STILLC NO. 9 fel AGENDA De najaarsbeurs 1941. van allerlei aard LESLIE CHARTERIS 8 sup® ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1941. Pagina i Alkmaar, Donderdag. 25-JARIG JUBILEUM. Voor den heer G. Oukes, Pier- sonstraat alhier, was het vandaag een heugelijke dag. Vóór 25 jaar trad hij n.l. in dienst van dei Spoor wegen en zooals gebruikelijk is, werd deze dag feestelijk in den familiekring gevierd. Tal van bloemstukken w.o. een zeer fraai bloemstuk van het mannenkoor Orpheus, waarvan de heer Oukes bestuurslid is en al 25 jaar deel uitmaakt, telegrammen en brieven getuigden van het medeleven van velen. Des middags verscheen een de putatie van de afdeeling seinwezen om den jubilaris te complimenteeren. De chef, de heer Keesmaat, schetste in een warme toespraak den jubila ris als een goed kameraad, herin nerde er aan hoe hij steeds in Alkmaar heeft gearbeid en wel vier jaar bij „Weg en Werken" en 21 jaar bij het Seinwezen. Steeds was de arbeid voor den heer Oukes, die langs het geheele noorderkwar tier zweeft, een vreugde geweest. Als stoffelijk blijk van waardeering bood spr. den jubilaris van zijn kameraden een cadeau aan. SCHIPPER GOUDA t. Te Haarlem overleed op den leef tijd van 79 jaar de bij de Alkmaar- ders zeer bekende schipper A. Gou da, die meer dan een halve eeuw vanuit de Spaarnestad met zijn boot aan den Zijdam meerde en des Vrij dags vandaar weer naar Haarlem vertrok. Vele Alkmaarders zullen den stoe- ren werker, die voor eeuwig van ons is heengegaan, in vriendelijke herin nering blijven bewaren. Voor Gou da, die zijn bedrijf lief had, zal het zeker een voldoening zijn geweest te weten, dat zijn zoons het bedrijf voortzetten. DIERENBESCHERMING. In het Nassaukwartier verzorgt een licht cypersche poes in een kolenhok haar jongen. De eigenaar van de poes wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te melden bij den heer C. Verwer, inspecteur van Dierenbescherming, Baanstraat. HAUSSE IN HET SLAAN VAN BRONGAS-WELLEN. In vele plaatsen van ons gewest worden thans tal van gaswellen ge slagen. We noemen o.a. de Beemster, Wormer, Bobeldijk, Berkhout, Wog- meer, Heerhugowaard, Wieringer- meer enz. Bij informatie bleek ons, dat dit een merkwaardig tijdsver schijnsel is. Wel waren er hier en kele brongaswellen, maar in hoofdzaak maakte men ten platte- lande voor kookdoeleinden gebruik van petroleum, wat tengevolge van de bizondere omstandigheden nu in veel mindere mate mogelijk is. Waar eenigszins mogelijk gaan velen er nu toe over een brongas- wel te laten slaan. Hierbij komt dat de moderne brongas-kookinstallaties zeer geper- fectionneerd zijn, veelal zelfs van een oven voorzien. Ook is het zeer wel mogelijk dit brongas voor ver warming van het woonvertrek aan te wenden. De puttenboorder heeft evenwel ook met materiaal-moeilijkheden te kampen. Hierdoor komt het dat o.m. oude, buiten gebruik staande gasketels thans weer geld waard zijn, daar ze in veel gevallen, na eenige herstellingen ondergaan te hebben, bij brongasaanleg weer heel goed kunnen worden gebezigd. GESLAAGD. Voor het te Rotterdam afge nomen examen voor chemisch analyste, 2e gedeelte, slaagde mej. D. Bakker, alhier. SCHEIDSRECHTERS-CURSUS. De sub-commissie „Alkmaar" van de scheidsrechterscommissie der af deeling Noordholland van den N.V.B. heeft het plan opgevat een cursus voor candidaat-scheidsrech- ters te organiseeren. Daar er nog steeds een tekort is aan bekwame scheidsrechters, kan dit plan stellig worden toegejuicht. OCTROOI AANGEVRAAGD. Door den heer P. Bos Eyssen te Bergen is octrooi aangevraagd op een werkwijze voor het weer aan het wateroppervlak brengen van ge zonken duikbooten en een duikboot, die ingericht is om volgens deze werkwijze gelicht te worden. HOND VERSCHEURDE 40 KONIJNEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de hond van den heer W. B. te Warmenhuizen een ware slachting gehouden onder de