DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE GROOTE STRIJD IN HET OOSTEN. Het Donetzbekken wordt steeds meer bezet. Verkenningen en succesvolle luchtgevechten. Graaf Ciano bij den Führer. AARSCH COURANT. 143ste Jaargang No. 253 Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rjjk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 27 October 1941 ïxt^ttpi&^ieas&aassfx? -. Duitschland strijdt voor Europa Duilsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 25 October (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht maakt bekend: Zooals reeds in een extra be richt is bekend gemaakt, is Charkof op 24 October ingeno men. Een der belangrijkste be- wapenings en economische cen tra der Sovjet-Unie is daarmede in Duitsche handen gevallen. Denzelfden dag hebben Duit sche troepen zich het bezit ver zekerd van het verkeersknoopunt Belgorod, 75 km. ten N.O. van Charkof. Nachtelijke aanvallen van ge vechtsvliegtuigen zijn gericht op militaire en militair-economische installaties in Moskou. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscheepvaart heeft het luchtwapen voor de O.-kust van Engeland uit een beschermd convooi 3 vijandelijke koopvaar ders met in totaal 12.000 brt'. tot zinken gebracht. Bovendien werd een alleenvarend schip van 4.000 brt. met bommen vernield. Voor de N. Afrikaansche kust hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen ten N. van Gamboet, een vijandelijke koopvaarder in brand geschoten. Britsche bommenwerpers hebben vannacht op eenige plaatsen in N.W. en W. Duitschland brisant- en brandbommen neergeworpen, die geringe schade in woonwij ken veroorzaakten. 6 vijandelijke vliegtuigen werden neerge schoten. Kapt. Collos heeft op 20 Oct. zijn 80ste, majoor Lützof op 24 October zijn 101ste luchtover winning behaald. Het Duitsche legerbericht van 26 Sept. luidt als volgt: De bezetting van hef Donetz bekken schrijdt voort. Ook in de andere sectoren van het O. front werden de aanvalsoperaties voortgezet. Sterke formaties van het luchtwapen brachten zware slagen toe aan troepenconcen traties, vestingwerken en colon nes van den vijand tusschen Do- netz en Don, in het gevechts-ge- bied om Moskou en ten O. van de Woltsjof. In het hooge N. ver nielden gevechtsvliegtuigen deelen van de Moermansk-spoorlijn als mede barakkenkampen op het visschers-schiereiland. Bij nach telijke aanvallen op Moskou wer den bomtreffers op het Kremlin geplaatst. In de wateren om Engeland vernietigde het luchtwapen van nacht drie koopvaardijschepen van tezamen 12.000 brt. Andere gevechtsvliegtuigen vielen havens aan de West-, Zuid- en Zuidoost kust van het eiland aan. Noord-Afrika: Duitsche ge vechtsvliegtuigen bombardeerden met goed resultaat militaire in richtingen van Tobroek. De vijand vloog niet naar het gebied van het Duitsche rijk. De toestand van de wegen in het gebied van den strijd. Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Om trent de operaties, die geleid hebben tot de inneming van Charkof meldt een oorlogscorrespondent het vol gende: Toen ongeveer vier weken ge leden de groote omsingelingsslag in de Oekraine ten O. van Kiëf aan den gang was, viel met Kiëf ook Poltawa, dat aan den O. rand lag van het door de Duitsche troepen omsingelde gebied. Dit vormde het begin van nieuwe naar het O. ge richte operaties: den aanval op Char kof. Al scheiden slechts 150 km Poltawa van Charkof, de moeilijk heden, die de troepen bij de achter volging van de verslagen tegen standers moesten overwinnen, val len nauwelijks te beschrijven. Men kan zich geen voorstelling maken van de weersomstandigheden en de toestanden op de wegen, waar onze infanterie mee te kampen kreeg. Slechts moeizaam kon zich de in fanteriedivisie haar