Klompertje Klomp ROGRAMMA. De moord in de rijwiel stalling. Inbraak in juweliers zaak. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN Aanmeldingsplicht voor handel en ambacht. 36 cent per vijf regels De avonturen van Stille No. 9 Pagina 2. 1BERDAG. 415,5 M. 6.45 Gr.pL /mnastiek. 7.Gr.pL mnastiek. 8.BNO: i Gr.pl. 9.15 Voor de Gr.pl. 10.30 Viool en Voor den boer. 11.20 □begeleiding. Als in- ïovoordr. (opn.) 12. 12.40 Almanak. 12.45 en econ. Ler. 1.De Musette-orkest en pi. 2.30 Kerkorgelcon- Ensemble Bandi Voor de zieken. 4.— ^eredienst der kerk". 30 Ensemble Jonny BNO: Nieuws-, econ.- i.30 Omroeporkest en Iport en lichamelijke Gr.pL 7.Act. half- Omroepsymph.-orkest, e. 8.30 Ber. (Eng.) nph.-orkest en solist. 9.45 BNO: Nieuws- BNO, Eng. uitz.: Na- of the Netherlands. 1, 301,5 M. 6.45—8.— I. 8.BNO: Nieuws- 10.Morgenwijding. 10 Voordr. 11.En- ir Kinderen en solist, ert. 12.John Kristel :n soliste. 12.45 BNO: on. ber. 1.— Salon- irdr. 2.Gr.pL 3. w. 3.20 Gr.pL 4.30 5.— Gr.pL 5.15 BNO: ;n beursber. 5.30 Trio i.15 Sociale zorg. 6.30 )begeleiding en gr.pL irtje. 7.30 Gr.pl. 7.45 esties", causerie. 8. k en zijn orkest. 8.25 8.45 De Romancers. 5 BNO: Nieuwsber. lichting op hét weer- 10.10—10.15 Avond- rSCHE RIJKS- GRAMMA. onderdag 23 October. DuitschItaliaansch test. Uitgevoerd wor- von Reznicek, Ri- ;n Franz List. Solist tg (piano). 16.17. para's van Lortzingt tiral", „Prinz Cara- Zimmermann", „Die a" en „Hans Sachs", ts glückhalfte Schiff" geluk), een onder- tnding uit Hamburg, schlandsender, Musik rnde, werken van mts en Reger. 20.20— itvoering „Das macht lf uurtje met Olga 'a de frontberichten klingt 's bei uns in IDAMSCHE EUJRS 'GAVE ISCHE BANK H.T, Jor Alkmaar.* e 22 October 1941 ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 22 OCTOBER 1941. Pagina 3. «GEN. Vor.k. 1941 99 1940 II 99'/* :L 1938 92i/j 1939 93 L .1291/2 128 V. 165^/n 166 .207 209 ilsbank 144 144 'NENL. Unie .143'/* 144 t. .1131/* 115 .333 335 .156 158 Bezit 261 269 il'SCH. .473 480 233 283 r Unit 155 256 iden 1313/4 134 305 311 r 301 307 r .2491/, 250 *164 163 *175 174 ÉN: '153,/< 153 1 lijn .114'/* 1461/, n lijn 163 165 lboot 195 194'/, e .199 2021/j .262 262 .303 302Va .2501/, 251 pim 2u 997/8 99 V, 927/;« 93 ir en Buitenland klkmaar. hoofdred. D. A. 5. Daalder, Bergen. G. H. W. ter r. eze nam het met icht aan. ijzen, dat ik degene ik mij heb uitgege- ibegon Wallion. ek u dringend, de- acht te nemen!" beleefd, doch be id, waarin wij ons ernstig en wij moe- r op een volstrekt ien steunen!" moest hem gelijk ende het couvert, e Fransche toestan- s een Franschman ig op het eerste ge- :umenten volkomen in las ze snel door. signalement bij; ;ren teruggaf, zei nsieur Rambouillet, rkelijk in verlegen- enblik af kunt u op vertrouwen reke- erder gaan Wordt vervolgd). Nog geen licht. Het onderzoek inzake den moord in de rijwielstalling in de Corn Anthoniszstraat te Amsterdam, dat met kracht wordt voortgezet, heeft tal van aanwijzingen opgeleverd, welke echter tot dusverre nog niet tot de ontknooping van het raadsel hebben geleid. Ook van de vijf ver miste rijwielen is nog geen enkel spoor ontdekt. Een belangrijke schakel in het onderzoek wordt gevormd door de twee klanten, die zooals reeds medegedeeld is blijkens de uitla tingen van het slachtoffer, nog na middernacht in de stalling werden verwacht. Een hunner heeft zich bij de politie gemeld, doch de tweede heeft nog niets van zich laten hoo- ren. De commissaris van het bureau Leidscheplein heeft daarom zijn ver zoek tot dezen, herhaald zich zoo spoedig mogelijk aan zijn buréau te melden. Heeft het