DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. d, Laarschot WEG." Alkmaar Sussesvolle Duitsche aanvallen aan het O.-front. \RI a.s. De oorlog in Ned.-Indië. De oorlog in Oost-Azië De strijd in het Oosten. Commissie-Posthuma gaat over naar den Landstand. De Britsche troepen steeds verder teruggedrongen. Rauw rundvet op bon 09 der boterkaart. - it van de Commissi# ersonenvervoer, z»i Zondag 1 Februari, slechts volgens een itregeling gereden e diensttijden ls volgt: rwerf—Winktl— maar. 11.30 16.00 9.40 13.00 erwaard—Kol- Schagen. 12.10 16.40 d: 13.20 17.15 i—Oudkarspel— Ikmaar. 8.25 14.15 10.00 15.25 pel—Alkmaar. el: 12.20 17.15 13.10 18.05 dik—Hoogwoud aard—Alkmaar k: 9.30 12.30 11.05 16.05 a) —Winkel—Ob. —Alkmaar. Winkel v.v. rijdt 10.35 13.10 15.55 11.55 14.35 17.15 lige dienstregeling >ren, chauffeur» en N.V. H.A.B.O. De Directie. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 27. Deze courant wórdt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, M postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. ivxaanaag t reouari ivti. Duitschtand strijdt voor Europa l ADVERTEERT VERGETEN Duitsch legerbericht Het Duitsche legerberichti van 31 Januari luidt als volgt: Op verscheidene plaatsen aan het O. front hebben Duitsche, Italiaansche, Roemeensche en Slowaaksche troepen bij het af weren van plaatselijke vijande lijke aanvallen, alsmede bij eigen aanvals- en stoottroepacties den vijand opnieuw zware verliezen toegebracht. Daarbij werden 19 vijandelijke pantserwagens ver nield en talrijke vijandelijke stel lingen verwoest. In het gebied ten N. O. van Koersk heeft een tegenaanval van Duitsche inanterie- en pantser- troepen onder bevel van gene- raal-majoor Breith na gevechten van verscheidene dagen tot een volledig succes geleid. Een uit verscheidene divisies en pantser formaties bestaande vijandelijke strijdmacht, die de Duitsche linies was binnen gedrongen, werd met zware verliezen voor den vijand verslagen en naar het O. terugge drongen. In het zeegebied rond Engeland hebben vliegtuigen in hef bestek van de gewapende verkenning een militaire inrichting aan de O. kust van het eiland aangeval len en spoorwegdoelen in Noord- Ierland met de boordwiapens be schoten. - In N.-Afrika verkeriningsactie. In het N. van Cyrenajca hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen, duikbommenwerpers en jacht vliegtuigen automobielenconcen- traties der Britten uiteenge dreven. De aanvallen der Duitsche luchtmacht op vliegtuig- en vlootsteunpunten van het eiland Malta werden overdag èn des nachts met succes voortgezet. De staatswerf te La Valetta werd met brisant- en brandbommen bestookt. Het Duitsche legerbericht van 1 Februari luidt als volgt: Hoofdkwartier van den Füh- reri, 1 Febr. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: In het O. duren de wisselval lige gevechten voort. Ondanks hevige sneeuwstormen uitge voerde eigen aanvallen leverden bij ongewoon groote verliezen vor den vijiand plaatselijke suc cessen op. Talrijke vijandelijke tanks en kanonnen werden buit gemaakt. In de wateren om Migeland heeft het luehtwapen bij aanvallen overdag en des nachts ,op afzon derlijk .varende schepen en con- vooien 5 groote vrachtschepen met bommen beschadigd. De vernietiging van twee schepen kan worden aangenomen. Andere gevechtsvliegtuigen hebben over dag in scheervlucht ravitaillee- ringsbedrijven van een haven aan de O. kust van Schotland in brand doen vliegen en hebben vannacht militaire installaties in het Z. en Z.O. van het eiland met bommen bestookt. In N.