weg banen, want de modder werd van dag tot dag dieper. Hier en daar zonken de infanteristen tot aan de knieën weg op de onbegaanbare wegen. De stukken geschut der bespannen ar tillerie bleven Weldra even hopeloos steken als de voertuigen van de gemotoriseerde troepenafdeelingen. Steeds grooter werd de afstand tus schen troep en ravitailleering, maar met behulp van tractoren werden tenslotte ook de laatste moeilijk heden overwonnen. Een mees terstukje van Duitsche organisatie. Over een breed front naderde ten slotte het leger de stad. Ten W. daarvan ging de Duitsche artillerie nog eens in stelling en baande de infanterie den weg naar de op vele plaatsen brandende stad, waar in den namiddag Duitsche troepen zegevierend binnenrukten. De omsingeling werd steeds nauwer. Berlijn, 25 Oct. Een door het D. N.B. ontvangen frontbericht geeft de indrukken weer bij de verove ring van Charkof. Sedert dagen was de omsingeling door de aanvallende divisies steeds nauwer geworden. Geen der bolsjewisten, die met pant serwagens en zware wapens tracht ten door te breken, kon ontsnappen. Overal nam men kapotte kanonnen en voertuigen waar. Voor de stad lagen talrijke doorzeefde, zware pantserwagens. Enkele rookten nog. Aan den Zuidkant der stad lagen honderden bolsjewisten dood en ge wond in hun verdedigingsstellingen door elkaar. De beteekenis van Charkof. Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Het ver overde Charkof, de eigenlijke poort van het Donetsbekken, vormt met 840.000 inwoners na Kiëf de groot ste stad van de Oekraine. Dank zij de nabijheid van het Donets steen koolbekken, de ijzerstreek van Kriwoj Rog en het vruchtbare ge bied der zware aarde is de stad tot het grootste economische centrum geworden van de Oekraine en een belangrijk verkeersknooppunt, waar spoorwegen en wegen, die het cen trale Russische industriegebied met de Zwarte Zee en het Donetsbekken met Wit-Rusland en de Baltische havens verbinden, het verkeer doen samenkomen. De stad heeft fabrie ken voor werktuigmachines, loco motieven, wagens, bruggen en ijzer- constructies van allerlei aard. Een groote tractorenfabriek, 5 vliegtuig fabrieken, 4 munitiefabrieken, een kanonnenfabriek, 2 fabrieken van brandvuurwapenen, 2 chemische fa brieken en een fabriek voor de ver vaardiging van meetwerktuigen en schakeltoestellen voor oorlogssche pen kenmerken de groote beteeke nis van Charkof. Bovendien produ ceert Charkof nog glaswerk, wollen goederen, leerwaren en levensmid delen en is de stad zetel van een goed ontwikkelde hout- en papier industrie. Vier groote electrische eentrales verzorgen de stroomleve- ring. He Sovjetleger in het Verre Oosten. Tokio, 25 Oct. (D.N.B.) Ook de Yomioeri •Sjimboen meldt uit Char» bin, dat leidende militairen van het Sovjetleger in het Verre Oosten mei het oog op het Moskou dreigende gevaar naar het Europeesche front zijn gezonden. De naar Oost-Siberie gezonden Sovjets hebben in mili taire kringen van het leger in het Verre Oosten ongerustheid gewekt. Dientengevolge treedt Moskou op met'de scherpste straffen tegen „ge ruchtenzaaiers". De nederlaag van het Sovjetleger kan echter niet meer verborgen gehouden worden. Het geheele postverkeer staat onder controle of is geheel verboden. Vele Sovjetsoldaten zijn gedeserteerd en naar Afghanistan gevlucht. On danks draconische straffen duren de deserties voort. Moskou als frontgebied. Stockholm, 25 Oct. (D.N.B.) De Moskouscbe radio publiceert een oproep van den luiteannt-generaal Arteljef „ter verdediging van Mos kou", waarin volgens de Prawda o.m. word gezegd: „Moskou en de omliggende ge bieden zijn in gevaar. Thans is Mos kou frontgebied. Van nu af aan is het leven in de stad ondergeschikt aan de behoeften van het leger