressoir van 160 voor 60.en een mahoniehouten ronde tafel voor 12.00. JOH. SMIT, Koningsweg 23. Tc koop een zoo goed als nieuwe bruine Winterjas zonder punten Adres te bevragen bur. v. d. blad Te koop: een prima Duitsche Piano ais nieuw, zwart gepolitoerd. A. J. OVERDIJK, Breedstraat 49 Alkmaar. Eiken tafel te koop, 1 duims blad fSO x 120 zeer geschikt voor café of leestafel, t. e. a. b. Te bevragen PIERS ONSTRAAT 13 Te koop: Stroomlijn aanhangwagen met kap voor fiets met z. g. a binnen- en buitenbanden, 28 x la/4, 2 buitenbanden 28 x 2. KRELAGESTRAAT 33. Ter overname gevraagd: Kinder box met bodem, m. of z. pooten. Brieven ondsr letter W 490 aan het-bureau van dit blad. Remington schrijfmachine te koop. HOLLEWEG 30 (b. d. Schoollaan), Heiloo. MGR. M. MEULENBERG S.M.M. OVERLEDEN. Op 68-jarigen leeftijd is, blijkens een bij de familie ontvangen be richt, mgr. M. Meulenberg, de eer ste bisschop van IJsland, overleden. Martinus Meulenberg werd geboren te Hillensberg, een plaatsje in het aartsbisdom Keulen vlak bij dc Ne- derlandsche grens ter hoogte van Sittard. Hij deed zijn intrede in het gezel schap van Maria (Paters Montfor- tanen) en ging na zijn priesterwij ding als missionnaris naar Denemar ken. In 1903 vestigde hij zich als eerste Montfortaan op IJsland. In Juni 1923 werd IJsland, be- hoorende tot de Nederlandsche pro vincie der Montfortanen, door den Paus tot apostolische prefectuur verheven en mgr. Meulenberg wera de eerste apostolische prefect. Zes jaar later werd IJsland een aposto lisch vicariaat. Mgr. Meulenberg ontving de bisschopwijding op 28 Juni 1929 en werd titulair bisschop von Holar. Tot zijn dood toe is mgr. Meulenberg apostolisch-vicaris van IJsland geweest. PILLEN VOOR DROPJES AANGEZIEN. Jongetje overleden. Van twee jongetjes, die te Rotter dam gegeten hadden uit een doosje pillen, die zij voor dropjes hadden aangezien, is er gisteren een tenge volge van vergiftiging in het zie kenhuis Eudokia overleden. Het is de oudste, de achtjarige L. N., wo nende in de Jonker Fransstraat. Te koop: gebruikte draaicondensa- toren. Alle onderdeelen voor Ultra- Korte-Golf. Voorzetapparaten uit voorraad. Technisch Bureau KAMPER, Laat 203, Alkmaar. Te koop: 2 Damesrijwi-elen w.o. een Tourrijwiel en een Heerenrijwiel en een Transportrijwiel alle op prima banden. Adres LIJTWEG 48, Bergen. Te koop: in prima staat zijnde Godinkachel No. 2121. Te bevragen J PRANGER, Spoorstraat 76. Te koop: een prima Damesfiets m lamp en een meisjesfiets. LANDSTRAAT 43. Te koop: diverse net gedragen Heerencostumes, ook een z. g. a. n maat 48; Damesmantels e. kleeding, DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: Naaimachine m. garantie, 10-15-20-25 gild. Trapnaaimach 20-30-40 gld. Reparatieinrichting KLUNNEN, Hofdijkstraat 13, Alkmaar. Te koop: een beste Damesfiets met z. g .a. n. banden, een kinderfiets leeftijd tot 8 jaar en rubberslang voor stofzuiger en electrische Too- verlantaarn met platen, alles z. g, als nieuw. Adres te bevragen bur. v. d. blad. Hygiëna, Achterstraat 45. Telef 2 0.5.2 Alkmaar koopt en verkoopt gebruikte Invalidenwagens, in alle soorten. