!r- STAD EN OMGEVING Besluiten van den burgemeester AGENDA. AMSTERDAMSCHE BEURS ALKMA ARSCI1E COURANT VAN MAANDAG "9 DECEMBER 1911. Jagina 2. De burgemeester van Alkiriaar heeft de volgende besluiten geno men: a. tot benoeming van den heer P. Rijswijk te Hoorn tot vakonderwij zer in de lichamelijke oefennrg aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs; b. tot benoeming per 1 Sept. 1941 en tot verleening op zijn verzoek van eervol ontslag op 1 Jan. 1942 aan den heer D. de Roo van Alder- werelt te Amsterdam als tijdelijk leeraar in de staathuishoudkunde aan de handelsschool; c. tot verkoop aan E. Sterk te Alk maar van een perceel grond, gelegen aan het Zeglis, kad. bekend Sectie F. nr. 3324 voor den prijs van 7800; d. tot verkoop aan C. H. de Lange te Alkmaar van een strook grond van het Doelenveld voor den prijs van 289; e. tot aanvaarding van de alge. meene voorwaarden, verbonden aan de toekenning van de noodlijdend heidsbijdrage aan noodlijdende ge meenten; f. tot vaststelling van nieuwe sala risregelingen voor het gemeenteper- soneel, verband houdende met-de in trekking der op 1 Febr. 1936 inge voerde korting van 5 pet.; g. tot opheffing der betrekkingen van directeur der gemeentereiniging en directeur der plantsoenen en der algemeene begraafplaats met ingang van 1 Januari 1942. DISTRIBUTIE-OVERTREDINGEN. Door den Economischen Dienst ■j^an dé politie, alhier, is tegen een zevental groenten- en fruithandela ren wegens prijsopdrijving van appelen, peren, druiven, uien en spruitkool procesverbaal opge maakt, terwijl in enkele gevallen tot inbeslagneming van het te duur verkochte artikel werd overgegaan. Terzake van het koopen en ver- koopen van een vat ongezuiverde olie tegen veel te hooge prijzen is tegen een tweetal personen proces verbaal opgemaakt, terwijl het vat met olie is in beslag genomen. Wegens prijsopdrijving van kandij en verschillende soorten drups is tegen een winkelier procesverbaal opgemaakt, terwijl de vcorraad be staande uit 50 kg is in beslag geno men. Deze winkelier had in sommige gevallen zijn winstpercentage van vóór den oorlog van 35 pet. opge voerd tot 175 pet. Een tweetal kooplieden, die tex tielproducten te koop hadden aan geboden tegen veel te hooge prijzen, werd geverbaliseerd, terwijl de goederen zijn in beslag genomen. Tegen een drietal personen, waaronder dé fabrikant, is terzake van overtreding der prijsvoor- schriften procesverbaal opge maakt, ^omdat zij een partij onge- banderolleerde sigaren in den zwarten handel hadden gebracht. Ongeveer 630-0 sigaren werden in beslag genomen. Deze sigaren wor den uiteindelijk verkocht voor 27 a 28 cent per stuk, terwijl de hoogst toelaatbare prijs 12 cent per sigaar bedroeg. Een tweetal winkeliers, dat htm limonad-e-gazeuse 6 en 7 cent per flesch te duur verkocht, is gever baliseerd, terwijl de aanwezige voorraad van dit artikel in beslag is genomen. Terzake van het verhandelen van 250 "eieren zonder inlevering van bonnen is tegen den kooper en den verkooper procesverbaal opge maakt. De eieren zijn in beslag ge nomen en op normale wijze in de distributie gebracht. Wegens het in den smokkelhan del verkoopen van 35 ongestempel de Edammer kazen is tegen den geheelen ketting, bestaande uit vijf personen, procesverbaal opgemaakt. De kazen werden in beslag geno men. Vanaf den eersten tot den laatsten verkooper was de prijs van de kazen opgevoerd van 5.50 tot 8 per stuk. Terzake van het frauduleus slachten van twee varkens is tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt. Het vleesch, waarvan een gedeelte in den grond was ver stopt, werd grootendeels in beslag genomen. De slachter van de var kens is op het bureau van politie ingesloten. Wegens het koopen en verkoopen van een baal meel zonder bonnen is tegen een tweetal personen proces verbaal opgemaakt. Het meel is in beslag genomen. Wederom is tegen eeni-ge perso nen terzake van het eigenmachtig veranderingen aanbrengen op het persoonsbewijs procesverbaal op gemaakt. BOERINNENBOND, AFD. SCHERMEER. De afd. Schermeer heeft 23 Dec. haar Kerstvergadering gehouden in café Renses. De opkomst was goed. Enkele nieuwe leden gaven zich op. Het officieele gedeelte werd eerst behandeld. De 2de secretaresse bracht een keurig ver slag uit van de prov. vergadering van 18 Dec. te Alkmaar. Daarna volgde zang en vertelling door eenige leden. Alles viel 'zeer in den smaak, maar de clou van den. mid dag was wel „de verrassing; die was af! Nog dient vermeld, dat 'n lid haar kerstboom beschikbaar stelde, daar het oude boompje een - oemloos einde gevonden heeft. BENOEMD. Tot commissaris van politie te Arnhem, belast met den recherche dienst; is benoemd de heer M. Zoll, hoofdinspecteur van politie aldaar, voorheen o.a. insp. politiedienst te Alkmaar. De ontvanger der registratie en domeinen, de heer B. R. Schuurman is onder intrekking van zijn ver plaatsing naar Alphen aan den Rijn verplaatst van den Helder naar het kantoor der registratie en suc cessie te Noordwijk. GESLAAGD. De heer Jac. P. Schotsman alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen van het Ned. Genootschap voor heilgymnastiek en massage (theoretisch gedeelte). KERKCONCERT. Alkmaarsch Christelijk mannenkoor. In de gereformeerde kerk gaf dit mannenkoor, waarvan Paul Kok de leiding heeft, op tweeden Kerstdag een concert, waarvan het pro gramma gedeeltelijk uit nummers bestond, betrekking op het Kerst feest hebbende. Het koor gaf een aantal nummers van Bonset, Hoo- gerwerf, Andriessen, Beethoven, Loser, enz. en bevestigde den goe den indruk, dien wij reeds van dit nog jonge koor bij vorige uitvoe ringen mochten ontvangen. Met begrip van den tekst wordt er ge zongen en aldus wordt er ook goed genuanceerd. Mevr. GlasGroen (sopraan) zong, behalve liederen van Jan Zwart, Silcher en van Oort, de bekende aria uit het ora torium „De Messias", van Handel (Er weidet seine Heerde), Het lied van Zwart, O, Gij mijn troost, mijn zoet verlangen" met kwartet en koor. (Hierin bleef het koor niet op toon). De zangeres droeg haar nummers eenvoudig voor, alsook de organist Jan Haytema, die in zijn solo's eenvoud en ongekunsteld heid betrachtte en de zangeres be scheiden begeleidde. Ds. von Meyenfeldt opende den middag met een inleidend woord en gebed en besloot het concert met dankzegging. A. Kooger. DE ALKMAARSCHE BALIE. En de ambtsaanvaarding door den officier van justitie. Bij de ambtsaanvaarding van den nieuwbennemden officier van justi tie bij de arrondissements-rechtbank is, gelijk bekend, de orde van advo caten bij deze rechtbank afwezig gebleven, welk o-ptreden aanleiding gaf tot protesten van de zijde van den president en van den betrokken officier van justitie, mr. H. B. de Brueys Tack. Naar aanleiding daarvan kan thans worden medegedeeld, dat de orde van advocaten achteraf eveneens tot het inzicht blijkt te zijn gekomen, dat haar houding niet juist was. Im mers, in haar dezer dagen over de betreffende aangelegenheid gehou den vergadering heeft zij de vol gende