HET ZWARTE PAARD Dè windmolens in Noordholland ,Dr. X SPORT door Maz. feuilleton de hoeve 4886 STAATSLOTERIJ AÏ.KMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 JANUARI 1942. Pagina 3. Schflfltscn - wedstrijden in het schoon- rijden te heiloo. 7nndasmiddag vonden op de ijs- taan wedstrijden in het schoonryden niaats voor dames en paren. Er is door de dames en heeren goed gere den al was de belangstelling van de zijde der deelnemers(sters) met bij zonder groot. „„lat- A De uitslagen waren als volgt. A. dames: 1. mej. Wartenhorst, 2. mej. A. Kaandorp; 3. mevr. D. v. d. Vall Rus; B. paren: 1. combinatie Kali de Jager; 2. de Jager-Kaandorp; 3. v. d. Vall-Rus-Bart. Bij de uitreiking sprak de voorzit ter der Ijsbaan eenige woorden van waardeering tot de deelnemers en deelneemsters voor hun prestaties Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de drie leden van de jury t.w. mevr. Brandse en de hee ren^'. Kostelijk en D. Harder Op merkelijk was de overeenkomst m ■minten van beoordeeling, temeer daar de juryleden, allen leden yande ijsbaan, voor het eerst en voorbereiding, deze taak zonder hebben venicht'Zaterdagmiddag hield men op de ijsbaan een hockeywedstrijd, fdie, ondanks dat het hier een oefen- partij betrof, buitengewoon span- nend was. kampioenschap van noord holland schoonrijden. Voor dames en heeren. Vrijdag a.s. organiseert de ysver- eeniging Eendracht Maakt Macht te Anna Paulowna nationale wedstrij den in het schoonrijden voor ama teurs om het provinciaal kampioen schap van Noordholland voor dames, zoowel als voor heeren, gevolgd door een nationalen junioreswed- strijd voor heeren. om het kampioenschap van nederland schoon rijden voor heeren. De Dordrechtsche ijsclub te Dor drecht organiseert Zondag 1 Febr. nationale wedstrijden in liet schoon rijden voor amateurs om het Neder- landsche kampioenschap voor hee ren, gevolgd door een nationalen ju- nioreswedstrijd voor heeren. wedstrijden aan den omval. IÏ6t bestuur van de Eerste Alkm. IJsclub heeft besloten om a.s. Don derdagmiddag om 2 uur een wed strijd over de langebaan te organi- jseeren over een afstand van 30 km. Tevens zal er een afvalwedstrijd en inhaalwedstrijd worden gehouden. Verschillende rijders hebben zich reeds gemeld, o.a. J. Min en A. W. Krom uit Limmen, J. Schoenmaker uit Akersloot, J. Schipper," K. en G. Koopmans, Sam Schut, H. Visser, J. Steenhuis en c. v. Leijen uit Alk maar, c. Reek en J. Glas uit Heiloo, S. Westra en J. Lichthart uit V/ar menhuizen, J. Jongsma en Hart uit Koedijk. Het zal dus aan spanning niet ontbreken. Zwemmen kirsten busch soerensen niet in vorm. Ragnhild Hveger wint te Kopenhagen. De ontmoeting tusschen de beste Deensche zwemsters en wereldre- cordhoudsters Ragnhild Hveger en Kirsten Busch Soerensen welke dooi velen met spanning is tegemoet ge zien, is dezer dagen te Kopenhagen gehouden. Kirsten Busch Soerensen bleek echter niet in vorm te zijn en stelde dan ook teleur. Zij moest zelfs met de vijfde plaats genoegen nemen, jf; RgnhÜd Hveger won nu gemakke- S® ljjk de beide afstanden, waarop 88 werd gezwommen, n.l. de 100 yards Rborstcrawl in 1 min. 0.5 sec. en den $1-100 meter borstcrawl in 1 min. 6.9 sec. Zij slaagde er dus niet in het re- I cord op de 100 yards, dat Kirsten Busch op 9 Dec. j.l. in Aarhus op 59.5 sec. bracht, andermaal op haar naam te brengen. Wandelen. JAARVERGADERING N. H. W. B. Zaterdag j.l. vond in hotel Koop man te Zaandam de jaarvergadering plaats van den N.