Stille no. 9 DASHIELL HAMMETT KANTONGERECHT KERK EN SCHOOL LAND- EN TUINBOUW Veilingen in Kennemerland. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels FILMNIEUWS. RADIOPROGRAMMA. Interessante grepen uit het programma van den dag. van Interessante grepen uit het programma van den dag. ALKMAARSCHE COURANT .VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1941, Pagina 5 >nge olfi- ienrok óf misdaad den eer ie jonge ische krin- chtergrond lhelm, den sympa- Graaf aanleiding aar buiten nu be- Wilhelm Prillwitz sn heeft; vermoed hij ook lers in het wat niet arschijnlijk isse" ver te ont- aan zijn zöo grof en de utatie der ■worden verband het voor- en men beterschap hofmaar- zijn ver- eit, dat hij Voor zijn siet, zich hij een mgen, zal van het elm aldus te treden „Union- van Rati- keizer be- verbiedt en van het garde. Ra- schriftelijk kken. „Hij aldersee nooit speél- beschuldi- en gehand- enloopende n de club zien nu de ler van het amerkingen hand over el, hoop ik, chermheer- eerleggen". U wil niét naar den wordt het het geheim rst Blücher rnt Guido, mersmarck, van vele en mijn- fapoleon III waar hij Duitsche zeker van als „la Paï- weest. Haar se Blanche getrouwd rtje, daarna enden Por- ïo de Païva m hart. Dè haar over tes en deze Henckel voor haar de Champs houwer Da- de schoór- :r Baudry één waar- cht" zonder gd wordt. »en in het aine, Theo- roeders de i diners en wil weten, luw op en- dien lezen dien hier de daar rde vrouw ir katholiek ontbonden lies pleegt weken van oorlog be- af van Don- n Metz. In aar' Versail- lingen over voordig te zes milliard i meer dan opgelegd, c met zijne in Silezië, Drie jaar sn vijftig Slepzow, de den Russi- Nikolai Mu- innersmarck n in groote en en hij jven ook na ngeving van ook keizer gediend, de- .e vcreering 1 gelichten i aan de be ng, waarin bewoog en ande eenige TOUWEN GESCHREVEN DOOR TEEKENÏNGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 198 Zitting van Vrijdag 5 September. Overtredingen Motor- en R ij w i e 1 w e t: J. B. te Alkmaar, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. W. Ci S. te Heiloo, 1 boete of 1 dag hechtenis. Th. H. J» Z., J. H, S. en G. van W. teAlkmaar, B. P. te Nieu- we-Niedorp en L. P. L. te Spanbroek ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, W. P. F. B. te Zaandijk, J, P. de B. te Barsingerhorn, N. S. te Zaandam, F. G. G. S., M. S., S, P. V. en P. S, te Beem- ster, J. P. G. te Monnikendam, A. V. te Noordscharwoude, J. D. te Sint- Maarten, G. v. d. B. te Heiloo, D. M. te Schoorldam en J. de J. te Bergen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. B. te Amsterdam, 3 boete of 1 week tuchtschool. H. F. T. te Haar lem, 4 boete of 1 week tuchtschöol H. J,. ten H. te Bergen, C. H., A. L. en A. S. te Amsterdam, C. G. R. te Alkmaar en J. R. te Becmster, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. A, G. V. te Haarlem en J. B. M. O. te Amsterdam, ieder 3 plus 5 boete of 2 plus 3 dagen hechtenis, S. R. te Amsterdam 6 boete of 1 week tucht school met toewijzing der civiele vor dering ad 8,25. J. K. te Zuid- en Noordschermer, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen Verduiste ringsverordening: F, A. R. en C. A. W. van B. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Q. J. te Alkmaar, 1 pfus 0.50 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J. de V. te Sint-Pancras, T. B. te Alkmaar, W. C. Z. te Schoorl en J. F. P. te Bergen, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. E. de W. en F. T. te Bergen, M. P. te Rotterdam, S. K. te Heerhugowaard, P. H. te Alkmaar en A. J. de B. te Heemskerk, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. D. B. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. van S. te Alkmaar, 3 plus 1 boete of 2 maal 1 week tuchtschool, J.B. te Beemster en J. R. te De Rijp, ieder 3 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. P. v. L. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. V. te De Rijp, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. W. W, te Broek op Langendijk en P. A. B. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 d'agen hechtenis. T. v. d. V. en A. K. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen Identiteits plicht'. L. A. H. te Amsterdam, geen straf toegepast, F, A. R. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. H. H. te Den Helder, 2 boete of 1 dag hechtenis. A. G. J. en R. F. D. te Heiloo en C. C. D. te Laren, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen verorde ning Verkeer sbeperking: P. M. te Warmenhuizen, berisping. T. M. te Warmenhuizen, 2 boete of 1 week tuchtschool. K.K. te Noord scharwoude, 2 boete of 2 dagen hecht, J. R. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis, N. J. D, te Warmenhuizen, 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. van E. te Sint-Pan cras, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding Iepenziek tewet: J, J. M. L. te Papendrecht, 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding Wegenregle ment: J. G. Azn. te De Rijp, 6 boe te of 4 dagen hechtenis. Overtreding Art. 453 W. v. Str. (openbare dronken- schap): C. F, D, te De Rijp, 15 boe te of 10 dagen hechtenis. Overtredingen Vissche- r ij w e t: J. S., J. G. S. en G. K. te Alkmaar, ieder 3 boete of "2 dagen hechtenis, PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 SEPT. Vrije evang. gem., De diensten worden nog gehouden in de oude vergaderplaats „de Unie", Koorstr. 10, te 10.15 en 7 u. (Verb, opg.) AKERSLOOT, 10 u., ds. v. Mullem Er zal wel geen tuinder rouwig om zijn dat de Augustusmaand, die weinig anders dan storm en regen bracht, ten einde is. Deze maand was een zóó groote teleurstelling dat zij ons lang zal heugen. Veel is er be dorven en dat in dezen tijd nu de stand van de tuinbouwgewassen zoo veel te wenschen overlaat. En dit kan de maand September, die zich zoo mooi heeft ingezet, niet geheel goed meer maken, hoewel de mooie dagen van dezen week voor de late boonen nog een meevaller zijn. In den aan voer is in de week van 1 tot 5 Sep tember verandering gekomen. De boonenaanvoer is teruggeloopen tot ongeveer 1/3 van de vorige week. En de kwaliteit gaat er ook niet op vooruit. Alleen de pronkboonen, die nog in mooie partijtjes worden aan gevoerd, hebben weinig geleden en dit geldt ook voor die stokboonen, die in de luwte hebben gestaan. De prijzen der boonen waren: dikke 11 14, dunne 1820, snijboonen 814 en pronkboonen 810 per 100 kg. Bloemkool werd in kleine kwantums aangevoerd en is aller minst mooi. De prijzen waren voor le s. 1012 en voor 2e en 3e s. (waarvan het grootste deel) 2.50— 7.60 per 100 stuks. De overige kool soorten waren gele kool voor 2.8Q.