verklaring geformuleerd, welke zij aan den president dei- rechtbank en aan den officier heeft doen toekomen. De orde van advocaten bij de ar rondissementsrechtbank te Alkmaar betreurt, dat zij bij de ambtsaan vaarding van den officier van justi tie, mr. H. B. de Brueys Tack, af wezig gebleven is; zij erkent daar mede een fout te hebben begaan ep biedt daarvoor haar verontschuldi gingen aan. De president der Alkmaarsche rechtbank, zoowel als de officier van justitie hebben deze verontschuldi gingen aanvaard, waarmede het on verkwikkelijke incident dus als ge sloten kan worden beschouwd. Naar wij vernemen, heeft mr. Meijer in verband met bovenbedoeld besluit zijn schrijven, waarin hij be dankte als lid van de balie, inge trokken. WERKGEVERS EN HET ZIEKENFONDSBESLUIT. De Voorliehtingsdieiist van het Departement van Soc. Zaken meldt: De uitvoering van het Ziekenfond- senbesluit brengt uiteraard een om vangrijke administratie met zich. Het is daarom van belang, dat alle betrokkenen zooveel mogelijk het hunne bijdragen tot een vlotte gang van zaken. In het bijzonder geldt dit voor wat betreft de spoedige in zending van de aanmeldingskaarten der verplicht-verzekerden. Deze kaarten moeten door de werkgevers onverwijld worden ingezonden bij het Algemeen Ziekenfonds, waarbij de verplicht-verzekerde zich wenscht te laten inschrijven. In de practijk wordt hiermede nog wel eens de hand gelicht, hetgeen tot onnoodige verwikkelingen aanleiding kan ge ven. Werkgevers, die ten deze tot dusver in gebreke bleven, dienen zich zoo spoedig mogelijk alsnog van deze verplichting te kwijten. BERGENSCHE KUNSTKRING. Wij herinneren nog even aan den dansavond van heden in de Rustende Jager, die om 7.30 uur aanvangt. Loucky de Raedt, Gretel van Bruggen en Bob Nijhuis zullen dan solo- en groepsdansen uitvoe ren, terwijl de vleugel bespeeld wordt door Dony IJlstra. Het programma bevat een 15-tal lyrischs, dramatische en komische dansen. Dit gezelschap komt voort uit de scholen Leistikow en Collin, zoodat het een mooie kunstavond wordt. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer D 11) 88 (rom-.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. larmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Drie maal bruiloft (come- die). Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Stuka's (rom.-sens.) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Monika. (rom.) Alle leef tijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. GEVOLG VAN DE DUISTERNIS. Hedenmorgen is te Broek op Langendijk door de duisternis mis leid de heer T. de H., meesterknecht van de fa. Stenneberg en Co., zuur- koolfabriek aldaar, te water, ge raakt en verdronken. KERSTFEESTVIERING ZONDAGSSCHOLEN. Vrijzinnige Zondagsschool te Alkmaar. Den eersten Kerstdag des mid dags 5 uur, was de Kapelkerk tot in de uiterste hoeken gevuld met een feestvierende kinderschare, be langstellende ouders en anderen, De feestviering werd geopend door het gemeenschappelijk zingen van een Kerstgezang. Ds. Klein Wassink vertelde het bijbelsche Kerstverhaal, dat onder ademlooze stilte werd aangehoord. Hier na zongen alle kinderen onder de bezielende leiding van mevr. Prins van Wijngaarden de Kerstcantate: Het Kindeke Genaderijk. De reine kinderzang liet niet na alle toe hoorders diep te ontroeren. Vervolgens vertelde mej. D. Porte een Kerstgeschiedenis, die bij de jeugd een dankbaar gehoor vond. Ds. Klein Wassink richtte tot de vertrekkende leerlingen een hartelijk afscheidswoord. Hij wees