LAATSTE BERICHTEN. LAND- EN 1UINBOUW AGENDA. FILMNIEUWS. Advertentiën. J. C. BUISHAND D. BUISHAND—KRAMER RIE WIGGERTS JAN PHILIPS, PIETER ZWART Azn., AL KMA ARS CUE COURANT VAN ZATERDAG 20 DECEMBER 1911. Pagina 2. VARIÉTÉ REVUE „DAT MAG JE NIET ZEGGEN". Een buitengewoon Kerst- programma in 't Gulden Vlies. Op den Tweeden Kerstdag, Zater dag 27 en Zondag 28 December zal in 't Gulden Vlies een opmerkelijk Kerstprogramma worden gegeven. Er worden dan niet minder dan 6 voorstellingen gegeven door een revue en variété-gezelschap, o.l.v. Paul Ostra één der meest populaire artisten. Voorstellingen vinden plaats iederen middag om hall drie en eiken avond om half acht. Het wordt een bonte afwisseling van variété, revue en cabaretnummers met mooie décors, costumes en lichteffecten. Ook zijn er tal van sketches inge- lascht, zoodat van een zeer groote verscheidenheid gesproken kan wor den. Van de medewerkenden noemen wij Paul Ostra met conferences en geestige liedjes, met Clara Visscher als zijn vrouwelijke medewerker. Vervolgens Harry Boda, de bekende operette- en revije-komiek, Beppie Boda, de charmante kluchtspeelster, de 6 straatzangers, The Hodlers, de vermaarde accordeonisten, The Har mony Sisters, Mr. Oradi, de onge ëvenaarde imitateur, Bei-Nanet, Neerlands jongste Soubrette, Les deux Cheries in hun dans-act, Orkest the Melody Mixers, Ernst- Pitters. Het programma is één groote verscheidenheid. Noemen wij slechts ..Raphsodie in Zwart en Wit". De on verwachte gast, Heerenduet, De vroolijke Soldaatjes, Kamer 17, Opera Belevenissen. Stuk voor stuk uitstekende nummers, die groote vroolijkheid garandeeren. Een bij zondere Kerst-attractie. KERSTMIDDAG VOOR DE JEUGD. Woensdag 24 Dec. nam. half drie wordt er voor de kinderen in 't Gulden Vlies een vroolijke middag gegeven, waarop vertoond zal worden ,,De Vroolijke Avonturen van Pinok- kio", bewerkt naar het wereldbe roemde boek van Collodi, opgevoerd door het Poppentheater „Popevo". SCHAAKWEDSTRIJD D.O.S. Op den tweeden Kerstdag zal in café Central alhier een schaakwed strijd in groepen van vier worden gehouden, georganiseerd door de schaakclub D.O.S. De deelname is voor ieder opengesteld. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. DE STRIJD OM HONGKONG. Tokio, 20 Dec. (D.N.B.) Na de succesvolle landing op het eiland Hongkong zijn de Japansche troe pen, naar Domei meldt, er thans mede bezig de Britsche strijdkrach ten onschadelijk te maken, welke nog de verdedigingsgordel tusschen Mount Davis in het W. en Mount Sywan op het O. deel van het eiland bezet, houden. De Britsche troepen, die zich hebben teruggetrokken naar de stellingen rondom Victoria Park, Victoria City en Stanley Point, bie den nog steeds weerstand. Geweldi ge branden woeden in verschillende deelen van Victoria City. VIJFTIEN JAAR GEEISCHT WEGENS DOODSLAG. Breda, 19 Oecember. De officier von justitie bij de rechtbank te Breda heeft heden wegens zware mishandeling en doodslag 15 jaar gevangenisstraf geëischt tegen den 24-jarigen bedrijfsleider, F. J. Goyarts uit Ginneken, die terecht stond als verdachte van den afschu welijken roofmoord, welke Donder dagmiddag 12 Juni j.l. op de heide onder die gemeente Rijsbergen ge pleegd is op den 39-jarigen onge- huwden landbouwer J. A. Geerts uit Ulecoten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 December is de apotheek „Apotheek Wanna Ritse voort", Ritsevoort 5, geopend, welke de daarop volgende week de nachtdienst vervult. