DAGBLAD VOOR ALKMAAR EM OMSTREKEN. PROCLAMATIE. De opmarsch in het Donetzbekken voortgezet. De strijd in het Oosten. Nederlanders Hooge boeten op gebied van tabakshandel. ALKMAARSCHE COURANT. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte.'Brieven franco aan de N.V. Boek-en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, -_ 143ste Jaargang No. 254 postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Dinsdag zo October Ivtl Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Füh- rer, 27 Oct. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht maakt bekend: De aanvalsoperaties in het O. hebben ondanks ongunstige weersomstandigheden nieuwe vorderingen gemaakt. In het Donetsbekken werd de poging om onzen opmarsch door tegen aanvallen te vertragen, door Italiaansche troepen verijdeld. De vijand werd teruggeslagen met zware, bloedige verliezen en moest vele honderden gevangenen in handen van onze bondgenoo- ten achterlaten. Aan de Britsche oostkust heb ben gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht een vijandelijk convooi^ aangevallen tusschen The Wash en de monding van de Humber. Zij brachten een vracht boot van 8080 ton tot zinken en troffen nog drie groote koopvaar ders zoo zwaar, dat ook zij ver loren geacht kunnen worden. Andere luchtaanvallen waren ge richt op havengebieden in' Oost en Zuidwest-Engeland. Duitsche stuka's hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag aan de kust van Noord-Afrika een vrij groot Britsch oorlogsschip door bomtreffers tot zinken ge bracht. De vijand heeft in den afgeloo pen nacht jop verscheiden plaat sen in N.-Duitschland bommen laten vallen. Vooral te Hamburg en Bremen leed de burgerbevol king verliezen aan dooden en gewonden. Negen Britsche bom menwerpers werden neergescho ten. Majoor Oesau, commodore van een jachteskader, heeft gisteren zijn honderdste overwinning in de lucht behaald. Verbitterde gevechten. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) Verstrooi de deelen van een bolsjewistische divisie boden op 26 Oct. in den Z. sector van het O. front verzet aan de oprukkende Duitsche troepen. In verbitterde gevechten braken de Duitsche troepen den tegenstand der bolsjewisten, die in huizen, boomen en het struikgewas in stelling lagen. De overblijfselen van deze bolsje wistische divisie werden in gevech ten van man tegen man totaal in de pan gehakt. Op een andere plaats van het gevechtsgebied bood een bolsjewistische compagnie bijzonder verbitterden tegenstand. De com- nagnie werd tot op enkele overle venden na, die in Duitsche gevan genschap raakten, vernietigd. In een naburigen sector rukten Duitsche troepen op verrassende wijze naar een bolsjewistisch vliegveld op. Het personeel van het vliegveld, dat door de plotselinge komst der Duit sche soldaten geheel verrast was, ■werd in gevechten van man tegen man overweldigd. Elf bolsjewisti sche vliegtuigen werden op den grond vernield. Sovjet-strijdkrachten bij Leningrad. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) Vooruit geschoven waarnemers van de Duit sche artillerie hebben gisteren ge zien, aldus wordt van militaire zijde aan het D.N.B. gemeld, dat aan het front van Leningrad Sovjet strijdkrachten opgesteld werden voor nieuwe uitbraakpogingen. Het vuur van de terstond gealarmeerde Duit sche zware artillerie vernietigde de bolsjewisten vóór zij konden optre den. Ook andere aanvallen werden afgeslageh. Tijdens deze gevechten beschoot zware artillerie onafgebro ken voor den oorlog belangrijke doelen in Leningrad. De strijd in den centralen sector. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) De. bols jewisten hebben zware, bloedige ver liezen geleden door de succesvolle Duitsche aanvallen in den centralen sector van het O. front. Een Duitsche divisie heeft tijdens de gevechten tusschen 9 en 17 October in totaal 27.500 gevangenen gemaakt en 211 stukken geschut buit gerrfhakt. De toestand bij Moskou. Bern, 27 Oct. (D.N.B.) Exchange Telegraph publiceert een frontbe- richt uit Mo_skou, waarin onder meer gezegd wordt: „In weerwil van den aanhouden den zwaren regenval en de natte sneeuw in het gebied van Moskou, waardoor he,t terrein voor gevechts voertuigen bijna onbegaanbaar wordt, valt er geen vermindering van den Duitschen druk op de voor ste verdedigingslinies der hoofdstad op te merken Het gevaarlijkst blijft de positie der Sovjets op eenige pun ten aan het Z. deel van het front. Ook de laatste berichten van het oorlogstooneel in het Donetzbekken luiden alarmeerend. De strijd wel beslist maar nog niet geëindigd. Berlijn, 27 Oct. .(A.N.P.) In mili taire kringen der rijkshoofdstad heeft men heden opnieuw het licht geworpen op de, zooals bekend is, korten tijd geleden door rijkspers chef dr. Dietrich voor persvertegen woordigers afgelegde verklaring, dat de veldtocht in het O. reeds be slist is. In dit verband herinnert men hier aan den Duitsch-Franschen oorlog van 1870/71, toen met de ver overing van Sedan de oorlog door de omsingeling en gevangenneming van de beste Fransche legers even eens beslist was, zij het ook, dat hij nog niet geëindigd was. Wanneer men veronderstelt, dat de bereke ningen van Britsche en Amerikaan sche deskundigen juist zijn, welke de effectieve sterkte van de actieve bolsjewistische legers ramen op on geveer 300 divisies, dan blijven wanneer van deze divisies tot dusver 260 vernietigd zijn*naar.men hier verklaart,, nog 40 tot strijden bekwa me divisies over, die tegenover Duitschland kunnen worden gesteld. Britsche strijdkrachten aan het front van Tobroek teruggedreven. Italiaansch legerbericht. Rome, 2 70ct. (Stefani). In zijn weermachtbericht no. 512 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Noord-Afrika: Aan het front van Tobroek werden gemechaniseerde Engelsche strijdkrachten getroffen en door onze artillerie teruggedre ven. Duitsche bommenwerpers heb ben in de Middellandsche zee aan de kust van Mamarie een vijande lijke vlootformatie aangevallen en een kruiser tot zinken gebracht. De Britsche luchtmacht bombardeerde Benghasi, Tripolis en Misoerata. In laatstgenoemde stad werd de Ara bische wijk getroffen. Onder de plaatselijke bevolking vallen eeni ge dooden en gewonden te betreu ren. In Benghasi en Tripolis is de schade van weinig beteekenis en vielen geen slachtoffers. Een Blen- heimmachine werd door liet Duit sche afweergeschut neergehaald. De bemanning werd gevangen ge nomen. Oost-Afrika: Troepen uit den sector van Gondar vielen vijande lijke formaties aan, die achtervolgd werden en verliezen leden. HULDE GEBRACHT AAN DR. GOBBELS. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) Ter ge legenheid van het jubileum van dr. Göbbels als gouwleider van Berlijn is vanavond de oude garde der nat.- soc. beweging in de Opera bijeen gekomen om hem hulde te brengen. De minister hield een rede, waarin hij er vooral op wees, dat hij in de moeilijke jaren van den strijd om de hoofdstad, die tot een zoo duidelijk resultaat heeft geleid, zich in de eerste plaats kon verlaten op zijn oude kameraden. De bijeenkomst werd gesloten met ëen gelofte van trouw aan Führer en Rijk. Naar aanleiding van zijn 15-jaric jubileum als gouwleider van Berlijn heeft dr. Göbbels in de Völkischer Beobachter een artikel geschreven, dat speciaal gericht is tot de Berlij- ners en waarin hij hen dank brengt, voor hun onberispelijke houding, trouw en opofferingsgezindheid ge durende de oorlogsjaren. Autobusongeluk eischt 22 slacht offers. (D.N.B.) - Bij- een autobus ongeluk in Clanton (Alabama) zijn 22 personen gedood en acht gewond De autobus was tegen een pijler van een brug gebotst en in brand gevlogen. Zelfs wanneer de Sovjets echter nog de beschikking zouden hebben over 100 divisies, dan moet volgens de opvatting van militaire kringen al hier de vernietiging van deze strijd krachten op een front van 1200 km heel wat gemakkelijker zijn dan die van de voordien aangetreden 300 divisies. De vertragingen van het oogenblik in den Duitschen opmarsch, aldus verklaarde men hier ook vandaag weer, berusten uitsluitend op slecht weer en ongefundeerde wegen. Dc Duitsche weermacht deze opva'- ting hoorde men hier van bevoegde zijde uitspreken heeft niets an ders noodig dan eenige harde we gen om de rest van de in het Euro- peesche deel der Sovjet-Unie nog aanwezige bolsjewistische weermacht te ontbinden. Omtrent de tot dusver door de bolsjewisten geleden verliezen ver klaarde men hier hedenavond, dat minstens zes millioen van hun beste strijdkrachten voor de voortzetting van den veldtocht uitgeschakeld ge noemd kunnen worden. Wat de bolsjewisten eventueel nog uit hun achterwaartsche garnizoenen in den strijd kunnen werpen, noemt men in deskundige leringen alhier nog slechts kanonnenvleesch. IN HET N.V.-GEBOUW te Utrecht werd een ver broederingsbijeenkomst gehouden der N.S.D.A.P. en N.S.B., waarbij o.a. General-Kommissar Schmidt en ir. A. A. Mussert, leider der N.S.B., het woord heb ben gevoerd. De eeregasten vanaf 2e v.l.n.r. van Genechten, ir. A. A. Mussert, General-Kommissar Schmidt, Engelbrecht (commissaris prov. Utrecht), Sommer (Beauftr. van den Rijkscommissaris in de prov. Utrecht), de districtsleider der N.S.B. en Rost van Tonningen. (Polygoon-v. d. Werff) DE OPENING VAN DE DUITSCHE OBERSCHULE IN ARNHEM. Een overzicht van de zaal. De eeregasten: 3de van links Landrat dr. Schneider (vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris voor Gelderland), 4de Commissaris Generaal dr. Wimmer, 5de dr. Evenkamp, de directeur van de nieuwe Oberschule. (Stapf-Moll) Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 28 Oct. onder: 18.19 29 Oct. op: 8.29 MAAN 28 Oct. op: 15.51 onder: 1.02 4 November Volle Maan. VERSTREKKING VAN VISA. 's-Gravenhage, 27 Oct. Het bureau van den höhere SS und Polizeiführer te Amsterdam, dat visa verstrekt voor het binnenkomen en verlaten van het land, wordt verplaatst van de Euterpestraat 99 naar de Van Eeghenstraat 88. Het bureau blijft van Donderdag 30 Oct. tot en met Maandag 3 Nov. gesloten.-Op"Dinsdag 4 Nov. wordt het heropend. Dringende visumaan gelegenheden kunnen in dien tijd behandeld worden door het desbe treffende bureau te Den Haag, Van Ouwenlaan 1. DE GÜEDKÖÖPfr "ÖVSRZEESCHE TA»WË MACS HgT EUROPEESCHE BOERENBEDRIJF Hf ET HEER DOODDRUKKE»! T«»WEt«iuz£K os> te 1928 W I9S0' tost tsss i»SS (Polygoon-v. Bilsen) ALGEHEEL VERNIETIGINGS PLAN DER BOLSJEWIEKEN. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) Volgers berichten, die uit het omsingelde Leningrad Stockholm hebben be reikt, zijn de bolsjewisten voorne mens het geheele gebied van Lenin grad in geval van verovering door Duitschland te vernielen. Evenals voor Moskou en den ver dedigingsgordel om deze xstad zeer nauwkeurige instructies bestaan voor vernietiging van alle voor. den oorlog belangrijke en anderszins vitale installaties, zijn thans ook voor het gewest Leningrad en de overige door Duitschland bedreigde districten zeer nauwgezette vernie tigingsinstructies gegeven. Dit bevel der bolsjewisten houdt in, dat zonder reklning te houden met de burgerbevolking alle gebou wen, die zich in de bedreigde gebie den bevinden, bij den terugtocht der bolsjewieken moeten worden vernie tigd. Dit kan geschieden door ont ploffing, brand, onbruikbaarmaking of andere doeltreffende middelen. De voorbereidingen moeten zoover ge vorderd zijn, dat het bevel tot ver nietiging terstond kan worden uit gevoerd. De verantwoordelijke auto riteiten in stad en land hebben alle een plan piet schetsen der te vernie len gebouwen ontvangen. De verdediging van Moskou. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) De voor bereidingen voor de vernieling van Moskou worden, naar uit thans be kend geworden bijzonderheden blijkt, stelselmatig vérder -uitge voerd. Naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, is j'eder huis in de bolsjewistische hoofdstad in een vesting veranderd. De vernietiging moet worden uitgevoerd, zoo luidt het door de verdedigers van Moskou uitgegeven bevel, door het opblazen in brand steken en onbruikbaar ma ken van. alle objecten, welke in aan merking komen. Het materiaal, dat voor het opblazen en vernieling noodig is, zooals dynamiet, petro leum, stroo en lucifers, is in meer dan voldoende hoeveelheden aan diegenen, die met de vernieling zijn belast, verstrekt. BEWAPENING VAN 'AMERIKAANSCHE KOOPVAARDERS. Washington, 27 Oct. (D.N.B.) Ad miraal Stark, de chef voor de ope raties der Amerikaansche marine, heeft voor de senaatscommissie voor buitenlandsche aangelegenheden ver klaard, dat de manschappen, die het geschut aan boord der bewapende koopvaarders zullen bedienen, uit de marine gerecruteerd worden en be vel hebben gekregen te schieten op schepen der spilmogendheden, die in zicht komen. Deze tactiek is vast gesteld in overeenstemming met Roosevelts bevelen. Stark zeide vervolgens, dat het ge vaar van een inval in de Ver. Sta ten tamelijk ver op den achtergrond staat. Een dergelijke inval, aldus zeide hij, kan pas geschieden, wan neer de vijand beschikt over een reusachtige tonnage en de Ameri kaansche marine knock out heeft ge slagen. ANGELSAKSISCH PROGRAM VOOR TSJOENGKING. Tokio, 27 Oct. (D. N. B.) De Nitsji Nitsji Sjimboen meldt uit Sjanghai, dat Engeland en de Ver- eenigde Staten een uit vier punten bestaand program hebben opgesteld, waardoor het militaire front van Tsjoengking tegen Japan versterkt moet worden. Onder leiding van Engeland en de Vereenigde Staten treffen de strijdkrachten van Tsjoengking toebereidselen voor een groot offensief tegen Japan, dat in het aanstaande voorjaar moet be ginnen. Engeland en de Ver. Staten, aldus het Japansche blad, willen de Japansch-Amerikaansche besprekin gen niet rekken om redenen van vriendschap, maar om tijd te win nen en het anti-Japansche front van Tsjoengking te versterken. Het program, dat Engeland en de V. S. thans aan het bewind van Tsjoengking hebben voorgelegd, zou de volgende vier punten bevatten: 1. Een inwendige zuivering in het leger van Tsjoengking; 2. regeling van de geschillen tus schen Tsjang Kai Sjek en de com munisten; 3. verbetering van den militair belangrijken Birmaweg, alsmede ver sterking van de gemotoriseerde for maties van Tsjoengking; 4. reorganisatie en versterking van de luchtmacht van Tsjang Kai Sjek. NA DE AANSLAGEN IN FRANKRIJK. Vichy, 27 Oct. (D.N.B.) In het Fransche staatsblad is vandaag de wet verschenen, volgens welke aan gifte verplicht is in geval van mis daden, aanslagen, of voorbereiding van dergelijke strafbare handelin gen. Ook is verplicht het verleenen van steun aan de in gevaar geraakte personen. Nalaten van dezen plicht tot aangifte en deze hulpverleening wordt gestraft met gevangenisstraf fen van 3 maanden tot 5 jaar en geldstraffen tot 60.000 francs. Tot deze wet hebben de jongste aansla gen op leden van het Duitsche be zettingsleger aanleiding gegeven. Negen Britsche vliegtuigen verloren. (D.N.B.) - Maandag heb ben de Britsche vliegtuigverliezen aan het Westelijk front tot nu toe elf vliegtuigen bedragen, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt. Behalve