— 3.50, roode 1.803.50, groene en witte 2.203.10 per 100 kg. Andijvie had nogal belangstelling en de prijzen van 57.30 per 100 kg waren vrij goed. Kropsla werd ruim aangevoerd en de prijs van 2.503.50 per 100 krop is vrij hoog. Komkommers blijven gewild en duur en wel van 312.50 per 100 stuks. Meloenen, waarvan 2e s. in de meerderheid, golden 2228 per 100 stuks, afwijkende kwaliteit 1012 per 100 stuks. Bosgroente werd in prima kwaliteit aangevoerd, uitgezonderd bospeen, de prijzen waren als de vorige week. Postelein en spinazie werden in mooie partij tjes aangevoerd, vooral de laatste. De zen waren resp. 0.400.60 en 0.700.90 per bak. De aanvoer van vruchten bepaalt zich töV be trekkelijk kleine kwantums. Pruimen noteerden van 1531, appélen 1222, peren 1535 en drui ven 4866 per 100 kg. De overige aanvoer onveranderde prijzen. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Te koop: gebruikte draaiconden- satoren. Alle onderdeelen voor Ultra-Korte-Golf voorzetapparaten voorradig. TECHN. BUREAU KAMPER, Laat 203, Alkmaar. Te koop: 12-duims wringer met z. g. a. n. rollen 10, 1 persoons ledikant met springbak 7.50, 1 Heerenrijw. m. goede banden 45, 1 divan 10. Br. 1. G 523 b. v. d. bl. Te koop: Dalton telmach. op stalen tafel. Brieven onder letter H 524 bureau van dit blad. Te koop: een 2 persoon® Ledikant met spiraal z. g. a. n. Te bevragen SNAARMANSLAAN 13. Te koop: 7 z. g. a. n. Ramen 75 x 60 en 130 x 52. Te bevragen SNAARMANSLAAN 20. Te koop gevr. goede kwaliteit jekker, kl. maat. SPOORSTRAAT 27. Te koop gevraagd: Piano's en Orgels, voor goede instrumenten flinke prijs. RYNEVELD, Rijks straatweg A 414, Heiloo. Blauwe damesregenmantel zoo goed als nieuw te koop aangeboden. HOUTMANSTRAAT 13. Te koop: 1 p. beste Meisjesschoenen m. 3'8, 1 p. Werkschoenen m. 42 a 43, 1 p. witte schoenen 'm, 3'6. WESTERWEG 143, Alkmaar. Overtredingen Art. 461 W. v. Str. (loopen over verbo den grond): W, A, te Alkmaar, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. M. C. M. en C. K. te Ilpendam, ieder 2 maal 2 boete of 2 maal 1 dag hech tenis. Overtredingen Politie verordeningen: B. B. te Heiloo, 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. G. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. J, R. te Zaandam, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen Arbeids wet: A. H. te Alkmaar en J. S. van B. te Warmenhuizen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding Art. Str. (baldadigheid) Bergen, 5 boete of 3 tenis. Overtreding Art. 425 W. v. Str. (hond los laten loopen): 1. L. M. C. te Heiloo, 5 boete of 3 da4»a hechtenis. 424 W. v. H. de R. te hech- DE LAATSTE MINUUT. Alkm. Bioscooptheater. Als ooit een film een j-uisten titel had, is het wel deze. De laatste minuut was hier beslissend voor het mislukken van een groote deviezen-smokkelarij, voor het winnen yan een grooten wedstrijd in hardrijden achter motoren, voor het niet-terugverkrijgen van een verborgen schat (de banknoten, die gesmokkeld hadden moeten wor den) en voor het aaneensmeden van de harten van twee paren jonge menschen. De bedoelde schat was verstopt achter een plaat-in-lijst in een spoorwegcoupé, die eenigen tijd daarna door de spoordirectie aan den gepensionneerden ambtenaar Piepenbrink werd afgestaan. Op een goeden dag vindt diens vrouw het geld en dan komt zij tot aller lei inkoopen, waarover haar man verbaasd en woedend wordt en de buren jaloersch; ook Piepenbrink wordt door „grootheid" aangetast en wijst op brute manier een aan zoek voor zijn dochter af, omdat de jonge man slechts wielrenner is. Maar deze wielrenner wint den grooten wedstrijd en da nis er feest, op touw gezet door Temme, den eigenaar van den verstopten schat. Hij hoopt dien terug te kunnen halen uit den afgedankten spoorweg wagon, als de feestgangers een beetje tipsy zullen zijn en dan met het hervonden geld over de grens te