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. OORLOGSVOLKSTUINEN. Zij zijn voor de voedselvoor ziening in groot aantal nood zakelijk. Het Algemeen Verbond van Volkstuinders-vereenigingen in Nederland deelt ons het volgende mede: Na gehouden besprekingen met de verschillende autoritei ten is besloten om de opbrengst der tuinen geheel ten goede te doen komen van den houder van den tuin. Ook behoeven geen bonnen te worden inge leverd. De complexen zullen zoo dicht mogelijk tegen de bebouwing der sleden aan liggen. De kosten zijn plus minus 13.50 voor een tuin van 225 M2, inclusief contributie en een maandelijksch verschijnend orgaan. De tuinen worden door de Ned Heide Mij., in overleg met het Alg. Verbond, ge scheurd en teeltklaar opgeleverd, zoodat de tuinder in het vroege voorjaar direct kan beginnen met poten en zaaien. In overleg met de autoriteiten is de voorziening van poot- en zaai goed aan het Alg. Verbond gewaar borgd. Bedrijven en anderszins kunnen als gewenscht voor hun personeelen grond huren. Hiervoor is een aparte regeling ontworpen. Gemeentebesturen en andere in stellingen die candidaten voor een tuin ingeschreven hebben, doch geen gronden beschikbaar hebben, wor den verzocht de gegadigden aan het Alg. Verbond op te geven, waarna ook voor die gemeenten de benoo- digde gronden beschikbaar gesteld zullen worden. Het Alg. Verbond verzoekt aan de verschillende gemeentebesturen in ons land voor dit werk de noo- dige propaganda te willen maken en zich met het Alg. Verbond in verbinding te willen.stellen. Alle volkstuinen moeten in het Alg. Verbond georganiseerd zijn, dit dient mede te geschieden teneinde de beschikking te verkrijgen over Kunstmest, poot- en zaaigoed. Zij, die inlichtingen wenschen, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk schriftelijk met 7 K cent postzegel voor antwoord aan te willen melden bij de administratie van het Algemeen Verbond van Volkstuindersvereenigingen in Ne derland, Generaal Vetterstraat 32 hs. te Amsterdam-West, terwijl zij, die voor een volkstuin in aan merking wenschen te komen, zich ten spoedigste schriftelijk gelieven aan te melden: Bisschop Botte- mannestraat 72, Alkmaar, waar mede inlichtingen zijn te bekomen. URSEM. Winterhulp. - Ter verdeeling voor de daarvoor in aanmerking ko- mende personen is voorloopig voor de ir.aand December aan de gemeente Ursem 'n bedrag toegewezen van 200. HEILOO. Openstelling Secretarie en G.E.B. - Tot nader aankondiging is de ge meentesecretarie op alle werkdagen geopend van 9.45 tot 12.30 uur. Op Zaterdag 27 December a.s. zul len de gemeentesecretarie en het kantoor van het gemeentelijk elec- trisch bedrijf gesloten zijn. Het bureau van den Burgerlijken stand is op dien dag geopend van 10 tot 11- uur. LANGEDIJK. Kleedingruilbeurs. - Ten raad- huize te Noordscharwoude werd on der leiding van den burgemeester de eerste vergadering gehouden van het comité voor de kleedingruil beurs. Het voornaamste punt vorm de de bespreking van de wijze, waarop de beginvoorraad van kleeding gevormd kan worden. Het comité zal jonge dames vra gen om langs de daarvoor in aan merking komende huizen te gaan. Vertrouwd wordt dat een ieder de kleedingstukken, welke hij kan af staan, gereed zal leggen. Het is de bedoeling, voorloopig alleen boven- kleeding in te zamelen. Desge- wenscht kan bij afgifte een bon worden verkregen, waarop later een gelijkwaardig kleedingstuk bij de ruilbeurs kan worden ontvangen. Voor Broek op Langendijk en Zuid scharwoude zal als