DE TIJGER Bi VUURRODE SCHOENTJES, WINTER voeten Posftarieveri voor verkeer met Duitschland verlaagd. Winkelsluitingswet gewijzigd. Geen postbestelling op 2en Kerstdag. PUBLICATIES KERK EN SCHOOL 5eui£CeUm ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 DECEMBER 1941. Vagina 3. Tussehen de postbesturen van Duitschland en Nederland is een bij zondere overeenkomst 'over de post tarieven in het wederzijdsehe ver keer aangegaan, welké op 1 Januari 1942 in werking treedt en waarvan het voornaamste is de invoering van dte Duitsche graden van "gewicht en de binnenland'sche tarieven in het wederzijdsehe verkeer tussehen bei de staten. Dergelijke overeenkomsten heeft Duitschland reeds aangegaan of in voorbereiding met andere landen. Het sluiten van deze bijiziondere verdragen moet een grondslag vor men voor een algemeene Europee- sohe postunie. Hiermee wordt het oude ideaal van een eenheidsporto in het Europeesche verkeer tot wer kelijkheid. De nieuwe tarieven, die tegenover de oude regeling een aanzienlijke verlaging' beteekenen, zijn als volgt vastgesteld: Voor brieven naar Duitsch land, het protectoraat Bohemen en Moravië en het gouvernement-gene raal: tot 20 gr. 10 c.t; 20250 gr. 20 ct.; 250—500 gr. 30 ct.; 500—1000 gr. 50 ct. Voor brieven van meer dan 1000 gr. tot 2000 gr. gelden voorloopig nog-de tarieven van de bestaande wereldpostunie. Het tarief voor briefkaar ten in het verkeer met Duitschland en de bovengenoemde gebieden wordt van 7.5 tot 5 ct., van de brief kaarten met betaald antwoord van 15 tot 10 ct. verlaagd. In het verkeer DuitschlandNederland gelden de binnenlandsche Duitsche briefkaart- tarieven. Voor drukwerk, offertes, monsters zonder waarde, gemengde zendingen en pakjes naar Duitschland worden voorloopig nog de Nederlandsche ta rieven van de Wereldpostunie ge bruikt, terwijl in omgekeerde rich tin'g de Duitsche binnenlandsche ta rieven gelden. Binnen afzienibaren tijd kunnen nieuwe vereenvoudigingen worden verwacht. W.H.N.-Insignes. Gennepsche houtdraaiers hebben het druk. Gennep, 18 Dec. Over het doel van Winterhulp Nederland behoeven we in dit bestek niet veel te zeg gen, Dat is voldoende bekend: leni ging van nood voor de minst draag- krachtigen en meest behoeftigen in ons land. Daarnaast poogt Winter hulp op het terrein van werkverrui ming arbeid en brood te verschaffen aan talrijke arbeiders. In dit opzicht is W.H.N. met het plaatsen van de opdracht tot vervaardiging van 1 1/4 millioen Winterhulp-insignes in Smeets' vereenigde werkplaatsen voor kunst én ambacht te Gennep volkomen geslaagd. Hoe komt nu het karakteristieke insigne tot stand? Ze worden stuk voor stuk met de hand gedraaid uit de ruwe schijfjes iepen en kersen hout, waarvan in totaal voor deze opdracht 45 m3 is verwerkt. Daarna worden ze gedraaid en na het draaien wordt in den rand een gaatje geboord, waar het rood-zijden koordje door moet. Vijf verschillende figuurtjes worden er op gebrand, waarna ze worden gekleurd met penseel in twee kleuren. Hierbij, werd de huisindustrie te Gennep volledig ingeschakeld. Het doel dat bij W.H.N. dus mede voorzatn.l. werkverruiming werd bereikt, wat moge blijken uit de navolgende cijfers: het werk werd begonnen met 2 draaiers, 6 werklieden en 3 jon gens; dit aantal groeide in de vol gende maanden tot resp. 33, 50, 53 en 60 man vast personeel. Voor het kleuren, lakken'en rijgen werd in circa 100 gezinnen met ruim 373 man enkele maanden gewerkt, ter wijl aan loonen een bedrag van circa f 25.000 werd uitbetaald. DE ORGANISATIECOMMISSIE BEDRIJFSLEVEN. De secr.