DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Militaire doelen van Sebastopol hevig gebombardeerd. De strijd in het Oosten. Aanvalspogingen bij Gondar afgeslagen. ,Met Hiiitschland tegen liet kapitalisme". Rolpens mag niet meer worden gemaakt. Vaste brandstoffen pension houders en kamer verhuurders. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 273. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Q .e, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensöcg 1? November 1*41 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 18 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: Op de Krim brengen gevechts vliegtuigen en. duikbommenwer pers vernietigende slagen toe taan de vestingwerken en haveninstalla ties van Sebastopol. Daarbij is een groot vrachtschip tot zinken ge bracht, een torpedotooot jager en een koopvaarder werden bescha digd. De operaties in het Donetzbek- ken zijn na een verbetering in de weersomstandigheden en den toe stand der wegen voortgezet. De vijand werd uit zijn op sommige plaatsen taai verdedigde veldstel- lingen geworpen. Verdere deelen van het industriegebied werden bezet. Verscheidene voor vertrek gereed staande goederentreinen vielen daarbij door verrassend toegrijpen in onze handen. In het hooge N. hebben ge vechtsvliegtuigen bolsjewistische barakkenkampen ten W. van de Kandalaksj a-bocht aangevallen. Nachtelijke aanvallen van het luehtwapen waren gericht op Moskou en Leningrad, benevens op vliegvelden in het "Wologda- gefoied. Duikbooten hebben in het N van den Atlantischen Oceaan en op de N. IJszee vier gewapende vijandelijke koopvaarders, tezamen 21.000 brt. en een convooieerend schip in den grond geboord. In de wateren rondom Engeland hebben gevechtsvliegtuigen den laatsten nacht vijandelijke con- vooien aangevallen ten O. van Lowestoft. Drie vrij groote koop vaarders zijn door het neerwerpen van bommen zwaar beschadigd. Andere gevechtsvliegtuigen heb ben haveninstallaties aan de Z.- kust en de Z.W.-kust van Enge land aangevallen. Een vrij groote plaats veroverd. Berlijn, 18 Nov. (DNB). De voor hoede van een Duitsche divisie heeft gisteren in den middensector van het O.-front een vrij groote plaats ver overd. De tegenaanval der terugge slagen bolsjewieken bezweek in het vuur van Duitsche artillerie en ma chinegeweren. Naar Sovjet-overloo- pers hebben gemeld waren zij door de politieke commissarissen van ach teren beschoten en op die wijze tot den aanval gedreven. Door deze ge vechten waren de bolsjewieken der mate verzwakt, dat van twee regi menten slechts 600 man per regi ment over waren. Tegenaanvallen afgeslagen. Berlijn, 18 Nov. (DNB). Bolsjewis tische strijdkrachten hebben, naar het DNB van militaire zijde ver neemt, in den centralen sector van het O.-front op 17 Nov. verscheidene tegenaanvallen gedaan op een Duit sche divisie. De actie der bolsjewie ken werd door Duitsche waarnemers tijdig ontdekt, zoodat doeltrefffend artilerievuur reeds op grooten af stand geopend werd. De bolsjewie ken leden zware verliezen. De omsingeling van Leningrad. Berlijn, 18 Nov. (DNB). Het bom bardement op de voor den oorlog belangrijke installaties, de bewape- peningsfabrieken en ravitailleerings- centra van Leningrad heeft de om singelde bolsjewisten, naar van mi litaire zijde wordt medegedeeld, ge dwongen het Z. deel van de stad ge heel te ontruimen. Onder den druk van de catastrophale toestanden zijn in de afgeloopen dagen opnieuw tal rijke inwoners naar de Duitsche troepen overgeloopen. Zij hebben o.a. verteld, dat de wijk Kirof tot aan de Narwa-Poort wegens het ge vaar van instorten van de zwaar ge teisterde industrieele gebouwen ont ruimd