Akkertje HET ZWARTE PA/ Sanapirin aaa AGENDA. Neemn De installatie van den Landstand in Noord-Holland. F1LMNIEUWS. KERK EN SCHOOL BEWAAR UW LEDIQE KRUSCHEN-FLACONS! en zeker! AMSTERDAMSCHE BEURS Ti* my, DE VUURRODE FEUILLETON de hoeve ALKMAABSCHE COURANT VAN VRIJDAG 13 FEBRUARI 1942. F- Pagina 2. VERVALSCHEN VAN DISTRIBUTIEBONNEN. Wegens het vervalschen van distributiebonnen en het daarop koo- pen van levensmiddelen is tegen een persoon procesverbaal opgemaakt. GESLAAGD. De heeren Piet Nordemann en K. van der Pol. alhier, slaagden voor 't diploma boekhouden van de Ned. Associatie voor practijkexamens te Amsterdam. S.A.V.-REVUE „CARNAVAL". Wat is onze stad rijk aan toonee- listische dilettanten! En nog wel dilettanten, die boven de middel maat uitsteken. Een van die clubs is de Sport- en Amusement-vereeniging, opgericht door en bestaande uit het personeel van V. en D. Een vereenlging van personeel moge op zich zelf al een prettig en verheugend verschijnsel zijn, de ont spanning op de wekelijksche bijeen komsten moet tenslotte wel ten goede komen aan allen, moet de werklust ook overdag bevorderen. Genoeg hierover. Wij hebben het wakkere groepje van den heer Ver hoeven zoo mogen wij het wel noemen! dan gezien bij Ben van Doorn, waar het Donderdagavond de eerste van drie opvoeringen gaf van de S.A.V.-revue „Carnaval". Het zou ons te ver voeren, om al de nummers afzonderlijk te bespreken en alle medewerkenden de revue te laten passeeren. Moge een algemeene in druk voldoende zijn. Welnu dan: het gebodene stond op verrassend hoog peil en bleek het rsultaat te zijn van ijverig en ani- meerend studèeren. 't Begon al heel goed met het openigsnummer „Car naval" en deze veel-belovende inzet, met vaart gespeeld, was het begin van een non-stop-revue, waarin al les een beurt kreeg. We noemen een werkelijk fraai uitgevoerd menuet, een niet minder goede Spaansche dans en het wel zeer gelukkig ge vonden Vogeltjes-ballet. De zaal heeft gedaverd van den lach, toen het dienstbodenvraagstuk werd op gelost en niet minder, toen de foto graaf in moeilijkheden kwam. En iian de voordracht „De man,, die dood was"! Ziet, dat was „het" num mer van Verhoeven. (Excuseer, we noemen verder geen namen!) We hoorden goede liedjes (Wat je graag wilt weten, de Kringloop, e.a.) en zagen O ja, we hebben prachtige costu mes en fraaie décors kunnen bewon deren en we zagen en passant de nieuwe wandelcostuums van S.A.V. en hoorden het eigen wandelliedje, dat wel populair zal worden. Resumeerende: een uitstekende avond, waarbij ieder zich buitenge woon vermaakt heeft. Een tentoonstelling. In de nieuwe benedenzaal had de heer Pels een „kleine" tentoonstel ling gearrangeerd van suiker-sier kunst. Het waren de resultaten van de gehouden garneercursus onder z(jn leiding, aangevuld met eigen werk. Niet alleen een compliment voor de cursisten, die blijk.hebben gegeven van smaak en liefde voor hun vak, maar oprechte bewonde ring voor het kunstzinnige werk van den leeraar zelf. Buitengewone fraaie werkstukken hebben we be wonderd en deze „kleine" tentoon- tentoonstelling is in werkelijkheid niet klein, maar grootsch. Begin van Griep houdt een dreigend begin tegen. Nederlandsen. Buisje 4-0et. MUZIEKVER. EXCELSIOR. Het jaarlij ksche donateursconcert van de muziekvereeniging „Excel sior", dat gisteravond in de Harmo nie gegeven werd, had den vorm van een revue met als titel „Excelsior vooruit"! 