DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De bolsjewisten lijden zware verliezen aan het O.-front. De oorlog in Oost-Azië. De strijd in het Oosten. Britsche actie op de stellingen van Solloem en Halfaia. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 9. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V.-Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 12 Januari 1942. Duitschland strijdt voor Europa Duitsche legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 10 Januari. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: Op de Krim en in de Z. zóne van het O. front slechts geringe gevechtsactie. Bij Sebastopol en Feodosia hebben gevechtsvliegtui gen en stuka's een transportschip van 4000 ton tot zinken gebracht twee vrij groote koopvaardijsche pen alsmede een lichten kruiser door bommen beschadigd. Voor de O.-kust van de Zwarte Zee werd een koopvaardijschip in brand ge bombardeerd. In de centrale en een deel van de N. zóne houden de zware af- weergeveehten met onverminderde hevigheid aan. In N.-Afrika heeft de vijand zijn artillerievuur en zijn luchtaanval len in het gebied van Solloem versterkt. In het gebied van Age- dtafoia wed'erzijdsche verkenings- actie. De aanvallen op vliegvelden op Malta werden met succes voort gezet. Bij pogingen van Britsche bommenwerpers om de Fransche kust aan te vallen, werden vier vijnidelijke bombardementsvliegtui gen neergeschoten". Het Duitsche legerbericht van 11 Jan. luidt als volgt: In den centralen en N. sector van het O. front hebben de Duit sche troepen den vijand bij het afweren van talrijke aanvallen, die ten deele met samengeraapte strijdkrachten en met steun van pantserwagens werden uitgevoerd, gisteren bijzondere zware verlie zen aan menschen en materiaal toegebracht. De luchtmacht bom bardeerde havenwerken te Feodo sia, alsmede aan de Oostkust van de Zwarte zee en greep in de ove rige sectoren van het O. front met succes in den strijd te land in. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden belangrijke mili taire havenwerken op het Britsche eiland met bommen bestookt. In N.-Afrika duurt de druk van den vijand op de stellingen bij Solloem voort. In het gebied van Agedabia levendige activiteit van verkenners. Duitsche formaties duikbommenwerpers en gevechts vliegtuigen vielen troepenconcen traties van den vijand aan in het gebied van Agedabia alsmede Britsche vliegvelden in de Mar- marica. De aanvallen hadden goed succes. In luchtgevechten werden vier vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. De luchtaanvallen op vliegvel den van het eiland Malta werden overdag en des nachts met goede uitwerking voortgezet. Britsche bommenwerpers vielen in den nacht van Zaterdag op Zondag plaatsen in het N.-Duit- sche kustgebied aan. De bevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. Zes der aanvallende bommenwerpers werden neerge schoten. In den tijd van 3 tot 9 Jan. ver loor de Sovjet-luchtmacht 112 vliegtuigen. Daarvan werden er 82 in luchtgevechten en 12 door luchtdoelartillerie omlaag gescho ten. De rest werd op den beganen grond vernield. In denzelfden tijd gingen aan het O. front 14 eigen vliegtuigen verloren. De strijd op Malakka. Naar het Japansdhe blad de Asaiï Sjimboen meldt, is op Malakka on geveer- de helft der vijandelijke strijdkrachten vernietigd en trekt de rest in ontbinding naar het Z. terug. De gevechten in het gebied van Trolak ten N. van Kwala Loempoen worden de zwaarste sedert het begin van de operaties aldaar genoemd Het terrein is zeer gschikt voor de verdediging en er zijn reeds sedert geruimen tijd zeven verdedidings- linies achter elkaar aangelegd. Tal- looze landmijnen, tankvallen, artil leriestellingen en machinegeweer- nesten aan beide zijden van de rim boe bemoeilijken het