DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De overval op Timor. Minister-president Salazar onthult den achtergrond. Sensationeele onthullingen over de motieven en voorwendsels voor de Engeische invasie. hitier neemt het opperbevel van het leger op zich. Met üuitschland voor een vrij Nederland! Directeur-generaul der posterijen. Benoemingen artsenkamer. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Inlevering bonnen Kerstweek en Nieuwjaar. ALKMAAR COURANT. 143ste Jaargang No. 301. Deze courant wordt elkendag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 22 December 1941 Lissabon, 20 December. (D.N.B.) De Portugeesche landdag is Vrijdag middag in een buitengewone zitting bijeengekomen. Het Huis was tot op de laatste plaats bezet. In de diplo matenloge waren de vertegenwoor digers der buitenlandsche mogend heden aanwezig. Vor het paleis wa ren de patriottische organisaties en een duizendkoppige menigte bijeen gestroomd om de rede van den mi nisterpresident, die door middel van luidsprekers werd uitgezonden, te hooren. Toen dr. Salazar de zaal be trad, werd hij begroet met een ein deloos applaus van den kant van de regeeringsiedeix en afgevaardigden. In zijn rede verklaarde Salazar, dat hij een uiteenzetting wilde ge ven van de feiten. Woensdagoch tend, zoo verklaarde hij, is een troe penmacht naar het schijnt Austra liërs en onder Britsch bevel staande Ned.-Indische strijdkrachten in Dili geland op Portugeeseh Timor om den voor te wenden reden, de kolonie te zullen beschermen teger. een voor de deur staanden Japan- schen aanval. Eenige weken in een zeker deel van de wereldpers is in gezet ten aanzien van Timor en de bezorgdheid betreffende de Portu- geesdhe koloniale politiek, een cam pagne, die schommelt tusschen ge- interesseerctheid en belachelijkheid en waarin eischen betreffende niet verleend monopolies en de schrik voor de Japansche „infiltratie", die bestaat uit veertien Japansche onder danen een rol speelden. Drie vragen. Op 14 November stelde het Fo reign Office de Portugeesche regee ring de volgende drie vragen: a. Welke houding neemt Portugal aan in geval een Japanschen aanval op Timor? b. Is de Portugeesche regeering be reid onder deze vooronderstel ling de Britsehe hulp te aanvaar den? c. Zoo ja, zou het niet gunstig zijn een plan uit te werken voor een gemeenschappelijke actie? Het was onze overtuiging, zoo ging Salazar voort, dat een Japansche aanval op de Portugeesche bezitting Timor als onwaarschijnlijk moest worden beschouwd niet alleen om dat onze vriendschappelijke betrek kingen met het Japansche rijk dit in den weg stonden, maar ook, omdat daarvoor geen strategische motieven aanwezig waren. Om Australië aan te vallen had Japan Portugeeseh Timor niet noodig. In ieder geval, ten einde alle eventualiteiten te voorkomen, en gezien de Engeische Alliantie, draalde de regeering niet het volgende antwoord te geven: Het antwoord der regeering. a. De Poi*tugeesche regeering zou evenals bij welken anderen aan val ook op gebieden voor het moederland o f van de koloniën door welken agressor ook, met de wapens in de hand weerstand bieden aan een eventueelen Ja panschen aanval op Timor. b. In haar voornemen om weer stand te bieden aanvaardt de re geering niet alleen de Britsehe hulp, zij hoopt ook, dat volgens den tekst der bondgenootschaps verdragen, Engeland haar bij de verdediging der kolonie onder steunt; temeer, daar Japan geen reden heeft voor een aanval op Portugal en in geval een dus danige aanval ondernomen mocht worden, dit slechts een gevolg zou kunnen zijn van onze positie als bondgenoot van Engeland of een middel voor een lateren aan val op posities van het Britsehe rijk. c. De regeering acht een gedach- tenwisseling en de bestudeering van een of ander plan