TANDARTS TOM kliqterÊeeè ADVERTENTIES ABONNEMENTEN DRUKWERK? BEL OP: 3320 DAGMEISJE Uw Boekhouding voor 1942 in orde? f 1 NIEUWE-NTEDORP De strifcl in Oosi~A2rië. REE ABRAHAMS AB KRAIÏENBURG. JAN NOOL, JAN BAAS, JAN NOOL, DANKBETUIGING. JACOB LINGEMAN. Werkster, is tot 26 Januari AFWEZIG. N.V. HOLLANDSCHE AUTOBUS-ONDERNEMING H.A.B.O. ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1941. Pagina 11 De Niedorperkogge behoort tot het verleden. - Dijkgraaf en hoofdin gelanden van het heemraadschap der Strijkmolens van de Niedorperkogge hebben 27 December vergaderd in de Prins Maurits. De voorzitter, de heer Jb. Kooij Cz., herdacht het verscheiden van den hoofdingeland, den heer D Schenner. Een circulaire van het prov. Be- Btuiur betreffende herziening salaris van de ambtenaren werd doorgege ven naar het a.s. nieuwe waterschap Het betreft alleen den machinist P. Smit. In verhand met de opheffing van de Kogge per 1 Januari a.s. verzocht de secretaris-penningmeester hem als ambtenaar in den zin der Wet wachtgeld toe te kennen. Hiertoe werd besloten, welk besluit aan het nieuwe waterschap zal worden doorgegeven. De voorzitter deelde mede, dat hij bericht van zijn benoeming heeft ontvangen als hoogheemraad van het nieuwe waterschap. Ingekomen was een mededeeling omtrent het in werking treden van het nieuwe reglement per 1 Januari 1942, waaronder ook de binnenpol- ders zullen vallen. De stand dezer polders is gesteld op 30 - A.P. in- plaats van 28 - A.P., aldus een kleine verbetering. Hierna gaf de voorzitter een in teressant resumé betreffende het ge beuren in de Niedorperkogge vanaf het jaar 1655. Hij betreurde het, dat de Kogge wordt opgeheven, vooral ook omdat het in dit waterschap een vrij ideale toestand is en de water stand volkomen beheerseht kan wor den. Er staat echter ook veel tegen over, dat niet uit het oog verloren mag worden en van alle kanten be keken, moeten wij er toch niet al te zwaar aan tillen. De heer Slooves vroeg naar de vastgestelde op te brengen lasten. De voorzitter antwoordde, dat deze door omstandigheden nog wel aan eenige schommelingen onder hevig zullen zijn. De heer C. Schager drong er ernstig op aan, dat de molen in den Braakpolder aangewezen wordt als noodseinmolen. De voorzitter zeide deze aange legenheid naar voren te zullen bren gen in de vergadering van het nieu we waterschap. Burgemeester Bosma wees op het werk van den voorzitter en den secretaris in dienst van de Kogge en bracht hen hiervoor hartelijk dank. Hij wenschte den voorzitter toe, dat hij nog tal van jaren in gezondheid hoogheemraad van het nieuwe water schap zal zijn in het belang van de binnenpolders. Na nog een woord van dank te hebben gericht aan het adres van den machinist P. Smit, dien hij schetste als een uitmuntend ambte naar, sloot de voorzitter deze laat ste vergadering van het hoogheem raadschap der Strijkmolens van de Niedorperkogge, dat per 1 Januari 1942 zal zijn ingedeeld bij het hoog heemraadschap De Uitwaterende Sluizen. Na het oöicieele gedeelte werd den heeren een afscheidsdiner aan geboden. BERGEN. Polderverkiezingen. - Tot be stuurslid van den Damlanderpolder, Oudburgerpolder, Philisteinschen polder, Sluispolder en Noorderreeker- en Mangelpolder werden resp. de heeren Jb. de Waard, C. Bijl, mr. H. D. A. van Reenen, C. Blankendaal Jzn. en mr. H. D. A. van Reenen herkozen. Tot voorzitters van den Zuurvens- polder en den Zuiderreeker- en Man