onderzoek in de moord zaak dus nog weinig positiefs opge leverd. Er zijn daarbij andere dingen aan den dag gekomen, welke een ongunstig licht werpen op de gedra gingen van den eigenaar der stal ling, den zoon van den vermoorde. Deze had behalve deze stalling er ook een in de J. W. Brouwerstr. Op een gegeven moment miste een klant zijn rijwiel. De eigenaar zeide, dat hij de zaak in orde zou maken, nam een fiets uit de anderen stalling weg en liet deze opknappen, waarna hij den gedupeerden klant dat rijwiel aanbood voor 130, bewerend dat de fiets geheel nieuw was. „Betaal me nu maar 60, dan leg lk de rest er zelf wel bij en is de zaak in orde" had hij gezegd. O.m. dit geval was voor de politie aanleiding alle fietsen in beslag te nemen en den eigenaar te arrestee ren. Thans wordt van al deze rijwie len gecontroleerd, wie de eigenaar of eigenaresse is. Of er eenig verband tusschen de ontdekte knoeierijen en den moord bestaat, is op het oogenblik nog niet te zeggen. Voor f 84000 gestolen. Een brutale inbraak is te Rotter dam gepleegd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de juweliers zaak van het magazijn van gouden en zilveren werken Lucardie N.V., gevestigd aan den Nieuwen Binnen weg, waar uit een etalage, waarvan de ruit is vernield, gouden en zil veren voorwerpen ter waarde van bijna 8 >4 duizend gulden zijn ge stolen. Eerst werd een slot vernield, waardoor de drie groote houten luiken uit de voegen geschoven konden worden. De dieven hebben deze in een nabijgelegen portiek gedragen en daarna getracht met een glassnijder een reep uit het etalagevenster te snijden. Toen dit niet gelukte, hebben zij met een met doeken omwoelden hamer eenvoudig een flink gat in de ruit geslagen. Zoodoende kon een gedeelte van de etalage leeggeroofd worden. Een groot aantai vulpenhouders, zilveren en gouden armbanden, een groot aantal ringen met en zonder steenen, waaronder 180 gouden verlovings ringen, colliers e.d. met een totale waarde van 8400 is op deze wijze ontvreemd. BOMMEN OP ONS LAND. 's-Gravenhage, 21 October. In de late avonduren van gisteren hebben Britsche vliegtuigen gepoogd ons land aan te vallen. De actieve Duit- sche afweer heeft deze poging doen mislukken. De brisant- en brand bommen kwaimen in het vrije veld of in het water terecht. Op een plaats in het Westen des lands evenwel is aanmerkelijke schade aangericht. Een brisantbom van groote hoogte geworpen, trof een woonhuis, dat volkomen ver woest werd. Daarbij kwamen vier kinderen om het leven. De moeder en twee andere kinderen werden zwaar gewond. Op een andere .plaats werd een schuur getroffen en kregen een groot kantoorgebouw en drie dozijn woonhuizen ernstige glasschade. VERNIELDE STEDEN Duizenden kilogrammen ontplof bare stoffen hadden de Sovjet troepen in de huizen en gebouwen van de steden, welke zij 'door den onweerstaanbaren opmarsch van de zegevierende Duitsche troepen hebben mooeten prijs geven, inge metseld. Door middel van draad- looze installaties werden deze la dingen tot ontploffing gebracht, lang nadat de steden ontruimd w aren. Geweldige ontploffingen en bran den waren er het gevolg van en er is thans geen stad meer of groote woonwijken zijn door deze vernie lingen en de daardoor ontstane branden zwaar geteisterd. Wat er met de burgerbevolking gebeuren mosst, daar bekommerden de Sovjets zich niet om Maar wie er zich wel om bekom meren, dat zijn de ambulances, die in grooten getale achter de Duitsche troepen oprukken. Zij brengen hulp aan ieder die daar behoefte aan heeft, aan vriend en vijand. Nederland zendt ook een am bulance. Deze hulp-expeditie verdient al ler steun. Ook op uw steun wordt geiekend. Stort daarom uw bijdragen op girorekening 8-7-6-0-0. Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. KOSTBARE JASSEN GESTOLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in het kleedingmagazijn van A. B. V., gevestigd aan den Mauritsweg te Rotterdam. Het slot van den winkel was met een looper geopend. Drie bontjassen ter waarde van eenige honderden guldens'en 26 overjassen, waarbij jassen van meer dan 100 per stuk, zijn gestolen. De waarde van het gestolene bedraagt èenige duizenden guldens. 245. Dan eerst maar weer te rug naar de kade. Dan kon hij nader over leggen, want hier op het water was ze beslist niet. Dat begreep Klompertje ook wel. Wat was het warm. Het was ook midden-zomer endie on weersbui var daarstraks had nog niet vee koelte ge bracht. 246. Boem, daar kreeg Klompertje op eens een harde bons op zijn hoofd. Wie deed dat? Klompertje had geen tijd om na te den ken, want hij moest zijn schuit en de riemen in de gaten houden, want anders zou hij weer kopje onder gaan en dat mocht niet. DRAMA OP DE EEM. Vorige week werd op de Eem, nabij het stoomgemaal „De Haar" een bootje gevonden waarin zich de identiteitspapieren bevonden van een mar. en een vrouw uit Utrecht. Het vdrmoeden, dat er zich een urama had afgespeeld, is juist ge weest. De twee lijken zijn thans gevonden, zij werden in een houding aangelrofofen, waaruit wel blijkt, dat aan misdrijf niet gedacht behoeft te worden. De stoffelijke overschot ten werden door de politie naar de algemeene begraafplaats te Bun schoten vervoerd. Fotowedstrijden. - In verband met het feit, dat in oorlogstijd zoo zuinig mogelijk moet worden ge werkt met het aanwezige mate riaal, is bepaald, dat zonder toe stemming van het rept. van V. en K, geen fotowedstrijden meer kunnen worden georganiseerd. 's-Gravenhage, 21 Oct. In de Nederlandsche staatscourant is onlangs gepubliceerd een be schikking van de organisatie- commissie, regelende de ver plichte aanmelding van den handel en het ambacht. Teneinde de strekking van deze beschikking te kunnen begrijpen, dient men zich enkele feiten in her- innerig te roepen. Bij besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart van 31 Oct. 1940 werd de basis ge legd voor den opbouw van een zelf standige organisatie ter ontwikke ling van het bedrijfsleven. De taak om den opbouw tot stand te brengen is opgedragen aan de organisatie commissie (de commissie Wolter- son). De wijze van opbouw is des tijds geregeld in een aantal beslui- ten. In een dier besluiten zijn de hoofdlijnen aangegeven, welke bij de indeeling van het bedrijfsleven zijn te volgen. Zoo bevat dit besluit de bepaling, dat het bedrijfsleven zal -worden ingedeeld in zes hoofdgroepen, na melijk voor de industrie, het am bacht, den handel, het bankwezen, het verzekeringswezen en het ver keer. De aldus gevormde hoofdgroe pen worden ieder naar producten of werkzaamheden onderverdeeld in bedrijfsgroepen en deze naar gelang van de belangrijkheid weer in vak groepen, c.q. ondervakgroepen. Bin nen de hoofdgroep industrie zijn naar men in de dagbladen heeft kunnen lezen reeds een aantal organisaties ingesteld. Bij de be schikkingen van de organisatie-com missie, op grond waarvan deze or ganisaties werden ingesteld, werd steeds aan alle ondernemingen, be- hoorende tot dien tak van industrie, de verplichting opgelegd zich bij de nieuw ingestelde organisatie aan te melden. In de afgeloopen maanden is de noodzakelijkheid gevoeld een beter inzicht te krijgen in de feitelijke verhoudingen op het gebied van