-Afrika verdere succes volle gevechtshandelingen. Met voltreffers van bommen op het vliegveld Luka op Malta werd 'n groot aantal vijandelijke vlieg tuigen op den grond vernield. Bij aanvalspogingen van Brit- sche bommenwerpers aan de kust van de bezette W. gebieden heeft de vijand 2 vliegtuigen verloren. In den tijd van 21 tot 30 Januari verloor het Britsche luehtwapen 38 vliegtuigen, waarvan 15 boven de Middellandsche zee en in Noord-Afrika, In denzelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot - Britannië 18 eigen vliegtuigen verloren. komische van Avro's srry, Neêr- oondichter; ide revue- i-virtuozen rtuoos. liseerden en aniseerden, ntal werk- cent. lalestr. 11; Wuurman, J. v. Scorel- al. Luchtaanvallen op schepen in Hapen van Padang. Het keizerlijke hoofdkwartier maakt bekend, dat 6 vijandelijke transportschepen, waaronder 2 vaar tuigen van 4.000 ton, tot zinken ge bracht en 5 andere in brand ge raakten of zwaar beschadigd zijn, toen Japansche vliegtuigen op 27 en 28 Jan. aanvallen ondernamen op vijandelijke schepen in de haven van Padang aan de W.-kust van Suma tra. Een schip van 10.000 ton en 3 schepen van 6.000 ton geraakten in brand, een schip van 2.000 ton werd zwaar beschadigd, 2 schepen van 4.000 ton en vier andere van een kleiner type werden tot zinken ge bracht. Bovendien deelt het keizer lijke hoofdkwartier mede, dat tij dens een luchtaanval op Singapore van 27 Jan. Japansche marinebom- menwerRers vijf vijandelijke vlieg- i tuigen op den beganen grond ver nietigd, een vijandelijk schip zwaar beschadigd en vernielingen hebben aangericht op het vliegveld. De bij den grooten Japanschen luchtaanval op Padang aan de W.- kust van Sumatra tot zinken ge brachte of zwaar beschadigde elf schepen moesten, naar „Tokio Asahi Sjimboen" meldt, rubber en andere belangrijke grondstoffen naar de Ver. Staten overbrengen. Het re- yg: sultaat van den aanval bewijst, dat Japans tegenstander niet meer kan ■rekenen op de levering van voor d.en oorlog belangrijke grondstoffen uit de gebieden der Zuidzee, sinds Japans vloot en luchtmacht alle ■^.scheepsverbindingen in deze wate ren kan verbreken. Sambas op Ned. Borneo bezet. Toiko 31 Jan. (Domei). Het kei zerlijke hoofdkwartier maakt be- 'Kend, dat Japansche troepen in nauwe samenwerking met de vloot na de succesvollen landing te Pa- mangkat aan de W.-kust van Ned. Borneo op 27 Jan., denzelfden dag ifyolleciig' Sambas bezet hebben op 40 km. ten N.O. van Pamangkat. Een andere Japansche colonne trok van uit Kuching in Serawak Z. waarts op en veroverde denzelfden dag het vliegveld Ledo, op 22 km. ten Z. W f; van Sanggau, in het W. deel vari Nederlandsch Borneo. der's zorg gezin een voeding te Vooral de bben dit et instand- i krachten. Nieuwe Japansche landing op Britsch-Borneo. Sjangha, 31 Jan. (DNB). Naar I uit Batavia gemeld wordt, zijn Vrij dagavond te Ambong aan de N. W.- kust van Britsch-Bómeo Japansche I,troepen aan land gegaan. De lading werd door een vrij groot aantal oor logsschepen voorbereid, die in nau- 1 we samenwerking met de lucht macht een hevig bombardement op de kust richtten. Japansche landing op Ambon. Sjanghai, 1 Febr. (DNB). Volgens een hier ontvangen bericht zijn Ja pansche teoepen reeds Vrijdag op Ambon geland. Japansche oorlogs schepen hebben bij de uitvoering der operatie met het luehtwapen sa mengewerkt, dat de kust in de na bijheid van de hoofdstad van het eiland zwaar bombardeerde. Japanners bezetten Pbntianak. Tokio, 1 Febr. (DNB). Het Kei zerlijke hoofdkwartier deelt mede, dat troepen van het Japansche leger Pontianak, de hoofdstad van Neder- landsch-Borne, hebben bezet. Japansche aanval op transport voor Singapore. Tokio, 1 Febr. (DNB). Tusschen Sumatra en het eiland Banka heeft het luehtwapen der Japansche ma rine, naar Domei meldt, een door Britsche oorlogsschepen en jagers beschermd, groot convooi ontdekt, dat in de richting van Singapore voer. Een transportschip van 5000 ton werd door de marinevliegtuigen tot zinken gebracht, twee andere werden beschadigd. Op een tweede convooi, bij de Lingga-eilanen, ten Z. van Singapore, is eveneens een