SPAANDER's Heerenkleedingmagazijnen GRAF.I MONUMENTEN Besluiten van den burgemeester AGENDA In de wolken blijken de patiënten LAATSTE BERICHTEN. Verkoop verboden van 26 Oct.—2 Nov. zijn wegens inventarisatie a.s. week GESLOTEN. Adverientiën. B. MOLENAAR G. MOLENAAR—DE ZEEUW D. DE GRAAF G. DE GRAAF—GROOT KLAAS SCHOT. Dr. DEGENAAR ïs afwezig tot 9> NOVEMBER, w.W.F.STOEL i ZR ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 OCTOBER 1941. Pagina 2. De Burgemeester van Alkmaar heeft benoemd: a. tot tijdelijke leeraren aan de gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs de heeren W. A. Keesom, D. W Abelskamp en J. Jongens alhier; b. tot lid van het Bestuur van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, in de in de vacature J. Apeldoorn, den heer W. J. Steeman, alhier. De Burgemeester heeft voorts de volgende besluiten genomen: a. tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging der algemee ne salarisverordening voor de ambtenaren; b. tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging der Veror dening inrichting gemeentepolitie 1841, o a. tot instelling van den rgng van adjudant van politie; c. tot vaststelling van de reke ningen en verantwoordingen over 1940 van de scholen voor voorbe reidend onderwijs van de vereeni- gmg „Alkmaarsche Fröbelschool", van de r.-k. bewaarscholen en van de christelijke kleuterschool. „NARCISS" IN HET GULDEN VLIES. Voor het romantische tooneelspel „Narciss", dat met Jan Musch in de titelrol a.s. Dinsdag in het Gulden Vlies wordt opgevoerd, bestaat reeds groote belangstelling. En dat ver wondert ons niet. Want een avond van sterk' tooneel wil geen enkele liefhebber missen. Jan Musch, Annie Verhulst en Paul Huf, dat is een trio, dat zeker het beste mag doen verwachten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 October is de apo theek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. HONDJE KOMEN AANLOOPEN. Aan het bureau van politie, alhier, zijn inlichtingen te bekomen om trent 'n jongen bruinen hond, die bij een der ingezetenen is komén aan- loopen en waarvan de eigenaar on bekend is. PEEN EN UIEN. Naar wij vernemen, wordt ook toezicht uitgeoefend op het vervoer van peen en uien. Het evenals bij andere distributie goederen, niet toegestaan meer dan voor dagelijksch gebruik met zich mee te voeren. OVERTREDING CRISIS BEPALINGEN. Bij een inwoner van Haren karspel werden 11 kazen aange troffen en bij iemand te Berkhout tien stuks, die in strijd met het betrekkelijke verbod waren béreid, In Oudkarspel hebben twee vee houders een dergelijke overtreding gepleegd. Te Alkmaar zijn op een vracht auto uit Spanbroek drie doozen met peulvruchten in beslag ge nomen. In de gemeente Schellinkhout werden op een tweetal plaatsen kazen gevonden, die onbevoegd waren bereid. Voorts zijn nog op verschillende plaatsen in Westfriesland bij, een gehquden controle personen aan gehouden, die aardappelen ver voerden, waartoe zij niet gereph tigd waren. In al deze gevallen is proces verbaal opgemaakt. Bij een veehouder te Heerhugo- waard hebben ambtenaren var den C. C. D. brood gevonden waarvan de grondstof frauduleus verkregen bleek te zijn. Mede liepen een tweetal personen- in de val, die de tarwe geleverd hadden FIETSEN NERGENS MEER VEILIG. Uit een fietsenbergplaats nabij het station te Heerhugowaard, ten behoeve van de arbeiders bij -de verbetering van de oostelijke ringvaart 'om Heerhugowaard, zijn enkele dagen geleden drie fietsen ontvreemd, waaronder één fiets, die nog zoo goed als nieuw was. DE GRASDROGERIJ TE BERGEN. Het product voldoet in hooge mate. De bij de N.V. Pluimveevoedermij. te Bergen door Ensink N.V. te Hil versum geplaatste grasdrogerij heeft in den voorbijen zomer zeer de aan dacht van deskundige