erop, dat dit vertrek van de zon dagsschool eigenlijk niet anders was dan het leggen van een nieu wen band met de kerk, die in cathechisatie en jeugdbeweging gereed staat de geestelijke verzor ging in verdere banen te leiden. Nadat de jongste en de oudste leerlingen nog afzonderlijk op verdienstelijke wijze de hun inge studeerde Kerstliederen ten gehoo- re hadden gebracht, kwam voor de jeugd het hoogtepunt van het feest: de uitreiking der geschen ken. Met een woord van dank aan het personeel, der zondagsschool, dat met veel toewijding zijn moeilijke taak ook dit jaar blijmoedig heeft verricht, besloot ds. Klein Wassink dit feest der vrijzinnig hervormde zondagsschool, die zich in een on- gekenden bloei verheugen mag. Rechtzinnige Zondagsschool. Den 2en Kerstdag hield de zon dagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" haar jaarlijksch Kerstfeest eveneens in de Kapel- kerk. In zijn inleidend woord wees de heer C. Knaap op den grooten zegen, dat men in deze verbijste rende wereld nog te midden van de gemeente van Christus dit Christusfeest vieren mag. De pre diking van de uitgestoken Vader hand Gods naar een verscheurde wereld mochten we beluisteren in de Kerstgeschiedenis door ds. Klei ne verteld, in de vertelling van den voorzitter „Het Kerstfeest van den bunzingjager" en in den kin derzang van de van ouds gewijde liederen. Aan een 30-tal leerlin gen, die de school verlieten, werd een bijbel meegegeven. De overvolle Kapelkerk bewees, dat de arbeid der zondagsschool in vele gezinnen gewaardeerd wordt. Kerstfeest Evangelische Gemeente. De Evang. gem. vierde den 2den Kerstdag haar Kerstfeest met de kinderen en groote belangstelling van anderen in haar lokaal aan de Doelenstraat, onder leiding van ds. Ruys. 't Aloude Kerstverhaal werd vragenderwijs met de kinderen behandeld. De heer J. Kooij, gods dienstonderwijzer, sprak een op wekkend woord, evenzoo ouder ling O. Ploeger'en mej. M. v. Steijn. Mevr. RuysSchupper zong een Kerstlied. Alle aanwezigen ont vingen versnaperingen, de kinde ren mooie Kerstpakketten, bevat tende boekwerkjes en., speelgoed, uitgereikt door mevr. Ruys. Broek op Langendijk. - Het Kerstfeest van de zondagsschool alhier werd tweeden Kerstdag onder groote belangstelling gehouden onder leiding van den heer J. Kouwen. Het is een uitstekend ge slaagd feest geworden. Noordscharwoude. - De kinderen van de zondagsschool der herv. kerk hebben den eersten Kerstdag in de kerk het Kerstfeest gevierd onder leiding van den heer H. U. Albertz, die een kerstvertelling gaf; een aan tal leerlingen van de zondagsschool voerde een Kerstcantate op. Oudkarspel. - Het Kerstfeest van de herv. zondagsschool werd in de consistoriekamer, dus meer in in- tiemen kring, gevierd. De leiding berustte bij ds. Nell. De kinderen werden verblijd met de door de leden van de Vrouwenclub vervaardigde nuttige geschenken. Men hoopt, een volgenden keer het feest weer in de kerk te kunnen houden, opdat ook de ouders en andere belangstellen den het kïmnen bijwonen. Broek op Langendijk. Den eersten Kerstdag werd het kerstfeest van de doopsgez. zondagsschool ge vierd. Er was weer een groote be langstelling voor. Mej. A. v. d. Laan uit Dirkshorn heeft een paar kerst vertellingen gedaan, waarnaar met groote aandacht werd geluisterd. Er .werden mooie geschenken aan de leerlingen uitgereikt. Zuidscharwoude. - Het Kerstfeest van de herv. zondagsschool werd op den eersten Kerstdag gehouden in de herv. kerk. De leiding was in han den van den