moest worden. De geheele buurt is in een terrein vol met kraters veranderd. Het grootste deel der burgerbevolking in deze wijk is naar elders overgebracht. Duizen den mannen, vrouwen en kinderen huizen in scholen. Verder is op het onbebouwde terrein op het W. deel van het Kestowski- en Dekabristen- eiland een groot barakkenkamp voor de vluchtelingen opgericht, waarin hoofdzakelijk de vluchtelingen uit de omgeving van Leningrad zijn on dergebracht. Bodem- en weersgesteldheid deren Duitschen aanvalsgeest niet. Berlijn, 18 Nov. (DNB). Na een regenperiode, die het terrein over groote afstanden in een modderpoel veranderde en na het aanbreken van een hevige koude, heeft thans de weersgesteldheid nieuwe Duitsche aanvallen op bolsjewistische veld- stellingen in het gebied van het Do- netzbekken toegelaten. De onwrikbare drang van den Duitschen soldaat om de bolsjewie ken te verslaan doet hem allen te genslag van terrein en weersge steldheid te boven komen. Een voorbeeld voor deze houding gaven Italiaansch legerb ericht. Rome, 18 Nov. (Stefani.) Het Ita- liaansche legerbericht van heden luidt als volgt: Vannacht hebben vijandelijke vliegtuigen Napels aangevallen in opeenvolgende golven: de materieele schade is niet ernstig, 28 personen, die zich niet tijdig naar een schuil kelder hadden begeven, weiden ge dood in een gebouw, dat door een bom verwoest werd, 40 andere bur gers werden gewond. Het aantal slachtoffers van den laatsten lucht aanval op Catania bedraagt in totaal 30 personen. Ih Cyrenaica heeft het Duitsche afweergeschut twee vijandelijke toe stellen neergeschoten. - Aan de fronten van Gondar zijn plaatselijke aanvalspogingen afge slagen, vijandelijke elementen, die eenige onzer stellingen waren ge naderd, werden door onze detache menten aangevallen en op de vlucht gejaagd, waarbij zij verliezen leden VERKLARINGEN VAN TSJANG KAI SJEK. Sjanghai, 18 Nov. (D.N.B.) Vol gens een bericht uit Tsjoengking heeft Tsjang Kai Sjek bij de ope ning van de zitting van den politie- ken volksraad verklaard, dat het Chineesch-Japanschè conflict voor den aanvang van het voorjaar ge ëindigd moet zijn. Als motief voer de hij aan, dat men kan verwach ten, dat de toestand van het demo cratische front in het voorjaar slech ter zal zijn. Hij drong aan op een snel ingrijpen van Engeland en de Ver. Staten ten bate van China, dat reeds vier jaar gevochten heeft. Hij sprak de hoop uit, dat de zending van Koeroesoe te Washington zou mislukken. Duitsche infanteristen in den cen tralen sector, die na voorafgaande hevige gevechten op 15 Nov. van des morgens 5 uur tot des avonds 10 uur onafgebroken aan den strijd deelnamen. Toen de bolsjewieken na een hardnekkigen aanval der Duit sche troepen tegen middernacht ein delijk verslagen afdropen, lieten zij ongeveer 500 lijken van gesneuvelde Siberiërs op het slagveld achter. Zij behoorden tot een versch uit het Verre Oosten aangevoerde Siberi sche divisie, die, van den trein geko men, zoo aan den strijd om Moskou moest deelnemen. De Duitsche luchtmacht heeft van Sebastopol tot de IJszee haar doel treffende aanvallen voorgezet. Na een aanval op Moskou op 17 Nov. bestookten Duitsche vliegers ook des nachts Moskou met bommen. Sterke strijdkrachten van de Duit sche luchtmacht namen deel aan de gevechten te land om Moskou en be haalden bijzondere resultaten door bolsjewistische stellingen vóór de Duitsche linies te vernietigen. Daar bij werden weer meer dan 80 voer tuigen van allerlei soort vernietigd. KAZiu.vlAT-ö±'liLLlNGfc.N VOGii LENINGRAD weroen uoor de Duitsche troepen buiten gevecht gesteld. Ook de tankversperringen vormden geen hindernis voor de dappere „Feldgrauen". Terwijl