vliegen. Het vliegtuig staat al klaar, maar op de laatste minuut komen de wielrenner en diens trainer hem ontmaskeren. Het geheel is een aardige film, Te koop: een z. g. a. n. éénpersoons Werfkano met peddel. Te bevragen STATIONSWEG 182, Te koop: een goed onderhouden Kinderwagen, merk van Delft. Adres: MILLTRAAT 3 (Rochdale). Te koop: Bollen- of Aardappel- bakken en een D.K.W. 1939. Adres HEERENWEG 173, Heiloo. Aangeboden Verfspuit met electr. motor, (125 volt) zoo goed als nieuw. Te bezichtigen FRANKENBERG N.V. Langestraat 28. Te koop gevraagd: Bokkenkar en tuigen, goeden staat. Brieven letter J 525 bureau van dit blad. Te koop: een beste Bakfiets met z. g. a. n. banden merk Kestein en pr. H. Rijwiel m. pr. b. LIJTWEG 48, Bergen. Te koop z. g. a. n.. J. Winterjas 14 jaar, zonder punten. HUIZE DINA, Kruisweg 42, Bergen (N.-H.) Te koop: Godin- en Salamander- kachels en kookkachels met drie kookgaten. H. PANDER, Voormeer 2. hem waarschijnlijk wegens ontvoe ring en moord naar den electrischen stoel zal verwijzen. De bekends strafpleiter mr. Vandegrift Heinrich. George belooft den man aan wien alle pas sagiers thans zijn toevertrouwd, dat hij hem gratis zal verdedigen, mits deze het vliegtuig veilig naar Cas- sablanca wil brengen en meh komt werkelijk waar men moet wezen. Terwijl alle passagiers den man die him leven redde vergeten, gaat Vandegrift de beschuldiging van zijn nieuwen cliënt na én komt tot de conclusie, dat'hij een zWara taak krijgt. Het door Roland ontvoerde kind was de kleine filmster Kate Ponto en het staat vast, dat Roland haar ontvoerd heeft en dat Katha's tweede moeder Sylvia Casilla zelfs twee schoten op hem gelost heeft voor hij met het kind is verdwenen. Een met bloed bevlekt kinder hemdje is als bewijs aanwezig, dat Roland, die nadien tien jaren in Afrika heeft gezworven en in dien tijd onvindbaar was, het kind ver moord heeft. Het voornaamste deel van de film wordt ingenomen door het groote sensatieproces waarin de officier van justitie die een be wonderaar is van Sylvia Casilla den schuld van Roland tracht aan te toonen en mr. Vendegrift integen deel tracht te bewijzen, dat het meisje weliswaar door Roland ont voerd werd maar slechts om het aan den invloed van haar hebzuch tige stiefmoeder te onttrekken, die de kleine filmster op onmensche- lijke Wijze exploiteerde. Wij hooren en zien de getuigen en dit heele vreemde proces dat in een sfeer gevoerd wordt welke onze rechtspraak niet kent. Een proces met een jury op wier gevoel voortdurend door beide partijen gewerkt wordt, met een publiek, dat applaudisseert, met een officier en een verdediger, die de getuigen aanblaffen en verschrikken, met één man als oppermachtig leider en met een beklaagde, die zoo nu en dan onder eede als getuige voor zichzelf optreedt. Toch is dit proces, dank zij de knappe regie van Von Borsody en het uitmuntende spel der artisten vol spanning en ziet en hoort men vol belangstelling hoe1 Roland lang zaam maar zeker losgemaakt wordt uit het net van intrige en leugen, dat zijn belagers om hem gespan nen hebben. Een buitengewoon spannende film met Heinrich George, Albert Hehn en Dagny Servaes in de hoofdrollen. Vooraf een uitgebreide rolprent over den strijd in het Oosten en vele Tobis-opnamen uit binnen- en buitenland. ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gewij de muziek (gr.pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.30 Orgel concert (opn.) 10.Gewijde muziek. 10.30 Ned. Herv. kerkdienst. 