heer E. Korndörffer, die een paar kerstvertellingen deed. De kinderen werden met mooie ge schenken verrast. Warmenliuizen. - Den Eersten Kerstdag, voorafgegaan door een kerkdienst in „Ons Huis", had de Kerstfeestviering plaats voor de kinderen van de herv. Zondags school. Afwijkende van de traditie, werd dit feest niet gehouden in de kerk, doch in de zaal van den heer Slikker. Het geheel stond onder lei ding van ds. Veenhuysen uit Eg- mond aan den Hoef. Deze hield een korte openingsrede, daarna zang der gemeente en vervolgens de kinder zang onder leiding van den heer P. Minkr Hierna las de predikant het Kerstverhaal uit Lucas 2. Daar na nog eens kinderzang, waarop een paar korte vertellingen volg den. De uitreiking van versnape ringen en cadeautjes verwekte een opgewekte stemming. UITZENDING KOEDIJKER GOUDEN ENGELFEEST. Landmanslust brengt hedenavond van 1818.36 uur een uitzending van het Gouden Engelfeest te Koedijk, over den zijder Hilversum I Dit feest wordt gevierd den laat sten Zondag in December, dus dit jaar op 28 December. Het gebruik dateert reeds van omstreeks 1300. Koedijk was toen een vissehersdorp en graaf van Holland was Jan de Eerste. De visschers konden met St, Nicolaas niet binnen zijn en dit was de reden waarom dit feest werd opgeschoven tot zij terug kwamen, hetgeen altijd tegen nieuwjaar plaats vond. Daar werd dan een feest van gemaakt en volgens som mige geschiedschrijvers gaf Jan de Eerste aan d.at feest zijn deel in gouden munten. Hij kreeg daarom dein bijnaam vah .Gouden Engel". Het feest heeft in- den loop der tij den het karakter aangenomen van een uitgesteld St. Nieolaasfeest. INBRAAK TE BOVENKARSPEL, In den Kerstnacht, terwijl de be woonster van een huis, waarin een tabakswinkel is gevestigd, mej. G. B., ter kerke was, is in dezen win kel inbraak gepleegd, waarbij 800 benevens eenige sieraden gestolen zijn. Mede met behulp van een speurhond slaagde men er in, de twee vermoedelijke daders te ar resteeren. KEES PRUIS OP NIEUWJAARS DAG IN 'T GULDEN VLIES. Kees Pruis komt met een geheel nieuw ensemble a.s. Donderdag in het Gulden Vlies. Dat zal de lief hebbers veel genoegen doen. In Alkmaar kon hij altijd op uitver kochte zalen rekenen. Hij komt Nieuwjaarsdag 's avonds half acht met een nieuw programma, waar aan o. m. meewerken: Kees Pruis, Emmy Post (de gevierde voor- drachtk.untenares), Muraldo (de fenomenale jongleur), prof. Con- radi (humoristisch goochelaar) en Bertus Hoogland (accordeonnist). Behalve variéténummers, liedjes, conferences en voordrachten brengt dit gezelschap sketches, enz., onder het motto „Vergeet de zorgen van allen dag, komt bij Kees Pruis en de zijnen en lach. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen in de Egmonderstraat een zwart poesje, plm. 6 maanden oud. Inlichtingen bij inspecteur C. Verwer. Baanstr., Alkmaar LEZING MEVR. ANKE SERVAES. Er bestond veel belangstelling voor de lezing over „Het kind in de maatschappij", Zaterdagavond in „Spoorzieht" te Bergén, door mevr. Anke Servaes gehouden voor de afd. Bergen van de Ned. Ver. tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken en de Kennemer Jeugdgroep voor onthouding. Nadat de heer L. Schuil in het kort het doel van de N.V. had uit eengezet was het woord aan mevr. Servaes. Deze heeft in haar lezing gewezen op den grooten invloed, die het milieu, die de omstandighe den hebben op het leven van het kind en in verband daarmee op het prachtige werk, dat de kinderrechter kan verrichten wanneer deze om