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Bij persbericht van 19 December 1940 werd een algemeene onthef fing verleend van het verbod tot het slachten en afleveren van gevo gelte (art. 4 en 6 gevogelte-inventa- risatiebesluit 1940). Nu het slachtseizoen voor pluimvee wederom op handen is, wordt het gewenscht geacht, de nieuw te vormen voorraden in de hand te hebben, waartoe de in bedoeld persbericht ver leende algemeene ontheffing door de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee met ingang van heden wordt inge trokken. Het in genoemd besluit omschre ven verbod tot het slachten en af leveren van gevogelte (kippen, een den, kalkoenen en ganzen), welk verbod derhalve thans weer volle dig van kracht is, geldt ook voor degenen, die in het bezit zijn van z.g. slachtvergunningen van ge noemde centrale, ter.zij betrokkenen van de centrale hieromtrent reeds nadere aanwijzingen hebben ont vangen. F1LMXIEUWS. PROF. DR. GOEDEWAAGEN IN BERLIJN. 's-G r a v e n h a g e 29 Aug. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kun sten, prof. dr. Goedewaagen, heeft zich gedurende zijn verblijf te Ber lijn, dat verscheidene dagen duurde, op de hoogte doen stellen van de organisatie en den arbeid dar Keichskulturkamer. Prof. dr. Goedewaagen is gedu rende zijn verblijf te Berlijn ont vangen door minister dr. Göbbels, m tegenwoordigheid van den be voegden vertegenwoordiger van het rijkscommissariaat, den heer von Tiedemann, en van dr. Gert Hoekstra. Dr. GOEDEWAAGEN ONTVANGT NED. FILMPRODUCENTEN. De secr.-gen. van het dept. van v. en k., prof. dr. T. Goedewaagen, heeft gistermiddag in het gebouw van zijn departement kennis ge maakt met een groot aantal Ne derlandsche filmproducenten. Hij hield bij deze gelegenheid een korte toespraak en zeide o. m. dat de film een orgaan is met cul- tureele werking: Vóór 10 Mei, al dus spr., speelden de Joden in de filmwereld de eerste viool. Zij was uitsluitend een commercieel ob ject. Om cultuur en volksgemeen schap bekommerde men zich niet. Nu de Joden, zijn uitgeschakeld, kan de film weer in dienst worden gesteld van het volk. Vervolgens zette spr. uiteen, dat de film door haar aanschouwelijkheid één der belangrijkste middelen van volks voorlichting en daarmede dus van volksopvoeding is. Prof. Goede waagen besloot met te wijzen op de noodzakelijkheid van ordening in het filmwezen, hetgeen in het ka der van de Nederlandsche cultuur kamer zal geschieden door het op richten van een filmgilde, waarin allen, die in de Nederlandsche filmwereld werkzaam zijn, zullen worden vereenigd. Vervolgens hield de heer J. Teu- nissen, leider van het toekomstig filmgilde, een rede, waarin hij DE STER VAN RIO. Cinema-theater Met „de ster van Rio'1 wordt hier een diamant bedoeld van verwon derlijke grootte en zuiverheid. Het merkwaardige van dezen steen is, dat hij nu eens niet, zooals zoovele andere bijzondere diamanten, zijn weg door de wereld teekent met misdaad en bloed. Hij was gevonden door een jongeman op een ter rein, waar hij geen recht had tot hét zoeken van diamanten en ten geschenke gegeven aan de danseres Concha, in de overtuiging dat- hij volgens het bijgeloof van -het land (Brazilië) het symbool zou zijn van hun eeuwige liefde en trouw. Alles loopt evenwel heel anders. De vinder Vincente wordt gevangen genomen wegens het graven op eens anders terrein en de eigenaar, senor Felipe, brengt den schitterenden diamant naar Amsterdam. Maar Concha gaat daar ook heen, omdat zij den haar ge geven steen, dien zij als haar eigen dom beschouwt, wil zien terug te krijgen, iets wat haar ook gelukt, doch niet op een rechtmatige manier. De verdere wederwaardigheden met en rondom den kostbafen steen zullen we niet vertellen, men ga een avond naar bovengenoemd theater, oru alles mee te maken, zich te verlustigen in den schitte renden dans van de Zuid-Ameri- kaansche Concha (voortreffelijk ge speeld door La Jana) en te bewon deren den speurzin van den detec tive Adriaan van het diamanten syndicaat, een rol waarvan