DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duitschland strijdt voor huropam Ononderbroken operaties in de Oekraine. Hevige strijd voor Leningrad. Roosevelt vraagt zes milliard dollar. Nieuwe aanval op Tobroek. Zware straffen tegen communisten. Onrust in Sjanghai, Nanking en Kanton. Nieuwe Sjah van Iran beëedigd, Bonaanwijzingen. Minder brood, meer aardappelen. Uitreiking aardappel- kaarten. ixtra zeep voor vuilen arbeid. COURANT. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote 143ste Jaaraana No 221 contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Vrijdag 19 September 1941 Dit nummer bestaat uit 4 pagina's. Het Duitsche legerbericht. Hoofkwartier van den Führer, 18 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In de Oekraine gaan de aan- valsoperaties ten oosten van den Dnjepr onweerstaanbaar voort. In den strijd om de verdedigings- installaties van Leningrad wer den groote successen behaald. Onderdeelen van een enkele divisie infanterie hebben alleen 119 kazematten bestormd. In het zeegebied van de Krim, voor het eiland Oesel in het La- dogameer, aan de monding van de Wolchow en in de Witte zee vaartuigen krachtig beschermd Britsch convooi aangevallen en ondanks den krachtigen afweer vier vijandelijke koopvaarders met een totalen inhoud van 25000 brt. tot zinken gebracht. Na een succesvol gevecht met de Britsche torpedojagers' keerden alle booten onbeschadigd terug. Bij de Faroer eilanden werd een groot koopvaardijschip door vliegtuigen, welke uitgestuurd waren voor gewapende verken- i ning der zee, in scheervlucht zwaar beschadigd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht haven werken in Zuid-Oost-Engeland gebombardeerd. Bij pogingen om heeft de luchtmacht drie trans-gisteren de bezette gebieden aan sportschepen, in totaal metende 3000 brt. tot zinken gebracht en 16 andere schepen zoo zwaar be schadigd, dat aangenomen kan worden, dat een groot deel van deze scheepsruimte verloren is gegaan. Bovendien werden een torpedojager, twee duikbooten en vier motortorpedobooten der Sovjets vernietigd. Motortorpedobooten hebben voor de Engelsche kust een door torpedojagers en bewakings- het Kanaal aan te vallen, verloor de Britsche luchtmacht achttien vliegtuigen. Hiervan werden 15 in luchtgevechten en drie door de luchtdoslartillerie neergeschoten. Drie eigen vliegtuigen worden vermist. Een gering aantal Britsche bom menwerpers heeft in den afge loopen nacht storingsaanvallen ondernomen op Zuidwest- Duitschland. Berlijn, 18 Sept. (D.N.B.) De strijd om de versterkingen van Leningrad is den 17en September onder taaien tegenstand van de Sovjets door de Duitsche troepen met succes voort gezet, naar het D.N.B. van militaire zijde wordt medegedeeld. Op ver scheidene plaatsen poogden de Sov jets door tegenaanvallen, die door zware pantserwagens werden ge steund, den Duitschen opmarsch te stuiten. Desondanks, gelukte het den Duitschen troepen nieuwe terrein- wnist te behalen. Een sterk verde digde stelling werd opgerold en tal rijke bunkers buiten gevecht ge steld. Een vrij groote plaats werd veroverd en een groot aantal gevan genen gemaakt. De Duitsche troepen bij Lenin grad hebben, naar een oorlogscor respondent meldt, een telegram op gevangen, dat uit de ingesloten stad naar Moskou was gezonden en dat den volgenden inhoud heeft: „Wij hebben geen brood en geen levens middelen meer. Waarvan moeten wij leven. Het volk kan niet langer hongerlijden, het volk houdt het niet uit". Het antwoord uit Moskou luidde: „Wij zullen zien, dat wij je lui brood en levensmiddelen stu ren". De Duitsche soldaten konden in dit verband alleen maar vaststel len, dat er voor Leningrad geen en kele toevoerweg meer