DE VUURRODE SCHOENTJES. SPORT L)e nieuwe bonboekjes. Benoeming en ontslag van onderwijs personeel. Advertentiën. CORNELIS DIRK. TILLY, HUGO MARTINIDES LAURMAN, HUGO MARTINIDES LAURMAN, BURGERLIJKE STAND „Dr. X" ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 12 JANUARI 1942. Pagina 3. LAATSTE BERICHTEN (Ongecorrigeerd.) landing van japansche troepen op nederlandsch borneo en celebes. Tokio. 13 Jan. (D.N.B.) Japan sche troepen zijn aan op voorloopig nog onbekende plaatsen van Nederlandsch Borneo en Celebes. Men kan aannemen, dat de Japansche vloot haar actie radius uitstrekt tot het geheele ge bied tusschen de Javazee ten N. van Java en de Bandazee ten N. van Timor. Stockholm, 13 Jan. (D.N-B.) Om trent de landing van de Japanners op Celebes publiceert Svenska Dagbladet een bericht uit Batavia, volgens hetwelk de Japansche strijdkrachten aan land zijn gegaan in de nabijheid van Minahassa, het N. deel van Celebes. Minahassa is een vruchtbaar gebied, waar kof fie riïst en cocos groeit. Het garni zoen heeft verbitterden tegenstand geboden. Voetbal VUC-AJAX 1-0. In de le klasse werd slechts ge speeld de wedstrijd VUC-Ajax, die door VUC met 1-0 werd gewonnen. De Ajax-speler Blomvliet werd uit het veld gezonden. Voor ADO is die 1-0 eveneens een gunstige uitslag. ADO DWS VUC Feijenoord Ajax DFC Xerxes Stormvogels EDO DOS 14 9 2 3 43-24 20 14 6 5 3 24-18 17 15 7 3 5 45-46 17 14 7 2 5 32-28 16 15 5 6 4 25-21 16 14 6 3 5 34-32 15 14 5 4 5 30-29 14 14 5 3 6 29-31 13 14 1 6 7 18-31 8 14 2 2 10 30-50 6 Schaatsen HARDRIJDEN IN NOORWEGEN. In Hamar hebben de Noorsche hardrijders op de schaats beslis- singsritten gereden met het oog op den landen wedstrijd tegen Duitsch- land, die op 27 en 28 Januari a.s. op het Würthermeer wordt gehouden. In de individueele ritten werden zeer goede tijden gemaakt. De vroe gere wereldkampioen, Han Engne- stangen en zijn jonge landgenoot Finn Hodt gaven elkaar weinig toe. Bij de 500 m maakten beiden een tijd van 44.8 sec. en alleen het feit, dat Hodt met borstbreedte verschil over de eindstreep ging, deed hem de eerste plaats bezetten. Op de 5000 meter kwam Engnestangen als eer ste aan in den tijd van 9 min. 3.1 sec. Tweede werd Hodt in 9 min. 6.4 sec. Ook de 1500 meter was voor Engnestangen (2 min. 29.2); 2. Hodt in 2 min. 31.6 sec. Schaken SCHAAKTOUENOOI TE LEEUWARDEN. Drie spelers eindigen gelijk. Cortlever wint den beker na loting. De afgebroken partij van de vijfde ronde Kmoch tegen Ploegh werd re mise. Zesde ronde. Mulder van Leens Dijkstra tegen Cortlever 0-1. Het was de Zweed- sche variant van de Tarrasch-verde- diging, waarin wit een pion offerde. Cortlever wist geleidelijk in het voordeel te komen en in het eind spel te winnen. Spinhoven tegen Hokwerda. Een Engelsche partij met wisselende kansen. Hokwerda kwam minder goed te staan, doch Spinhoven vond in tijdnood niet de beste voortzet ting. De partij werd in vrijwel ge lijke stelling afgebroken en later re mise. Ploegh tegen v. d. Tol. Een Hol- landsche verdediging, waarin zwart door een scherpen Koningsaanval in het voordeel kwam. De partij werd afgebroken en later door v. d. Tol gewonnen. Kramer tegen Kmoch 1-0. Koning- Indische partij. Kmoch stond aan vankelijk beter maar Kramer stelde zijn tegenstander voor zoodanige problemen, dat Kmoch in tijdnood kwam en bij den 44sten zet moest opgeven. De laatste ronde. De laatste ronde in dit tournooi verliep als volgt: De partij Cortle- ver-Rmoch eindigde in een over winning van Kmoch. Het werd een Vier-paardenspel, waarbij door bei den scherp werd gespeeld, totdat Cortlever zich in het midden van de partij het verrassen, hetgeen hem de kwaliteit