van actie gunstig. Op 2 December heeft de Britsehe regeering met voldoening kennis ge nomen van ons antwoord en mede gedeeld, dat zij het geval aan de Australische regeering had voorge legd en dat deze het bericht van de houding der Portugeesche regeering eveneens met voldoening had ver nomen. Het voorstel werd gedaan dat een Portugeeseh officier naar Singapore zou worden gezonden, ten einde daar te zamen met Engeische en Australische vertegenwoordigers te beraadslagen over de bijzonder heden, waartoe het opperbevel in Oost-Azië moest overgaan. Boven dien achtte men het doelmatig, dal een vertegenwoordiger der Neder- landsch-Indische regeering zou deel nemen aan de beraadslagingen, in geval de Portugeesche regeèring zich daarmede accoord verklaarde. Op 5 December kreeg de ambassa deur van Portugal in Londen de volmacht mede te deelen, dat de Po-rtugleesche regeering er geen be zwaar tegen had een officier naar Singapore te zenden om „met de vertegenwoordigers van het Brit sehe opperbevel de kwestie te be spreken van de verdediging va»! Timor in geval van een Japanschen aanval op die kolonie". Wat den Ne- derlamdsch-Indisehen vertegenwoor diger betrof, leek het ons niet raad zaam, dat een dergelijk officier zou deelnemen aan onze besprekingen aangezien de tegenwoordige alliantie tusschen het Britsehe rijk en de'Ne derlandsche instanties in Londen, geen betrekking heeft op Portugal. De Portugeesche officier kreeg ech ter instructies om zich in verbinding te stellen met den vertegenwoordi ger van Nederlandsch-Indië en met hem de eventualiteiten te bespreken, die betrekking konden hebben op bet Nederlandsche deel van Timor en de daaruit voortvloeiende gevol gen voor Portuigeesch Timor. Op 8 December sprak een vêr- tegenwoordiger van Nederlandsch- Indië jegens de Portugeesche regee ring over haar besluit zijn erkente lijkheid uit. Tegelijkertijd vroeg hij of de Portugeesche regeering bereid was in geval van een aanval op Por tugeeseh Timor, de hulp te aanvaar den van Ned.-Indische en Austra lische troepen, die op het Neder landsche deel van het eiland waren geconcentreerd. Deze vraag kon niet terstond beantwoord worden aange zien zij in de eerste plaats vooruit liep op de onderhandelingen, die zouden gaan beginnen in Singapore en ten tweede omdat men niet wist, of de door de Britsehe regeering toe gezegde hulp ten uitvoer zou worden gelegd door die dan wel door andere troepen. De hypothese aannemende, dat bij een te snellen aanval de be sprekingen in Singapore niet meer tot stand zouden komen, zouden bespre kingen met de locale autoriteiten noodzakelijk zijn geworden. Wij hadden het voornemen deze hulp te aanvaarden in geval bij een plotse lingen aanval het verkrijgen van een andere Engeische hulp niet meer mogelijk zou zijn geweest. De Britsehe regeering in kennis gesteld. De Engeische regeering werd in kennis gesteld van deze stappen en van de houding der Portugeesche regeering. De Engeische regeering was niet op de hoogte van de Ned.- Indische stappen. De Engeische re geering had waardeering voor de houding der Portugeesche regeering en erkende de mogelijkheid, dat in geval van een plotselingen aanval op Timor, verdere Britsehe strijdkrach ten uit Oost-Azië niet zouden kun nen worden ontboden. De Engeische regeering bood nu de Portugeesche regeering, gezien haar plichten als bondgenoot, de hulp aan van Ned.- Indisohe en Australische troepen, die op het Nederl. deel van Timor waren geconcentreerd. Inderdaad hebben het Foreign Of fice te Londen op 11 December en de Britsehe ambassadeur te Lissa bon op 12 December officieel mede gedeeld, dat de Britsehe hulp ter verdediging van Timor in geval van een plotselingen aanval verleend zou worden door Australische en Ned.