11 Na het openingswoord van den voorzitter der vereeniging klonk onder leiding van dirigent Anderson een marsch, ingeleid door tamboers en vier trompetters, die een fanfare deden hooren. Regelmatig volgden de nummers elkander op: André Carrell met een aantal jonge dames (Carrell toonde zich een zeer goed conferencier) gaven het lied „Exelsior vooruit", Carrell hield daarna zijn „praatje" gevolgd door aardige liedjes; een klompendans werd vertoond; liedjes, waaronder „De dure tijd" en „O, die mannen", weerklonken door Grace Pranger, André Carrell en Ger. Greven gege ven). „Danza" voerde een ballet uit met aardige, toepasselijke muziek (pianist de heer Pranger). Zonder uitzondering hadden al die nummers een groot succes. Er was dan ook veel werk van gemaakt. De muziek vereeniging gaf nog een fantasie uit de muziek van de opera ,Atillo" van Verdi en een „Czardas" door N. A. Bouwman gearrangeerd. De solo's in de fantasie slaagden, de finale, van de Czardas werd „con fuoco" ge speeld, mar de zuiverheid liet nogal eens te wenschen over. Na de pauze in denzelfden trant voortzetting van hetgeen men gege ven had. O.m. een polka voor piston solo door J. Admiraal en P. de Ro ver en een nummer van de klucht spelers. Ook dit programmagedeelte zal wel niet minder geweest zijn dan wat er aan voorafgegaan was. Excel sior heeft den donateurs een zeer geslaagden en gezelligen avond aan geboden. A. Kooger. ZUIDSCHARWOUDE. Teraardebestelling A. Kout - Onder zeer groote belangstelling is het stoffelijk overschot van wij len den heer A. Kout Sr, op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld. Aan de groeve werd. het woord gevoerd door een viertal sprekers. De heer Korndörffer, voorganger van de herv. gemeente alhier, sprak namens den kerkeraad, de heer S. de Boer Kz. namens het voormalige Maatsch. Hulpbetoon, waarvan de overledene deel uitmaakte. De heer P. de Geus Jz. vertolkte de gevoe lens van den Nederlandschen Tuin- dersbond, van welker afdeeling de heer Kout penningmeester was. Namens de af deeling van den Bond v. Staatspensionneering voerde de heer J. du Burck het woord. Een zoon van den overledene bedankte ten slotte de aanwezigen voor hun belangstelling. HEILOO. Jaarvergadering „Het Onderlinge Veefonds". - Woensdagmiddag hield het onderlinge veefonds een goedbezochte jaarvergadering in het lokaal van den heer P. Rozin-g, onder voorzitterschap van den directeur, den heer P. Bakker Pz. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester gaf als ontvangsten over 1941 1667.91 aan; de uitgaven waren 963.51, het saldo bedroeg 423.17, waar door inclusief de reserve van het vorig jaar in kas was 704.40, De heer van Westerop, secretaris, deelde mede, dat het verzekerde (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Jongens van de koopvaardij (rom.) 18 jaar. Zendag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, De laatste ronde (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Watt en Half Watt als dak- loozen (kom.) Alle leeftijden. Zaterdag 14 Febr. geen voorstel ling. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De man op den achtergrond (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 Februari. 2.30 uur, Harmonie, adspiranten- feest van Turnlust. 7 uur, Harmonie, feestavond Turn lust. bed-rag is 52.125, verdeeld, over 38 leden met 164 verzekerde stuks rundvee. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur meende te moeten over gaan tot molestverzekering. De ver gadering was het hiermee in het algemeen eens, enkele leden hebben zich hiervoor reeds verzekerd. Be sloten werd, dat de voorzitter per soonlijk de deelhebbers van het 'veefonds zal bezoeken; het ligt in de bedoeling dat de vereeniging de kosten draagt. Het bestuur werd in z'n geheel herkozen. Konijnenfokkers bijeen. - On der voorzitterschap van den heer Schole hield de konijnenfokvereeni- ging „Nut en Sport" Woensdag avond in „De Rustende Jager" een huishoudelijke vergadering. Voor het tatoueeren van jonge konijnen bleek bij de leden wel be langstelling te bestaan. De heer Vellinga werd aangewezen om de werkzaamheden te verrichten. De heer Hannema, een bekend keurmeester, is aangezocht, om in Juni a.s, bij de tafelkeuring