oprukken der Japanners. Door tactische ma noeuvres en het vernielen van brug gen is het den Japanners echter ge lukt de achterwaartsche verbindin gen af te snijden en den vijand, na omsingeling, bijna volkomen te ver nietigen. Vele Britsch-Indiërs geven zidh zonder tegenstand over en er zijn steeds meer overloopers. Japansdhe troepen, die in het sul tanaat Selangor opereeren, hebben het vliegveld van Kwala Kaboe op 60 km ten N. van Kwala Loempoer beaet na de achterhoede der Britsche strijdkrachten omsingeld te hebben. Nader wordt uit Tokio gemeld: De op Malakka opereerende Japansche troepen hebben Za terdag Kwala Loempoer ver overd. Dit is de belangrijkste stad in het sultanaat Selangor met welker val een strategisch belangrijke hindernis op den weg naar Singapore is weg genomen. De Britten trekken zich terug op de havenplaats Malakka aan de Z.W.-kust van het schier eiland. Nu Kwala Loempoer gevallen is, kunnen die Japansche gemechani seerde strijdkrachten tesamen met de verder oprukkende Japansche troepen op O. Malakka een tangbe weging tegen Singapore uitvoeren, voeren. Naar gemeld wordt, hebben de fP™6 soldaten aan het front op Malakka bovenmenschelijke inspan ningen te verduren. Op de land- DE SKI'S die in Nederland inge zameld werden, ten behoeve van de soldaten aan het Oostfront, worden in wagons geladen. (Polygoon-Zeylemaker) wegen bevindt zich een vluchtelin genstroom van hysterische menschen, die zoo snel mogelijk Singapore wil len bereiken. Gister werd door het Japansche hoofdkwartier bekend gemaakt, dat de voorhoede der Japansche troepen, welke naar Kwala Loempoer was opgerukt, in de nabijheid van Ke- lang is gekomen en dat andere afdeelingen tot bij Ravang opgerukt zijn. De Japanners hebben ten N. van Kwala Loempoer veel Britsch oor logstuig vernietigd. Japansche leger vliegtuigen zetten hun verwoestende nachtelijke aanvallen op militaire doelen in de omgeving van Singa pore voort. Volgens uit Tokio ont vangen rapporten hebben de Japan ners de vorige week een groote over winning bij Lim behaald. De resten der Britsche troepen uit N.W.- Malakka, de hoofdmacht aan de W.- kust en deelen van het derde leger in totaal 30.000 man, werden versla gen. De strijd op de Philippijneu. Japansche strijdkrachten zijn ge land op het eiland Masbate, onge veer 400 km ten Z.O. van Manilla, welk eiland ongeveer 44000 inwo ners telt. Het eiland brengt suiker en goud op. Uit Manilla wordt aan de Yomi- oeri Sjimboen gemeld dat de Japan ners de Britsche stellingen op het schiereiland Baptang voortdurend bombardeeren en dat de Britten wanhopigen tegenstand bieden. De Philippino's worden door de Ame rikanen in de eerste vuurlinie gezon den. Japanners bezetten Olongapo. Tokio, 12 Jan. (D.N.B.) Het Japan sche hoofdkwartier meldt, dat de Japansche troepen op 10 Januari Olongapo, een belangrijk steunpunt aan de oostkust van het schiereiland Bataan op de Philippijnen, geheel bezet hebben. Olangapo ligt onge veer honderd kilometer van Manilla en was een gewichtige duikbootbasis voor de Amerikaansche vloot. Het bezit een drijvend dok, waarin oor logsschepen met een inhoud tot twaalfduizend ton kunnen worden opgenomen. Bomaanval op Rangoon. Uit Bangkok wordt gemeld, dat volgens den zender te Rangoon deze stad vanochtend dioor Japansche vliegers is aangevallen. Tarakan gebombardeerd. Naar officieel uit Batavia wordt gemeld, hebben Japansche vliegtui gen het eiland Tarakan gebombar deerd. Het ligt voor de O.-kust van Borneo en is een der rijkste petro- leumigebied'en van O.