12.De Melodisten én solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Nederl. Verbond voor Sibbekunde: Wapens van boerengeslachten. 1.15 Eerste Ne- derlandsche Radiomuziekfeest voor harmonie- en fanfare-orkesten. Ais intermezzi: declamatie en gr.pl. 3.15 Radiotooneel. 3.30 Gr.pl. 3.40 Verv. van 1.15. 4.05 Gr.pl. 4.30 De Roman cers en soliste. 5.10 Orgelconcert. 5.30 Voor de eugd. 6.Gr.pl. 6.10 Sport van den dag. 6.35 O. Hendriks en zijn orkest. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Ca- baretprogr. (gr.pl.) 8.10 Radiotoo neel. 8.50 Orkest Boyd Bachman. 9.30 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10. 10..15 BNO, Eng. uitz.: An American sees Holland. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.— Gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 10.Zondagmorgen zonder zorgen. 12.Cyclus „Eens Christens reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.) (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 12.15 Bachcantate (opn.) 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gerard Lebon en zijn orkest en gr.pl. 2.Causerie „Taal bij den (voorbereid door de Christ. Radio weg". 2.15 Nederl. Kamerorkest, soliste en gr.pl. 4.Wijdingswoord (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 5.30 ANPf Sportber. 5.35 Rococo-octet. 6.Deel. 6.10 Salon orkest. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Rep. 7.45 Omroeporkest en soliste. 9. Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10. 10.15 Gr.pl. Te koop: net gedragen kleeding, o.a. zwarte Damesmantel maat 46 met Nerz-.bont. DEN HARTOG, Koningsweg 72. „Hygiëna", Achterstraat 45, Tel. 2.0.5.2, Alkmaar, koopt en verkoopt gebruikte Invalidenwagens die bestaat uit verschillende in triges, welke alle om één „Leit motiv" heendraaien: een deviezen- smokkelarij en daarbij een aardigen kijk geven op verschillende karak ters. Het geheel wordt knap en vlot gespeeld en houdt den bezoekers een paar uren op aangename wijze bezig. Aan het hoofdnummer gaat, be halve de journaals met binnen- en buitenlandsch nieuws, nog vooraf een zeer interessante reeks opna men van een bergbeklimming, waarbij vele moeilijkheden moesten worden overwonnen. SENSATIEPROCES CASILLA. Theater Harmonie. De bestuurder van een vliegtuig dat naar Cassablanca vliegt krijgt een hartaanval en er is maar één passagier die zijn plaats in de cabine kan overnemen. Die eene man Peter Roland wordt van zijn boeien ontdaan want hij is met zijn bewakers op weg naar een Amerikaansche rechtbank, die ROBERT KOCH. Cinema-Theater. Zooals de titel van de film al aan geeft is zij geïnspireerd op het leven van den bekenden „microbenjager" dr. Robert Koch,'den ontdekker van den tuberkelbacil. Op buitengewoon boeiende wijze geeft de film, die onder regie van Hans Steinhoff tot stand kwam,' ons een beeld van deze figuur, die, als overtuigd aanhanger van den grooten Louis Pasteur, zoekt naar den verwekker van de tuberculose, Kochs onderzoekingen en tenslotte zijn groote ontdekking; zijn onvermoeibare pogingen om een sluitend geheel aan bewijs materiaal te verzamelen voor zijn theorie; zijn overwinning op Vir- chow, den „Medizin-Pabst", den fei len tegenstander van de microben- leer van Pasteur, waardoor deze tenslotte zijn eigen theorie van ver val en verandering der lichaams cellen moet opgeven het zijn alle bekende momenten uit het leven van dezen onderzoeker, die we alle in de film weer ontmoeten. Mo menten, die het waard waren ook in beeld gebracht te worden en zoo doende ook op deze wijze ons kun nen doordringen