gelpolder werden resp. herkozen de heeren J. A. Ranzijn en C. Boon Czn. Tot leden van het Algemeen Be stuur van de Vereeniging van Pol ders en Oningepolderde Landen on der Bergen werden vanwege de On ingepolderde Landen gekozen de heeren J. N. de Koning en C. v. d. Pol. Aangezien de laatste den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, zal een nieuwe verkiezing moeten worden gehouden. Drankwet. - De burgemeester heeft bij besluit van 18 December j.l. een verlof A verleend aan: H. W. Duits voor de benedenvoor- en -achterlokaliteit van perceel Bree- laan 21 en aan W. Bison voor de Oostelijke benedenvoor- en -achter- lokaliteit van perceel Zeeweg 25. Geen onbeheerde rijwielen. - De burgemeester heeft, vastgesteld eene verordening tot wijziging van de algemeene politieverordening dezer gemeente, waarbij het ver boden is op of aan wegen of op het strand een rijwiel onbeheerd te laten, tenzij een behoorlijke voor ziening is getroffen, teneinde het medenemen ervan door onbevoeg den tegen te gaan. Deze verordening is gister in werking getreden. Besluiten van den burgemeester. - De burgemeester heeft besloten: a. tot intrekking van het raadsbe sluit van 26 Maart 1936 tot toepas sing van een definitieve korting van 5 pet. op de wedden der amb tenaren der gemeente Bergen; b. besloten tot wijziging der toe lage-verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 4 Februari 1941. Op 30 December 1941 zijn door hem vastgesteld „Regelen met be trekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van den ontvanger en andere rekenplichtige ambtenaren der ge meente". NOORDSCHARWOUDE. Zilveren jubilé. - De N.L.C. maakt melding van het zilveren jubilé van den heer C. Mul als arbeider in dienst bij den heer P. Blokker, tuin bouwer alhier. Deze 25-jarige dienst vervulling werd in intiemen kring herdacht, waarbij den jubilaris door den patroon een enveloppe met in houd werd aangeboden. BROEK OP LANGENDIJK. Langedijker Groenten Centrale. - Het bestuur van de veilingsvereeni- ging Langedijker Groenten Centrale heeft vergaderd onder leiding van burgemeester Schelhaas. De veilingleider deelde mede, dat de extra-teeltvergurming van op contract geteelde producten vervalt; de overige extra-teeltvergunningen blijven bestaan. De voorzitter deelde mede, dat de zen morgen (24 Dec.) de veilings- omzet de 3 millioen was gepas seerd. Aan Winterhulp Nederland werd een bijdrage verleend van 100. Bij de behandeling van de agenda voor de algemeene vergadering van Provinciale Commissie uit de Veilin gen besloot men, de aftredende be stuursleden wederom te stemmen. De eerste drie voorstellen t.a.v. de prijzen van de verschillende kool soorten zullen worden gesteund. Over het prae-advies op het voorstel van de veilingen te Beverwijk was men niet geheel tevreden. De voorzitter zeide, dat in de eerste plaats het principe „alles over de veiling" dient te worden gehandhaafd. Ook mag men niet bevorderen, dat de leden van andere veilingen, aange lokt door de hoogere prijzen, welke te Beverwijk zouden worden ge maakt, van hun eigen veiling afgaan. Nadat nog verscheidene heeren het woord hadden gevoerd, besloot men het prae-advies in zooverre te steunen, dat er wel een oplossing moet worden gezocht, doch niet in de richting, zcoals Let voorstel aan geeft. De heer Stennenberg verzocht, de zen winter de kool weer per 100 kg gewogen aan de veiling aan te voe ren. Hoewel er wel iets goeds in