-Azië. Naar uit Batavia werd gemeld, is er „eenige schade" aangericht. De verliezen der Tsjoengking- troepen. Naar uit Japan wordt gemeld, hebben de Tsjoengkinig-legers van 8 Dec. tot 8 Januari 37000 man aan dooden en 9000 aan gevangenen ver loren, alsmede 24 kanonnen, 459 ma chinegeweren en 5 vliegtuigen. Een invasie in Thailand? De Daily Express meldt uit Ran goon, dat de geallieerden het plan hebben tot een invasie in Thailand. De uit den gevechtssector van. Se langor binnenkomende berichten ge ven echter zeer weinig hoop op een succesvol Britsch tegenoffensief. Moeder moet eens met vacantie Daarvoor zorgt de N.V.D. DUITSCHE VROUWEN zijn ook in ons land bezig met de inzameling van warme kleedingstuklcen voor de soldaten aan het front. Een kijkje tijdens het sorteeren in het N. S. Frauenschaft te Heerlen. (Het Zuiden-Farla) De roekeloosheid waarmee de bolsjewisten met hun men- schenmateriaal omgaan gaat alle begrip te boven. De toestand aan het O. front wordt evenals voorheen geken merkt door de volgens de plannen verloopende Duitsche aweergevech- ten ter dekking van de naar de winterstallingen teruggaande voor ste aanvalsgroepen, zoo verklaart men in welingelichte mihtaire kringen in de hoofdstad. Hier en daar zijn deze gevechten buitenge woon hevig en verhitte, d, hetgeen in de vijandelijke pers veelvuldig de vraag heeft opgeworpen, waar om de opperste Duitsche leiding niet, zooals Hindenburg en Luden- dorff in 1917 in het Westen hebben gedaan, het verplaatsen van 'het1 front naar een strategisch gunsti gere afweerlijn bij nacht en ontij en met een zoo onopvallend mogelijk losmaken van den vijand onder neemt om gevechten met zware verliezen te vermijden. Naar aanleiding hiervan verklaart men te Berlijn, dat reeds de verge lijking met de Duitsche positie 'r> 1917 de tegenwoordige positie to taal onjuist beoordeelt en klaar blijkelijk overeenkomt met den wensch van den vijand. Waren toentertijd twee Europeesche fron ten, waar gestreden werd en waarop de Duitsche strijdkrachten, na de voorafgaande oorlogsjaren met zwa- ze verliezen, verdeeld moesten wor den, than sin 1942 bestaat er slechts een uropeesch front, waarop de Duitsche militaire kracht zich alleen behoeft te concentreeren. Hierbij komt echter een afweertactiek tij dens den Russischen winter, waar door het contact met den vijand niet verloren wordt en waardoor de vij andelijke aanvallen worden toege- juichd. De vijand maakt hier een van zijn grootste fouten, die hij echter op grond van zijn geheele houding begaan moet, nl. het voort durend in den strijd werpen van al zijn militaire machtsmiddelen. De latere geschiedschrijving zal de ontzaglijke verliezen, van de bols jewisten in deze gevechten om ter rein ,dat zij op grond van het ver schuiven van het Duitsche ront in bepaalde frontsectoren toch verkre gen zouden hebben met verbijste rende getallen opteckenen. Deze cijfers zullen eens ontzetting ver oorzaken. Deze cijfers thans te noemen, zou bij de duizelingwek kende hoogte van dergelijke zinloo- ze offers slechts beteekenen, dat men deze, als propagandacijfers van een der oorlogvoerende partijen, voor ongeloofelijk zou houden. De roekeloosheid, waarmede de bolsje wisten met hun Siberische en Kau- che divisies omgaan, gaat alle begrip te boven. Hierin ligt ook het antwoord op de vraag, waarom de Duitsche troepen zich niet zonder strijd van den vijand losmaken en niet zonder strijd hun winterstal lingen betrekken. Het voorjaar zal bewijzen, dat. de bolsjewistische di visies die thans verbloeden, dat het 'sche materiaal, dat thans opgebruikt wordt, dringend noodig zullen zijn. De Duitsche verliezen tijdens de afweergevechten tegen den stormloop van d© bolsjewisti sche machinerie bewegen zich tus- schen geheel andere grenzen- dan- de bolsjewistische. H-et' staat den vijand vrij andere cijfers te noemen. Hij zal over enkele maanden bele ven. in hoeverre zij met de werke lijkheid overeenstemmen. Deze werkelijkheid zal n-og vreeselijker zijn dan de winterstormen, die thans over de slagvelden der Sovjet-Unie razeil Berlijn, 11 Jan. (D.N.B.) In den Z. sector van het O. front heeft, naar het D.N.B. verneemt, gisteren leven dige activiteit van verkennings- en stoottroepen geheerscht, zonder dat het tot omvangrijke gevechtshande lingen is gekomen. Een door de FRANSCH PASSAGIERSSCHIP IN MIDDELLANDSCHE ZEE VERGAAN. 