van het besef welk een dank de wereld van dezen tijd aan dezen voortrekker der moderne wetenschap verschuldigd is; en niet alleen hem, ook aan andere groote landgenooten als Ehrlich en Behring en collega-microbenjagers van over de grens als Pasteur, Bruce, Reed, Ross en Grassi en zoovele anderen. Door deze film wordt niet alleen Koch de eer gegeven die hem toe komt, maar alle namen der weten schap, die hun leven gewijd hebben aan dit eene doel: bevordering van het geluk der menschheid. Robert Koch" is, mét een film als „Pasteur" een der beste voort brengselen van de filmindustrie van de laatste jaren. Het uitstekende s.pel van Jannings in de rol van Sport. In de uitzending „Sport van den dag" van 18.1018.35 uur wordt een aanvang gemaakt met het voetbalseizoen. Ir. A. van Em- menes geeft een ooggetuigeverslag van de eerste ronde van den wed strijd om de Arol-beker. De heer G. J. Scheurleer verzorgt een laatste reportage van dit jaar in het kader van de tennissport door het geven van een ooggetuige- verslag van de wedstrijden op de M.E.T.S.-baan te Scheveningen tus- schen oefenmeesters en amateurs. Reportages. Van 19.3019.45 uur Hilv. II vervolgt Paul de Waart zijn reportage „Arbeiders in de werk verruiming" en geeft een oogge tuigeverslag over de huisvesting. Voor de jeugd. Van 17.3018.uur Hilv. I heeft de vierde uitzending plaats van het hoorspel „Lijsje Lorresnor". Hoorspelen. Van 15.1515.40 uur Hilv. I wordt een vroolijk luister spel uitgezonden, getiteld: „De piano" door Frank van Duin. Van 20.1020.50 uur Hilv. I wordt het luisterspel „Vlucht uit het leven" door Klaas Smelik, bewerkt naar „Die Flucht vor der Frei- heit" door Fr. von Hoerschelmann. Het opzettelijk gezochte eenzame leven van twee mannen op een vuurtoren ergens midden in zee met als eenig contact een telefoon verbinding met het havenkantoor, wordt op een goede dag plotseling verbroken door de komst van een vrouw, die vele ongewenschte her inneringen weer bij hén wakker roept en dan MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Morgenwijding. 8.25 Gr.pl. 8.40 Wiesbadener Collegium Musicum (gr.pl.) 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Amabile- sextet. 11.25 Deel. 11.45 Amabile- sextet. 12.Zang met pianobegelei ding en gr.pl. 12.25 Gr.pl. 12.40 Al manak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Utr. Strijkkwartet en- gr.pL 2.O. Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 3.Voor de vrouw. 3.45 Gr.pL 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Om roeporkest en solist. 6.15 Voor de vrouw: Reportage. 6.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 7.Act. half uurtje. 7.30 Omroep-Symph.-orkest en solist. In de pauze: Causerie over Dvorak. 8.55 Deel. 9.15 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.—10.15 BNO, Eng. uitz.: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45—8.— Zie Hilversum I. 8.- BNO: Nieuws ber. 8.15 Gr.pl. 10.Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio- Stichting). 10.20 Gr.pl. li.-Deel. 11.20 Pianovoordr. en gr.pl. 12.De Gooilanders. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.De Ramblers. 1.30 Orgelspel en zang. 2.Gr.pl. 4.De Melodisten en soliste. 4.30 Gr.pl. 5.Deel. (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Zang, claver cimbel en cello. 6.Wijdingswoord. 6.15 Orkest Boyd Bachman. 7.Act. halfuurtje. 7.30 Gr.pl. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.Amus.-orkest en het Vroolijke Klaverblad. 