Klompertje Klomp I Regeling brandstoffendistributie herzien. Kief: een nieuwe mijlpaal. RADIOPROGRAMMA Interessante grepen uit het programma van den dag. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN Pagina 3. XE BOSKOOP EN OMGEVING heerscht een groote exportdrukte in de tallooze boomkweekerijen. Duitschland is wel de grootste afnemer en vele han den vinden werk in het rooien en voor verzending gereed maken der boompjes en struiken. (Polygoon-Hof) HET ONTSMETTEN VAN POOTAARDAPPELEN VOOR HET VOLGEND JAAR. De Landbouw- voorliehtingsdienst zorgt er voor, dat via de consu lenten de tuinders aangaande dezen arbeid vakkun dig worden ingelicht. De te ontsmetten aardappelen worden in een ton met ontsmèttingsstof gedompeld. (Polygoon-Kuiper) NA DE INNEMING DOOR DE DUITSCHE TROEPEN, worden de straten van de stad door pantserafweergeschut beschermd. Weltbild-Poly goon - Sr-i'*» OVERTOCHT OVER DE LOWAT. Nadat de lichte Duitsche wapens, al in stelling zijn gegaan, wordt de bereden artillerie overgebracht. (Orbis-Holland) Redelijk verdeelde vermindering. 's-Gravenhage, 27 September. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende be kend inzake de distributie van vaste brandstoffen. Tengevolge van de zorgelijke kolenpositie is het noodzakelijk gebleken een bezuiniging in de ontworpen distributieregeling voor vaste brandstoffen aan te brengen. Als gevolg van deze bezuiniging zullen verschillende rantsoenen moeten worden verminderd en voorgenomen extras verstrekkingen géén doorgang kunnen vinden. Ten einde echter te voorkomen, dat de beoogde rantsoenvermindering op de eene categorie verbruikers zwaarder drukt dan op de andere, is thans een nieuwe verdeeling dei- vermoedelijk beschikbare hoeveel heden opgesteld, waarbij getracht is aan alle verbruikers een rantsoen te verstrekken, waarmee aan zekere verwarmingseischen kan worden voldaan. Het oorspronkelijk opgezette plan had tot doel te bereiken, dat: ver bruikers in de categorie „haarden en kachels" met 1 t./m. 4 kamers één kamer gedurende den winter zouden kunnen verwarmen; verbruikers in de categorie „haar den en kachels" met meer dan 4 kamers één kamer gedurende den winter zouden kunnen verwarmen pn zoo jiu en dan in een tweede ka mer zouden kunnen stoken; verbruikers in de categorie „cen trale verwarming" hun verwarming matig zouden kunnen stoken, ook indien zij een groot huis bewonen. Bovendien zou een toeslag gege ven worden, indien een- huis meer dan twee vrijstaande buitenmuren bezat. Richtlijnen voor de nu vast gestelde regeling. Thans zal evenwel getracht wor den zoodanige rantsoenen te ver strekken, dat: 1. Alle verbruikers in de cgtegorie „haarden en kachels" één kamer gedurende den winter zullen kunnen verwarmen, zoo dat geen onderscheid tusschen de verbruikers al naar gelang hun huis 1 t./m. 4 of meer dan vier kamers telt, meer zal wor den gemaakt, 2. Alle verbruikers in de categorie centrale verwarming" de ver warming metbetrachting Van de uiterste zuinigheid zullen kunnen stoken en tijdens een eventueele vorstperiode bevrie zing van het buizennet kan worden voorkomen. De toeslag voor groote huizen zal daarbij niet worden verstrekt. De toeslag voor de huizen met meer dan twee vrijstaande buitenmuren is voor beide cate gorieën komen te vervallen. In verband met het bovenstaande dienen verbruikers, die een kaart J (1 tot en met 4 kamers) of K (meer dan 4 kamers) hebben ontvangen, er rekening mede te houden, dat hier van nog ten hoogste acht bonnen, elk voor een eenheid vaste brand stoffen, zullen worden aangewezen, zoodat voor het geheele stookseizoen voor houders van kaarten „J" maxi maal elf en voor houders van kaar ten „K" maximaal twaalf eenheden vaste brandstofffen zullen beschik baar worden gesteld. Voor verbruikers, die een kaart „L" (centrale