is. De centrale sector. Berlijn, 18 Sept. (D.N.B.) Naar van militaire zijde wordt medege deeld, hebben de Sovjets op 16 Sept. de stellingen van een Duitsch regi ment infanterie in den centralën sector van het front aangevallen. Het doel was de herovering van een door de Duitsche troepen veroverd plaatsje. De bolsjewistische aanval werd met zware verliezen afgesla gen. Het D.N.B. meldt voorts successen van de Duitsche luchtmacht op alle fronten. De Sovjets verloren op 17 Sept. 69 vliegtuigen. Vier Duitsche toestellen worden vermist. Er werden militaire doelen te Moskou en Odessa aangevallen. In den centralen sector steunde de luchtmacht met succes de operaties. Voor de kust der Zwarte zee en op het Ladögameer werden oorlogs- en koopvaardijschepen der Sovjets door gevechtsvliegtuigen en stuka's met succes aangevallen. Het Finsche legerbericht meldt, dat bij luchtgevechten in totaal 9 Sovjetvliegtuigen verloren gingen. De Finsche staatspresident heeft den bevelhebber der Duitsche troepen in Finland, Gneraloberst von Falken- horst de hoogste Finsche orde, het grootkruis van Finlands witte roos met de zwaarden, verleend. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 18 Sept. (D.N.B.) De zwakke strijdkrachten van het Brit sche luchtwapen, die in den nacht van 17 op 18 September naar Z.W.- Duitschland vlogen, hebben geen noemenswaardig resultaat bereikt. Slechts in enkele plaatsen behoefde luchtalarm gemaakt te worden. Het geringe aantal brisantbommen en brandbommen, dat op kleine plaat sen zonder militaire beteekenis ge worpen werd, viel zonder uitzonde ring in het open land. Een bommen werper werd neergeschoten. Uitvoering leen- en pachtwet. Washington, 18 Sept. (D.N.B) In een boodschap, die den vorm heeft van een schrijven aan den voorzitter van het Huis van Af gevaardigden, heeft president Roosevelt het congres verzocht, een nieuw bedrag van 5.985 mil- lioen dollar toe te staan voor de tenuitvoerlegging van de leen- en pachtwet. De Washingtonsche correspondent van International News Service heeft in congreskringen vernomen, dat Roosevelt in de komende vier weken in het Amerikaansche con gres een voorstel zal indienen om de neutraliteitewet te herroepen, waar door een nieuwe strijd in het con gres over de Amerikaansche buiten- landsche politiek zal ontbranden. Verklaringen van Knox. Washington, 18 Sept. (D.N.B.) De minister van marine, Knox, heeft gisteren in de persconferentie ver klaard, dat de Amerikaansche vloot „alle methoden" zal gebruiken, om een veilige aankomst van het mate riaal voor de hulpverleening aan Engeland te garandeeren. Het kon vooieeren door slagschepen is slechts een der vele gebruikte methoden. Voor het eerst gaf de minister te verstaan, dat schepen en vliegtuigen der Ver. Staten op het N. deel van den Atlantischen, oceaan zullen wor den gebruikt. Op een vraag, of de Amerikaansche bescherming slechts gegeven zal worden tot een bepaald punt voor IJsland en of de schepen dan aan de Britsche bescherming zullen worden overgegeven, ant woordde Knox, dat het onverstandig en indiscreet zou zijn, nadere bij zonderheden mede te deelen. Op de vraag of de Britsche en geallieerde schepen, welke de haven van New- York zijn binnengeloopen, tot een convooi zullen worden samenge steld, gaf de minister slechts vage antwoorden. CIJFERS OVER ENGELSCHE VERLIEZEN. Berlijn, 18 Sept. (D.N.B.) Volgens de tot dusverre ontvangen berichten hebben de Engelschen vandaag 18 vliegtuigen verloren. Duitsche luchactie Duitsche bommenwerpers hebben ten W. van de Hebriden een tank boot van 7300 brt. en aan de Oost kust uit een convooi een transport schip van 10.000 brt. tot zinken ge bracht. Vijf koopvaarders en een torpedojager werden beschadigd. Voorts werden aanvallen gedaan op vliegvelden en haveninstallaties aan de O.