zit, vonden verscheidene sprekers het niet noodig, dat deze wijze van aan voeren verplicht werd gesteld. Be sloten werd dat het marktbestuur deze aangelegenheid nog eens zal bespreken. De heer A. Hoogland van Sint Pancras besprak de provinciale credieten. Er is nu een regeling ge troffen, dat wanneer de credietne- mers rente betalen en aflossen, een gelijk bedrag nog bovendien door de provincie wordt kwijtgescholden. Spr. vond het niet juist, dat de arme menschen, die nu nog n:et in staat zijn iets af te lessen ook niets terug krijgen. De voorzitter meende, dat men met deze regeling blij moest zijn, hiermede worden de menschen toch geholpen. De heer J. Wagenaar, die deze credieten eigenlijk liever als steun beschouwd had gezien, kon zich er nu toch best mee vereenigen, dat deze regeling werd getroffen. Naar aanleiding van een opmer king van den heer Hoogland werd een bespreking gevoerd over de wenschelijkheid van het wekelijks verhoogen van de prijzen der groen ten in plaats van om de veertien da gen. Dit geeft aanleiding tot onge regelde aanvoeren. Op de vergadering van de Prov. Commissie zal hierover gesproken worden. In verband met klachten over te weinig beschikbare zakken voor spruiten e.d. voor tuinders van Hensbroek, werd besloten, dat de vrachtvaarder van O. B. met de ad ministratie van deze zakken zal worden belast. Aan het einde van de vergadering deelde de heer De Boer mede, dat de ongeregelde aanvoeren groote moei lijkheden met zich brengen voor den afzet. Daarom zullen de tuin ders daags tevoren moeten opgeven, met hoeveel zij aan de veiling zullen komen. Wordt geen opgave gedaan, dan zal men ook niet mogen veilen. Daarna sloot de voorzitter de ver gadering met de beste wenschen voor het komende jaar. SCHOORL. Onbeheerde fietsen. - De burge meester stelde eene aanvulling der algemeene politieverordening vast, betreffende het onbeheerd laten van rijwielen op den openbaren weg. De verbindingen met Alkmaar. - Hoewel het te betreuren valt, dat er in de middaguren geen betere verbinding is, voorziet de buurt spoorweg Alkmaar-Warmenhuizen o.a. in eene behoefte, nu de autobus AlkmaarCamperduin v.v. slechts vier keer per dag rijdt. ALGEMEENE VERGADERING F.N.Z. Gistermiddag is in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht de algemeene vergadering gehouden aan den Al- gemeenen Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) onder voorzitterschap van den heer H. K. Koster uit Wieringerwaard. In zijn openingswoord memoreerde deze in het' kort het afgeloopen jaar. Spe - ciaal herdacht hij het verscheiden van den heer Stroink uit Enschedé, die in zijn functie van voorzitter van den coöperatieven raad zoo heei veel heeft gedaan in het belang van den F.N.Z. Bij de verkiezing van een bestuurs lid volgens art. 12 c der statuten werd herkozen dr. B. v. d. Burg uit Wageningen. Uit de toelichting tot de be grooting bleek, dat de bond in 1942 niet slechts zal doorgaan met de proeffabricage van melkwol en het onderzoek der nieuwste methoden op dit spe ciale gebied, doch dat men in dit jaar ook wil overgaan tot de vaststelling van een algemeen plan voor proefnemingen en on derzoekingen. Doel van dit laat ste initiatief zal dan zijn het onderzoeken van nieuwe fabri cagemethoden, resp. het nagaan van bepaalde gebreken in de producten en het beproeven van nieuwe werktuigen. Verwerkelijking van dit reeds lang, bestaande plan is thans moge lijk geworden door