-H. Wandelbond. Hierbij kwam eerst recht uit hoe de N. H. W. B. in het afgeloopen jaar gegroeid is. Het ledental be draagt thans n.l. ruim 3500, aange sloten bij 70 vereenigingen. Dit is meer dan het dubbele van het vo rige jaar. Voor de Alkmaarsche vereeni gingen werd de vergadering bijge woond door het bestuur van de W. S. V. „Die Kieften" en de afge vaardigden van De Kaaskoppen en van de V. D. wandelver. Alkmaar. Deze vergadering werd geken merkt door de nogal hevige debat ten die naar aanleiding van de be stuursverkiezing gehouden werden. Het uiteindelijke resultaat hiervan was dat bij acclamatie weer tot voorzitter gekozen werd de heer S. Visser, terwijl in de plaats van mevr. Sleutel, tegen wie eenige ac tie was gevoerd, tot vice-voorzitter de heer Winter werd verkozen. Voor de r. k. bleef de heer A. Senden en voor de chr. de heer Van der Hooff zitting houden. De stemming over de technische commissie bleek evenzeer geken merkt door het streven van het be stuur de zittinghebbenden en bloc te doen herkiezen en het streven van confessioneele zijde vertegen woordigers van ^igen richting te doen benoemen. De meeningen liepen zoo uiteen dat de voorzitter van den Neder- landschen Wandelbond, die de ver gadering bijwoonde het noodig acht te zijn stem te verheffen en dreigde te zullen ingrijpen wanneer de de batten op deze, wijze voortgingen. Een en ander had tot gevolg dat de T. C. aanbleef. Dit zelfde was het geval met de pers- en prop.comm. Het wandelprogramma dat hierna aan de orde kwam, gaf weer velen stof tot spreken. O.m. werd besloten dat er tijdens de Pinksterdagen te A1 km aar een Bondswandeldag gehouden zal wor den, bedoeld als réunie voor de le den van den N.èH. W. B. Kolven LANGEDIJKER KOLF- VEREENIGING. De wedstrijden van de Langedjj- ker kolfvereeniging werden voortge zet in de baan van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude. De uitslagen luidden als volgt: Vriendenkring te Noordscharwou de, korpswedstrijd, eerste klasse: G. Deutekom (436) 167 pt.; G. Lange- dijk Pz. (416) n.g.; G. Hop (387) 126 pt. Totaal (1239) 283 pt 2e corps: G. Langedijk (419) 141 pt.; P. Kist (391) 113 pt.; T. Pranger (419) 136 pt. Totaal (1228) 390 pt. Tweede klasse: L Mallekote (319) 101 pt.; C. Langedijk Cz. (388) 151 pt.; Th. Maars (355) 109 pt Totaal (783) 361 pt. 2e corps: T. Kostelijk (336) n.g.; L. Dekker (381) 106 pt.; C. Pranger (367) 134 pt Totaal (1084) 240 pt. 3e klasse: Jb. Prijs (173) n.g.; St. de Rijke (311) 95 pt.; C. Jongsma (309) 142 pt. Totaal (783) 237 pt S. Timmerman (282) 95 pt. Schaken LEIDEN-AMSTERDAM. Voor de competitie eerste klasse (groep West-Noord) van den Neder- landschen Schaakbond is in 't Schut tershof te Leiden de wedstrijd ge speeld tusschen het Leidsche schaak genootschap en de Amsterdamsche schaakclub. 1. C. B. v. d. Berg-F. A. Spinhoven afg.; 2. prof. dr. W. v. d. Woude-dr. ir. J. C. Scheffer 3. W. Dem- mendal-dr. Ath. Knopper 0-1; 4. W. H. v. d. Nat-F. L. Wackers 1-0; 5. G. Bosscha-J. G. Karper %-%; 6. I Zitman-R. Kwik 0-1; 7. A. J. Rotte- veel-Th. Mul 0-1; 8. mr. A. G. de Blecourt-H. M. J. Slagt 0-1; 9. D. J. M. de Hondt-J. Blanken 1-0; 10. J Orbaan-M. J. Kuyper 1-0. Totaal (voorloopig) 4-5. De afgebroken partij is ter arbitrage opgezonden. Vrederechter. Politieke twistzoekers. Heeft de katholieke kerkelijke overheid geen voldoende gezag? „Het is bedroevend, dat men- schen die tot eenzelfde kerkge nootschap behooren elkander zoo slecht bejegenen. Verdachte handelde toch tegen hetgeen de roomsche kerk omtrent den naaste leert, door twee vrouwe lijke geloofsgenooten te belee- digen. Het is merkwaardig, dat het grootste deel der verdach ten, die voor de vrederechter terecht moeten staan, behooren tot de r.