zittingslokaal dienen de raadszaal van het voor malig gemeentehuis te Broek op Langendijk, voor Noordscharwoude en Oudkarspel de raadszaal van het voormalig gemeentehuis van Oud karspel. Sluiting gemeentebureaux. - Op Zaterdag 27 Dec. a.s. zullen alle ge meentebureaux gesloten zijn. Alleen voor den burgerlijken stand zal de secretarie van 910 uur geopend zijn en het distributiekantoor voor spoedeischende gevallen eveneens van 9—10 uur. Afscheid onderwijzeres. - Met in gang van 1 Januari a.s. is als onder wijzeres overgeplaatst van de open bare school te Zuidscharwoude naar die te Oudkarspel mej. K. P. Klimp. De heer K. Bierman is met ingang van gelijken datum als onderwijzer overgeplaatst van Noordscharwoude naar Broek op Langendijk. In ver band hiermede is een vacature van onderwijzer aan de school te Noord scharwoude te vervullen. Een en ander is een gevolg van de opheffing van de openbare school te Zuidscharwoude. Daardoor gaat een gedeelte van de leerlingpn van deze school naar Broek op Langendijk, waardoor aldaar een derde leer kracht kan worden aangesteld, de heer K. Bierman, terwijl de rest van de Zuidscharwouder leerlingen naar Noordscharwoude zal gaan. Een ge deelte van de leerlingen der school te Noordscharwoude zal naar Oud karspel moeten gaan, waardoor een vierde leerkracht, mej. Klimp, kan worden aangesteld. De omstandigheid, dat een derde leerkracht kan worden aangesteld, is voor mej. van der Worp, die ruim twee jaren als kweekelinge mét akte te Broek op Langendijk werk zaam is geweest, de aanleiding, dat zij moet vertrekken. De Oudercommissie en de vereeni- ging Het Belang der Jeugd, door welke laatste vereeniging de vergoe ding van de kweekelinge werd ver zorgd, hebben zich bij dit afscheid niet onbetuigd gelaten. De besturen van beide corporaties waren aanwezig bij het afscheid, waartoe alle kinderen van de school in het lokaal van het hoofd, den heer van Berghem, bijeengekomen waren. Ook mej. Verwer en mevr. Schekkermanvan der Worp, de zuster van de scheidende onderwij zeres, die hier ook eenige jaren werkzaam is geweest, waren daarbij tegenwoordig. De burgemeester was wegens uitstedigheid verhinderd. De heer van Berghem heeft mej. v. d. Worp hartelijk bedankt voor hetgeen zij voor het onderwijs ge daan heeft en spr. wenschte haar toe, dat zij spoedig een vaste betrek king zal krijgen. Tot mevr. Schek kerman sprak hij eveneens eenige vriendelijke woorden. De voorzitter van Het Belang der Jeugd heeft zeer waardeerende woorden tot mej. Van der Worp ge sproken en haar groote liefde voor het onderwijs en haar hooge opvat ting van plicht geroemd. Als stoffe lijk aandenken bood hij namens de beide besturen een boekwerk aan. De heer Dirkmaat, voorzitter der Oudercommissie, overhandigde mevr. Schekkerman, die min of meer on gemerkt uit de school was verdwe nen, nu met een toepasselijk woord een boek. Verder voerden nog het woord de heeren A. Kaas en J. M. de Jong. De verschillende sprekers werden allen door mej. Van der Worp be dankt, waarbij zij in het bijzonder de heer Kaas hartelijk toesprak voor de vele moeite, welke hij zich voor het fonds getroost heeft. Van de kinderen heeft mej. Van der Worp ook eenige mooie cadeaux ontvangen, van den heer Westen berg, het vorige hoofd der school, was een mooie ruiker bloemen over handigd. De heer K. Bierman heeft in zijn klas in Noordscharwoude in intie- men kring afscheid genomen van BERGEN. Verzilveren vacantiebonnen. - Al len, die op Woensdag 24 Dec. 1941 niet