konij nen. Bij verschillende eigenaars in het dorp heeft het dier een bezoek gebracht. De hokken werden ver nield en het gaas finaal stuk ge beten. Bij één eigenaar waren elf ko nijnen dood en verdwenen, bij een andere 10 stuks en bij diverse eige naren 2 stuks, enz. In totaal hebben ongeveer 40 konijnen het leven moe ten laten. De heer B. heeft inmiddels den hond af laten maken, doch niette min zal het waarschijnlijk een flinke schadepost voor hem beteekenen. De politie heeft de zaak in handen en proces-verbaal is opgemaakt. de het ar- zal een ALBERT DE BOOY IN HET GULDEN VLIES. De populaire zanger, Albert Booy, komt a.s. Zondgavond in Gulden Vlies zijn twintig-jarig tisten-jubileum vieren en het voor het Alkmaarsche publiek avond van groote vroolijkheid wor den. Want hij brengt een repertoire van verschillende aardige en popu laire liedjes. Verder zijn er aan het programma diverse attracties toege voegd waaronder het optreden van den gevierden conférencier Daan Hooykaas en ongetwijfeld zal de Albert de Booy-avond groote be langstelling trekken. TIJS WIJS EN BOLLETJE BINK OP DE PLANKEN. Kindervoorstelling in 't Gulden Vlies. Voor de jonge en ook oudere lezers en lezere'ssen van het geïllus treerde vervolgverhaal in De Tele graaf en H. N. v. d. Dag zijn de namen Tijs Wijs, Bolletje Bink, Jan netje Zeur en Akosklepios heel be kende namen. Gisterenmiddag waren al deze personen in levende lijve op het too- neel in 't Gulden Vlies te zien, toen het gezelschap van Jan Nooy hier een kindervoorstelling kwam geven van een stuk naar een deel van dit verhaal bewerkt. De zaal was geheel bezet met een luidruchtig mee levende kinderschaar. Op het programma stond het Avontuur in Waterhoven van Bolle tje Bink en den Wonderdokter, Men zag hoe Tijs Wijs bezoek kreeg van den zonderlingen dwerg Bolletje Bink, die zich eerst zoo eerlijk voor deed, maar later een handlanger bleek van den oplichter Dirk, die in het stadje kwam als de wonderdokter Akosplepios. Maar Tijs en Loutje Knip- schaar bleken slimme en handige burgers en wisten na tal van vroo- lijke avonturen, de oplichters te ont maskeren. Afgewisseld door zang en dans heeft het gezelschap het stuk in vlot tempo voor de jeugd doen leven. In Cor van Willigen heeft men voor den dwerg Bolletje Bink den juisten persoon gevonden. Hij speelde zijn rol in alle opzichten uitstekend. Willem Veltman was een prettige, gemoedelijke en toch slimme Tijs Wijs. Hij deed zijn naam eer aan. Zeer goed speelde ook Joh. v. d. Water als de wonderdokter. Verder noemen wij nog Jan Nooy als Loutje Knipschaar, Piet de Keizer als de burgemeester, Beppie Nooy als diens vrouw en Rina Blaaser als de baker Jannetje Zeur. Het jeugdige publiek leefde met het spel op het tooneel en soms ook in de zaal op enthou siaste wijze mee. Voor die jeugdige vrienden die gisteren geen» plaats konden beko men, volgt Zondag een herhaling. G. C. van Gulik. VERRICHTINGSPROEVEN VOOR WARMBLOEDPAARDEN. Niet te Alkmaar, maar te Middenmeet. In afwijking van het reeds ge publiceerde in het officieel orgaan van het warmblosdpaardenstam- boek wordt belanghebbenden erop gewezen, dat de verrichtingsproe- ven voor warmbloedpaarden wor den gehouden te Middenmeer op 30 September a.s., aanvang 10 uur en te Hoofddorp op 1 October, aan vang 11 uur. De verrichtingsproef wordt dus niet te Alkmaar gehouden. Eveneens is het voor de eigena ren van belang, dat alleen premie- paarden aan deze proef mogen deelnemen. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Frau im Strom (rom. dram.); hoofdrollen Hertha Feiler en Attila Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Vijf millioen zoeken een erfgenaam (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann en Leni Marenbach. Toegang boven 14 jaar. Alkm. BiosCoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer De blinde passagier (rom.); hoofdrollen Hilde Krahl en Attila Hörbiger. Toegang voor alle leeftijden. Vrijdag 19 September. 