-gen. van het dep. van handel, nijverheid en scheepvaart heeft bepaald, dat de taak der orga nisatiecommissie op het gebied van de industrie met ingang van 20 Dec. 1941 eindigt. De commissie blijft be last met het treffen, voor zoover en zoolang dit noodig is, van voorzie ningen voor den overgang van be staande bedrijfsorganisaties naar de tot de hoofdgroep „Industrie" behoo- rende bedrijfs-, vak- en ondervak groepen. 34 CENT: 1 SERIE. 's-Gravenhage, 17 Dec. De cen trale propaganda-commissie voor de Weldadigheidszegels schrijft ons: 34 losse centen Zijn voor u toch geen gemis. U wilt immers gaarne helpen? Ja, dat weten we, gewis. Kinderpostzegels te koopen Geeft u vreugde, want bedenkt, Dat u door zoo'n heel klein offer Kinderen gezondheid schenkt. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart heeft de win kelsluitingswet van toepassing ver klaard op de fotografische ateliers, voor welke eenzelfde regeling zal komen te gelden als voör de kap pers- en barbierswinkels; dit sluit in, dat bedoelde ateliers op Zondag geheel gesloten zullen zijn en op de werkdagen des avonds na het alge meene winkelsluitingstijdstip nog tot 20 uur, uitsluitend voor het verrich ten van fotografische werkzaamhe den, geopend zullen mogen zijn. Een tweede beschikking bepaalt, dat de verplichting tot openstelling van winkels voortaan niet, zal gelden op de algemeen erkende christelijke feestdagen en dat de dagen, waarop de ontheffing van die verplichting in verband, met vacantie van winke lier of personeel zal gelden, in den vervolge in twee complexen van ten hoogst zes achtereenvolgende dagen zullen móeten worden gekozen. Deze laatste bepaling strekt om een min der juist gebruik van de betreffende ontheffingsregeling tegen te gaan. De beschikkingen zullen met in gang van 22 dezer in vyerking treden. 's-Gravenhage, 19 December. De P.T.T.-kantoren hebben beide Kerst dagen dienst als op Zondag. Dit be- teekerit, dat ook op tweeden Kerst dag dit jaar geen bestelling zal plaats hebben, niet van brieven, enz., maar ook niet van pakketten. Bij het verzenden van pakketten met een inhoud, die aan bederf onder hevig is, houde men daarmede reke ning. Het centrale girokantoor-te 's-Gra venhage is niet alleen op de beide Kerstdagen, maar ook op Zaterdag 27 December en zooals van zelf speekt, op Zondag 28 December, dus vier dagen achter elkaar gesloten. Men zie de desbetreffende adverten tie in dit blad. Nadere inlichtingen verstrekken de post-, telegraaf- en telefoonkantoren TOEZICHT OP HET BANK- EN CREDIETWEZEN. Een besluit van den secr.-gen. voor bijzondere economische zaken en van .de secr.-gen. van de dep. van financien, van justitie, van handel, nijverheid en scheepvaart en van binnenlandsche zaken betreffende het bank- en credietwezen bepaalt, dat het algemeen toezicht op cre- dietinstellingen berust bij den secr.- gen., die ten aanzien van principiee- le vraagstukken in overleg met de directie van de Ned. bank handelt. De laatste oefent het toezicht feite lijk uit voor zoover de secr-.gen. zich deze niet in bepaalde gevallen voorbehoudt of daarmede andere in stanties belast. De credietinstellingen zijn verplicht aan de tot de -uitoefening van toe zicht bevoegde instanties alle ge vraagde inlichtingen te verstrekken en elk in te stellen onderzoek, in het bijzonder ook dat van boeken en bescheiden, te gedoogen. De secr.-gen. is bevoegd voor schriften te geven ter regeling van rente, provisiën, commissiën of soortgelijke vergoedingen. Hij vaar digt de 'voor de uitvoering van dit besluit noodige voorschriften uit (t.av. oprichting, fusie liquidatie, uitoefenen bedrijf, inrichting balan sen, enz.) Als credietinstellingen in den zin van dit besluit worden niet be schouwd: Ned. Bank, banken van leening ih den zin van de pandhuis- wet (Staatsblad 1910, no. 321); borgstellingsfondsen; de rijksverze keringsbank en verzekeringsonder nemingen. Sluiting van de jacht. - In de Ned. Staatscourant van Donderdag is opgenomen een besluit van den secr.