Hoesten STAD EN OMGEVING AGENDA. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Rijwiefdieveri berecht. Hoestival PUBLICATIES LAATSTE BERICHTEN. Twee %en een halve ton voor Winterhulp. SPORT Leden kulluurraad benoemc RADIOPROGRAMMA AMSTERDAMSCilE BEURS H.V.V.-vergaderin< te Haarlem. F^UILLEIOjV DE HOEVE ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 11 FEBRUARI 1942. Pagina 3 (Ontleend aan onze advertentie rubriek). J. C. VAN DIJK f. Uitgeleide gedaan door tal van vrienden en kennissen, is het stoffe lijk overschot yan wijlen den heer J. C. van Dijk, in leven gedurende vele jaren ambtenaar aan het sta tion alhier, gistermiddag ten grave gedragen. Aan de door eenige bloem stukken gedektegroeve werd aller eerst gesproken door den heer K. J. Nies uit Rotterdam, vroeger alhier, die den overleden herdacht als vriena en collega en schetste hoe deze zijn leven had gegrondvest op drie pij lers: plichtsbetrachting, eerlijkheid en trouw, waardoor dat leven, hoe wel vaak vol moeilijkheden, waarde had ook voor anderen. De heer H. Lind sprak als een collega, voor wien de heer van Dijk meermalen een voorbeeld was ge weest. De voorzitter van het vakverbond van spoorwegpersoneel herdacht den overledene als een ijverig wer ker in die organisatie zoowel als in de door de fusie van vereenigingen van spoorwegpersoneel opgeheven B.a.ns. Laatste spreker was de heer S. Blom, die hulde bracht aan hetgeen de heer van Dijk heeft gedaan als bestuurslid van de afd. Alkmaar van de Vakcentrale. Een broer van den overledene dankte voor de betoonde belangstel ling en de aan diens nagedachtenis gewijde vriendelijke woorden. DIEFSTAL VAN TEXTIEL PUNTEN. Dezer dagen werd in een cafébe drijf alhier een partij van 2000 ex tra-textielpunten verhandeld. Uit een door den- economischen dienst van de politie ingesteld onderzoek bleek, dat deze punten waren gesto len in een manufacturenzaak in deze gemeente door een aldaar werkza- men bediende. In deze zaak werd voorts tegen een 8-tal koopers pro cesverbaal opgemaakt. SMOKKELPRACTMKEN. Een banketbakker in deze ge meente, die de voor zijn bedrijf toe gewezen suiker- en boterrantsoenen aan eenige andere bakkers te Alle rnaar had verkocht, werd evenals de koopers geverbaliseerd. Wegens het in den smokkelhandel brengen van een partij bruine boo- nen van plm, 60 kg, tegen veel te hooge prijken, is tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt. In samenwerking met de ambte naren van den C.C.C.D. werd aan boord van een motorvrachtschip te Spanbroek 500 kg bruine boonen in beslag genomen, alsmede een hoe veelheid tarwe, welke 'producten naar Amsterdam zouden worden vervoerd, teneinde deze aldaar in den smokkelhandel te verkoopen. Proces-verbaal is opgemaakt. Wegens het vervoeren van een hoeveelheid tarwe is tegen een inge zetene dezer gemeente procesver baal opgemaakt. Terzake van het in den smokkel handel verkoopen van een partij van ongeveer 500 stuks ongebande- ïolleerde sigaren is tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt. BEHOOVING. Inwoner uit Schoorl het slachtoffer. Een inwoner van Schoorl deed aangifte bij de politie te Alkmaar, aat ruim 200 uit zijn portefeuille was gestolen. Hij had met het echt paar Willems diverse café's in Am sterdam bezocht en daarna waren de drie personen per trein naar Zaandam gereisd, waar het verdere aeel van den avond in het stations koffiehuis werddoorgebracht. Hij werd tenslotte naar den trein ge bracht, waarbij mej. W. hem behulp zaam was met het opzoeken van zijn spoorkaartje. In den trein bemerkte hij de vermissing van 200. Na aan komst te Alkmaar werd aangifte ge daan by de politie. De rijks- en gemeentepolitie heb ben daarna. postgevat voor de wo ning van bedoeld echtpaar, dat on geveer kwart over een arriveerde, Zij werden meegenomen naar het politiebureau te Oostzaan en daar verhoord en