verwarming) hebben ontvangen, zullen ten hoogste nog 27 bonnen worden geldig verklaard, waardoor een maximum van 38 een heden bereikt wordt. Waar een ver-mindering van boven genoemde rantsoenen niet uitgeslo ten is, dient de grootste zuinigheid te worden betracht. Zooals reeds hierboven is mede gedeeld, heeft bij de vaststelling van de rantsoenen de bedoeling voorgezeten, dat in het algemeen alle verbruikers één kamer zul len verwarmen. Er doen zich echter zeer vele gevallen voor, waarin verwarming van meer dfen één kamer noodzakelijk is, namelijk van bepaalde kamers of ruimten, welke voor bijzondere doeleinden bestemd zijn. Onder deze ruimten voor bij zondere doeleinden worden ver staan: kantoren aan huiis, winkels, spreek- en behandelingskamers van artsen, enz. Ruimten met bijzondere doeleinden. Voor de huizen, die gestookt wor den met haarden en kachels is de regeling voor de verstrekking voor ruimten met bijzondere doeleinden reeds bekend, terwijl de regeling voor pensionhouders en kamerver huurders in de categorie „haarden en kachels" eenige dagen gelegen is gepubliceerd. Tengevolge van de omstandigheid, dat de verstrekking voor ruimten voor bijzondere doeleinden voor verbruikers in de categorie „cen trale verwarming" viel onder de re geling inzake den toeslag voor groote huizen, was het aanvankelijk niet noodzakelijk om yoor de ver warming van ruimten voor bijzon dere doeleinden een aanvulling op de bestaande .distributieregeling te ontwerpen. Nu echter de toeslag voor groote huizen in de categorie „centrale verwarming" niet zal worden gegeven, is voor de extra verstrekking voor deze ruimten een nieuwe regeling gemaakt, waarin bovendien de toewijzing voor pen' sion en kamerverhuur is opgeno men. Deze règeling is eveneens van toepassing op flats, waarin 4 of minder flat- of étagewoningen door middel van één centrale ver- warmingsinstallatie worden ver warmd en waarvoor tot nu toe slechts één bonkaart L. is uitge reikt. Volgens de ontworpen regeling wordt alléén een extra rantsoen ge geven voor ruimten met bijzondere doeleinden, waar radiatoren aanwe zig zijn, echter slechts voorzoover de inhoud van deze ruimten samen met den inhoud van de overige ver trekken, waar radiatoren zijn, groo- ter is dan 300 kubieke meter. Heeft men dus b.v. een kantoor aan huis, dat voor een extra yer- strekking in aanmerking komt, maar is de inhoud van kantoor en woonvertrekken samen kleiner dan 300 kubieke meter, dan wordt de toeslag niet gegeven. Is de in houd van kantoor en woonvertrek ken,samen b.v. 400 M3., terwijl de inhoud van het kantoor 200 M3. be draagt, dan wordt slechts een toe slag voor het kantoor gegeven op basis van 100 M3., daar de toeslag immers slechts wordt verstrekt voorzoover de inhoud/van de ruim te voor bijzondere doeleinden teza men met den inhoud van de overige vertrekken, waarin radiatoren aan wezig zijn, grooter is dan 300 M3. Verbruikers in de categorie „cen trale verwarming" met ruimten voor bijzondere doeleinden, waarin géén radiatoren aanwezig zijn, vallen niet onder bovenstaande regeling. Voor hen wordt evenwel de moge lijkheid geopend om voor de ruim ten met bijzondere doeleinden toch een toeslag te verkrijgen. Zij dienen zich hiertoe vó r 15 October a s. tot den plaatselijken distributie- dienst te wenden. Zij komen evenwel alleen in aan merking voor een extra verstrek king, indien de inhoud der woon vertrekken, waarin radiatoren aan wezig zijn tezamen met den inhoud der ruimten voor bijzondere doel einden grooter is dan 300 M3. Nieuw aanvraagformulier. De verbruikers in de groep „cen- ,trale verwarming", die volgens de oude regeling in aanmerking kwa men voor een extra toeslag voor buitenmuren of< huizen, waarvan de totale kubieke inhoud van de door een radiator voorziene vertrekken meer