de Infanterie de vluchtende bolsjewisten op de hielen zit, vlucht de burgerbevolking, van de bolsjewistische terreur bevrijd, uit het gebied van den strijd. (P-. K. Lehr-Hoffman) DE BIJEENKOMST VAN HET JAPANS CHE PARLEMENT. Tokio, 18 Nov. (D.N.B.) Het par lement heeft de door verschillende fracties ingediende resolutie, waar in de regeering wordt uitgenoodigd zonder aarzelen de vastgestelde na tionale politiek ten uitvoer te leg gen, eenstemmig goedgekeurd. In deze resolutie wordt onder meer gezegd, dat de grootste belem mering voor een oplossing van het Chineesche conflict bestaat in de handelingen van vijandige landen onder leiding van de V.S. „Het is duidelijk", aldus deze re solutie, „dat de stuwende kracht achter het conflict tusschen de spil- mogendheden en de volken van En geland, Amerika en de Sovjet-Unie het streven der V.S. naar de wereld heerschappij is". Voorts zegt de resolutie: „Het Ja- pansche volk gelooft, dat er geen mogelijkheid tot opbloei is, zonder dat men dezen strijd doormaakt. Het geduld van Japan heeft gren zen. Daar het Japansche volk op de komende ontwikkeling voorbereid is, moet de regeering zich bij de verdediging der levensvoorwaarden en der eer van Japan verlaten op den onwrikbaren wil van het volk". Ook de Japansche senaat keurt de aanvullende militaire be grooting goed. Tokio, 18 Nov. (D.N.B.) Na het huis van afgevaardigden heeft ook de senaat vandaag eenstemmig de aanvullende militaire begrooting ten bedrage van 3.8 milliard yen goed gekeurd. Naar Domei zegt, heeft de rijksdag hierdoor binnen twee da gen een der belangrijkste voorstel len in de geschiedenis van Japan aangenomen. BOLSJEWISTISCHE WREED HEDEN. Milaan, 18 Nov. (D.N.B.) Het r.k. blad 1'Italia publiceert een speciaal bericht over de bolsjewistische wreedheden in Letland en Estland. In de tweede helft van Juni, aldus dit bericht, zijn niet minder dan 100.000 Letlanders en 160.000 Est- landers verdwenen. Het aantal der genen, die door de vluchtende bols jewisten vermoord zijn, is niet ge ringer, terwijl een groot aantal naar onbekende streken in het binnen land werd vervoerd. Verder zijn ve len na een onuitsprekelijk lijden gestprven. Te Reval is de aartsbisschop Pro- fittlich vijf maanden geleden spoor loos verdwenen Met veertien andere priesters werd hij door de bolsje wisten gearresteerd en weggevoerd. Volgens geruchten zou hij zich in den Oeral bevinden. De bolsjewisten hebben, voor zij Reval verlieten, de kerkelijke ar chieven geplunderd en talrijke do cumenten gestolen. De wijziging der neutraliteits- wet (D.N.B.) - President Roosevelt heeft zijn handteekening geplaatst onder de wet, waardoor het bewape nen van koopvaarders der Vereenig- de Staten en het bevaren van de wateren der oorlogszones, benevens het aandoen van havens van oor logvoerende landen wordt toege- smolten. IN DE UNIVERSITEITS-BIBLIOTHEEK aan het Singel te Amsterdam werd onder be langstelling van vele Duitsche en Nederland- sche autoriteiten de tentoonstelling „Het Duit sche wetenschappelijke boek" geopend. De vertegenwoordiger van Dr. Wimmer, Dr, Plutzar, tijdens zijn rede. .(Polygoon-Sagers). NU DE KOEIEN WEDER OP STAL WORDEN GEZET, is voor den koeienknipper een drukke tijd aangebroken. Hij trekt van boerderij naar boerderij om de dieren te knip pen. Het afgeknipte haar wordt zorgvuldig bewaard en gebruikt voor het vervaardigen van tapijten, stoelzittingen enz. (Polygoon-Kuiper) DE TOESTAND IN IRAK. New-York, 18 Nov. (D.N.B.) De Amerikaansche pers publiceert een bericht van United Press, volgens hetwelk de Iraksche regeering be kend heeft gemaakt, dat de diploma tieke betrekkingen met Frankrijk en Japan zijn verbroken. De