aan wezig te zijn. Om het gebruik van doelmatige hokken te bevorderen, werd een hokkencontrole-commis- sie benoemd, waarin de heeren Vellinga en de Geus zitting namen. Na de pauze hield de voorzitter een causerie over het onderwerp: „Inteelt of bloedverversching," het geen aanleiding was tot vele vragen en opmerkingen uit de vergadering. Besloten werd binnenkort een lezing te laten houden door den pluimveeconsulent over het houden van konijnen. Hen mijlpaal voor den Boerenstand. Alkmaar, 12 Febr. (A. N. P.) Te Alkmaar heeft hedenmorgen, slechts weinige uren nadat de statuten van den Nederlandschen Landstand ver schenen waren, de eerste installatie van den landstand in een provincie plaats gehad. Het was reeds vroeg druk in de zaal van de Harmonie, waar een aparte sfeer hing van spanning en afwachting. Men voelde uit de stem ming van de talrijke genoodigden, dat dit een bijzondere dag was. Het tóoneel van de Harmoniezaal was aoor den eigen vergaderingsdienst an den Landstand op buitengewoon smaakvolle wijze versierd. De Land- s.and-emblemen en -kleuren hadden de overhand. Het tooneel werd geheel ueslagen door het speciale décor, dat een prachtigen indruk maakte. Groen en bloemen en dundoek versierden hel geheel. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. den Beauftragte van den Rijks commissaris Unger, dr. G. Grünwald van den Reichsnahrstand, Oberregie- rungsrat v. d. Wense, Beauftragte bij den Ned. Landstand, W. R. de Wiljes, mr. A. J. Bakker,'commissaris van de provincie Noordholland, mr. W. M. Veldhoen Kraal, mr. W. H. M. Nien- huys Ruys, bestuursraden der prov. Noordholland, J. W. de Ruiter, dis trictsleider der N.S.B. in Noordhol- ic,nd, Landwirlschaftsrat Ufër, dr. M. D. Dijt, A. H. v. d. Horst, districts- leider der N.S.B. te Haarlem, C. H. C. f prengler, directeur van het Gew. Arbeidsbureau en de voorloopige boerenleiders der prov. Limburg, Utrecht. Zuidhoiland en Noordbra bant, te weten W. F. J. Quaedvlieg, E. H. B. Blaauwendraad, J. Rylaars- dam en P. J. Jansen. De plaatsver vangend boerenleider der provincie Noordholland, C. Koeman uit Blok ker, opende de plechtige bijeenkomst met een welkomstwoord, in het bij zonder tot de hierboveh genoemde oeregasten. Hierop sprak de boeren leider Roskam zijn rede Hit» Deze merkte in de eerste plaats op, dat de Landstand niet een van boven af opgelegde organisatie is, die met allerlei ongehoord krasse maatrege len zijn macht doet gelden. De Land stand is e e n stuk gezond boeren leven, hij is geen verlengstuk van het staatsapparaat, ook niet een voortzetting of een aanhangsel van het ministerie van landbouw of het apparaat voor de voedselvoorziening. De Landstand is het tot zelfbewust zijn gekomen hoerendom, dat zijn eigen recht én zijn eigen eer hand haaft en dat in stoere zelfbewuste rechtlijnigheid zijn weg wil gaan in dezen tijd van crisis en nood. Wie dit niet alleen als theorie waarneemt, aldus spr., maar voor wien dit alles een stuk is van zich zelf, zal begrijpen, dat ons beginpunt niet in Den Haag ligt, maar bij den boer op zijn erf. Daarom hebben wij in de laatste drie maanden dag en nacht gewerkt om een of meer boeren te organiseeren, die in de dorpen de dorpsboerenraden konden vormen. De dorpsboerenraad is het hart van den Ned. Landstand, want op het dorp zal het recht van den boer tot uiting komen. Alvorens de werkzaamheden voor de dorpsboerenraden verder te be spreken, ging boerenleider Roskam nader in op de oude landbouworgani saties, die alle zijn opgelost of aan gesloten bij den Nederlandschen Landstand, hierbij de verkeerde geest, waaruit deze organisaties ademden, hekelend en opmerkend, dat, al zijn deze organisaties nu ook aangesloten of opgelost, deze geestelijke gesteld heid nog lang niet dood is. De boerenleider noemde o.m. het vluchten van