-k. kerk. Blijkbaar heeft de katholieke kerkelijke over heid, zooals onlangs ook in een vergadering van vrederechters is geconstateerd, de geloovigen niet voldoende in de hand". Aldus sprak de vrederechter mr. Vermeulen, die Vrijdagmiddag zit ting hield,, in een zaak tegen den 16- jarigen N. Appel uit Spanbroek. Deze Appel had twee vrouwelijke dorpsgenooten, led-en van de N.S.B en even-als verdachte, katholiek, be- letdigd door haar die woorden „vuile rotzooi" toe te voegen. Door den officier,- mr. de Brueys Tack, was tegen den jongeman drie weken tuchtschool gevorderd. Mr. Vermeulen veroordeelde ver dachte tot twee weken tuchtschool. Tot 50 of 14 dagen tuchtschool het maximum dat jeugdige per sonen kan worden opgelegd werd het minderjarig meisje Maria Bolten uit Heiloo veroordeeld, omdat zij een plakkaat van de N.S.B. haa trachten te verwijderen. Beleediging in de kerk. De te Castricum wonende J. Hou- tentoos zou op Zondag 13 Juli in de r.-k. kerk te Castricum zijn geloofs- en plaatsgenoot C. Twisk hebben toegevoegd: „Je hoort hier niet thuis, vuile N.S B.er". De man gaf toe iets dergelijks gezegd te hebben; alleen ontkende hij het wc-ord „vuile" ge bruik te hebben. De getuige Th. Heere, geen lid van de N.S.B., ver klaarde, dat verdachte het woord „smerige N.S.B.er" had gebruikt. C. van Gij zen, door verdachte als getuige a décharge meegebracht, had verdachte niet hooren zeggen de woord-en vuile of smerige. De officier achtte de beleediging voldoende bewezen en vond hetgeen verdachte gedaan had, zeer erg. Hoe kan iemand in een kerk, waar hij komt om zich te wijden aan het hoogste, nog zóó zijn politieke harts tochten laten gelden? De officier vorderde een gevange nisstraf van vier maanden. De vrederechter zei in zijn vonnis, dat het van een verbijsterende ver wildering getuigt, als men in de kerk onder een H. Mis zelfs zijn politieke hartstochten niet in bedwang kan n. (Vervolg en Blot van Zaterdag). Al de molens In West-Friesland hebben niettegenstaande de zorg, welke htm eigenaars daarvoor aan den dag leggen het nadeel, dat zy geen van alle gemoderniseerd zijn. De oude wiekvorm, die in Neder land zijn hoogste ontwikkeling be reikte, heeft echter het nadeel, dat de roeden bij het gaan door de lucht wegens hun hoekige vormen werve lingen veroorzaken, waardoor het licht aanloopen van den molen wordt tegengegaan en bij een zekere snelheid het ontwikkelen van groote kracht wordt belemmerd. Men heeft de ervaring opgedaan, dat dergelijke molens slechts met een wind van ca. 6 meter per sec. aanliepen en konden werken. Als men nu overweegt, dat deze windsnelheid slechts circa een derde deel van den jaartijd waait, dan begrijpt men ook waarom de windmolens al reeds voor 50 jaren werden vervangen door motoren, die den geheelen jaartijd konden wer ken. Gelukkig is hierin een zeer groote verbetering gekomen, door het toe passen van het stroomlijn-systeem op de wieken van den windmolen. Door het stroomlijnen bereikt men, dat de molen reeds kan werken met een snelheid van circa 3 meter per seconde. Het groote voordeel van deze verbetering wordt duidelijk als men weet, dat een windsnelheid van 3 meter per seconde zoowat twee derde deel van den