de zeven Britsahe jacht vliegtuigen. waarvan het neerschie- tn in het Kanaal-gebied reeds werd gemeld, werden nog twee Britsche jachtvliegtuigen omlaag gehaald. Vraaggesprek „generaal-par- don". - Heden 28 Oct. van 19.20 19.30 zal over Hilversum I door het N.V.V. in een vraaggesprek het door commissaris Woudenberg afgekon digde „Generaal-pardon" besproken worden. Causerie over invaliditeits- rente. - Heden 28 Oct. van 20.05 20.15 zal over Hilversum II de heer Van Overbeek van het dept. van sociale zaken in zijn causerie over sociale voorzieningen de invalidi- teitsrente behandelen. Het welzijn van het Nederland- sche volk eischt, dat een ieder op de hem gewezen plaats zijn plicht ver vult. Daarbij zullen de in het be zette Nederlandsche gebied gelden de wetten en voorschriften onvoor waardelijk moeten worden nage leefd. De oorlogsomstandigheden plaatsen ons voor vele harde feiten, welke aanvaard moeten worden. Wanbegrip voor hetgeen deze tijden ook van ons Nederlanders eischen leidt alleen tot verderf. Helaas zijn er nog landgenooten, die blijk geven den ernst van den toestand niet te beseffen. In hun verblinding meenen zij door sabota- gehandelingen de bezettende macht te kunnen schaden, terwijl zij in werkelijkheid slechts het Neder landsche volksbelang benadeelen. Wie gelooft, door het in brand ste ken van voorraden van landbouw producten of door het vernietigen van landbouwwerktuigen een daad te verrichten, waardoor eenig Ne- derlandsch belang gediend wordt, is het slachtoffer van een verderfe lijke dwaling. Elk verlies, dat op dit gebied wordt toegebracht, treft ons eigen volk, onze eigen volkshuishou ding. Elke overtreding van de distri butiebepalingen, als clandestiene slachtingen, vervalsching van distri butiekaarten, prijsopdrijving en der gelijke, zijn sabotage-daden, gericht tegen het Nederlandsche volk. Deze kunnen niet toegelaten wor den. Het is ons aller belang, dat aan het bedrijf der elementen, die deze practijken uitoefenen, zoo spoedig mogelijk een eind worde gemaakt. Schaadt bij sabotage van de voed selvoorziening het Nederlandsche volk in zijn geheel rechtstreeks zich zelf, zoo hebben aanslagen, die zich richten tegen de bezettende over heid, overeenkomstig de krijgs wetten, de scherpste maatregelen ten gevolge en treffen zij zoodoende indirect onze landgenooten. Aanslagen op goederen der weer macht, het verborgen houden van neergeschoten vliegers, hebben reeds de terechtstelling der schuldi gen en de gevangenneming van een aantal gijzelaars ten gevolge gehad. Tracht dezen tijd te verstaan; be grijpt, dat de Duitsche overheid een verkeerde houding van het Neder landsche volk niet kan dulden en beseft voor alles, dat door een enkele onbezonnen daad veler leven in groot gevaar wordt gebracht. Vandaar ons dringend beroep op U allen: Help mee, opdat ons volk niet be nadeeld wordt door de daden van onbezonnen en misdadige elementen. Brengt anderen zoo min als Uzelf in niet te overziene moeilijkheden. Wij kunnen niet gelooven, dat men dit woord onopgemerkt aan zich voorbij zal laten gaan. Wij bijven vertrouwen op het gezonde verstand van ons volk. Dë overheid maakt aanspraak op Uw aller medewerking. De Secretaris-Generaal van het Departement van Justitie, J. J. SCHRIEKE. De Secretaris-Generaal van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij, H. M. HIRSCHFELD. De Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, K. J. FREDERIKS. Belooning. 