Irak sche regeering, zoo .wordt in bet be richt gezegd, motiveert dezen stap met de nauwe betrekkingen der beide mogendheden met de landen der spil tijdens den opstand in Irak. De gezantschappen van Frankrijk en Japan in Bagdad zijn terstond gesloten en de gezant van Irak te Vichy is teruggeroepen. OPROEP VAN NEDERLANDERS OP MALAKKA EN IN HET VERRE OOSTEN. Sjanghai, 18 Nov. (D.N.B.) Neder landers, die verblijf houden te Ma- lakka en in het Verre Oosten, heb ben, naar uit Singapore gemeld wordt, de uitnoodiging ontvangen om zich aan te melden voor den mi litairen dienst bij het Nederlandsche legioen in Engeland. Men vermoedt, dat een aantal der dienstplichtigen naar Canada wordt verscheept. Brand in sanatorium. (D.N.B.) - Bij een grooten brand in een parti culier sanatorium in Omityville op Longisland zijn zes patiënten om het leven gekomen. DE VESTING SEBASTOPOL. Noord fort g' f StM!ch!3\ f/ 4 Catherine^ SEBASTOPOL 0 Forten Versterking KAART VAN PELT Sebastopol is door zes forten om ringd, die de golf en de reede van Sebastopol beschermen. Een der Noordelijke forten is vol gens het weermachtsbericht van 16 November door de Duitsche pioniers genomen. De aanval op Sebastopol is begonnen. 's-Gravenhage, 18 Nov. In aanslui ting op het in de dagbladen van 23 October j.l. verschenen bericht over het bereiden en conserveeren van vleeschwaren, deelt het rijksbureau voor de voedselvooriening in oor logstijd thans mede, dat, in verband met verschillende omstandigheden, van de soorten vleeschwaren, waar van de bereiding is toegestaan, rol pens moet vervallen. Het bereiden van rolpens is in het vervolg dus niet toegestaan. BLOKKADE-PRIJSVRAAG. Inzending tct 1 December. 's-Gravenhage, 18 November. In het bladi „Blokkade", een uitgave van het departement van volksvoor lichting en kunsten, gewijd aan den strijd voor onze voedselvoorziening, bomt een prijsvraag voor, waaraan prijzen in geld, winterhulploten en boeken verbonden zijn. In een deel van de oplage van dat blad is ten onrechte 1 November als laatste ter mijn van inzending vermeld. Oplos singen worden tot 1 December inge wacht bij de afdeeling actie propa ganda van het departement van volksvoorlichting en kunsten, Prin- sessegracht 21, 's-Gravenhage. Gouden sigarettenkoker gesto len. - Op tot nu toe onopgehelderde wijze is Maandag uit de keuken van een woning in de De Clercqstraat te Amsterdam een gouden sigaretten koker, ter waarde van 1200, gesto len, Aanvragen indienen vóór 1 December. 's-Gravenhage, 18 Nov. De secr.-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat kamerverhuurders en pension houders, die hun huis met haarden en kache 1 s ver warmen, dezer dagen op nader door den plaatselijken distribu- tiedienst te bepalen tijdstippen bij dezen dienst een aanvrage kunnen indienen ter verkrijging -van vaste brandstoffen voor het verwarmen van de door hen verhuurde vertrekken, geduren de de maanden December 1941 Januari 1942. In den loop van Januari 1942 zal voorts de gelegenheid worden open gesteld vaste brandstoffen voor ver warming van verhuurde kamers ge durende de maanden Febr. en Maart aan te vragen. Voor het stookseizoen 1941-'42 zullen daarna geen brand stoffen voor dit doel meer worden beschikbaar gesteld. Personen, die kamers verhuren of een pension houden en hun huizen door middel van centrale ver warming verwarmen, hebben reeds het hun toegewezen aantal bonnen voor verwarming voor het geheele stookseizoen ontvangen en kunnen derhalve noch dezer dagen, noch in Januari een nieuwe aan vrage indienen, behalve indien bij hen personen komen inwonen op kamers, waarvoor zij in het geheel nog geen extra-rantsoen hebben ontvangen. Alle