8 uur, Sted. Muziektuin, vergade ring N.S.N.A.P.; rede over Groot- Duitsch bewustzijn tegen Hollandsche engheid, door D. H. Querner. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Toen een nacht-patrouille van de maréchaussée-brigade Broek op Langdendijk Dins dagnacht óp haar ronde was, ontmoette zij een man, die met twee fietsen reed. Vanzelf sprekend werd hij aangehouden en over de herkomst van het tweede rijwiel ondervraagd. Het was ge vonden, verklaarde de man, maar nadat hij nog eenigen tijd was ver hoord, bekende hij, het rijwiel te hebben gestolen te Eenigenburg. De fietsendief, zekere S. uit Alk maar, werd ingesloten in het ar- restantenlokaal te Warmenhuizen en Woensdag naar het Huis van Be waring te Alkmaar overgebracht. VERDRONKEN. De 78-jarige C. R. te Grootebroek is tusschen schuit en wal te water geraakt en verdronken. Toen men hem vond, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Waarschijn lijk heeft de man, toen hij van uit zijn schuit aan land wilde gaan, mis gestapt met het noodlottige gevolg, dat hij in de ter plaatse diepe sloot is geraakt. WARMENHUIZEN. Vergadering Middenstand. - Woens dagavond hield de Algem. Midden stands vereeniging haar jaarvergade ring in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer P. Dissel, deelde bij de opening mede, dat de voorzitter van de Hanze er bij hem op had aangedrongen, om terzake de winkelsluiting zoo mogelijk één lijn te trekken. Het jaarverslag deelde mede, dat slechts één vergadering is gehouden, tevens een gecombineerde vergade ring waarin als spreker optrad de heer Volkmaars uit Den Helder. De vereeniging telt thans 20 leden, wegens vertrek heeft één ild bedankt, Een woord van dank werd gericht tot het vertrokken bestuurslid, den heer Jb. Slot, voor hetgeen hij in het belang van de vereeniging heeft gedaan. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Dissel; in de vacature-Slot werd gekozen de heer J. Wit; tot bode werd benoemd de heer C. Slikker. De heer H. Sötemann deelde als lid van de commissie tot nazien der rekening mede, dat alles in orde was bevonden, waarna den penningmees ter dank gebracht werd voor zijn beheer. De heer Nieuwland informeerde r,aar de winkelsluiting, waarop de voorzitter antwoordde, dat met in gang van 1 October is bepaald, dat 's morgens om 8 uur de zaken ge opend moeten wezen en 's avonds om 6 uur gesloten. Zonder - toestemming van den burgemeester mag men de zaak niet sluiten of gesloten houden, ongeacht de vraag of men artikelen ten verkoop heeft ja of neen. Na eenige bespreking werd be sloten om contact tes zoeken met het bestuur van de Floralia-vereeniging en om daarna een vergadering te be leggen, opdat het volgende jaar weer een Floralia-tentoonstelling kan wor den gehouden. OVERTREDINGEN DISTRIBUTIE BEPALINGEN. Door ambtenaren van den C.C.D. werd bij een alhier gehouden con trole op een met een paard bespan nen wagen 3 zakken met aardappe len in totaal circa 100 kilo aange troffen. Wegens verboden vervoer werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl de aardappelen in beslag zijn genomen. Op een onder de gemeente West woud gelegen boerderij werd door crisisambtenaren een hoeveelheid van circa 7 kg versch gekarnde bo ter aangetroffen, hoewel de eigena res der boerderij geen vergunning had tot het karnen van boter. De boter werd in beslag genomen. De rijskpolitie hield onder de ge meente Schagen een tweetal wielrij ders aan, die ieder een zak met aardappelen vervoerden op den ba gagedrager. Beiden weigerden te verklaren waar zij de aardappelen hadden gekocht. Proces-verbaal we gens verboden vervoer werd opge maakt, terwijl de aardappelen ver beurd zullen worden verklaard. BROEK OP LANGENDIJK. Indië een sprookjesland. - Voor de Woensdagmiddag in café Vijze laar gehouden filmvoorstelling, uitgaande van de vereeniging Oost en West, waar de film „Indië een waar sprookjesland" werd ver toond, bestond zeer veel belangstel ling. Er moest zelfs tweemaal een voorstelling worden gegeven, om dat de zaal te klein was, alle ge gadigde kinderen te bevatten. De film werd door den heer Adolf, oud-inspecteur van het onderwijs in N.