den handel en het ambacht, alvorens een definitieven organisatievorm voor den handel en 't ambacht in 't leven te roepen. Als voorbereidende maat regel is thans verschenen de be schikking, op grond waarvan een ieder, die den handel of het ambacht uitoefent, verplicht is zich aan te melden. Deze aanmelding vindt .J3!] een centraal punt en wel gelijktijdig voor alle ondernemingen. Deze methode beteekent een aan merkelijke vereenvoudiging voor het bedrijfsleven, daar thans onder nemingen, welke onder meer dan een groep moeten worden georgani seerd (b.v. onder groothandel en kleinhandel of onder kleinhandel en ambacht) m het algemeen wel kun nen volstaan met éénmalige aan melding. De verschillende rubriceeringen, welke m deze beschikking worden genoemd, loopen echter niet vooruit op den t.z.t. in het leven te roepen organisatievormen voor den handel en het ambacht. De beschikking legt dus in het al gemeen de verplichting tot aanmel den op aan alle ondernemingen en ondernemers, behoorende tot den handel of ambacht en geeft voorts een omschrijving van de verschillen de categorieën van aanmeldings- plichtigen. Tot den handel in den zin van be doelde beschikking behcoren: a) de groothandel, omvat tende: Alle in Nederland gevestigde natuurlijke of rechtspersonen, die hun beroep er van maken voor eigen rekening en risico goederen te koopen en zonder, dat deze goederen be- of verwerking on dergaan, anders dan in den han del gebruikelijk, deze te verkoo- pen aan wederverkoopers alsmede aan koopers, die deze goederen in hun onderneming aanwenden; b) de koloniale produ centen, omvattende: Alle in Nederland gevestigde natuurlijke of rechtspersonen, die er hun beroep van maken de door henzelf in één der Nederlandsche overzeesche gebiedsdeclen voort gebrachte producten te verkoopen, of als verkoopers krachtens ver tegenwoordiging van of in andere verhouding tot een producent uit één dier gebiedsdeelen of in bei derlei hoedanigheid optreden; c. de tusschenpersonen, omvattende: Alle in Nederland gevestigde natuurlijke of rechtspersonen, die er hun beroep van maken hun be middeling te verleenen bij de tot standkoming van handelstrans acties; d) de kleinhandel, omvat tende: Alle in Nederland gevestigde natuurlijke of rechtspersonen, die er hun beroep van maken goede ren te verkoopen in den regel door uitoefening van een winkel bedrijf of in den markt- of straat handel aan verbruikers,- niet vallende onder de koopers, be doeld sub a. Alle ondernemingen en onderne; mers, vallende onder één of meer der hierboven genoemde omschrij vingen, zijn derhalve tot aanmeldirtg verplicht. De aanmelding moet ge schieden voor ondernemingen, wel ke hier te lande zijn gevestigd. Dit moet aldus worden opgevat, dat het gaat om ondernemingen, welke hier te lande hun bedrijf uitoefenen, het zij op het gebied van den groothan del, van den kleinhandel, van het ambacht of als' tusschenpersoon. Hierbij doet het niets ter zake of de onderneming al dan niet statutair in Nederland is gevestigd. Waar het om gaat is de vraag, of een onderne ming hier te lande, onder welken rechtsvorm dan ook, werkzaamhe den verricht, die binnen het bereik van de aanmelding vallen. Uit de gegeven opsomming blijkt reeds het ingrijpende karakter van de beschikking. Zoo valt onder de bepalingen van de beschikking de Beheele detailhanrJel. nnpparht. nf deze wordt uitgeoefend in een win kel, in een gesloten huis, op de markt of door venten op straat. Ook het kleinste bedrijfje, waarbij de eige naar voor eigen rekening regelmatig langs de straat goederen uitvent (b.v. visch, groenten, petroleum, enz.) wordt