Huts wo kijki uit bij wat U koopt, A'danasc!* Elftal SPORT TBffGftlBPen /NFtUBNZA ABDIJSIROOP Noord-Holt. Elftal Eerherstel voor het „logement". Voedsel uit Centrale Keukens. FILMNIEUWS. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 NOVEMBER 1941. 'e-Gravenhage, 20 Nov. In onze vaderlandsche logeergelegenheden bestond tot voor kort wel veel va riatie, maar weinig concrete onder scheiding. Met het oog op het tot stand brengen van de gewenschte orde ning op dit gebied, heeft de secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep- vaart op 27 Januari j.l. een be schikking afgekondigd, waarin de eischen worden vermeld, waaraan een hotel, een logement of herberg, een pension, een restaurant en een café elk voor zich dienen te vol doen, willen zij gerechtigd zijn dien naam te dragen. Zooals hierboven vermeld wordt tó de beschikking' onderscheid ge maakt tusschen hotel en logement of herberg. De hotels dienen aan bepaalde, in de beschikking ge noemde, welstandseischen te vol doen, alle andere inrichtingen, wel ke eveneens aan bepaalde eischen dienen te voldoen en tegen betaling logies, in hoofd-zaak voor korten •tijd, verstrekken, vallen onder de rubriek „logement" of „herberg." Dit zoogenaamde indeelingsvoor- schrift no. 1 ós gegeven in het be lang van de bedrijven en in het be lang van het publiek. Het publiek weet, dat, indien het nu bij een inrichting afstapt, die den naam hotel draagt,-het komt in een gele genheid, welke toch minstens aan bepaalde welstandseischen voldoet, terwijl de inrichting geen oneerlijke concurrentie heeft te duchten van bedrijven, die zich als hotel aandie nen, doch niet voldoen aan die eischen. Dat logementen of herbergen, die dan wel niet mogen voldoen aan de eischen, welke aan hotels worden gesteld, minderwaardig zouden zijn, is geenszins het geval. Vele inrich tingen, welke feitelijk logementen waren in de goede oude beteekenis van dat woord gingen den naam van hotel voeren met het gevolg, dat aan het juiste begrip van den naam logement afbreuk werd ge daan. Dit neemt echter niet weg, dat de eenvoudige, goede logeerge legenheden, welke dikwijls tot voor kort ten onrechte den naam hotel voerden, doch nu weder terecht met den naam logement worden aange duid, aan te bevelen inrichtingen zijn voor logies van korten duur, evenals zulks het geval is met de „Gasthöfe", die in- Duitschland, de Ostmark en ook in Zwitserland een goede reputatie genieten. Vooral door hen, die niet over te ruime financiën beschikken en toch be hoorlijk onder dak wenschen te komen, zullen deze logementen voortaan bij uitstek worden ge zocht. De naam logement diene daarom weder burgerrecht te krij gen, zooals zulks reeds geschiedde met het woord herberg. Omtrent den a-ard en het karakter van den tegenwoordigen jeugdherberg zal wel niemand in het ongewisse ver- keeren. Het woord logement dekte in de gouden eeuw voor een ieder het be grip van goede logeergelegenheid. De logementen hadden, ook waar ze van*meer eenvoudig karakter waren, een ei-gen „sfeer" en vervul den een zeer nuttige taak in het sociaal verkeer in die dagen. Een dergelijke plaats kan het lagement zeer wel opnieuw verkrijgen. Er is geen reden, waarom het oude, nor male, traditioneele begrip van logement niet zou kunnen herleven en in e-ere worden hersteld. Bij het streven van de overheid om zoowel aan het hotel als aan het logement elk haar juiste plaats toe te wijzen, welk streven niet anders dan kan worden toegejuicht, diene men dus te bedenken, dat met logementen worden aangeduid die inrichtingen, welke tegen beschei den prijzen eenvoudige, goede ver zorging bieden. Verwacht mag wor den, dat deze logementen aan het reizend publiek goede diensten zul len verleenen. DR. F. SCHMIDT—DEGENER OVERLEDEN. Gisteren is dr. F. Schmidt-Degener, directeur van het rijksmuseum te Amsterdam, op bijna 60-jarigen leeftijd overleden. De heer Schmidt-Degener werd in 1883 te Rotterdam geboren. Na eind examen Gymnasium te hebben be haald, studeerde hij te Berlijn en te Parijs phylosophie en archeologie. In Juli 1908 werd hij benoemd tot directeur van het museum Boymans te Rotterdam. In 1922 trad hij op als hoofddirecteur van het rijksmuseum te' Amsterdam. Ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der universite.it werd aan den heer Schmidt-Degener het doc toraal honoris-causa in de letteren en wijsbegeerte verleend. De heer Schmidt-Degener, die op - kunstge bied een zeer grooten naam had, zoowel hier als in het buitenland, heeft veel gepubliceerd op het ge bied van de 17de eeuwsche schil derkunst. Fagina 3. want er is *eel kal onder het koren. De kwaliteit I en kan hieraan niet steeds worden voldaan. De der Persil-producten Henco. Ata, iMi en Sil Is I Persil-fabriek doet echter haar uiterste best zoo- echter onveranderd. De vraag wordt steeds grooter I veel mogelijk en regelmatig te leveren Wat het zeilwerkend waschmiddel Persil betrelt: De verkoop ligt maar tijd'lijk stil, De vrede brengt opnieuw Persil. Cl. D cderiandsche Persii-Mjatschappij N/V,v fabrieken te Jutphaas bij Utrecht. - Verkoopkantoor E. Ostermann. CoY Handel Mij. N.V., Amsterdam.. Wie hiervoor in aan merking komen. 's-Gravenhage, 22 Nov. (A. N. P.) Van 1 December af zal de voedsel- verstrekking door de centrale keu kens worden geregeld door tusschen- komst van den Ned. Volksdienst (N. V. DO Omtrent deze nieuwe regeling kunnen wij het volgende mededeelen: De bedrijfsleiding van de centrale keukens wordt gesteld onder toezicht van een directorium, waarin zijn vertegenwoordigd het Rijksbureau voor^de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd, de Nederland- sche Volksdienst, het Departement van Financiën, het Departement van Sociale Zaken en het Departement van Binnenlandsche Zaken. Richtlijnen. Door dit directorium zijn richt lijnen vastgesteld, o.a. betreffende de gezinnen en/of personen welke voor verstrekking van deze maal tijden in aanmerking kunnen komen.. Deze richtlijnen luiden aldus: De warme maaltijden uit de cen trale keukens zullen beschikbaar worden gesteld voor de individueele burgergezinnen of personen, die op grond van economische, maatschap pelijke of financieele omstandig heden niet in staat zijn thuis zelf warme maaltijden te bereiden of te doen bereiden. Hiertoe behoóren: Niet in gezinsverband wonende personen, als b.v. alleenwonende on- gehuwden, zij, die op kamers of in pensions wonen, studenten e.a. die niet in staat zijn zelf hun middag maal te bereiden of te doen berei den, ook al zijn zij in het bezit van een boterkaart. Voorts invalide personen of per sonen, die door ziekte of gebreken niet in staat zijn om in hun strikt noodzakelijk levensonderhoud te voorzien en dientengevolge hulp krachtens de bepalingen van de Armenwet,, ontvangen. Tevens kunnen ook alle overige personen, die op eenigerlei wijze hulp voor levensonderhoud van overheidswege ontvangen en wier inkomen gemiddeld gelijk is aan de ter plaatse krachtens de Armenwet verstrekte steunbedragen, daarvoor in aanmerking komen. Consumenten der keukens, wier financieele positie zulks toelaat, zijn verplicht den kostprijs der porties te vergoeden. De beoordeeling, welke personen op grond van deze richtlijnen voor het ontvangen van warme maal tijden uit de centrale keukens in aanmerking komen, berust van 1 December a.s. af bij de N. V. D.