de tegenstanders in de coöperaties, om daarvan een machts apparaat te magen tegen den Landstand en voor de kapitalis tische landbouwpolitiek. Spr. betoogde met klem dat de Landstand alles, wat niet bij hem behoort, en er alleen maar in is op genomen, omdat het in de vroegere organisaties was, zeer geleidelijk weer los zal wikkelen, doch dan op een tijd, waarop het den Landstand past, De heer Roskam kondigde de de zer dagen verschijnende ordening van den nationalen coöperatieven raad aan, waarvan de voorzitter wordt benoemd op voorslag van den Ned. Landstand, hierbij de garantie gevende, dat hiervoor één van de beste, vertrouwdste en meest zelf bewuste boeren is uitgezocht. Van de 20 bestuursleden van den natio nalen coöperatieven raad zullen er 11 van den Landstand komen en ook dit zullen mannen zijn met een boe- renhart. De dorpsboerenraad moet het le ven op het dorp van den boer en zjjn erf groepeeren en alle moeilijk heden en mogelijkheden bespreken en regelen. Als gelijke partner met den burgemeester moet de boeren leider van een dorp de belangen van den boer en de voedselvoorzie ning op de dorpen beschermen. Principieel staat nu reeds vast, dat ook het voedselapparaat niet door den staat, maar door den boer zelf moet worden geleid. Iedere boer krijgt in de toekomst leveringsplicht en leveringsmoge lijkheid naar den aard van zijn be drijf. De dorpsboerenraad zal moe ten opmaken hoeveel rogge, tarwe, melk, enz. elk bedrijf in staat is te leveren. Na het enorme kwaad van den zwarten handel geschilderd te heb ben, zeide de heer Roskam, dat het tegengaan Hiervan door den dorps boerenraad noodig is, om de vrij heid van ons hoerendom te verkrij gen. Hierna ging hij over tot het in- stalleeren van boer Saai als boeren leider voor de provincie Noordhol land, waarbij hij hem er op wees dat het hem opgelegde geen andere is dan waken en zorgen, dat wat gezegd was, werkelijkheid kan wor den. Niet van bovenaf zult gij de boeren in Noordholland dwingen, maar als een moeder zult gij toezien, dat het boerenrecht, dat ligt in de ze boeren van Noordholland niet wordt geschonden. Vergezeld van een krachtige handdruk verzekerde Jan Saai den boerenleider, dat deze op hem loon rekenen. i (Slot volgt.) VEILING TE WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in de afgeloopen maand: Roode kool 889.720 kg (832.025) Gele kool 190.175 kg (148.900) D. witte kool 506.700 kg (538.725) Peen 2.125 kg (600) Uien 2.050 kg (20.150) Andijvie 125 kg Vr. aardappelen 550 kg De omzet bedroeg 86.606.18 65.114.80). De tusschen haakjes geplaatste ge tallen geven aanvoer en omzet in Januari 1941. VEILINGOMZET NOORDER- MARKTBOND. De veilingVereenigüig De Noor- dermarktbond te Noordscharwoude had over 1941 eea omzet van 2.997.408.40, tegen 2.349.614.36 in. 1940, zoodat de omzet nu ruim 600.000 méér bedroeg. SCHERMEKHORN. Tuinbouwvergadering. - "Woens dag hield de tuinbouwvereeniging Schermerhorn en Omstr. haar jaar vergadering onder leiding van den heer A. Kluft, diie memoreerde dat hij 5 jaar geleden het voorzitter schap aanvaardde en thans wegens vertrek uit de gemeente voor het laatst zou presideerem. Hij herin nerde aan de 'belangrijkste voor vallen voor de vereeniging (40-jarig bestaan en inundatie) en sprak zijn dank uit aan de leden voor hunne medewerking bij alles. Door moei lijkheden is de vereeniging hechter dan ooit geworden. Uit het jaarverslag van den se cretaris stippen wij aan dat dit af geloopen jaar opbrengst en prijzen bevredigend waren; voorts werd gememoreerd de oprichting van een tuinbouwcursus en een cursus voor hoofden, van bedrijven over de bodemproductie. De rekening over 1941 gaf aan als ontvangsten 300.53, uitgaven 265:04, batig saldo 35.49. In plaats van den heer A. Kluft, die wegens vertrek bedankte, werd a& bestuurslid gekozen