kringen ge trokken. Wij hebben gister met den directeur, den heer F. A. Linden- hovius, eens een praatje over het bedrijf gemaakt, die ons mede deelde, dat men, na de opgedane ervaringen, thans over het bedrijf zeer tevreden is. Hoewel de weers omstandigheden tegenwerkten, heeft men toch een zeer behoorlijke hoe veelheid grasmeel gefabriceerd. Er is zoowel gras van boeren in loon gedroogd dan wel gras van hef vliegveld voor eigen rekening ver werkt. Uit de getrokken monsters is gebleken, dat de machine zeer goed droogt. Alle monsters gaven een droge stof gehalte van boven 90 Het eiwitgehalte van de diverse grassoorten liep van minimaal 14 tot maximaal 21 in de droge stof, terwijl de zetmeelwaarde varieerde van 51 tot 56. Bij een gehouden verrichtingsproef tegenover andere installaties van dezelfde capaciteit, bleek, dat de vereischte productie, bij minder brandstofverbruik, behaald kan worden. Aan de installatie is thans een kamermolen gekoppeld, zoodat het gedroogde product dadelijk gemalen wordt, zonder dat hiervoor extra- personeel noodig is. Op onze vraag, of het gemalen' gras als veevoeder voldoet, deelde ae heer Lindenhovius mede, dat dit zóózeer het geval is, dat de ge- heele voorraad reeds verkocht is. Verschillende veehouders, die hun gras hadden laten drogen, verzeker den, dat zij zeer tevreden waren, aangezien het grasmeel geweldig dijt, wanneer het in water of wei wordt gevoerd. Dit, aldus de heer Lindenhovius, is wel zeer logisch als men weet, dat er zelfs nog monsters waren, die 96.5 droge stof, dus slechts 3.5 vocht bevatten. Van groot belang is, dat dit voeder, door het lage vochtge halte, practisch voor onbeperkten tijd houdbaar is. De Ensink Harvest Grasdroger blijkt door onzen landbouwconsulent ir. Lienesch wel terecht te zijn aan bevolen. In Eergen is men er zeer mee ingenomen. AANVARING MET ONAANGENAME GEVOLGEN. Op de Ringvaart -van Heerhugo waard voer schipper D..uit 't Veld tegen eefi schoeiïng van de kanaal- werken. Het kostte heel wat moeite het vaartuig weer vlot te krijgen. Inmiddels waren een ingenieur van den prov. waterstaat en eenige op zichters en werklieden naar de plaats der aanvaring gekomen en de ingenieur wilde wel even met den schipper over de aangerichte schade spreken. Deze wenschte echter, toen zijn schuit weer vlot was gekomen, door te varen, hetgeen de waterstaat mannen trachtten te voorkomen dóór de schuit'vast te houden. De schipper werd woedend en riep zijn knecht toe, er met den haak op los te slaan, wat deze ook deed. Geluk kig raakte hij niemand, doordat de menschen op den walkant zich te rugtrokken. De politie heeft den schipper en zijn knecht in Alkmaar aangehouden en procesverbaal op gemaakt. MOTORONGEVAL. Vrijdagmiddag heeft te Zijde wind (gem. Oude-Niedorp) 'n ern stig motor-ongevol plaats gehad. Dokter J. J. Schreuder reed .met zijn motor uit de steeg bij de woning van J. de Groot en botste tegen den juist passeerenden. melkwagen, be stuurd door H. Spoor uit Dirkshorn. Zijn rechterbeen werd verbrijzeld. Zuster Al was direct ter plaatse en piet assistentie van den gemeente- Veldwachter Lievens werd het been gespalkt. Dokter Schreuder werd hierna vervoerd naar het St. Eliza- bethgesticht te Alkmaar, AMERSFOORT BETUIGT DANK AAN OBDAM. Vrijdagochtend te half twaalf vond ten gemeentehuize van Obdam de overhandiging plaats van een aquarel, voorstellende den Onze Lieve Vrouwetoren te Amersfoort met naaste omgeving, met een oor konde, door een commissie van de geëvacueerden, die hier tijdens de Meidagen van het vorige jaar ge huisvest zijn geweest. De voorzitter der commissie roem de de organisatie te Obdam en prees de hartelijke ontvangst der geëvacueerden, alsmede de groote bereidwilligheid die overal onder vonden werd en