DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m Gevechtsactiviteit op alle fronten. Berlijn over de ontmoeting tusschen Göring en Pétain. laMM Verbitterde gevechten in Marmarica. De strijd in het Oosten r/Met Duitschland voor een nieuw-Europa". AGENDA. Pagina I. in R. Landbouw en iediensten na Jig van suiker in. De grossiers wijzingen voor oewijzingen te scheweg 80 te DOR n geen vast- den hoogsten n detailhandel it een richtlijn ïkening mogen al groenten o£ verkocht, ook van de beste i lager moeten iber 1941, Detaillisten» prijzen. S 0.29 per st. 0.24 per 0.19 per J 0.14 per 0.26 per kg 0.20 per 0.12 per 0.54 per 0.32 per 0.13 per b. 0.13 0.09 0.08 0.07 0.07 0.09 0.09 0.10 ,0.11 0.07 0.08 0.07 0.41 0.26 0.10 0.09 0.08 0.13 per kg per per per per Per per per per per per per st. per kg per Per Per per Per 0.09 per 0.08 per 0.07 per 0.18 per 0.15 per 0.09 0.07 0.06 0.24 0.20 0.12 0.25 0.12 0.33 0.19 0.39 per st. per per per kg per Per Per per per Per Per 0.13 per 0.10 per 0.12 per st, 0.07 per 0.13 per 0.10 per 0.08 per 0.05 per 0.07 per kg 0.07 per 0.39 per 0.27 per 0.19 per 0.21 per 0.17 per 1.29 per 1.14 per 1.07 per 1.28 per 0.80 per 0.56 per 0.34 per 0.56 per 0.41 per 0.26 per 0.49 per -0.37 per 0.21 per 0.34 per 0.21 per 0.29 per 0.18 per 0.20 per 0.17 per 0.14 per 0.10 per 0.73 per 0.49 per 0.26 per 0.58 per 0.41 per 0.19 per 0.37 per 0.19 per i 0.26 per 0.19 per 0.10 per rekend, met of per bos l vóór het t mag door boven den BAAR. i. en. ALKMAA COURANT. 143ste Jaargang No. 285. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 3 December 1941 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 2 Dec. (DNB). Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Aan het Oostelijk front duren de gevechten in het gebied van Rostov voort. In het gevechtsge- bied van Moskou zijn Duitsche troepen in nieuwe sectoren diep in het vijandelijke verdedigings stelsel doorgedrongen. Voor Le ningrad werden verscheidene bolsjewistische uitvalspogingen die door krachtig artillerievuur waren voorbereid, verijdeld. De luchtmacht plaatste bomtreffers op een vliegtuigenfabriek bij Rybinsk aan de Wolga, bestookte vijandelijke transporten op het ijs van het Ladogameer en zette de vernieling van spoorlijnen ten Oosten van Tichwin voort. Ge vechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht Leningrad en bolsjewistische vliegvelden in den Noordelijken sector gebombar deerd. In de Engelsche wateren heeft de luchtmacht een vrachtschip van 2000 ton tot zinken gebracht. Twee andere koopvaarders wer den door bommen beschadigd. An dere luchtaanvallen van den afge loopen nacht waren gericht op ha venwerken en ravitailleeringsbe- drijven. In Noord-Afrika hebben de ge vechten ten Zuidoosten van To- broek, die vol afwisseling waren, de laatste dagen een voor de Duitsch-Italiaansche troepen gun stig verloop gehad. Bij een poging tot bevrijding van ingesloten strijdkrachten werd de vijand met zware verliezen teruggeworpen. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben de Britsche ravitailleerings- spcorlijn naar het front van Sol- loem met bommen bestookt en groote schade toegebracht aan ver- keersinstallaties bij Sidi Barani en Marsa Matroe. Volgens de -tot dusverre ont vangen berichten zijn sedert het begin der gevechten meer dan 9000 gevangen gemaakt, onder wie drie generaals. Behalve talrijke stukken geschut zijn 814 Britsche gepantserde voertuigen buitge maakt of vernield en 127 Britsche vliegtuigen neergeschoten. De Britsche marine heeft in de maand November gevoelige ver liezen geleden. In totaal zijn door Duitsche strijdkrachten ter zee en in de lucht tot zinken gebracht: 1 vliegkampschip, 1 kruiser, 3 tor- pedobootjagers, 4 motortorpedoboo- ten, 1 bewakingsvaartuig en 1 pa trouillevaartuig. Bovendien wer den 2 slagschepen, 2 torpedoboot- jagers, 7 motortorpedebooten en 3 andere oorlogsvaartuigen zwaar beschadigd. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscheepvaart heb ben marine en luchtmacht in de maand November 48 vijandelijke koopvaardijschepen met een geza- menlijken inhoud van 231.870 ton tot zinken gebracht. Verder wer den 39 schepen beschadigd, voor een deel ernstig. Voorts leed de vijand scheepsverliezen door on dernemingen in verschillende Berlijn, 2 Dec. (D.N.B.) De diplo matieke correspondent van het D.N.B. schrijft het volgende: „Het is begrijpelijk, dat de ont moeting tusschen rijksmaarschalk Göring en maarschalk Pétain een grooten weerklank in de wereld heeft gevonden, temeer daar. reeds lang vóór deze bijeenkomst in het bestek van de militaire en politieke gebeurtenissen talrijke, deels fantas tische speculaties zijn vastgeknoopt aan de vraag, hoe het stond met de Fransch-Duitsche betrekkingen. Van Duitsche zijde is nooit ontkend, dat ook het Duitsch-Fransche probleem in het kader van de aan den gang zijnde nieuwe Europeesche orde op gehelderd en opgelost dient te wor den en zoo mag men aannemen, dat alle factoren, waaruit deze pro blemen bestaan, in St. Florentin Vergigny bestudeerd zullen worden, hetgeen ook tot uiting komt in het beknopte communiqué over deze ontmoeting. Wanneer men te Berlijn ten aan zien van de in de buitenlandsche pers opduikende vermoedens groote terughoudendheid in acht neemt, mag men hieruit niet een conclusie trekken aangaande de waarde, die men te Berlijn aan deze besprekin gen hecht, doch dient men hierin veeleer den wensch te zien om mo gelijkheden, welke zich voordoen, niet door overhaast innemen van een standpunt of door uit hun ver band gerukte woorden over het een of andere onderwerp in de kiem te smoren. Hetgeen men te Berlijn in de eer ste plaats ziet, is inderdaad de groote lijn, zóodat het oogenblik, waarop de bespreking tusschen maarschalk Pétain en rijksmaar schalk Göring begon, en de atmos- pheer, welke deze bespreking om gaf, voorloopig als het belangrijkste worden beschouwd. Deze atmos- pheer werd gekenmerkt ten eerste door den strijd tegen het bolsjewis tische gevaar, welke strijd op het zoo juist geëindigde congres te Ber lijn is bekrachtigd en ten tweede door de Britsche blokkade, die ge heel Europa en Frankrijk in het bijzonder raakt en tenslotte door de imperialistische inmengingspogingen der Ver. Staten bij het streven naar den Europeeschen opbouw. Aan dergelijke bepaald onwaardige, aan afpersing grenzende pogingen heeft Frankrijk in den laatsten tijd bijzonder bloot gestaan, als moest het als het ware een gevoelige straf ondergaan voor het feit, dat het na Duitsche tegenspraak van gerucht. Berlijn, 2 Dec. De speciale A.N.P.-correspondent meldt: Ge ruchten over een wijziging in het Fransche kabinet, waarbij voornamelijk de naam van La- val wordt genoemd, werden hier niet bevestigd. Eveneens is hier niets bekend over een aftreden van gezant Abetz. Consul-gene raal Krug von Midda is slechts als hulp van Abetz, als diens oog en oor in Vichy, te beschou wen. dapper gestreden te hebben en na door zijn bondgenoot in den steek gelaten te zijn, de consequenties durfde te aanvaarden voortsprui tende uit een onontkoombare ne derlaag. De gedachte aan een samenwer king, zooals deze ontstond bij de ontmoeting te Montoire tusschen den Führer en maarschalk Pétain, schijnt in weerwil van vele inter mezzo's en vertragende momenten bij de Franschen met een werkelijk inzicht en vooruitzienden blik niet geheel op onvruchtbaren bodem te zijn gevallen. Of St. Florentin-Vergigny als een nieuwe etappe op dezen weg moet worden beschouwd, zal de tijd moe ten leeren. In ieder geval zou men van Duitsche zijde de verklaringen van den Franschen staatssecretaris Benoist Mechin en het standpunt van de Fransche pers inzake deze ontmoeting