jaartijd waait, tengevolge waarvan de gelegenheid tot werken vrijwel verdubbeld is. De eerste toepassing van het stroom- Hjn-systeem geschiedde door den molenbouwer A. Dekker uit Leiden, die reeds in 1929 zijn eerste molens hiermede uitrustte en waarmede tallooze molens in den lande zijn verbeterd. De ondervinding leert, dat een goed gestroomlijnde molen de con currentie met gemak het hoofd kan bieden. Dat zeer vele molenaars hiertoe zijn overgegaan stemt tot tevreden heid. En dit voorbeeld wordt thans in versterkte mate gevolgd nu voor eenige maanden de heer A. Schuur man te de Bildt, de voorzitter van den Alg. Ned. Molenaarsbond, zijn molen na tien jaar stilstand weer in bedrijf bracht en stroomlijnde. Deze is thans een warm voorstander van den verbeterden windmolen gezien zijn rijke ervaring op dit gebied. Onlangs, op 12 Dec., maalde hij op zijn molen de „Jesina" met èèn kop pel steenen, van half negen tot half vier, 100 zak tarwe van 50 kg. Voor waar een pracht prestatie. Vandaar, dat hij zijn vakbroeders aanraadt om niet morgen, doch nog vandaag hun molens te stroomlijnen. Tot een der molenaars, die den nieuwen tijd ook begrijpt, behoort de heer Jan de Moei te Wervershoof. Deze was spoedig overtuigd van de groote voordeelen van deze ver betering en besloot van den zomer zijn molen te doen stroomlijnen en thans volgens het stroomlijnprofiel van Bussel, dat op tallooze molens in Brabant, Limburg en Gelderland is toegepast. Voor den mulder (een echte mo lenliefhebber) en voor zijn knecht (een zoon van den bekenden mole naar Byman uit Midden-Beemster) is de molen thans niet meer te her kennen. Waar de heer de Moei voor zijn streek heeft blijk gegeven van durf en initiatief en de eerste is geweest om zijn molen op de beide roeden te doen stroomlijnen ligt het voor de hand, dat dit feit niet ongemerkt mag voorbijgaan. Vandaar, dat besloten werd dezen molen met een zekere plechtigheid in werking te brengen, Waarbij vele vakbroeders, autoriteiten en belang stellenden waren uitgenoodigd. Voor de molenaars was het een ongezochte gelegenheid om met deze verbetering, die even goed op hun windmolens kan worden toegepast, bekend te worden. houden. Een gevangenisstraf wilde de rechter nog niet opleggen. Hij achtte een zware geldboete echter wel op haar plaats en veroordeelde daarom den verdachte tot f 300 of 60 dagen. Mishandeling door N.S.B.er Ook leden van de N.S.B. moesten terecht staan, o.a. H. Groenwoudt uit Hoogkarspel, die op 31 Augustus j.l, te Hoorn mej. G. Groen had mis handeld door haar in het gezicht te slaan. De mishandeling scheen het gevolg te zijn van een ruzietje over het doen en laten der wederzijdsche kinderen en over anti-Engelsche strooipapiert j es. De officier zei in zijn requisitoir, dat juist een N.S.B.er blijk moet geven van zelfbeheersching. Spr. vorderde tegen verdachte een geld boete van 25 of 10 dagen hechtenis. De rechter veroordeelde hem tot 30 of 15 dagen. Politiek relletje te Alkmaar. De N.S.B.-eolporteurs te Alkmaar werden,' volgens him verklaring, in den laatsten zomer herhaaldelijk las tig gevallen door den Alkmaarder B. Mulders. Op een keer zou deze op de Bergerbrug te Alkmaar voorbij een colporteur fietsend, dezen een peukje sigaret hebben toegeworpen en het woord „bah" hebben toege voegd. De colporteur J. Schilham en diens 'kameraad P. Plas gingen den man achterna en haalden hem in op de Heul, waar ze -hem probeerden vast te houden, tot er politiehulp zou komen. Er ontstond toen een vechtpartij, waarbij M. een ralien klap kreeg. M. moest wegens beleediging zich verantwoorden. Hij ontkende stellig ooit iets tegen een N.S.B.