de heer P. Kluft; de heer W. de Boorder werd herkozen. Besloten werd de contributie, evenals het vorige jaai, voor tuin ders op het dubbele te stellen. Als commissaris voor de Alk- maarsche Exportveiling werd in plaats van den heer A. Kluft, we gens vertrek uit de gemeente, ge kozen de heer P. Kluft. De heer W. de Boorder werd als bestuurslid van de L. G. C. herbenoemd. In beginsel verklaarden alle leden zich voor stichting van een poter- bewaarplaats, die vermoedelijk op een terre'n van den heer Haarma, in het midden van het dorp, zal worden gebouwd. Gedurende de vergadering werden reeds bijna 3000 bakken voor plaatsing opge geven. De heer van Langen, bedrijfs- assistent van de'N.a.k., hield een beschouwing over het gezamenlijk ontsmetten van zaaizaad. De secretaris sprak hierna eenige hartelijke woorden tot: den schei denden voorzitter, wiens werk kracht en doorzicht en veie goede werk voor de vereeniging door hem geroemd werden. De voorzitter dankte voor deze woorden en sloot daarmee de ver gadering. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Het Victoria-Theater brengt een zeer spannende film, n.l. De man op den achtergrond, die op uitne mende wijze wordt gespeeld door Karl Martell, Maria von Tasnady en Theodoor Loos. Het slot brengt een verrassende ontknooping. De twee bekende komieken: Watt en Half Watt maken hun opwach ting in het Harmonie-Theater met de film vol komische avonturen: Watt en Half Watt als dakloozen. Aan vroolijkheid natuurlijk geen gebrek. Een zeer sportieve boksfilm, ge titeld De laatste ronde, wordt ver toond in het Alkm. Bioscoop-Thea ter. Het is de geschiedenis van een sterk bokser, adspirant-wereld- kampioen, die zijn training ver waarloost en slechte connecties aanknoopt. Attila Hörbiger en Ca- millo Horn vervullen de hoofd rollen. Jongens van de Koopvaardij is een vlotte film, met tal van verras sende wendingen en een aardig slot. Zij wordt vertoond in het Cinéma Theater met Gustav Fröh- lich, Gusti Wolf en Minni Marbus in de hoofdrollen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 15 FEBRUARI 1942. ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. Kleyne (H. Doop); 3 utir, ds. Warners, van Apeld. (geen doop); 5 u., ds. Klein Wassink. Remonstr. geref. gem., geen opg. ontvangen. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keu- ning (in de consistoriekamer). Doopsgez. kerk, 10.30 uur, ds. Kui per. Geref. kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt; 5 uur cand. J. van Eer den (Heidelb. Catech. Zondag 19; coll. voor alg. chr. doeleinden). Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. Vrije evang. geref. gem., in catech.lokaai der Gr, kerk, 10.15 en 5 uur, ds. Ruys, on derwerp: „Babylons val en een gees telijke tijdwoord"; Woensdagav. 7.30 uur, samenkomst St. Jacobstr. 22. Ned. chr. gemeenschapsbond; Zon dagmiddag 3.30 uur jongelieden- samenkomst, Houtweg 8; Donder dagavond 8 uur bijbelbespreking mannen, Houtweg 8; Vrijdagavond 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oude gracht 208; Zaterdagavond 4.30 uur ledenvergadering Oudegracht 208. UIT DE OMGEVING. Akersloot, geen dienst; Woensdag avond 8 uur gemeentesamenkomst. Barsingerhorn, doopsgez. gem., 10.45 uur, ds. Oosterbaan. Bergen, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 u., ds. Meeter, van Amsterdam. Broek op Langendijk, doopsgez. gem., geen dienst. Burgervlotbrug, doopsgez. gem., 2.30 uur, ds. Oosterbaan. De Rijp, zie Graft Dirkshorn, 3 uur, ds. Boeke. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10.45 uur, cand. J. van Eerden; 3 u., ds. von Meyenfeldt (Heidelb. Catech. Zondag 46; coll. orgelfonds). Egmond aan den Hoef, av. 7 uur, ds. Veenhuysen. Graft, 10.30 uur, ds. Kastein. Groet, zie Schoort. Grootschermer, 2.30 uur, ds. Bo- beldijk. Heiloo, 10.30 uur, ds. Veenhuysen, v. Egmond; Evang. a.d. Kerklaan, 10 uur, ds. Kalkman, van A'dam. Ned. chr. gemeenschapsbond, Dins dagmiddag 3 uur bijbelbespreking, Laarmanstr. 