- inst'anties en wel zooveel mogelijk bij de buurtschapshoofden. Het zal dus slechts mogelijk zijn het eten af te halen of de daartoe benoodigde kaartjes aan de keukens te koopen tegen overlegging van een door het desbetreffende buurtschaps- hoofd onderteekende en afgegeven verklaring. Voor het afgeven van de verklaringen zal een aantal punten in acht genomen worden: Ten einde de eerste uitgifte onder geen enkele voorvaarde langer op te houden dan strikt noodzakelijk is, moet aan alle personen (gezinnen), welke momenteel eten uit de cen trale keuken betrekken, onmiddellijk en zonder meer een verklaring wor den afgegeven. De verklaringen mogen ten hoogste voor den duur van vier weken worden uitgereikt, nl. over de periode van 1 t/m 27 December 1941. Aan de hand van de gestelde richt lijnen zal het buurtschapshoofd die nen na te gaan of de betrokken per soon inderdaad gerechtigd is eten uit de centrale keuken te betrekken. De verstrekking zal door de centrale keukens geschieden tegen den vast- gestelden kostprijs. Houders van vet kaarten kunnen de porties tegen den vastgesteld en verminderden prijs krijgen. - Van rijdende tram gesprongen. - Een 22-jarige jongedame uit Utrecht beging gistermiddag op de Ceintuurbaan te Amsterdam de on voorzichtigheid van een rijdenden tramwagen van lijn 3 te springen. Zij geraakte onder den bijwagen en werd op slag gedood. ARBEIDSMANNEN NEMEN AFSCHEID. (ANP). In het kamp Waterloo te Amersfoort van den Ned, arbeidsd. werden ter gelegenheid van het af scheid der arbeidsmannen van 6-5-1 N. A. D. feestelijkheden ge houden, die o.a. bijgewoond werden dogr den commandant van het le hoofdkorps A. N. D., arbeidsleider 'J, F. C. B. Cletoor, in gezelschap van zijn adjudant, hopman -J. F. Wesseling en den chef van dep staf, arbeidsleider J. Th. Kuiper. De parade werd afgenomen door den arbeidsleider Cleton in het bij zijn van den locobUrgemeester B. Noordewier. Des middags had de plechtige in levering der spaden plaats, hetgeen 'geschiedde in tegenwoordigheid van den hoofdkorpscommandant. Voor dit doel stonden de arbeidsmannen rondom den vlaggemast aangetreden Nadat de kampcommandant, hop man Willems, dè afdeeling- had ge meld, hield de hoofdopzichter Fransen een toespraak tot de schei dende arbeidsmannen. Spr. zeide, dat de schop, waarmede men tijdens zijn diensttijd heeft gewerkt, waar^ deering voor den arbeid heeft bij gebracht en wij mogen er dan ook trotsch op zijn onzen plicht tegen over het vaderland te hebben ver vuld. Wij hebben geleerd, aldus spr., onze persoonlijkheid ondergeschikt te maken aan de gemeenschap. Thans hebben wij den plicht om de idee van het ware socialisme uit te dragen onder ons volk onder het parool „ik dien". Hierna had groepsgewijze de in levering der spaden plaats. In de versierde eetzaal volgde hierop een gemeenschappelijke ar- scheidsmaaltijd, tijdens welke de hoofdcommandant Cleton de ar beidsmannen toesprak. Hij èeide dat het de bedoeling van den arbeids dienst is om de arbeidsmannen iets mede te geven voor .'t burgerleven, opdat zij in het werk, dat hun 'wacht, dien geest zullen leggen, wel ke noodig is om Nederland die plaats in het nieuwe Europa, welke het krachtens zijn verleden toekomt. UITREIKING ZIEKENFONDS COUPONS. 's-Gravenhage, 21 Nov. De voor lichtingsdienst van het departement van sociale zaken meldt: Een groot aantal werknemers zal bij de loonbetaling op Zaterdag 22 Nov. voor de eerste maal cou pons wegens ingehouden zieken fondspremie ontvangen. Voor zoo ver dit betreft arbeiders, c(ie week loon ontvangen, zullen dit drie weekcoupons moeten zijn, daar de premie-inhouding in werking trad na het verstrijken van de eerste volle loonperiode in Nov. Voor werknemers, aan wie op Za terdag 22 Nov. geen loon wordt be taald, heeft de uitreiking der cou pons voor de eerste maal plaats bij de eerstvolgende loonbetaling na genoemden datum. Bij het aantal aan iederen werknemer af te geven coupons moet steeds in het oog wor den gehouden, dat, bij de eerste uit reiking, zooveel coupons moeten worde# verstrektals het aantal ma len, aat premie-inhouding heeft