's-Gravenhage, 28 Oct. De direc teur-generaal van politie looft een belooning uit van 1000 voor iederen Nederlander, die omtrent ernstige vergrijpen tegen de belangen van de voedselvoorziening of de Duitsche weermacht zoodanige aanwijzingen geeft, dat deze tot arrestatie van de(n) schuldige(n) leidt. Deze pre mie wordt uitgeloofd om te verhin deren, dat onschuldige landgenooten door de misdadige dwaling van een enkeling geschaad zouden worden. De directeur-generaal doet een drin gend beroep op alle Nederlandsche staatsburgers om er toe mede te wer ken deze schadelijke elementen te .doen arresteeren. (Van onzen Haagschen correspondent). Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zullen door den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen op korten termijn eenige hooge boeten op 't gebied van den tabakshandel worden uitgedeeld. Op dit terrein zijn n.l. eenige ern stige misstanden aan het licht geko men. Zoo zal het den lezer zijn op gevallen, dat er in den handel vrij wel uitsluitend exorbitant dure sigaren en sigaretten te verkrijgen zijn. Toch worden ook de goedkoope soorten geregeld gemaakt; zij blij ken echter niet bij den winkelier terecht te komen. Nu het volgens het Prijsvormingsbesluit verboden is, waren achter te houden om later tegen durdere prijzen te verkoopen, kan men tegen toestanden als bo vengenoemd met kracht en met succes optreden, hetgeen enkele ta baksparasieten als afschrikwek kend voorbeeld binnen eenige dagen aan den lijve zullen ervaren. BOMMEN OP ONS LAND. 's-Gravenhage, 27 Oct. In het af geloopen weekeinde is uit Engelsche vliegtuigen met mitrailleurs op woonhuizen geschoten. Gelukkig zijn geen personen getroffen en werd alleen materieele schade aange richt. De aanvallende toestellen werden spoedig door de Duitsche luchtmacht verdreven. Op andere plaatsen hebben Britsche vliegtui gen brand- en brisantbommen ge worpen, welke in het vrije veld te recht zijn gekomen en slechts ge ringe materieele schade aanrichtten. Verdrag tusschen Italië en Kroatië inzake grensafbakening (Stefani) - In tegenwoordigheid van den Poglofnik is gistermorgen te Zagreb een verdrag geteekend tusschen Italië en Kroatië inzake de grensafbakening tusschen het ko ninkrijk Kroatië en Montenegro, MOEILIJKHEDEN BIJ DEN UITVOER UIT NED-EVDIE. Batavia, 27 Oct. (A.N.P.) Naar men uit handelskringen in Ned.- Indië meldt, heeft de verwachting als zou de uitvoerhandel, speciaal die van suiker, met de landen rond de Perzische golf wederom kunnen worden hervat, tot teleurstelling ge leid. Deze teleurstelling is hoofdzake lijk gelegen in de financieele afwik keling, waarbij men met groote moeilijkheden te kampen heeft. Teneinde de voorziening van Ned.- Indië met importgoederen te bestu- deeren, zal een delegatie bestaande uit twee ambtenaren van het depar tement van economische zaken en een vertegenwoordiger van import firma's op 31 October a.s. naar Australië vertrekken. De delegatie bestaat uit de heeren van Hoogstra ten en Mijnarends van het departe ment en den heer Stokhuyzen, voor zitter vap de vereeniging van im porteurs. Nieuwe maatregelen, in verband met den komenden stilstand in den invoer in Japan, zijn namelijk noo dig. Tot op heden is het echter niet mogelijk gebleken voldoende com pensatie te vinden voor den Japan- schen invoer, terwijl tevens de voor waarden waarop invoer van elders kan plaats vinden, positief minder gunstig zijn. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Echtpaar te Utrecht omgekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het echtpaar Van den Berg, waarvan de man 54 jaar en de vrouw 53 jaar oud was, in de wo ning aan den Vteutenscheweg door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Zondag werd de politie gewaarschuwd door een buurman, die vermoedde, dat er iets niet in den haak was. Tevoren had de man reeds een dokter ontboden, die zich toegang verschafte door verbreking van een ruit. Het bleek al spoedig, dat hier geen hulp ,meer mocht baten.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1