185. Heerhugowaard, geen dienst. Hensbroek', 10.30 uur, ds. de Pree. Koedijk, geen dienst Limmen, drie uur, ds. Roobol. Nieuwe-Niedorp, geen dienst. doopsgez. gem., 10.30 uur, prop. Rawie. Noordscharwoude, geen dienst. Oterieek, zie Stompetoren. Oude-Niedorp, 3 uur, ds. Nell. Oudkarspel, 10.30 uur, ds. Nell. Schagen, geref. kerk, 10 en 2.30 uur, cand. C. v. d. Vaart, hulppr. te Nieuwe-Niedorp. Schermerhorn, geen dienst we gens vacature-beurt Schoorl, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur ZondagsschooL Stompetoren,10.30 uur, ds. de Jong; evangelisatie, 10 uur, de heer Martens, van Amsterdam. Uitgeest, 10.30 uur, ds. Hanne- man; Sedeur, 10 uur, de heer A. de Waal Malefijt; 11.45 uur Zondags school. Ursem, 10.30 uur, ds. Loysen. Veenhuizen, geen dienst wegens kolengebrek. Warmenhuien, 3 uur, ds. Kleyne, van Alkmaar. West-Graftdijk, 2.30 u., ds. Loysen. Winkel, geen dienst. Zuidscharwoude, 10.30 uur, de heer Korndörffer. Zuidschermer, 10.30 uur, ds. Boe- rendonk. Tot nu toe kon de verpakldng ven Kruschen hier te lende nog regel matig els voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen is nog voor geruimen tijd voldoende, doch gles-schaarschte bemoeilijkt thans de levering. Daarom kan voortaan Uw apotheker of drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschën-tiacon met deksel inlevert van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 5, 3 of 2 ets., naar grootte. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. HET AFTREDEN VAN ADMIRAAL HART. Tokio, 12 Febr. (D.N.B.) Ten aan zien van het aftreden van admiraal Hart zeggen toonaangevende Japan- sche leringen, dat men dezen stap kan beschouwen als een stilzwijgen de bekentenis dat zijn strategie tegen de Japznsche- strijdkrachten van vloot en luchtmacht volkomen is te kort geschoten. Men verklaart verder, dat Hart waarschijnlijk de nutteloosheid heeft ingezien van zijn inspanning als commandant der ge allieerde vloot tegenover de Japan- sche strijdkrachten in den Stillen Oceaan. Vidkun Quisling te Berlijn aan gekomen. (D.N.B.) - De Noorsche ministerpresident Vidkun Quisling is gistermiddag, vergezeld van de mi nisters Hagelin en Fuglesang voor een bezoek van enkele dagen te Berlijn aangekomen. Ook de Rijks commissaris voor de bezette Noor sche gebieden, Terboven, bevond zich in zijn gezelschap. Zooals men weet zal Quisling tijdens zijn ver blijf in Duitschland een officieel be zoek aan den Führer brengen. U weet, wat W H N beduidt, Welnu, help dan mee en stelt niet uit. Giro Winterhulp Nederland 5553. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Castricum Ten verstaan van notaris M. C. Roos te Alkmaar is publiek ver kocht, in hotel Broksma, de villa Edelweiss maf bijgebouwen, erf en tuin, groot 7 a. en 65 ca., aan het Stationsplein te Castricum. Een en "ander werd in bod gebracht door den heer J. Dekker Pzn. aldaar voor 8525 en bij afslag gemijnd op 1200 door den heer Moleveld te Castricum. Per flacon f. 1.15. Bij apoth. en dreg, NOORDSCHARWOUDE, 13 Febr. (Noordermarktbond). 6700 kg Roode kool 7.30; 1900 kg Gele kool 6.80; 604ÜU kg D. witte kool 5; 7500 kg Uien 5.80. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Febr. (Lang. Groentenveihng). 2900 kg Roode kool 7.30; 11800 kg Gele kool 6.80; 45500 kg D. witte kool 15; 2500 kg Uien 5.80; 8600 kg Peen 5.20; 1500 kg Bieten 5.80. SCHAGEN. 12 Febr. 1942. Vee markt: 6 Tijdkoeien 280360; 26 Geldekoeien (mag.) 250350; 4 Kalfkoeien ƒ300450; 6 Bokken en Geiten 2070; 6 Varkens (mag.) 28—35; 11 Biggen 15—30; 79 Ko nijnen 26. Voor centrale: 202 Vette Gelde koeien, 66 Graskalveren, 106 Nuch tere kalveren en 28 Schapen. WARMENHUIZEN, 12 Febr. '42. 