BANKREKENING. JuUsf ETENSTIJD. Tot het raderwerk van een moderne Handelszaak behoort het onderhouden van een AMSTERDAM BEURt i ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 15 SEPTEMBER 1941. Pagina 2 Ski. Alkmaar, Maandag. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer G. H. W. ter Hoeven den dag waarop hij voor vijl en twintig jaren benoemd werd tot redacteur van de Alkmaarsche Courant. Na typografischen en correctie- arbeid aan couranten in Groningen en Zuid-Holland kwam de heer ter Hoeven op 14 September 1916 op onze redactie en hij heeft zich in de kwart-eeuw welke nu achter ons ligt een stillen en stoeren werker ge toond wiens arbeid -steeds den stempel van groote zorg en nauw keurigheid heeft gedragen. De heer ter Hoeven is een van die onopvallende figuren, die zich nim mer op den voorgrond stellen, maar die zich met hun geheele werk kracht, vol belangstelling voor hun dagelijkschen arbeid, aan hun veel omvattende taak geven. In alle bescheidenheid verzorgt hij elkeji dag de voor hem bestem de rubrieken en niet alleen zijn collega's maar allen, die in en bui ten zijn werk met hem in aanraking komen waardeeren ten zeerste de prettige wijze waarop hij steeds be reid is aan aller wenschen zooveel mogelijk tegemoet te komen. De heer ter Hoeven, die thans de rubriek „Stad en Omgeving" ver zorgt, is op het bureau de groote vraagbaak voor allen, die plotseling voor de moeilijkheid staan de nauwkeurige ligging van een plaatsje in Nederland te weten of zich afvragen of een bepaald woord mannelijk of vrouwelijk is en hoe het precies wordt geschreven. Hoeveel tijd heeft hij menig col lega al aan opzoeken uitgespaard door van 't kleinste gehucht onmid dellijk de provincie en nauwkeurige plaats aan te geven en hoelang lig gen onze woordenboeken al niet ongebruikt nu de heer ter Hoeven bij elke informatie onmiddellijk de juiste gegevens weet te verschaffen. Ook als verslaggever is de heer ter Hoeven de stille, bescheiden werker, wiens arbeid steeds het cachet van groote nauwkeurig heid draagt. Het heeft zoo vaak den schijn, dat een verslaggever zich gelukkig mag prijzen, dat hij overal bij mag zijn, maar wie na een dag van vaak ingespannen bureauwerk soms avond aan avond ambtshalve bij de meest verscheidene bijeenkomsten tegenwoordig moet zijn, doet dat heusch niet altijd voor zijn pleizier, vooral niet op „vrije" Zaterdag middagen en zelfs Zondagen, die hij anders gezellig in den huiselijken kring zou kunnen doorbrengen. De jubilaris is een man, die dat alles zonder morren accepteert omdat hij nu eenmaal weet, dat het gebeuren moet en omdat hij altijd zijn plicht 'boven zijn eigen belan gen gesteld heeft. Voor al dit werk in den loop van een kwart-eeuw ten bate van onze courant verricht, komt hem een woord van hartelijken dank en oprechte hulde toe en niet minder voor de wijze waarop hij zich steeds een alleraangenaamst mensch en een prettig collega heeft getoond. Dp directie en de verschillende afdeelingen van ons bedrijf hebben hem gisteren een bloemenhulde als waardeering voor zijn persoon en zijn werk gezonden. Van eenige verdere huldiging heeft de jubilaris, met het oog op de tijdsomstandigheden, niet willen weten en zich daaraan door het nemen van een korte vacantie ont trokken. Desondanks willen wij niet na laten hem en zijn gezin, ook op deze plaats, onze hartelijke gelukwen- schen te brengen en de hoop uit te spreken, dat hij nog menig jaar met dezelfde opgewektheid en in denzelfden goeden gezondheids toestand zijn werk op onze redactie zal mogen voortzetten. BENOEMD. De heer C. Bakker, klerk bij de politie alhier, is met ingang van he den benoemd tot luitenant van poli tie te 's-Gravenhage. CURSUS OPLEIDING ZWEM ONDERWIJZER. Een officieel door het rijk erkend diploma als zwemonderwijzer (es) is tegenwoordig van groote beteekenis. Met ingang van 1 Oct. zal voor N.