DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bolsjewisten onder bloedige verliezen afgeslagen. De oorlog in O.-Azië. Moedermoord te Den Haag. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Met Duitschland voor een vrij Nederland! De nieuwe bonnen. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 7. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door bet geheele Rijk f 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Vrijdag 9 Januari 1942. Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Uit het hoofdkwartier van den Fühhrer, 8 Jan. (D.N.B.) H opperbevel der weermacht deelt mede: In het Centrale en N. deel van het O.-front herhaalde de vijand ook gisteren onder bloedige verlie zen zijn aanvallen. Op enkele plaatsen zijn de gevechten nog aan den gang. De luchtmacht heeft kade-installaties en scheepsdoelen in de haven van Feodosia met succes aangevallen. In de overige frontsectoren zette zij de doel treffende bestrijding van de aan vallende Sovjets voort en bom bardeerde achterwaartsche ver bindingen van den vijand. Voor de Sehotsehe kust hebben gevechtsvliegtuigen overdag een koopvaardijschip van 6000 b.r.t. tot zinken gebracht. Een ander schip werd door bommen zwaar bescha digd. In N.-Afrika levendig vijande lijke artillerievuur in het gebied van Solloem. In de overige secto ren van het front geen belangrijke gevechtshandelingen. De lucht aanvallen op Britsche vliegvelden op het eiland Malta werden met succes voortgezet. In de vroege ochtenduren van den 7en Januari hebben enkele Britsche vliegtuigen lukraak "bom men geworpen op plaatsen in West-Duitschland en in het N.- Duitsche kustgebied. Er ontstond geen schade. De strijd op Malakka.. Uit Tokio wordt gemeld, dat Ja- pansche stoottroepen een niet nader genoemde stad in de provincie Selan- gor hebben ingenomen, een stad die stevig versterkt was om een be paalde stelling van groote strategi sche beteekenis in het gebied van Selangor te verdedigen. De Japan ners rukken thans verder op naar het Z. door heuvelachtig terrein. Volgens een communiqué uit Sin gapore blijven de Britsche troepen op West-Malakak terugtrekekn, na- dat de Japanners in hun verdedi gingsstellingen waren doorgedron gen. Zij trokken terug tot voorbij de rivier de Slim, een zijrivier van de Bernam, welke Perak scheidt van Selangor. In Selangor blijken de Japanners in O. richting te vorderen. Naar de Bangkok Times meldt hebben Japansche vliegtuigen boven Britsche stellingen in Perak, Selan gor, JoKore, enz. strooibiljetten uitgeworpen waarin wordt aan gespoord tot het opgeven van den tegenstand daar het lot van Malakka reeds bezegeld is. De burgerbevol king wordt aangespoord de rust te bewaren en vreedzaam den op- marsch der Japansche troepen af te wachten. Luchtaanvallen op vliegveld hij Rangoon. Tokio, 8 Jan. (D.N.B.) Het keizer lijke hoofdkwartier maakt bekend, dat vliegtuigen op 4 Jan. en in den nacht van 5 op 6 Jan. aanvallen heb ben ondernomen op Mingaladon, een vliegveld tien mijl ten N. van Ran goon in Birma en treffers plaatsten op opslagplaatsen en hndere mili taire doelen. Daarbij zijn zware branden ontstaan. Op 4 Jan. daagden de Japansche vliegtuigen spn- fires tót den strijd uit en schoten deze alle zes neer. Alle Japansche machines zijn behouden terugge keerd. De actie der Japanners in China. Tokio, 8 Jan. (D.N.B.) Domei meldt uit Hankau, dat de 32e, 42e en 98e divisie van Tsjoengking, die uit Tsjangsja verdreven werden, vluch ten in de richting van Joengansjih in de provincie Hoenan, waar de andere resten van den vijand zijn gecon centreerd. Bij Joengansjih sluiten de Japansche troepen den ring om de strijdkrachten van Tsjoengking. De noodzakelijkheid van oorlog voering. De Japansche economische advi seur van de regeering van Nanking, Aoki, heeft tijdens een persconferen tie verklaard- Indien de oorlog het Japansche volk al vele beperkingen oplegt, het ziet de noodzakelijkheid van deze offers in. Een vierjarige oorlogservaring in China stelt Japan in staat den oorlog in Oost-Azië ge durende tientallen van jaren vol te houden.