Klompertje klomp Britsch-Indië als sleutel tot Engelands optreden. De electriciteït der toekomst. Groote Duitsche plannen. PUBLICATIES EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN DISTRIBUTIE-NIEUWS SPORT BOEKEN FILMNIEUWS. ADVERTENTIES RUDOLF LUBBERS NELIE v. d. SLUIJS. 0p 6 September a,s. hoopt E. DUIJF den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in onzen dienst trad. Met recht kan hij op eene plichtsvervulling vol ijver en trouw terug zien. Flink Meisje DAGMEISJE TE HUUR ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1941. Pagina 5 ZES ARRESTATIES IN BREUKELEN. Na een intensief onderzoek is het den gemeente-veldwachter te Breukelen in samenwerking met den gemeenteveldwachter van Ter Aa gelukt klaarheid te brengen in een reeks diefstallen. Zes personen werden reeds gearresteerd en zoo goed als zeker zullen de komende dagen nog meer arrestaties volgen. Reeds is aan het licht gekomen, dat de thans gearresteerden zich schul dig hebben gemaakt aan een der tigtal diefstallen en wel voorname lijk van boter, kaas, chocolade, rij wielen, Gilettemesjes, scheerappa- raten en wat dies meer zij. Bij tal van winkeliers hebben zij hun slag weten te slaan, terwijl eveneens tal van veehouders de dupe zijn ge worden van de practijken van de bende. De zes aangehoudenen zijn gevankelijk overgebracht naar Utrecht, daar voorgeleid voor den officier van justitie en ingesloten in het huis van bewaring aldaar. HIJ HAD EVEN KAAS GEHAALD. Uit de autobus van de Gooische Tramweg-maatschappij stapte te Loenen a. d. Vecht een onbekende man, die in iedere hand een koffer droeg. Te oordeelen naar de ge makkelijke houding moesten de koffers echter zeer weinig bevatten. Vreemd deed het dan ook aan, dat de man na een half uurtje weer door het dorp liep, maar nu blijkbaar een zwaren last torsende. De man stapte in de autobus en wilde zich naar Amsterdam begeven, doch een tweetal marechaussee verzocht hem een oogenblikje uit te stappen. Na tuurlijk moest de man aan dit ver zoek voldoen. De koffers werden geopend en hierin bleek een partij gestempelde en ongestempelde kaas te zitten. Gebleken is, dat deze kaas af komstig was van een winkelier te Loenen. De aangehoudene werd enkele uren later op vrije voeten gesteld. De kaas blijft echter op het politiebureau. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande en onder zocht zal worden, waar de kaas is gefabriceerd en vermoedelijk zul len, behalve de kooper en de ver- kooper, nog wel meer personen met den economischen rechter kennis maken. Berlijn, 3 Sept. (A. N. P.) In een hoofdartikel behandelt de Essener Nationalzeitung de uitwerking van den Engelsch-Bolsjewistischen inval in Iran op de politieke situatie in Voor-Inéftë. Het blad schrijft: Destijds werd generaal Wavell te ruggeroepen van het strijdtooneel in Noord-Afrika en belast met het op perbevel over de Britsche troepen in Voor-Indië. Aanvankelijk leek het er toen op, dat hij terzijde werd gescho ven, maar al spoedig begreep men de ware toedracht. Deze benoeming werd gedaan, nadat de frontlijn LybiëGrieken land was verbroken en toen de ver binding HaifaSuezkanaal recht streeks van zee uit werd bedreigd. Zoo kreeg deze generaal de opdracht een nieuw front te formeeren. In iedere bedreiging van het Suez kanaal ziet Engeland, naar men weet, een gevaar voor Britsch-Indië. Daar om moet worden herhaald, dat de