8.30 Voor den boer. 9.De Romancers, solist en dameskoor „Aethereharme". Ais intermezzo: Orgelspel. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.10.15 Gr.pL Ernstige muziek. Ten gelegenheid van de herdenking van de honderdste geboortedag van den Tjechischen componist Antonin Dvorak speelt Gerard Hengeveld van 19.30— 20.55 uur Hilv. I het pianoconcert in g.kl. terts van dien meester. Ook het Utr. Strijkkwartet her denkt den honderdsten geboorte dag van Dvorak met het strijk kwartet in F, opus 96, het z.g. negerkwartet over Hilv. I om 13— uur. Hieraan gaat vooraf een kwartet van Haydn. De alt Nelly Hugues zingt een aantal composities van Telemann, Graun en andere acht- tieneeuwsche componisten, bege leid door clavecimbel en strijkbas. Reportage: Van 18.1518.30 uur Hilv. 1 wordt een reportage uitge zonden getiteld: „Het laboratorium voor de waschindustrie". In dit laboratorium wordt gezocht naar wegen en middelen om op de meest efficiente wijze de wasch te doen, hetgeen vooral in -dezen tijd met zijn beperkingen van zeer groot belang is. Voor de vrouw. Van 15.15.20 uur Hilv. I worden paddestoelen-ge rechten klaar gemaakt en opge- diend. Mej. Wethmar geeft hier over de noodige voorlichting. Van 15.30—15.45 uur spreekt mevr. C. van de SchaafOosten over het onderwerp „Wat maakt U van Uw uiterlijk" en „Kleeding aangepast bij het type van de draagster." Koch draagt bij tot het slagen van het geheel. Tenslotte mogen we niet vergeten te nemen de creatie van Werner Kraus als prof. Virchow. Minder belangrijke rollen spelen Viktoria v. Ballasko en Raimund Schelcher. Vooraf gaan de twee journaals. DE BRUIGOM UIT BRAZILIË. Victoria Theater. Inderdaad een charmante film- comedie, deze Brazil-iaansche brui degom. De bezoekers hebben zich ten minste opperbest geamuseerd met.deze film, die bovendien zulke mooie natuuropnamen brengt. Christ! Wallner uit het berg dorpje, die gezocht wordt door een rijken Braziliaan, die op haar foto verliefd is gerworden, is geenszins een ingetogen boerenmeisje, Zij is naar de stad gegaan omdat zij ar tistieke aspiraties had en nu treedt zij op als dansgirl in een kleine revue. Haar geliefde Peter Seidl wil haar weer -graag terug doen keeren naar het platteland opdat zij daar op zijn boerderij een goede huisvrouw zou worden. Maar Christl ds een kleine feeks, diei alleen door list te temmen is. En Peter slaagt wonderwel. Eerst laat hij haar een onmogelijk figuur slaan bij haar optreden als Diana in de revue en dan komt de uitnoodiging van den man uit Brazilië. Over vier weken zal hij haar op het dorpje komen halen en Christl gaat zoo lang naar de boerderij, waar een reeks van kostelijke scenes, aller aardigst gespeeld, een groote attrac tie der film zijn. Wie ten slotte de bruidegom is en hoe Peter de over winning behaalt, verzuime men niet eens te gaan zien. De film wordt uitstekend en vlot gespeeld. Gusti Huber maakt een zeer goede beurt. Haar spel in de revue en op de boerderij dient bij zonder geroemd. Wolf Albach-Retty als Peter is weer de prettige sym pathieke verschijning die uitstekend voldoet.Oscar Sima maakt een prachtig type van den dorpsburge meester en ook Tibor von Halmay trekt da aandacht als de theater agent Boccarini. Als geheel een film die men met veel genoegen zal zien. Het voorprogramma bracht een paar fraaie natuurwetenschappe lijke films uit het vogelleven-, met bijzondere opnamen, Verder een Tobis-Holl. Nieuws en een uitge breid Ufa-journaal met veel op namen uit den strijd1 'in het Oosten.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7