gefouilleerd. Op mej Willems werd een bedrag van 263 gevonden, dat naar werd voorgege ven aan haar zelf toebehoorde. Van een persoon uit Schoorl wist zij niets af. Den volgenden dag zijn beide echtelieden naar Zaandam gebracht, waar zij werden geconfronteerd met den heer uit Schoorl. Mej Willems heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Zij is in ver zekerde bewaring gesteld. VERGOEDING VAN VRACHT. Met ingang van Dinsdag is aan de veiling te Broek op Langendijk bepaald, dat tuinders, die hun kool verkoopen onder conditie, dat de koopman de partij moet afhalen hiervoor een vergoeding van 0.25 per 100 kg moeten betalen. HERBENOEMD. De heer H, J. M. Keyzer is met ingang van 20 Maart opnieuw tot burgemeester van de gemeenten Op meer en Spanbroek benoemd. OP HET DRIETAL. Ds. mr. J. A. Oosterbaan te Bar- singerhorn komt voor op het drietal voor doopsgezind predikant te Zwolle. WINKELDIEVEGGE. Eveneens werd gisteren door de recherche alhier aangehouden een meisje, dat op heeterdaad werd be trapt bij het stelen van verschillende voorwerpen uit een winkel. Tegen haar is procesverbaal opgemaakt. TIJDELIJK ONDERWIJZERES. Voor den duur der afwezigheid van mej. Verweij is als tijdelijk on derwijzeres aan de openbare lagere school te Bergen benoemd mej. M. de Jong te Alkmaar. GESLAAGD. De heer W. Frowein te Bergen, oud-leerling van de Alkmaarsche Handelsschool, slaagde voor de exa mens Engelsche en Duitsche Han delscorrespondentie. EGMOND-BINNEN. Aanstelling ingetrokken. - Bij beschikking van den commissaris van de provincie Noordholland is in getrokken de aan den heer H. Koe- lewijn, onbezoldigd veldwachter de zer gemeente, verleende aanstelling als zoodanig. BERGEN. Begrootingswijzigingen. - De wnd. burgemeester heeft vastgesteld de 7e en 8e suppletoire gemeentebe- grooting xvoor den gewonen dienst 1941 en van de'2e en 3e suppletoire begrooting voor den kapitaaldienst DIEFSTAL VAN TABAKS- ARTIKELEN. De vorige week werd er door een grossier in tabaksfabrikaten bij de politie, alhier, aangifte gedaan van diefstal van tabak uit zijn magazijn Gisteren kon de dader door de re cherche worden aangehouden. TE DUUR VERKOCHT. Terzake van het te duur verkoo pen van damestasschen is tegen een tweetal winkeliers procesverbaal op gemaakt. - Een groentenhandelaar, die zijn spruitkool 15 cent per kg te duur verkocht, werd geverbaliseerd. De in zijn winkel aanwezige voorraad spruitkool werd in beslag genomen. OVERTREDING PRIJS- A ANDUIDIN GSBESLUIT. Wegens overtreding van het prijs- aanduidingsbesluit is een tweetal personen, die hun artikelen in hun winkelbedrijf niet overeenkomstig de voorschriften hadden geprijsd, bekeurd. ONGEVAL. Maandagmiddag kreeg de chauf feur v. d. M., op de Paardenmarkt bij het verwisselen van een flesch methaangas een hoeveelheid van dit gas in zijn oogen, ten, gevolge waar van hij zich onder doktersbehande ling moest stellen. De uiterste voor zichtigheid met dit gas is geboden. RECHTBANK TE ALKMAAR. Vonnissen van gister. W. B., krantenbezorger te Haar lem, diefstal van een fiets te Anna- Paulowna; eisch 1 jaar gevangenis straf, vonnis conform. C. G., ar beider te Den Helder, fietsendiefstal en diefstal van konijnen; eisch an derhalf jaar gevangenisstraf, vonnis: aanhouding voor een voorlichtings rapport omtrent verdachte. G. D., arbeider te Anna-Paulowna, alsvo- tcn; eisch 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf, vonnis 4 maanden ge vangenisstraf. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. Te Heerhugowaard werden twee personen gearresteerd, die zich al daar hadden schuldig gemaakt aan het frauduleus slachten van schapen t-n varkens. Een groot gedeelte van het vleesch en een 8-tal hammen konden worden inbeslaggenomen, terwijl tegen verschillende .koopers en verkoopers probes-verbaal werd opgemaakt. Zitting van 10 Februari. In aeze zitting stonden weer eenige fietsendieven terecht en nog wel lieden, die het meerendeels niet bij één fiets hadden ge-laten. Een 23-jarige arbeider uit Oudorp had het, met zijn broer, in Alkmaar wel heel bont gemaakt. Beiden stalen verscbiiler.de fietsen, cm later zich te bepalen tot het wegnemen van voorwielen met band van onbeheerd staande fietsen. De fietsenstalling van de schouwburg Harmonie was him gëliefkoosd operatieterrein. Aan den eersten waren, volgens gewoonte in zulke gevgllen, om het rechtsgeding niet al te gecom pliceerd te maken, slechts een paar diefstallen ten laste gelegd, n.l. van een flets en van een voorwiel met band uit eert andere fiets. Uit armdede had verdachte het niet behoeven te doen. Als jonge man van 23 jaar had hij een vast weekloon van ongeveer 20, terwijl zijn broer, evenals Hij, thuis in den kost, nog iets méér verdiende. Als motief gaf verdachte op, een -gebrek aan banden voor zijn eigen en zijns broers fiets. Hij moest echter toe geven ook een deel van den buit verkocht te hebben en véél meer te hebben gestolen, dan hij, „om eigen behoeften te dekken', ooit noodig ,'nad. De officier, mr. de Brueys Tack. zei, dat verdachte sterk deelde in de algemeene verwildering die tegen woordig valt waar te nemen. Spr. vond de gewone strafmaat van één jaar gevangenisstraf te kort voor dit geval en vorderde tegen verdachte één jaar en drie maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Leesberg Jr., zei in zijn pleidooi, dat iedereen in dezen tijd bedreigd wordt door het kwaad, dat hebzucht heet. Verdach te was niet sterk genoeg gebleken tegen dat gevaar, zoodat hjj er slachtoffer van was geworden. Toch had deze verdachte de sym pathie van velen behouden. Onder- \bijzerg, patroons en geestelijke eidsman begrepen niet, hoe de Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoo|d nummer Annelie (rom.-dram.) 14 j (Geprolongeerd). Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Gier Waüy (rom.-dram.) 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, De misdaad van Fabreani (sens detect.) 14 jaar Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vracht van Baltimore (rom.-sens.) Alle leeftijden. Op 11 en 12 Febr. geen voorstelling. Woensdag 11 Februari. 7 uur, Harmonie, tweede uitvoe ring van De Halter: revue „Wij zijn present". Donderdag 12 Februari. 7 uur, Harmonie, donateursconcert muziekvereen. Excelsior. Door het gebruik van Hoestival, verdwijnt Uw hoest geheel en al! „Wat Mijnhardt maakt is goed" Fiacon 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. i.wee broers zoover konden afdwa len. Verdachte en diens broer heb ben een steunende hand noodig en pleiter vroeg daarom de op te leg gen straf niet uit te voeren, eer een beslissing van hoogerhand was verkregen op een in te dienen gra tieverzoek. Ook vroeg pleiter, nadat het vonnis zou zijn gevallen, de beide verdachten, die weer bij hun patroons aan het werlê kunnen, in afwachting van het resultaat van het gratieverzoek, in vrijheid te stellen. Nadat de officier zich ten stellig ste tegen het pleidooi van den ver dediger had verzet, mede met het ocg op de algemeene preventie, zei de president nog, dat naar zijn mee- ning de met den verdachte sympa thiseerenden zich sterk in hun be schermeling hadden vergist. De reeds genoemde broer van verdachte moest vervolge ps terecht staan, beschuldigd van het stelen van voorwielen met banden, ook uit de stalling van de Harmonie. Ook deze verdachte beweerde de banden noodig te hebben voor eigen ge bruik, om dat hij voor zijn patroon weieens op de fiets een boodschap moest doen. 1 De eisch was ook in dit geval jaar en drie maanden gevangen-is straf. De verdediger, mr. Leesberg, re fereerde Zich aan zijn reeds ge houden pleidooi. Uitspraak over twee weken. BROEK OP LANGENDIJK. 