be zetting van Iran reeds sedert ge- ruimen tijd was voorbereid. Ja, dat samenwerking met de U. S. S. R. over Iran heen reeds was afgespro ken of althans in hoofdtrekken voor bereid op een tijdstip, toen de Duit- sche troepen nog in het geheel geen aanvang hadden gemaakt met hun opmarsch tegen de Sovjet-Unie. Na den inval van Bolsjewiki en Engelschen komt Voor-Indië steeds dichter in de nabijheid van de recht- streeksche oorlogszone. Het Britsche imperialisme heeft de geheele kust van Aden tot de monding van dén Indus benevens het geheele achter land tot de Sovjet-grens steeds van Voor-Indië uit beschouwd. Tot voor kort stonden alle Britsche koloniale gebieden hier onder Voor-Indisch bestuur en zoo leidt ook thans weer Wavell als bevelhebber van het Britsch-Indische leger de operaties in Iran. Zoo moet ook thans de bezet ting van Iran niet alleen verklaard worden door de bezwijking van het Bolsjewistische front in de Oekraine of door de petroleumvelden van Ba koe, maar ook door Britsch-Indië. Reeds in den wereldoorlog was de situatie overeenkomstig. Engeland volbracht den Mesopotamischen veld tocht tegen de Duitsch-Turksche troepen van Voor-Indië uit en voor namelijk met Voor-Indische troepen. De Tata-ijzerfaorieken beleefden des tijds een periode van ontzaglijken tloei, daar zij het Mesopotamische oorlogstooneel van materiaal voor zagen. Van Voor-Indië uit beschouwd blijkt dë overweldiging van Iran niet alleen hulpverleening aan de zwaar geteisterde Sovjet-Unie, maar tevens versterking van den druk van het Angelsaksische imperialisme op Azië en bedreiging van de nog onaf hankelijk gebleven staten. Ten Oos ten van voor-Indië ligt Thailand tusschen het Britsche Burma en Indo-China en in het N.O. van Br.- Indië dringt Afghanistan zich tus schen Iran en de voor-Indische grensprovincies. Gelooft iemand soms, dat Iran ooit weer uit Engel- sche handen vrijheid en onafhanke lijkheid verkrijgt en dat Afghanis tan en Thailand ook voortaan onaf hankelijk blijven? Stellig gaat het Engeland in Iran voorloopig om de beveiliging van zijn petroleumvelden rondom Mai- dan. Wellicht draagt het zelfs de hoop met zich ook het oliegebied van Bakoe te kunnen beveiligen. Maar achter deze geheele politiek steekt meer. Afweer tegen de legendari sche vijfde colonne, zegt men en be doelt nieuwe veroveringen en afron ding van het huidige bezit van het Empire. De sprong naar Iran is slechts de voorbereiding tot een sprong naar een nog grooteren buit. Maar hierbij wordt geen rekening gehouden met Duitschland. OPROEP VAN VELDMAAR SCHALK MANNERHEIM. Helsinki, 4 Sept. (D.N.B.) Veld maarschalk Mannerheim heeft een oproep gericht aan zijn troepen, waarin het volgende gezegd wordt: De oude rijksgrens op de Kareli- sche landengte is bereikt. Het deel van Finland, dat de vrede van Mos kou ons met geweld, zonder eeni- gerlei rechtvaardiging had ontrukt, is door heldendaden en door gewel dige inspanningen van het Finsche leger weer in zijn geheelen omvang bij he trijk aangesloten. Op het trot- sche kasteel van Viipuri waait weer onze blauw-witte vlag. Karelië is vrij, ook al zullen ontelbare afge brande huizen, fabrieken en uitge strekte boschgebieden nog lang, ge tuigen van den waren aard van het bolsjewistische karakter. Vervolgens zegt Mannerheim den soldaten dank voor hun heldendaden en verklaart dat van 't Finsche leger nog verder uithoudingsvermogen, wordt