werkloos zijn, kunnen op Zater dag 27 Dec. twaalf vacantiebonnen verzilveren. Zij, die nog geen bon boekje hebben, kunnen voor dezen keer losse bonnen inleveren. Men zie de aankondiging elders in dit blad. Gepromoveerd. - Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen is dezer dagen de WelEd. Pater S. Schotten gepromoveerd tot doctor in de Lette ren en Wijsbegeerte op het proef schrift: „De deputatie van Pieter Govarts". Er was zeer veel belang stelling. OUDKARSPEL 50 Jaar getrouwd. - Het echt paar T. Kosscn heeft Donderdag on der groote belangstelling zijn 50- jarig huwelijksfeest gevierd. Van vele zijden werden schriftelijke ge- lukwenschen ontvangen, terwijl tal van anderen persoonlijk kwamen feliciteeren. Het echtpaar Kossen, waarvan de vrouw 69 en de man 75 jaren oud is, is nog heel kras. De bruid is echter vrij doof. CASTRICUM. Secretarie gesloten. - Op Zater dag 27 December a.s. zal het raadhuis den geheelen dag voor het publiek gesloten zijn. JAARVERGADERING PROVINCIALE COMMISSIE. De Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland zal in de eind December te houden jaar vergadering het 25-jarig bestaan herdenken. Hoewel de agenda voor deze ver gadering niet bijzonder groot is, komt toch een belangrijk punt aan de orde, nl. de prijsberekening voor de producten; een drietal vereeni- gingen heeft hiertoe voorstellen in gediend,welke door het bestuur van een gunstig prae-advies worden voorzien. Het bestuur schrijft hierin o.m. het er mee eens te zijn, dat voor herfstkool onvoldoende prijzen zijn vastgesteld. Verleden jaar is de ge wone witte kool voor 2.50 en de Succes-witte voor 3 per 100 kg. afgenomen. Dit jaar gold voor beide soorten een gelijke prijs, en, on danks het feit, dat de productiekoss ten gestegen zijn en de oogst matig was, was deze prijs gedurende bijna de geheele campagne zelfs lager dan die van het vorige jaar. Gevreesd wordt, d5t de teelt van succes-wit- te-kool, welke terecht zooveel is ge propageerd om een zoo gelijkmatig mogelijke verdeeling over het sei zoen te verkrijgen, minder zal wor den. Het bestuur zal gaarne aan dringen om te voorkomen, dat een teeltverschuiving zal plaats vinden tengevolge van de ongunstige prij- zenverhouding. Ook de overige herfstkool was te laag. Het bestuur betreurt het ten zeer ste, dat door de betreffende instan ties geen overleg met de belang hebbenden over de prijszetting van herfstkool is gepleegd en het zal er op aandringen, dit in het vervolg wel te doen geschieden. Het bestuur heeft zich reeds tot de bevoegde in stanties gewend met een rapport betreffende de kostprijzen van kool, waarin is aangetoond, dat deze se dert het vorige jaar aanzienlijk zijn gestegen. Men zal erop blijven aan dringen, met deze kostprijzen reke ning te houden. De veilingen te Beverwijk stelden voor, te bewerken, dat de verdwe nen aanvoer van producten op de z.g. consumptie-veilingen in de sterk bevolkte centra weer terugkeert. Als een van de geschikste middelen worden genoemd dat deze veilingen bij verkoop aan den kleinhandel een prijs mogen berekenen, waarin is begrepen een marge van 12 pet. plus de meer dan normale vrachtkosten, wegens vervoer over langere afstan den. Het bestuur, dat deze moeilijkhe den erkent, zal daarom, overeen komstig het voorstel, trachten voor de consumptieveilingen verbetering te verkrijgen. en C. E. Ligthart. Catharina Wil- helmina Anna d. van J. N. Kraak man cn W. C. M. Klepper. Lau- lentius Martinus Cornells z. van C. Bakker