standigheden zóó ongunstig zijn, dat zoo'n jong leven dreigt te deraillee- ren. Ter illustratie hiervan las mevr. Servaes verschillende fragmenten voor uit haar werk en speciaal uit haar laatste boek „Wie volgt?" De lezing van mevr. Servaes wist de aandacht van allen van het begin tot het einde te boeien. Haar lezing en de gedeelten uit haar boek in 't bizonder getuigden van een warm- menschelijke belangstelling voor het lot van het misdeelde kind in deze wereld, die zich maar al te weinig hierom bekommerd heeft. Na een kort woord van dank van den heer Schuil werd deze 'welge slaagde avond gesloten. CASTRICUM. Lustrumviering. - Den tweeden Kerstdag vierde de afd. Castricum van de St. Joseph Gezellen haar 10- jarig bestaan. Des middags heeft in de concertzaal van café Beentjes een groote feestelijke bijeenkomst plaats gehad, waar rector Drost een rede hield, waarbij aanwezig waren o.a. pastoor de Boer' van Egm. a. d. Hoef, oprichter der Ver., de dis; trictspraeses kapelaan Geels van Alkmaar, de geestelijke der parochie, alsmede bestuur en leden der ver. Des avonds werd in de zaal van café Borst te Bakkum door de too neelclub opgevoerd „Toen de zon opging", klucht in drie bedrijven door F. van Duinen. HARENKARSPÈL Mutaties distributie-personeel. In verband met' het vertrek van den heer Chr. Tjalkens hebben de volgende mutaties in het personeel van den distributiekring plaats met ingang van 1 Jan 1942: ads'» le ambtenaar aan het distributiekring- bureau te Dirkshorn is benoemd de heer A .v. d. Houten; als 2e ambte naar de heer J. Manr.eveld, thans agent te Warmerihuizen en als agent van de distributie te Warmenhui- zen de heer Kees Smit, thans ambte naar aan het distributiekantoor te Barsingerhorn. KOEDIJK. De rederijkerskamer „De Roos" gaf op Donderdag (lsten Kerstdag) in de zaal van den heer Jb. Groot te Koedijk een opvoering van „Onder één Dak", van Jan Fabri- cius. Als bijzonderheid zij vermeld, dat dit het honderste stuk is waar aan de heer Kooijman (regiséur) zijn medewerking verleende. Hij speelde voor deze gelegenheid de rol van „de Vader". De inhoud nogen wij bekend veronderstellen. Het stuk heeft uitstekend voldaan. Spel en aankleeding waren in de puntjes verzorgd. Aan het einde van het 2de bedrijf trof het samenspel van Vader, Dora en Wolter, resp. gespeeld door den heer Kooijman, mevr. L. van LoenenHartland en Nic. Hartland. Er werd zoo natuurlijk gespeeld dat aan het slot een daverend ap plaus klonk, ok de rol van Jan werd door P. Kok uitstekend ver tolkt. Na afloop werd de heer Kooijman toegesproken door voorzitter Kok, die er aan herinnerde dat de heer Kooijman 37 jaar geleden bij „Cice ro" in Noordscharwoude begon, later bij de Maskerspelers kwam en nu 12 jaar bij De Roos is. Het deed spr, genoegen dat zijn honderdste stuk juist bij de Roos werd gespeeld. Na woorden van welgemeenden dank bood spr. den heer Kooijman een boekwerk aan: De schoonheid van ons eigen land. De heer Kooijman dankte de ver- eeniging voor het mooie geschenk en hoopte nog vele jaren zijn dien sten te kunnen geven. 't Was de laatste uitvoering die in café Groot werd gegeven daar deze zaak met 1 Jan. overgaat aan Groot's schoonzoon Jac. Schuit. Toen Groot en zijn vrouw in 1919 in de zaak kwamen was het De Roos die er haar eerste uitvoering gaf. Donderdag was het voor De Roos een succesvolle opvoering. Het pu bliek ging zeer voldaan huiswaarts. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan-het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- eii Zaterdagen van des voormiddags 11 tot des namiddags 1 uur, de volgende voorwerpen, ge deponeerd in het tijdvak van 18 tot en met 23 December 1941. Gebreid kinderdasje, blauwe cein tuur, rapportenboekje, leeren hand schoen, blauw wollen dames hand schoen, rekenboekje, bruin leeren dames handschoen, bruine want, donkerblauwe dameshandschoen, huissleutel, portemonnaie inh. 1,11 en sleutel. Aanwezig en te bevragen bü de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aange geven in hetzelfde tijdvak: Handwarmer, Wijnker, Kerkstraat 15; vulpotlood (Schriba), Teitsma, Houtweg 28; portemonnaie, inh. 2.40 en bonnen, Stappers, Snaar- manslaan 46; vleeschkaart, Hei blom, Gedempte Baansloot 9; paar blauwe wanten (met rood), Leeuwen kamp, Stuartstraat 85; ledige porte monnaie, Jager, Wognumschebuurt 3; rozenkrans, Geurts, Stationstraat 32; twee briefjes 1 en een briefje 2.50, Spaans, Snaarmanslaan 43; bankbiljet van 10, Smit, Laat -173; gouden munt (vermoedelijk), Kom mer, Emmastraat 91; portefeuille inh. distributiebescheiden, de Wit, Magdalenenstraat 4; rood mutsje, Erkelens, Bagijnenstraat 5; pakje, van Doorn, Omval 32; beursje inh. 0.02, Lerne, Hofdijkstraat 10; bruine ceintuur, Schmans, Konings weg 50; rozenkrans, Nierop, Fores- tusstraat 43; paar grijze polsmoffen, Schouten, Stationstraat 66; kinder- handschoén, blauw met roode en witte strepen, Renooy, Kanaalkade 41; groen gevlamde vulpen, v. d. Id- sert, Kennemersingel 26; twee blauwe boorden, Nierop, Nieuwe- sloot 15. Zij, die wederom in het bezit zijn van een gevonden voorwerp, dienen hiervan ten spoedigste aan het bu reau van politie te Alkmaar kennis te geven. INGEKOMEN PERSONEN. A. M. Boon, geen, z. b., van Am- terdam naar Nieuwlandersingel 74. R. Scheringa, Ger.K., bezorger van levensmiddelen, van 's-Graven- hage naar Van der Kaaijstraat 1. J. de Wit, R.K., kinderjuffrouw, van Rotterdam naar Luttik Oudorp 87. A. vanLienen, geen, metaalbe werker, van Wassenaar naar Berger- weg 48. E. Rademaker, R.K., kap ster, van Castricum naar Hoogstraat 4 M. Dekker, N.H., wed. van Chr. Gelok, z. b., van Haarlemmermeer naar Stationsweg 94. S. J. Stoker, R.K., z. b„ van Moordrecht naar Baanstraat 10a. P. Ottink, N.H., caféhouder, én echtg-, van Koedijk naar Nieuwpoortslaan 59. A. Ho- genhorst, geen, hulp in de huish., van Leeuwarden naar Breedstraat 10a. G, Zinnemers, R.K., dienst bode, van Hoorn naar Bierkade 13.' C. H. Ketner, geen, z. b., en ge zin, van'Den Helder naar Stations weg 1. A. Pankras, R.K., dienst bode, van Heerhugowaard naar Vah Everdingenstraat 18. Th. W. Keij- zer, R.K., kok, van Egmond-Binnen naar Geestersingel 24. M. Hick, R.K., beambte Duitsche Dienstpost, van Haarlem naar Emmastraat 50. S. C. J. Klaver, R.K., z. b., van Zoetermeer naar Corfstraat 35. J. Wagtelenberg, N.H., dienstbode, van Amsterdam naar Luttik Oudorp 66. C. Bak, Ger.K., part. verpleegster, van Amsterdam naar Gashouder straat 24. A. Altenburg, R.K., dienstbode, van Heiloo naar Lange- straat 10. M. E. Lenz, Ev.L., be ambte DDP, van 's-Gravenhage naar Emmastraat 50. - M. Triimmer, R.K., beambte DDP, P. L. J. M Okhuijsen, R.K., leeraar lich. oef., en gezin, van Bergen naar Kenne- merstraatweg 185. C. M. A van der Linden, R.K., huishoudster, van Bergen naar Kennemerstraatweg 185. N. Hartman, N.H., wed. van J. Glas, z.. b., van Harenkarspel naar Pr. Julianalaan 14. A. Mesman, geen, radiotechniker, van Den Hel der naar Hoeverweg 1. VERTROKKEN PERSONEN. W. J. Hakhoff, dienstbode, N.H., van