- en Z.O.-kust. In N.-Afrika werden Tobroek en Mersa Matroe gebombardeerd, even als het vliegveld van Caïro. Spoorwegongeluk bij Brünn. (D.N.B.) - Op een station in een voorstadje van Brünn (Bohemen) stond gisterochtend een groote me nigte te wachten op een trein. In het halfduister was de menigte op een vrij spoor gaan staan. Plotse ling naderde op dit spoor een snel trein, die op de menschen in reed. 18 personen werden gedood. Enkele personen werden zwaar en ver scheidene licht gewond. Italicansch legerbericht. Rome, 18 Sept. (Stefani). In zijn weermachtbericht no. 471 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Aan het front van Tobroek in Cyrenaica zijn aanvallen van vij andelijke af deelingen afgeslagen. Duitsche vliegtuigen hebben de vesting Tobroek gebombardeerd, waarbij automobielen en barakken getroffen werden. Ook in den af geloopen nacht zijn Tripolis en Benghasi het doel van vijandelijke luchtaanvallen geweest. Er vielen eenige slachtoffers en er werd lich te schade aangericht. De bevolking van deze beide steden, die steeds bijzonder hst doel zijn van de aan vallen der vijandelijke luchtmacht, onderscheidt zich door haar rustige er. waardige houding. In de ver schillende sectoren van het gebied van Gondar was activiteit van onze vooruitgeschoven posten en van de artillerie. Vijandelke vliegtuigen hebben stellingen in Woltsjefit aan gevallen. Een der machines werd door ons luchtdoelgeschut neerge haald. Gisteren hebben Engelsche vliegtuigen bommen laten vallen en met machinegeweren geschoten op Licata (Agrigento), waardoor een tiental personen gewond werd en onbeteekenende schade werd aangericht. Een van onze koopvaar dijschepen heeft een vijandelijke machine brandend omlaag gehaald, Een duikboot onder bevel van den corvettenkapitein Emilio Berengan heeft in de Middellandsche zee met kanonschoten een vijandelijk vrachtschip van 3000 ton, gela den met automobielen, tot zinken gebracht. 's-G ravenhage, 18 Sept. In het proces tegen commu nisten uit Amsterdam heeft het Deutsche Obergericht in den Haag Donderdag vonnis geveld, 22 beklaagden werden veroordeeld tot tuchthuisstraf fen tot 12 jaar. Van het uit spreken van nog zwaardere straffen heeft men alleen af gezien, omdat de beklaagden geen leidende functionarissen waren en hun daden gepleegd zijn vóór 22 Juni 1941, den dag waarop de oorlog met de Sovjet-Unie begon. Wie na den 22en Juni 1941 communisti sche actie voert, heeft, zooals reeds bekend is gemaakt, de doodstraf te wachten. AMERIKAANSCHE ZEELIEDEN. New York, 19 Sept. (D.N.B.) On geveer 20.000 leden van het interna tionale verbond van zeelieden der Ver. Staten zijn in staking gegaan en 11 Amerikaansche koopvaardij schepen zijn dientengevolge in ha vens der Ver. Staten opgelegd. De zeelieden eischen een verhooging van de huidige risicopremie in de z.f. oorlogszone. Een ultimatum aan reeders en vakvereenigingen waarin geëischt werd een begin te maken met onderhandelingen om het ge schil bij te leggen werd afgewezen Het gevolg was dat een algemeene werkstading dreigde. Kapitein Con way heeft thans drie der schepen welke als gevolg van de staking zijn opgelegd overgenomen. De vloot- comissie der Ver. Staten had hem last gegeven beslag op deze vaar tuigen te leggen. Sjanghai, 18 September (D.N.B.) Aan den vooravond van de herden king van het conflict te Moekden zijn als gevolg van een bomaanslag te Nanking twee Japanners en 4 Chineezen gedood en 40 personen gewond. De onbekende daders wis ten te ontsnappen. Te Kanton zijn aoor een bomaanslag in een bios coop in de buurt van het hoofd kwartier van de Japansche