-H. ben het IJ voor de eerste maal een aanvang worden gemaakt met het.geven van een geregelden cursus die ongeveer 7 maanden zal duren (leider de heer J. v. d. Grint, adj.-dir. Overdekte). Het zwemmen als onderdeel der lichamelijke op voeding maakt een groot aantal vol doende gediplomeerde krachten noodzakelijk voor. Voor nadere inlichtingen wenden men zich tot de Overdekte. VOORDRACHTAVOND ANK VAN DER MOER. De liefhebbers van een mooien tooneelavond herinneren wij gaarne aan den voordrachtavond door. Ank v. d. Moer, morgen in het Gulden Vlies te geven. Zij behaalde overal met de door haar zelf geschreven sketches een groot succes. een jubileum. Deze maand herdenkt de heer J. F. de Haas, het feit, dat hij vijftig jaar geleden voor de eerste maal als koordirecteur is op getreden. Het eerste koor dat hij leidde was het mannenkoor „Excel sior". Op een eigenaardige manier kwam dit koor tot stand. Na eerst op het kinderkoor van den heer K. Kuiper gezongen te hebben, kwam de Haas bij het gemengde koor „Harpe Davids". Enthousiast zanger als hij was, zong hij al heel gauw on der het werk (de Haas was op de sigarenfabriek van den heer Hel ling werkzaam) met een ander, ook lid van Harpe Davids de liederen op de repetitie's geleerd. Hun zingen vond navolging, zoodat spoedig an dere werklieden begonnen mee te doen. Dit leidde toi het verlangen om van den zang wat ernstiger studie te maken maar dat ging natuurlijk niet onder het werk. De heer Hel ling en de werkmeester vonden het een sympathiek idee, en men kreeg verlof, Zondag's morgens, in het kantoor te repeteeren. Zóó ont stond Excelsior. Men begon met 18 'leden, dat getal werd spoedig 40, en men moést naar een ander repetitie lokaal omzien, dat gevonden werd in café de Graanhandel. Men gaf jaarlijks twee goed bezochte uitvoe ringen, nam deel aan wedstrijden, en kwam steeds bekroond daarvan terug. Men bracht het tot 72 leden, en hield het 19 jaar vol. Daarna' kreeg de jubilaris de leiding van het gemengde koor, ,,God is mijn lied" van het kinderkoor met ge mengde koor, ,,Zanglust", de „Lof- stem" te Egmond aan Zee, en Looft de Heer", te Bergen. (Met het kin derkoor van Zanglust werden ook operettes opgevoerd). Toen 't bekend werd dat men met de restauratie van de Groote Kerk een aanvang zou maken opperde 'de Haas het denkbeeld (er was voor die restauratie een fonds opgericht) een concert ten bate van dat fonds te geven. Door publicatie in de cou rant riep hij voor dat concert zange ressen en zangers op. Het resultaat daarvan was dat hij de eerste repe titie met 180 medewerkenden kon beginnen. Op het programma voor dat concert kwam o.m. Psalm 42 van Mendelssohn voor. De uitvoering werd een groot succes, en een flink bedrag kon worden afgedragen. In dien tijd ontstond het tegenwoordi ge kerkkoor, en te samen met „de Lofstem" bereidt men zich vóór, voor het komende jubileum-concert. Moge ook op dien avond het succes voor den heer de Haas, die zooveel voor de kerk deed niet uitblijven, ook al niet omdat de opbrengst ge bruikt zal worden tot aanschaffing van nieuw meubilair, wanneer de restauratie voltooid zal zijn. A. Kooger. VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. In Alkmaar werd door ambtena ren van den C. C. D. bij eenige in woners in strijd met de distribu- tiewet verkregen varkensvleesch in beslag genomen en wel in een per ceel 7 K kg en op een andere plaats 5 kg. Procesverbaal werd tegen de bewoners opgemaakt DE OPEN BERGERWEG. Zoo zit je toch niet voor je plezier op de fiets", aldus de wethouder van Publieke Werken te Bergen, toen hij Donderdag met ons na afloop van de vergadering van de Rijwielpad- vereeniging, tegen een stormwind in, van Alkmaar naar Bergen peddelde. „Om den drommel niet", was ons antwoord, „maar het was wel wen- schelijk, dat B. en W. van Bergen dezen open weg door den polder eens een jaar lang dagelijks per fiets moesten afleggen". „Hoe zoo?" vroeg de heer