en M. Stoop. Ondertrouwd: Hermanus Jo hannes Maria Denneman en Hiltjé Beers. Overleden: Guurtje Schermer- horn, wed. van K. Koster, 79 j. Johannes Cornells Hendrikus Klit- sie, 28 j., overl. te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR Ge'boren: Dante z. v. Giovanni Pittana en C. van Lienen (verbete ring.) VEILINGEN IN KENNEMERLAND. In de afgeloopen week bestond de aanvoer in hoofdzaak uit kool, aangevuld met andere stapelproduc ten en restanten van de zomer- en herfstgroente. De kool was boere- kool, groene, gele en roode kool en kleine partijtjes spruiten. Bloem kool mag geen naam hebben en ook andijvie heeft zoo goed als uitge diend. Roode kool noteerde 3.80 tot 4.10, groene kool idem, boerekool 4.80 tot 5.50, per 100 kg. Was- peen gold 6.20 tot f 6.50, breekpeen 4.20 tot 4.30 per 100 kg. Bloem kool 3e soort f 7.20 tot 7.50 per 100 stuks. Glasandijvie 14.50 tot 15, uit de natuur 6.30 tot f 6.50 per 100 kg. Bosgroente was matig aangevoerd, behalve bospeen, welke niet uitmuntte in kwaliteit. Bospeen bracht op 7.20 tot 7.50, radijs 3 tot 3.50, selderie 3.50 tot 6, pe terselie 4 tot 6, per 100 bos. Prei wordt dun en daardoor was er geen groote aftrek, de prijzen waren 3.80 tot 7 per 100 kg. Spruiten noteerden van 14 tot 27.50 per 100 kg. Schorseneeren waren meer in trek, de afwijkende kwaliteit spreekt uit de prijzen van f 7 tot 17 per 100 kg. Knolselderie werd in afwijkende kwaliteit aangevoerd tegen prijzen van 2.20 tot 8 per 100 stuks. De andere restantjes laten we onbesproken. HEILOO. (28 Nov.-12 Dec.) Geboren: Catharina Maria, d. v. Pieter Bakker en Colomba Maria Buis. Carel Hendricus Johannes Marnus, z. v. Johannes Gerardus Wilhelmus Penders en Gerardina Aafje Clasina Halff. Gijsbertus Joannes Willibrordus, z. v. Gijsber tus Adrianus Kaandorp en Ikina He lena Morsch. Cornelia Artje, d. v. Leendert van den Berg en Artje Hoogeveen. Nelly Christien Maria d. v. Herman Rem en Neeltje Gruijs. Cornelis Bernardus Maria, z. v. Gerrit Nicolaas Leering en Cornelia Maria van de Kamer. Thea, d. v. Johannes Lentz en Teetje de Geus. Overleden: Jacobus Meerbeek, 60 j. Pieter Wester 79 j. Maria Theodora Hilders, weduwe van Anto- nie Johannes Goedhart, 66 j. Dirk Greeuw, 66 j. Aaltje Delver, echt- gen. van Cornelis Hoogschagen, 71 j. Marten Douma 70 j. Jacobus Wilhelmus Besijn, 73 j. overleden te Alkmaar. Geboren: Leonardus Meinardus Martinus Johannes z. van P. Opdam zijn leerlingen. Hij ontving als her innering aan zijn werkzaamheden in deze school een boek en een foto van de leerlingen. Te Zuidscharwoude werd ook een officieel tintje aan het verdwijnen van school, onderwijzend personeel en leerlingen gegeven Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De mannen de baas (hum.- rom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Onder het asfalt van een wereldstad (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Lajla (rom.) (Geprolon geerd). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Frau Luna (operette). (Ge prolongeerd). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 20 December. 3 uur, Harmonie, concert H.O.V. 3 uur, gebouw vrijz. herv.. Heul 3, bijeenkomst en tentoonstelling Vege- tariersbond; spr. de heer Verhoef, leider adviesbureau voor moderne voeding. Zondag 21 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van Zeemansvrouwen door het gezelschap Herman Bouber. 7.30 uur, 't Gulden VLies, opvoe ring van Het kind van de Buur vrouw door gezelschap Herman Bou ber. 3 uur, Ruïnekerk te Bergen, Kerst concert Motet- en Madrigaal vrou wenkoor. 