Hoesten Organisatie van den Ned. Landstand. N.V.V. arbeidsorganisatie. De dag der Duitsche poiitie. 27 EN 28 FEBRUARI filmmeuws. RADIOPROGRAMMA amsterdamschb beurs lis ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 14 FEBRUARI 1942. 's-Gravenliage, 11 Febr. De secr.- gen. van het dep. van landbouw en visscherij heeft op grond van arti- kei 2 van het eerste uitvoeringsbe sluit Ned. landstand zijn goedkeu ring verleend aan het besluit van 6 Febr. j.L van den boerenleider be treffende de inwendige organisatie van den Ned. landstand. Dit z.g. „statuut van den Ned. landstand", bepaalt o.m.: De boerenleider, of diens ver vanger, de voorman, wordt bij de leiding van den Ned. landstand bij gestaan door een boerenraad. Deze raad, welke wordt geraadpleegd over alle onderwerpen, omtrent welke de boerenleider het oordeel van den raad wenscht, wordt door dezen geleid of namens hem door den voorman, terwijl de boerenlei ders der provincies daarin ambts halve zijn opgenomep. Bovendien kan de boerenleider bijzondere leden aan den boerenraad toevoegen en tot zijn advies en bijstand bijzondere commissies instellen. Algemeene leiding. Aan den boerenleider is toege voegd een hoofdstafleider, die be last is met de dagelijksche leiding van het bestuur en beheer van den Ned. landstand. De boerenleider be stuurt en beheert den Ned. landstand door middel van het algemeen be stuur, dat1 vier hoofdafdeelingen om vat, t.w.: hoofdafd 1: „Volk en bo dem", die de belangen van de lan delijke bevolking moet behartigen en waken over de eer van de stand- genooten; Hoofdafd. 2: „Voort brenging", die in het kader der door den staat te geven richtlijnen de be- drijfs-economische aangelegenhe den der landelijke bevolking moet regelen en daarover waken; Hoofd afd. 3: „Voedselvoorziening", die aan de voedselvoorziening van het Ned. volk moet medewerken en Hoofdaf. 4: „Beheer, voorlichting en statsitiek". Aan elk "Van de hoofden van deze hoofdafdeelingen is een stafleider toegevoegd, die belast is met de da gelijksche leiding van de hoofdaf- deeling. Provincie. In elke provincie is een „boeren leider der provincie" belast met het bestuur en het beheer van den landstand in die provincie. Deze treedt tevens op voor den boeren leider bij het provinciaal gezag en bij de organen van het staatsgezag in die provincie. De boerenleider der provincie wordt bijgestaan door een boeren raad der provincies, terwijl aan hem is toegevoegd een stafleider der provincie, die is belast met de dage lijksche leiding van het bestuur en het eheer van den prov. landstand. De boerenleider in elke provincie voert zijn bestuur en beheer door middel van het bestuur van den landstand in deze provincie, dat evenals het algemeen bestuur weer uit de reeds eerder genoemde hoofd afdeelingen is samengesteld. Indien een boerenleider der pro vincie mede de leiding heeft over eenige andere provincie voert deee de persoonlijke titel van gouwen boerenleider. Gemeenten. In elke gemeente treedt voor den boerenleider der provincie de buurtboerenleider op, bijgestaan door den buurtboerénraad. Naar reeds is gemeld, heeft de heer Woudenberg, commissaris van het N. V. V. op uitnoodiging van Reichs- organisationleiter dr. Ley, den leider van het Duitsche arbeidsfront, met enkele zijner naaste medewerkers en vergezeld door eenige heeren van het Rijkscommissariaat in Den Haag, een officieel bezoek gebracht aan het Duitsche arbeidsfront en enkele groote bedrijven en kampen van Ne- derlandsche arbeiders in Duitsch- land. Aan de indrukken over deze reis van een specialen verslaggever ontleenen wij het volgende; Het D A. F. heeft onvermoeid gestreefd naar de oplossing van het vraagstuk den arbeid te maken tot den beslissenden factor in het leven van het volk en den scheppenden mensch weer de mogelijkheid tot en de vreugde aan den arbeid te herge ven. Het D. A. F. is