-Indische troepen, die zich ter stond weer zouden terugtrekken, wanneer zij niet meer noodig zouden zijn. Er werd derhalve verzocht den gouverneur van Timor instructies te geven om zich te verstaan met de locale autoriteiten en om een een zoodanige hulp te verzoeken dan wel te aanvaarden zonder te voren in structies uit Lissabon te moeten vra gen, wanneer zich een plotselinge overval mocht voordoen. De regee ring zegdte toe terstond in den ge- wtinschten zin bevelen aan 'Timor te geven, maar aangezien bij de bespre kingen te .Londen een niet geheel duidelijk woord was gevallen, werd de Portugeesche ambassadeur aldaar geïnstrueerd geen twijfel te moeten laten opkomen over de kwestie, dat een samenwerking met buitenland sche troepen alleen in aanmerking zou komen in geval van een werke- lijken aanval en dat deze samenwer king geen preventief karakter kon hebben, zooals men wellicht in Lon den wensehte. Toen Londen er van in kennis werd gesteld, dat de Portugeesche regeering instructies aan Timor had gegeven, werd dein Portugeesehen ambassadeur medegedeeld, dat even eens bevel was gezonden aan het commando der Australische troepen om zich in verbinding te stellen met den gouverneur van Timor. De in structies, die op 12 December aan Timor waren gegeven, wezen den gouverneur er op, dat hij zich moest wenden tot den gouverneur var. Ned.-Indië om de hulpver] een in g der Australische en Ned.-Indische troe pen te bespreken. De beginselen. De gouverneur gaf bevel zich strikt te houden aan de volgende beginselen: a. De voorgenomen hulp is die, welke de Britsehe regeering ons krachtens de bondgenootschapsver dragen moet verleenen en die deze regeering verleent door 'middel var. PENANG DOOR DE JAPANNERS BEZET. stad. De hoofdstraat van deze (Orbis-Holland) Japansche onderdanen op Timor geïnterneerd. (Domei.) - De Asso ciated Press meldt uit Batavia, dat alle Japansche onderdanen op Timor door de Nederlandsche en Australi sche autoriteiten geïnterneerd zijn. Admiraal Decoux benoemd tot hooge commissaris. (D.N.B.) - De gouverneur-generaal van Franseh- Indo-China, admiraal Decoux, is be last met de functies van een Fran- schen hoogen commissaris voor alle bezittingen in Oost-Azië, in den In- dischen Oceaan, in den Stillen Oceaan en in Ocenanië. Britsehe kruiser tot zinken ge bracht. (D.N.B.) - Waarschijnlijk een kruiser, die in de Sjenhoei baai niabij Hongkong voor anker lag, is volgens een Japansch frontbericht Vrijdag door een enkel Japansch ge vechtsvliegtuig m:et bomtreffers tot zinken gebracht. Het schip kreeg twee voltreffers en werd in zinken den toestand gezien. -Geëvacueerden uit Malakka in Ned.-Indië. (A.N.P.) - Ongeveer 250 Europeesehe geëvacueerden uit Pe- narag zijn te Batavia aangekomen om daar te worden ondergebracht. Australische en Ned.-Indische troe pen onder Engelsch opperbevel. b. De aan te nemen hypothese is alleen de Japansche aanval op Ti- mor. De overeenkomst kan niet wor den uitgevoerd zoo lang het slechts gaat om meer of minder gemotiveer de bedreigingen en bezorgdheden. c. De samenwerking berust niet op wederkeerigheid, uitgezonderd het geval, dat wij door een Japanschen aanval op ons territorium reeds onze neutraliteit hebben verloren. d. De hulptroepen trekken zich ter stond weer terug, wanneer hun aan wezigheid niet meer noodzakelijk is. e. Men mag niet uit het oog ver liezen, dat de aanval op Portugeeseh Timor niet slechts zou kunnen ge schieden om redenen, die Portugal en Japan rechtstreeks betreffen, maar op grond van het feit van ons bondgenootschap met Engeland en onze ligging ten aanzien van Austra lië. f. Wanneer het beginsel ook is onze gebieden in geval van een aantal te verdedigen, moet toch rekening ge houden worden met het belang, dat de verdediging heeft voor de belan gen van het Britsehe rijk. Intusschen