de tot stand gè- komen samenwerking tusschen den FN.Z. en het laboratorium van de Bataafsche Petroieum Maatschappij inzake het verrichten van onder zoekingen voor de coöperatieve zui velbereiding. Dit betreft grondleg- gend onderzoek, voorloopig in hoofd- De strijd op Malakka. Uit Bangkok wordt door het D.N.B. gemeld, dat naar het Z. op rukkende Japanners Batoe Gayah bereikt hebben en thans voor den overtocht over de rivier Bernam staan, vanwaar de weg naar Koeala Loempoer openligt. Door Japan- sche luchtaanvallen is groote scha de in Singapore aangericht. Naar Domei meldt, hebben de Chineesche vereenigingen. in de door Japan bezette maleische sta ten Kedak, Perak en Kelatan zich bij de Nangkingregeering aange sloten. Het lot der Philippijnen bijna bezegeld. In Tokio gelooft men, dat de tegenstand op de Philippijnen over al afneemt. Nu nieuwe Japansche versterkingen naderen, wordt de positie van Manilla sterk bedreigd geacht en men verwacht, dat het lot der Philippijnen bezegeld zal zijn, zoodra de voornaamste vlieg velden op Luzon en in de haven van Manilla in Japansche handen vallen, waarna de Japansche aan vallen zich ob Britsch Borneo en Singapore kunnen richten. Naar uit Shanghai werd gemeld, werd gister de vesting Carrigidor voor de baai van Manilla gebombar deerd, evenals de stad Columpit. De toestand in Birma. Uit Bangkok wordt gemeld, dat de bevolking van Rangoon is weg getrokken en dat het verkeer langs den Birmaweg stil ligt. De strijd in China. Men deelt uit Hankau mede, dat de Japanners, die van Kingmen in de W. provincie Hoepeh uit een nieuwen opmarsch zijn begonnen, Lachiatzi in het N. W. van de provincie Anhwei hebben ver' overd. Een andere divisie heeft Jineze aangevallen en rukte op tot Soenmatien en Liaokiae. Het materiaalverlies, Uit Tokio wordt gemeld, dat in het gebied van de Soeloe-eilanden en Celebes alsmede aan de kustge- biëden van Britsch Borneo en de Philippijnen bij de 56 vernielde vliegtuigen zich 16 vliegbooten be vonden. Een torpedojager en 2 duikbooten werden tot zinken ge bracht. De Japanners verloren slechts 2 machines. Tegenover het verlies van 16 vijandelijke duik booten stellen de Japanners in het tijdvak tot 28 Dec., behalve de reeds vermelde speciale duikboo ten, slechts het verlies van één onderzeeër. De activiteit der Japanners. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat luit.-kolonel Akiyama als woord voerder van het Japansche leger gewezen heeft op de successen, ver kregen door de strijdvaardigheid van leger en vloot en hun nauwe samenwerking. Bovendien dankt men deze successen aan de inacti viteit van den vijand. In de passivi teit der Amerikaansche luchtmacht zag hij het bewijs, dat de meeste Amerikaansche vliegtuigen vernie tigd zijn en de Ver. Staten geen bommenwerpers voor lange af- standsviuchten kunnen aanvoeren. De Britsche tegenslagen in Hong kong en op Malakka werden gewe ten aan het Britsche opperbevel, dat anderen laat strijden, doch de Engelsche troepen zelf achter het front in veiligheid laat. Een Al-Indisch regiment. Tweeduizend Britsch-Indische krijgsgevangenen uit het gebied van Ipoh op Malakka staan, naar uit Tokio wordt gemeld, op het punt een „Al-Indisch regiment" te vormen, dat tegen de Britsche strijdkrachten op Aziatisch grond gebied zal strijden, zoo verklaarde de woordvoerder van de legeraf- deeling van het keizerlijke hoofd kwartier. Bovendien staan een steeds grooter wordend