kostte. Met een fraaie wmstcombinatie beëindigde Kmoch de partij m zijn voordeel. De partij v. d. Tol-Kramer eindig- remise. Deze Koning-Indische partij bracht een Grünveld-variant. Na een gelijk opgaand begin, ging Kramer op winst spelen. Het werd een zeer combinatierijke partij met gevaren voor beide spelers. Het slot was remise. De partij Hokwerda-Ploegh lever de een overwinning voor Ploegh. De partij Mulder van Leens Dijk stra-Spinhoven emdigde in een over winning voor eerstgenoemde. Een dame-gambiet waarin Mulder al spoedig in het voordeel kwam en er in slaagde zijn tegenstander in een matnet te dringen. Drie spelers eindigden gelijk en Cortlever won door loting. Ook on deraan eindigden drie spelers gelijk. De eindstand was n.l.: na loting: 1. Cortlever. 2. Kramer, 3. Kmoch, ieder 5% pt.; 4. v. d. Tol 4 pt.; 5. Ploegh 3 pt.; 6. Spinhoven, 7. Hok werda en 8. Mulder van Leens Dijk stra ieder ly3 pt. Resultaten Jeugdtournooi: Feij- ters-Henneberke 'A-A, Sandifort- Zonderhuid 1-0, Croes-Boven y-A. Zijlstra-Wolthuis 0-1. Eindstand: 1. Wolthuis 6 pt., 2. Croes 5 pt., 3. Henneberke 4 pt., 4. Boven 3 y pt., 5. Sandifort 3% pt„ 6. Feijters en 7. Zijlstra, ieder 2 pt. en 8. Zonderland 1 pt. 71. Maar dat werd een klimpartij. Want aan het einde van het paadje kwam weer een an der paadje en dan wéér een en wéér een. Tenslotte lie pen ze tot aan hun knieën in p de sneeuw. O, f wat werd An-j neke moe. 72. Daar wees Jacob opeens omhoog en keek alsof hij zeggen wilde: „Hoe vind je dat?" Anneke keek en wat zag zij? Dammen OM DEN MEESTERTITEL N.D.B. De wedstrijd van den Ned. Dam- bond om den meestertitel tusschen v. d. Sleen, v. d. Kraan, Huisman en P. Roozenburg is gisteren beëin digd. De meestertitel is gewonnen door den 17-jarigen P. Roozenburg uit Rotterdam met 8 pt. (2 gew. en 4 remise). Dit is de eerste maal dat door een zoo jeugdigen deelnemer de titel wordt behaald. Huisman werd tweede met 6 pt. en de beide andere deelnemers be haalden elk 5 pt. De krachten ont liepen elkaar dus weinig. Schermen MOSMAN KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Onder vrij groote belangstelling hadden gisteren in een der zalen van Tivoli te Utrecht de schermwed- strijden op den degen om het kam pioenschap van Nederland plaats. In totaal namen 18 schermers aan deze wedstrijden deel. De wedstrij den stonden onder auspiciën van den Nederl. Amateurschermbond. Mosman uit Amsterdam werd kampioen. Daar hij reeds eerder het kampioenschap op floret en sabel heeft veroverd kan hij zich na het behalen van het kampioenschap op den degen kampioen op alle wapens noemen. INGEZONDEN STUKKEN. DUIVENPLAAG. Alkmaar, Jan. 1942. De voedselvoorzening is een alge meen belang! Er heerscht op dit oogenblik een ware plaag van kool- of houtduiven, die alles wegvreten wat maar kool is. Nu mag men daarop niet schie ten. Zou het nu niet mogelijk zijn dat van overheidswege maatregelen worden genomen? Zooals het toch ook gaat in de hertenkampen in Alkmaar en Bergen? U bij voorbaat dankend, W. PURMER. Tegen vrijmetselaars in Frank rijk. (D.N.B.) - De Staatscourant bevatte gister een decreet, op grond waarvan de divisiegeneraal Matter en de brigadegeneraal Duperthuis wegens lidmaatschap van een vrij metselaarsloge op staanden voet wor den gepensionneerd. Eervol ontslag van mr. Brants. 's-Gravenhage, 10 Jan. Het Rijks commissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden heeft op grond van paragraaf 1 van zijn verordening no. 108/40 (vierde ver ordening over bijzondere bestuurs rechtelijke maatregelen) den proc.