succesvolle luchtaanval ondernomen. Tokio, 1 Febr. (DNB). Naar Do mei meldt, hebben de Britsche strijdrachten de brug 'in den dijk tusschen Singapore en Malakka op twee punten Vernield en daarmede tevens de waterleiding, die de be woners van Singapore voorziet. De strijd op Malakka Nu Singapore steeds meer recht streeks bedreigd wordt, versterken de Britten vooral hun activiteit in de lucht, waarbij zij naar het schijnt alle beschikbare reserves aan vlieg tuigen in den strijd 'hebben gewor pen. De Japansche troepen in den een tralen sector bevinden zich reeds binnen het bereik van het zware geschut van Singapore.. De "Britsche strijdkrachten in het gebied van Jthore bestaan thans nog vrijwel uitsluitend uit Australiërs en Engel sehen. Aan de W.kust hebben de Ja panners geslaagde nachtelijke aan vallen ondernomen op Australische eenheden, die meer dan 300 dooden en groote hoeveelheden oorlogsmate riaal verloren. Oo'k ten Z. van Koelai, dus onge veer 24 km van Singapore, staan de Japanners tegenover een tegenstan der, wiens eerste linie uit Austra liërs bestaat. De Engelschen liggen in de tweede linie. Singapore nelf is de laatste 24 uur voortdurend het doel van Japansche bombardementen geweest. Waterreservoir van Singapore bezet. Naar Domei van het Japansche leger op Malakka meldt, hebben Ja pansche troepen het waterreservoir van Singapore bezet, dat op 20 'km ten N.O. van Pontian Rechil is ge legen. De Japansche troepen ont moetten geen tegenstand. De vijand is gevlucht. Naar Reuter officieel uit Stock holm meldt, zijn de Britsche troepen uit Z. Johore op het eiland Singa pore teruggetrokken. De commandant van de vesting .Singapore, generaal Percival, heeft IN DEN DIERENTUIN TE DEN HAAG werd de machtsovername vóór negen jaar in Duitschland door Adolf Hitler herdacht met een massale bijeenkomst,1 waarbij men de rede van den Führer beluisterde. Vele autoriteiten waren aanwezig, waaronder Rijkscommissaris Dr. Seyss Inquart. Overzicht van de zaal tijdens de inleidende rede van Commissaris-Generaal Schmidt. (Stapf-Mol) OP EEN VLIEGVELD IN HET OOSTEN. Van leege bommenkisten worden aan den rand van het besneeuwde vliegveld in korten tijd onderkomens gebouwd. (Weltbild-Polygoon-P.K. Rauchwetter) een oproep tot de bevolking gericht, waarin hij onder meer zeide: „Het was onze taak de Japansche strijd krachten op het vasteland vast te houden, tot wij. versterkingen kri- gen. De slag op het vasteland is thaüs geëindigd, die om Singapore begint. Thans moeien wij volhouden tot er hulp komt. Ik roep lederen man en iedere vrouw op zich beschikbaar te stellen voor de verdediging der stad". Hgt Keizerlijke Japansche hoofd kwartier meldde, dat de oever van de zee-engte van Johore tegenover het eiland van Singapore is bereikt. De Japansche troepen hebben van af de Thailandsche grens binnen 55 dagen een afstand van 1600 km. af gelegd. In den loop van de uitge breide operaties hebben de Japan sche strijdkrachten in totaal 250 tanks en verkenningspantserwagens buitgemaakt, 330 kanonnen, 3600 vrachtauto's, 550 machinegeweren en reusachtige hoeveelheden oor logsmateriaal en proviand. 8000 vij andelijke soldaten raakten in ge vangenschap. Nu de stad Johore Bahroe tegen over het eiland Singapore is bereikt, zijn de aanvallers nog slechts door een smallen waterweg van het eiland gescheiden. Terwijl de Japan ners snelle troepen op den steenen dam naar het eiland oprukken, wer den door de vliegers en gemotori seerde artillerie belangrijke mili taire doelen, zooals vliegvelden, ka zernes, olietanks en belangrijke ver keerswegen onder vuur genomen. De vijandelijke tegenstand in de lucht is gering. Aan de O.- en W.