290 menschen omgekomen. Vichy, 11 Jan. (D.N.B.) Volgens betrouwbare, maar nog niet officieel bevestigde gegevens hebben meer dan 290 menschen het leven verloren bij den ondergang van het Fransche passagiersschip „Lamoriciere" in de Middellandsche zee. De Fransche admiraliteit heeft de volgende bij zonderheden over de scheepsramp bekend gemaakt: Aan boord van de „Lamoriciere" bevonden zich 272 passagiers en een honderdtal leden der bemanning. Een deel daarvan is aan boord ge nomen van het passagiersschip Gou verneur de Geydon. 25 geredden, van wie twee inmiddels gestorven zijn, zijn aan boord van het s.s. Gouver neur Chancy naar Algiers gebracht en een ander deel der geredden be vindt zich aan boord van een aviso der Fransche marine. Dit sluit de mogelijkheid niet uit, dat er nog meer passagiers en leden der be manning gered zijn, daar drie oor logsschepen der Fransche marine, twee passagiersschepen en twee sleepbooten der marine op de nood seinen van de Lamoriciere naar de plaats des onheils zijn gesneld. De „Compagnie Transatlantique Gene rale", die eigenares van het vergane schip is, heeft een lijst gepubliceerd met de namen van 96 geredden, van wie tijdens het vervoer 3 gestorven zijn. Op het schip bevonden zich voorts 16 kinderen met twee ver pleegsters, die op de thuisreis waren van een vacantieverblijf in Algiers. Tot de vermisten behoort ook de ka pitein van het vergane schip, com mandant Joseph Miliasseau. Naar de admiraliteit nader meldt, zijn alle verdere nasporingen van drie oorlogsschepen en twee sleep booten der marine op de plek, waar de Lamoriciere is ondergegaan, vruchteloos gebleven. De zee staat nog steeds hol en iedere hoop op redding van andere passagiers of le den der bemanning moet daarom worden opgegeven. Het aantal ver misten bedraagt 290. Nog een Fransch schip vermist. Vichy, 11 Jan. (D.N.B.) Sinds Vrijdagavond wordt nog een Fransch schip vermist, dat op reis was van Marseille naar Noord-Afrika en gis teren noodseinen heeft uitgezonden. Het is het vrachtschip „Jumieges" van 500 ton, dat behoort aan de „Compagnie Worms" te Marseille. Aan boord bevindt zich een beman ning van veertig koppen. De admiraliteit geeft uitdrukking aan de vrees, dat ook de Jumieges, waarvan de laatste 48 uur niets meer is vernomen, is ondergegaan. Fran sche oorlogsschepen hebben met me dewerking van vliegtuigen een on derzoek ingesteld in het gebied waar de vrachtboot voor het laatst SOS- seinen heeft uitgezonden, maar ook deze nasporingen bleven zonder succes. MAC ARTHUR EN QUEZON NAAR SOERABAJA? Tokio, 10 Jan. (A.N.P.) Generaal Mac Arthur, de Amerikaansche hoo- ge-commissaris, Sayre, en andere leidende Amerikaansche en Philip- pijnsche persoolijkheden, waaronder ook president Quezon, zullen, naai de vertegenwoordiger van de Yo- mioeri Sjimboen uit Manilla bericht, trachten Corrergidor per vliegtuig- te verlaten. Voor het geval zij daar in zouden slagen, zijn zij voorne mens zich naar Soerabaja te bege ven, alwaar zij zich bij het nieuwe Anglo-Amerikaansehe hoofdkwartier willen aansluiten. bolsjewieken in het veld gebrachte verkenningstroep is door de Duit sche voorposten verrast en gevan gen genomen. Elders aan dit front hadden 50 tot 60 man van het Sov- jetleger de Donetz over 'ireden én zich genesteld op den 1 ever, doch op 10 Jan. is deze vijandelijke groep door een Duitschen stoottroep weer over de Donetz teruggeworpen. Artillerie van het Duitsche leger heeft in den loop van Zopdag we derom