hierin geslaagd: het werk is voor den arbeider weer tot een innerlijke belevenis, den zin van het leven geworden. OP twee beginselen werd her- 7 j k de aandacht gevestigd, n.l., dat een organisatie, al is zij nog zoo goed doordacht en al ziet zij er op papier nog zoo voortreffelijk uit, van nul en geener waarde is, wan neer achter dezen vorm geen leven de inhoud staat en voorts het prin- cipe. „nationaal-socialisme is geen export-artikel", m.a.w., de inhoud die achter den organisatie-vorm schuilt, kan niet zonder meer wor den overgenomen door andere vol ken, omdat zij uit het Duitsche we zen is ontsproten. De organisatie van den arbeid in ons land zal moe ten groeien uit den Nederlandschen mensch, binnen het kader van de beginselen der nieuwe Europeesche ordening. Dat neemt niet weg, dat voor de leiding van het N. V. V. waardevolle lessen te trekken waren uit de ervaringen van het D. A. F. De zorg voor den arbeidenden volksgenoot in sociaal, lichamelijk, politiek en geestelijk opzicht, welke het D. A. F. op zich genomen heeft, geschiedt niet in den vorm van een opkomen voor de „rechten" van den arbeider, maar steeds uit het oog punt van het belang van allen, van de gemeenschap. Vanuit het hooge gemeenschapsbelang gezien, bestiat er geen tegenstelling meer 'tusschen werknemer en werkgever. Zij wer ken niet samen terwille van het ge meenschappelijk bedrijfsbelang, maar ui het gemeenschapsbelang waar door ook de belangentegenstel lingen tusschen beide groepen ver vallen zijn. De macht tot het nemen DE GEMEENTE GROOTEBROEK (N.-H) beschikt nog over een om roeper, die telkens wanneer er belangrijk nieuws is, daarvan, bijgestaan door zijn koperen bekken, met luide stem kond doet. (Polygoon-Kuiper) ST. PANCRAS. In de warenhuizen heerscht een groote drukte met het trekken van tomatenplantjes. Deze worden thans, nu ze „potrijp" zijn geworden, in kleine potjes geplant. In speciaal hiervoor verwarmde trekkassen staan de duizenden plantjes te trekken. (Polygoon-Kuiper) 's-Graverahage, 12 Febr. (A.N.P.) Socialisme van de daad is in de Duitsche volksgemeenschap evenzeer een begrip geworden, als het ook voor de Duitsche Ordnungspolizei mogelijk is geweest voor haar voort durende bereidheid in het leven van allen dag het motto in te voeren: De politie uw vriend en helper". Dit zijn geen holle leuzen. Het be wijs daarvoor zullen op den dag der Duitsdhe politie, 14 en 15 Februari, de mannen der in Nederland optre dende politietroepen leveren. De taak, die aan het Winterhilfswerk van het Duitsche volk tijdens den oorlog wordt gesteld, is aanzienlijk omvangrijker dan in vredesjaren. De verzorging van volksgenooten, die om redenen buiten hun schuld on dersteuning behoeven, kan en mag niet achtergesteld worden, ondank? de toegenomen aandacht, die juist dezen winter in bijzondere mate is gericht op de strijders tegen het bolsjewisme aan het Oostelijk front, en de zorgen, die daaruit voort vloeien. De oorlog heeft overal leemten teweeg gebracht, die tij dens zijn duur niet anders kunnen worden aangevuld dan door de offer vaardigheid en door de gemeenschap van allen in het socialisme van de daad. De strijd van Duitschlar.d tegen het bolsjewisme en tegen de Anglo-Amerikaansche plutocratie is tot den strijd van geheel Europa geworden. Hoezeer dit het geval is en hoe ook het motto „De politie uw vriend en helper" de grenzen heeft overschrexTen, zal de dag der Duit sche politie ook in Nederland bewij zen. De afzonderlijke politieafdeelingen EVENALS VORIG JAAR WORDT DIT JAAR WEER „DE DAG DER DUITSCHE POLITIE" GE HOUDEN. Tijdens den war men maaltijd, op 16 Februari 1941 aan 2000 arme kinderen in den Haagschen Die rentuin aange boden. (Polygoon) hebben omvangrijke programma's opgesteld. Door de bank beginnen deze diagen met de groote, militaire aubade, waarbij zal aansluiten eer betoon aan de gesneuvelden, propa