'L.G.C. - Dinsdagmiddag verga derde het béStuur van de Langedij- ker Groenten-Centrale onder leiding van burgemeester Schelhaas. De om zet in de maand December j.l, was 312.054.43 (v.j. 96.244.45) en in Januari 186.768.98 (v.j. 98".740.08). Ei werd door den secretaris een vergelijking gemaakt tusschen de omzetten vanaf 1933, toen voor 995000 werd verhandeld. Daarna wisselde het af tot hoogsten 1.680.000 in het jaar 1939. In 1940 was de omzet 2.350.000 en in 1941 3.052.000. De heer Visser merkte hierbij echter op, dat rekening moet worden gehouden met verschillende omstandigheden, b.v. de aanvoeren 112250 aan aardappeler uit De Rijp, in 1941, de contractproducten, de omzetbelasting en de uitbreiding van de teeltvergunningen. Spr. be twijfelde, of de tuinders met de hoogere ontvangsten de hoogere uit gaven hebben kunnen bestrijden. De voorzitter merkte nog op, dat de omzetten in de twintiger jaren steeds boven 3 millioen zijn ge weest, soms ook 4 en 5 millioen. Men kan thans niet concludeeren dat de tuinders het rijk hebben. De kring van correspondenten van den plantenziektenkundigen dienst kreeg een subsidie van 20. De heer De Boer wekte op, voor al zuiver te inventariseeren, omdat men garant moet zijn voor de opge geven hoeveelheid. Aan de vei lingen zal hierop controle worden uitgeoefend. Den heer Schouten uit De Rijp, die wegens opheffing van zijn be drijf niet meer in het veilingsbestuur •tting kan houden, werden vrien delijke woorden van dank gewijd voor hetgeen hij in het belang van den tuinbouw gedaan heeft. Als zijn opvolger is de heer De Vries aldaar benoemd. Medegedeeld werd, dat voor elke pachtovéreenkoinst een contract moet worden afgesloten. De rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst zal zich gratis belasten met de invulling der formulieren, wanneer men zulks wenscht. Per af te sluiten contract wordt 0.50 berekend voor de finan ciering van eventueel te verleenen rechtskundige adviezen. Men dient er rekening mee te houden, dat alle pachtcontracten, waarin vóór 1 Mei geen wijzigingen zijn aangebracht, ongewijzigd drie jaar doorloopen. Na eenige besprekingen werd be sloten, aan het Centraal Bureau een vraag te stellen omtrent de droge rijen. Nu voor export geen vorstige kool wordt afgenomen, werd de vraag be sproken of daarvoor geen afzetmo gelijkheid bestaat, aangezien de kool nu nog goed te consumeeren is. Er is in deze richting al iets gedaan. Men wil deze bevroren kool doen verwerken door de drogerijen. De heer Jb. de Vries besprak den steuntoeslag op de witte kooL Hier naar zal nogmaals worden gevraagd. Het soepel toepassen van de boete regeling voor „bokken", welke even eens door den heer De Vries ter sprake werd gebracht, is ook reeds voorbereiding bij de prov. com missie. De BURGEMEESTER van ALK MAAR, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter algemeene kennis, dat in het Ge meenteblad nrs. 1748, 1749, 1750 1751 zijn opgenomen zijn besluiten van 16 December 1941, waarbij ingetrokken de Verordening tot toepassing van een korting op de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan het Murmellius-Gymnasium, aan de Handelsschool en aan de Handels avondschool te Alkmaar; en zijn vastgesteld a. een Verordening tot wijziging van de Verordening met betrek1 king tot de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan het Murmellius-Gymnasium te Alle maar; b. een Verordening tot wijziging van de Verordening met betrek king tot de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan de Handelsschool te Alkmaar; c. een Verordening tot wijziging van de Verordening, regelende de bezoldiging van het bedienend personeel aan het Murmellius Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool voor han dels- en kantoorbedienden te Alk maar. Deze verordeningen zijn heden af gekondigd en gedurende drie maan den ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 11 Februari 1942. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, A. KOELMA. TAXATIE-PAARDENMARKT. Te Alkmaar op Maandag 16 Febr. 1942. De gelegenheidtot aanvoer wordt opengesteld van des voormiddags 9-11 uur, terwijl als marktterrein wordt aangewezen een gedeelte van de Marktstraat (Doorbraak). De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUIJSEN. 's-Gravenhage, 11 Febr. Dezer da gen konden wij opnieuw enkele groote bedragen melden, welke de Winterhulp Nederland ter beschik kig waren gesteld. Ook de Unilever heeft een dergelijke vermeldens waardige daad van gemeenschapszin verricht. Zij deed de Winterhulp een bedrag van 250.000 toekomen. Ook door deze som zal de W.H.N. weer in de gelegenheid zijn in vele gezin nen een lichtstraaltje te brengen. DE STRIJD OP HET EILAND SINGAPORE. Stockholm, 11 Febr. (D. N. B.) De slag om Singapore heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een hoogtepunt bereikt, meldt United Press. Er is eenige actie uit een nieuwe' richting ontwikkeld. De Japansche troepen trekken van het westen uit op, hetgeen erop duidt, dat de Japanners ergens nieuwe landingen hebben verricht. Omtrent de landing en het op dringen van de Japansche troepen op het eiland Singapore heerscht in kringen van de Engelsch-Amerikaan se!» verdediging van dén Stillen Oceaan groote bezorgdheid. Vooraan staande kringen te Batavia verhelen niet, dat de capitulatie va*n Singa pore de doodsteek voor Nederlandsch' Indië beteekent. De Australische re geering. is langdurig in verwarring bijeen geweest ten einde de gevolgen van een eventueelen val van Singa pore op de positie van Australië in de verdediging van den Stillen Oceaan te bespreken. De groote brand in Philadelfia. (D.N.B.) - Naar Efe uit New York meldt, zijn bij den grooten brand in Philadelfia vier -huizen verwoest en elf andere beschadigd. Meer dan 260 personen moesten, met brand wonden of rookverstikking in zie kenhuizen worden opgenomen. Dit is de grootste brand, waardoor Phi ladelfia de laatste jaren geteisterd is. Schaatsen HARDRIJDERIJ TE NIEUWE- NIEDORP. Zondagmiddag had op het Provin ciale Kanaal een hardrijderij plaats voor leden van de ijsclub. Er werd gereden in 2 groepen, jongens tot en met 18 jaar en ouderen. Uitslag jongens, 14 deelnemers: 1 Gert'Wit, 2. Gert Kater, 3. Cor Bart, Wim Druif. Aan de rijderij voor ouderen na men eveneens 14 rijders deel: 1. Jan Schaafstra, 2. Wim Boer, 3. Jb. v. d Koy, 4. Jo Silver. De prijzen bestonden uit mooie kunstvoorwerpen. Dammen DE HEILOOER DAM(1LUBV De competitie in de Heiloóër dam dub heeft thans haar hoogtepun bereikt. Doordat* Geuzebroek won van Verwer en Schürer van de Geus hebben Schürer, Verwer en Geuze broek thans de leiding met 14 pt Burggraaf, de bekerhouder, heeit momenteel 12 pt., doch met een ai- gebroken partij in winststelling, dus zal ook 14 pt. halen. Dan volgt nt Ros met 11 pt. en twee afgebroken jartjjen, waarvan een in winststel ing en een in gelijken stand, zoodat niet onmogelijk is, dat laatstgenoem- ook 14 pt. behaalt. Volgen nog de Sprenkeling met thans 11 pt. en twee afgebroken partijen in gelijke stelling en Snel met 11 pt. In groep II staat J. Spaans eerste en A. Kroon tweede. De stand In groep III ls: 1. S. de Geus 19 pt., 2. F. Venema 19 pt., 3. P. Oud 18 pt., 4. H. Spaans 17 pt,., 5. A. Winterink 16 pt. 's-Gravenhage, 11 Febr. Op grond van de verordening van den Rijks commissaris no. 210 art. 4 heeft de president van den Nederlandschen Kultuurraad benoemd, de heeren: Ir. H. Badings, H. F. Boot, dr. T. J Bruin, Jaap Giddig, ir. J. C. Grata- ma, Nico de Haas, dr. D. Hannema, ir. W. F. van Heemskerck Duker, R. van Houten, prof. dr. J. Jeswiet, prof., dr. J. M. N. Kapteijn, prof. dr. H. Krekel, mr. A. Meerkamp van Embden, prof. dr. J. W. Mengelberg, S. J. van'der Molen, prof. dr. F. Mul ler Jzn., J. C. Nachenius, Johan Po let, jhr. mr. D. G. Rengers Hora Sic- cama, prof. dr. F. J. M. A. Roels, prof. dr. H. Visscher, prof. dr. J. de Vries. RIJKSCOMMISSARIS ONTVANGT DEN HEER JANKE. 