- gen. van het dep. van landbouw en visscherij, waarbij .wordt bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1942 de jacht met geweer op alle wild soorten zal zijn gesloten. Glimêachje. Bent U gevallen? Neen, dat is zoo mijn manier om van m'n fiets af te stappen. DE „ZONNIGE" KRIM IS VERANDERD IN EEN DOOR STÓRMEN GETEISTERD, BESNEEUWD LANDSCHAP. Roemeensche berg- jagers' op weg naar Sebastopol. (Weltbild-Polygoon) luister wedstrijd actie Kinderzegels. "De centr. prop-commissie voor de weldadigheidspostzegels schrijft: Gelijk reeds eerder gemeld, zal op tweeden Kerstdag des middags van 13.40 tot 14 uur een groote luis terwedstrijd door den Ned. omroep worden uitgezonden ten behoeve van de actie voor de kinderpost zegels. Gedurende deze twintig mi nuten zal een dierenfabel getiteld: „Ik wou zoo graag worden ge geven, welke samengesteld is door den heer Toon Rammelt te Amster dam, die dergelijke luisterwedstrij- den herhaaldelijk verzorgde voor den K.R.O. In het hier genoemde spel treden, naast een verhaler, elf dieren op, die niet met name genoemd worden. Het is de taak van de luisteraars, te raden, welke dieren dit zijn; de na men moeten onder elkander geno teerd worden. De voorletters van de dieren vormen, in de volgorde waar in zij zijn opgeschreven, een woord, dat ingezonden moet worden aan een nader voor den microfoon te melden adres. Dit woord moeten de luisteraars inzenden op een brief kaart, met ten minste 2 kinderpost- gels van 5 cent. De twee hoofdprijzen bestaan uit: een halfjaar gratis abonnement op de Ned. Spoorwegen 2e klasse en een zelfde abonnement 3e klasse. Deze abonnementen kunnen in het jaar 1942 cp een datum ingaan naar keu ze van de(n) winnar(es). Zij zijn ook voor overdracht vatbaar, maar n i e t in geldswaarde in te wisse len. Verder zijn er nog eenige hon derden andere prijzen, zilveren voor werpen, radiotoestellen, waardebons van groote firma's in den lande, keu kengereedschappen, sportartikelen, benevens een zeer groot aantal nieuwe romans en fraaie kalenders voor het jaar 1942. De trekking volgt in de eerste helft van Januari. winterteenen en winterhielen, winterhanden en winterooren verdwijnen met Kloosterbalsem 's-Avonds in zoo heet mogelijk water, dan een verband met wat Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. 's-Morgens weer Kloosterbaisem en Ge zult, er verrassend snel vanaf zijn! Ook tegen gesprongen handen, kloven, ruwe en schrale huid is het beproefde middel: AKKER's INVOERING VAN DEN ZINKEN STUIVER. 's-Gravenhage, 19 Dec. In de Nederlandsche Staatscourant van heden is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement Van financiën tot invoering van den zinken stuiver. Hierbij worden verschil lende artikelen van de muntwet 1901 gewijzigd en aangevuld, waarbij de stuiver in zink wordt ingevoerd. Bepaald wordt onder andere, dat niemand verplicht is stuivers tot een hooger bedrag dan van een guiden aan te ne men. Omtrent den beeldenaar van den zinken stuiver wordt het volgende bepaald. Op devoorzijde in een vierkant het zonnesymbool en de Saksische paardenkoppen, w.o. op een band „Nederland". Op de keer zijde de waarde-aanduiding 5 c op gearceerd veld, ter weerszijden gol ven en korenaren, benevens het jaartal en het muntteeken. De stuk ken hebben den vorm van een vier kant; de hoekpunten zijn afgerond. Het besluit treedt beden in wer king. WIJZIGING HINDERWET. Bij besluit van 17 December van den secr.