marine 20 personen gedood. Door een an deren bomaanslag werd een restau rant en twee auto's, waarin Japan ners gezeten waren, vernield. Daar niet alleen in den afgeloopen nacht incidenten zijn voorgekomen, is in de stad de staat van beleg afgekon digd. Te Sjanghai is gistermiddag een vuurgevecht geleverd tusschen ter roristen en manschappen van de Japansche marine landingsbrigade. Drie Japanners werden geiwond, een .Chinees werd gedood. Een andere Chinees is heden door drie terroris ten, die wisten te ontkomen, dood geschoten. Alle bioscopen en vele plaatsen van vermaak zijn gesloten. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Sjanghai een aan slag gepleegd op twee Japansche kooplieden in de internationale nederzetting. Beide Japanners wer den door verscheidene schoten ge wond. Een van hen is reeds aan zijn verwondingen bezweken. De dader is ontkomen. Oproep van Tsjang Kai Sjek. Sjanghai, 18 Sept. (D.N.B.) - Uit Tsjoengking wordt gemeld, dat Tsjang Kai Sjek aan den vooravond van den tienden verjaardag van het incident van Moekden een open brief heeft gericht tot het Chinee- sche volk. Hij roept hierin het leger en het volk op, de inspanningen om de afgescheiden gebieden definitief terug te winnen, te verdubbelen en herhaalt opnieuw: „China legt de wapens niet eerder neer, voordat alle Japansche troepen zijn terug getrokken en de territoriale on schendbaarheid en administratieve souvereiniteit v. China zijn hersteld", Teheran, 18 Sept. (D. N. B.) Sovjet- Russische en Engelsche troepen zijn thans Teheran binnengerukt. De nieuwe Sjah heeft in het parle ment den eed op de grondwet en op den koran afgelegd. Naar Reuter meldt, heeft hij hier op een korte rede gehouden, waarin hij samenwerking van zijn regeering beloofde met Groot-Brittannië en de Sovjets. Verder verklaarde hij, dat de regeering voornemens is in sa menwerking met het parlement her vormingen in te voeren en gaf hij te kennen vast besloten te zijn in over eenstemming met het parlement te regeeren. Hij heeft besloten het bezit van zijn vader, waartoe een reusachtig grond bezit en vele andere rijkdommen behooren, aan den staat terug te geven. De Evening Standard schrijft, dat de status van den nieuwen Sjah zeer verschillen zal met die van zijn vader. Het Iraansche parlement zal een nieuwe grondwet moeten op stellen, welke de rechten van den Sjah nauwkeurig omschrijft. AMERIKAANSCHE LEENENG AAN DE SOVJETS. Washington, 18 Sept. (D.N.B.) De federal joans - administrator Jesse Jones heeft gisteren bekend ge maakt, dat de Ver. Staten aan de Sovjet-Unie een leening zullen ver strekken van honderd millioen dol lar voor de financiering van de aan- koopen van oorlogsmateriaal. Jones verklaarde, dat het een ver drag is over den aankoop van delf stoffen der Sovjet-Unie door de Ver. Staten. Reeds voor de levering der grondstoffen zal de Sovjet-Unie het geld uitbetaald krijgen. De Sov jet-Unie zal vooral mangaan, chroom, asbest en platina aan de Ver. Staten leveren. Ter dood gebracht. (D.N.B.) - Naar uit Algiers gemeld wordt, zijn daar gisterochtend twee Franschen, die wegens hoogverraad ter dood waren veroordeeld, doodgeschoten. Het Bulgaarsche antwoord. (D- N.B.) - De Sovjet-radio heeft mede gedeeld, dat de commissaris voor bui- tenlandsche zaken, Molotof, den Bui gaarschen gezant heeft gezegd, dat het antwoord der Bulgaarsche regeering van 10 September „onbe vredigend" was. Aanval op Deenschen kotter. (D.N.B.) - De Deensche kotter „Stjernen" uit Esbjerg is door ver scheidene Engelsche vliegtuigen aan gevallen. Het scheepje werd door een bom zoo zwaar getroffen, dat het na enkele oogewblikken zonk. Er vielen een doode en een gewonde. Poging tot doodslag. - Wegens poging