's-Gravenhage, 10 Febr. De Rijks commissaris voor- het bezette Neder- landsche 'gebied, Rijksminister dr, Seyss-Inquart, heeft hedenmiddag den vroegeren leider der Presse-Ab- teilung van het Rijkscommissariaat Pressedezernent W. Janke ontvam gen, die aan het begin van de maand in verband met een reorganisatie der werkzaamheden van de perspolitiek zijn vroegere functie heeft neerge legd, om terug te keeren naar zijn ouden werkkring bij het Auswaerti- ge Amt. De Rijkscommissaris heeft jegens zijn vroegeren Pressedezer nent zijn dank en erkentelijkheid uitgesproken voor het feit, dat hij zien aan hem eind Mei 1940 bij de vestiging van het Rijkscommissariaat met toestemming zijner superieuren ter beschikking stelde, om de pers- afdeeling van het Rijkscommissariaat te; orgai.iseeren én daarmede de grondslagen te leggen voor een sy stematische Duitsch-Nederlandscüe samenwerking in de perspolitiek. Bouwende op de rijke ervaringen, die de heer Janke tijdens zijn lang durige journalistieke praktijk en ais Pressereferent van het vroegere Duitsche gezantschap in Nederland heeft verliregen, heeft hij in de hem opgedragen functie ruim anderhalf jaar lang belangrijk en succesvol werk kunnen verrichten, waarbij vooral gewezen moet worden op de door hem gestichte en geleide aage- iijksche persconferentie, welke tot een doeltreffend orgaan der vorming van de openbare meening is uitge groeid. De Rijkscommissaris wensch- te tenslotte den heer Janke in zijn verdere werkzaamheden goed suc ces en sprak tevens den wensch uit, dat hij hem ook voortaan voor bij zondere opdrachten ter beschikking zou willen staan. SIGARENFABRIKANT VERVAARDIGDE TE VEEL SIGAREN. De economische rechter te Haar- lean heeft den sigarenfabrikant P. W. Majoor te Beverwijk veroordeeJc tot 12.000 gulden boete, subs, twaalf maanden hechtenis, omdat hij in het vierde kwartaal van 1940 te veel sigaren had vervaardigd. Hem was toegestaan in 1940 twee millioen sigaren te maken, of 500.000 stuks per kwartaal. In het laatste kwar taal van 1940 bedroeg de productie eahter reeds een millioen, zoodat het toegestane quotum aanzienlijk over schreden werd. ,De controleur, die een onderzoek had ingesteld, sprak in zijn .rapport van verkeerde boekingen, misleiding, enz. Daar de officier van justitie echter van oordeel was, dat deze controleur verre van objectief was geweest, had hij een nieuw onder zoek opgedragen aan den Centralen Crisiscontroledienst en hieruit was geblekeiv»dat verdachte door de strafbare handelingen ongeveer 11.000 gulden winst had gemaakt. Omdat verdachte noch disciplinair noch administratief was gestraft eischte de officier thans 12.000 gul den boete, subs, twaalf maanden hechtenis. De economische rechter veroor deelde verdachte conform dezen eisch. Dezelfde fabrikant stond gister morgen nogmaals terecht, omdat hij in strijd met de distributie-beschik king voor tabaksproducten tusschen 26 Mei en 1 Augustus 1941 70.000 sigaren had geleverd aan een firma in IJmuiden, 17.500 aan een firma m Amsterdam en 21.000 aan een firma in Maastricht, welke firma's niet tot zijn vaste afnemers behoorden. Verdachte verklaarde dit gedaan te hebben, omdat hij geen voorraad mocht vormen en omdat hij op grond van de distributiebeschikking ook niet meer mocht leveren aan 900 afnemers, die in 1939 wel sigaren van hem hadden betrokken. Daar deze bepaling den officier niet be ltend was, werd de zaak aangehou den, ten einde bij het Rijksbureau voor tabaksproducten inlichtingen in te winnen. POLITIE-INVAL IN LUXUEUS SPEELHUIS. Een uiterst luxueuse inrichting bleek de speelgelegenheid te zijn aan den Parnassusweg te Amster dam, waar twee inspecteurs en eeni ge rechercheurs Maandagmiddag een