dus beschouwd als on derneming in den handel en is daar om aanmeldingsplichtig. Aanmeldingsplichtig is ook de ge- heele groothandel, in welken vorm ook uitgeoefend (dus ook import, export en grossierderij). Tot het ambacht wordt geacht te behooren niet alleen wat men van ouds ambacht pleegt te noemen (b.v. een smederij), maar ook de in modernen vorm uitgeoefende klein- nijverheidsbedrijven. f De eigenlijke industrie, het fabrieksbedrijf, valt er buiten. Ontheven van de verplich ting tot aanmelding zijn vanzelfspre kend ook die ondernemingen en on dernemers, die reeds op grond van éen desbetreffende beschikking van de organisatie-commissie bij één der tot de hoofdgroep behoorende onder groepen zijn georganiseerd. Tot het ambacht worden voorloo- pig ook gerekend de z.g. dienst- verleening s-ondernemingen, voorzoover deze niet zijn verkeers- of transportondernemingen. De aan melding behoeft dus niet te geschie den door autobusondernemingen, bode- en bezorgingsdiensten, maar wel door b.v. glazenwasscherijen, zuiveringsbedrij ven, rij wielstallings- bedrij ven, begrafenisondernemingen e.d. Tot de tusschenpersonen moeten in den geest van deze beschikking allen gerekend worden, die hun be middeling verleenen bij de totstand koming van handelstransacties. Tot deze categorie behooren dus ook makelaars in onroerende goederen, houders van verhuurkantoren, ven dumeesters, houders van advert'en- tiebureaux. e.d. Vele takken van bedrijf, welke men misschien tot den handel zou willen rekenen, vallen buiten den aanmel dingsplicht, omdat zij niet bij den handel, maar t.z.t. afzonderlijk wor den georganiseerd. Hiertoe behooren de tusschenpersonen in het verzeke ringsbedrijf, alsmede het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De aanmelding geschiedt door in vulling en inlevering in tweevoud van een vragenformulier, dat ver krijgbaar is bij alle Kamers van Koophandel en in bepaalde plaatsen ook op de postkantoren en ter gem.- secretarie. De wijze van beschik baarstelling van de formulieren wordt voor elk district door de Ka mer van Koophandel in de pers be kend gemaakt. De aanmeldingsformulieren moe ten worden ingezonden aan de com missie voor de organisatie van het bedrijfsleven te 's-Gravenhage en wel volgens de beschikking vóór 26 Oct. a.s. Naar mag worden ver wacht, zal deze termijn met veer tien dagen worden verlengd. Voor de- toezending kan gebruik gemaakt worden van de portvrije enveloppe, die bij elk stel formulie ren wordt verkrijgbaar gesteld. Zoodra aan de verplichting tot aanmelden is voldaan, wordt aan den inzender van het formulier on der rembours een ontvangstbevesti ging toegezonden, waarvoor een bedrag verschuldigd is, dat varieert naar de grootte van de onderneming. Voor de bepaling van dit bedrag worden - de ondernemingen inge deeld in een drietal klassen, name lijk ondernemingen, wier omzet in 1940 bedroeg: 1. Mipder dan 5000 (aanmel dingsbedrag 0.75); 2. van 5000 tot 25000 (aan- meldingsbedrag 1.25); 3. boven 25000 (aanmeldings bedrag 2.75). De aandacht van de belangheb benden wordt er op gevestigd, dat deze ontvangstbevestiging het bewijs vormt, dat aan de verplichting tot aanmelding is voldaan. Zij moet derhalve goed worden bewaard. Kan men bij controle deze bevesti ging niet toonen, dan wordt men geacht in overtreding te zijn met alle gevolgen van dien. Hoewel de vraagstelling van het formulier zoo eenvoudig mogelijk gehouden is, is het denkbaar, dat betrokkenen met de invulling van bepaalde vragen moeilijkheden on dervinden. Door elke Kamer van Koophandel zal daarom voor haar