hebben Australische vliegtuigen op 9, 11 en 12 December verscheidene malen gevlogen over Timor en in het bijzonder over Dili, een niet te rechtvaardigen schending van ons gebied en een duidelijk ge vaar voor de Portugeesche neutra liteit. In Londen is het noodige pro test ingediend en uitdrukking gege ven aan de hoop, dat deze tartende vluchten zouden ophouden. Salazar ging verder: Op 15 Decem ber in den loop van den avond werd ten slotte den Portugeeschen arnbas- Tadeur in Londen een nota overhan digd, waarin de Engeische regeering verklaarde „met het oog op de oude allianties het Portugeesche Timor een onmiddellijke hulp aan te bieden en deze te organiseeren met behulp van haar Australischen bondgenoot, en Ned.-Indische strijdkrachten" Wanneer de Portugeesche re-geering dit aanbod aannam, stelde d-e Brit sehe regeering voor terstond den gouverneur van Timor uit te noodi- gen de „Engeische hulp" in den aan gegeven vorm te vragen. Desondanks blgef de uitnoodiging voor een be spreking in Singapore gehandhaafd. Zie vervolg- van pagina 4. Berlijn 21 Dec., (D.N.B.) De Führer heeft met ingang van DE OPVATTINGEN IN BERLIJN EN TOKIO. Berlijn over de Britsehe overval. Berlijn, 20 Dec. (ANP). In poli tieke kringen alhier heeft men van de uitvoerige uiteenzettingen van den Portugeeschen ministerrpresi- dent, Salazar, met belangstelling kennis genomen. Inzake Timor verklaart men, dat de Engelschen een staat, op wiens jarenlange vriendschap zij steeds weer hebben gewezen, bewust heb ben misleid en dat geen enkele be dreiging van Engelsch bezit door dezen staat als rechtvaardiging kan worden aangevoerd. In het alge meen eent men in Berlijn, aan de reeds onlangs gepubliceerde ver- 19 dezer het opperbevel van het leger op zich genomen. In verband met het feit, dat de Führer zelf het opperbevel van het leger op zich heeft genomen, wordt het volgende communiqué gepubliceerd: Toen dei Führer 4 Februari 1938 het bevel over de geheele weer macht zelf op zich nam, geschiedde dit uit voorzorg jegens he treeds destijds dreigende militaire conflict, waarbij het om de vrijheid van het Duitsche volk zou gaan. De staats raison eischte gebiedend concen tratie van alle krachten in één hand. Slechts zoo kon de voorberei ding tot succesvollen tegenstand slagen, waarbij men wist, dat dit •nog veel meer dan in- den wereld oorlog van 1914-'18, die het Duit sche volk door dezelfde tegenstan ders was opgedrongen, zou leiden tot een „totalen oorlog". Toen de staatsman Adolf Hitler besloot zijn eigen veldheer te zijn, sprak boven dien nog het bewustzijn van zijn innerlijke roeping en de hem eigen bereidheid tot aanvaarding van ver antwoordelijkheid mee. Het verloop van dezen oorlog heeft de juistheid- van deze opvat ting m^er en meer bevestigd. In vele opzichten drong zij evenwel eerst door, toen bij den veldtocht in het Oosten de oorlog afmetingen aannam, die alle vorige voorstel lingen te boven gingen. De uitge strektheid van het oorlogstooneel, de nauwe verbondenheid van de operatieve oorlogvoering te land met de politieke en oorlogseconomi- sche doeleinden -benevens de nume rieke omvang van het leger in ver houding tot de andere deelen der weermacht noopten den Führer de operaties en de bewapening van het leger volgens zijn intuïtie ten krachtigste te influenceeren en zich alle essentiee-le besluiten op dit ge bied persoonlijk voor te behouden. De Führer heeft derhalve als klaring te moeten herinneren, dat de Iberische wereld thans weten kan, wat zij te verv/achten heeft van Angelsaksische solidariteitsver klaringen. De meening in Tokio. Tokio, 20 Dec. (DNB). „Een der gelijke oneervolle en afschuwwewie kende Britsehe handelwijze kan Ja pan niet verrassen aangezien reeds talrijke soortgelijke Britsehe voor beelden in het verleden