Mac- donald. „Omdat dan wel spoedig de noodige beschermingsbeplanting zou worden aangebracht", was ons .antwoord. Wij hebben de overtuiging, dat de menschen die in Bergen de leiding hebben, nog niet voldoende blijk ge ven inzicht te hebben wat Bergen voor zijn ontwikkeling behoeft en wij verheugden ons er over toen deze overigens zoo actieve wethouder, met ons herademde, toen wij, na veel inspanning, het beschutte Ber gen hadden bereikt. Een blik over het wijde polderland moge zijn bekoring hebben, maar zij, die dagelijks van dezen in hoofd zaak open weg gebruik maken, ge voelen het houtgewas als een be schuttende zege en wij zijn er van overtuigd, dat Bergen als forensen plaats nog heel wat meer in trek zou komen, wanneer de weg Bergen Alkmaar wat beter beschut was. Vooral een beschutting van het gedeelte voormalig tol-Alkmaar is meer dan noodzakelijk en behoeft o.i. toch waarlijk niet te wachten tot den tijd waarop dit deel bij Alk maar komt. Wat de schoonheid be treft, niemand zal ontkennen, dat de beplante Beemster het in dit opzicht van de boomlooze Schermer wint. Wie trouwens kennis van den mo dernen wegenbouw neemt, weet dat men overal naast de verkeers- rijwielpaden beplanting aanbrengt. AANGIFTEBILJETTEN INKOMSTENBELASTING 1941. Indiening van de ingevulde biljetten. De wnd. secr.-generaal van het dept. van financiën deelt mede, dat in de Nederlandsche Staatscourant van 1 September j.l. no. 169 ter uit voering van het besluit op de in komstenbelasting 1941 is opgenomen de eerste uitvoeringsbeschikking in- ko(mstenbelasting 1941. Door de hierin gegeven voor schriften worden de bezwaren, die voordien verbonden waren aan de invulling van voor dien reeds uitgereikte aangiftebil jetten, opgeheven. De voor den eersten September uitgereikte biljeten dienen uiterlijk 1 Octo ber bij den inspecteur te wor den terugbezorgd. INBRAKEN TE BERGEN. Ongeveer een kwartier voor middernacht werden Vrijdagnacht, door het inslaan van een ruit, bij den uurwerkmaker Veldman, KI. Dorpsstraat te Bergen, 7 hee renhorloges, 4 dameshorloges en 9 ringen ter waarde van een 125 ontvreemd. Voor den betrokkene, die niet verzekerd was en reeds een moeilijken bestaansstrijd voerde, beteekent de hem toegebrachte schade een haast onoverkomelijk verlies. In denzelfden nacht heeft een inbreker, door inklimming door een tuimelraam, bij den heer Koster, Stationsstraat te Bergen, ontvreemd een paar heerenschoe nen, een heeren- en dames Falcon- regenjas, 'n radiotoestel, merk Bell en zes met kaes belegde boter hammen. De waarde van een en ander bedraagt een 250. De inbreker is zelfs zoo brutaal geweest om gaten in het dressoir te boren en is zoo geraffineerd te werk gegaan, dat geen vingeraf drukken zijn gevonden. Ook de ontvreemding van rij wielen neemt, in Bergen toe. Reeds worden er per maand gemiddeld een 12-tal rijwielen als ontvreemd aangegeven, zoodat oppassen <Ie boodschap wordt. WAARSCHUWING AAN HET PUBLIEK. Plakmeelsoorten bevatten giftige bijmengselen. De directie van den Keurings dienst voor Waren deelt het vol gende mee: De huisvrouwen geven zich, bij hare pogingen de moeilijkheden in voedselvoorziening te overwinnen, niet steeds voldoende rekenschap van het feit, dat er artikelen zijn, welke zich voor technisch gebruik uitstekend, doch voor consumptie doeleinden in het geheel niet lee- nen. Een van deze artikelen is het zoo genaamde plakmeel, dat wordt ge bruikt om behangselpapier te beves tigen. Dit plakmeel, dat tegenwoordig hoofdzakelijk uit aardappelmeel is vervaardigd, wordt, naar men mij bericht, hier en daar op groote schaal voor consumptiedoeleinden verkocht. Verschillende van deze plakmeel soorten (zoo niet alle) zijn echter, teneinde bederf en aantasting door muizen en insecten van het daar mede behandelde behangselpapier te voorkomen, met kleine hoeveelhe den van zeer giftige stoffen ge mengd. Bij gebruik voor consumptiedoel einden (bijv. voor papbereiding) is dit plakmeel dan ook ten eenen male ongeschikt en het kan, ook al zullen vergiftigingsverschijnselen bij een keer gebruiken misschien uit blijven, bij herhaald gebruik, voor al bij kinderen, de meest nadeelige gevolgen voor de gezondheid ver oorzaken. In het bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op één dezer plak meelsoorten, met giftige chemicaliën gemengd, dat misleidend is geëtiket teerd als volkorenmeel, terwijl slechts uit de gebruiksaanwijzing blijkt, dat het als plakmeel moet worden aangewend. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HËRMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85» Nieuwe aanwinsten 1941"7ijst 23. Toegepaste wetenschappen. Geneeskunde. 610A33 Andel, van. Chirurgijns, vrije meesters, beunhazen en kwak zalvers. 610U60.5r Unger. Redder der kin deren. 615D49 Dinand. Kruidenboek. 616B99 Bysterveld. De voeten en hun verzorging. 618D11 Daels. Voor moeder en zuigeling. Techniek. 600W29 Wat is een uitvinding en v/at werd er in een "kwart eeuw uit gevonden? 621S90.5 Stoom; handl. voor het stoombedrijf; 4e dr. 1941. 621W28 Wartena. Wingeneratoren. 629.1S79 Spit en Oyeiys. Van vlie gen en vliegtuigen. 654R38 Rens. Leerboek der radio techniek; dl. 2. Radio-ontvang- techniek. 656L89 Luchtweg, De, Amster damBatavia. Tuinbouw, huisdieren, huishoudkunde. 634R48 Riemens. Hoe leg ik zelf een moestuin aan? 634S87g SUenstra. Groenteteelt voor kleine tuinen. 635N45 Nourrisse. Handleiding bij het kweeken van bloembollen, ver zórgen van kamerplanten, cactussen, enz. 636P49 Pieterse. De New-Foud- lander. 636V78 Voogt, de. Onze huisdie ren. 640T26 Textiel ABC. 641W73v WilzenBruins. Van al les over de inmaak; 2 dln. Boekhandel, handelswetenschap, warenkennis. 655E16.1 EeuwenVijf, boek in Nederland. 655S85 Stemplinger. De boekhan del in de oudheid. 658M24 Margadant en Roggeveen. Recht voor het maatschappelijk ver keer; organisatie en techniek van den handel. 2dln. 660A29 Altena Czn., van. Hand boek voor den kruidenier; dl. 3. 660039 Oss, van. Warenkennis en technologie. 10 dln. 622A25 Alders. Kolen; handboek voor brandstoffenhandelaren. DE TWEEDE OPVOERING VAN FLORIMONT. Hoewel het weer 'gistermiddag voor een tocht naar Stompetoren verre van gunstig was en velen weerhouden werden dien tocht te maken, was desondanks de voor 1000 bezoekers plaats biedende schouwburgtent, waar de operette „Florimont", de zwervende zanger, werd opgevoerd, bijna geheel bezet. Wel een bewijs, dat de eerste op voering geweldig heeft ingeslagen. Ook nu hebben de bezoekers dit mooie werk van den Bergenschen toonkunstenaar Zaal zeer bewon derd. Het kleurrijke spel, dat door de schitterende costumeering en de passende décors, aaneen mooie revue deed denken, maakte op de bezoekers grooten indruk. De zang was af, ook die van het koor. De dansen, uitgevoerd onder leiding van mevrouw Zaal, gaven aan het geheel nog een extra blijde kleur. Jammer was het, dat de hevige wind somwijlen de tent dermate deed klapperen, dat de achter in de tent zittenden er hinder van onder vonden. Voor de jongere Schermeerders van „Crescendo" in de opvoering van „Florimont" een daad waarop ze met voldoening kunnen terug zien. Vele ouderen hadden er wat men noemt een zwaar hoofd in en niet ten onrechte, want gezien de be perkte verkeerstmiddelen, was er werkelijk moed voor noodig om voor twee uitvoeringen de kosten aan te durven, die een vertooning "van Florimont nu eenmaal vor dert. De feiten hebben echter weer be wezen, dat Fortuna met de moedigen is en dat het publiek, als daarvoor maar eenige aanleiding bestaat, gaarne naar de Schermeer trekt. Dit komt vooral, omdat men weet. dat de bevolking daar één is. Moge dit zoo blijven. BROEK OP LANGENDIJK De heer J. L. H. J. Westenberg, hoofd der o. 1. school alhier, is be noemd tot hoofd der o. 1. school en directeur van de handelsavond school te Schagen. CASTRICUM. Rijwiel ontvreemd. - Vrijdag avond omstreeks 7 uur is ten na- deele van den heer Bettink, direc teur der bioscoop, een rijwiel ont vreemd dat was geplaatst in het bioscoopgebouw. De politie werd onmiddellijk van het geval in ken nis gesteld. Diefstal. - Uit den tuin van den heer G. gelegen in de Oosterbuurt aihier zijn een 30 tal koolrapen ontvreemd. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. - De heer J. Smit Jacz. alhier slaagde aan de Nederl. Coupeurschool te Doetinchem voor het diploma coupeur. Hij verkreeg zoowel voor theorie als voor practijk het praedicaat uitstekend. Als de klok 's middags twaalf ge slagen heeft en uit kantoren en fa brieken de lieden zich naar huis spoedendan is het tijd voor restau ratie 'van het menschelijk gestel dat op 'n halve werkdag op heeft zitten. Dan liggen de meeste bedrijven een uurtje stil, maar bij den midden stander achter de toonbank kan men dan in de meeste gevallen nog te recht. Men moet dit althans in de toekomst kunnen bij de winkeliers die behooren tot den grooten groep waarvoor zoopas de bepaling is af gekondigd dat zij hun zaken van tien uur 's morgens tot zes uur 's avonds geopend moeten hebben. Deze winkeliers zullen er zich niet over kunnen beklagen dat ze door dezen maatregel van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart op een onbehoorlijk vroeg uur uit bed gejaagd worden. Ook de middenstander leeft echter niet van slaap alleen; hij heeft eiken dag 'n middagmaal van noode en hij zal zich om in die behoefte te kunnen voorzien het liefst een poos beschei den terug trekken naar den gedek- ten disch waaraan vrouw en kinde ren dan ook plegen te verschijnen met hetzelfde doel voor oogen. Het grootste bezwaar dat men te genwoordig tegen een middagmaal kan hebben, is dat het zoo gauw af- geloopen is. Hierover zal zich echter hiet kunnen beklagen de winkelier die eenige malen zijn voedsel en zijn gezin in den steek moet laten om zijn clientèle te kunnen voorzien van een stukje chocolade of zeep een flesch melk of azijn, een kropje sla of een stukje vleesch, een boor deknoopje of een fietsbel. Om ons het genot van een derge- lijken maaltijd ten volle te kunnen indenkenmoeten we ons voorstel len dat de winkelier dien dag toe vallig een heerlijk malsch stukje vleesch voorgezet krijgt. Hij heeft een smakelijk hapje afgesneden, dit aan de vork geprikthij brengt het naar den mond en rrring daar gaat de winkelbel. Er is iemand voor een stukje elastiek. De middenstander denkt aan zijn vleesch, hij zegt „alstublieft, een dubbeltje" of „uit- verkocht" en gaat weer naar zijn hapje dat niet meer zoo mals en smakelijk lijkt. 'Weer rrring: dit maal is het misschien een juffrouw die een aardigen knoop moet heb ben voor haar jumper, liefst donker geel met een gekarteld lichtblauw randje en niet te duur. Men gaat samen zoeken en het vleesch wordt in zijn eentje koud en taai. Is het wonder dat zoo'n winkelier me heeft toegesnauwd: „wat heb ik aan al die wenken in de krant van den Voedingsraad als mijn voe dingsdaad gestagneerd ivordt!" Ik heb schuld bekend want het was tusschen twaalf en één dat ik in zijn zaak was. Vraagt inlichtingen aan de Alkmaarsche Banken en Bankiers. DE PRIJZEN VOOR GROENTE EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag zim weer nieuwe voorschriften voor ae veilingprijzen van groente en fruit van kracht. Ten aanzien van de to maten en de verschillende koolsoor ten zijn geen prijsveranderingen aangebracht. Ook de stok- en stam- boonen hebben dezelfde prijzen be houden als verleden week, evenals de augurken en de komkommers. Voor de uien echter, die thans ook op de exportlij st voorkomen is de prijs van 4.50 per 100 kg verlaagd tot 3.50, terwijl een belangrijke wijziging is ingevoerd ten aanzien van de sorteering. Deze prijs geldt n.l. voor de kwaliteit B, welke om schreven wordt als de vroegere af wijkende kwaliteit, mits