-Indië, toegelicht. HEERHUGOWAARD. Gasaansluitingen. - De reeds lang gevoerde strijd om o.a. de de woningwetwoningen aan den Broekerweg aan de gasleiding aan gesloten te krijgen, gaat thans be ëindigd worden. De zichtbare tee kenen aan den kant van den weg wijzen er op, dat ook hier „werk in uitvoering" is. Inmiddels vernamen we dat on geveer half September als vermoe delijke aansluitingstijd reeds bij het begin der besprekingen genoemd was. Werkloosheid. - Door het op nemen van arbeiders vnl. in de winteraardappelcampagne is het aantal werkloozen, dat een paar weken geleden een tiental bedroeg, tot drie geslonken. Twee daarvan zijn in de werkverruiming, één in de steunregeling opgenomen. URSEM. Woningbouw. - Het uitbrei dingsplan van de gemeente is zoo ver gevorderd, dat men het „bouw rijp" kan noemen. Reeds zijn de rio- leeringsbuizen ^gearriveerd, zoodat nog déze week met het leggen daar van een begin gemaakt zal worden. De oorspronkelijke bedoeling was, dat de huizen in de eerste plaats bestemd zouden zijn voor ingezete nen van de gemeente Ursem, die daaraan tengevolge van den groo- ten woningnood ter plaatse de grootste behoefte hebben. Gedwon gen echter door de omstandigheden, heeft men hiervan voorloopig moe ten afzien en de woningen bestemd voor de Heldersche vluchtelingen. Het plan zal zooals het oorspronke lijk ontworpen was ten uitvoer ge bracht worden, zoodat, wanneer de Heldersche vluchtelingen vertrok ken zijn, de gemeente niet ontsierd zal zijn door een aantal noodwonin gen, doch in het bezit zal zijn van een complex woningen dat de schoonheid van Ursem in ieder op zicht zal vergrooten. De woningen, 24 in getal, zullen gebouwd worden ten N. van den Walingsdijk en ten Oosten van de r.k. kerk. Er tusschen zal een weg gelegd worden, die uitkomt bij de r.k. school, zoodat er een dorpskom geschapen zal worden, die Ursem nog niet rijk was. Verder komt de gemeente in het bezit van een vij ver, waarin verschillende soorten visch gekweekt zullen worden. De huizen hebben niet het gewo ne „woningbouw"-aspect, doch zul len, al naar gelang de plaats, als en kele en als dubbele woningen ge bouwd worden. De woningen zullen beneden twee kamers en een keu ken bevatten en boven vier kamers. De plannen van het geheel zijn ont worpen door den heer ir. Versteeg uit Den Haag. ZUIDSCHARWOUDE. Tuinbouwvereeniging „De Toe komst". De tuinbouwvereeniging De Toekomst te Zuidscharwoude vergaderde Woensdagavond in het lokaal van den heer W. Terburg. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., besprak in zijn openingsrede de afgeloopen periode. Tegen de prij zenpolitiek is steeds geprotesteerd. Een extraatje is er niet op overge schoten. De tuinders krijgen op deze manier geen reserve voor het inrichten van het bedrijf voor het komende jaar. Het Nederlandsche volk profiteert echter niet van de goedkoope groenten. Als er 20 cent per kg uien wordt berekend, terwijl de veilingprijs 4.5 cent is, gaat dit wel alle perken te buiten. Ook het koopen buiten de veiling om maakt de groenten duur. Spr. vond hef distributie-apparaat te duur. Hierna werd een bespreking ge houden over de werkzaamheden van den heer Bak, den vrachtvaar der, die bij deze besprekingen een toelichting gaf van zijn bedrijf. Men had waardeering voor het werk van den heer Bak, doch achtte het niet mogelijk, de leden te verplichten, van zijn diensten gebruik te maken. Ter sprake kwam de rattenbe strijding, waaraan door verschil lende tuinders te weinig gedaan wordt. Vervolgens werd een bespreking gevoerd over het bedanken van een iid nadat hem, wegens nalatigheid bij