geëischt. De tijd is nog nietj gekomen, om het zwaard door den5 ploeg te vervangen. HET HERSTEL VAN LAVAL. s Parijs, 4 Sept. (D.N.B.) Na zijn-, terugkeer uit Versailles heeft am-' bassadeur de Brinon gisteravond te-T genover vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat de toestand van Laval zoozeer verbeterd is, dat hij waarschijnlijk over ongeveer veer tien dagen uit het ziekenhuis kan worden ontslagen en over ongeveer vier weken zijn werk zal kunnen hervatten. In het vervolg zal nog slechts eenmaal per dag een bulletin over zijn toestand worden uitgege ven. De Brinon voegde hieraan toe, dat Laval zeer getroffen was door da tallooze sympathiebetuigingen,- die hem uit binnen- en buitenland ge durende zijn ziekte gezonden zijn. De Fransche regeering laat zich re gelmatig op de hoogte stellen van den toestand van Laval. Berlijn, 3 September. (A.N.P.) De geschiedenis der electriciteit is een 'halve eeuw oud. Zij begon met de groote uitvindingen van den electri- 'schen strrom, van de electrische gloeilamp, van de telefoon en van den electrischen kabel. Door den technischen vooruitgang der electriciteit werd zij op ieder gebied van het menschelijk leven ingevoerd. Het algemeen nut was echter niet in overeenstemming met de geweldige technische ontwikke ling. Het oprichten van groote stroom- en waterkrachtstations hing af van de rentabiliteit, strijd tus schen groepen van wetenschappe lijke mededingers beperkte het al gemeen gebruik, hoewel door de natuur en den vooruitgang geen grenzen werden gesteld. Het stre ven naar de pracht van een mono- ipolie onderdrukte dikwijls nieuwe uitvindingen. Velen, die in de elec trische nijverheid vooraanstonden, hielden zich meer bezig met gelde lijke transacties dan met het op richten van nieuwe krachtstations, De stroomprijs was in de eerste plaats een bron van inkomsten en werd van kapitalistisch standpunt uit beschouwd' en bepaald. Het denkbeeld, dat de electrische ener gie zoo goedkoop mogelijk het ge heele volk ter beschikking moet worden gesteld, begint zich eerst 'sedert 1933 in Duitschland door te ■zetten. Wij staan thans aan een keerpunt van het energiewezen. In plaats van de zuiver kapitalistische be schouwing moet de aanwending van de electrische kracht in het belang van het geheele volk voorop staan. De belangrijkste taak is daarbij op het oogenblik niet de reorganisatie van het bestaande, maar het opwek king van electrische kracht. Be grondslag voor de toekomstige opwek king van electrischen stroom zal het water zijn. Kolen blijven voorloo pig voor chemische doeleinden voor behouden. De Duitsche waterkracht moet op groote schaal worden in dienst gesteld. Zooals alles, dat in ■het nationaalsocialistische Duitsch land geschapem wordt, zullen geen plannen gemald worden voor de volgende twee of drie jaar, maar zij zullen moeten gelden voor tientallen en honderdtallen van jaren. De juiste technische oplossing der vraagstukken, die ten doel hebben, ook den laatsten droppel water aan de opwekking van electriciteit dienstbaar te maken, kan slechts geschieden, wanneer allen, die er nut en profijt van zullen trekken landbouw, scheepvaart, watervoor ziening, stroomverzorging samen werken. Dan zullen er geweldige bouwwerken kunnen ontstaan, di alle mogelijkheden in de natuur zullen benutten. Hierbij is het de voornaa(mste taak van den inge nieur, deze gebouwen