-kust ten Z. van de lijn -Pontain-Koelai-Kotatinggi zijn sterke vijandelijke eenheden in gesloten. De Japanners Jrebben uit de achter het front gelegen sectoren versterkingen gehaald, die de laat ste dagen bij Endau zijn geland. Daarbij bevindt -zich bijzonder zwa re artillerie. Het luehtwapen doet in versterkte mate aanvallen op de wateren ten Z. van Singapore. Gister heeft, naar Domei meldt, de Japansche luchtmacht een, zware aanval gedaan op Singapore,"waar bij het groote Britsche drijvende dok van 50.000 ton tot zinken werd gebracht. Verkenningsvliegtuigen van de marine,' die later waren op gestegen, bevestigden het tot zin ken brengén van dit dok. Zooals be kend werd dit dok bij het uitbre ken van het Japansch-Chineesch conflict van Engeland naar Singa pore gebracht. De strijd in Birma. Berichten va nhet front in Birma melden, dat de Japansche troepen Vrijdag de rivier de Attaran bereikt Hebben en thans langs deze rivier in N.W. richting oprukken, naar Moel- mein. Vandaar zouden zij reeds in de on middellijke omgeving dezer stad zijn aangekomen. Het Britsche opperbevel heeft medegedeeld, dat de Britsche troe pen zich uit Moelmein hebben terug getrokken over de Salween. Gemeld wordt, dat de Japansche troepen in Burma dicht voor Moull- mein staan, waarvan de val ieder uur verwacht kan worden. Volgens de laatste berichten zijn Japansche voorhoeden reeds Moul- mein binnengedrongen. Berlijn, 31 Jan. (D.N.B.) Ten O. van Charkof hebben sterke afdeelin- gen .bolsjewistische ruiterij op 29 en 30 Januari getracht in onophoude lijke aanvallen door de Duitsche stellingen te breken. De Duitsche troepen sloegen alle aanvallen van den numeriek sterkeren vijand af. Alleen al op den 28slen en in den daaropvolgenden nacht verloren de bolsjewisten bij een plaats, die zij aanvielen, 700 dooden. In een nabu- rigen sector leden de bolsjewisten eveneens zware verliezen. Zij ver loren 300 man aan dooden en 300 aan gevangenen, terwijl veel mate riaal in Duitsche handen viel. Berlijn, 1 Febr. (D.N.B.) Ten N.W. van Orel is het in den nacht van 28 op 29 Januari gekomen tot zware plaatselijke gevechten tusschen Duit sche infanteristen en sterkere bolsje wistische strijdkrachten, die door een verrassenden nachtelijken aam- val uit verscheidene plaatsen konden worden verdreven. Alle pogingen der bolsjewisten om met massale' aanvallen de grootste dezer plaatsen te heroveren, strandden op dén vast beraden afweer der Duitsche troe pen. In een anderen sector in het midden van het front brachten de Duitsche troepen 16 plaatsen in hun bezit. In het centrale deel van het O. front zijn de laatste dagen her haaldelijk concentraties van bolsje wistische-formaties door geconcen treerd vuur der Duitsche artillerie bestreden. Berlijn, 1 Febr. (D.N.B.) In den centralen sector van het O. front duurden de plaatselijke begrensde afweergevechten ook op den 30sten Januari voort. Herhaalde, vrij ster ke nachtelijke aanvallen van den vijand op de voorste deelen van twee Duitsche divisies werden afgeslagen, waarbij de vijand zware verliezen leed. Door een eigen nachtelijken aanval tijdens een ijzigkouden wind werd de vijand tot den aftocht ge dwongen.» Voorts hebben troepen van een Duitsche pantserdivisie op 30 Januari herhaalde bolsjewistische aanvallen 'vanuit een plaatsje afgeslagen. Hier op gingen de troepen van deze divisie tot den tegenaanval over. Zij wis- en na een zware worsteling dit plaatsje te bezetten. De vijand trok zich vervolgens na zware verliezen terug. De Bismarck-archipel. Naar door het Japansche hoofd kwartier is medegedeeld, rukken de Japansche strijdkrachten op de Bismarck-archipel na de bezetting van het vliegveld van Woenakodor thans langs de O.-kust in Z.-richting op. Tot en met 2-Jan. hebben de Ja panners ongeveer 200 man gevangen genomen en vier vliegtuigen, 16 stukken geschut, drie pantserwa gens en ander oorlogsmateriaal buitgemaakt.. De Japansche luchtmacht in actie. Radio Rangoon maakt melding van nieuwe Japansche luchtaanvallen op militaire inrichtingen in het N. van Rangoon. Men gelooft aldaar, dat de hevige gevechten ten W. van Moel mein het begin beteekenen van een Japansche invasie in centraal Birma. 