7 uur, bij de Vries te Oterleek, uitvoering door K. n. K. Maandag 22 December. 7 uur, De Rustende Jager te Ber gen, concert koorvereen. „Bergen". TIEN PUNTEN VAN BELANG VOOR HET GRASLANDSCHEUREN. De Prov. Productiecommissraris voor Noordholland, ir. G. J. Lie- nesch, schrijft ons: Teneinde de nog heerschende mis verstanden zooveel mogelijk weg te nemen volgen hieronder nog enke le aanwijzingen voor belanghebben den. Ie. Het overdragen van scheur- plicht is niet meer toegestaan. Alle verzoeken over dit punt, welke na 6 Dec. hier zijn binnengekomen worden niet meer behandeld. 2e. Aanvragen om benzine voor het scheuren van grasland behoeven niet meer te worden gedaan. De voor dit doel beschikbaar gestelde hoeveelheid is geheel uitgeput. 3e. Aanvragen voor extra paar- denvoer moeten worden ingediend bij de plaatselijke bureauhouders der L. C. O. Deze laatsten regelen de verdere afdoening der aanvra gen met mij. 4e. Het keuren der aangegeven perceelen trachten wij zooveel mo gelijk te bevorderen.' Het heeft geen zin ons tot spoed te manen, aange zien het werk niet vlugger kan gaan dan het rgeds geschiedt. Juist het feit dat velen zoo laat hebben opgegeven werkt nu belemmerend! 5e. Verzoeken om vrijstelling van scheurplicht worden niet behandeld, indien reeds vrijwillig werd aange geven. 6e. Wie nog niets heeft opgege ven, krijgt scheurplicht opgelegd, ter beoordeeling van mij. Ook hier over behoeft men niet te schrijven, men kan rustig nader bericht af wachten. 7e. Laten de boeren, die daarvoor paarden beschikbaar hebben, nu hun collega's helpen, welke gaan scheuren. In de laagveenstreken be hoeft in het algemeen niet te won den gescheurd. De daar nog aanwe zige trekkracht is nu elders zeer goed productief te maken. 8e. Wie een voor het doel ge- schikten ploeg heeft, kan daarmede zijn collega's een plezier doen. In de weidestreken is een tekort aan ploegen. De akkerbouwers kunnen hier dus helpen. 9e. Wie prikkeldraad noodig heeft voor afscheiding van te scheuren grasland e.d., kan daarom verzoe ken aan het bureau grondstoffen, Lange Voorhout 10 te Den Haag. 10e. Iedereen, die vrijwillige op gave deed voor het scheuren, ont vangt nog' een schriftelijke bevesti ging dezerzijds; men behoeft hierop niet te wachten met scheuren. Daar mede kan men. beginnen zoodra de keurmeester het perceel heeft be zocht en goed bevonden. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris Verkade te Alkmaar is Woensdag publiek ver kocht een huis met schuur en erf, groot 2.71 are, aan den Heerenweg te Heiloo, eigendom van den heer J. Meijne. ICooper werd de heer G. Neijenhuis te Alkmaar voor 5050 Uitslag veiling bij opbod gehouden op Dinsdag 16 December 1941, ten overstaan van den notaris mr. J. W van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, gelegen in de gemeenten Alkmaar en Oudorp: Gemeente Alkmaar: 1. Een huis met erf aan den Kenne- merstraatweg no. 36, groot 1 are 39 centiaren 8650 Gemeente Oudorp: 2. Een huis en erf aan de Burgemeester Bosstraat no. 48, groot 1 are, 57 centiaren 5280 Gemeente Alkmaar: 3. Een woon- en winkel huis met erf aan de Prins Hendrikstraat no. 1, groot 60 centiaren 6210 4. Een woon- en winkel huis met erf aan de Prins Hendrikstraat no. 3, groot 04 centiaren 6010 5. Een huis en erf aan den Tienenwal no. 23, groot 22 centiaren 1520 6. Een huis en erf aan de Overdiestraat no. 46, gruot 71 centiaren 2500 D'e afslag blijft bepaald op Vrij dag 19 December 1941, des namid dags te 3 uur, in het café „Het Gul den Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). müller, Karl Schönböck en Paul Kemp schitterend samenspel geven, is deze week geprolongeerd, wel een bewijs, dat de film hier met groote belangstelling is ontvangen. Vooraf: veel Tobis-nieuws, een in teressante Ufa-film en een propa ganda-film waarin aangetoond wordt op welke wijze wij onze kostbare ko loniën kwijt raken. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Akersloot1, half elf, ds. van Mul- lem, onderwerp: Moeder Maria (Synodepreek). ONDER HET ASPHALT VAN EEN WERELDSTAD. Alkm. Bioscoop-theater. Een boeiende film vol spanning met de Berlijnsche ondergrondsche als middelpunt. Gustav Frölich ver vult de rol van Hans Scheffler, die evenals zijn vader in dienst is bü de ondergrondsche: Hans als perron chef, zijn vader als inspecteur. Hans maakt op eenigszins zonderlinge wij ze kennis met Gerda Volkmann, een meisje, dat zeer veel verdriet heeft van haar broer Max, die op 't slech te pad is geraakt. Nadere kennisma king met Gerda leidt tot een verlo ving en Hans deelt zijn ouders mee, dat hij met Gerda wil trouwen, wat bij vader op hevigen tegenstand stuit. Als de uit de gevangenis ont slagen Max het leven voor zijn zus ter weer komt bederven, geraakt ook Hans in groote moeilijkheden. En dan voert de film de toeschou wers onder groote spanning naar het verrassende einde. Op zeer sympathieke wijze heeft Gustav Fröhlich de rol van Hans ge speeld. Zeer goed was ook Heli Fin- kenzeller als Gerda, terwijl Otto Wernicke zich weer in zijn volle kracht toonde in de rol van Scheff ler Sr. Paul Hoffman was in alle op zichten een valsche Max en Fritg Genschouw was zeer goed als de vriend van Hans. Een film, die men met veel genoegen zal zien. Het voorprogramma bracht een mooi Tobis HolL Nieuws, een uitge breid Ufa-journaal, een komische film getiteld: Een heerlijk week end, een film Neerlands koloniën in gevaar en de film: Met Duitschland voor een vrij Nederland. DE MANNEN DE BAAS. Cinema-theater. Het gaat niet altijd even netjes en zindelijk in de brouwerij van de jonge en knappe Rosl, waar alleen mannelijk personeel is, omdat haar vader, die een vrouwenhater was, het zóó had gewild. Rosl heeft vaak moeilijkheden, ook al doordat haar hartje onrustig klopt voor den brou wersbaas, den flinken Alois, die ook van haar houdt, maar tusschenbeide erg onverschillig kan zijn. Het is dan ook voor Rosl een opluchting, als zij haar tante als voogdes krijgt toegewezen, die haar zal helpen in het voeren van het beheer over de Zacherlbrau. Jammer voor tante Cilli echter, dat al die mannen haar met groote antipathie ontvangen, zoo dat ze herhaalde malen belooft „Dat zal anders worden". De film laat dan in een groot aantal mooie, dui delijke foto's zien wat tante wil en doet en hoe het afloopt; aanvankelijk schijnt zij te winnen, maar later ver liest zij alles, dank zij de „strategie der liefde", waarover de oude Korbinian altijd den mond vol heeft. Men ga deze film zien, zij geeft herhaaldelijk aanleiding tot hartelijk lachen en houdt nog wel een lesje in ook voor de mannen. Aan het hoofdnummer gaan voor af: de binnen- en buitenlandsche journaals, een klucht „Liefde en kiespijn" en „Onze koloniën in de branding", een rolprent, die vastlegt dat ons door onze vaderen gebouw de overzeesche rijk geleidelijk af brokkelde door Engelands begeerig- heid. LAJLA. Harmonie-Theater. De Nordish-film