bedraagt dan 300 M3. hebben in sommige gevallen reeds aan vraagformulier MD 114, waarop de gegevens, benoodigd voor de bere kening van dezen extra toeslag wa ren vermeld, bij de plaatselijke dis tributiediensten ingediend. Deze aanvragen zijn thans ongel dig verklaard. In yerband hiermede dienen de verbruikers in de cate gorie „centrale verwarming" die op grond van het bovenstaande in aan merking meenen te komen voor een extra toeslag voor ruimten voor bij zondere doeleinden, een nieuw aan vraagformulier MD 120 op nader door de plaatselijke distributiedien sten bekend te maken tijdstippen bij deze diensten af te halen. ZAAIT MEER WINTERGRAAN. 's-Gravenhage, 27 Sept. Wil Neder land zichzelf kunnen voeden, dan dient voor 1942 rond 400.000 H.A. broodgraan uitgezaaid te worden. Voor 1941, zoo zegt het Productieslag manifest van deze week, uitgaande van de commissie dr. Posthuma o.m., bedroeg de uitzaai 311.000 H.A. win tergraan en 67.000 H.A. zomergraan. Totaal 378.000 H.A. broodgraan. Dit beteekent dus, "dat voor 1942 nog meer wintergraan uitgezaaid moet worden dan voor 1941. Vervolgens geeft het manifest aanwijzingen over de kwaliteit van het zaad en de wijze van bewerking van het land. Het besluit met een oproep om zooveel mogelijk grasland, dat yoor bebou wing geschikt is, te-schèuren. Sieraden gestolen. - Tijdens een korte afwezigheid van de bewo ners, de familie D., hebben inbre kers zich Donderdagavond door ver breking van een ruit, toegang vér- schaft tot een villa, gelegen aan den Amersfoortsclien Straatweg te Soes- terberg. 225 aan contanten en een hoeveelheid sieraden ter waarde van 5000 benevens alle distributiebe scheiden werden gestolen. DE NATIONALE JEUGDSTORM BESTAAT 7 JAAR. Gisteren werden in het geheele land bijeenkomsten gehouden door den nationalen jeugdstorm ter herdenking van het 7-jarig bestaan. Aan 1200 leden van den jeugd storm, die voor Mei 1940 tot deze organisatie behoorden is een eere- draagteeken uitgereikt. Via de radio werden de bevelen tot het uitrei ken ervan gegeven, terwijl de bij eenkomsten overal een uniform verloop hadden. Te Arnhem, waar de oudste jeugdstormgroep is ge vestigd, droeg de herdenking een bizonder karakter. Hier reikte de hoofdstormer, de heer C. van Geel kerken, persoonlijk de eereteeke- nen uit. Tot de eeregasten behoorden o.a. Reichsreferentin dr. Jutta Rüdiger, leidster van den Bund Deutscher Madel^. Hauptbannführer dr. H. Lindenburger, leider der Hitler- jugend in Nederland en nog ver schillende andere Duitsche en Ne derlandsche functionarissen van H. J; B. D. M. en jeugdstorm. Na een toespraak over de histo rie van den jeugdstorm volgde een rede van den hoofdstormer, den heer C. van Geelkerken. Hij zeide o.m. dat de jeugdstormers de ge heele Nedei-landsche jeugd willen samenvatten in een organisatie met een ideaal. Na gesproken te hebben over de geschiedenis van den jeugdstorm van 1936 tot ,1940 besloot spr..: „De jeugd zal zich niet laten ophouden om haar taak te verrichten. Het Nederlandsche volk dient de nat. jeugdstorm de hoop en de toe komst van ons volk in het nieuwe Europa met trots te zien mar- cheeren. Houdt dezen marsch niet op, vertraag hem niet, want dank zij deze jeugd zal Nederland een eervolle plaats in het nieuwe Europa weten te veroveren." Hierop werden de eeredraagtee kens uitgereikt, het eerste aan den hoofdstormer, die het stamboek' nummer 1 draagt de andere aan de overige Voortrekkers uit deze streek. Tenslotte bood schout M. Jarisen namens het hoogere kader den hoofdstormer een eeredolk aan en hopma- "Knaap las een boodschap voor van den leider der N.S.B., ir. Mussert, waar in deze de jeugdstormers oproept mee te bouwen aan het nieuwe Europa en daarbij de traditie van kracht en moed, van eerewoord en openhartigheid van ons volk hoog te houden. Hierop volgde een marsch door de stad en werd voor den hoofdstormer gedefileerd. BURGEMEESTRSBENOEMINGEN IN, LIMBURG. 