zijn voor gekomen, aldus de woordvoerder der regeering over de bezetting van Portugeeseh Timor. Men kan thans wel heel nauw keurig begrijpen, waarom Reuter de valsche geruchten over een Japan sche bezetting van Macao en Timor verspreid heeft. Het spijt de Japan sche regeegring, dat de Portugee sche blootgesteld is geworden aan een zoo frivole daad van geweld". WINTER HULP NE DERLAND KOMT TE HULP. De Kerstgaven in den vorm van waarde bonnen, bren gen een lach in vele gezin nen. De waar debonnen worden met vreugde be groet. (Polygoon- Meyer). consequente voortzetting van zijn besluit van 4 Februari 1938 19 De cemtoer 1941 besloten met volle waardeering voor de verdiensten van- den thans afgetreden opperbe velhebber van het leger, generaal- veldmaarschalk Von Brauchitsch, de leiding van de geheele weer macht met het opperbevel van het leger in zijn hand te vereenigen. Een oproep tot de soldaten. Berlijn, 21 Dec. (D.N.B.) De Führer heeft een oproep tot zijn soldaten gericht waarin hij er' op gewezen heeft, dat de strijd ter af wending van de bedreiging van Duitschlands toekomst thans zijn hoogste keerpunt nadert. Japan zou hetzelfde lot al's Duitschiand en Italië ondergaan hebben maar met de bliksemsnelle Japansche -actie' treedt de strijd in een nieuw en gunsti-g stadium. De legers van het O.-front moe ten na hun weergalooze overwin ningen door het invallen van den winter van de bewegings- in den stellingsoorlog worden overge bracht, teneinde taai en fanatiek datgene vast te houden wat zij met heldenmoed en zware offers hebben veroverd. De soldaten van het O, front moe ten het voorbeeld volgen van- wat Duitsche soldaten 25 jaar geleden reeds in vier Russische oorlogswin ters volbrachten. Er worden nieuwe formaties opgesteld en betere wa pens uitgereikt. De bescheming van dit front wordt in het W. van Kir- kenes tot de Spaansche grens ver sterkt. Alle verbindingsmoeilijk heden zijn te overwinnen. Toebe reidselen tot definitieve vernieti ging van den vijand in het voorjaar moeten worden getroffen en de in leiding tot beslissende oorlogsmaat regelen van anderen aard is aan staande. Weermacht en vaderland moeten tot de grootste gemeen schappelijke activiteit worden ge bracht waarom ik aldus de Führer vandaag heb besloten als opperste bevelhebber de legerlei ding op mij te nemen. De Führer herinnerde aan het feit dat hij de verschrikkingen van den vorigen oorlog als eenvoudig soldaat heeft doorstaan en wees er op, dat hij met fanatieken wil de geheele Duitsche natie na meer dan 15 jaar weer aaneen had- gesloten en van het doodvonnis van Ver sailles had bevrijd. De Führer besloot met te zeggen: „Mijn soldaten, gij zult derhalve begrijpen, dat mijn hart u geheel toebehoort, dat mijn wil en mijn werk standvastig de grootheid van mijn en uw volk dienen, dat mijn verstand en mijn besluitvaardig heid slechts de vernietiging van den tegenstander kent, d. w. z. de vic torieuze beëindiging van dezen oorlog. Wat ik voor u kan doen, mijn soldaten van legei en Waffen-SS, ten aanzien van de behartiging van uw belangen en van de aanvoering, zal geschieden. Wat gij voor mij kunt en zult doen, dat weet ik: Mij trouw en. gehoorzaam volgen tot de definitie ve redding van het Rijk en daarmee van ons Duitsche volk. De Heer nu zal de overwinning niet weigeren aan zijn dapperste soldaten. Columbia en de oorlog. (D.N. B - De Colu-mbiaansche minister van buitenlandsche izaken heeft den gezanten van Duitschland en Italië medegedeeld, dat Columbia de diplo matieke betrekkingen met beide ian.-defl verbreekt, Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 22 Dec. onder: 17.28 23 Dec. op: 9.50 MAAN 22 Dec. op: 12.25 onder: 22.49 24 Dec. Eerste kwartier. 