speciaal door bur gemeester en ambtenaren van Ob- daim werd betoond. Tal van harte lijke vriendschapsbanden zijn tus- schen de geëvacueerden én ingeze tenen van Obdam ontstaan. De burgemeester schetste de moeilijkheden, die moesten worden overwonnen, alvorens een 1500 men sehen bij de 2000 inwoners waren ondergebracht. De geëvacueerden wisten zich gelukkig uitstekend in de zoo verschillende omstandigheden te schikken en voortreffelijk met de menschen om te gaan. Spr. ver zekerde dat aquarel en oorkonde een waardige plaats in het ge meentehuis zullen krijgen. CLANDESTIEN GESLACHT VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. De caféhouder M. B. te Purmer- end verzond Donderdag per spoor drie koffers met ongestempeld scha- penvleesch naar een Amsterdamsche relatie. Bij deze verzending maakte hij de fout uit een der koffers een kleinigheid onder het deksel door naar buiten te laten steken. De ver melding waschgoed en keukënge- rei" weerhield eenige manschappen van de rivierbrigade der marechaus see niet in de koffers een onderzoek in te stellen. Een hoeveelheid van 191 kg schapenvleesch kwam voor den dag. De caféhouder bleek de slachter te zijn. In een als slacht plaats ingerichte schuur in den Beemster werd het gebruikte ge reedschap in beslag genomen. Nadat procesverbaal was opgemaakt, is het vleesch aan het Amsterdamsche abattoir afgeleverd. BLOKKER. Bliksem in toren geslagen. - Woensdagmiddag is tijdens een kort doch hevig onweer de bliksem ge slagen in de spits van den toren der herv. kerk te Oosterblokker. De brandweer wist met behulp van een tuinsproeimachine het begin van brand, dat in het houten bintwerk was ontstaan, te bedwingen. Zeker heidshalve was ook de Hoornsche brandweer gerequireerd en dit bleek goed gezien, want naderhand sloegen ook de vlammen uit den nok van het dak. Hoewel de vuur haard heel moeilijk viel te 'berei ken, wist men hier het gevaar ook in de kiem te smoren, zooda't hoofd zakelijk waterschade is aangericht, Tentoonstelling van werken van den beeldhouwer Reijers, tot 1 Nov., in den kunst handel De Takel te Bergen. Tot en met 26 Oct. hoek Geest Kanisstraat, tentoonstelling schil- dersvereen. „Doorwerken". Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur hoofd nummer De drie Codonas (circus- film). 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer "De Zigeunerbaron (operette). Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Carroussel (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Tot ziens, Franziska (rom. sens.) Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 25 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancelle. Zondag 26 October. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring tooneelspel Robbedoes door De Maskers. ZUIDSCHARWOUDE. Uitbreidingsplan. - Reeds %e- ruimen tijd geleden zijn voor Broek op Langendijk en Noordschar- woude uitbreidingsplannen vast gesteld. Dat dit goed geweest is, blijkt wel uit de omstandigheid, dat in deze dorpen ruim 80 wonin gen voor Heldersche vluchtelingen zullen worden, gebouwd. Wanneer destijds niet tot de vaststelling van een uitbreidingsplan was besloten zou deze bouw in deze gemeente niet mogelijk zijn geweest, aange zien alle wegen in Langedijk vol gebouwd zijn. In Zuidscharwoude is op het oogenblik heelemaal geen gelegen heid om te bouwen. Het terrein langs het Kerkepad is reeds bij voorbaat uitgeschakeld, omdat de provincie bij de voteering van de gelden voor de verbetering van het pad de voorwaarde "heeft ge steld, dat langs dezen weg niet gebouwd zal mogenworden. Het zou mooi zijn, als een dorpskom werd verkregen met eenige straten uitkomende op de Dorpsstraat. Vooral wanneer in de naaste toe komst meerdere woningen zullen worden afgekeurd, is het