^ China weet, dat "Japan geen veroveringen in China in den zin heeft. China moet aan de uitnoodi- gmg van Wang Tsjing Wei gevolg gevenen zijn agrarische productie intensiever maken. Engeland heeft door Duitschland reeds vele grond- stot- en afzetgebieden verloren. Thans geschiedt hem hetzelfde door Japar. m het gebied van den Stillen Oceaan, zóodat zijn bestaansbasis in gevaar verkeert. Woestijnwind verhindert krijgsverrichtingen. Italiaansch legerbericht. Rome, 8 Jan. (Stefani.) In zijn weermachtbericht no. 585 maakt het Italiaansche opperbevel hét volgende bekend: In den nacht van 17 Dec. waren aanvalsstrijdkrachten van de Ita liaansche vloot de haven var. Alexandrië binnengedrongen en had den een aanval gedaan op twee En- gelsche slagschepen die voor anker lagen. Thans heeft men de bevesti ging 'ontvangen, dat een slagschip van de „Valiant" klasse ernstig be schadigd is en in het droogdok van Aadoieb ligt. Voorts hebben onze eenheden kunnen vaststellen, dat de Britsche kruiser Phoebe, door drie torpedo's van onze vliegtuigen voor Tobroek getroffen waarvan mel ding is gemaakt in ons weermacht- bericht r.o. 548 en gezonken is. De samoem (een verstikkende wind), die zich met kracht deed gel den, verhinderde krijgsverrichtingen van beteekenis in W. Cyrenaica. De vijandelijke druk op de versterkin gen van Solloem en Hafaia werd met hevigheid voortgezet. De lucht macht ontwikkelde een zeer beperk te activiteit als gevolg .van het slechte weer. Onze luchtmacht deed aanvallen op lavitailleeringscentra, waar branden uitbraken. De vijan delijke 'luchtmacht liet bommen val len op Tripolis, waarbij onbeteeke- nende schade werd aangericht. De actie in de lucht van de strijdkrach ten van de as op het eiland Malta werd voortgezet. DE BEVOEGDHEDEN VAN WAVELL. Stockholm, 8 Jan. (ANP). De Engelsche berichtendienst heeft me degedeeld, dat het opperbevel van Wavell is beperkt. Britsch-Indië en Australië vallen buiten het gebied, dat ressorteert onder het opperbe vel van Wavell. Het opperbevel van Wavell strekt zich uit over Birma en loopt over het Noorden van de Phi- lippijnen langs een op de Noorde lijke kust van Australië toeloopende lijn. Vervolgens loopt deze lijn rondom de eilanden van den Ma- leischen archipel. Moeder moet eens met vacantie Daarvoor zorgt de N.V.D. AUSTRALIË EN DE VEREENIGDE STATEN. Berlijn, 9 Jan. (D.N.B.) De pers ziet in de verklaring van den Austra- lisohen minister-president Curtin, volgens welke Australië voor de Vereenigde Staten werkt en de Ver eenigde Staten voor. Australië wer ken, het bewijs, dat dit deel- van het Britsche Rijk zich reeds in sterke mate van het Britsche verband heeft losgemaakt en zich bij de Vereenig- ae Staten heeft aangesloten. De bla den wijzen erop, dat Londen mei berusting kennis heeft genomen van deze verklaring. Zij maken melding van de uitlating van Churchill, die zei-dé, dat hij „ook naar Washington ziet". De Völkische Beobachter schrijft, dat de deelen van het Britsche Rijk de steeds snellere daling van het Engelsche aanzien en de onherstel bare verzwakking der Britsche wereldpositie niet onder stoelen of banken steken. Dat Australië het Engelsch moederland als machtsfac tor reeds heeft afgeschreven, wordt vo-ligens het blad verklaard door de Japansche successen op de Zuidzee EEN ZWAAR MACHINEGEWEER VERNIETIGT EEN BOLSJEWISTISCH VERZETSCENTRUM. (Weltbild-Polygoon-P.K. Hahle) VERDUISTER GOED! ZON 9 Jan. onder: 17.48 