mval deden. Zware tapijten, welke nog weer met dure Perzische kleeden belegd waren, bedekten de vloeren, de prachtige meubelen wedijverden in. glans met het fijne kristal, dat in cle schitterend ingerichte en wel voorziene bar te fonkelen stond en uit alles bleek, dat er inderdaad niét op geld werd gezien. Sommige fiches hadden een waarde van vijt- honderd gulden en de bedragen, waarom gespeeld werd, liepen in de duizenden. De 25 personen, die met kaarten en roulettes speelden, wer den allen naar het bureau gebracht, evenals de houders van het speel hol, een 34-jarige koopman en een 40-jarige pensionhouder. Deze laat- sten zijn in arrest gehouden.' Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Ad«ma, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. 'ter Hoeven, Alkmaar. Kookt 1/2 K.O. aam, appelen in 3/4 L ter tezamen met I BOUl, FIX groentensoepblok. Wrijft de aardappels fijn en U hebt een ge. bonden voedzame soep. Smökkelcentrale in tawre. - De ambtenaren van den C.C.C.D. zijn te Zevenbergen een smokkelcentrale in tarwe op het spoor gekomen. Reeds 15 personen zijn geverbaliseerd Groote partijen tarwe kon men in beslag nemen. Kinderbijslagen. - (Persdienst N.V.V.) Ook aan wachtgelders, die reeds op Januari 1941, den datum waarop de kinderbijslagwet in wer king is getreden in het genot van wachtgeld waren, moet blijkens een mededeeling van het verevenings fonds aafl de Raden van Arbeid en de erkende bedrijfsvereenigingen. kinderbijslag worden betaald. Voorts is besloten, dat de arbeiders, die wel het totaal normaal aantal uren per week werken, doch niet over zes dagen, maar verdeeld over een min der aantal dagen per week, op hun kinderbijslaglij sten moeten vermel den, dat zij op alle zes dé dagen ge werkt hebben en hebben zoodoende recht op bijslag over zes dagen. Suikerdieven gevat. - Dezer dagen werd ingebroken in een op slagplaats van een kruideniersfirma aan den Gruttersdijk te Utrecht 19 balen suiker van 50 kg werden ontvreemd. Thans heeft de politie de vier daders gearresteerd, toen zij bezig waren om met behulp van een bakfiets de gestolen suiker bij ver schillende lieden af te leveren, die deze suiker hadden gekocht. De mannen hadden zich als kolensjou wers vermomd en de balen suiker waren in kolenzakken verpakt. 18 balen werden tot nu toe achter haald. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pL 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pL 9.15 Voor de huisvróuw. 9.20 Gr.pl. 10.Piano- voordr. en gr.pl. 10.35 Gr.pL li.— Voor de kleuters. 11.20 Viool, piano en gr.pl. 12.Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 13.Het labora torium voor bloembollencultuur te Lisse. 13.20 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.Het Nederlandsch Ka merorkest (opn.) 15.Zang en piano. 15.30 Voor de zieken. 16. Bijbellezing. 16.20 Gr.pL 16.30 Re- vida-sextet. 17.15 BNO: Nieuws-, 'econ. en beursbe1-. 17.30 Het groote Omroeporkest en het Grazioso- kwartet. 18130 Weer aan het werk. 18.45 Gr.pl. 19.Act. halfuur. 19.30 Concertgebouworkest. 20.15 Gr.pL 20.25 Filmpraalje. 20.40 Concertge bouworkest en solist. 21.30 Gr.pL 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.24. Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie H'sum I. 8.45 G.rpl. 10.— Mor genwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding. 10.40 Vqor de vrouw. 11.Gr.pL 11.20 Sylvestre-trio. 12.Gr.pl. 12.15 De Ramblers. 12.45 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 13.05 Roemeensch orkest pregor Serban. 13.45 Voordr. 14.Omroep orkest en pianospeL 15.Voor de vrouw. 15.30 Zang met pianobege leiding en gr.pl. 16.De Roman cers en soliste. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beurs berichten. 17.30 Het R'damsch Trio. 18.10 Gr.pl. 18.15 Sport en lichame lijke opvoeding. 18.30 Orgelconcert. 19.— BNO: Wat Nederland schrijft. 