-lid te heb ben gedaan, maar de twee anderen waren zeer positief in hun verkla ringen. De officier vorderde tegen M. 3 weken gevangenisstraf. De rechter veroordeglde M. tot 7 dagen gevan genisstraf. Vervolgens moest de W.A.-man Plas terecht staan, omdat hij Mul ders een harden klap zou hebben gegeven, waardoor M. aan het hoofd tamelijk werd verwond. P. gaf den klap volkonien toe, maar zei, dat M. zeer aggressief was opgetreden en met slaan was begon nen. Een juffrouw, die zei alles te heb ben gezien, verklaarde, dat P. met slaan was begonnen, maar getuige Schilham had M, het eerst zien slaan. De officier geloofde M. niet en de juffrouw kon best den eersten klap van M. niet hebben waargenomen. Omdat het bewijs niet geleverd was, vorderde-spr. vrijspraak. Nadat de verdediger, mr. 'Meijer, ook vrijspraak had gevraagd, gaf de vrederechter te kennen, dat ook hy getuige M. niet betrouwbaar achtte Ook hij vond het bewijs, ondanks de neutrale verklaring van dè vrouwe lijke getuige, niet geleverd. Ver dachte werd vrijgesproken. M' (W) Dc eigenaar ti er al. MomVopDal ben Ik. Ik heb vanmorgen deze kamer genomen. Heusch. bij Dr. X, ben |e veilig 1 En nu opschieten eZe kunnen teder ©ogenblik hier sIjo> Den volgenden morgen En nu gaan w« 'l geld brengen, bl) de menscben voor wie bet bedoeld was... Kom op er meel En dat U |uUt bet gedeelt» dat ft crbB vt bebbett. Kom opvlug I Maar flc heb fe gisteren at de helft gegeven. De rest voor mi). door N. K 27 „Wie is Maarten de Roever?" had hij gevraagd. „Hij was vroeger de voorman van mijn oom. Herinner je je niet? Je overreed zijn ellendigen hond, den eersten keer dat je hier kwam". „Om het eerlijk te zeggen", ant woordde Louis. „Ik had die zaak to- v®fgeten. Hij zag er nog al lum melachtig uit!" er8ste i®. dat oom hem als «mand van de familie behandelt. «U scheen te vergeten, dat Maarten maar een boerenarbeider is". ad daar eenigen tijd over had de beteekeala van £,wo°rden begrepen. klcnvis nu?" vroe§ hij eens- p "Kuh je niet te weten komen wat hy doet en waar hij woont?" Nora had zich eenigszins onprettig gevoeld, Zy had Janna gevraagd, of ze wist waar Maarten verbleef en juffrouw Janna, die daar geen idee van had, was het aan vele dorpsken- nisseri gaan vragen, rnaar men had haar r.iet kunnen inlichten. Nora wist geen raad. Als ze het rechtuit aan Eva had gevraagd, zou deze haar direct het adres van Maarten hebben verschaft, want zij noen Maarten maakten daar een geheim van. Maar menschen als Nora Brakman gaan zelden recht op hun do cl af. Toen de trein het Centraal Station binnenreed, hoopte Nora meer dan ooit, dat ze kon uitvinden waar Maarten zich ophield. Eva bevond zich in het achterste deel van den trein en Nora in het midden. Toen Eva het perron afstapte, dacht Nora: „Ik vermoed, dat ze rechtstreeks naar Maarten gaat, maar ik ga mijn dag niet bederven door haar te vol gen. Bovendien zou ze me zeker op merken, Die sluwe menschen zyn altijd achterdochtig!" Nadat ze de helft van naar kaart je afgegeven had, kreeg Nora een meisje in het oog( dat ze kende. Zy' heette Thea Harvmg en zij en Nora waren eens in dezelfde betrekking geweest. Thea zag er onverzorgd uit en Nora herinnerde zich, dat zy om een onbekende reden van het kan toor was weggejaagd. Zij trachtte haar te negeeren, maar Thea