's-Gravenhage, 31 Jan. Ih Maaxt 1941 heeft de Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden de vier groote landbouw-economi- sche organisaties samengevat onder voorzitterschap van oud-minister Posthuma, teneinde door een gecon centreerde propaganda alle boeren in Nederland op te roepen deel te nemen aan de productieslag. Na het tot stand komen van den Nederlandschen Landstand, waarin alle vroegere beroeps- en stands-or ganisaties op landbouwgebied zijn opgegaan, iwas een reorganisatie van het werk van de commissie Posthu ma noodzakelijk. De Rijkscommissaris heeft dit tot stand gebracht door een persoonlijk schrijven aan den heer Posthuma, waarin hij verklaart, dat het werk van de op 19 Maart 1941 gestichte commissie Posthuma zoodanig zal worden voortgezet, dat deze commis sie en haar onderafdeelingen zullen worden opgenomen in den Neder landschen Landstand. Den heer Posthuma wordt derhalve opgedra gen de loopende zaken van zijn com missie met haar onderafdeelingen voor 1 April af te wikkelen en over te dragen aan den Landstand, hier bij rekening houdend met den voort- gaanden opbouw van dezen Land stand en steeds de desbetreffende afdeelingen van den Landstand alle materiaal te verstrekken, dat noodig is voor het voortzetten van het werk. De Rijkscommissaris dankte in middels den heer Posthuma en hij rekent hem als bijzondere verdien ste toe, dat het onder zijn leiding gelukt is, de vier groote landbouw organisaties in het geheele land sa men te brengen tot gemeenschappe lijk werk en te brengen tot een en kele vertegenwoordiging van het landvolk, zooals men dit thans vindt in den Nederlandschen Landstand. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 2 Febr. Heden avond van 19.4520.00 uru spreekt Max Blokzijl over Hilversum II in zijn politiek weekpraatje oVer het onderwerp: Een woord over de W A." Italiaansch legerbericht. Het Italiaansche legerbericht van 31 Januari luidt als volgt: In 'Cyrenaica voortdurend recht- streeksch contact met den vijand. De zuivering van het slagveld duurt voort. De activiteit van de lucht macht was aan beide zijden buiten gewoon groot: De Duitsch-ItiaLiaan- sche luchtmacht heeft krachtig te rugtrekkende vijandelijke colonnes en opeenhoopingen van gemotori seerde strijdmiddelen aangevallen, terwijl de Engelsche luchtmacht onze achterwaartsche verbindingen trachtte te bestoken. Twee vijande lijke vliegtuigen werden door het afweergeschut neergehaald. Duitsche vliegtuigformaties bom bardeerden havens en vliegvelden van Malta, waaruit men hooge vlammen en dikke rookwolken kon zien opstijgen. In het centrale bekken van de Middellandsche zee heeft een onzer convooien, zonder eenig" ver-lies te lijden, een aanval afgeslagen van vijandelijke torpedovliiegtuigen, waarvan er een getroffen werd en in zee stortte. Rome, 1 Febr. (Stefani). Het Ita liaansche legerbericht van 1 Febr. luidt als volgt: Barce is bereikt en voorbijge streefd. De ItaliaanschDuitsche troepen gaan voort den vijand op de hielen te zitten. De luchtmacht van de spil heeft onvermoeibaar zijn aanvallen voort gezet op de Britsche strijdkrachten, die op den terugtocht zijn en op het gebied achter het vijandelijk front. Verscheidene vrachtauto's werden in brand gestoken en vernield. Engelsche luchtaanvallen op Tri polis en Misurata hebben onbetee- kenende schade aangericht. Geen enkele slachtoffer. Duitsche vliegtuigen zetten hun vernielende operaties dag en nacht voort op de bases van het eiland Malta. NATIONALE NOORSCHE REGEERING ONDER QUISLING. Oslo, 1 Febr. (D.N.B.) Op een ver- zieok van den Noorschen minister, dat het Noorscibe hooggerechtshof als staatsrechtelijk