10 Jan. op: 9.45 MAAN 9 Jan. op: 0.34 onder: 12.53 10 Januari Laatste kwartier. DE STRIJD AAN HET O. FRONT EN IN AFRIKA. Berlijn, 8 Jan. (D.N.B.) In aan vulling op het Duitsche legerbericht verneemt het D.N.B. nog 't volgende: De haven van Feodosia op den Krim, die de bolsjewisten niet alleen voor het ontschepen gebruikten, doch ook voor hun ravitailleering noodig hebben, was opnieuw het aanvalsdoel van de Duitsche lucht macht. Dat de bolsjewisten bij hun landingsacties op den Krim het om singelde Sebastopol willen ontlasten, kan als zekér worden aangenomen. Dat totdusver" dit doel nog niet is be reikt en dat het bombardeeren van de ontschepingsplaatsen den bolsje wisten op zware verliezen is komen te staan, is zonder twijfel. In N.-Afrika zijn de bestaande moeilijkheden, waarmede de Engei- schen hebben te kampen, door het weer nog vergroot. Hun achter waartsche verbindingen zijn langer geworden én staan bloot aan aanval ren van de Duitsche luchtmacht. Op vele plaatsen vinden zij de wegen in slechten toestand. Hun „zege tocht", die met zooveel propagandis tisch lawaai en overmoedige voor spellingen was aangekondigd, tot aan de W. grens van Italiaanseh- Lybië is opnieuw vastgeloopen. Al leen in het gebied van Solloem, waar zich in den rug van de Engelschen nog Duitschers en Italianen bevin den, ontstond een levendig artillerie duel. Ondanks het feit, dat veel meer troepen in den strijd werden gewor pen en ondanks en veel grondigere voorbereiding is dit Britsche offen sief nog eerder vastgeloopen dan het eerste. Generaal Rommel heeft in deze gevechten zijn strategische superioriteit, zijn vermetele en snelle besluitvaardigheid, alsmede zijn sol dateske hardheid bewezen. Bij het begin van het offensief verklaarde Churchill, dat thans voor de eerste maal Britten en Duitschers met een gelijkwaardige uitrusting tegenover elkaar stonden, en dat de Britten veel sterker waren. Het is alles geheel anders geloopen. Onder de heldendaden van dezen oorlog' zal ciatgene, wat het Duitsche corps in Afrika en zijn Italiaansche bondge- nooten in N.-Afrika hebben ge presteerd, steeds worden vermeld. VERKLARINGEN VAN LUITENANT-G.G. VAN MOOK. Sjanghai, 8 Jan. (DNB). Volgens verklaringen van den in Australië aangekomen luitenant-gouverneur - generaal van Nederlandsch-Indië, van Mook, verdwijnt in Neder- landsch-Indische ringen de hoop, dat het generaal Wavell zal geluk ken den toestand op het schiereiland Malakka te redden. Van Mook ver klaarde, dat rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid van een isolement van Singapore, waar mede deze vesting haar beteekenis voor de verdediging van Neder landsch-Indië verliest. Daar Nederlandsch-Indië zelf niet in staat is zich te verdedigen, zijn overal voorbereidingen getroffen voor de vernieling van voor den oor- log belangrijke installaties, vooral van de petroleumbronnen. De autoriteiten hebben in de be dreigde gebieden reeds bevolen, dat de olietransport-installaties moeten worden weggevoerd. Wat niet voor vervoer naar elders'geschikt is wordt vernield en de petroleumbronnen in •reval van nood in brand gestoken. Oe luitenant G. G. gaf echter toe lat de vernïeiingsmaatregelen de -etroleumbronnen in ieder geva lechts zes maanden zouden kunnen tilleggen. DE RIJKSARBEIDSDIENST IN HET OOSTEN. Draagbalken worden voor het Jaouwen van een brug aangebracht. (Orbis-Holland-P.K. Arnold) Monument Radboud. (A.N.P.) - Op Winterzonnewende 1941 heeft zich een comité gevormd tot;het op richten van een monument voor den Friezen-koning Radboud, Het comité is samengesteld uit de heeren E. J. Roskam Hzn. te Lunteren, voorzit ter, mr. H. Reydon te Voorschoten, secretaris en ir. Rispens te Den Dol- der, penningmeester. Gistermorgen omstreeks half twaalf kwam de 