snelde haar achterna. „O, Nora! Luister een oogenblikje naar me, ik zit zoo vreeselijk krap, ik zoek werk!" Nora zag een kans, die zij aan stonds aangreep. „Daar gaat 'n meisje door de con trole. Zij draagt 'n bruinen mantel", zei ze opgewonden. „Zie je haar? Ik wil zelf niet naar haar kijken". „Ja, ik zie haar! Ze ziet er heel leuk uit en draagt een koperkleu rige roos op haar hoed, ongeveer van dezelfde kleur als haar haar". Nora opende haar taschje en stop te het andere meisje een tien-gulden biljet in de hand. „Ik wil weten waar ze heengaat. Ze zal een vriend ontmoeten eh jé moet nagaan waar hy werkt en woont. Schrijf naar my aan „Het Zwarte Paard" in Langeveld. Ver geet het adres niet! Als je me ver tellen kunt, wat ik wil weten, zal ik je nog tien gulden sturen en misschien kan ik een baan voor je vinden. Maak voort. Zij heet Eva Schepers en zij wandelt juist het station uit. Je moet dezelfde tram nemen". Eva deed eerst al haar boodschap pen en ging toen naar de garage. Maarten was dien morgen vroeg naar het werk gegaan om des te eer der weg te kunnen en zyn beste blauwe pak kwam zeer van pas, want hij was uit het kantoor naar de showroom overgeplaatst. Eva moest wachten tot hij de eigen schappen van een auto aan een klant had uitgelegd, die den wagen tenslotte kocht. Maarten bracht de order naar het kantoor van meneer Mensink. Daarna snelde hij op Eva toe, greep haar beide handen en kon bijna niet meer ademhalen, toen Eva hem zoo gewoon kuste, alsof zy feeds jarenlang verloofd weren, zy verlieten de garage met den arm van Eva door den zynen en begaven rich in 'n café. (Wordt vervolgd). POLITIERECHTER. Zitting van 26 Januari. Een gezellig partijtje voetbal. De voetbalwedstrijd die op 23 Nov. te Berkhout werd gespeeld schijnt niet te hebben uitgemunt doorbroe- derlykheid en fair play. Er was ten minste nogal wat verschil van mee ning op het veld en de scheidsrech ter J. L. zag zich genoodzaakt een speler van het E. D. O.-elftal uit het veld te sturen. De gemoederen waren daardoor niet gekalmeerd en toen de wedstrijd afgeloopen was, bereikten ze het kookpunt. De uit 't veld gestuurde speler, de 24-jarige bakkersknecht A. v. W. uit Berk hout, nu opgehitst door anderen, ging naar den scheidsrechter en voegde deze toe: „Wat ben jij voor een kerel? Jij bent een flapdrol". Hij gaf den scheidsrechter een ge- duchten klap tegen het hoofd, zóó hard, dat hij zijn eigen duim ver stuikte. De scheidsrechter kreeg niet alleen een blauw oog, maar ook een lichte hersenschudding. Hij moest in bed blijven en kon vier weken lang zijn werk niet doen. De hardhandige speler moest zich voor zijn daad Maandag verantwoor den bij den politierechter. Deze bracht hem onder het oog, dat een voetballer zich onder alle omstan digheden heeft te onderwerpen aan de beslissingen van den scheids rechter. Protesteeren kan hy na den wedstrijd op de voorgeschreven zijde. De officier vorderde een boete van 30 of 15 dagen, plus toewyzing van een door den scheidsrechter in gediende civiele vordering, groot 34.50. De rechter veroordeelde den voet baller conform dezen eisch. Huisvredebreuk. Een Alkmaarsche koopman ver voegde zich op 31 Oct. bij M. H. te Alkmaar om steun. Omdat hij een betrekking had gehad en die uit eigen beweging had geëindigd, kon hy geen steun krygen en evenmin aanspraak maken op plaatsing in de werkverschaffing. De man wond zich er over op dat hy niet geholpen werd. Een ambtenaar vorderde toen, dat hij het