's-Gravenhage, 20 Dec. Het rijks commissariaat maakt bekend: De secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken heeft den directeur-generaal der Nederlandsche posterijen dr. ir. M. H. Damme bij het bereiken van de leeftijdsgrens met ingang van 31 Dec. 1941 eervol ontslag verleend en op pensioen gesteld. In zijn plaats heeft de rijkscom missaris voor het bezette Neder landsche gebied op grond van par. 3 van zijn verordening no. 108/40 (vierde verordening betreffende bijzondere bestuursrechtelijke maat regelen) den raadadviseur ir. W. L. Z. van der Vegte'te Den Haag met ingang van 1 Jan. 1942 tot directeur- generaal der Nederlandsche poste-' rijen benoemd. 's-Gravenhage, 20 Dec. Het rijks commissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van par. 1 van zijn verorde ning no. 227/41 (vijfde verordening waardoor de verordening no. 108/40 wordt aangevuld) den specialist voor blaas- en nierzieten, dr. C. C. A. Croin in den Haag benoemd tot voorzitter van de Nederlandsche artsenkamer. Voorts heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied op grond van par. 3 van zijn verordening no. 108/40 (vierde ver ordening betreffende bijzondere be stuursrechtelijke maatregelen) den directeur van den medischen dienst van „Centraal Beheer" dr. S. Ta conis in Laren benoemd tot plaats vervanger van den voorzitter der Nederlandsche artsenkamer en den vrouwenarts dr. P. Klumper in Rot terdam tot plaatsvervanger van den leider der vereeniging van zieken fondsen in Nederland. De persdienst van de NSB meldt o.m.: De heer C. C. A. Croin, uro loog te 's-Gravenhage, werd op 7 Mei 1893 te Dordrecht geboren. Hij was o.m. chirurgisch assistent bij prof. Lamiéris, prof. Noordenbos en prof. Remijnse. Vervolgens studeer de hij urologie te Berlijn en te Pa rijs. Hij oefent thans gedurende 16 jaar als specialist de praktijk te 's-Gravenhage uit. Hij is lid der N.S. B. en fungeert als plv. leider van 't medisch front. Dr. P. Klumper te Rotterdam was sinds verleden jaar leider van het medisch front der NSB voor Rotter dam en sinds Nov. j.l. lid van den bijraad van den commissaris voor het ziekenfondswezen. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 22 Dec. Het poli tieke weekpraatje van Max Blokzijj, dat van 19.4520.00 uur over den zender Hilversum II wordt uitge zonden, heeft hedenavond tot titel: „Secure kruidenierspolitiek". De Leider van den Distributie- dienst, kring ALKMAAR, maakt be kend, dat detaillisten, grossiers en instellingen, die op Donderdag 25 December 1941 en Vrijdag 26 De cember 1941 zouden moeten inleve ren, resp. op Dinsdag 23 December 1941 en Woensdag 24 December 1941 in do gelegenheid -worden gesteld, hun bescheiden tegen toewijzingen in te ruilen. Het inleveren van opplakvellen enz. dat normaal op Donderdag 1 Januari 1942 zou plaats vinden, kan op Dinsdag 30 December 1941 of Woensdag 31 December 1941 geschie den. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Winterartikelen voor de Duit sche soldaten. (D.N.B.) - Rijksmi nister dr. Göbbels heeft Zaterdag over de Duitsche radio een oproep gericht tot het Duitsche volk, waar in hij in opdracht van den Führer opwekte tot een grootsche inzame ling van winterartikelen voor de Duitsche' soldaten aan het Ooste lijke front. Deze inzameling zal ge houden worden van 27 December tot 4 Januari. Japansch-Thailandsche bondge nootschap geteekend. (Domei.) - Het bureau van inlichtingen heeft mede gedeeld, dat de Thailandsche mi nister-president, Songgram, die ook minister van buitenlandsche zaken is, het bondgenootschapsverdra-g met Japan te Bangok heeft geteekend. Het verdrag houdt o.a. in. dat geen der partijen wapenstilstand of vrede zal sluiten bij een gemeensehappe- lijken oorlog zonder de beiderzijd- sohe toestemming. Zie vervolg Buitenland pag, 4.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1