- gen., mr. A. Brants te 's-Gravenhage op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Tegelijkertijd heeft de Rijkscom missaris onder dankzegging voor de bewezen diensten de opdracht terug genomen, waarmede hij op 9 Sept. 1940 den procureur-generaal mr. Brants heeft belast met het voorloo- pige waarnemen van de zaken van den directeur-generaal voor het politiewezen in het ministerie van justitie. UITREIKING LETTERKUNDE-PRIJZEN. 's-Gravenhage, 10 Jan. In het departement van volksvoorlichting en kunsten heeft Zaterdag plaats gehad de uitreiking van prijzen aan hen, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor onze letterkunde. Toegekend wer den: de meesterprijs van het jaar 1941 aan Jan H. Eelchout, letterkun dige te Groningen, schrijver van vele dichtbanden en prozawerken; Een folkloristische prijs aan J. R. W. Sinninghe te Amsterdam, verzame laar van sagen en sprookjes, in een 6-tal bundels bijeengebracht en een prijs van erkenning en aanmoedi ging aan Rien Brouwer, letterkun dige te Assen, die dit jaar met een opmerkelijken streekroman debu teerde: „Dauw over dorstig land". Jhr. mr. S. M. S. de Ranitz hield daarbij als vertegenwoordiger van den secr. gen. van het dep. een toe spraak, waarin hij o.m. zeide, dat de staat de taak heeft er voor te zorg dragen, dat de kunst volksch is, op uit het volk een weerklank vindt. Vervolgens voerde het woord dr. J. van Ham, hoofd der afd. boekwe zen van het departement. De heer Eekhout heeft ten slotte diepe erkentelijkheid jegens het de partement uitgesproken. Dat nu de Nederlandsche staat zelf prijzen uit reikt dient de letterkundige wereld hoog te waardeeren. De plechtige uitreiking werd o.m. bijgewoond door de heeren dr. Lohse, die het Rijkscommissariaat vertegenwoordigde, dr. G. Hoekstra, dir. gen. der Ned. kuituurkamer, tr- van Houten, gevolmachtigde voor de volkskuituur bij het dep. van opvoe ding, wetenschap en kuituurbe scherming, prof. J. de Vries, leider van het letterengilde, F. J. van Megchelen, voorzitter van het ver bond van Ned. journalisten, Aug. Heytmg, voorzitter van het verbond van Ned. tooneelschrijvers, voorts afdeelingschefs van het departe ment, letterkundigen en journalisten Steeds dichter bi] het ideaal».. Men kan het niet iedereen naar den zin maken. (Van onzen Haagschen correspondent). Ook de nieuwe bonboekjes geven velen aanleiding tot klachten. Dat spreekt eigenlijk vanzelf, want het is natuurlijk uitgesloten om het negen millioen Nederlanders allen naar den zin te maken. Of het moest dan zijn met de afschaffing van de distributie, omdat deze overbodig is geworden De klachten betreffen vooral het formaat. Van de zijde der distri butie-autoriteiten, die trachten alle belanghebbenden zooveel mo gelijk tevreden te stellen, vestigt men er nu de aandacht op, dat ook de vroeger uitgegeven aparte kaarten voor elk artikel, een storm van bezwaren ontketenden, zoowel van de zijde der huisvrouwen, als van die der distributiediensten. Het was een papierwinkel, waarin men licht verdwaalde en waarvan al te gemakkelijk een of ander onmisbaar onderdeel verloren ging. Bovendien was de uitreiking van al die losse kaarten veel ingewik kelder. Derhalve ging men over tot bundeling der kaarten in een boekje. Dit bracht echter een nieuw probleem met zich mee: de verschillende bladen moesten een bepaald formaat hebben. Men be denke hierbij, dat b.v. per week 8 broodbonnen, 4 vleeschbonnen en 1 melkbon noodig waren. Om een gelijk formaat te krijgen, zou men dus méér artikelen op één blad moeten samenvoegen, hetgeen stel lig ook zijn bezwaren heeft. Want op deze manier was een wijziging in de rantsoenen, zooals, gezien den langen geldigheidsduur der kaarten, blijkens de ervaring vaak noodzakelijk was op grond van