gezond en in de maat boven 25 mm doorsnede. Alleen deze kwaliteit en sorteering mag voor export en binnenland worden aangeboden. De A-kwaliteit n.l. de houdbare uien, dienen der halve voor bewaring te worden be stemd. Zouden deze toch worden aangevoerd, dan is de prijs ook hiervoor niet hooger dan 3.50 per 100 kg. Druiven, Gros Colman en Golden Champion, zijn van 65 tot f 60 ver laagd. Alicante en Gros Maroc van 50 tot 45 per 100 kg. De regeling ten aanzien van peen zonder lof, is sorteering B, 51-200 gram ongewas- schen 3.40 en C 201 gram en hoo ger ongewasschen 3.40 per 100 kg. De prijzen van de op de export voorkomende soorten peren zijn on gewijzigd gebleven, evenals die voor bloemkool en meloenen. Voor gewasschen peen, welke uit sluitend voor het binnenland ge veild mag worden, zijn de prijzen: A 20-50 gram 6 en B 51-200 gram 4 per 100 kg. Voor het wasschen wordt dus 0.60 per 100 kg bere kend. Bladselderij en lof van knolselde rij (industrie) is aan de prijslijst toegevoegd met f 5 per 100 kg. Ook koolrapen zijn in de noteering opge nomen met 2 per 100 kg. De drui ven zijn weer met 5 per 100 kg verlaagd: Muscaat, Westfrisia, Leo pold, Golden Champion en Gros Colman tot 60, Frankenthaler 50 en de overige soorten 45 per 100 kg. Voor het koelhuis administratief geveilde druiven ten hoogste 8 per 100 kg hooger. In de prijzen van appelen en pe ren is nagenoeg geen verandering gekomen. Ook de pruimen behouden dezelfde maximumprijzen. In de verdeeling van den aanvoer is wel een belangrijke wijziging ge komen. Het percentage, dat voor ex port naar Duitschland moet worden gereserveerd van de roode en sa- voyekool is verhoogd van 50 tot 65 pet. Ook van peen en spitskool moet 65 pet. voor export beschikbaar wor den gesteld. Van de tomaten is het exportper centage gebracht op 60 pet., terwijl 20 pet', voor de fabrieken bestemd móet worden in de sorteeringen A tot en met CC. Van den totalen aan voer van witte kool moet 10 pet. voor export en 10 pet. voor de ver- sche binnenlandsche consumptie worden bestemd. De resteerende 30 pet., alsmede 100 pet. van de afwij kende witte kool dient aan de in dustrie te worden afgeleverd. Het exportpercentage van peren is op 60 gesteld, dat van komkom mers op 80, van bloemkool 55 pet. en van pronk-, stok- en stamboonen, uien B ,en meloenen op 50 pet. Var. de druiven Gros Colman en Golden Champion 70 pet. en Alicante en Gros Maros 90 pet. Aflevering contractpeen. Met de aflevering van de op con tract voor de Ned. Groenten en Fruitcentrale geteelde peen kan heden, Maandag 15 Sept., worden begonnen. De prijs is bepaald op 3.40 per 100 kg, levering franco wagon of ander vervoermiddel. De peen dient los te worden verladen. De veilin gen ontvangen als vergoeding voor de werkzaamheden aan deze oon- tracteering verbonden 9 cent per 100 kg. De omzetbelasting komt ten laste van de telers. De peen moet ongewasschen doch droog en vrij van lof, grond en vuil worden geleverd en moet voldoen aan den voor breekpeen vastgestel de kwaliteitseischen, zoodat er geen gebarsten, vertakte of houterige exemplaren mogen in voorkomen. Voorloopig wordt de contractpeen uitsluitend ter beschikking gesteld van de erkende groentendrogerijen. De aanvoer der peen moet zoodanig worden geregeld dat een regelmatig vervoer gewaarborgd kan worden. LANGEDIJK. Tot ambtenares op het distri butiekantoor is benoemd mej. J. Henselmans te Noordscharwoude. Het gemeentehuis te bezichtigen. - Het gemeentehuis van de nieuwe gemeente Langedijk, te Noord scharwoude zal voor alle belang stellenden ter bezichtiging open staan op Donderdag 18 September van 35 uur n.m. Er bestaat dan tevens in de burgemeesterskamer gelegenheid tot nadere kennisma king met burgemeester en mevrouw Schelhaas. HEERHUGOWAARD. Een schadepost. - Een trans portauto van de coöp. zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer kwam bij het passeeren van