verscheidene voor den oorlog belangrijke doelen in Leningrad on der vuur genomen. De vooruitge schoven artilleriewaarnemers kon den treffers op kazernes, op de in stallaties van een station en op ver scheidene wapenfabrieken waarne men. Italiaansch legerbericht. Rome, 10 Jan. (Stefani). Het 587e communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het front Solloem-Halfaja hebben de vijandelijke strijdkrach ten te land, ter zee en in de lucht het bombardement van onze stellin gen versterkt. Bedrijvigheid van pa trouilles in het gebied ten Z.W. van Agedabia. Formaties der Italiaan sche luchtmacht hebben vijandelijke vliegvelden aangevallen en talrijke toestellen op den grond vernield en beschadigd. Begeleidende jagers slaagden er in vier Curtiss-toestellen neer te schieten en vex-scheidene an dere zware schade toe te brengen in hvige gevechten met een numeriek sterkeren vijand. Een Italiaansch toestel is niet teruggekeerd. Gisteren zijn alle vloot- en lucht- bases op Malta voortdurend gebom bardeerd, waarvan het vernielende effect kon worden waargenomen. Het Italiaansche legerbericht van 11 Jan. luidt als volgt: De vijandelijke actie op onze stel lingen van Solloem en Halfaia duurt met onverminderde hevigheid voort. In W. Cyrenaica zijn vijandelijke gepantsei-de afdeelingen, die een verkenning ondernamen, verdreven. Onze vliegtuigen hebben autocolon nes en kampen van den vijand met machinegeweren beschoten. Tijdens luchtgevechten, die zich op 8 Jan. boven Agedabia hebben afgespeeld, werd nog een vijfde Curtiss toestel neergehaald. Een vijandelijke lucht aanval op Syrte vei-oorzaakte vier dooden, vijf gewonden en schade aan de gebouwen. Ook gisteren zijn bommen van elk kaliber geworpen op vliegvelden van het eiland Malta. DE REIS VAN DEN LT.-G.G. NAAR AUSTRALIË. Sjanghai, 10 Jan. (D.N.B.) De toe komstige positie van Australië en Ned.-Indië in den geallieerden oor logsraad in Washington vormt, vol gens een bericht van den buitenge wonen correspondent van de „Java Bode" uit Sydney, het voornaamste doel van de reis van den luitenant- gouverneur-geneeraal van Neder- landsCh-Indië, van Mook, naar Australië. Tegelijkertijd, aldus dezelfde cor respondent, zou ook onderhandeld worden over den wederzijdschen steun van beide landen. Het leveren van vliegtuigen door Australië aan Ned.-Indië en de opleiding van Ne- derlandsch-Indische vliegers in Australië staan daarbij op den voor grond. DE BONT- EN WOLINZAMELING GESLOTEN. Berlijn, 11 Jan. (D.N.B.) De dooi den Führer bevolen inzameling van bont-, wol- en winterartikelen voor het front is vanavond gesloten. In 16 dagen heeft het Duitsche volk voor de soldaten een prestatie vol bracht, die in de geheele wereld haar weerga zoekt. Het voorloopig resultaat tot gister middag omvat reeds 56.325.930 stuks in totaal, waaronder 2.958.155 stuks bontartikelen en 1.174.748 paar ski's. Reeds 3056 wagons met de ingeza melde goederen zijn vertrokken. DE REORGANISATIE VAN HET FRANSCHE LEGER. Vichy, 10 Jan. (D.N.B.) In het ka der der reorganisatie van het Fran sche leger, die geschiedt op initia tief van den plaatsvervangenden premier en minister van verdedi ging, admiraal Darlan, en onder zijn toezicht, zijn met ingang van 1 Jan. 1942, 42 generaals op pensioen ge steld. Het motief voor dezen maat regel is, dat de reorganisatie van het leger en de militaire administratie ook een aanzienlijke verjonging van het corps der hoogere officieren en van de administratie behelst. De democratie heeft afgedaan. De toekomst is aan het Natio- naal-Soeialisme. Geen woorden maar daden. Meldt u dus aan bij het Vrijwilligerslegioen Ne derland, Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 12 Jan. onder: 17.52 13 Jan. op: 9.44 MAAN 12 Jan, op: 4.18 onder: 14.22 16 Januari Nieuwe Maan. DE VAL