als een teeken willen zien voor het feit, dat ook in-Frank rijk verantwoordelijke kringen het Duitsch-Fransche vraagstuk niet meer vanuit den gezichtshoek van het machtspolitieke antagonisme, doch in het kader van de Europee sche lotsgemeenschap probeeren te zien. Een vraag, waaraan in buiten landsche kringen bijzonder groot belang wordt gehecht is, of de af vaardiging van een persoonlijkheid als rijksmaarschalk Göring voor het voeren van dergelijke besprekingen duidt op de behandeling van speci fiek militaire kwesties. Een derge lijke vraag wordt reeds beantwoord door het eenvoudige feit, dat het arbeidsterrein van den rijksmaar schalk ver uitgaat boven zuiver militaire belangen en dat juist hij als gevolg van de ei varingen, die hij op dit arbeidsterrein heeft opge daan, bij het bestudeeren en zoo mo gelijk ophelderen van kwesties, zoo als met maarschalk Pétain zijn be handeld, door hoogere motieven ge leid wordt. HET STATION VAN SIMFEROPOL NA EEN DUITSCIIEN STUKA-AANVAL. W eltbild-Poly goon). WÈM DUITSCHE INFANTERIE ZUIVERT DE OMGEVING VAN JALTA. (Orbis-Holland) Italiaansch legerbericht. Rome, 2 Dec. (Stefani). Het Ita- liaansche weermachtbericht van he den luidt: „De slag in de Marmarische woes tijn duurt in verschillende afzonder lijke heftige en verbitterde gevech ten voort. Aan het front van Tobroek bedrijvigheid van vooruitgeschoven afdeelingen_ en levendig vuur der artillerie aan weerskanten. Aan het front van Solloem heeft onze verde diging hardnekkig tegenstand gebo den tegen herhaalde vijandelijke aanvallen. In Sidi Omar afwisselende gebeurtenissen. In den centralen sector botsingen in het gebied van Sidi Rezegh, waarin den loop van den dag in totaal ongeveer 1500 ge vangenen gemaakt werden, onder wie generaal Miles Reginald. De ItaliaanschDuitsche luchtmacht, was zeer actief en deed doeltreffende aanvallen op troepenafdeelingen, concentraties van auto's en ravitail- leeringskampen. Doelen in de vesting Tobroek en spoorwegen in de omge ving van Sidi Barani en Mersa Ma troe werden gebombardeerd, waarbij branden en ontploffingen ontston den. Tijdens luchtgevechten werden 15 vliegtuigen neergeschoten, waar van elf door onze jagers en vier door Duitsche jachtvliegtuigen. Voorts werden nog tal van andere vijande lijke toestellen getroffen en bescha digd. De vijandelijke luchtmacht heeft aanvallen ondernomen op plaatsen in Lybië en herhaaldelijk enkele onzer veldlazaretten gebombardeerd en gemitrailleerd,' ofschoon deze zeer zichtbaar de onderscheidingsteekenen van het Roode Kruis vertoonden. Hierbij werden onder de patiënten personen gedood en gewond. Te Benghazi werd het ziekenhuis Prin cipe de Piemonte getroffen. Een vijandelijk toestel werd door de luchtdoelartillerie te Derna bran dend neergeschoten. Ter hoogte van Tobroek heeft een van onze formaties torpedovliegtui gen met drie torpedo's een vijande lijken kruiser van 5000 ton getroffen, waarna deze zonk". DE STRIJD IN NOORDAFRIKA. Berlijn, 2 Dec. (A.N.P.) Heden avond heeft men er alhier op gewe en, dat de slag in Noord-Afrika voor de troepen der spilmogendheden nog steeds succesvol verloopt. Men haalt in dit verband een der laatste Reu- terberichten van het Lybische oor- logstooneel aan, waarin o.a. wordt gezegd, dat de corridor naar Tobroek thans gedeeltelijk is doorbroken. Men verzwijgt hier geenszins, dat de Engelschen op verschillende plaatsen hebben aangevallen, doch men wijst erop, dat het generaal Rommel door vorming van overeenkomstige zwaartepunten in Libye toch gelukt is de Britten te verslaan. Berlijn, 2 Dec. (D.N.B.) Zeer sterke strijdkrachten van de Duitsche lucht macht hebben den eersten December, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, in het gevechtsgebied van Moskou bolsjewistische stellingen, colonnes en met troepen bezette plaatsen aangevallen. Het