gebouw van M. H. zou verlaten, aan welke vordering de man niet voldeed. Dat bracht hem wegens huisvredebreuk voor den politierechter, q De officier vond het optreden van verdachte ergerlyk en vorderde een boete van f 50 of 20 dagen. De rechter veroordeelde den man tot 20 of 10 dagen. Valsche beschuldiging. Een inwoner uit Zwiag werd op *11 Nov. qoox dea gemeenteveld wachter Faber als arrestant naar Hoorn overgebracht omdat hy zich schuldig had gemaakt aan een VIJFDE BXA88» VIJFDS MMS Trekking van 26 Januari. prijzen van ƒ70. 1190 1269 1293 1446 1823 1708 1640 1893 932 2067 2082 2135 2155 21S0 2212 2312 2412 2470 2628 2656 2759 2991 3304 3363 3368 3426 3478 3549 3604 3607 3677 3797 3864 3937 4228 4362 4600 4875 4947 5146 5317 5324 5372 5407 5539 5575 5661 5709 5746 5815 5867 5977 6143 6244 6270 6394 6495 6581 6694 6730 6855 6990 7174 7224 7593 7640 7663 7708 7772 7782 7859 7916 9047 8073 8175 8334 8409 8610 8866 9195 9226 9341 9397 9433 9508 9526 9535 9696 9727 9728 9729 9766 9782 9806 9843 9877 9887 9943 9965 10038 10046 10078 101Ó4 10128 10220 10244 10339 10478 10646 10675 10676 10695 10746 10879 10936 10947 11008 11103 11157 11178 11230 11451 11827 11940 11981 12036 12106 12179 12365 12387 12591 12966 13011 13285 13340 13341 13444 13552 13708 13819 14306 14383 14385 14399 14457 14541 14573 14574 14979 15128 15382 15434 15466 15566 15655 1570® 15728 15937 16175 16485 16547 16552 16718 16743 16760 16804 16938 16971 17184 17265 17306 17311 17402 17403 17490 17639 17640 17727 17746 17760 17850 17944 17950 17957 17961 18057 18169 18170 18218 18263 18420 18431 18498 18762 18809 18815 19173 19254 19420 19432 19471 19577 19792 19852 19902 19965 19992 20056 20328 20332 20365 2037T 20396 20445 20523 20681 20717 20930 20996 21097 21229 21239 21245 21505 21518 21549 21704 21730 NIETEN. 1003 1051 1058 1059 1100 1M9 tm 1182 1219 1231 1308 1328 1343 144? 1453 1458 1511 1548 1581 1614 1682 1685 1705 1772 1825 1869 1876 1923 1984 2011 2029 2053 2068 2070 2074 2087 2166 2174 2268 2289 2295 2328 2350 2473 2474 2528 2580 2595 2685 2782 2791 2820 2827 2828 2830 2831 2952 2954 2969 3015 3033 3035 3079 3101 3131 3140 3186 3199 3222 3248 3269 3286 3333 3349 3359 3377 3464 3469 3514 3531 3542 3551 3572 3580 3627 3637 3660 3723 3800 3929 3940 3959 3964 3973 3978 4029 4036 4039 4055 4058 4062 «093 4137 4149 4220 4279 4288 4319 434® 4379 4402 4490 4493 4501 4504 4556 4577 4622 4629 4692 4704 4747 476» 4814 4902 4979 4980 4987 4989 5018 5031 5033 5104 5112 5156 5189 5280 5303 5316 5349 5356 5409 5426 5480 5494 5522 5526 5604 5609 5641 5660 5667 5679 5704 5724 5817 5818 5821 5853 5882 5932 5954 5964 6059 606S 6124 6131 6145 6171 6209 6215 6236 6261 6285 6298 6359 6368 6413 6425 6429 6463 6499 6574 6578 6584 6692 6710 6740 6888 6913 6915 6953 6972 69.76 6977 7008 7036 7118 7143 7188 7208 7249 7252 7308 7377 7379 7512 7518 7548 7561 7611 7724 7856 7882 793? 7963 7967 7982 8038 8047 8063 8070 8091 8133 8187 8201 8239 8265 8279 8309 8325 8328 8415 8433 8439 8469 8488 8556 8599 8619 8623 8645 8648 8683 8693 8740 8757 8795 8826 8835 8845 8862 8863 8913 8948 9097 9174 9218 9233 9269 9276 9291 9301 9312 9314 9327 9330 9368 9389 9406 9424 9442 9463 9654 ,9676 9700 9726 9756 9776 9859 9874 10051 10125 10130 10152 10200 10214 10235 10281 10307 10334 10353 10372 10425 10454 10505 10543 10555 10578 10586 10618 10630 10640 10653 10671 10678 10702 10781 10788 10814 10851 10924 10984 10993 11027 11035 11041 11052 11064 11090 11146 