het ijshakken een boete was opgelegd. Deze boete is wel betaald. L-eïnformeerd werd, >f zoo'n lid zich nu bij een andere vereeniging kan aansluiten, bijv. Broek. De voorzit ter hoopte, dat die vereeniging ook solidair zal zijn. Het lid worden van een andere veiling is niet zoo ge makkelijk, want daarbij spreekt ook de N.G.F.C. een woordje mee. Het kroosscheppen werd hierna aan de orde gesteld. Voor veevoe der wordt er 2.50 per 1000 kg betaald, met een minimum-afname van 15000 kg. De moeilijkheid is, dat het kroos hier gemengd is en dus eerst gesorteerd zou moeten worden. Het is iets anders, als men gaat kroozen voor bemesting. Het zou al heel wat zijn, als iedere tuinder een dag met z'n arbeider aan het kroozen ging. De burge meester heeft ook ingezien dat het 't beste is, dat kroos voor bemes ting te gebruiken. De werkloozen zullen de volgende week beginnen met kroozen en de ingezamelde hoeveelheid zal worden verkocht. Verscheidene tuinders gaven zich voor afname op. Bij de rondvraag deelde voorzit ter nog mede, dat voor het thuis- halen van de kool gezamenlijk benzine wordt aangevraagd. Er kunnen nog opgaven worden- ge- laan. Ook stelt de Prov. commissie pogingen in het werk om méér licht en verwarming voor de koolschu- ren te verkrijgen. Het is echter noodig, dat iedere tuinder dit voor zichzelf bij het P.E.N. en den Voed- selcommissaris aanvraagt. Groote belangstelling. De belangstelling voor de Utrecht- sche najaarsbeurs 1941 is buitenge woon groot geweest, aldus mr. J. Milius, zakelijk directeur van de jaarbeurs, tot een redacteur van het A.N.P. Deze beurs heeft die van 1940 verre overtroffen en staat gelijk aan de voorjaarsbeurs 1941. Dinsdag al leen bezochten 16000 menschen van buiten Utrecht de beurs. Het per centage boeren hiervan is grooter geweest dan ooit. Er zijn 247 boe- renexcursies geweest tegen 130 van het vorig jaar, nog ongeacht de uit stapjes van boerenvereenigingen, die aan hun bezoek geen officieel ka rakter wilden geven en dus voor ons onbekend zijn gebleven. De boer is langzamerhand de waarde van een agrarisch beurs gaan beseffen. Van de op de beurs vertegenwoordigde branches hebben vooral de afdee- hngen verwarmingsindustrie, het handwerk en niet te vergeten de surrogaten het overstelpend druk gehad. De demonstraties, welke van overheidswege zijn gegeven moch ten zich verheugen in een uiterst druk bezoek. De voorlichtingsdiens ten van de verschillende departe menten hebben alle zonder uitzon dering uitstekend werd verricht. Het logies-vraagstuk is door de plaatse lijke V.V.V. schitterend tot oplos sing gebracht, Dank zij de mede werking van de overheid waren bij tijds allerhande voorzieningen ge troffen om een storing in de voed selvoorziening te voorkomen. EEN DUITSCH GESCHENK VOOR HET ARCHIEF TE MIDDELBURG. In een plechtige bijeenkomst heeft de commissaris-generaal voor be stuur en justitie, staatssecretaris dr. Wimmer, Maandagmiddag j.l. in ae abdij te Middelburg aan den rijksarchivaris van de provincie Zeeland, namens den rijkscommis saris, de origineele handschriften in zes foliobanden van perkament overhandigd van Benjamin Raule als geschenk van den Pruisischen minister-president aan het Neder landsche volk. Bij de overdracht waren o.m. aanwezig de gevolmachtigde van den rijkscomrrfissaris voor de pro vincie Zeeland, Kreisleiter Münzer, hooge vertegenwoordigers van de Duitsche weermacht, de leider van het Ministerialreferat voor hef archiefwezen, Staatsarchivdirektor dr. Vollmer, de commissaris der provincie Zeeland, de heer Diele- verdrijft U snel en zeker met Koker 12 sluits 50 cl. Proefdoosje 2 stuks 10 et man en de burgemeester der stad Middelburg, de heer Walre de Bordes. Met de zes folianten der handels- boeken van den Middelburgschen reeder Benjamin Raule keert een sprekend getuigenis van zijn le venswerk, dat de Duitsche en Ne derlandsche geschiedenis verbindt in zijn