zooveel mo gelijk met de natuur in overeen stemming te brengen. Techniek is natuurwetenschap in de practijk. :Een teohnisch werk heeft eerst dan ■de grootste waarde, wanneer het rekening houdt met de natuurlijke mogelijkheden en nergens de na tuurlijke wetten geweld aandoet. Wanneer warme bronnen worden in werking gesteld, moet de warmte zooveel mogelijk worden uitgebuit, hierdoor kunnen de Duitsche kolen- voorraden worden gespaard. Het zal hierbij noodig zijn, bijzondere scha kelinrichtingen te bouwen, evenals warmtekrachtstations en verwar mingsstations. Om de yerre afstanden tusschen de plaatsen, waar de stroom wordt opgewekt, en de brandpunten van het verbruik te overbruggen, zullen bijzondere technische maatregelen noodig zijn. De onderzoekingen be treffende de overbrenging van hoog- spanningsstroom op grooten afstand moeten dus met de grootste bespoe diging worden voortgezet. Dit zijn alles groote plannen. De ingenieurs zullen ervoor moeten zor gen, dat zij verwezenlijkt worden. Zij zullen daarin zeker slagen, wan neer zij er zich met hun volle kracht aan wijden. zij tot lid zijn benoemd, is verval len, tot lid van het college van toe zicht,-bedoeld in artikel 12-0 deir ziektewet: Ir. E, van Dieren, te Rotterdam, prof. J. van Loon te 's-Gravenhage, F. J. B. Gips, te 's-Gravenhage, dr. L. P. Krantz te Leiden en J. van Hoey-Smith, te Rotterdam. ONEERLIJKE DIENSTBODE IN ARREST. Zaterdag hield de Naardensche politie een 20-jarige dienstbode uit Bussum aan, die ten- nadeele van de mevrouw, bij wie zij in dienstbe trekking was, een bedrag van 100 had gestolen, en bedrag van 80 werd nog 'in haar 'bezit gevonden. Het meisje bekende den diefstal en werd na verhoor heengezonden. Gisteren kwam 'echter aan heit licht, dat het meisje ook een gouden armbandhorloge van haar mevrouw ontvreemd had. Men kwam er achter, dat zij op het punt stond te vertrekken. De politie ging naar het station Naarden-Bussum en kwam nog juist op tijd. Het meisje zat reeds in den trein en het vertrek sein was reeds gegeven. Zij werd uit de coupe gehaald en] naar het politiebureau te Naardenj -overgebracht. Hier bekende de on-; eerlijke dienstbode ook dezen' diefstal. Het gouden horloge kon bij ,een goudsmid te Bussum, aan wien de dievegge het verkocht had- voor 18 achterhaald worden. Voorts bleek het meisje nog eenige snuiste rijen en handschoenen ontvreemd te hebben. 163. Daar be gon me die vent een ver haal op te hangen, over deze straat uit lopen, rechts om, dan weer links om, van een dertiende straat, Klom pertje kon er geen touw meer aan vast knopen. Wat een vreemde snoeshaan. Als die hier iemand de weg moest wijzen, kwam hij er nooit. nênecr.u uuni ook, o>t s-ïrocvt n-icjrwrt EEovre vtantvr oc ton weecLOVtRfun 164. De agent had zeker wel aan het ver baasde gezicht van Klomper tje gezien, dat deze er niets van begreep en of hij onze held nu eerst voor de gek. had willen houden? Het leek er veel op, want o.p- eens zei hij, dat Klompertje de eerste de beste straat in moest gaan, dan was hij er DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL PRODUCTEN. De Leider van den Distributie- dient te Alkmaar maakt bekend dat, ingevolge schrijven van het Cen traal Distributiekantoor, vanaf 1 September 1941 in het algemeen geen aanvragen ter verkrijging van speciale punten en/of leveringsver- gunningen kunnen worden aange nomen. Als uitzondering hierop dienen te worden beschouwd: aan vragen betreffende huwelijk, ge boorte, sterfgevallen, verhuizing, winterhulp, arbeiders, naar Duitschland vertrekkend of met verlof naar Nederland terugkeerend, verwoesting door oorlogsgeweld of totale brand en uitzetten voor stu deerenden. In andere dan de hierboven ge noemde uitzonderingsgevallen is derhalve iedere aanvraag tever geefs en wordt deze terzijde gelegd. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Schaken. DR. ALJECHIN OP REIS NAAR MUNCHEN. Te Madrid arriveerde gisteren uit Lissabon de wereldkampioen dr. Aljechin. In een interview met een vertegenwoordiger van het te Ma drid verschijnende dagblad „Infor- mazione" deelde dr. Aljechin mede, dat hij 6 Sept. naar Duitschland hoopt te vliegen om daar eenigen tijd te verblijven en deel te nemen aan het internationale tournooi, dat 16 Sept. te München aanvangt. Vandaag zou de wereldkampioen eenige partijen te Madrid spelen. CENTRALE BOND VOOR INWENDIGE ZENDING. 's-Gravenhage, 3 Sept. Dezer dagem werd in een buitengewone algemeens vergadering van den lrnrir inwendige KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Ziekenhuis aan de Wilhelminalaan nr 11 bestaat de gelegenheid voor koste-looze koepokinen ting op DINSDAG, 9 AUGUS TUS a.s.,des voormiddags te 9.00 uur. Alkmaar, 4 September 1941. De burgemeester van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT. De secretaris, A. KOELMA. Göbbels weer uit Venetië ver trokken.' (D.N.B.) - Rijksminister dr. Göbbels is gistermiddag weer per vliegtuige uit Venetië vertrokken, u.tgeileide gedaan door den Italiaan- schen minister voor volksopvoeding Pavolini. Kort ziekteverlof voor von Pa pen. (D.N.B.) - De Duitsche am bassadeur von Papen is met zijn echtgenoote naar Duitschland ver trokken. Naar vernomen wordt, zal hij een medische behandeling onder gaan wegens een aandoening van zijn nieren, terwijl hij tevens tand heelkundige hulp behoeft. Hij zal een kort verlof tot her»tel nemen. Bij de N.V. Gebr. Zomer en Keu- nings uitg.-mij. te Wageningen is verschenen de vierde druk (eenigs- zins gewijzigd) van de brochure Gierkelders en mestvaalten, döor H. J. van Houten, rijsktuinbouwachl- tect en lector aan de landbouwhoo- gêschool te Wageningen. Zij bevat tal van teekeningen, die den vooral thans zoo actueelen tekst verduide lijken. KOLFWEDSTRIJDEN NEDERLANDSCHE KOLFBOND. Voorafgaande aan de nationale kolfwedstrijden van den Ned. Kolf- bond, werd in de baan van den heer J. J. Bogte te Krommenie een vijf tigslagen wedstrijd gehouden. De deelname was groot. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: Eerste klasse: le pr. G. Mettes, Gez. Samenzijn, Zuidscharwoude, met 502 p.; 2e pr. C. J. van Kleeff, Sta Vast, Grootebroek, met 492 p.; 3e pr. Th. Rijper, Gez. Samenzijn, Zuidscharwoude, 492 p.; Serieprijs D. de Smeth, Sta Vast, Grootebroek 108 p. Tweede kl.: Eerste pr. K. Kiste- maker, O. G. te Kolhorn, 432" p.; 2e pr. G. Blaauboer, Barsingerhorn te Barsingerhorn 432 p.; 3e pr. W. Gor ter, Togido, Krommenie 419 p. Serieprijs M. Maars, Vrienden kring, Noordscharwoude 108 p. Derde kl.: Eerste pr. P. Berger Az., Gez. Samenzijn, Zuidscharwou de 412 p.; 2e*pr. Jac. Klooster, On der Ons, Krommenie 397 p.; 3e pr. Joh. Blaauboer, O. G. Kolhorn 397 p. Seriepr. D. Bakker, Ons Genoegen Noordscharwoude, 96 p, Zwemmen DIPLOMAZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Woensdagmidjjlfeg