11167 11199 11224 11233 11299 11309 11317 11338 11340 11354 11359 11388 11423 11440 11611 11637 11644 11653 11661 11666 11712 11728 11802 11827 11830 11841 11865 11867 11881 11898 11901 11925 11994 11996 11999 12000 12018 12030 12059 12087 12156 12178 12179 12190 12194 12197 12204 12209 12240 12254 12272 12305 12322 12429 12480 12493 12502 12515 12557 12565 12608 12656 12677 12688 12717 12791 12794 12819 12824 12829 12941 12946 12997 13013 13015 13025 13038 13123 13142 1S146 13228 13245 13287 13304 13332 13338 13376 13412 13526 13542 13550 13585 13622 13623 13629 13634 13647 13654 13709 13710 13725 13726 13767 13805 13857 13861 13882 13885 13920 13944 13966 13982 13997 14001 14066 14067 14152 14190 14192 14305 14321 14341 14357 14372 14374 14451 14460 14509.-14522 14549 14571 14574 14582 14664 14723 14732 14739 14780 14783 14841 14853 14856 14887 14896 14901 14906 14940 14943 14994 15000 15024 15070 15140 15147 15177 15217 15230 15234 15270 15298 15328 15334 15359 15373 15388 15444 15456 15469 15499 15510 15536 15557 15649 15651 15654 15670 15686 15687 15716 15730 15759 15778 15784 15804 1585S 15875 15950 15962 15995 16062 16145 16153 16161 16183 16225 16245 16257 16306 16398 16414 16420 16450 16491 16575 16607 16665 16685 16724 16753 16758 •16841 16943 16947 16972 16992 17009 17043 17049 17067 17166 17186 17262 17316 17332 17344 17372 17506 17534 17568 17643 17675 17686 17704 17716 17721 17723 17735 17733 17852 17875 17915 17982 17988 18031 1B092 18150 18172 18184 18206 18276 18290 18305 13471 18473 18527 18559 18580 18594 18632 18644 18648 18675 18725 18737 18756 18706 18792 18841 18957 18987 1900? 19050 19074 19106 19109 19129 19157 19213 19250 19251 19326 19350 19381 19390 19456 19526 19552 19574 19579 19630 19643 19680 19682 19732 19736 19757 19760 197C7 19833 19841 19859 19863 19884 19906 19913 19925 19933 19936 19986 19997 20022 20041 20044 20047 20197 20265 20316 20318 20426 20435 20603 20688 20709 20721 20794 20803 20814 20816 20841 20846 20894 20955 20971 20985 21014 21044 21061 21087 21090 21095 21151 21172 21207 21252 21254 21257 21300 21304 21306 21308 21368 21379 21457 21518 21552 21569 21581 21616 21637 21692 21756 21771 21826 21874 21909 21914 21920 21927 clandestiene schapenslachting. By die gelegenheid nam de arrestant den veldwachter te beschuldigen van diefstal van een groot bedrag geld. Dat geld was n.l. door den veldwachter bij de arrestatie en de fouilleering in beslag genomen. De politierechter veroordeelde den loslippigen Zwagenaar tot 50 of 20 dagen, nadat de officier 60 of 20 dagen had gevorderd. Diefstal. Een inwoner van Wognum had erg veel zin in een zak met tarwe, dien hy by zyn plaatsgenoot, den landbouwer R, had zien staan. Ver schillende malen reeds had hij po gingen aangewend deze tarwe te koopen en toen dat niet lukte, drong hij om half vyf in den morgen op den eersten Dec. het huis van R. binnen en stal den zak tarwe. De officier vorderde heden 2 maanden gevangenisstraf en de rechter ver oordeelde' den Wognummer tot I maand gevangenisstraf. Een Óterleeker landarbeider had te Avenhorn ten nadeele van A. v. S. 50 pond haver gestolen en een klei ne hoeveelheid aardappelen. Het was een arme man -en de officier vorderde, waarschynlijk met het oog daarop, 40 boete of 10 dagen, waarna de rechter den verdachte tot 20 of 10 dagen veroordeelde. Nederlandsche Volksdienst wil; Een gezond gezin Een bloeiend volk!

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3