nood zakelijk, dat aandacht aan dit vraagstuk wordt besteed. met inbegrip van het aanvangssaldo van 138.80, op 327,42 in ontvang sten en 192,22 in uitgaven, zoodat het eindsaldo 135,20 was. Na behandeling van den beschrij vingsbrief voor de algemeene ver gadering werd dr. de Wit als afge vaardigde benoemd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Smak, dr. J. de Wit en C Keeman, werden herkozen, In de plaats van den heer P. Langedijk te Oudkarspel, die als bestuurslid had bedankt, werd de heer J. Duyves te Oudkarspel gekozen. In de vacature van Exter werd de heer C. ter Hof stede gekozen. Medegedeeld werd, dat de school uren tijdens de wintermaanden van Dinsdag tot en met Vrijdag worden gehouden van 10 tot 1 en van half drie tot half vijf. Overwogen zal worden, een pro- paganda-avond te houden. Er zal een huisbezoek-actie voor ledenwerving worden georganiseerd. Burgemeester Schelhaas heeft hierna eenige hartelijke woorden tot de aanwezigen gesproken en den wensch geuit, dat Volksonderwijs nog veel voor de kinderen zal mogen doen. Regeling schooltijden. - Van 3 Nov. a.s. af zal school worden geh iu- den op Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag van 10 uur v.m. tot 1 uur n m. en van half drie tot half vijf. Deze regeling geldt zoowel voor cper.bare als bijzondere scholen in deze gemeente. Sluiting kappersbedrijven. - De afd. Langedijk van den Ned. Kap- persbond heeft eenigen tijd geleden een verzoek bij den burgemeester in gediend, onderteekend door nagenoeg alle kappers strekkende om het slui tingsuur voor de kappers- en bar bierszaken op Zaterdags te bepalen op 10 uur 's avonds. De burgemeester heeft hierop gunstig beschikt. Dit besluit is inmiddels door het depar tement van handel, nijverheid en schehepvaart goedgekeurd. Verzekering gemeente-eigendommen. Brievenbussen. - Nu de postbe stelling 's avonds later komt dan voorheen en de winkels om zes uur moeten sluiten, ondervinden de be stellers der posterijen veel last doordat er in de deuren der winkels geen brievenbussen zijn aangebracht. Het is geen pretje om 's avond in donker de post achteröm te bezor gen, ongerekend nog het gevaar, dat de menschen daarbij loopen. Het is daarom wel zeer gewenscht, dat de zakenlieden spoedig zorgen voor een behoorlijke brievenbus in hun voordeur, aangezien zij anders wel eens de kans kunnen loopen, dat hun post den volgenden morgen pas wordt bezorgd. over de behandeling die zij by de PROVETA krijgen. Dat is geen wonder! Want in alle opzichten wordt er naar gestreefd ieder tot zijn volle tevreden heid te helpen. En wat de "nieuwe materialen voor de kunstgebitten betreft: Lang voor de oorlog uitbrak pasten wij het materiaal toe dat momenteel gebruikt mag worden. Een bewijs dus dat het de vergelijking kan doorstaan met het rubber. Wij hebben de ervaring, noodig voor het nieuwe materiaal, die anderen nu nog moeten opdoen. Dit is van belang voor den patiënt. Wij houden dit be lang voor oogen. Vandaar de groote toeloop. f»rp.WE£K HENSBROEK. Kostelooze inenting. - Donder dag zal er ten gemeentehuize van 12 uur 's middags gelegenheid be staan tot kostelooze inenting. LIMMEN. 50-jarige eclitvereenlging. - Het echtpaar MeyerHinke alhier heeft Donderdag onder groote belangstel ling zijn 50-jarig huwelijk herdacht. De heer M. is oud-hoofd der o. 1.