-gen. van het dep. van sociale zaken is uit de hinderwet, het onduidelijke artikel 10 geschrapt, waardoor is komen vast te staan, dat de gewone behandeling eener hin- derwetsaanvraag dient te geschie den, ongeacht den afstand, waarop de meest nabijzijnde perceelen van andere belanghebbenden zich bevin den. Voorts is door* wijziging van artikel 17 aan belanghebbenden het recht toegekend om aan het gemeen tebestuur het verbinden van nieuwe voorwaarden aan een hinderwets- verguniiing te verzoeken; tegen niet- inwilliging van zulk een verzoek kunnen zij in beroep komen bij het hooger gezag. goederentrein ontspoord. (A.N.P.) Donderdagavond is bij Delft een goederentrein door een on veilig signaal op dood spoor gereden, tengevolge waarvan een aan het einde van dit spoor gelegen stoot- blok totaal werd vernield en daar na den tuin van een blokwachters woning ingereden. Op ongeveer 1 meter afstand van deze woning stond de locomotief stil. Behalve de locomotief ontspoorden drie wagens, die ernstig werden beschadigd. Er was een gewonde. EEN ïSUNITIEBERGPLAATS in het Jaila-gebergte voor Sebastopol. Ter bescherming tegen vijandelijk artillerievuur wordt de munitie in holen in den bergwand opgeborgen. (P.K. Horter-Hoffmann) HINDERWET. Bij besluit van 18 December 1941 is aan den heer F. J. ten Pas, alhier vergunning.verleend tot het oprich ten van een werkplaats voor metaal bewerking en het herstellen van mo toren en andere^ werktuigen waarin gebezigd zullen worden 4 electro- motoren resp. van 1, 1, 1 en P.K. in het perceel Noorderkade nr. 3, al hier. Alkmaar, 19 December 1941. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, A. KOELMA. EEN AFSCHEID. Donderdagmiddag nam „meester Kramer" van de schoql aan denBas- serweg te Heerhugowaard in een feestelijk getinte bijeenkomst van bestuur en leerlingen afscheid. Diverse bewijzen van aanhankelijk heid der leerlingen vonden hun ver tolking in samenspraken, aanbie ding van eigen vervaardigd werk en het werk „Nederland zooals het was en zooals het is". Namens het schoolbestuur ontving de heer Kramer: „Handleiding van de Gereformeerde Dogmatiek". Met den heer Kramer, die, zooals we reeds eerder meldden, benoemd is aan de Kooiparkschool te Leiden, verlaat een verdienstelijk onder wijzer, die op zijn gebied zeer mo derne begrippen aanhangt, onze ge meente. De laatste twee jaar behaalde hij 0.a. het diploma zangonderwijs vol gens de Ward-methode en Engelsch 1. o. Vermiste meisjes terecht. - De beide vermiste meisjes uit Middel burg, de 19-jarige M. Thewissen en de 15-jarige S. Melse, zijn terecht. De avonturiersters, die niet in het be zit van geld waren, waren 8 Dec. naar West-Zeeuwsoh-Vlaanderen vertrokken en wisten over- de Bel gische grens te komen. Te Brugge vyerden zij door de.Duitsche politie aangehouden en na enkele dagen in arrest te hebben gezeten, zijn ze weer naar huis teruggebracht. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 DECEMBER 1941. ALKMAAR. Kapelkerk: 10 u., ds. Kleyne; 3 u. (vac.-ds. Warners) de heer C. Leb- bing, godsdienstonderwijzer te Oudeschoot (Fr.), een oud-Alkmaar der; 5 u., ds. Klein Wassink; Rem. geref. gemeente: 10.30 u., d.s. Rappold; luth. kerk, Oudegracht: 10.30 u., da. v. d. Bosch, v. A'dam; doopsgez. kerk: 10.30 u., ds. Kui per; geref. kerk: 10 u., ds. von Meyenfeldt; 4 u. cand. J. v. Eerden (Heidelb. Catech. Zondag 11; coll. class, verplichtingen); - berst, apost. gem., (Toussaintslr.: 9.30 en 4 u., dienst; Ned. chr. gemeenschaps; bond: 3.30 u., jongeliedensamen- Terug van vacantie. (A.N.P.) - Met een extra-trein uit Nürnberg zijn Dinsdagmiddag omstreeks 500 Nederlandsche kinderen, die voor den tijd van 6 weken door den Ned. Volksdienst waren uitgezonden, in ons land teruggekeerd. Zij zagen er uitstekend uit. 45. „Ja", zei Anneke zacht- /'•S. jes. "„Voor mijn verjaar dag heb ik een paar heel mooie schoen tjes gekregen en per ongeluk heb ik er één in de beek laten vallen Nu durf ik niet meer naar huis te gaan!" Het elfje vond het ook héél erg, dat zag Anneke wel aan haqr ern stige gezichtje. 