vaderland terug. Raule was in de zeventiende eeuw een groot koopman te Middélburg en mede regent van de provincie Zeeland, als hoedanig hij in de geschiedenis van zijn vaderland een rol van be- teekenis gespeeld heeft. Later was Raule eerste vlootvoogd van den grooten keurvorst. De zes folianten zijn handelsboeken, die een neerslag vormen van zijn economische acti viteit. In het bestek vaii de binnenkort beginnende groote uitwisseling van archiefstukken tusschen het Duit sche rjjk en Nederland krachtens welke op kameraadschappeljjken, objectieven grondslag aan elk landi zijn eigen archieven worden terug gegeven, zijn deze particuliere ar chiefstukken buiten het desbetref fende verdrag om als een geschenk van den Pruisisch .1 staat aan het rijksarchief te Middelburg over handigd. GEEN KORTING OP LOON IN WERKVERRUIMING. 's-G ravenhage, 17 Sept. De rijksdienst voor de werkverruiming heeft, ter beantwoording van een van verschillende zijden gestelde vraag, na gepleegd overleg met het college van rijksbemiddelaars, aan de burgemeesters een circulaire ge richt, waarin wordt medegedeeld, dat van het loon der in werkverrui ming te werk gestelde arbeiders geen korting ten behoeve van de zoogenaamde „vereveningsheffing" mag plaats vinden. RIJST MOET WORDEN INGELEVERD. 's-G ravenhage, 17 Sept. De Ned. Staatscourant bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij wordt bepaald dat hij, die rijst voorhanden of in voorraad heeft, verplicht is deze bij de stichting Nederlandsche meel centrale, te 's-Gravenhage, in te le veren, tot een hoeveelheid, op het tijdstip en op de wijze, als de direc teur van voornoemde stichting zal bepalen. Voor de rijst wordt een vergoeding toegekend, welke zal worden vast gesteld door den directeur van voor noemde stichting in overleg met den directeur-generaal van de voedsel voorziening. MOFFELOVEN UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een gewonde. Gisteravond is in de stofzuiger en ornamentenfabriek van de N.V. Thabor aan de Waldorpstraat te Den Haag door tot dusver onbe kende oorzaak een moffeloven in de Iskspuiterij uit elkaar gesprongen. In het lokaal waren vier arbeiders aan het werk, die allen tegen den grond werden geslagen. Een van hen, de 17-jarige B. van G., kreeg daarbij een hoofdwond en is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. DE UITREIKING VAN AARDAPPELKAARTEN. 's-Gravenhage, 18 Sept. De secr.- generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt be kend, dat er in het persbericht om trent de uitreiking van nieuwe aardappelkaarten een onjuistheid is geslopen. In het schema, waar de diverse categorieën van personen staan ge noemd, met de hoeveelheid kaarten, waarop zij recht hebben, staat onder a in de tweede kolom vermeld: Geboren na 1 October 1938. Dit moet zijn: Geboren na 1 Januari 1938. Dus personen, die geboren zijn na 1 'Januari 1938, ontvangen een U-kaart en een V-kaart. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. GESCHREVEN DOOR TEEKENINGBN VAN ALEXANDER RAYMOND STILLE No. 9 HEEFT WILBUR DENTON'S SNOER VAN 100.000 DOLLAR DE BENDE AF HANDIG GE MAAKT FIJN WERK OM DU) JUWEELEN TERUG TE KRIJGEN 'N BELOONING VAN 20.000 DOLLAR IS UITGELOOFD VOOR 'T TERUG BEZORGEN MAAR WAAROM HEBT GE NIEMAND GEARRESTEERD? LUISTER IK BEN KICK BERGNER EN IK MAAKTE ME VAN DIE JUWEELEN MEESTER IK ZAL ZE TERUG BRENGEN NAAR DENTON EN HEM VANMORGEN OM DE BELOONING VRAGEN IK HEB DEN JUWEELENDIEFSTAL BE- STUDEERD EN IK DENK. DAT ER HULP VAN BINNEN UIT WERD VERLEEND. DAAROM WIL IK ON-OFFICIEEL HET DENTON-HUISHOUDEN EENS BEKIJKEN. ALS DE ONFEILBARE DENKT. DAT WE HEM OP 'T SPOOR ZIJN. ZAL HLJ VOOR ZICHTIG ZIJN MAAR ALS HIJ DENKT DAT IK HEM DAT KOOPJE LEVERDE. DAN ZAL HLJ SPOEDIG ACHTER MIJ AAN ZITTEN. Ml IK ZOU GRAAG DEN HEER DENTON WILLEN SPREKEN IK HEB IN- BINNEN LICHTINGEN OVER ZIJN GESTOLEN JUWEELEN

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2