20600 kg Roode kool 7.30; 2000 kg Gele kool 6.80; 17800 kg D. witte kool 5. LEEUWARDEN, 13 Febr. 1942. Veemarkt: 704 Melk- en Kalfkoeien 275—525; 138 Pinken 190—240. Verder: 66 Stieren, 605 Vette koeien, 475 Nuchtere kalveren, 121 Schapen, 59 Varkens, 27 Kleine biggen en 53 Bokken en geiten. Totaal aanvoer 2248 stuks. Ëierhandel. Prijs der kipeieren 6,5— 10,45 cent, handelsprijs 1.321.37 per kg. Eendeneieren, prijs 7,68,1 cent per stuk. Pluimvee: Slachthanen 1.502.50, Slachtkippen 1.252.25, Jonge ha nen 12 en Jonge duiven 2540 et. Vereen- van Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12; Goudsche kaas 20 plus 87 cent 40 plus 1.12, Broodkaas 40 plus 1.12 per kg. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia J., d. van. Franciscus Blondel en T. Weststrate. Jacob, z. van Johannes van der Veen en M. Bakker. Johannes, z. van Johannes H. F. Hoenderdos en J. B. Raes. ONDERTROUWD: Johannes Uven- hoven en Leentje de Jong. Ba rend Groenwold en Pieternella Koo- men. Johannes A. F. van der Hall en Margaretha Bijl. OPGAVS AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar- - van Vrijdag 13 Februari 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3H Nederland 1941 977/s 4 Nederland 1941 lOOS/ia 4 Nederland 1940 II 10.3/6 33Vj Neder1. 1938 95»/. 3 Ned.-lndië 1937 69 BANK-INSTELL, Amsterd. Bank .155 Handel Mij. Cert. v. 2.50 1201/, Koloniale Bank 138 Ned. Ind. Handelsbank 95'/, IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 155»/a Calve Delft Cert. 124 Nederl. Ford «345 Lever Bros17>1/S Phil. Gloeil. Gem. Bezit 302 CULTUUR MAATSCH. H. V. A292 Java Cultuur .170'/., Ned. Ind. Suiker üni. j?0'/, Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deb Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Den Batavia Oude Deli 64 .243 174 •124'/, 95 67 76 1311/, 110 169'/, .15-'/, .136 163 Senembah 144 lu. 40 lOCS/s i 003/y 89 157 120 125 93 1541/, 120 345 301 289 1/0 '1/0 82 243'/, 172'/, 120 93 85 1301/, 108 166 150 1341/, 162 144 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D, A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. I Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. 261 32: 361 44' 53: 64 71! 77( 79! 87! alkmaarsche coura 488e STAATSLOTE VIJFDE KLASSE VIJFTIEND Trekking van 11 Februar 1 prijzen van ƒ70. ,048 1161 1170 1491 1654 16! 'ilS 2193 2309 2325 2401 9R75 2885 3051 3165 3183 3372 3486 3571 3630 4117 4162 4332 4371 4473 4650 4718 4730 4745 5277 5619 6053 6175 6192 6277 6615 6715 6774 6835 6847 ?267 7274 7419 7447 7624 7735 7821 7864 7876 7931 2 8110 8277 8389 8600 «73 8958 9042 9064 9302 9455 9712 9757 9803 9957 10M 50086 10098 10113 10239 10318 103! SOT01 10804 10845 10896 10927 109! 31077 11104 11236 11343 11662 116! 31732 11758 11766 11793 11839 118] 31993 12016 12070 12080 12115 121. 12390 12636 12820 12867 12904 129' 13061 13218 13231 13235 13380 135 13603 13658 13730 13745 13770 137 13947 13952 14071 14099 14144 145. (14995 [5154 15157 15346 15523 15620 156/ [5837 15841 15876 16053 16078 161! 16188 16208 16222 16316 16393 164! 6520 16548 16558 16576 16653 166! 17104 17418 17500 17538 17546 175' 17769 17858 17912 18019 18047 181! 9 6702 18920 18986 19086 19222 193: 19618 19627 19895 19937 20026 201! 50324 20363 20632 20732 20734 207! 20995 21004 21126 21191 21193 212! 21530 21587 21613 21840 nieten. 