- school alhier. OUDE NIEDORP. Arm gebroken. - Het dochtertje Alie van J. K°k te Zijdewind kwam ongelukkig te vallen, waardoor een arm op twee plaatsen werd gebro ken. BERGEN. Besluiten van den burgemeester. - Door den burgemeester is ten behoeve van de verbreeding van den Heerenweg besloten tot aan koop van den heer J. W. Swaan te Alkmaar van een strook grond aan den Heerenweg ter grootte van ongeveer 82 centiaren voor 0,50 per c.A. Voorts heeft hij besloten tot vaststelling van de 4de suppl. gem. begrooting, dienst 1940, waarbij een elftal uitgaafposten werden verhoogd met totaal 2173,63. Tot dekking hiervan werd de ontvangpost „terugontvangst van te veel genoten subsidie door het burgerlijk armbestuur" verhoogd met eenzelfde bedrag. Zeevisch. - Donderdag werd voor het eerst van gemeentewege zeevisch verkrijgbaar gesteld. Wel is gebleken, dat hierdoor in een groote behoefte wordt voorzien. De voorraad van 100 kg was spoe dig uitverkocht. Daar aan de vraag lang niet kon worden vol daan, werd nog 300 kg wijting na besteld, welke gister grif wegging. LANGEDIJK. Jaarvergadering Volksonderwijs. - De jaarvergadering van de afdee- ling Langedijk van Volksonderwijs, welke Donderdagavond in „Concor dia" te Noordscharwoude werd ge houden, was niet druk bezocht. De wn. voorzitter, de heer M. Kuiper, opende de vergadering met een welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den burgemeester van Langedijk. secretaris ontleenen wij, dat 8 be- secretaris ontelenen wij, dat 8 be- stuurs- en een ledenvergadering zijn gehouden. In eenige bestuursverga deringen is de concentratie van het onderwijs in de gemeente Langedijk besproken. Het resultaat hiervan zal in een rappport aan den burge meester worden medegedeeld. Het ledental der afdeeling is met 9 ver minderd tot 170. In het afgeloopen jaar werd in de school te Oudkarspel waterleiding aangelegd. De kleuter school te Oudkarspel heeft thans ruim 50 leerlingen, die te Zuidschar woude, welke 5 Mei begon met 28 leerlingen, telt er thans 45. Óp een verzoek om subsidie .van het „Fonds tot Steun" van Volks onderwijs werd 10 toegestaan. De rekening van den penningmees ter, den heer M. Wagenaar, sloot, UITREIKING AANSLAG BILJETTEN INKOMSTEN BELASTING. Binnen korten tijd 'zullen worden uitgereikt de biljetten voor de voor. loopige aanslagen in de inkomsten belasting over het belastingjaar 1941. Deze aanslagen vervallen in vijf termijnen. De eerste termijn vervalt aan het einde" van de maand, volgende op die, welke in de dagteekening van het aanslagbiljet is vermeld, de volgende telkens een maand later. Aan de ontvangers dei- directe 'belastingen is opgedragen aanstonds na het vervallen van den eersten termijn tot vervolging over te gaan. 's-Gravenhage, 25 Oct. De secr.- generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat in verband met een inventarisatie van textielproduc ten vanaf 26 Oct. tot en met 2 Nov, a.s. de verkoop en aflevering van textielproducten is verboden. Als .gevolg hiervan zullen vanaf 26 Oct. tot en met 2 Nov. a.s. geen textielartikelen gekocht en afgele, verd kunnen worden.'De na 2 Nov. a.s. geldende distributieregeling voor textielproducten zal over en kele dagen worden gepubliceerd. De voor den handelaar en den fabrikant van belang zijnde bijzon derheden aangaande de inventarisa tie worden per officieele publicatie bekend gemaakt. NED. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDS VROUWEN. De moeilijkheden zullen door de vrouw worden opgelost. In café Central werd gister, onder voorzitterschap van mevrouw de HaanBosker uit Wieringen, een door een vijftigtal dames bezochte vergadering gehouden van de afd. Noordholland van den Ned. Bond van Boerinnen en andere platte landsvrouwen. Na een woord van welkom zeide de voorzitster zich bewust te zijn een moeilijke taak op zich te hebben ge nomen, aangezien het niet gemak kelijk zal zijn de eminente voorgang ster te vervangen. Spr. had' haar taak qp zich durven nemen, wetende, dat naast haar staan bestuursleden die de belangen van den bond kennen,' die belangen hebben behartigd en zullen blijven behartigen. Wij staan in den bond, aldus spreekster, voor moeilijkheden, maar weten, dat