en de belangen van het front. Wij moe ten er op voorbereid zijn, dat de stra ten van Moskou het tooneel zullen worden van felle gevechten. Dat beteekent, dat de straten reeds thans een oorlogskarakter aannemen. Ieder buis moet een vesting worden, ieder venster een voorpositie, ieder in woner van Moskou een soldaat. Nog nooit zijn zoo bloedige en langdurige gevechten geleverd als thans op het terrein vóór onze hoofdstad. Maar hoe hard en hoe groot de strijd om Moskou ook zij, wij zullen Moskou niet opgeven. De inwoners van Moskou zijn reeds begonnen met het opwerpen van barricades, loopgra ven en tankvallen. Vele Moskovie- ten zijn reeds lid van de burger wacht en strijden op de toegangen naar de stad". Verder wordt in den oproep ge zegd: „Wie zich niet volkomen en zonder tegenspraak schikt naar het Sovjetleger en niet de discipline en de orde in acht neemt, is een ver rader en misdadiger, die zonder er barmen moet worden verdelgd. De verdediging van Moskou eischt on ophoudelijk arbeid. De inwoners van Moskou moéten zich tezamen met het Sovjetleger voor de gevech ten, niet alleen tegen de vijande lijke infanterie, maar ook tegen de OP ZOEK NAAR TEGENSTANDERS IN HET VLAKKE VELD. Steeds weer moeten de bolsjewisten met geweld uit hun holen ge haald worden. Dikwijls wordt den Duitschen soldaten nog op het laatste oogenblik een handgranaat voor de voeten geworpen of worden zij van vlak bij beschoten. (Orbis-Holland). vijandelijke tanks voorbereiden. Uit de vensters en van de daken der huizen, uit iederen hoek der stad moeten de flesschen benzine en de granaten naar de Diutsche pantser wagens vliegen." Vluchtelingen. Tokio, 25 Oct. (D.N.B.) Het ge bied tusschen Oeral en Wolga is, naar de Yomioeri Sjimboen volgens berichten van emigranten, die uit Wladiwostok naar Japan zijn geko men, meldt, vol vlluchtelingen, wel ker aantal geraamd wordt op 5 mil- iioen. Zij zwerven van stad naar stad, van dorp naar dorp om als wilde honden voedsel te zoeken. Niemand bekommert zich om hen en daarom zijn zij prijsgegeven aan honger en koude. Het blad ver klaart, dat de Sovjetregeering geen middelen heeft om in dezen nood te voorzien en daardoor verheffen zich steeds meer stemmen tegen het regime van Stalin. Strijd in verschillende sectoren. Berlijn, 26 Oct. In den centralen sector hebben Duitsche gepantser de strijdkrachten en infanterie divisies over een breed front den vijandelijken tegenstand gebroken. Naar het D.N.B. verneemt, werden verscheidene kazematten door moedige operaties veroverd. Om andere kazematten moest hevig gevochten worden, doordat de Sovjets ze, gesteund door artillerie, hardnekkig verdedigden. In andere deelen van het cen trale front werden plaatselijke tegenaanvallen met bloedige ver liezen voor de bolsjewisten afge slagen. In den Z. sector ondernamen de Sovjets wanhopige tegenaanvallen met infanterie, artillerie en pant serwagens. Met groote verliezen voor de bolsjewisten werden ze af geslagen. Ten N. van het Oekrain- sche industriegebied zijn gisteren 1700 gevangenen gemaakt en meer dan 200 vrachtauto's buitgemaakt. De bolsjewistische verdedigings- en batterijinstellingen, alsmede troepenconcentraties en colonnes zijn bij acties overdag van de Duit sche luchtmacht op 26 October op nieuw met succes aangevallen. Hierbij werd den tegenstander zware verliezen aan menschen en materiaal toegebracht. In het gebied van Rostof werden spoorwegen verbroken en treinen in brand geworpen. In het N. deel van het O. front werden eveneens vijandelijke stellingen met goede uitwerking hevig gebombardeerd. Op het Ladogameer werd een schip van 1.000 brt. door bomtref fers zoo zwaar getroffen, dat het verloren is gegaan. De bolsjewistische barakken kampen op het