1058 1081 1274 1277 1494 1513 1631 1659 1817 1823 3021 2078 2284 2372 2561 2581 2660 2677 2860 2903 3066 3075 3371 3380 3591 8614 3826 3852 4012 4031 4088 4101 4342 4351 4609 4682 4798 4841 5020 5022 5272 5273 6406 5423 5521 5525 5629 5643 5722 5768 5866 5919 6163 6165 6294 6315 6623 6628 6744 6764 7035 7059 7162 7190 7258 7307 7454 7464 7556 7557 7687 7697 7800 7811 8015 8058 8293 8333 8479 8514 8800 8823 8960 8984 9213 9235 9428 9479 9643 9664 9770 9793 9928 9933 10021 10023 10292 10329 10504 10515 10778 10790 10880 10931 11336 11368 11483 11512 11699 11748 11833 11885 12061 12094 12284 12296 12492 12501 12708 12724 12818 12837 12992 13019 13039 •13178 13216 13471 13491 13645 13651 13826 13833 13980 14026 14289 14311 14419 14449 14701 14717 14985 15022 15131 15220 15311 15342 15430 15532 15810 15817 15982 16022 16065 '16211 16216 16396 16397 16539 16565 16643 16715 16788 16793 16871 16892 17028 17029 17122 17168 17385 17383 17547 17548 17810 17827 18027 18042 18107 18130 18333 18385 18476 18489 18578 18617 18704 18754 18919 18921 39005 19018 19230 19235 19444 19470 19769 19837 20008 20101 20313 20314 20438 20441 20642 20725 20933 20960 21177 21225 21346 21349 21432 21442 21786 21807 21922 21937 1128 1280 1520 1680 1828 2124 2395 2622 2721 2939 3237 3438 3669 3919 4042 4124 4436 4688 4881 5036 5315 5437 5555 5659 5771 5974 6191 6323 6645 6802 7093 7197 7332 7465 7639 7718 7905 8086 8374 8528 8896 9051 9271 9497 9668 9816 9948 10080 10363 10637 10798 10994 11372 11531 11750 11891 12098 12302 12539 12728 12903 1129 1289 1561 1712 1848 2144 2403 2632 2761 2980 3264 3445 3703 4053 4127 4492 4758 4886 5071 5352 5491 5574 5676 5803 6004 6225 6391 6662 6805 7107 7218 7338 7466 7649 7731 7960 8093 8384 8587 9054 9273 9550 9672 9835 1222 12 1370 14! 1574 16 1735 17' 1912 19 2159 23 2447 24' 2641 20' 2783 27! 3000 30: 3306 33! 3483 35! 3733 37! 4068 401 4146 421 4565 45! 4764 47' 4968 491 5148 511 5358 53! 5493 54! 5623 561 5693 57! 5804 58! 6015 61! 6264 82 6424 65 6674 66! 6877 60' 7124 71! 7240 72! 7343 74C 7494 75C 7653 76! 7733 77/ 7976 79S 8128 814 8400 845 8660 87C 8912 89! 9055 90! 9289 935 9591 95S 9678 97C 9842 985 13066 13243 13520 13673 13836 14086 14318 14470 14794 15025 15262 15377 15636 15827 10100 10384 10668 10811 11187 11381 11568 11771 11962 12102 12332 12577 12757 12937 13098 13408 13548 13746 13895 14120 14326 14559 14850 15031 15264 15406 15665 15896 10131 102! 10456 104£ 10712 107! 10820 108/ 11212 1133 11400 114! 11569 115£ 11792 1181 12012 120! 12114 1211 12343 1235 12596 126C 12773 1277 12973 1298 13161 1316 13421 1344 13621 1363 13784 1380 13907 1391 14194 1421 14391 1439 14561 1458 14851 1488 15086 1509 15267 1527 15410 1542 15690 1569 15915 1594 16095 16113 16251 16298 16433 16483 16570 16589 16717 16726 16800 16806 16959 16988 17046 17082 17239 17247 17389 17477 17651 17699 17886 17890 18064 18068 18248 18253 18392 18399 18496 18521 18639 18674 18776 18857 18932 18947 19024 19040 19335 19351 19509 19572 19870 19872 20147 20161 20337 20362 20444 20462 20761 20764 20973 21054 21242 21249 21350 21384 21542 21592 21819 21820 21974 21989 16139 1614 16337 1637 16495 1650 16593 1661 16737 1674 16809 1682 170li 1702 17091 1709 17263 1729 17495 1751 17734 1773 17930 1795 18076 1808 18257 1827 18411 1845 18532 1854 18681 1869 18862 1889 18951 1896 19081 1915 19368 1937 19677 1974 19873 1988 20186 2022 20391 2040 20485 2050 20776 2087 21068 2113 21272 2129 21395 2139 21678 2168' 21903 2190 21997 103 Zelf nam ze plaats op de troo. en trok kleine Anneke bij zich o, schoot. Zo zaten ze gezellig bij elkaai De lampjes aan de wand schenen vrolijk en hulden alles in een zacht rose gloed, a In de vorige lijst staat: 7955 m. i. °755 1000; 1470 400 m 400. door 42 Hier had ze geluk mee, wa kreeg een betrekking in een warenhuis. Zij kreeg tien guide week en haar middagmaal Hoewel ze daarvan niet kon be, beteekende' dit toch, dat ze week maar een gering bedrai haar reserve zou moeten neme Louis Windman besefte, dat ten de Roever de voornaamste van gevaren was voor zijn pl; de boerderij te ontdoen van wat waarde had. Als de oom Nora onverwachts terugkeer: niemand wist waar Maarten v zou hij ongetwijfeld de boe ecu in bezit nemen en zijn

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2