een tegenligger in een kuil naast den beharden weg nabij de Hensbroekerbrug, over de ringvaart. Hierbij kregen de auto en lading zoo'n geweldigen stoot dat enkele kisten met gevulde flesschen (pap, etc.) van de auto „sprongen" en in gruzelementen op den weg terecht kwamen. SCHAGEN. In beslag genomen. - Alhier werden door controleurs van den C. C. D. twee inwoners der gemeen te Velsen aangehouden, die op hun rijwielen vervoerden twee zakken met elk ruim 30 kg aardappelen en een zak met 15 kg grauwe erwten. Procesverbaal volgde met in be slagname der levensmiddelen. Te Wervershoof werd bij een Amsterdammer een zak met 25 kg aardappelen in beslag genomen. OUDKARSPEL. De arbeider D. kwam Zater dagmorgen op de houtwerf van de fa. Eecen alhier in aanraking met een electrischen kabel, waar stroom op stond. Doordat men spoedig den stroom wist uit te schakelen kwam hij er met eenige brandwonden aan een zijner handen af. Geneeskun dige hulp werd door dr. Wilmink uit Zuidscharwoude verleend. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W, ter Hoeven, Alkmaar. ALKMAARSCHE CO Geen vervoerbewi wielrijder uit Berkh onder die gemeente tarwe. Bij gehouden dat hij in strijd han betrokken vervoervei tarwe in beslag werd wijl een procesverb: volgde. BROEK OP I Bloembollenveiling vijfde droge Moe van de Langendijker 1 trale werd Vrijdagm den in het veilingsg Er werd weer geveil waarde van contar waarvoor een kortin per maand tot aan M toegestaan. Er was e aanvoer, ongeveer f Er waren niet heel v< opgekomen, maar toe hoeveelheid, rond verkocht. Daaronder scheidene partijen, we tot den voorraad van gen. Er bestond voor 1 ten een levendige vi tulpen, welke de vori, graag gekocht werde nu een goede vraag. E verschillende soorten gen van verkocht. Openstelling postka postkantoor zal met i October tot 31 Mei zijn voor den postdie: dagen, behalve Zater tot 12.30, van 141( 1819.30 uur; op 2 8.30 tot 12.30, en var op Zondagen, Hemel Kerstdagen, 2en P; 2en Pinksterdag van bestaat gelegenheid tc van niet-aangeteeken< Zondagen, Hemelvaar Kerstdag 's morgens Voor den telegraaf foondienst op werkda toi 146.30 en 1 Op Zondagen van 8 De buslichtingen zij van dien datum van 6.50 uur, 12.50 uur, 3 20.10 uur. Aansluite nachtposttreinen om st< De volksdansen. - werd door den heer I Ven van het Nederla traal Bureau voor Vc Oosterbeek voor de li tooneelvereen. Aurora van den heer Kamste serie gehouden over teekenis van den volk duidelijke en populaii ting wees de spreker uitvoeren van volksda meenschapszin sterk een prettige sfeer sch verheffenden invloe< Dat wij hier te doen een bij uitstek deskui wel hieruit, dat de h< Ven niet alleen in ons ook in het buitenland en in het bijzonder schapsdansen, grondi studeerd. Uit zijn groote kenn ring op dit gebied stij aal de Achterhoeksch sche en Brabantsche terwijl hij uitvoerig folkloristische feesten op Terschelling. Daarna werden oi van mevr. dr. E. van ten Bensel eenige dans die zeer in den sma deelnemers (sters) viel Naar wij verwachte: door deze stimulans programma van Aui afzienbaren tijd belanj uitgebreid. OPGAVE AMSTERDAMSCHE I Bijkantoor Alkr van Maandag 15 Sept staatsleeningen. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3'/2 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1939 bank instellingen. Amsterd. Bank Handei Mij. Cert. v. 2.50 'Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank ind. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie Calve Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bezit cultuur maatst h. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker tlnii Verg. Vorstenlanden i petroleum. Kon. Petr rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa, Rubber Oostkust Serbadjadi scheepvaarten. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie tabakken. Deri Batavia Oude Deli Senembah

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2