een verandering in de voedselpositie van ons land, niet op te vangen. Hieraan nu is b.v. de onderschei ding in A- en B-bonnen in het nieuwe boekje een oorzaak tot vele klachten! te danken, want de op één bon verkrijgbare hoe veelheid levensmiddelen moet ook verkoopbaar zijn. Neem b.v. het vleeschrantsoen. Dit bedroeg tot voor kort 300 gram en zou ver krijgbaar kunnen worden gesteld tegen 3 bonnen a 100 gram. Nu is het rantsoen onlangs 250 gram ge worden, waardoor, volgens boven staande methode, op één bon 831/; gram beschikbaar zou moeten wor- dengesteld; een volkomen onver koopbare hoeveelheid dus. Er moe ten dusminstens twee soorten bonnen zijn. Bovendien is men voor de wijze, waarop de onderschei ding tusschen deze beide soorten zal worden aangebracht, gebonden aan de beperkingen, die noodzake lijk zijn in verband met den bij zonderen onderdruk van het bon nenmateriaal, waardoor knoeierijen moeten worden tegengegaan. Tenslotte wordt er ook geklaagd over de grootte der bonnen. Het Centraal Distributiekantoor ont vangt echter evenveel brieven van „klanten", die de grootte der bo terbonnen als ideaal stellen, als van anderen, wien het blijkbaar nooit klein genoeg kan zijn. In dit opzicht geldt dus wel bijzonder, dat het onmogelijk is, het iedereen naar den zin te maken. Intusschen zal een ieder bij het C. D, K. een open oor vinden voor klachten en suggesties. Een „zaak" als het C. D. K. met 9 millioen „klanten", weet, wat een goede service ver- eischt! Aan verbeteringen wordt bovendien blijvend gewerkt. Zoo zal in Maart a.s., wanneer de nieu we boekjes worden uitgereikt, weer een nieuwe methode worden gevolgd, waardoor hopelijk weer eenige verbeteringen zullen kun nen worden aangebracht. Ook werd reeds overleg gepleegd met de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Wellicht zal ook hierdoor het ideaal steeds meer worden benaderd UIEN EN AARDAPPELEN VOOR CONSUMPTIE. Werk van den C.C.C.D. Bij een onlangs gehouden controle in een aardappelmeelfabriek te Rijssen (O.) troffen de ambtenaren van den C. C. C. D. een party van ongeveer 30.000 kg aardappelen aan, waarvan naar schatting 50 tot 60 pet. consumptieaardappelen was. Door oversortêering kon een belang rijk deel voor de consumptie worden gered. Voorts heeft de C. C. C. D. ver scheidene partijen uien in totaal vele duizenden kg in beslag geno men, die of buiten de veilingen om waren verkocht of op het punt stonden naar België te worden ge smokkeld. Voorstelling „Der Freischütz". - In den Stadsschouwburg te Am sterdam heeft de aM. Opera van het gem. theaterbedrlfE Zaterdagavond de eerste opvoering gegeven van Carl Maria von Weber's „Der Frei schütz". Aanwezig waren o.m. de Rijkscommissaris Rijksminister dr. Seys Inquart, commissaris-generaal dr. Fischböck, de secr.-gen. van het dep. van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming, prof. dr. J. van Dam en prof. dr. G. A. S. Snijders, voorzitter van den kultuurraad. Mr. H. Scholte bij „Nederland- Film". - „Nederland i'M.n" heeft mr Hendrik Scholte geëngageerd als perschef. Tevens is hij belast met de dramaturgische leiding. Mr. Scholte is destijds oprichter en jarenlang v<x,rzitter geweest van de Neder landsche filmliga. Hij maakte naam als film- en tooneelcriticus van de Nieuwe Rott. Crt. In de afgeloopen jaren was mr. Scholte als perschef in dienst der Metro Goldwyn Mayer Film Maatschappij. Aanmelding particuliere cursussen. Waar de grens ligt. 