aanvragen moeten worden in gediend door den kamerverhuurder, resp. pensionhouder op formulieren MD 121, welke bij de plaatselijke distributiediensten, eveneens op na der door dezen dienst bekend te maken tijdstippen, verkrijgbaar zul len zijn. De bonnen zullen worden uitgereikt aan den kamerverhuur der of pensionhouder, uiteraard ech ter slechts voor verwarming van de verhuurde vertrekken, dus ten behoeve van den kamerbewoner of pensiongast. In verband met de klan tenbinding in den kolenhandel moe ten de brandstoffen betrokken wor den bij den leverancier, bij wien de kamerverhuurder of pensionhouder is ingeschreven. De aanvragen mogen uitsluitend worden ingediend voor vertrekken, die worden verwarmd door middel van haarden en kachels, welke met vaste brandstoffen worden gestookt. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED l ZON 19 Nov. onder: 17.42 29 Nov. op: 9.10 MAAN 19 Nov. op: 9.16 onder: 1'8.38 19 Nov. Nieuwe Maan, Het extra-rantsoen zal weder om drie bonnen, elk voor een eenheid vaste brandstoffen be dragen. Met deze drie eenheden dient men derhalve gedurende de maanden Dec. en Jan. toe te komen. Per kamerbewoner of per gast zal in geen geval voor meer dan één kamer een extra rantsoen worden verstrekt. Iemand, die meer dan één kamer heeft gehuurd, komt slechts in aanmerking voor brandstof voor één van deze kamers. Bovendien zal, indien verschillende personen samenwonen op een of meer ge huurde kamers slechts ten behoeve van één van hen een extra-rantsoen worden verstrekt. Voor inwonende ouders, kinderen, klein-, pleeg- en stiefkinderen en overige familiele den zullen geen extra brandstoffen beschikbaar worden gesteld, behalve indien het daarbij een volkomen normale verhuur van kamers be treft en derhalve de betrokkenen uit eigen inkomsten een normalen huur- of pensionprijs betalen. Dit zal uiteraard slechts bij hooge uit zondering het geval zijn en zal dan ook op doorslaggevende wijze ten genoegen van den plaatselijken dis- tributiedienst moeten worden aan getoond. Voor ingekwartierde Duitsche mi litairen mogen geen extra brand stoffen worden aangevraagd, daar zij reeds de bescheiden daarvoor ontvangen hebben. Vóór 1 Dec. aanvragen. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat na 1 Dec. a.s. geen aanvragen meer in behandeling zul len worden genomen. Ook met eventueele mutaties in de maanden Dec. en Jan. kan geen rekening worden gehouden. In verband hier mede wordt aangeraden om, indien men gedurende deze maanden op kamers wil gaan wonen of van pen sion wil. veranderen, er zich ter dege van te overtuigen, dat de ver huurder over brandstoffen beschikt. De toestand op 1 Dec. 1941 is dus beslissend voor de vraag, of voor December en Januari een extra rantsoen kan worden verstrekt. Der halve is het verboden om voor per sonen, die op 1 Dec. 1941 niet bij den verhuurder op kamers wonen, of in pension zijn, vaste brandstof fen aan te vragen. Een eerezaak is het Winterhulp te steunen. Gironummer van de W. H. N. 5553. DE INSTELLING VAN DEN LANDSTAND. 's-Gravenhage, 18 Nov. De land standpersdienst meldt o.m.: Jaar en dag hebben de boer, de tuinder en de visscher geklaagd over de ondes kundigheid, waarmede door „ande ren" hun aangelegenheden geregeld wwerden. Reeds langen tijd was er ontstemming onder hen ten aanzien van de regeeringsmaatregelen. De boeren deden hun stem wel hooren, maar er werd zelden of nooit aan dacht aan geschonken. De z.g. cri sis-instellingen en de instanties de den wat zij wilden, zonder den boer er in te kennen. Natuurlijk waren op verschillend gebied maatregelen noodig. Vanzelfsprekend was een in grijpen van de overheid noodzake lijk, ten aanzien