Max Gülstorff inderdaad iets moois maakt. Gustav Diessl laat de figuur van senor Felipe met zijn spoedig ontvlamde hart voor ons leven; Harald Paulsen is een pracht van een rumbaspeler. Verder zijn er nog verschillende anderen, die ook hun aandeel hebben in deze ro mantische en avontuurlijke histo rie. Vooraf gaat veel buiten- en bmnsnlandsch nieuws, alsmede „De Duitsche bergwacht", waarin bij mooie foto's uit 'het berglandschap de redding van door een sneeuw storm overvallen toeristen wordt te z.en gegeven. VAARWELVRIJGEZEL! Harmonie Theater. Een alleraardigste amusements film, deze geschiedenis van den kunstschilder Rudi Schrader. Rudi zal nl. gaan trouwen. Zijn vrienden in het stamlokaal Trocadére en vooral Lissi, de zangeres aldaar, gelooven er niet veel van. Maar het is Rudi ernst. Hilde, de eigenares van een modesalon, voor wie Rudi mode-ontwerpen teekent, zal wel dra mevrouw Schrader worden. Nu was het vroeger d-e gewoonte dat a.s. echtgenooten op den avond voor hun huwelijk een z.g. „Poter- abend" organiseerden d. i. een af scheid van het vrijgezellen-leven, waarbij o.a. met borden enz. werd gesmeten. Rudi wil daar echter niets van weten en op den avond voor zijn trouwdag is hij alleen thuis. Maar dan dringt een onbekende vrouw zijn huis binnen. Zij roept sprak over het filmwezen in het verleden en in de toekomst, daar bij in het bizonder ingaand op de taak van het op te richten film gilde, waarin alle personen die in het filmbedrijf werkzaam zijn, zullen worden vereenigd. GEVESTIGD TE BESTUUR. LCf.E VAN HELDEN TUCKER. N. 1. I GROBBEN S-GRAVENHAGE A. A. B. BOCKER. NU. j. i. MONTUN e. e. evers In de laatste vier weken werden nieuwe verzekeringen gesloten tot een bedrag van zoodat het totaal in alle afdeelingen samen thans is gestegen tot De totalen der afdeelingen zijn: i/m Woningen, winkels, inboedels, inventarissen, boerderijen, enz. tot 50.000. Andere en grootere risico's, Persoonlijke ongevallen door molest Gevaarlijke risico's, incl. f 50 000.000,in klasse D III op vaai tuigen Bedrijfsschade en huurderving Geld, geldswaarden, preciosa (herverzekerd bij afd. B.) Kleinere inboedels en dergelijke tot f 7500. (herverzekerd bij afd. A.) Zijn hulp in en Rudi verbergt haar in de logeerkamer. Maar toevallig komt Hilde nog even aanwippen en dan beginnen de Verwikkelingen. Want een detective ziet in Hilde een hoteldievegge. Zij wordt meegeno men maar weldra blijkt haar on schuld-. Dan begint Rudi onwaar heden te vertellen en de verwarring wordt nog grooter als een heel ge zelschap uit het Trocadéro op be zoek komt en de vreemde vrouw voor Rudi's bruid aanziet. En dan komt de echte bruid. Hoe loopt dit alles af en wat ié eigenlijk de oor zaak van alle moeilijkheden van Rudi? Men ga dat eens in het Har monie Theater zien, want d-e vroo- lijke film biedt prettige ontspan ning en wordt uitstekend gespeeld door Rudi Godden. Maria Ander- gast (Hild-e), Camilla Horn (Lissi) Grethe Weiser (de vreemde vrouw) en Ralph Arthur Roberts als neef Theodoor. Aardige zang en muziek zorgen voor prettige afwisseling. Hett voorprogramma bracht een uitgebreid Ufa-journaal, een Tobis Holl. Nieuws van Profilti, een Ufa- film over Snel-booten en 'n interes sante reeks van Variété-opnamen uit „Scala" te Berlijn. DE INDISCHE GRAFTEMPEL. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Voor een ze-er belangstellend publiek is gisteravond de Indische film waarin de maharadja van Eschnapoer de hoofdrol vervult voortgezet en beëindigd. Waren het de vorige week de tijgers van den maharadja en de succesvolle ontvluchtingspoging an de ongelukkige maharini die m een sfeer van Oostersche pracht en praal de aandacht trokken, thans waren het meer de olifanten en d-e schukestreken van prins Ramagni die aller aandacht vroegen. Wat olifanten voor het zware werk beteekenen o.a. het om duwen en wegvoeren van boom stammen hoe zij vechten in de speciaal daarvoor gebouwde arena's het is alles zeer interessant evenals de kostbaarheid der Indische vor stelijke paleizen. Het was een echte maharadja, die de filmacteurs tot het maken van dergelijke opnamen in de gelegenheid stelde en daar aan dankt d-e toeschouwer thans de prachtige Indische opnamen van zang en dans, van sierlijke tempels er. kostbare paleizen. De liefdesdrama's welke de toeschouwers de vorige week ge boeid hielden worden" thans voort gezet. De weggeloopen en naar Indië teruggebrachte maharini die in diverse cabarets als de dan seres Indria is opgetreden sterft ten slotte door een kogel die voor den maharadja bestemd was waar mee natuurlijk alles vergeten en vergeven is. De onbetrouwbare prins Ramagni vindt een ellendigen dood in het water van een over strooming en zoo kan iedereen deze week naar huis gaan met de ge dachte, dat deze film de meest practische oplossing heeft gekregen. Frits van Dongen en de danseres La Jana hebben ook nu weer een overwegend deel in het succes van deze rolprent. Vooraf veel actueel nieuws uit binnen- en bonenland, waaronder ook van den strijd in" het Oosten en interessaila opnamen van veel zijdige taak der Duitsche haven politie. DE VROUW ZONDER VERLEDEN, Victoria-theater. „Frau ohne Vergangenheit" de vrouw zonder verleden is ontegenzeggelijk een boeiende film. Sybille Schmitz is hier de jonge yrouw, die door een auto ongeluk haar geheugen verliest en daardoor het middelpunt wordt van een aantal beklemmend-dra- matische gebeurtenissen, die de aandacht van den toeschouwer zeker van het begin tot het eind in beslag zullen nemen. En niet alleen het verhaal op zichzelf, ook de uitbeelding ervan, het overtui gende spel van de hoofdpersonen werkt ertoe mee dit verhaal rond deze mysterieuze figuur, die wan hopig haar best doet, geholpen door haar omgeving, zichzelf terug te vinden, tot een buitengewoon boeiend geheel te maken. Zooals vanzelf spreekt, is de vrouw niet zonder verleden en wanneer dan eindelijk de sluier wordt weggerukt, schijnt het een oogenblik, dat de wetenschap wat eens gebeurde het haar onmogelijk al maken een nieuwe, betere toe komst op te bouwen: De „man uit het verleden" plaatst zich tusschen de vrouw en een gelukkiger perio de met den man, dien zij heeft liefgekregen, niet wetende, dat ze al gehuwd is. Maar de moeilijk heden blijken niet onoverkomelijk en na een aantal opwindende, dra matische voorvallen móet de sinistere figuur uit den tijd die voorbijging, terugtreden voor den man, die voor de vrouw alles is gaan beteekenen en omgekeerd. We moeten allereerst noemen de creatie van Sybille Schmitz als de vrouw met 't duistere verleden; zij levert uitstekend, sober spel, waar bij zich dat van Albrecht Schön- hals als de dokter, die van haar, zijn patiënte, later zijn medewerk ster, gaat houden, goed aanpast. Ook Maria von Tasnady en Bern- hard Minetti voldoen in hun rol len. De film, onder regie van Nun- zio Malasomma vervaardigd, is een bizonder sterke speelfilm, waarin de climax tot het einde blijft be staan. Vooraf gaat allereerst 'n filmpje, dat op suggestieve wijze vertelt van een reis naar de maan; ver volgens komen nog de beide gr bruikelijke journaals.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6