's-Gravenhage, 10 Jan. Aan de be kendmaking van den secretaris generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituur bescherming, waarbij alle parti culiere cursussen verplicht worden, om zich voor 1 Februari 1942 op te geven bij de afdeeling volkskul- tuur en volksontwikkeling van ge noemd departement, is door de pers de mededeeling toegevoegd, dat ook zij, die particulier opleiden voor het een of ander diploma, onder deze verplichting vallen. Dit kan aanleiding geven tot mis verstand. Het is niet de bedoelmg, dat ieder die privaatlessen geeft, zich aanmeldt. De grens tusschen de systematisch gegeven privaatles en den particu lieren cursus, gegeven door één persoon, is soms moeilijk te trekken. In het algemeen zal een cursus uiter lijk een meer officieel karakter heb ben en zich bijv. bedienen van eigen drukwerk en briefpapier, voorts dik wijls gebruik maken van vaste ad vertenties. Er zullen gewoonlijk vas ter omschreven voorwaarden be staan en" vooral zullen de verplich tingen van den leerling duidelijk zijn vastgelegd. In twijfelgevallen zorge men voor aanmelding, ten einde eventüeele latere moeilijkheden te voorkomen. VERDACHTE VAN DER NEUT GEARRESTEERD. De 21-jarige melkslijter, G. van der Neut, verdacht van den moord te Driebergen, die sedert de vorige week voortvluchting was, is te Bleiswijk (Z.-H.) gearresteerd. 's-Gravenhage, 10 Jan. (ANP). Op grond van de beaplingen der veror dening nr. 137/40 heeft de Rijks commissaris bepalingen uitgevaar digd, waardoor de rechtspositie van zekere leerkrachten en ambtenaren van het toezicht op het onderwijs wordt gereld in afwijking van het tot dusver geldende recht De beschikkingen van den Rijles- commissaris zjjn in deel 2 van het Verordeningenblad afgekondigd en op 10 Jan. 1942 van kracht gewor den. Beschikking nr. 3/42 bepaalt, dat hoogleeraren en privaat-docenten aan universiteiten en hoogescholen, waar de cursussen gestaakt zijn men denke aan de Rijksuniversiteit te Leiden in dezelfde functie kun nen worden overgeplaatst naar an dere universiteiten en hoogescholen. Deze overplaatsing wordt voorge schreven door den secretaris-gene raal van het departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming. De reis- en verblijfkos ten worden den betrokkenen ver goed volgens de geldende rechts voorschriften; bovendien kan de secretaris-generaal speciale verblijf kosten vergoeden. De beschikking heeft ten doei een doelmatig gebruik van de universitaire leerkrachten, die voorhanden zijn en vooral een logische verdeeling over de hooge scholen in het land. Beschikking nr. 4/42 sluit aan met de bepalingen van beschikking nr. 73-41, volgens hetwelk de benoe ming van leerkrachten aan gemeen telijke of particuliere onderwijsin stellingen afhankelijk is van de toe stemming van den secretaris-gene raal van het departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming of van een door hem aangewezen instantie. Deze toestem ming kan worden geweigerd. In dat geval moet een nieuw benoemings- voorstel ter goedkeuring worden voorgelegd. In aansluiting op deze bepalingen wordt thans bepaald, dat in de ge vallen, waarin ook dit tweede voor stel niet kan worden goedgekeurd, het recht van benoeming overgaat op den secretaris-generaal. Hij kan dit recht aan andere instanties over dragen, voor zoover het scholen voor lager o'nderwijs ofvoor uitgebreid lager onderwijs betreft. Dit bestuursvoorschrift heeft ten doel de bezetting van vacatures aan gemeentelijke en particuliere scho len te waarborgen ook dan, wan neer de schoolinstantie, die daar voor in de eerste plaats in aanmer king komt, daartoe niet in staat is. Beschikking nr. 5/42 opent de mogelijkheid tot het verleenen van ontslag aan docenten, hoof den van onderwijsinstellingen, inspecteurs en hoofdinspecteurs, die hun functie uitoefenen op een wijze, welke in strijd is met een vruchtbare ontwikkeling van het Nederlandsche onderwijs. Het ontslag wordt verleend door een bij zonderen gevolmachtigde van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescher ming, die daarbij terzijde wordt gestaan door een adviseur, be noemd. door den secr.