van de productie en distributie. Maar de wijze, waarop zulks geschiedde, was on-Neder- landsch en dat werd ook door de belanghebbenden steeds zoo gevoeld. Dat dit op den duur ondragelijk zou zijn, is door eiker, ingewijde voorzien. Vandaar, dat de instelling van den Nedérlandschen landstand, waarbij de producent zelf eindelijk mede-zeggingschap t.a.v. de op zijn gebied te nemen maatregelen heeft ontvangen, met warmte pegroet is. Verwacht mag dan ook worden, dat de besten dezer zich beschikbaar zullen stellen om het belang van het Nederlandsche volk in het alge meen en van de bodemwerkex-s en visschers in 't bijzonder op de bes te wijze te dienen. KERSTPAKKETTEN NAAR HET OOSTFRONT. '-Gravenhage, 18 Nov. Vanwege het hoofdkwartier van het vrijwilli- gers-legioen Nederland worden thans aan de daar bekende adres sen van familieleden binnendoo- zen verzonden voor de standaard kerstpakketten die aan elk der bij het legioen, de Waffen SS, de N.S. K.K., de Nachtrichtentroepen dienst doende Nederlanders op naam zul len worden toegezonden. Deze bin- nendoozen kunnen door de familie naar wensch worden gevuld, doch bij voorkeur met een wollen klee- dingstuk. Ontraden wordt aan be- erf onderhevige eetwaren bij te pakken. Een brief kan worden bij gevoegd, enveloppe niet sluiten. Voor alles wat deze kerstpakketten betreft is het adres uitsluitend: Hoofdkwartier vrijwiligers-legioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. Wollen dekens gestolen. - Een huurder van een kamer aan de Jan van Galenstraat vroeg de verhuur ster, of hij enkele goederen, welke hij in een koffer reeds hij zich. had, kon uitpakken en achterlaten, om op deze wijize zonder veel bosten zelf zijn boeltje te verhuizen. Daar was natuurlijk geen bezwaar tegen en spoedig vertrok hij weer, met den nu leegen koffer. Eenigen tijd later bleek evenwel, dat de man met drie wollen dekens verdwenen was. Berooving in het donker. - Maandagavond liep een wandelaar op de Korte Prinsengracht te Am sterdam, toen hij plotseling door twee mannen werd aangevallen. Hij kreeg een klap op zijn hoofd en ver loor het bewustzijn. Toen hij weer bijkwam, bleek, dat zijn overjas en zijn portemonnaie uit een broekzak verdwenen waren, waardoor de man tevens ongeveer 10 en zijn distributiebescheiden was kwijtge raakt. Doodelijk ongeval. - Gister nacht heeft de 47-jarige houwer, dienstdoend stutter, A. de Vos, zich in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Maurits met de kooi van een opbraak, die niet voor personen vervoer was ingericht, laten op trekken. Hij geraakte daarbij be kneld tusschen de kooi en den wand van de opbraak, waarna hij uit de kooi is gevallen. Hij werd op den bodem van de opbraak dood terug gevonden. De Vos was gehuwd en vader van vier kinderen. Oude vrouw verbrand. - Gister morgen ontdekte een mede-bewo ner van een pand in de Tollenstraat te Rotterdam dat in haar kamer de 76-jarige vrouw A. W. S., die 's mor gen? vroeg de kachel had willen aanmaken, blijkbaar in brand was geraakt, op den grond lag en geen teekenen van leven meer gaf. De G.G.D. kon slechts den dood vast stellen. Installatie commissaris prov. Utrecht. - Gistermiddag heeft in de Staten-zaal van het gouvernements gebouw te Utrecht onder groote be langstelling de installatie plaats ge had van den nieuwen commissaris in de provincie Utrecht, den heer W. B. Enigeibrecht, als opvolger van den vorigen commissaris ir. F. E. Müller. Van hun belangstelling getuigden o.m. de Beauftragte van den rijks commissaris in de prov. Utrecht dr. Sommer en verscheidene andere Duitsche autoriteiten en function- narissen der N.S.B.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1