VAN DUFF COOPER. Stockholm, 11 Jan. (D.N.B.) Duff Cooper is op persoonlijk verlangen van Wavell ontslagen, zoo meldt Svenska Dagbladet uit Londen. Het was zijn opdracht in Singapore zich te belasten met de civiele en be stuurswerkzaamheden, ten einde op die -wijze de taak van den militairen chef te verlichten. Generaal Wavell's benoeming tot hoogen commissaris in Oost-Azië is slechts gebruikt als voorwendsel om Duff Cooper te ontslaan. Duff Cooper is het voor werp van ernstige critiek in den laatsten tijd en wel, zoowel in het parlement als in Australië. De Lon- densche correspondent van Dagens Nyheter meldt, dat het terugroepen van Duff Cooper uit Singapore er op wijst, dat Churchill' waarschijnlijk het een en ander te doen zal krijgen om de ontstemming in het parlement minder te maken, wanneer hij terug komt. De Manchester Guardian schreef Zaterdag, dat de verklarin gen van Attlee en Eden over het Britsche oorlogsoptreden in Oost- Azië al te veel punten onopgehel derd hebben gelaten. Berlijn, 12 Jan. (D.N.B.) De Ber- lijnsche pers beschouwt het terug roepen -van Duff Cooper uit Singa pore als een onmiddellijk gevolg der zware slagen, die de Engelschen in het Oosten in ontvangst hebben moe ten nemen. Het Zwölf Uhr-Batt zegt o.a.: De politieke carriere van Duff Cooper, die in de geschiedenis roemloos te boek zal staan als de domste minis ter ter wereld, is daarmede voorloo pig geëindigd. Maar zijn afzetting, aldus vervolgt het blad, is een illustratie van de terneergeslagen stemming in de Britsche hoofdstad. AUSTRALIË EN DE OORLOG. Stockholm, 11 Jan. (D.N.B.) Naar de Britsche nieuwsdienst uit Can berra meldt, heeft de minister van oorlog, Forde, bekend gemaakt, dat Australië verdeeld wordt in twee groote militaire commandogroepen. Quensland, Nieuw Zuid Wales, Vic toria, Tasmania en Zuid-Australië komen onder het opperbevel van generaal majoor Sir Ivan Mackey, den. tegenwoordigen opperbevelheb ber van de binnenlandsehe defensie, terwijl West-Australië onder bevel van generaal-majoor M. C. P. Plant zal komen, die kortgeleden uit het Midden Oosten teruggeroepen is. Darwin en Nieuw Guinea blijven on der bevel van de plaatselijke com mandanten, echter onder controle van het hoofdkwartier van het leger. Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied. (D.N.B.) - In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn Britsche bommenwerpers naar het Noord-Duitsche kustgebied gevolgen en hebben geringe niet-militaire schade aangericht. Volgens voor- loopige berichten werden twee der aanvallende machines neergescho ten. Litwinof bij Huil. (D.N.B.) - Uit New York wordt gemeld, dat Litwinof Zaterdag geconfereerd heeft met staatssecretaris Huil. Hij verklaarde tegenover de journalis ten, dat zijn bezoek slechts een uit wisseling van inlichtingen ten doel had gehad. Aftreden van kabinet-Churchill verwacht. (A.N.P.) - Volgens een Reuterbericht acht men met het oog op de ontevredenheid in het parle ment over de militire fiasco's in de Stille Zuidzee integraal aftreden van het kabinet-Churchill na terugkeer van Duff Cooper en Churchill te Londen zeer waarschijnlijk. Het proces van Riom. (D.N.B.) - Het proces van Riom, dat kortelings opnieuw verdaagd was, zal thans, naar officieel wordt medegedeeld, op 19 Februari beginnen. Het Hoog gerechtshof van Riom, dat Zaterdag bijeen is gekomen, heeft dit besluit genomen. Bij deze gelegenheid is ook de voorzitter, Caous, in zijn functie geïnstalleerd. ER IS EEN BEGIN GEMAAKT met de verzending van de wollen goederen, enz., welke zijn ingezameld in Nederland voor de soldaten van het Oostfront. Voor deze verzending wordt een groot aantal wagons gebruikt. De eerste zending wordt te Den Haag ingeladen. (Polygoon-Meyer) ii

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1