46. „Weet je", zei ze, „m'n zusjes wilden zo graag we ten, of ze je konden hel pen. Kijk, ze zitten allemaal op die steen daar, waar jij de slak hebt neergezet. We hebben gezien, dat je erg veel van bloemen houdt, en dat je goed voor ze bent. Daarom willen we jou nu ook weer graag helpen. Maar het is wel erg moei lijk", zuchtte het elfje. komst Houtweg 8; Vrijdag 8 u., bij- belbespr. vrouwen Oudegracht 208, Zaterdag 4.30 u. bidstond Oudegracht 208; vrije evang. gem., Doelen- str. 15: 10.15 en av. 5 u., baron van Knobelsdorf. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10.30 u., ds. v. Mullem. Bergen, 10.30 u., ds. v. d. Kie- boom; geref. kerk, 10 en 3.30 u., ds. v. Minnen; Maranatha, 10.30 u., ds. v. d. Waal, v. Haarlem, Broek op Langedïjk, 3.30 u., ds. Kleyne; doopsgez. gem., geen dienst. Castricum, 10 u., ds. Seulijn; evangelisatie 10 u., cand. de Boer; geref. kerk, 10 en 4 u., ds. Krüger. De Rijp, 10.30 u„ ds. Kastein. Dirkshorn, geen dienst. Driehuizen, 10 u„ ds. de Jong. Egmond aah Zee, geref. kerk 9.45 u., cand. J. v. Eerden; 4 u. ds. von Meyenfeldt (Heidelb. Catech. Zon dag 40; coll. eigen evangelisatie). Egmondbinnen, 10.30 u., ds. Veen- huysen. Groet, zie Schoorl. Grootschermer, 10.30 u., ds. Bo- beldijk. Heiloo, 10.30 u., ds. Bloemhoff; tekst Matth. 25 113, onderwerp: „Binnen of buiten; Maandagav. 8 u., Kerkwijding; evangelisatie a d. Kerklaan, 10 u., ds. Bakker, v. 'Amsterdam; Ned. chr. gemeen- schapsbond, Dinsdagmiddag 3 uur, bijbelbespreking, Laarmanstr. 185. Hensbroek, geen dienst. Heerhugowaard, 2.30 u., ds. de Mooy. Hensbroek, geen dienst. Koedijk, 10.30 u., de heer Korn- dörffer (na afloop verkiezing van gemachtigden voor het kiescollege). Limmen, 2 u., ds. Bloemhoff. Nieuwe-Niedorp, 10.30 u., ds. de Mooy® Noordscharwoude, 10 30 u., ds. Nell. Oterleek, geen dienst. Oude-Niedorp, geen dienst. Oudkarspel,- geen dienst. Schagen, geref. kerk, 10 en 2.30 u., cand. v. d. Mije, hulpprediker. Schermerhorn, 10.30 u., ds. Boeren- donk. Schoorl, 10 u., ds. Boeke; 11.15 Zondagschool. Stompetoren, geen dienst; evan gelisatie, 10 en 2.30 u., de heer v. Teilingen, van Leiden. Uitgeest, 10.30 u., ds. Hanneman; Sedeur: 10 u., de heer Frankena; 11.40 u. Zondagsschool, van Wijngaarden. Ursem, 10.30 u., mej. S. Krul. Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, 10.30 u., ds. Prins van Wijngaarden. West-Graftdijk, 10.30 u., ds. Loysen. Winkel, 3 u., ds. Nell.. Zuidscharwoude, geen dienst. NERGENS BLIJFT EEN OPENING OVER. (P.K. Dey-Hoffmann) 72 door J. REGIS. Bovendien vond hij de opmerke lijke uitgestrektheid van den kelder een bdenkelijk verschijnsel, en hij begon er over te denken, of het niet raadzaam zou zijn, om te keeren en hulp te halen. Daar geloofde hij een schaduw te zien, een kleedingstuk, dat in een zijgang verdween. Hij sprong voor uit en keek de zijgang in, maar hij zag niemand. Hij begon aan zijn eigen zinnen te twijfelen en hoorde overal zwakke geluiden, sluipen, onderdrukte ademhalingen, het sle pen van stof tegen steen. Intusschen stond deze gedachte als een heldere toorts in zijn hersens: Hier ergens in deze gangen, ach ter deze deuren moest Suzanne Chrisman verborgen zijn, hulpeloos, in bange afwachting. Op dit ooge^t- blik stond de schurk misschien over haar heen gebogen, razend over het feit, dat hij gevangen was en tot al les bereid Wallion moest zich nu volgens zijn berekening in het achterste ge deelte van den kelder bevinden. Daar klonk een langgerekte roep door de gangen. Wallion bleef staan. Het geluid bereikte hem onduide lijk en onnatuurlijk, zooals een beeld in een