die er zijn om over wonnen te worden. In ons gezin en maatschappelijk leven rusten de moeilijkheden vaak op de schouders van de vrouw. Spr. was daarom overtuigd, dat de moeilijkheden door vrouwen worden opgelost. Spr. deed hierna voorlezing van een telegram, dat vóór enkele jaren door den bond verzonden werd aan een van de ministers, waarin, gezien de geringe inkomsten van het platte land, op de gezinszorgen werd gewe zen, die het onmogelijk maakten het werk goed te verrichten. Na' de deva luatie, aldus het telegram, zijn de moeilijkheden nog belangrijk ver groot, waardoor stijgende orïrust ontstond en ernstige gevolgen voor de samenleving worden gevreesd. De aandacht van den minister werd er op gevestigd, dat het plattelands- belang geen groepsbelang maar een landsbelang is, waarom hem ver zocht werd aandacht aan de kwestie te schenken, opdat betere bestaans mogelijkheden werden geschapen. Spr. concludeerde, dat'ook dit tele gram bewees, dat de toestand ten plattelande lang niet rooskleurig is te noemen. Wij dienen ons, aldus spr., te stellen op den bodem der realiteit en dan valt het te betreuren, dat de nacht en dag werkende boer naast zijn vele zorgen nog zijn financieele zorgen -heeft, hetgeen zijn terugslag geeft op den arbeider en den mid denstander van het platteland en ook van de stad. Het platteland toch kan wel buiten de stad, maar de stad niet buiten het platteland. Voor spreekster was het daarom moeilijk te begrijpen, dat het hoofd bestuur gemeend heeft te moeten af treden, nu ons de helpende hand wordt geboden en dé plattelands vrouwen worden ingeschakeld in den voedingsstand. Trouw moet blijken. Dit had het hoofdbestuur moeten bedenken. Spr. was er sterk tegen de politiek in den bond te halen, maar wij dienen ons te stellen op den bo dem der realiteit en daarom was spr. overtuigd, dat het hoofdbestuur een groote fout heeft gemaakt, door de dingen niet eerst van nabij te bekij ken. Wanneer dit was geschied dan zouden de zaken een anderen loop hebben genomen. Gelukkig zijn er dames die dit willen en de schouders er onder willen zetten. Zij willen de belangen van onze kinderen beharti gen, waarvoor wij de toekomst moe ten effenen. Spr. was overtuigd, dat wij met den voedingsstand op den goeden weg zijn. De boer moet zeg gingskracht krijgen. Niet buiten staanders moeten over zijn belangen oordeelen. Wij zijn op den goeden weg en züllen slagen. Ons groote doel blijft de platte landscultuur te verstevigen en spr. had waardeering voor hetgeen het afgetreden hoofdbestuur daarvoor gedaan heeft. Tegen de gemaakte op merking, dat de sprekers (sters) wel eens te hoog gingen voor de platte landsvrouwen, protesteerde spreek ster. Men moet de plattelandvrouwen niet te laag aanslaan. Menige platte landsvrouw staat in algemeene ont- wikkekling boven menige stads vrouw. Spr. hoopte dat door eendrachtige samenwerking de plattelandscultuur versterkt zal worden. Groote moge lij khehden staan thans op het spel. (Applaus). Tot 30 Juni 1942 contributie betalen. Na het gemeenschappelijk zingen van het bondslied, werd mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van den commissaris, waaruit bleek, dat de in September uitgetreden leden verplicht zijn tot 30 Juni 1942 haar contributie te betalen. Voorts waren door den commissaris tijdelijk buiten werking gesteld de artikelen 22 en 23 van het Huishoudelijk Re glement der plaatselijke af deelingen. Hierdoor wordt voorkomen, dat af- deelingen worden ontbonden wan neer ze minder dan 10 leden tellen. Afgetreden bestuursleden fijn ver plicht de bescheiden af te dragen aan degenen die de voorloopige leiding op zich hebben genomen. Bij moei lijkheden gelieven men zich te wen den tot mevrouw Bommezij Schaak te Beemster. De inkomsten