visschersschier- eiland waren het doel van her nieuwde Duitsche luchtaanvallen. Het aantal bolsjewistische vlieg tuigen, dat in den loop van 25 Oc tober en in den nacht van 25 op 26 October werd vernietigd, is tot in totaal 59 gestegen. Verijdelde tegenaanvallen der Sovjets. Berlijn, 26 Oct. (D.N.B.) Op 25 Oct. probeerden bolsjewistische troepen voor Leningrad de Newa over te steken. Deze poging werd onder zware verliezen voor de Sovjets afgeslagen. In den centra len frontsector, waar afzonderlijke bolsjewistische pantserwagens den Duitschen opmarsch door tegen aanvallen trachtten op te houden, werden van een pantserdivisie op 25 Oct. 13 pantserwagens vernie tigd of buitgemaakt. Uit verkla ringen van gevangenen bleek, dat in dezen sector de resten van een bolsjewistische pantserdivisie zich in kleine groepen verdeeld hebben om zich aan den Duitschen aanval te onttrekken. Italiaansch legerbericht, Rome, 25 October (D.N.B.) Het Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front van Tobroek artil lerievuur op de installaties van Tobroek en plaatselijke acties van onze vooruitgeschoven adeelingen, die eenige gevangenen binnen brachten. Het Duitsche luchtwapen heeft bij luchtgevechten in het ge bied van de Marmarische woestijn drie vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Bij luchtaanvallen op Tripolis en Benghasi is een vijandelijk vlieg tuig door den afweer op den grond getroffen en neergestort. Aan de fronten in den sector van Gondar hebben onze troepen vijan delijke formaties afgeslagen, deze lieten een reeks dooden op het slagveld achter. Britsche vliegtuigen hebben bom men geworpen op Ragusa en Licata (Sicilië) en in den afgeloopen nacht opnieuw een aanval gedaan op Na pels. Onder de bevolking van Lica ta zijn negen dooden en vijftien gewonden gevallen. In Ragusa en Napels werden eenige personen ge wond. De schade is slechts van matig belang. Op de Middellandsche zee hebben onze torpedovliegtuigen een vracht schip van 10.000 ton tot zinken ge bracht, een ander schip van 7.000 ton werd zwaar beschadigd. Rome, 26 Oct. (Stefani) In zijn weermachtbericht van Zondag maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Afrika: Aan de landfronten van Marmarie en Gondar hebben onze detachementen verkenningen on dernomen, gepaard gaande met krachtig vuren. Onze luchtmacht bombardeerden het vliegveld Coefra en beschoot gemechaniseerde strijd middelen in de Oase. Duitsche bom- menwei-pers troffen de doelen van Tobroek. Britsche 'vliegtuigen lie ten bommen vallen op Tripolis en Benghasi. Er werd eenige schade aangericht aan woonhuizen. Onder de burgerbevolking van Tripolis werden eenige personen gewond. Te Benghasi werd de Arabische wijk getroffen. Er vielen geen slachtoffers. Formaties Italiaansche bommenwerpers, geëscorteerd door jagers, vielen gistermiddag de vloot- basis La Valetta op Malta aan. On danks den hevigen afweer, waar door talrijke van onze vliegtuigen geraakt werden werden de gestel de doelen getroffen met bommen van zwaar kaliber, die branden verwekten, welke men van de zuid kust van Cicilië kon waarnemen. Tijdens luchtgevechten tegen een vijandelijke formatie jagers, heeft een Italiaansche formatie onder be vel van kolonel Eugenio Leotta drie toestellen van het type Spit fire brandend neergehaald. In de Middellandsche zee werd nog een vijandelijke machine door een van onze verkenningsvliegtuigen neer geschoten. Gisteravond hebben on ze torpedovliegtuigen in het cen trale oostelijke deel van de Middel landsche zee een vijandelijke vloot- formatie aangevallen. Een kruiser werd getroffen met een torpedo. 1/ Victorie, Duitschland wint voor Europa op alle fronten. EXTRA-BERICHT VAN HET DUITSCHE OPPERBEVEL. Charkof ingenomen. Hoofdkwartier van den Füh rer, 25 Oct. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht maakt bekend: Op 24 October is Charkof in genomen. Een der belangrijkste bewapenings- en economische centra der Sovjetunie is daar mede in Duitsche handen ge vallen. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. Hoodkwartier van den Führer, 25 Oct. (D.N.B.) De Führer heeft hedenochtend in zijn hoofdkwartier den koninklijk- Italiaanschen minister van 'buitenlandsche zaken, graaf Ciano, ontvangen en met hem een onderhoud gehad, dat in den geest van de traditioneele vriendschap, en de beproefde wapenbroederschap tusschen de beide volken verliep. Aan dit onderhoud werd deelgeno men door den Duitschen mi nister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop, op wiens uitnoodiging graaf Ciano voor een bezoek van verscheidene dagen in Duitschland vertoeft. Nadere bijzonderheden, Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Naar aanleiding van het bezoek verneemt D.N.B. nog de volgende bijzonder heden: graaf Ciano, in wiens gevolg zich o.a. ook de Italiaansche am bassadeur te Berlijn, Dinon Alfieri, bevond, werd door minister Von Ribbentrop ontvangen en naar den Führer gebracht. Na met den Führer een bespre king te hebben gehad, welke twee uur heeft geduurd, kreeg graaf Ciano een overzicht van den mili tairen toestand van den plaatsver vanger van den opperbevelhebber van de weermacht, generaal-veld- maarschalk Keitel en van den generaal der artillerie Jodl. Bij deze gelegenheid kon generaal Jodl den Führer en gast alleerst de verovering van Charkof rapportee ren. Verder behandelde de generaal behalve de volstrekt gunstige mili taire positie in het O., in het bijzon der ook het succesvolle optreden van de Italiaansche eenheiden in den sector van de 'egeroep Zuid. Vervolgens bood de Führer den Italiaanschen minister een lunch ,n. Des avonds gaf de Italiaansche minister gevolg aan een uitnoodi ging van minister Von Ribbentrop. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 27 October (D.N.B.) In den afgeloopen nacht heeft een aantal Britsche bommenwerpers boven Noord-Duitschland gevlo gen.. Op woonwijken in verschei dene steden werden brand- en bri santbommen neergeworpen, waar door onbeteekenende schade werd aangericht. Militaire of oorlogs- economische schade werd niet aan gericht. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn 5 Britsche vliegtui gen neergeschoten. In denzelfden nacht hebben Duitsche gevechts vliegtuigen aan de Engelsche Oost kust uit een krachtig beschermd convooi een vijandelijk koopvaar dijschip van 8.000 brt. tot zinken gebracht en drie andere koopvaar dijschepen met een gezamelijken inhoud van 8500 brt. beschadigd. VERDUISTER GOED! ZON 27 Oct. onder: 18.21 28 Oct. op: 8.28 MAAN 27 Oct. op: 15.19 onder: 27 Oct. Eerste kwartier. VERKLARING VAN JAPANSCHEN PREMIER. Tokio, 27 October. (D.N.B.) De minister-president, generaal Tojo, heeft gisteren voor hooge ambte naren te Osaka ten aanzien van de opgaven der regeering verklaard, dat de wereldtoestand zoo snel verandert, dat niemand de ontwik keling van morgen kan voorspel len. Wanneer het volk hecht aan- eenstaat, kan Japan door niets verrast worden. Het zou gemakke lijk zijn oorlog te voeren of een buitenlandsche politiek te voeren. Generaal Tojo weigerde verklarin gen voor de pers af te leggen met de opmerking, dat het thans niet de tijd van spreken, doch van han delen was. Het volk dient zijn lei ding te vertrouwen. Ik zal het volk verklaren, waarheen het moet worden geleid. Een eensgezinde natie zal alle moeilijkheden over winnen. Dit leert de geschiedenis. EEN VERKLARING VAN EDEN. Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Naar de Engelsche berichtendienst meldt heeft minister Eden in een rede te Manchester verklaard, dat de Iraan- sche regeering reeds in beginsel het voorstel van een bondgenootschap met de Sovjet-Unie en Gr-Britannië heeft aanvaard. Ik kan niet zeggen, zoo zeide Eden verder, wanneer en waar Groot-Britannië zal strijden. De beslissing hierover ligt noodza kelijkerwijze alleen in de handen van het oorlogskabinet. Engeland zal geenerlei acties ondernemen om tijdelijk de gunst van het volk te verwerven. Het zal alleen een actie wagen, waarvan de inzet gerecht vaardigd is. De oorlog is een kwestie op langen termijn en kan niet door een of andere plotselinge, schitte rende improvisatie opgelost worden. AMERIKAANSCHE KOOPVAARDIJSCHEPEN EN DE OORLOGSZONE. Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Een New- Yorksche radiozender heeft om 19.- uur medegedeeld, dat de senaats commissie met 12 tegen 11 stemmen het wetsvoorstel heeft aangenomen, volgens hetwelk bewapende 'Ameri- kaansche koopvaardijschepen de ha vens van oorlogvoerende staten mo gen aandoen. CRITIEK VAN DE TIMES OP ENGELSCHE REGEERING. Bern, 25 Oct. (D.N.B.) De Times beveelt in het hoofdartikel van Vrij dag het vervangen van enkele mi nisters aan, daar de „man in the street" door de tot nu toe gevoerde regeeringspolitiek niet volkomen be vredigd is. De regeering, aldus het artikel, toont niet genoeg moed en initiatief, zoowel bij het mobüiseeren van mannen en vrouwen en het ge bruiken daarvan op de gunstigste plaatsen, als bij de controle, leiding en bevordering der industrie gezien uit een oogpunt van vermeerderde oorlogsproductie. Drie schepen in Engelsche wateren tot zinken gebracht. (D. N.B.) - Duitsche gevechtsvliegtui gen hebben in den nacht van 25 op 26 Oct. in de wateren om Enge land drie tot een convooi behoo- rende schepen van tezamen 12.000 brt. tot zinken gebracht. NIEUWS IN 'T KORT Moskou moet in de lucht vliegen. (D.N.B.) - Volgens een Zweedschen journalist zijn de bolsjewieken voornemens te Mos kou alle huizen in de lucht te la ten vliegen om voor de aanvallen de Duitsche troepen de grootste moeilijkheden te bewerkstelligen en hun alle kans op onderdak te ontnemen. Lichte Britsche kruiser tot zinken gebracht. (D.N.B.) -Duit sche stuka's hebben bewakings vaartuigen van vijandelijke ravi- tailleeringstransporten in de Mid dellandsche Zee ten Zuiden van Bardia aangevallen. Daarbij slaag den zij er in een lichten Britschen kruiser met twee bommen tot zin ken te brengen. Een dagorder van dr. Tiso. (D.N.B.) - Staatspresident dr. Tiso heeft naar aanleiding van zijn be zoek aan het hoofdkwartier van den Führer een buitengewone dag order uitgegeven, waarin o.a. ge zegd wordt, dat de dag der ge meenschappelijke overwinning na dert en dat dit beteekent de over winning van het nieuwe Europa, waarin de Slowaaksche soldaat voor zijn volk een eervolle plaats verovert. Communistische samenzwe ring m Pendsjaab ontdekt. (D.N. B.) Volgens den Britschen nieuws dienst heeft de inspecteur-gene raal der politie in den Pendsjaab een communistische samenzwering ontdekt. Het doel daarvan was een gewapende opstand te onderne men, vooraanstaande personen te vermoorden en sabotage te plegen aan spoorwegen, fabrieken en openbare inrichtingen. Engelsche vrouwen voor oor- logswerk opgeroepen. (D.N.B.) - Associated Press meldt uit Londen, dat alle Engelsche vrouwen, die in 1913 geboren zijn, zijn opgeroepen om ingeschreven te worden voor het verrichten van arbeid ten be hoeve van de oorlogvoering. Ongeluk in de „Julia". - Za terdag geraakte de 20-jarige Bor der in de mijn Julia (Eygelshoven) onder vallende kolen. Het slacht offer werd ernstig gewond ep overleed korten tijd later,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1