tot doodslag op zijn echtge- noote is door de gemeentepolitie te Lunteren gearresteerd zekeren G. F. De man is ter beschikking van den officier van justitie te Arnhem ge steld. Hulpbesteller in arrest. - De politie te Amsterdam heeft een 24- jarigen hulpbesteller van de P.T.T. aangehouden, die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van ongeveer 1500. Het geld werd nog in' zijn bezit aangetroffen. Autobanden gestolen, - Uit een opslagplaats te Utrecht zijn dezer dagen een groot aantal autobanden gestolen. Te Soest werd thans een partij van deze banden aangetroffen en in beslag genomen. Twee ver dachten werden aangehouden. In keldeput verdronken. - In Banholt, gemeente Mheer (L.), is het vierjarig dochtertje van den land bouwersfamilie H. in een kelderput, waarin water was geloopen, geval len en verdronken. 's-Gravenhage, 10 Sept. Voor het tijdvak van Zondag 21 tot en met Zaterdag 27 Sept. zijn als nieuwe bonnen aangewezen: voor brood of gebak, vleesch of vleeschwaren en melk de nummers 36 en voor aard appelen bon 37 reserve. De aangekondigde verminde ring van het broodrantsoen gaat met deze periode in. Op de bon nen 36-4 brood zullen de ge wone 4 rantsoenen verkrijgbaar zijn, doch voor de overige bon netjes 36 brood zal in plaats van 1 rantsoen de volgende week ^55 rantsoen worden verstrekt. Tengevolge hiervan wordt de wekelijksche hoeveelheid brood: voor kinderen tot en met 3 jaar 900 gram, voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar 1800 gram, voor kinderen van 14 tot en met 20 jaar, 2000 gram en voor vol wassenen 1800 gram. Daartegenover staat een ver hooging van het aardappelrant-' seen met 1/2 kilo. Zoodat op bon 37 reserve 31/2 kg aardappelen gekocht zal kunnen worden. BERGEN. Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de uitreiking van nieuwe aard- appelkaarten alleen voor personen, die in Bergen ingeschreven staan (zie de dagbladen) zal plaats vin den op het Distributiekantoor, Kerk straat 2, alhier op: Maandag 22 Sept. letter A 9-10 uur, letter B 10-12 uur, letter C en D 14-15 uur, letter E en F 15-17 uur: Dinsdag 23 Sept. letter G 9-10 uur, letter H 10-11 uur, letter I en J 11- 12 .uur, letter K 14-17 uur; Woensdag 24 Sept. letter L 9-10 uur, letter M 10-12% uur, letter N 14-15 uur, letter O en P 15-17 uur Donderdag 25 Sept. letter R 9-10 uur, letter S-Sl 10-12% uur, letter SI en T 14-15 uur, letter U en V 15- 17 uur; Vrijdag 26 Sept. letter W 9-10 uur, letter IJ en Z 10-12% uur. Alle distributiestamkaarten mede- nemen. Afhalen der kaarten mag niet ge schieden door personen beneden den leeftijd van 16 jaar. KOEDIJK. Hierdoor wordt bekend gemaakt, dat de NIET-IN GESCHREVEN TELERS VAN AARDAPPELEN, die 5 are of meer klei .grond of 10 are of meer zandgrond bebouwen, zich in verband met de uitreiking van nieuwe aardappelkaarten moeten aanmelden ten gemeentehuize op Maandag 22 September 1941, v.m. tusschen 9 en 12 uur. Daarbij moeten de distributie stamkaarten van henzelf, hun ge zinsleden en hun inwonend perso neel worden overgelegd. PERSOONLIJKE verschijning is NIET noodzakelijk. Iemand, die aan dezen oproep geen gevolg geeft, stelt er zich aan bloot, bij uitreiking van nieuwe distributiebescheiden niet in aan merking te komen voor het ontvam gen van deze nieuwe bescheiden. In den loop der week zal een nieuwe bekendmaking verschijnen, waarin de data en uren staan ver meld, waarop de nieuwe aardappel- kaarten zullen worden uitgereikt. Uitreiking zeep wegens vuilen arbeid. Vanaf Maandag 22 September a.s. kan ter secretarie een formulier MD 80 worden afgehaald tot het aanvra gen van zeep wegens vuilen arbeid voor de maanden October en No vember 1941. ALKMAAR. De BURGEMEESTER van ALK