's-Gravenhage, 27 September. Het rijkscommissariaat maakt be kend: 7 De commissaris-genenaal voor bestuur en justitie heeft op grond van art. 3 der verordening nr. 108/40 (4e verordening over be stuursrechtelijke maatregelen) te zamen met artikel 4 lid 1 der ver ordening nr. 3/40 over de uitoefe ning der regeeringsbevoegdheid in Nèderland den burgemeester in Heer en Cadier en Keer, mr. A. M. P. Thomassen, onder gelijktijdig eervol ontslag uit deze functie tot burgemeester in Kerkrade benoemd Voorts heeft de1 secretaris-generaal voor bestuur en justitie tot burge meesters benoemd: den heer M. F. L. A. Welters in Tegelen tot burge meester van Sittard, mr. J. H. Zanders, advocaat en wethouder te Venlo tot burgemeester van Venlo, den heer A. den Rooyen, gemeente' ambtenaar eryleider van het distri butiebureau in Roermond tot bur gemeester van Echt, den heer J. Roesener-Manz in Valkenburg tot burgemeester van Heer en Cadier en Keer en den heer A. M. J. A. Regout in Utrecht tot burgemees ter van aasbree. Tevens heeft de commissaris- generaal voor bestuur en justitie den burgemeester, mr. A. M. P. Thomassen belast met de voorloo- pige waarneming der zaken van den burgemeester in Broeksittard en in Nieuwstad en den burge meester A. den Rooyen met de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester jn stevens- weert en in Ohe en Laak. BUREAU WAPENREGISTRATIE OPGERICHT. 's-Gravenhage, 27 Sept. De laatste jaren valt een steeds grootere wille keur in het voeren van familiewapens op te merken. Steeds meer families, die vroeger geen wapen voerden, gaan, inplaats van een nieuw familie wapen te laten ontwerpen, er toe over, het wapen te voeren van ge slachten waarmee zij slechts den naam gemeen hebben. Dat dit op den duur tot zeer ongewenschte toestanden moet leiden, ligt voor de hand. Het Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde heeft daarom thans ook deze uiting van familiesaamhoorig- heid onder zijn bescherming ge nomen. Het meende dit het beste te kunnen doen door instelling van een Nederlandsch Bureau voor Wapen registratie. Bij dit bureau zal het mogelijk zijn de juistheid van een oud familiewapen te laten onderzoe ken en na gebleken juistheid te laten vastleggen. Van deze inschrijving zal een certificaat worden afgegeven, dat tevens een afbeelding van het wapen bevat. Bovendien zullen de aldus ge registreerde wapens gepubliceerd worden in een op bepaalde tijden verschijnend „Nederlandsch Wapen boek". Ook nieuw ontworpen wapens zullen bij het Bureau in het Neder landsch Wapenboek kunnen worden ingeschreven. Teneinde over alle beschikbare ge gevens omtrent Nederlandsche fami liewapens te kunnen beschikken, heeft het Bureau zich de medewer king verzekerd van de grdote wapen collecties in den lande, de verzame lingen Muschart en Steenkamp, die van het Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde en enkele kleinere verzamelingen. 102-jarige overleden. - Op 25 Sept. j.l. had mevr. de weduwe van Eyk-van Leeuwen te fien Haag haar 102 den verjaardag gevierd. Giste ren is, vermoedelijk mede ten ge volge van de op dezen dag doorge stane emoties, overleden. N.S.N.A.P.