plaats gevonden. Glimlachje DE WINKELDEUR EEN JAAR GESLOTEN. Een Tilburgsch handelaar kocht begin Oct. 6.000 kg aardappelen zonder toewijzingen of bonnen en tegen den veel te hoogen prijs van 11 cent per .kg. Deze aardappelen verhandelde hij weer, eveneens zonder bonnen, voor 12 ct. en het meerendeel voor 15 ct. per kg. De inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogenbosch veroordeelde den koopman tot 2.000 boete en slui ting van zijn zaak voor de periode van één jaar. De bruiloft van den doelver- dediger. DE GASMAN. Victoria-Theater. Een doodeenvoudige meteropne- mer ontmoet in den trein, een zonderlingen heer in pyama, die hem 10.000 mark voor zijn costuum biedt. De gasman Heinz Rüh- mann gaat daarop in, ruilt zijn costuum voor de pyama en slaagt er in vrij ongemerkt thuis te ko men op een moment dat zijn vrouw met de kinderen aan den wandel is. Hij int de chèque van 10.000 dollar, vertelt zijn vrouw niets van het geld en neemt twee avonden- per week vrijaf om aan den boe mel te gaan. Als er een groot deel van het geld verdwenen is, komt zijn vrouw achter de waarheid en helpt hem, de rest uit te geven. Dat trekt de aandacht van de bu ren, er wordt huiszoeking door de politie gedaan en de gasman komt voor de rechtbank. Waarom hij op het laatste moment wordt vrij gesproken, en waarom de onbe kende heer in pyama door den trein liep, komt men pas aan het slot vdn de film te weten en wie er nieuwsgierig naar is, moet het zelf maar eens gaan bekijken. Een komische film waarin Heinz Rührnann op zijn allerbest is en Anny Ondra hem prachtig terzijde staat. Vooraf veel oorlogsnieuws, inte ressante Tobis-opnamen en de propagandafilm „Met Duitschland tegen het kapitalisme". ZONDAG a.s., 2.30 uur, op het terrein van Alcmaria Victrix (2de klasse). GASPARON. Alkm. Bioscoop-Theater Het A. B. T. brengt deze week een alleraardigste operettefilm. Op Sicilië was de roover Gaspa- ron een gevreesde figuur, die de bevolking terroriseert. Een slimme koffiesmokkelaar,„ Massaccio, die eigenaar is van een nachtclub; heeft de geschiedenis van Gaspa- rone weer aan de vergetelheid ontrukt door in het stadstheater een groote operette te geven, welke het leven van den roover uitbeeldt. De hoofdpersoon hierin is zijn nichtje Ita Marika Rökk die het publiek enthousiast maakt door haar dansen en zingen. Wanneer Massaccio's mannen 's nachts koffie aan land brengen houdt hijzelf de politie in de ber gen bezig door gefingeerde roof- aanvallen, welke zoogenaamd door Gasparone gepleegd worden. De stadhouder Nasoni Leo Slezak stelt alles in' het werk om den roover te arresteeren. Hij wil zijn zoon met 'een gravin laten trouwen, maar deze is verliefd op Ita. De detective Erminio Bond.o Johan Heesters maakt de kwestie nog ingewikkelder, maar alles krijgt een gelukkig slot door de vangst van den smokkelaar: Zang en muziek maken deze film met haar fraaie -opnamen tot een zeer aantrekkelijk geheel. Vooraf: Tobis nieuws, een Üfa oorlogsfilm en fraaie opnamen van de garnalenvisseherij. E E N TE VEEL AAN BOORD. Harmonie-Theater. Een sterk gespeelde film, deze roman van kapitein von Moltmann, die bij zijn officieren niet populair is, wat veel succes heeft bij de vrouwen en eigenlijk niet op een vrachtschip thuishoort. De antipa thie, die er bestaat tusschen hem en z'n eersten officier Rohlfs, vindt zijn oorzaak in de charmante Ger- da, die beide mannen sympathiek ■is. Als echter in een vreeselijken storm de kapitein van het schip verdwijnt, wordt na thuiskomst de zaak nog eens ernstig onderzocht en dan ziet men het spannend ver loop der' gebeurtenissen, die aan dit alles zijn voorafgegaan en tot een conflict hebben geleid. Natuur lijk wordt Rohlfs van opzet ver dacht. Het valt hem zeer moeilijk zijn onschuld te bewijzen. Maar dan is er ook nog de aan malaria