ganda- en parademarscKen. Naast deze militaire evenementen staat de spijziging van kinderen door Duitsche politiesoldaten in het middelpunt. Duizenden kinderen, vooral Nederlandsche, zijn uitgenoo- digd voor de stamppotmaaltijden in Den Haag, Amsteram, Arnhem, Til burg en Heerlen. Daarbij moet er vooral op gewezen worden, dat het voedsel, dat hierbij wordt uitgedeeld; geen extra rantsoenen levensmidde len en vleesch zijn, die dus aan de gemeenschap zijn onttrokken, maar de leden der politietroepen in Ne derland hebben reeds tevoren af stand gedaan van hun rantsoenen om zoo, met voorbeeldig socialisme van de daad, aan de kinderen van Ne derlandsche ouders op dezen dag een smakelijk, overvloedig maaL' te kunnen aanbieden. „Wij offeren om te helpen" is het parool en de vreugde, die uit onschuldige kinder- oogen straalt, zal een rijke beloo ning voor dit offer zijn. In alle politiestandplaatsen zullen den veertienden of den vijftienden Februari „bonte avonden" gehouden worden. Politiesoldaten stellen hun artistiek vermogen in dienst van het Kriegswinterhilfswerk. Ook is ge zorgd voor gepast vermaak tijdens de kindermaaltijden, die 's middags worden gehouden. Het stafmuziek corps van den bevelhebber der Ord nungspolizei geeft openluchtconcer ten en vergezelt de marcheerende troepen. Daarbij zal dit muziek corps voor het eerst in Nederland de paradeuniform der Deutsche Ord nungspolizei dragen. Pachten van vischrecht. - In de Ned. Staatscourant is het le uitvoe ringsbesluit verschenen cp het pacht- besluit vischrecht 1841. Dit bepaalt o.m., dat uitgifte van vischrecht slechts mag geschieden door het aangaan van een pachtovereenkomst (goed te keuren door den secr.- gen.) en slechts met beroepsvis- schers, die daadwerkelijk de vissche rij uitoefenen als hoofdbedrijf mag worden gesloten. De secr.-gen. kan uitzonderingen hierop toestaan. van alle beslissingen in het bedrijf en de verantwoordelijkheid daar voor liggen, volgens het Führer-be- ginsel, in handen, van den bedrijfs leider. Deze heeft zijn groep wer kers dusdanig te leiden, dat de bes te arbeid geleverd wordt in het be lang der gemeenschap en dat deze arbeid voor hen die haar verrich ten, een vreugde en een eer kan zijn. Hierop ziet het D. A. F. zelve toe. Na het radensysteem der republiek van Weimar is thans in de bedrijven de vrede hersteld. De bedrijfsge- meenschap, de grondslag van het D. A. F., is aldus de voornaamste kern van de geheele arbeidsgemeen schap evenals het gezin en de fa milie, de „Sibbe", grondslagen en kleinste cellen der volksgemeen schap zijn. In de bedrijfsgemeen- schap wordt de arbeider en de be drijfsleider door sport en spel, door scholing en vakopleiding tot doelbe- wusten werker in dienst van het volk gemaakt, die in dezen arbeid ook hun volledige levensvervulling kan vinden. In hooiberg opgesloten. - Don derdag is de heer L. te Anke veen in zijn hooiberg opgesloten, doordat plotseling de kap naar beneder. kwam. Hij liep eenige kwetsuren op. Toen na eenigen tijd het ongeval ontdekt werd, is do man 'uit zijn on- aangesame gevangenschap bevrijd. V-V IN 'T VERLEDEN LIG-T HET HEDEN J JN HET NU3 „DE WINTERHU1T"' W INTER WULP -COLLECTE NEDERLANDERS. Ook Uw Vaderland is in gevaar. Helpt mede het bolsjewisme te vernietigen, door dienst te nemen bij de Waffen S.S. Voor aanmelding en inlichtingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhou derslaan 132, Den Haag. (Fellinga-Peters) slaat Felix hem in woede neer. Den volgenden avond vecht Felix om den wereldtitel. Hij krijgt den eenen klap na den anderen. De titel schijnt verloren. Lilly komt dan Eddie halen. Bij de laatste ronde komt Eddie en spreekt Felix moed in. Deze krijgt nieuwe kracht en wint met een K. O. Lilly ver dwijnt en Eddie en Felix worden weer vrienden. Vooraf: Tobis- en Ufa-nieuws, en de Tobis-film: „Dansen moet men leeren". i