aantal Chi neesche inwoners op Malakka en zaak inzake de smaakgebreken in boter, vraagstukken betreffende de eiwitstoffen in de melk en ver schijnselen welke zich bij het ver duurzamen van melk kunnen voor doen. Omtrent deze vraagstukken en meer in het bijzonder betreffen de de smaakgebreken in boter, wordt thans door de B.P.M. een voorloopig onderzoek ingesteld, dat uit de gewone middelen van den F.N.Z. wordt bekostigd. Behalve deze onderzoekingen door de B.P.M., die van meer wetenschap, pelijken aard zijn, is het de bedoe ling, ook de proefnemingen in de zuivelindustrie zelf ter hand te ne men. Men bouwt hierbij voort op hetgeen d-s F.N.Z. tot nog toe op kleine schaal heeft gedaan. De bedoeling is met bepaalde be staande zuivelfabrieken overeen komsten aan te gaan omtrent het doen nemen van proeven in den- zelfden geest als thans voor de meta len karn geschiedt. Aan zoo'n bedrijf wordt dan een proefnemer ge plaatst, die onder leiding van het hoofd der te stichten afdeeling werkt. Op deze wijze ontgaat men bepaalde exploits tiebezwar en, ter wijl dit systeem een grootere bewe gingsvrijheid laat dan men in een vast proefbedrijf heeft. Voor het uitvoeren van deze plannen is het eerstvolgende jaar rond 120.000 noodig en het bestuur stelde de algemeene vergadering daarom voor, een extra omslag van de fabrieken te vragen van 50 per millioen kg in 1941 of het dichtst daarbij liggend boekjaar verwerkte melk. Zonder stemming werd de begroo ting goedgekeurd, waarna sluiting. in de Zuidzeelanden tegen het re gime van Tsjoengking op. De val van Manilla kan in de eerste tien dagen van Januari ver wacht worden. De woordvoerder deelde voorts mede, dat Calcutta of een andere stad door Japansche vliegtuigen gebombardeerd zal worden, wanneer men deze tot een ravitailleeringsteunpunt voor het Tsjoenking-regime maakt. Hij voegde hieraan toe, dat de Japan sche luchtmacht geenszins den wensch koestert Britsch-Indisch gebied door bomaanvallen te teis teren. Een oproep Toeangkoe Abdoelrhaman, de zoon van den sultan van Kedah. heeft Maandagavond via de radio van Penang alle maleische Mo hammedanen opgeroepen, den Ja panners en den anderen volken in Oost-Azië onder de leuze „Oost- Azië voor de Aziaten" hun steun te verleenen. Blokkade van Hawaii. Tokio, 30 Dec. (A.N.P.) Het hoofd kwartier heeft gisteravond bekend gemaakt, dat Japansche duikbooten in grooten getale aan de kust van den Stillen Oceaan opereeren en met de feitelijke blokkade van de .Hawaiï-eilanden zijn begonnen, Daardoor maken zij aanvoer van materiaal onmogelijk, ofschoon dit zoowel voor herstel van Amerikaan sche schepen als voor reparaties te Pearl Harbor wegens de Japansche luchtaanvallen noodig is. Adoeitmtmi JAPANS VOEDSELVOORZIENING GEWAARBORGD. Nanking, 31 Dec. (D.N.B.) De Ja pansche economische adviseur van de Chineesche nationale regeering, Aoki, heeft bij een ontvangst van journalisten verklaard, dat Japan in staat is zich zelf van voedsel te voor zien, zelfs indien de oorlog in Oost- Azië van langen duur zou zijn. Hij zeide echter te vertrouwen, dat alle volkeren van Oost-Azië, zoolang de oorlog zou duren, Japan economisch zouden steunen om redenen van den gemeenschappelijken strijd voor een groote vrije toekomst. HET FRONT OP MALAKKA. Tokio, 31 Dec. (D.N.B.) Volgens berichten van het front op Malakka zijn ten Z. van Ipoh, waar de ge vluchte Engelschen intusschen nieu we verdedigingsstellingen hebben