lijdende eerste machinist Sparkuhl, die een bijzondere rol in het ge- heele geval speelt. De romantiek ontbreekt natuurlijk niet. Een ver rassend slot is er ook, doch daar mogen wij niet meer van vertellen. De film is op buitengewone wijze opgenomen en boeit voortdurend door het knappe, suggestieve spel. Albrecht Schonhals als de kapitein, René Deltgen als de eerste officier, Alexander Engel als Sparkuhl, Lida Baarova als Gerda en niet het minst Willy Birgel als dr. Bru- ger, vormen een mooi sluitend ensemble, dat veel te -genieten geeft. Het voorprogramma bracht een uitgebreid Ufa-journaal met veel nieuws van het Oostfront, een To bis Holl. Nieuws met o. m. opna men der Weensche Revue en de film „Met Duitschland tegen het kapitalisme". SIGAREN VAN RUIM DERTIG CENT. De Hilversumsche politie, heeft een kettinghandel in sigaren ont dekt. Het betrof hier een partij van ruim. 12.000 stuks, welke nog van de oude, blauwe banderolle waren voorzien en waarvan de normale handelsprijs acht en negen cent was. De prijs was tenslotte opgeloopen tot dertig cent en meer per stuk. Dé sigaren zijn in beslag genomen- WINTERHULP NEDERLAND IS BEGONNEN MET DE UITGIFTE VAN DE WAARDEBONNEN. Scheveningsche vrouwen nemen de bonnen op het bureau van W.H.N. in Den Haag in ontvangst. (Polygoon-Meyer), '■&1 :M/ RENDIEREN ZIJN AAN HET FINSCHE FRONT VEELGEVRAAGDE LASTDIEREN. Twee Fin- sche soldaten tijdens den öpmarsch. (P.K. Roivainer-Hoffmann) ZESTIEN JAAR". City-Theater. Het modehuis van mevrouw Lawrence Lil Dagover is een druk beklante zaak, maar de eige naresse, die haar man vroeg ver loren heeft, kan daardoor weinig tijd vinden voor de opvoeding van haar beide dochtertjes, Irene en Baba, die zij. aan de zorgen van haar oude 'moeder overlaat. Vaak wordt er met de kinderen over de gestorven vader gesproken en al hoewel mevrouw Lawrence alles behalve prettige herinneringen aan hem heeft, wil zij niet, dat de kin deren daarvan iets vermoeden. Zij dicht daarom, den gestorven man mooier karaktereigenschappen toe dan hij werkelijk heeft bezeten, zoodat de dochtertjes hem gaan idealiseeren, voornamelijk de 16 jarige Irene Sabine Peters. Als mevr. Lawrence wil hertrouwen, kan Irene zich met het denkbeeld, dat een tyveede vader de gedachte aan den eersten zou verdrijven, niet vereenigen. Er volgen heftige familiescènes, Irene dreigt zich te verdrinken, maar wordt door een jongeman gered. Hij en de beide zusjes belo ven elkaar deze poging tot zelf moord geheim te houden en Irene komt tot het inzicht, dat ook haar moeder recht op geluk heeft, zoo dat het huwelijk met een tweeden vader tenslotte ook voor de meis jes tot een zegenrijke verbintenis wordt. Het voorprogramma brengt naast oorlogsnieuws vele interessante opnamen uit binnen- en buiten land. Voetbal DE ONDER-AFD. N.-HOLLAND, Klein programma, met enkel de belangrijke ontmoeting Bergen n-DTS H. De ontmoetingen in de eerste klasse D en E komen geheel te ver vallen, maar in de tweede klasse D is vastgesteld de belangrijke ont moeting Bergen II tegen DTS II. De bezoekers staan er heel goed voor, terwijl de Bergenaren nog slechts een kleine theoretische kans hebben. In 3 E ontvangt Schoorl II Egmon- dia II en DTS III krijgt bezoek van Vrone II. Beide thuisclubs kunnen door een overwinning aan den kop blijven. Alkmaar III en Koedijk II dcelen vermoedelijk de punten. In 4 F de wedstrijd Zeevogels III- Petten Hl. 23 NOV.: TECHNISCHE DAG. De voetbalsport staat morgen in het teeken van den Teehnischen dag. Op niet minder dan 14 plaatsen in ons land zullen morgen met zorg uitgekozen elftallen uit diverse districten en afd. elkaar ontmoeten ten einde de technische commissie nog eens een goed overzicht te ge ven van het uitblinkend spelersma teriaal. Ook Alkmaar is één der plaatsen waar een wedstrijd zal gehouden