Prinses Julianalaan 14 naar Hoorn. AM. Doorgeest, dagmeis je, R.K., van Bierkade 13 naar Blok ker. E. Zijdenbos, echtg. van K. A. Fink, werkster, N.H., van Sta tionsweg 192 naar Rotterdam. - W. J. van Romunde, steno-typiste, R.K., van Wildemanstraat 13 naar Amster dam. S. Compas, dienstbode, NJL, van Kraanbuurt 4 naar Heiloo. P. J. Dieltjes, wagenlichter N.S., R.K., en gezin, van Bisschop Bottemanne- plein 1 naar 's-Gravenhage. P. J. de Lange, kantoorbed., geen, van Nassauplein 7 naar Wassenaar. J. G. Bezuijen, monteur, R.K., en gezin, van Geestersingel 43 naar Deventer. C. H. Horn, stucadoor, R.K., van Hoeverkade 2 naar Dordrecht. N. Sluis, z.b., N.H., van Houtmanstraat 4 n. Barsingerhorn. C. M. Beem- ster, dienstbode, R.K., van Zeven huizen, 6 naar HoogkarspeL P. S. Hauschildt, kantoorbed., geen, van Kennemerstraatweg 11 naar Amster dam. C. Wagenaar, directeur groentenhandel, N.H., van Kenne merstraatweg 31 naar SchoorL E. J. D. Schildknecht, huishoudster, D.Ev., van Kennemerstraatweg 31 naar Schoorl. C. J. Kusch, winkel bediende, R.K., van Oudegracht 174 naar Heiloo. A. Wanders, houtbe werker, geen, van Bisschop Botte- mannestraat-18 naar Amsterdam. M. H. Massink, z.b., echtg. van C. F; Brenkman; geen, van Wilhelmina- laan 21 naar Wisch, Varsseveld. J. C. B. van den Berg, z.b., R.K., van Overdiestraat 65 naar Amsterdam. G. Hermes, lokettiste N.S., N.H., van Oudegracht 104b naar Seiffen-Hei- delberg, Dl. C. Verbaan, verkoo per, G.K., van van der Kaaijstraat 1 naar Leiden. A Schot, school- schoonmaakster, N.H., van Hoever kade 8 naar Oudorp. L. M. A van der Hulst,, z.b., R.K., van Nassau plein 11 naar Amsterdam. T. Brander, echtg. van W. A. J. Dit- mars, N.H., van Zocherstraat 11 naar Zuid- en Noordschermer. J. C. Oud, kapper, R.K., van Stationsweg 98 naar Grootebroek. J. J. Koene, ass.-accountant, D.G., van van der Meijstraat 10 naar 's-Gravenhage. A. Visser, kookster, G.K., van Ken nemerstraatweg 2 naar Nieuwer Amstel. D. Huiberts, dienstbode, R.K., van Macl. Pontstraat 30 naar Nibbixwoud. P. A. M. Cornelis- sen, banketbakker, R.K., van Laat 111 naar Nijmegen. H. S. M. Raat, z.b., R.K., van Prins Hendrikstraat 30 naar Medemblik. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK SJT, Bijkantoor Alkmaar, - van Maandag 29 December STAATSLEENINGEN. Vor. k. 3)4 Nederland 1941 96% 4 Nederland 1941 100% 4 'Nederland 1940 H 100i/s 3—3VS NederL 1938 92% 3 Ned.-Indië 1937 BANK-INSTELL, Amsterd. Bank Handel My. Cert. V. 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank HO IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .152% Calve Delft Cert. ,123 Nederl. Ford .333 Lever Bros170% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 282% f¥TI .TTTfTÏ? MilATUI u 'A 85% .138% 135% 165 CULTUUR MAATSCH H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker t!ni Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia .195 Oude Deli230% Sen^mbah184 .352 .199 186 106 .260 •242 168 125V4 143 •106 127 119% 164 .160 1941 1 u. 40 96£-£ 100% 100% 92% 85% 138% 130 163 103, 154 121% 332 170% 284 327 190 175 98 245 219 165 120 130 120 115 162 lfr8 IsO 213 180 Moge het er dok thans van doordrongen blijven, dat geven zaliger is dan ontvangen. Liefdadigheid is een oud- vaderlandsche deugd, ons volk heejt deze deugd steeds be tracht. Mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. Gironummer van de W. H. N. 5553. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.*. G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2