hollen spiegel. Het kon even goed een angstschreeuw geweest zijn als een uitroep van triomf, en het werd gevolgd door een naderend geluid van snelle voetstappen. De journalist bleef stil staan, koel bloedig en paraat. Een slanke gestalte boog vlak voor hem snel den hoek om en richtte bliksemsnel een whpen op zijn gezicht. „Ol" riep de nieuw, aangekomene, „Pardon, monsieur!" „U, monsieur Rambouillet? Waar komt u vandaag?" „Alle duivels! Dat is hier geen kelder, dat is een labyrinth! Weet u, dat de beide huizen door. den muur in den kelder van den mu ziekleeraar heen met elkaar in ver binding staan?" „Ik was er juist mee bezig, dat te constateeren". Rambouillet lachte luid en plot seling pakte de journalist hem beet. „U bent zoo vroolijk, monsieur Rambouillet! Heeft u dan „Ja!" lachte de Franschman. „We hebben alle hangsloten daar achter verbroken. Tenslotte kwamen we in den kelder van den muziekleeraar en daar zat mevrouw Chrisman on-- der een eleetrische lamp en wachtte op ons. Cray had haar daarheen ge bracht om zich te bedenken, nadat ze eerst geweigerd had, haar naam op zijn papier te schrijven. Ze wist, dat we zouden komen en we kwa men op het juiste oogenblik, want de bedenktijd was al afgeloopen. En u had het tooneeltje in de kamer van Hepriques eens moeten zien: de charmante Suzanne in de armen van Allan!" De Franschman was volkomen buiten zichzelf van vreugde. Wallion voelde een warme gloed over zijn rug loopen. „Ze is gered!" fluisterde hij met een reusachtige zucht van verlich ting. „Is ze er heelhuids afgeko men?" „Ja, zeker! Ze zat als een kleine witte muis in een kooi, toen we haar kwamen halen! Volkomen gezond en onverlet, denk eens aan! Ze zat er als op theevisite, een beetje ver veeld, maar rustig! Alles is precies zoo gebeurd, zooals U gedacht heeft! O! Heeft u onzen gemeenschappelij- ken vriend, den schurk, al gezien, monsieur Wallion?" De journalist maakte een bewe ging om hem tot zwijgen te brengen en schudde het hoofd. „Maar hij is hier!" riep Rambouil let met luide stem uit, zonder zich te laten kalmeeren, „Hij is hier! Vijf minuten voordat we de aanbiddelij ke Suzanne bevrijden, was hij bij haar en gaf haar met een buiging den sleutel van de safe terug, dien hij bij haar had afgenomen! „Ik heb hem niet meer noodig", zei hij heel rustig. „Ik laat het aan uw vrienden over, voor u te zorgen". Oho! Je bent gevangen, .mijn beste vriend, en dat weet je! In welken hoek zit je dan, Fearenside Power Issul Thomas Henriques Cray?" „Hier!" antwoordde een zware, koude, kalme stem vlak achter hen. Ze draaiden zich om. „U riep zoo luid, monsieur Ram bouillet", zei Cray, „dat ik het niet nalaten kon, te komen. Ja, ik ben hier, zonder wapens!-Neemt u me maar gevangen!" Hij stond daar werkelijk, drie stappen van hen af, met gekruiste armen, de gele oogen op hen ge richt, met opgetrokken .wenkbrau wen en den mond vertrokken tot 'n spottenden glimlach. Ze keken hem aan als een spook. Ondanks alle hoop, ondanks al hun besluiten, ondanks al hun woorden - en plannen, wisten zij op dit oogenblik, dat zij nimmer verwacht hadden, hem te zien. Met een gevoel van triomf, vermengd met schrik, richtten ze de revolvers op zijn borst. „Heusch?" mompelde de Fransch man. „Ben jij het? Ben je het einde lijk?" Rambouillet verslond iedere ge laatstrek van zijn vijand met zijn blik. En h^t was Cray maar het was ook weer niet Cray. Want zijn gele, wreede oogen waren niet meer door de brilleglazen bedekt, het philan- tropenmakser was van zijn trotsche, harde gezicht afgevallen, en zijn reusachtige lichaam stond daarop rechtop, elastisch en dreigend. „Geeft u zich over?" vroeg de journalist ruw. (Slot volgt),

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5