moeten worden opgegeven aan den procureur-generaal te Amsterdam. Aangedrongen werd om in de afdee- iingen Volksche boeken te bespre ken en wel vooral het boek van me vrouw VisserRoozendaal. Gezien het geringe fan tal leden dat men nu heeft, stelde de voorzitster voor, dat de dames die den moed en kracht hebben om boeken te bespre ken in andere afdeelingen, daarvan opgave doen aan de 2e secretaresse. Veel werk zal gedaail moeten wor den om de afdeelingen weer op de been te brengen. Het was opgevallen, dat sommige penningmeesteressen van opgeheven afdeelingen rekening en verant woording hadden ingediend waarbij de ontvangsten de uitgaven dek ken. Ook had het de aandacht ge trokken dat, om dat te bereiken, de uitgaven waren opgevoerd. - Nagegaan zal worden of dit wel juist was. Ter stijving van de kas werden hierna- kaarten verkocht met een opbrengst van 14.60. Na de pauze werd de winterpro- paganda in de te houden hoofdbe stuursvergadering besproken, waar na gestelde vragen werden beant woord. Na gemeensehappelijken zang sloot de voorzitster met een opwekkend woord. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 25 Oct. 1941. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 60 stuks van y kg en de prijs 1.25—1.30 per y, kg. Handïl matig. ALKMAAR, 24 Oct. 1941. (Alkm. Exportveiling, N.V.) Andijvie 5, Appelen 1235, Boerenkool 1.50 2.60, Bieten 3.504, Druiven 36—50, Gele kool 3.50, Groene kool 5, Knolselderie 3.507, Me loenen 12, Peren 1545, Pred 5 7, Roode kool 3.50, Spruiten 12.8026, Snijboonen 14.4038, Dubbele spercieboonen 14.4038, Tomaten 16, Uien 3.50, Witte kool 2, Wortelen 2.80—3.40 en Witlof le s. 3642 2e s. 26 per 100 kg; Bloemkool le s. 8.5011.50 2e s. 2.80—6.80, Kropsla 2.50—3, Kom kommers 4.5011 per 100 stuks; Peterselie 1—2, Selderie 0.50 2,20 en Wortelen 0.703.30 per 100 bos; Postelein per bakje 75 cent en Spinazie (per 3 kg) 0.44—1.20. NOORDSCHARWOUDE, 25 Oct. (Noordermarktbond). 37400 kg Roo de kool 3.50; 600 kg Chin, kool 2; 1200 kg Groene kool 5; 9800 kg Uien (drieling en stek) 3.50; 9700 kg Peen: A 2.50, B 3.40, C 3, D 2.50, kleine peen (gewassohen) 4.705; 2600 kg Bieten f 34; 1000 bos Peen 6.10; 137900 kg Vroege witte kool 2; 4100 kg Andijvie 3— 9.20; 5100 kg Slaboonen 18. WARMENHUIZEN, 24 Oct. 1941. 11200 kg Roode kool 3.50; 40800 kg Witte kool 2; 450 kg Bieten 3—4; 6400 kg Peen 2.8Ó—3.40 en 1150 kg Kriel i.90—2.20. SCHAGEN, 23 Oct. 1941. Veemarkt: 30 kg Tijdko'eien 400450; 32 Geldekoeien 'mag.) 325425; 8 Vaarzen 300365; 51. Graskalveren 120200; 30 Schapen (magere) 80 90; 70 Overhouders f 50—60; 13 Bokken en Geiten 1030; 8 Var kens (mag.) 25—35; 31 Biggen 12 —20; 83 Konijnen 0.506; 33 Kip pen 1.502.75. Voor centrale: 112 Geldekoeien (vette), 16 Nuchtere kalveren en 54 Schapen (vette). Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Den 9 Nov. hopen mijn lieve Pa en Moe en hun 12 K -jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbend dochtertje JOPIE. Alkmaar, 25 October 1941. Breedstraat 21. Den 9en November a.s. hopen onze geliefde Ouders en hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kin deren, COR en VERLOOFDE. JAN en VERLOOFDE. ALIE. Heiloo, 26 October 1941, Betsy's Hof A 308. Langs dezen weg betuigen wij onzen- innigen dank aan allen, die hulp en medeleven hebben be toond bij het droevig ongeval van onzen geliefden Man en Vader, den Heer Uit aller naam, N. SCHOT—DE GROOT. Oudorp, 25 October 1941. het spreekuur wordt waar genomen te zijnen huize door zijn zoon. Boodschappen af te geven Emmastraat 89, tel. 2310. Ook de andere huisartsen nemen waar. STOOMSTEENHOUWERIJ UITTIK OUDORP 25 ALKMAA^ VBAAGT ORATIS CATAtOGtJS OF BEZOEKT ONZE TOONZAAL, $309TS1§. KEUZE 1U U^qüAUO

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2