27-jarige mej. P. H. J„ wonende in de Gouden regenstraat te Den Haag, aan het bureau van politie in de Archimedesstraat melden, dat zij vanmorgen haar 62-jarigen moe der, mevr. I. R., weduwe van Th. C. J., door messteken van het leven had beroofd. Onmiddellijk na deze aangifte spoedde' de politie zich naar het aan gegeven perceel en wist via een an der pand de eerste etage daarvan te bereiken. In de keuken trof zij het slachtoffer aan, badende in bloed; een dokter van den geneeskundigen dienst, die inmiddels ook ter plaatse was verschenen, kon slechts den dood constateeren. Uit het onderzoek bleek, dat de moord hedenmorgen omstreeks acht uur moet hebben plaats gehad. Moeder en dochter be vonden zich beiden in de slaapka mer en de dochter moet daar de vrouw met messen hebben aange vallen en het slachtoffer daarna door het geheele huis daarmede heb ben vervolgd. Overal werden bloedsporen aan getroffen. Verscheidene messen wer den hiervoor gebruikt en zelfs een zaag. Deze voorwerpen zijn in beslag genomen. De moeder is in de keuken tenslotte in elkaar gezakt. De daderes is hierop gaan fietsen en heeft zich tenslotte bij de politie gemeld. Beide vrouwen woonden al leen in het perceel. Hoewel over de motieven nog niets met zekerheid bekend is, is toch wel gebleken, dat de verstand houding, vooral den laatsten tijd, buitengewoon slecht was. Zonder directe aanleiding heeft deze ten slotte tot dezen daad geleid. DE LEIDER DER N.S.B. IN BERLIJN. 's-Gravenhage, 7 Jan. De pers dienst van de N.S.B. meldt: Nader wordt vernomen dat de leider der N.S.B., vergezeld door General-Kom- missar Schmidt en den gemachtigde H. W. Müller Lehning, te Berlijn werd ontvangen door Reichsminister dr. Göbbels, Reichsminister Rosen berg en Reichsarbeitsleiter Hierl. „De Landstand". - Aan het ein de van deze week verschijnt voor de eerste maal het officieele orgaar van den Ned. landstand. Dit blad, „De Landstand" wordt in 350.000 exemplaren verspreid. Het telt 16 pagina's en zal de bij de persreorga nisatie verdwenen landbouwbladen vervangen. Het komt voor iedere provincie in een afzonderlijke editie uit. De redactie er van wordt ver zorgd door den Landstandpersdienst DE INZAMELING Van wol en bont voor de soldaten aan het front. De oproep van den Führer heeft ook in Nederland goeden weerklank ge vonden. Zeer vele harten en kasten zijn geopend, om de warme gaven aan het inzamelingsbureau af te staan. Bij het inzamelingsbureau is geen kamer onbezet. Hier wordt alles in bundeltjes gepakt, wachtend op de verzending naar het front. Poly goon-Sagers) De moord Ie Driebergen. Hoe het raadsel ontward werd. Driebergen, 8 Jan. In verband met den moord op den Utrechtsehen jongen man Hornkamp, gepleegd in de bcsschen onder de gemeente Drie bergen, valt nog het volgende te melden over de opsporing van een der daders. Nadat H. in September was ver moord door S. en v. d. N. vonden houthakkers eind December in het boseh een lap goed in het zand, welke tot de ontdekking van het in verren staat van ontbinding verkee- rende lijk van H. leidde. Het lijk was van alles beroofd, zoodat de Driebergsche politie aanvankelijk voor een raadsel stond. Alleen in de voering van een colbertjasje vond men een zeer klein fotoboekje, dat daar misschien al jaren zat en totaal vergeeld was. Door middel van ultraviolette stralen verkreeg men de beelden op de foto's terug en toen bleek, dat op een der prentjes een jongeman voorkwam, die op een paard zat en bovendien stond op deze foto een adres van iemand, die in de Lindenstraat te Krommenie in Noordholland moest wonen. Bij in formatie te Krommenie bleek aldaar geen Lindenstraat te zijn, wel echter te Assendelft, dat onder Krommenie ressorteert. In deze straat herinnerde zich iemand een tijd