MAAR maakt bekend, dat vanaf MAANDAG 22 SEPT. 1941 door den Distriibutiedienst ALKMAAR, een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van Aardappel- kaarten U, V, W en X. De kaarten mogen slechts worden uitgereikt aan personen, die zijn opgenomen in het Bevolkingsregis ter van de Gemeente Alkmaar. Aan houders van distributiestam kaarten, geboren na 1 Januari 1938 zal 1 U-kaart en 1 V-kaart worden uitgereikt. Aan houders van distributiestam kaarten, geboren na 1 Januari 1928, doch vóór 2 Januari 1938, zullen 2 U-kaarten en 2 V-kaarten worden uitgereikt. Aan houders van distributiestam kaarten, geboren na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, zullen 3 U-kaarten en 3 V-kaarten worden uitgereikt. Aan houders van distributiestam kaarten, geboren vóór 2 Januari 1921, zullen 2 U-kaarten en 2 V- kaarten worden uitgereikt Aan personen, die binnen de ge meente Alkmaar zwaun ar beid verrichten, word tl U-kaart extra verstrekt. Aan personen, die binnen de ge meente Alkmaar zeer zwaren arbeid verrichten, worden 2 U- kaarten extra verstrekt. Deze personen behoeven vooï het in ontvangst nemen van huni extra kaarten dus niet in het Be volkingsregister van de Gemeente Alkmaar te zijn opgenomen. Bovendien zal aan elke houder van een vetkaart 1 W-kaart en X-kaart worden uitgereikt. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: Letter A, C, D, E of F op Maandag 22 September 1941. Letter B op Dinsdag 23 September 1941. Letter G of H op Woensdag 24 September 1941, Letter I, J of K op Donderdag 25 September 1941 Letter L, M of N op Vrijdag 26 September 194L Letter O, P, Q, of R op Maandag 29 September 1941. Letter S, T of U op Dinsdag 30 September 1941. Letter V, W, X, IJ of Z op Woensdag 1 October 1941. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: Ie. In het Schoolgebouw aan de Brillesteeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2e. In de voormalige Keetkolk- school, ingang Westerkolk- straat. Er wordt hierbij met nadruk de aandacht op gevestigd dat de extra U-kaarten voor personen, die zwa ren of zeer zwaren arbeid verrich ten, uitsluitend worden uitgereikt in het SCHOOLGEBOUW AAN DE BRILLESTEEG. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van 912 uur v.m. en van 15 uur n.m. De Distributiebescheiden worden alleen uitgereikt op vertoon van de Distributiestamkaart. Aan kinderen beneden 16 jaar worden geen distributiebescheiden fgegeven. Men dient de kaarten af te halen op den dag, welke daarvoor is aan gegeven. Alkmaar, den 18en September 1941. De Burgemeester voornoemd: F. H. VAN KINSCHOT. - Vrouw overreden. - Gistermid dag is te Den Haag de 58-jarige voetgangster H. van L.W. op de Vaillantlaan bij het oversteken door een gespan overreden en vrijwel op slag gedood. 3000 verduisterd. - Bij de po litie te Leiden heeft zich aangemeld de 30-jarige H. A. K., ambtenaar bij den gemeentelijken dienst voor so ciale zaken, die zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer drieduizend gulden. K. had deze gelden onder zijn berusting, van de Nederland- che Heidemaatschappij, welke be stemd waren voor den aankoop van rentezegels, ten behoeve van arbei ders in de werkverschaffing. De leider van den Distributie- dienst ALKMAAR maakt bekend, dat vanaf Maandag 22 September 1941 t/m Vrijdag 26 September 1941 (tusschen 912 uur of 1.304 uur) bij den Distributiedienst Breedstraat 40 formulieren ter verkrijging van extra zeep wegens „vuilen arbeid" kunnen worden afgehaald. Deze formulieren moeten uiterlijk October 1941, geheel ingevuld, weer bij den Distributiedienst zijn ingeleverd. Alkmaar, 19 September 1941, De Leider voornoemd, H. BAKKER.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1