betrokken, weder hardnekkige ge vechten gaande. Naar het schijnt worden de terugwijkende Britsche strijdkrachten daar door uit het Z. aangekomen versterkingen in van te voren gereed gemaakte verdedigings stellingen opgenomen. Van Japan sche zijde gelooft men echter volgens de Tokio Nitsji Nitsji, dat de vijand hier niet lang stand kan houden, daar de Japanners intusschen eveneens aanzienlijke versterkingen hebben gekregen en de krachten zich reeds als 40 tegen 1 ten gunste der Japan ners verhouden. De Japansche op marsch gaat derhalve ook met ont zaglijke hevigheid voort. EEN GOED BEGIN.... 's-Gravenhage, 31 Dec. De Cen trale Propaganda Commissie voor de kinderzegels schrijft ons: Als een onbeschreven bladzij Ligt een nieuw jaar in 't verschiet. Wij vragen u thans heel dringend: Vergeet de kinderzegels niet. Wie tot nu toe heeft getalmd Hale fluks zijn schade in. U zult 't zeker met ons eens zijn Dit is een opperbest begin. ADM.ALKM. COURANT V Verloofd: en Dijkstraafstraat 6. 1 Jan. 1942. S* zonder U: Heden overleed, zacht en kalm, in het Centraal Zie kenhuis, onze geliefde Man en Vader, de Heer in den ouderdom van 47 jaar. G. C. NOOL—VIS. JAN. NELLY. Alkmaar, 31 December 1941. Luttik-Oudorp 83. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeentebegraafplaats. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis nam. twee uur. BURGERLIJKE STAND. 9iro 5553) Stoottroepen voor blanke wapenen man tegen man. Steunt de Nederland sche ambulance v/h oostfront. Koninginnegracht 22 giro: 87600 's-Gravenhage. Zie toe dat U de distributie' bescheiden krijgt waar II recht op hebtl Wat U nader hand mist wordt niet aan gevuld l HARENKARSPEL (November). Geboren: Nicolaas Anthonius, z. v. Nicolaas Dekker en van Theo dora Maria Mooij. Michaël, z. v. Dirk Pancras en van Catharina Tol. Petrus Cornells, z. v. Cornelis Entes en van Alida Elisabeth Hoed jes. Gerardus Theodorus, z. v, Sybelt Bleeker en van Dieuwera Maria Stoop. Afra Brigetta Ma ria, d. v. Lourencius Groen en van Anna Johanna Langen. Agatha Geertruida, d. v. Arie Glas en van Anna Roozendaal. Getrouwd: Antonius Johannes Vallen en Anna Catharina Tesse- laar en Simon Bruin en Anna Stoop. O v e rl e d e n: Jan Glas, 78 jaar, echtgen. van Neeltje Hartman. CASTRICUM. (10—20 Dec.) Geboren: Joanna Gei;arda Ma ria Theresia, d. v. Petrus G. Deen. en van Johanna Cornelia Veldt. Jo- zeph Willibrordus, z. v. Hendricus Beentjes en van Catharina Johanna Boomars. Jacobus, z. v. Johannes van Korsman en Anna Cornelia Zentveld. Overleden: Jan Johannes Wa genaar, echtgen. van Maria Bos, 79 jaar, wonende te Amsterdam. Aris Spaans, 69 jaar, wonende te Zaandijk, echtgen. van Neeltje Bon- da. Antje Lute, 71 jaar, wonende te Castricum, weduwe van Engel- bertus Zonneveld. Grada van Dam, oud 82 jaar, wonende te Am sterdam, weduwe van Willem Hein- rich Böhmer. Gerrit Leendert Christiaan van der Velden, oud 72 jaar, wonende te Amsterdam. Pieter Vrije, oud 82 jaar, wonende te Velsen, weduwnaar van Trijntje Bark. Nicolaas Versluis, oud 22 jaar, wonende te Castricum. Cornelia Stet, oud 73 jaar, wonende te Castricum, echtgenoote van Wil lem de Ruijter. Johannes Hilde- ring, oud 82 jaar, wonende te Wor- merveer, weduwnaar van Johanna de Jong. Kofnelis de Rooij, oud 68 jaar, wonende te Castricum, echtgenoot van Maria Grootenboer. PURMEREND, 30 Dec. 1941. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 103 partjjen, wegende 2300 kg. Hoogste prijs 40+ f 56, 20+ 43.50. Vlug. Kaasmarkt. 