worden en de liefhebbers kunnen hier het Noordh elftal in actie zien tegen een elftal samengesteld uit Arnsterdamsche spelers uit 2e klas clubs. (In dit geval speciaal AFC, DWV en Volewijckers.) Het Noordh. elftal, waarin drie Alkmaarsche spelers uitkomen lijkt ons sterker dan het Arnsterdam sche. De voorhoede met de spelers Westhoven (ex-ADO) en v. d. Veen (ex-Heracles) belooft veel. In ieder geval zal het morgen op het Alkm. Sportpark een interes sante voetbalmiddag worden. De wedstrijden in andere plaat sen zullen eveneens groote belang stelling trekken en men is algemeen benieuwd of er nieuwe prominente krachten naar voren zullen komen. Windhondenrennen KAMPIOENSCHAP VAN NOORDHOLLAND. Ter herdenking van het vijf jarig bestaan van de Alkm. Windhondenrenvereeniging. Op de mooie windhonden-renbaan in den Egelshoek (Verlengde Ker- kelaan) te Heiloo zullen Zondag middag om 2 uur door de Alkmaar sche Windhondenrenvereeniging ju- oileurnrennen worden gehouden met als slot wedstrijden om het kam pioenschap van Noordholland, ter viering van haar eerste lustrum. Ook paardensportliefhebbers zullen hiervan kunnen genieten. Er ont breekt nog slechts de totalisator om de windhondenrennen te maken tot een evenement van den eersten rang. Naast de snelheidssport over de vlakke baan zullen ook de meer sierlijke courses over de hindernis sen plaatsvinden, waarbij sprongen van 10 tot 12 meter geen zeldzaam heden zijn. zal Abdijsiroop dadelgk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S 's Werelds beste Hoestsiroop DE BOTERPRUZEN. ALKMAAR, 22 Nov. 1941. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 120 stuks van y2 kg en de prijs voor kleinhandel 1.251.30. Handel matig. ALKMAAR, 21 Nov. 1941. (Alkm. Exportveiling, N.V.) Andijvie 5.50, Appelen 1035, Bloemendaler kool 4.30, Boerenkool 5, Bieten 3.50 4, Gele kool 4.30, Groene kool 5, Knolselderie 17.50, Peren 60— 35, Prei 57, Roode kool 5.30, Spruiten 826, Tomaten 16, Witte kool 2.30, Wortelen (breek) 2.80 ■3.40 en Witlof le s. 25 2e s. 20 per 100 kg; Bloemkool le s. 9— 12.50 2e s. 4.80-6 en Kropsla 1.50 3 per 100 stuks; Peterselie 1.60 2.60, Radijs 3.60, Selderie 0.90— 2.10, Wortelen 7 per 100 bos; Spi nazie per 4 kg 60 cent. NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov. (Noordermarktbond). 14600 kg Roo de kool 4.30; 22500 kg Gele kool 4.30; 6500 kg Groene kool 5; 5500 kg Peen: A 2.50, B 3.40, C f 3, D 2.50; Waschpeen 3.90; 122000 kg Vroege witte kool 2.50; 14100 kg Andijvie 4.105.50; 1300 kg Knol len 2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Nov. (Lang. Groentenveiling). 24100 kg Roode kool 4.30; 141700 kg Gele kool 4.30; 14600 kg Savoye kool 5; 650 kg Uien B 3.50; 6400 kg Peen f 2.504.30; 3200 kg Bieten 3 4; 200 stuks Bloemkool 9.50; 89500 kg Vroege witte kool 2.50; 19100 kg Andijvie 4.105.50; 1500 kg Rammenas 38.40; 500 kg Knollen 2.50. LEEUWARDEN, 22 Nov. 1941. Veemarkt: 468 Melk- en kalfkoeien 300—565; 435 Pinken f 170—290; 930 Graskalveren 90190; 193 Nuchtere kalveren 90190; 719 Vette en Weide schapen 3055; 91 Varkens: drachtige f 125205, ma gere 145400 en loopers 2040; 67 Kleine biggen 817. Verder: 56 Stieren, 810 Vette koeien, 10 Vette varkens, 82 Bokken en geiten en 16 Paarden. Totaal aanvoer 3877 stuks. Eierhandel. 550 kg Kipeieren, prijs 581/10 cent per stuk, handels- prijs 1.051.07 per kg. Pluimvee: Slachthanen 1.50—2.50, Slachtkippen 1.252.25, Jonge ha nen 12, Jonge duiven 2540 ct. Konijnen (per kg) 1. Vereen, van Zuivelmaatsehappijen. Edammer kaas 20 plus 0,87, 40 plus 1.12; Goudsche kaas 20 plus 0.87 4 Oplus 1.12; Broodkaas 40 plus 1.12. WARMENHUIZEN, 21 Nov. 1941. 34500 kg Roode kool 4.30; 7800 kg Gele kool 4.30; 18200 kg Witte kool 2.50; 19100 kg D. witte kool 2.50; 2300 kg Peen 3—3.40.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5