district een regeling worden getrof fen t.a.v. de voorlichting bij de in vulling. Aan deze regeling zal vol doende ruchtbaarheid worden ge geven. Zoo bestaat b.v. de mogelijk heid, dat de Kamer in enkele ge meenten van haar district zitdagen houdt, waar alle aanmeldingsplichti- gen voorlichting bij de invulling kunnen ontvangen. Op een enkel punt, dat tot misver stand aanleiding zou kunnen geven, mag hier nog worden gewezen. In het aanmeldingsformulier wordt onder meer gevraagd naar de omzet cijfers van de ondernemingen. Hier kan een moeilijkheid rijzen, wanneer de omzet in den transitohandel moet worden opgegeven. Ter verduide lijking zij daarom vermeld, dat het de bedoeling is, dat het omzetcijfer wordt gegeven van de transacties, welke hier te lande tot stand ge komen zijn, ongeacht of de goede ren inderdaad door ons land zijn gevoerd of in transitoverkeer buiten ons land omgaan. Buiten het op gegeven omzetbedrag valt dus de omzet, verkregen door in hèt buiten land of in overzeesche gebiedsdeelen afgesloten transacties. Wordt aan de verplichting tot aan melding niet voldaan, of wordt op andere wijze in strijd met de be schikking gehandeld (waartoe ook behoort het niet naar waarheid in vullen van het formulier) dan kan een gevangenisstraf worden opge legd van ten hoogste een jaar of een geldboete van ten hoogste tien- cuizend gulden. Verwacht wordt evenwel, dat een dergelijke straf oplegging nimmer zal behoeven te geschieden en dat de belanghebben den zoodanig van het nut en de noodzaak van de onderhavige aan melding overtuigd zijn, dat zij hun volle medewerking zullen verleenen. Op deze medewerking wordt, voor zoover noodig, bij dezen nog eens een krachtig beroep gedaan. TECHNISCHE SCHOOL N.A.D. GEOPEND. Het uitgestrekte, schilderachtig gelegen landgoed „La Foret" te Doorn heeft thans een bestemming verkregen als technische school van den Nederlandschen Arbeids dienst, welke school eerlang zal v/orden omgezet in een inrichting voor de opleiding van middenkader bij genoemden dienst. Deze technische school is gisteren in aanwezigheid van den burge meester van Doorn, J. H. E. baron van Nagell, van eenige leden van den staf van den N.A.D. en van Cberstfeldmeister Krempelmann als vertegenwoordiger van Oberst- arbeitsführer Bethmann, hoofd van den Duilschen arbeidsdienst in Nederland, met eenige plechtigheid geopend. Arbeidsleider H. Huisman hield in de gemeenschapszaal, waar mei genoemde autoriteiten alle deel nemers aan den eersten cursus ver- eenigd waren, een toespraak. Hij schetste het doel, de beteekenis en de waarde van den N.A.D. en ver klaarde hierop namens den gene- raal-arbeidsleider L. A. C. de Bock, het gebouw voor geopend. SS-vcorman Feldmeyer voor de radio. - Hedenavond zal de voor man van de Nederlandsche SS, Feldimeyer, in een vraaggesprek in teressante mededeelingen doen over de Nederlandsche strijders aan het Oostfront. De uitzending is te be luisteren over den zender Hilver sum I, en vindt plaats van 20.00 tot 20.10 uur. Radio-repcrtage. - In de uit zending: „De spiegel van den dag", cp Woensdag 22 October a.s., zal een reportage worden gegeven over de opening van een fabriek in Win schoten, waarvan bij den bouw de afdeeling „Schoonheid van den ar beid" van het N.V.V. een zeer groot aandeel had, en waarover de repor tage een uiteenzetting zal geven. Geen Duitsche schrijfletters meer. - In verband met het afschaf fen van (het gothisch schrijft op de lagere school in Duitschland heeft de Ned. associatie voor practijkexa- mens besloten bij haar examens in Duitsche handelscorrespondentie den eisch, dat de