-ACTIE TOT NADER ORDER GESTOPT. De persdienst der Nat. Soc. Ned. Arb. Partij deelt mede, dat naar aanleiding van publicaties van de leider dér N.S.B., ir. A. A. Mussert, in hoofdzaak inhoudende, dat de N.S.N.A.P. de N.S.B. zou onder mijnen en dat daardoor de verwij dering grooter zou worden tusschen het Duitsche en het Nederlandsche volk, dr. E. H. van Rappard, de leider der N.S.N.A.P., heeft be paald, dat de* N.S.N.A.P. het tegen deel van deze beweringen wil be wijzen door de N.S.B. de volle kans te geven ongehinderd de toenade ring en verzoening tot stand te brengen tusschen beide volken. Daartoe legt de N.S.N.A.P. haar werk neer tot nader order. ONTSMETTING VAN TARWE MET WARM WATER. Bij enkele oriënteerende proeven is gebleken, dat dit jaar verschil lende partijen tarwe de warmwater behandeling niet verdragen. Kiem- kracht-verlagingen van 75 procent en meer kwamen voor. Vandaar, dat de Plantenziekten- kundige Dienst er nogmaals de aan dacht op vestigt om, alvorens tot behandeling van een partij over te gaan, een klein monster te behandè- len en hiervan de kiemkracht te bepalen. Verder kan aangenomen worden, dat partijen, waarin schot optreedt, zeer gevoelig zijn, zoodat het aanbeveling verdient deze direct reeds van de behandeling uit te sluiten. Geschiedt dit niet dan moet in ieder geval vooraf onderzocht worden of ze een behandeling kun nen verdragen. (Van onzen Haagschen - correspondent). De geweldige slag ten Oosten van Kiëf, wellicht de grootste, die de wereldgeschiedenis kent, is beëin digd. Een nieuwe beslissende stap op den weg naar de vernietiging van het barbaarsche bolsjewisme is ge daan. Reeds na den vorigen grooten slag -in den strijd tegen de Sovjets bij Bialystok en Minsk werd hetduidelijk, dat de Sovjet-Unie ten doode opgeschreven was. Door die groote overwinning van Duitsch land en zijn bondgenooten immers werd den Sovjets de kans ontnomen, nog met eenig succes tot den aanval te kunnen overgaan iets wat toch op zichzelf al van beslissende betee- kenis is in eiken oorlog. De operaties bij Kiëf hebben bewezen, dat reeds in Bialystok de kiem der vernieti ging voor het bolsjewisme was ge legd. Zelfs een land als de Sovjet- Unie, met een schier oneindige hoe veelheid menschmateriaal, zal twee van dergelijke beslissende slagen, waarbij het alleen in den laatsten reeds meer dan 50 divisies verloor, niet kunnen overleven. Hoezeer reeds de slag Bialystok een breuk bracht in de militaire macht van Stalin's horden, kan blijken uit het feit, dat de buit in den slag bij Kiëf, hoewel om den drommel niet gering (665.000 ge vangenen; 885 pantserwagens; 3718 stuks geschut) al niet meer zoo enorm groot was als onlangs bij Bia lystok. En dat terwijl de slag bij Kiëf in de. annalen der krijgsge schiedenis zal worden opgeteekend als zijnde wellicht de grootste, die tot nog toe in deze immers oorlogs- zwangere wereld plaats vond. Zélfs de geweldige slag bij Tannenberg uit den vorigen oorlo'g, waarin de groote veldheer Hindenburg over zijn machtige tegenstanders zegevierde, kan de vergelijking met Kiëf en ook met de drie andere groote veld slagen uit den huidigen oorlog: Kutno, waar het lot van Polen werd bezegeld; Vlaanderen en Artois, waar Frankrijk's nederlaag begon; en de reeds genoemde slag bij Bialystok en Minsk, waardoor de Sovjetaanval op Europa werd verijdeld niet doorstaan. Tenslotte moge bij deze Duitsche zege nogmaals worden bedacht, welk ontzettend lot Europa en dus ook Nederland zou zijn ten deel ge vallen, indien de overwinning aan de andere zijde ware geweest. In het licht van alles, wat wij in den loop der jaren over Rusland hebben ge hoord ten aanzien van kerk- en ge- loovigenvervolging, van deportatie en uitmoording, van beestachtigheid en ontrechting, moet toch iedere wel denkende Nederlander dankbaar zijn voor dit verloop der krijgsverrichtin gen, zelfs al heeft het „bevriende" Engeland den Sovjet-barbaar thans aan de beschaafde borst gedrukt uit een nooif te verontschuldigen egoïsme en opportuniteit, en al wringt de Aartsbisschop van Canter bury zich in even onbegrijpelijke als' veroordeelenswaardige bochten om zijn zegen aan de Sovjet-Unie te ver antwoorden. Varkenspest. - Naast de ge- vreèsde veeziekte, het mond- en klauwzeer, zijn in de Vecht- en Veenstreek thans ook verscheidene gevallen van varkenspest geconsta teerd. Een tiental dieren viel reeds aan deze ziekte ten offer. Dcodelijk ongeval. -- Zaterdag middag is op het Burgemeester Hoffmanplein te Rotterdam een 9- jarige knaap J. Fr. Steele door een vrachtauto overreden en zoo ernstig gewond, dat hij gistermorgen is overleden. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 11— Voordracht. 11.20 Amabile-sextet 12.O. Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Zang met pianobe» leiding. 1.30 Ensemble Bandi Balogh en gr.pl. 2.30 Lichte toets. 3.30 Piano- voordr. 4— Gr.pl. 4.45 Voor de jeugd. 5.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 De Ramblers. 6.Voor de werkende vrouw. 6.15 Boyd Bachman en zijn orkest. 7. Act. halfuurtje. 7.30 Orgelconcert en zang. 8.Radiotooneel. 8.45 Omroep- Opera-orkest en solist. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.10.15 BNO, Eng. uitz.: Economie News from Holland. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8— Zie Hilversum I. 8.BNO: Nieuws ber. 8.15 Gr.pl. 10— Morgenwijding. 10.15 Pianovoordr. 10.40 Voordracht. 11— Zang met pianobegeleiding. 11.20 Orgelconcert. 12.Frans Wou ters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Ensemble Rentmeester en gr.pl. 2.R'damsch Philh. orkest en gr.pl. 3.30 Voor de .zieken. 4.Groote rollen en him vertolkers, „Rigoletto", causerie met gr.pl. 4.45 Gr.pl. 5.Bijbellezing. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beurs ber. 5.30 De Romancers en het kleine Omroepmannenkoor. 6.15 Boekbespr. 6.30 Gr.pl. 6.45 Cycjus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.) 7.Act. halfuurtje. 7.30 Rep. 8.Twee piano's. 8.45 Voor den boer. 9.Gr.pl. 9.45 BNO, Nieuwsber. 10.—7 Avondwijding. 10.0510.20 Po litiek weekpraatje (opn.) Ernstige muziek. César Franck's on volprezen symphonie in D. kl. t vormt het eerste deel van het orkestconcert, dat van 14.15.30 uur Hilv. II door het R'damsch Philh. Orkest o.l.v. Eduard Flipse zal worden verzorgd. Reportages. Van 19.302ff.— uur Hilv. II beluisteren wij een repor tage getiteld: „Is museumbezoek saai?" „Neen!" antwoorden onze reporters. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten heeft een circulaire aan schoolbesturen enz. gezonden, waarin aanbevolen wordt scholieren musea te laten bezoeken. Het streven van het Departement zal de leidraad van deze reportage zijn, waarin o.m. wordt bewezen, dat museum- bezoek een boeiende belevnis kan zijn. Voor de vrouw. Van 18.18.15 uur _Hilv. I vervolgt mevr. J. Holsber- genMensé haar causerie: „Waar werken onze vrouwen en meisjes?" Voor den boer. Van 20.4521— uur Hilv. II, „Productieslag 1941, prac- tische wenken voor den boer". BOMMEN OP ONS LAND. 's-Gravenhage, 27 Sept. In den afgeloopen nacht verschenen, zulks in onderscheid met vorige dagen, weer eenige Engelsche vliegtuigen beven ons grondgebied. De meeste neergeworpen brisant- en brand bommen vielen op het open veld en richtten geen schade van eenige be- teekenis aan. Op een enkele plaats echter werdeen huizenblok getrof fen en werden zeven woonhuizen grootendeels verwoest. Hierbij wer den drie personen gedood en elf gewond, terwijl nog eenige personen vermist worden, zoodat mogelijk het getal der slachtoffers nog stijgt. 205. Daar moest veel meer inzitten dan gewone visch. Zie je wel, Schollen- vanger had ge lijk. Daar kwam het net binnen en wat zat er in? Jul lie raden het nooit. En Schollenvan- ger begreep er eerst ook geen sikkepit van, maar toen hij eens goed had gekeken, zag hij tot zijn verbazing 206. Dat het niemand an ders was dan Klompertje KlompHij zat midden tussen de visschen en boven op zijn muts lag er zo waar nog een. Klompertje was, toen hij daar zo lag te spartelen in het water, in het net van Ichollenvanger terecht ge komen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5