was het een feest in de Overdekte. Het was wel geen grootsch opgezet zwemfestijn, maar daarom lang niet onbelangrijk, daar een 80-tal diploma-candidaten, voor wien dit een groot gebeuren was, klaar stonden om hun proeve van bekwaamheid af te leggen. Dank zij de goede zorgen en het intensief werken van de instructeurs en in- structrice, gedurende de zomer maanden, was dit voor Alkmaar on gekend hoog aantal bereikt. Wederom een 80-tal toegevoegd aan het leger der zwemmenden hier in de Victorie-stad, die allen het wa ter niet meer behoeven te vreezen, maar integendeel dit beschouwen als één hun vertrouwd element, waarin zij gaarne vertoeven. Het zwemdiploma is ook de sleu tel tot de andere zoo gezonde water sporten als zeilen en roeien, en een niet-zwemmer behoort nu eenmaal niet op het water, en voor de ouders is het, indien dergelijke sporten be oefend worden, een heele geruststel ling, wanneer de kinderen zwemmen kunnen. Voor de jongens en meisjes die allen geslaagd zijn, is het te hopen dat door flink verder oefenen de meer eischende diploma's als A, B en C van den K. Ned. Zwembond zullen behalen. Geslaagd zijn: Herman Aulbers, Hans P. Baaren, Anton Bakker, Kees A. Bakker, Emmi Paleari, Annie Barsingerhorn, Anna C. Bellekaïn, Piet Blank, C. Borst, Tini Brakel, Sieuwtje C. de Bruijn, Dina A. de Bruin, Francina Clements, Pieter C. Pie, mevr. E. Bruyn v. Dael, Tineke Cornelisse, Leonardus v. Donkelaar, Annie v. d. Dam, Lia Driesen, Maria J. A. v. Dijk, Sophia A. C. Egbergen, Sophia Egbergen, Hendrika J. Ger ritsen, Nelly de Graaf, Pieter Groo- tes, Ank Goudsblom, Hans v. Gijzen, Johannes A. Haasbroek, Trijntje Ha ringhuizen, Annie Harreveld, Johan na Harreveld, Ludwig Helfrich, Pe trus J. M. Hofman, Anna G. E. Hui- bers, Ali Hulst, Theodorus J. Kamp, Jan Kat, W. Kehl, Frederique J. Keuss, N. Kloosterboer, Lies. Kieft, Free v. Kooten, Elizabeth M. Kroon, Adriana J. J. Kroger, Dirkje Kruyt, Wilhelmina G. M. Kwast, Emma Kuiper, Jan Lammes, Pieter v. Loo, Marietje v. d. Molen, Johanna A. M. Mes, Annie Middelburg, Fieni Peys, Kitty Pilkes, Frederique Rentenaar, Jan Roggeveen, Lia de Rooy, Ewald Rusch, Geeske Schumer, Henk Schimmel, Johanna M. Schuurman, Johannes Seeder, Jo Smit, Guus Slooten, A. Streefbergen, Cornelia Stuveling, Cornelis Schot, Klaas Schoen, Annemarietje Meihuizen, Jack Verberne, mevr. J. Vermeulen- Borst, Trijntje Vermeulen, Elizabeth A. v. 't Voort, Cath. Vos, Jan de Vries, Lyda de Weyer, Stien Westrup. ROBERT KOCH. Cinéma. De prachtige film van den grooten strijder tegen de tuberculose, prof. Robert Koch, wordt opnieuw in Alkmaar vertoond en wel in de Cinéma. Een grootsche rol van Emil Jannings als Koch, maar niet min der van Werner Krauss als zijn tegenstander prof. Virchow. Wie deze hoogst belangwekkende film nog niet zag, verzuime thans de gelegenheid niet. DE LAATSTE MINUUT. Alkm. Bioscoop Theater. De inhoud van deze film bestaat uit verschillende kleine intriges met als een groot motief: een deviezen- zwendel. De avonturen van het geld verstopt in de spoorwegcoupé en de pogingen van het echtpaar Temme om het geld uit de afgedankte spoorwagen bewoond door een eigenaardige familie, terug te krij gen, zullen het publiek ten zeerste amuseeren. Walter Stembech, Elga Brink en Erich Ponto vervullen de hoofdrollen. SENSATIEPROCES CASILLA. Harmonie-theater. Dit is een