candidaat blijk moei geven een tekst in Duitsche schrijf letters in latijnsch schrift te kunnen overbrengen, niet meer te stellen. mms EN AANBOD (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alleen 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Antiek Kabinet liefst gebogen model van wortelnoten of mahonie hout te koop gevraagd. Beschadigd hmdert niet. Brieven onder letter P 691 bureau van dit blad. Aardappelenbakken. Éen partijtje prima bakken te koop. PRINS HENDRIKSTRAAT 12, Alkmaar. Tel. 4338. Te koop: wit emaille Kolenfornuis er- groot gasfornuis voor brongas. KOPPEN, A 16, Obdam. Voor oude en gebroken gramofoon- piaten geven wij 80 ct. per kilo (geen Columbia). Stuur briefkaart. STEYNSTRAAT 4, Zaandam en wij komen. Te koop: een 2 pits gasstel. JULI AN ASTRAAT 14. BURGERUJKt STAND. ALKMAAR. GEBOREN. Nicolaas M. T., z. van Nicolaas Th. Rood en M. B. C. Pekel haring. GETROUWD: Pieter J. C. Waiboer en Johanna P. Termaat. DlSTRiBVllE-NWUWS Inlevering gedragen kleeding. De voorzitter van het Kleeding- comité te Alkmaar deelt belangheb benden mede, dat bij de inlevering van gedragen kleeding de stamkaart van den persoon, voor wien men een nieuw kleedingstuk wenscht aan te koopen, moet worden overgelegd. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Alkmaar. Maandag werden ten overstaan van notaris G. A. Verkade bij opbod geveild de volgende perceelen in de gemeente Alkmaar: 1. Woonhuis met erf en steeg aan de Snaarmans- laan 88, ingezet op 4760; 2. Heerenhuis en erf aan het dr. Schaepmanplein 7 op 7460; 3. idem no. 8 op 7950; 4. idem no. 9 op 7730; 5 idem no. 10 op 7640; 6. Woonhuis en erf aan de Over- diestr. 55 op 3140; 7. idem no. 57 op 2940; 8. idem no. 59 op 2990; 9. idem aan de Popel- manslaan 1 op 3110. De afslag, met combinaties, blijft bepaald op Maandag 27 Oct. 1941, 's middags om 3 uur (aanvang alzoo 4 uur) in 't Gulden Vlies. Te koop: blauwe Tigerkachel, ge schikt om op te koken. Groote wringer m. of z. bok. GROOT NIEUWLAND 28. Te koop: keurig onderhouden mo derne Kinderwagen, 40. Bevr. KENNEMERPARK 16. Te koop: groote trom, kleine trom er. een tom-tom, met toebehooren. j FREDERIKS, Oosterweg 22, Bergen N.H. Te koop gevraagd: 8 eenvoudige kantoorstoelen en 1 schrijfbureautje Brieven: SCHUINE HONDSBOS- SCHELAAN J 49, Heiloo. Te koop aangeboden: een guitaar en een autoped op luchtbanden. Te bevr. BEVERWIJKERSTRAAT WEG 11, Castricum. Te koop: een Koffergramofoon. Te bevragen OUDEGRACHT 196. Te koop: een z. g. a. n. heerenwin terjas, flinke maat, een damesman tel m. 44 en een kindermanteltje met hoedje v. l-eeftijd 34 j. TULPSTRAAT 13, na 6 uur. ïe koop zonder punten: een mais- gele swagger (m. 44) 7.50 en een wollen beige regenmantel (m. 44) 10.00. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop aangeboden prima Jon gensfiets met slot en lamp, 40. J. RAVEN, Keizerstr. 5, Alkmaar. ïe koop gevraagd: zakketeltje voor kachel, fcodemwijdte 15 c.M. Br. onder letter G 706 bur. v. d. blad. ïe koop: z. g. a. n. eenige prachtige Damesmantels, Heerencostumes, Jassen e. a. kkeding. DEN HARTOG, Koningsweg 72 bij Doelenstraat. Te koop: moderne beige kinder wagen 37.50, donkere 25. JULIAN ASTRAAT 20. Aangeboden mooie duffelsche jek ker, maat 48/50, met bontkraag, event, ruilen tegen een demi, regen- of oliejas. KOORSTRAAT 15. Te koop een ledikant en een bed. KOORNLAAN 0. Te koop z. g. a. n. wintermantel, maat 40-42. Donker blauwe D. schoenen maat 39. WESTERWEG 110A. Te koop: een pracht kamerkachel, kan ook op gekookt worden. KRELAGESTRAAT 33.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3