Finsche legerbericht van Dec. meldt van het Hangöfront en de Karelische landengte wederzij d- sche artillerieactiviteit. Aan het Oos telijk front is de toestand in alle sectoren onveranderd. Een vloot- af deeling heeft van een vijandelijk convooi in de Finsche Golf een koop vaardijschip tot zinken gebracht. Een schip liep op een mijn. Voorts wor den diverse successen van de luchtmacht gemeld. Nog geen winterkwartieren Berlijn, 2 Dec. (A.N.P.) In ant woord op de vraag op de Duitsche aanvalsoperaties in het Oosten soms ergens tot stilstand waren gekomen, zeide men vanavond in militaire kringen alhier aan persvertegen woordigers: „De troepen hebben nog nergens hun winterstellingen betrok ken". DE ZUIVERING VAN Z.W.-SERVIE Belgrado, 2 Dec. (D. N. B.) Om trent de zuivering van Z.W.-Servië van de communistische benden meldt Obnova, dat duizenden communisten bij deze actie zijn gedood of gevan gen genomen. De bolsjewieken trachtten met een eigen trein uit Oesjitse te vluchten, zij werden ech ter bij Preljina aangehouden en ver nietigd. Bovendien wordt, naar de Obnova meldt, bekend, dat de com munisten in de kelders van de vroegere Zuidslavische Bank in Oes jitse een groote munitieopslagplaats hadden gevestigd, welke geëxplo deerd is. Daarbij zouden ongeveer 2.000 mensehen den dood gevonden hebben. De autoriteiten hebben alles gedaan om de gebieden te voorzien van de noodzakelijkste levensmidde len. Talrijke wagons zout, tabak, lu cifers, suiker, enz. werden ter be schikking gesteld. DE FINSCHE RIJKSDAG. Helsinki, 2 Dec. (D. N. B.) De Finsche rijksdag heeft gisteren drie plenaire vergaderingen gehouden, waarin de hereeniging van het her overde gebied en de annuleering der bepalingen, die Finland bij den vrede van Moskou had onderteekend ten aanzien van het schiereiland Hanko en de omliggende wateren, eenstem mig werden goedgekeurd. De overige wetsvoorstellen werden doorgezonden naar de hoofdcommis sie, die ze onveranderd goedkeurde. In de derde bijeenkomst van den rijksdag werden de voorstellen in tweede behandeling genomen en in de door de hoofdcommissie voc gestelden vorm aangenomen. fSaarBaia mEfi Suitschland voor een niéuw-Europa De massa die heden ten dage kosten noch moeite spaart om zich alle feitelijkheidjes te herinneren, welke een afkeer van alles wat Duitschland doet of laat zouden moeten steunen en „wettigen"!, mist werkelijk historischen zin; zij geeft blijk van een ontstellend ge brek aan visie op verleden en he den, laat staan op de toekomst. Het eeuwig-boeiend schouwtoo- neel der historie ontrolt voor ons eeuw na eeuw het worden en ver gaan van groote droomen en ge dachten. Eeuw na eeuw rijzen zij voor ons op, scheppers en denkers, durvers en bouwers, zij die hun persoonlijkheid hebben doen leven en werken in een zeker tijdsge wricht. De wereldrijken van de Phoeniciërs, de Babyloniërs en de Egyptenaren, de Grieken en Ro meinen, de Vikingen en de Ger manen, Ceasaren en Keizers, zij allen doemen voor ons op als de uitdrukking en vormgeving van een constructieve gedachte, als de koene verwezenlijking van een stoutmoedigen droom. Maaf beseffen wij dan niet dat wij, Nederlanders, geroepen wor den tot een grootsche taak? Zien wij voor onze oogen dan geen nieuw Europa ontslaan, dat het tijdsbeeld voor generaties zal beheerschen?. Zien wij dan nietl dat een stelsel in bloed en tranen ten onder gaat? Wanneer eindelijk de construc tieve krachten van het Europee sche vasteland zich aan het werk zetten om op de puinen van het oude en overleefde stelsel een nieuw en natuurlijk-geordend Europa op te -bouwen, wanneer eindelijk de stonde daar is, die onafwendbaar komen moest; wan neer tenslotte de machtigste en krachtigste stam de leiding neemt in een opbouw die ook ons moet en zal omvatten, omdat wij er wezen lijk naar snakken, dan zullen wij ons moeten