geleden een adres op een foto te hebben geschre ven. Een verder onderzoek wees uit, dat de foto afkomstig was van een boerderij onder Castrieum, waar toen door jongelui een kamp was in gericht. De jongen uit de Linden- stiaat had daar twee Utreehtsche jongens ontmoet, die toen op het foto'tje het adres schreven voor het geval zij eens bij hem in de buurt kwamen en hem dan zouden kunnen opzoeken. De jongen uit Assendelft wist niets meer van de Utreehtsche jongens af, ook de boer in Castri eum kon zich niets meer van de jongelui herinneren. Uit de lijst van kampeerders te Castrieum werd men ook niet wijzer. In Utrecht zelf werd na veel moeite een postbode gevonden, die den jongen op het paard meende te herkennen als een zoon van zijn achterbuurman. Dezen jongen spoorde men op in een fabriek te Utrecht, doch toen staakte het onderzoek, want deze jongen ver klaarde, dat de knaap cp de foto een dubbelganger van hem was, met wien hij op een ambachtschool was geweest, die vaak' met hem verward werd vanwege de sprekende gelijke nis. Na veel nadenken sprak de jonge fabrieksarbeider den naam Hornkamp uit en toen had men naar later bleek den naam van den vermoorden jongeman. Bij de moeder van het slachtoffer deed men nog een vreemde ervaring op, want deze vrouw meende, dat haar zoon, zonder haar toestemming uitgeweken was naar het buitenland. Een vriend van haar zoon, een zeke ren S., was haar dat op een d'ag ko men vertellen. S. werd opgespoord en legde een volledige bekentenis af, waarna hij werd opgesloten Van hem vernam de politie den naam van den volgens S. eigenlijken moor denaar, van der Neut uit Drieber gen, die thans nog gevonden moet worden. DE MOORD OP KOOPMAN VAN AERT. Tweemaal levenslang geëischt. Door de rechtbank te Rotterdam is behandeld de strafzaak tegen den 37-jarigen huisschilder T. A. F. Slont uit Rotterdam en den 47-jarigen reiziger J. H. J. Dils, verdacht van roofmoord op den Bredasehen koop man P. van Aert op 12 November 1940 in een pand aan de Franschelaan te Rotterdam. Het lijk van den ver misten van Aert is onder den be tonnen keldervloer van dit huis gevonden. Van Aert was- met beiden in contact gekomen door tusschen- komst van een Bussumer, die te goeder trouw bleek, en wilde van hen een partij textielgoederen buiten de distributie om koopen. De ver dachten erkenden het lijk van Van Aert gezamenlijk te hebben verstopt. Verdachte S. bekende aanvankelijk den manufacturier van Aert bij een twist met een kolenschop te hebben doodgeslagen. Uit de verhooren bleek, dat S. deze bekentenis intusschen had teruggenomen. Hij verklaarde thans, onder druk van Dils te hebben hekend. Deze had van Aert ver moord, terwijl hij in de keuken was. Dils evenwel ontkende eveneens de moord te hebben gepleegd; hij had uitsluitend geholpen met het be graven van het slachtoffer. De officier van justitie, mr. H. A. J. Beumer, zeide in zijn requisitoir van oordeel te zijn, dat Slont van Aert had neergeslagen. Vervolgers had Dils het slachtoffer geworgd. Hij eischte tegen beide verdachte levens lange gevangenisstraf. Heden zouden de pleidooien wor den gehouden. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. 's-Gravenhage, 9 Jan. Voor de week van Zondag II Januari tot Zaterdag 17 Januari zullen de gebruikelijke rantsoenen brood of gebak, aardappelen en vleesch verkrijgbaar zijn op de bonnen 03a en 03b van de daarvoor aan gewezen kaarten. ZEEPKAARTEN. 