film, die uw aandacht geen moment loslaat door haar enorme dramatische spanning en door het sterke spel, speciaal van Heinrich George, in de rol van advo caat Vandegrift. Wie ontvoerde Binnie Casilla, het kleine filmwonder? In stijgende spanning wordt de toeschouwer gevoerd naar de op lossing van het mysterie. Naast Heinrich George treden in de voor naamste rollen op: Jutta Freybe, Albert Hehn, Dagny Servaes, Alice Treff en Hans Mierendorff. Hun spel in de groote rechtsscène is iets bij zonders. DE BRUIGOM UIT BRAZILIË. Victoria-theater. Een bijzonder geslaagde film, deze Braziliaansche bruidegom. Zij is zeer de moeite waard en onderhoudend en de filmliefhebber beleeft aan dezen bruidegom niets dan plezier. Mede door het knappe spel van Gusti Huber als Christl. Het vlotte optreden van Albach-Retty als Peter Seidl en niet te vergeten van Sima als de dorpsburgemeester en boven dien door de fraaie natuuropnamen, die buitengewoon geslaagd mogen heeten, is het geheel een aantrekke lijke film geworden, waarvan bij Hans Thimig de regie berustte. ALKMAAR, 3 Sept. 1941. (Alkm. Exportveiling, N.V.) Andijvie 5.60 7, Appelen 535, Augurken 3 27, Bieten 3, Druiven 5565, Gele kool 3.50, Groene kool 3.50, Meloenen 1620, Peren 1045, Prei 810, Pruimen 2227, Ra barber 45, Roode kool 1.30 3.50, Snijboonen 814, Dubbele spercieboonen 11.2014, Tomaten 16, Uien 6, Witte kool 2 per 100 kg; Bloemkool le s. 912 2e s. 2.50—7.20, Kropsla 2.40—3, Knol- selderie 911, Komkommers 2.50 13.50 en Perziken 2.5013 per 100 stuks; Peterselie 0.501.20, Raapstelen 3.20, Selderie 0.50 1.60, Wortelen 5 per 100 bos; Poste lein per bakje 4860 cent; Spinazie per 8 kg 74—96'cent. NOORDSCHARWOUDE, 4 Sept. (Noordermarktbond). 8500 kg Roode kool 3.50; 1600 kg' Gele kool 3.50; 6000 kg Uien (drieling en nep) 5.50 2200 kg Peen a 6, b 4; 900 bos Peen 4; 13700 kg Aardappelen: vee voeder 3.50; 6700 kg Vroege witte kool 2; 24100 kg Slaboonen 14. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Sept. (Lang. Groentenveiling). 43000 kg Roode kool 3.50; 4100 kg Gele kool 3.50; 1240Q kg Uien (grove en drie lingen) 5.50; 8900 kg Peen 3.50— 6; 400 kg Bieten 3; 43300 kg Vroege witte kool 2; 800 kg Rammenas 10; 5900 kg Slaboonen 14. WARMENHUIZEN, 3 Sept. 1941. 4800 kg Roode kool 3.50; 10300 kg Witte kool 2; 576 kg Slaboonen 14. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd: en Huwelijksvoltrekking 18 Sept. a.s. voorm. 10 uur. Huwelijksinzegening door Ds. PRINS VAN WIJNGAAR- DEN te 10.30 uur in de Kapelkerk. Receptie van 3.30 tot 4.30 uur Hotel London, Verdronkenoord. Alkmaar, 4 September 1941. Reekerstraat 44. De Heer en Mevrouw KLUITMAN—TELJER, vroeger te Bergen, nu te Alkmaar, Kennemerstraatweg 117, zullen gaarne bezoek ontvangen op de Zondagen 7 en 14 September van 3—5 uur. De heer en mevrouw SCHREUDER, Nassauplein 8, ontvangen gaarne bezoek op Zaterdag a.s. van 35 uur. M. EECEN. J. J. EECEN. Oudkarspel, Sept. '41. gevraagd voor dag en nacht. AdresMevr. FOKKER, Wilh.laan 5 Noord, Bergen. Beschaafde juffr., m. L, biedt zich aan als HUISHOUDSTER, in kl. gezin of bij bej. dame, Alk maar of omgeving, zacht karakter. Brieven onder letter E 520 Bureau van dit blad. gevraagd, zelfst k. w., niet beneden 18 jaar. Mevr. WINKELMAN, Metiusgr. 11. voor direct, HEERENHUIS, Wes- terweg. Prijs f 50.per maand. Te bevr. Geesterweg 7.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3