bezinnen op onzen plicht. Dan zullen wij onze verant woording voor ons zelf, voor ons gezin en ons volk moeten begrijpen en mede moeten werken met alle goedgerichte krachten aan de schepping van een orde, die de komende tijden zal beheerschen. De historie zal ons ter verant woording dagen als wij thans on zen plicht verzuimen. Op de hervonden waarden van natuur en tradie bouwt Duitschland een nieuw Europa! Ons volk en ons land zijn daarin betrokken. Daarom: met Duitschland voor een nieuw Europa! v. d. B. REGIONALE VLOOTOVEREEN- KOMST ENGELAND-VER. STATEN IN OOST-ALiE? Sjanghai, 3 Dec. (D.N.B.) Als resultaat van de besprekingen tus schen Engelsche en Amerikaansche militaire en marinedeskundigen in Manilla en Singapore zou, naar in welingelichte kringen alhier ver luidt, een regionale overeenkomst tot stand zijn gekomen over de sa menwerking tusschen Britsche en Amerikaansche vlootdeelen in het Verre Oosten. Op de V. S. zou de taak rusten de wateren rondom de Philippijnen en het gebied tusschen Manilla en Hongkong te verdedigen onder bevel van vice-admiraal Hart. Onder h-ern zouden de licht© Britsche vlootformaties, met inbe grip van de Britsche vliegtuigfor maties van Hongkong staan. De op Singapore steunende Britsche vlootformatie zou de beveiliging op zich nemen van het gebied der Zuid-Chineesche zee. Wanneer ech ter zware Amerikaansche vlootdee len naar Oost-Aziè" verplaatst mochten worden, zouden zij in hoofdzaak belast worden met de bescherming van dit gebied. Singa pore zal dan een gemeenschappelijk Britsch-Amerikaansch steunpunt zijn. De verantwoordelijkheid van den Britschen bevelhebber ter zee strekt zich, naar verder bekend wordt, uit tot de beveiliging der wateren ten westen van Singapore, den zeeweg naar Australië en de wateren rondom Malakka. Voor eventueele gemeenschappelijke ope raties zcu „e organisatie der uit wisseling van opperbevel in een overeenkomst zijn vastgelegd. Vlootafdeeling in Singapore. (D.N.B.) Volgens te Sjanghai ontvangen inlichtingen zou een Britsche vlootafdeeling in Singa pore zijn aangekomen. Het slagschip „Prince of Wales" zou het vlagge- schip der formatie zijn. United Press bevestigt uit Bata via, dat de luchtstrijdkrachten van Nederlandsch-Indië een mobilisa tiebevel hebben gekregen. Alle actieve leden van het luchtwapen en van de reserve zijn opgeroepen. Duff Cooper heeft op zijn door reis van Australië naar Singapore in Batavia tijdens een onderhoud met de pers verklaard, dat hij geen weg zag om den vrede aan den Stillen Oceaan onder de tegenwoordige omstandigheden te behouden. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 3 Dec. onder: 17.29 4 Dec. op: 9.31 MAAN 3 Dec. op: 17.51 onder. 8.36 3 Dec. Volle Maan. AUSTRALISCHE KRUISER TOT ZINKEN GEBRACHT. Berlijn, 2 Dec. (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst uit Can berra meldt, heeft de Australische minister-president Curtin medege deeld, dat de Australische kruiser „Sydney" verloren is gegaan. De be manning, bestaande uit 42 officieren en 603 man, wordt vermist.. Een der oorlogscorrespondenten van Stefani meldt, dat Italiaansche vliegtuigen buiten Tobroek een vij andelijken kruiser van 5.300 ton, van het type Aurora, hebben getorpe deerd en tot zinken gebracht. „Paramatta" verloren, gegaan. Stockholm, 2 Dec. (D.N.B.) De Australische torpedojager „Para matta" is, naar de Engelsche berich tendienst uit Canberra meldt, getor pedeerd en tot zinken gebracht toen hij andere schepen begeleidde, 141 officieren en manschappen van het 1060 ton groote schip worden ver mist. MOBILISATIE WERKKRACHTEN IN ENGELAND. Berlijn, 2 Dec. (DNB). Naar de Britsche berichtendienst meldt heeft Churchill vandaag in het Lagerhuis aangekondigd, dat de regeering voornemens is nieuwe mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten in Groot Britannië op te