-generaal. Tegelijk wodt beslist, of, en zoo ja, in welke mate de ontslagene wacht geld ontvangt. Hiebij moeten de be palingen van beschikking nr. 124/41 over de verzorging van ontslagen ambtenaren worden toegepast. De ontslagene mag zijn beroep niet uit oefenen, zoolang de secr.-gen. niet vaststelt, dat de voorwaarden voor het ontslag zijn vervallen. Wie in strijd met deze bepaling het beroep van docent uitoefent, met ontduiking van het verleende ont slag door een ander laat uitoefenen, wie dit verboden onderwijs uitlokt, mogelijk maakt, zijn hulp toezegt of verleent of als leerling daaruit voor deel trekt, wordt krachtens artikel 6 der verordening nr. 138/41 over de bescherming van de orde gestraft met gevangenisstraf tot twee jaar of met een boete van onbeperkte hoogte of met beide straffen. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Jan. (Lang. Groenten veiling). 14900 kg Roode kool 6.30; 31000 kg Gele kool 6; 27500 kg D. witte kool 4.20; 2200 kg Peen 2.70—4.80. NOORDSCHARWOUDE, 12 Jan. '42. (Noordermarktbond). 16100 kg Roo de kool 6.30; 6200 kg Gele kool 6; 39200 kg D. witte kool 4.20; 2000 kg Peen: B 4.80, C 3.90. WARMENHUIZEN, 10 Jan. 1942. 87300 kg Roode kool 6.30; 22200 kg Geel kool 6;63900 kg D. witte kool 4.20. Frof. dr. Tj. de Boer f- - °P 75-jarigen leeftijd is te 's-Graven- liage overleden prof. dr. Tj. de Boer, oud-hoogleeraar in de geschiedenis der wijsbegeerte aan de universiteit van Amsterdam. Met blijdschap geven -wij kennis van de geboorte van onzen zoon C. HONIG. M. HONIG—SCHERINGA. Stompetoren, 10 Tanuari 1942, Noordervaart D 30. Met droefheid geven wy kennis van het overlijden van onze lieve DochteT en Zuster na voorzien te zijn van de H.H. Sacramanten der Ster venden, in den leeftijd van 23 jaar. H.PEET R. PEET- VAN DEN BRINK TRUDE ALFRED HEDWIG RUDI. Alkmaar, 10 Januari 1942. Kermemersingel 12. De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Dinsdag 13 Januari a.s. in de St. Josephkerk. De stille H.H. Missen te 8 uur en 8.30 uur, de plechtige Re quiemmis te 10.15 uur, waarna te li3/» uur begra fenis vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara alhier. Rozenkransgebed 's avonds 7 54 uur in de Kapel van 't St. Elisabeth-Ziekenhuis. Liever geen bezoek. Heden overleed, onze lieve Man, Vader en Broeder, de Heer in den ouderdom van 41 jaar. M. LAURMAN— GUTKER. INA. PETRA. G. A. LAURMAN. Schoorl, 11- Jan. 1942, Geen bloem.n. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 14 Januari a.s. n.m. 2 uur op de Algeim. Begraafplaats te Schoorl. Heden overleed, onze lieve Schoonzoon, Zwager en Oom in den ouderdom van 41 jaar. Uit aller naam, J. GUTKER M. GUTKER—SPAAN. Warmenhuizen, 11 Jan. '42. Geen bloemen. ALKMAAR. GEBOREN: Maria, d. van Pieter Huybers en A. G. E. Ligthart. Elsa S., d. van Hermanus de Raat en M. M. Langenbeck. Truusje E., d. van Gerrit de Boer en D. M. Eriks. Geertruida J. M., d. van Johannes M. van der Waart en G. J. Hagen. OVERLEDEN: Gerrit Admiraal 18 jaar. WIERINGERWAARD (Dec.) Geboren: Jan Boezerooij, z. y. Popke Boezerooij en van Jantje Kuiper. Nederlandsche Volksdienst wil: Een gezond gezin Een bloeiend volk! door Maz. (37) Schiet Jan dus 'n kogel door zijn kop en Bos door zijn lichaam. Bos heeft dan zoogenaamd rog net kunnen terugschieten voor-ie 'I bewustzijn verloor en over den kop sloeg!

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3