onaantastbaar heeft erkend, heeft Vidkun Quisling zich belast met het minister-president- cchip. Rijkscommissaris Terboven heeft, zijn toestemming hiertoe gege ven en het aangeboden ontslag van de tot dusver fungeerende regeering aanvaard. De vorming eener nationale regee ring wordt door minister-president Quisling ten uitvoer gelegd. Naar aanleiding hiervan is heden in de Oslosehe vesting Akershub een offi- cieele plechtigheid gehouden, in den loop waarvan Rijkscommissaris Ter boven en minister-president Quisling richting aangevende redevoeringen hielden over de positie van Noor wegen in het nieuwe Erropa en zijn politieke toekomst. Dit nummer bestaat nit vier pagina's. VERDUISTER GOED ZON 1 Febr. onder: 18.27 2 Febr. op: 9.20 MAAN 1 Febr. op: 18.54 •onder: 9.05 8 Februari Laatste kwartier. 's-Gravenhage, 31 Jan. De secre taris-generaal van het) departement vam landbouw en visscherij maakt het volgende bekend met betrek king tot het beschikbaar steRen van rundvet voor houders van boterkaarten. Gedurende de distributieperiode vam 19 tot en met 27 Februari zul len de houders-van boterkaarten in de gelegenheid worden gesteld' op hun bonnen desgewenscht in plaats van boter rundvet te be trekken. De prijs vam dit rundvet zal 2.per kg bedragen. Dit is dus 40 cent per rantsoen van 200 gram. Degenen, die hiervan gebruik willen maken, dienen reeds gedu rende heb tijdvak van 2 t/m, 5 Fe bruari, dus uiterlijk op Donderdag 5 Februari a.s., den voor de periode van 19 t/m. 27 Februari a.s. geldig te verklaren bon van de boterkaart, te weten bon 09, in te leveren bij hun slager, die hum daarvoor een ontvangstbewijs dient af te geven. De slagers moeten de door hen ont vangen bonnen op Vrijdag 6 en Za terdag 7 Februari bij den plaatse lijken distributiedienst inleveren ter verkrijging van een toewijzing en zullen op de gebruikelijke wijze door bemiddeling van de plaatselijke toewijzingscommissies van de be drijfsorganisatie voor vee en vleesch in het bezit van dei hun toekomende heveelheid rundvet worden gesteld. Gedurende het tijdvak van 19 t/m. 27 Februari volgt dan de aflevering van het rundvet door de slagers aan de consumenten, die de bij hen met 09 genummerde bonnen, van de bierkaart hebben ingeleverd. Elke bon geeft recht op 100 gram rund vet.' De bonnen 09, die niet in het tijdvak van 2 t/m. .5 Februari bij de slagers zijn ingeleverd, kunnen van 19 t/m. 27 Februari niet eerder wórden gebruikt voor het koopen van het normale rantsoen boter, dat is dus 125 gram per bon. Ter vermijding van elk misverstand, wordt er met nadruk op gewezen, dat ditmaal rundvet beschikbaar wordt gesteld op de boter kaart en n i e t, zooals voorheen eenige malen is geschied, op de vetkaart. VERLENGING BON «6 VAN DE BOTER- EN VETKAART. 's-Gravenhage, 31 Jan. De secr.- gen. van het departement van land bouw en visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur van bon 06 van de boter- en vetkaart wordt verlengd tot en met Maandag 9 Febr. 1942. Bon 06 van de boter kaart geeft derhalve ook geduren de het tijdvak van 1 tot en met 9 Febr. a.s. nog recht op het koopen van 125 gram boter zonder re ductie, terwijl voorts bon 06 van de vetkaart gedurende genoemd tijdvak nog recht geeft op het koo pen van 125 gram boter. BURGEMEESTER VAN EINDHOVEN BENOEMD. 's-Gravenhage, 31 Jan. Het Rijks commissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van par.*"l der verordening no. 180-40 (vierde ver. inzake bij zondere bestuursrechtelijke maat regelen) den dierenarts dr. Pulles te Eindhoven tot burgemeester der gemeente Eindhoven .benoemd. IN DE VORSTVRIJE SCHUREN, welke voorzien zijn van dubbele wanden, moet den geheelen winter de opgestapelde kool steeds weer verlegd worden, waarbij men dan de rotte plekken wegsnijdt. (Polygoon-Kuiper)

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1