roepen. Chur chill deelde mede, dat de regeering volmachten zal verzoeken om ongehuwde vrouwen tusschen 20 en 30 jaar te dwingen tot de geüni formeerde diensten toe te treden. De oproeping van mannelijke arbeids krachten zal worden uitgebreid tot den leeftijd van 18 y2 jaar, teneinde aldus nog 70.000 man voor de dien sten in 1942 te waarborgen. Jonge mannen en jonge meisje tusschen 16 en 18 jaar zullen worden geregis treerd. Men zal hen trachten te be wegen zich vrijwillig aan te sluiten bij de staatsdiensten. Aan het slot van zijn rede ver klaarde Churchill, dat tot het eind van den oorlog twee gieren boven Engeland zouden zweven, nl„ inva sie en luchtaanvallen. MAATREGELEN TEGEN DE FRANSCHE JODEN. Parijs, 2 Dec. (D.N.B.) De Fran sche regeering heeft weer nieuwe wetten uitgevaardigd tegen de Jo den. De eene verbiedt den Joden te speculeeren in grond, de tweede be paalt, dat alle Joden worden geor ganiseerd in een speciaal verbond, Xavier Vallat, de gevolmachtigde der regeering in Joodsche kwesties, heeft ten overstaan van vertegen woordigers der pers mededeelingen gedaan betreffende de nieuwe wet ten. Hij zeide o.m., dat de ervaring, die de regeering had opgedaan, er haar spoedig van had overtuigd, dat de Joden de tot dusver bestaan de wetten omzeilden. Menige Jood sche bankman bijv., die ontheven is uit zijn functie van bankdirecteur, is weliswaar officieel uit zijn func tie getreden, maar als „technisch leider" gebleven. Om een einde te maken aan de wetsontduikingen, heeft de regeering een aantal an dere beroepen voor de Joden ver boden. Bovendien is het den Joden verboden een huurhuis te bezitten. Tot de liquidatie zal een commissa- rieel beheerder worden aangesteld. De instelling van het nieuwe ver bond, de Union des Israelites en France, heeft de ontbinding van alle tot dusver bestaande Joodsche groe pen tengevolge. Bizondev huwelijk. (D.N.B.) - De Amerikaansche bladen publiceeren een foto van een 62-jarigen boer met zijn jonge vrouw van elf jaar. On langs is het paar te Casar (Noord- Carolina) met toestemming van den vader der elfjarige in het huwelijk getreden. Groote brand. (D.N.B.) - In de nieuwe 'haven van. Buenos Aires (Arg.) is een pakhiuis, dat 100 meter lang was en vier verdiepingen telde, door brand verwoest. Het pakhuis was gevuld met balen ka-toen. Am. vrachtschip vermist (D.N.B.) - Uit New Yorksche scheepvaartkrin- igen meldt de Associated Press, dat het onder Panameesche vlag varen de Amierikaansohe vrachtschip Macbeth, groot 4935 brt. in het Noor den van den Atlantischen Oceaan vermist wordt. Brand in bioscoop. (D.N.B.) - Te Moloeo in de Portugeesche kolonie Mozambique is in een houten schuur die als bioscoop was ingericht, gedu rende een voorstelling brand ont staan. 44 menschen kwamen om het lieven. Overreden en gedood. - Gisteravond is te Vaigtwedde de 51-jarige me vrouw W. JonkmanSlim door tot nu toe onbekende oorzaak met haar fiets aangereden door een vracht auto waarvan de bestuurder onbe kend bleef. Zij werd zco ernstig ge wond, dat zij in den loop van den avond overleed. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fientje Peters - poste restante (Holl. hum. film). 14 jaar. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een balnacht in Palamo (operette). Alle leeftijden. Donderdagav. geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Voor Duitschland start (rom.) Eiken leeftijd. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schaduwen der duisternis (sens.) 18 jaar. Woensdag 3 December, 8 uur, dancing Harmonie, Nuts- avond. optreden Ed. Verkade met Shakespeare's Hamlet. In het gebouw van Lotisico in Den Haag - werd de premietrek king van de Winterhulp loterij 1941 ge houden. Het moment, waarop de prijs van 5000 werd getrokken. (Polygoon- Meyer)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1