19.10 BNO: Nieuwsber. 19.20 Klaas van Beeck en zijn orkest. 19.45 Cau serie „Brandende kwesties". 20. Klaas van Beeck en zijn orkest 20.15 Concert voor de Duitsche weer macht. (20.4021%Zweedsche op namen). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelichting op het weer- machtsber. 22.1022.15 Avondwij ding Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. O PD AVE AMSTERBAMSCHE BANK N.V, By kantoor Alkmaar, van Woensdag 11 Februari 1942 STAATSLEKN1NUEN. Vot.k. 3K Nederland 1941 97%, Nederland 1941 100'/, Nederland 1940 II 100'/, 33'/, Nederl. 1938 y5»/( Ned -lndië 1937 t9 BANK-INSTELL. Aqps'erd. Ban» 153 Handel Mij. Cert. v. f 2.60 1281/s 126 Koloniale Bank 15U/s 149 Ned lnd. Handelsbank 101 100 INI» OND blNNKNL. Alg. Kunstzijde Unie lalve Delft Cert. Nederl. Ford .ever Bros Phil. Gloeii Gem. Bezit AH.TUUR MA Al ai H. H V A. Java Cultuur Ned lnd. nlter Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Kon Petr KA BBEKS. Amsterd. Rubber >eb Bat. Rubber. Hessa Rubber Oostkust Serbadjatfi SCHEEPVAARTEN. Holland-Ameriks lijn ava China Japan U;n Kon Ned stoomboot Scheepvaart Unie l'AKAHKEN. Den Batavia .145 p40 Oude Ueli .171 i 166 öénembahi$i I 146 lib)/, 12 3.9 f/i' 302 301 1'51/s 1 (ht/v 8(i/. 250 1 5 i ibi/s 93 S3 83 132 U 1 l) 15U, lu. 40 y8 '00% ,0C8/a OS'/s 89 154 1561/, 125 340 U-V. z99i/4 295 11 (5 1 '6 8-V» 2453/4 ISO'/, 1 5 95 88 132 1 2 (0 ;5 U.KMAARSCHE COURANT (Vervolg van gister.) In aansluiting hierop sprak ganisatieleider van het N.V. heer Van Kampen. Uit het Ie .zooveel bedrijfsleiders ondanl ^slechte weer aanwezig waren, S hii de conclusie, dat ook voo problemey in Nederland reed; f resse is. De heer v. Kampen g ontwikkeling van het N.V.3 herinnerde aan den tijd, dat h mode was, de rechten van de beider met stakingen door te en de bedrijfsleider- van zyn zich door uitsluiting recht ve te Toen in 1940 deze middele. dén afgeschaft, meende de ar dat hij- van zijn laatste rechte] beroofd. De benoeming van de Woudenberg door den Rijksct seris tot commissaris van het werd ook met wantrouwen b jjoch langzamerhand erkende Ibeider weer, dat het N.V.V. 2ijn rechten als de belangen v (bedrijfsleider behartigde. Toei (nissaris Woudenberg benoemt Ipreeg hij ook de opdracht, d. gene, wat tot nu was opge ;niet alleen behouden moest .4 maar zoo ver als mogelijk nc volmaakt moest worden. O het feit, dat in dezen tijd ie met moeilijkheden heeft te k heeft het N.V.V. toch zeer vei de werkende menschen bere uit zijn daden kan vastgestel 'den, dat het N.V.V. een i nooit gekende stootkracht he kregen. Het gevolg is, dat de ders het N.V.V. trouw blijvi korte trekken herinnerde de Kampen aan eenige feiten, i het N.V.V. voor zijn leden ec betering wist te verkrijgen, korting op de loonen van het neel in overheidsdienst werd heven, verbeteringen werde bracht ih de werkloosheidsv rinz enz. enz. Spr. herinnerde aan de onlangs tot stand gt overeenkomst met het Duitse beidsfront, waarbij meer dan arbeiders die momenteel in E land werken betrokken zij: concludeerde daaruit, dat de 1 stelling van het N.V.V. voor beider nog niet afgeloopen is neer deze de landsgrenzen overschreden om ergens in nomische Europeesche eenht werken. Wanneer nu het N.V.' DE GEVOLMACHTIGDE VA1 Vrijdag 6 Febr. de Bedrijfsdii te maken met het Duitsche Arl werd gehouden in het Concerl door den Beauftragte Ur „Toen ik met je trouv was het me er niet om te jongsten bediende te ga: was het antwoord. Als i uit heb, zal ik je bank doorkijken. Dat interes hoofdzakelijk!" Nora zag hem ongeL .Wat bedoe.de hij hierme hem nu echter niet aan. 1 de het 't beste om eerst haar boodschappen te gE In den winkel vond ze wekking. Er was tijdens zigbeid van drie weken derd. Zelfs Peter Balmai kennen dat het „ongewoo Hij kon het niet begrype liet zag er naar uit da

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2