1 stapel, wegende 163 kg. Kleine Boeren 56 per 50 kg. Veemarkt: 119 Geldekoeien 380 460, 95 Melkkoeien 4C0—610, 12 Kalveren (gras) 140195, Nuch tere kalveren (fok) 30—40, 11 Mageren varkens 28—56, 259 Big gen 1028, handel matig; 316 (276 voor de levering) Schapen 3045, handel matig; 54 Bokken 2565 handel goed; Kipeieren 1.05 per kg; 700 Oude kippen en hanen 80 90 cent, Konijnen 90 cent en 100 Eenden 8090 cent per kg. Vooi de levering: 78 Vette koeien, 4 Stieren, 31 Vetet varkens en een gedeelte van de 12 kalveren en 135 Nuchtere kalveren. WARMENHUIZEN, 30 Dec. 1941. 23600 kg Roode kool 5.80; 15200 kg Gele kool 5.60; 9300 kg D. witte kool 3.80. NOORDSCHARWOUDE, 31 Dec. (Noordermartkbond). 77600 kg Roo de kool 5.80, 59100 kg Gele kool 5.60, 153500 kg Deensche witte kool 3.80, 3100 kg Groene kool 4.80 6, 3400 kg Uien a f 5.10, b f 4.10, 1600 kg Peen b 4.50, c 3.70, d 3.10. LANGENDIJK 31 Dec. (Langedij ker Groenten veiling). 33000 kg Roo de kool 5.80, 123000 kg Gele kool 5.60, 84500 kg Deensche witte kool 3.80, 3300 kg Savoye kool 6, 10500 kg Uiep 3.505.10. 100 kg Boe renkool 6, 200 kg Prei 7.50, 150 kg Witlof 25, 900 kg Spruitjes 17.50—27.50. Heden overleed, te onzen huize, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder LAMBERDINA HEEKELAAR, Wed. van JAN HENDRIK HE LIER, in den ouderdom van bijna 90 jaar. Uit aller naam, A. GEUS—HEIJER K. GEUS. Alkmaar, 30 December 1941. Biss. Bottemannestraat 43. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half twee. Eenige kennisgeving. Heden overleed, in het Hof van Sonoy, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, K. BAAS. Alkmaar, 30 December 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het sterfhuis, Veeostraat 1, v.m. half elf. Met groote deelneming geven wij kennis van het overlijden van onzen besten Zwager en Oom, den Heer Echtgenoot van GRIETJE CATHARINA VIS,' in den ouderdom van 47 jaar. Namens allen, Fam. VIS. Alkmaar, 31 December 1941, Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijker! dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. C. AKKERMAN S. AKKERMAN—BRUIJN, Schoorl, December 1941. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank, voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. Tevens aan familie en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. t D. WIT Sz. M. WIT—SCHROODER. Hensbroek, 30 Dec. 1941. Lan-gs dezen weg betuigen wij onzen dank voor de deelneming ontvangen nia het overlijden van onzen Vader, Behuwd- en Groot vader Uit aller naam, J. LINGEMAN. Alkmaar, Dec. 1941. Gevraagd nette v. Dond, van 8 tot 1 uur. NIEUWLANDERSINGEL 71. gevraagd voor noodhulp, wegens ziekte van het tegenwoordige, van 8 K4 uur. Adres VERDOESSTRAAT 1. De andere tandartsen nemen waar. Voor advertenties gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de Administratie, Tel. 3320. Indien dit niet het geval is, mag ik U daarmede helpen Gediplomeerd boekhouder, jarenlange praktijk-ervaring. Gunstige condities. Brieven onder letter Z 274 bureau van dit blad. In verband met de overname van ons bedrijf door de N.V. A.T.O., worden diegenen, die iets te vorderen hebben van de H.A.B.O., verzocht hun vorderingen binnen een week in te dienen. Tevens verzoeken wij onze cliënten de openstaande posten te vereffenen vóór 10 JANUARI 1942. Hoogachtend, STATIONSWEG 37b, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3