's-Gravenhage, 8 Jan. De secre taris generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheep vaart en van landbouw en vissctierij maakt het volgende bekend. Zeepkaart voor kinderen. In het tijdvak van Donderdag 15 Januari tot en met Vrijdag 23 Januari a.s. zal de uitreiking plaats heben van nieuwe zeepkaarten voor kinderen. De nieuwe kaarten zijn, in tegen stelling tot die, waarvan thans de laatste bonnen in gebruik zijn, slechts bestemd voor een tijdvak van drie maanden en bevatten elk drie bonnen. Ten behoeve van kinderen, die op 1 Februari 1942 nog geen twee jaar oud zullen zijn, en dus zijn geboren ii a 1 Februari 1940, wordt een kaart voor zeep en een voor toilet zeep uitgereikt. Belanghebbenden dienen bij de uitreiking de distributiestamkaarten der betrokken kinderen te toonen en worden voor wat betreft den dag van uitreiking verwezen naar de bekend making van den distrïbutiedienst in de gemeente hunnen inwoning. Toeslagkaarten voor bijzon deren arbeid. Tevens zullen op nader door de plaatselijke distributiediensten be kend te maken dagen gedurende het tijdvak van 15 Januari tot en met 22 Januari a.s. de toeslagkaarten vcor bijzonderen arbeid voor de tweede periode van 1942 worden uit gereikt. Voor de uitreiking gelden dezelfde normen als tot dusverre. Zij, die recht kunnen doen gelden op een toeslagkaart voor langdurig en arbeid, doch tot nu toe rantsoenbon nen hebben ontvangen, zullen een toeslagkaart ontvangen, indien sedert het tijdstip van uitreiking dier bonnen dertien weken verlpopen zijn. Van de thans in gebruik zijnde toeslagkaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid zal een der aèrdap- pelbonnen niet worden aangewezen. In verband hiermede komen op de betreffende nieuwe kaarten vijf in plaats van vier bonnummers voor, namelijk „05" tot. en met „09", zoo dat de bon, welke extra wordt ge geven, in de komende periode recht zal geve.n op het koopen van het rantsoen, dat in de eerste periode niet wordt verstrekt. De regeling voor zelfverzorgers blijft ongewijzigd. 'Degenen, op wier distributiestamkaart het vakje KI of LI gedateerd is, komen niet vooi to'eslagkaarten in aanmerking. Eerst bij de uitreiking voor de vierde periode zal men wederom kunnen kiezen of men van de zelf- verzorgersregeling gebruik wil ma ken dan wel toeslagkaarten wil ont vangen. Dit is dus thans niet moge lijk. GUNSTIGE FINANCIEELE RESULTATEN. Alg'. Friesche levensverzekering maatschappij en de Groot-Noord- hollandsche van 1845. De directie van de Algemeene Friesche Levensverzekering Mij. te Leeuwarden en van de Groot-Noord- hollandsche van 1845 te Amsterdam, welke twee instellingen door een be langengemeenschap verbonden zijn, deelt mede, dat zij over den gang van zaken in het af geloopen jaar alleszins tevreden kan zijn. De toevoer van nieuwe verzeke ringen vond steun in een aantal voor de productie gunstige factoren. Hiertoe vallen o.m. te rekenen de toenemende geldruimte en de nieuwe behandeling, welke de fiscus sedert de invoering van de nieuwe inkomstenbelasting aan de zgn, lijf renten doet wedervaren. In welke mate elk dezer factoren afzonderlijk invloed heeft geoefend, kan moeilijk precies worden vast gesteld. Het eindresultaat is echter geweest, dat bij de Algemeene Friesche en de Groot-Noordholland- sche samen in 1941, volgens de thans beschikbare gegevens, een aanvoer van nieuwe verzekeringen ten be- loope van ca. f 50 millioen aan ver zekerd kapitaal kon worden vast gesteld tegen 28 millioen in 1940. Tegelijkertijd bleef de afvoer van verzekeringen belangrijk ten achter bij dien van 1940, hetgeen grooten- deels te danken is aan het feit, dat het voortijdige verval door afkoop e.d. in het afgeloopen jaar aanzienlijk verminderde. In totaal bedroeg de afvoer in het afgeloopen jaar ca. i 16 millioen tegen 23 millioen in '1940. Als gevolg van een en ander is het verzekerd kapitaal van beide ge noemde maatschappijen in 1941 toe genomen met 34 millioen (v.j. bijna 5 millioen), waardoor de verzeke- rir.gsstand is gekomen op 479 millioen. 4

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1