Lajla verdient in alle opzichten de belangstelling van eiken filmliefhebber. Het prachtige spel van de medewerkenden in de schoone natuur boeit bij voortdu ring. Lajla is de aangenomen dochter van den rijken Lap Aslak Laagje en als zij grooter geworden is en opge groeid tot een aanvallige jonk vrouw, blijkt toch wel, dat zij eigen lijk tot een anderen stam behoort. Eerst lijkt het of zij wil berusten in de huwelijksplannen van haar pleeg vader, maar als zij dan den zoon van den dominee ontmoet, komen an dere gevoelens boven en het ver wondert ten slotte niemand, dat die twee een paar worden. Aino Taube speelt schitterend de titelrol. Vooral haar eerste optreden in het huis van den dominee is fijn en ongekunsteld. Maar ook de ande re figuren worden zoo zuiver en na tuurlijk uitgebeeld, dat men met vreugde naar hun spel en naar de mooie natuur-opnamen kijkt. Een interessant voorprogramma, met veel geïllustreerd nieuws, en de film Nederlands koloniën ln gevaar en „Met Duitschland voor een vrij Nederland", gaat aan het hoofdnum mer vooraf. FRAU LUNA. Victoria-theater. Frau Luna is een operette die om streeks het jaar 1900 in Berlijn op gevoerd wordt en men kan dan ook ruimschoots genieten van alle melo dieën van Paul Lincke en anderen die in dien tijd populair waren. Er is bij deze alleraardigste film heel wat te genieten, niet alleen aan costumes en zang, maar ook aan hu moristische tooneeltjes. Vooral Theo Lingen, die als cabaret-artist op treedt zorgt voor menige komische vertooning en het publiek is dan ook voortdurend in een allervroo- lijkste stemming. Er wordt in deze film keurig ge zongen en „heerlijk" gevochten. Men ziet cabarets voor de elite en volks theaters 'waar allergenoegelijkste ty pen voor de vroolijke stemming zor gen. Frau Luna, waarin Lizzi Wald- Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofd red. D. A Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen Stad en Prov.t G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Den 2den Jan. 1942 hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders en hun 40-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare kinderen en klein kind. Oostzaan, C. J. BUISHAND. J. BUISHAND—BOM. Alkmaar, JAC. BUISHAND. R. BUISHAND-ACKERMAN en JANNEMAN. Alkmaar, 20 Deo. 1941. Westerweg 290. Inpiaats van kaarten. Verloofd: en Heiloo, He'erenweg F 210. Alkmaar, Langestraat 7. Thuis te Heiloo 2en Kerstdag 35 uur. i' Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durige ziekte, voorzien van de H.H. Sacrementen der Stervenden en geheel over gegeven aan Gods wil, in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, in den ouderdom van 41 jaar, Mejuffrouw ALBERTINA MENSINK, Echtgenoote van BERNARD ANTOON BURMANN. Wij bevelen de ziel van de overledene in uw aller gebeden aan. Uit aller naam: B. A. BURMANN. Alkmaar, 19 December 1941. Wagemakersstraat 4a. De H. Uitvaartdienst zal worden opgedragen op Dinsdag 23 December a.s. te 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Laurentius, waarna te 11.30 uur begrafenis op het R.K. Kerkhof „St. Barbara", alhier. Rozenkransbidden 's avonds 7.30 uur in de Kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen na het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader betuigen wij onzen welgemeenden dank. In 't bijzonder aan Ds. van Muilem voor de troostvolle woor den tiot ons gesproken. Uit aller naam, M. ZWART—BLOKKER. Heiloo, December 1941,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2