VCOTUIGO». WELKE ZW MET GERINGE SNELHEIOMJORTEEWEGBH SJJNSIEEbSVERFtKHT Oft SAN DE UITERSTE. qECHTCPZJfri. VAN DE RljaaAN TE RMCE.N. (Polygoon-Seym). JONGENS VAN DE KOOPVAARDIJ. Cinema-theater. Het ouae gezegde, dat een zeeman het niet best buiten het zwakke ge slacht kan stellen, schijnt door deze film bevestigd te worden. De jonge, levenslustige stuurman Fritz Uli- mann heeft een middel gevonden om zelfs op zee met de andere sekse in contact te blijven: hij plaatste een advertentie, waarin hij „correspon dentie vraagt met een lief, jong meisje, dat begrip heeft voor zijn in eenzaamheid doorgebrachte uren". Het resultaat is verbluffend: vier jonge dames schrijven hem elke week en hij belooft ieder hunner tij dens zijn eerstvolgende verlof op te zoeken. Dat gebeurt ook en de film geeft dan getrouwelijk zijn ervarin gen weer. We kunnen dat natuur lijk niet allemaal weergeven en zul len moeten volstaan met te zeggen, dat hij in die ervaringen nogal wat voldoening schijnt te hebben, al zijn er ook onaangename bij, zooals b.v. die met de jonge Masi in een kano. als er een onweersbui losbarst. Ten slotte weet echter één der brief schrijfster hem s^erk te boeien en meteen verliezen ook zijn \riend dr. Crusius en de kok Niedermeier hun vrijheid en allen gezamenlijk maken zij' hun huwelijksreis met het schip, waarop Fritz stuurman is. Een vroolijke film, waarin Gustav Fröhlieh een juiste figuur blijkt voor Fritz. Joe Stöckel, die ook de regis seur was, is een pracht van een kok en ook voor de overige rollen spelen uitstekende krachten. Van de vrou welijke hoofdrollen noemen wij Viktoria van Ballasko, Winni Mar kus en Gusti Wolf als briefschrijf sters, die ieder een andere manier hebben om den zeeman te boeien. Aan het hoofdnummer gaat na de journaals nog vooraf een natuur film „Drijfjacht in de Stille Zuid zee", gewijd aan de vischvangst. DE LAATSTE RONDE. A. B. T. In New-York wordt de jonge bokser Eddie Steele (Attila Hörbi- ger) door zijn speciale manier van boksen een van de ijverigste can- didaten voor den wereldtitel. Een danseres krijgt echter invloed op hem, en voor haar verwaarloost hij zijn verloofde Lilly en ook dë sport. Wanneer de wereldtitel voor de deur staat zit hij zoo krap, dat hij aanneemt voor een bepaalde som geld dezen wedstrijd te verliezen. Tijdens den strijd vergeet hij zijn belofte en wint. De tegenpartij doet een overval op hem en hij wordt voor dood in de haven ge gooid. Een paar jaar later ontdekt Ed die's manager, Otto Pleschke, die een café heeft geopend,- den dood- gewaanden Eddie in zijn zaak. Ze besluiten nu samen een boksschool te openen. Eddie ontdekt na eeni gen tijd den monteur Felix Franke (Heinz Seidler) en gaat dezen jon gen opleiden voor den wereldtitel. Felix maakt kennis met een meisje en gaat weldra den zelfden weg op als zijn vroegeren leermeester. Ed die grijpt op tijd in. Hij komt tot de ontdekking dat het meisje van Felix zijn vroegere verloofde Lilly is en wanneer hij met haar uit is, j DE MAN OP DEN ACHTERGROND. Victoria-Theater, Met groote belangstelling hebben de toeschouwers gisteravond in het Victoria-Theater de spannende film „De man op den achtergrond" ge volgd. Wie deze man op den achter grond, deze geheimzinnige Julius is, mogen wij natuurlijk niet verklap pen. Twee bekende plioten,Flügger en Blennemann, collega's, voelen ook beide sympathie voor hetzelfde bios coopmeisje n.l. Helene Hoesch. Na de vertooning van een propagandafilm, waarin Flügger de hoofdrol speelt, spelen zich verrassende gebeurtenis sen af. Maar den volgenden morgen wordt Helene in het pension van mevrouw Anders dood gevonden en dan vangt de moeilijke taak aan van commissaris Petersen, die tegen alle overige pensionbewoners en tegen de beide vliegers verdenking koestert. Vera, de charmante eassière van het bioscooptheater, de rentenier Opha- gen, de instrumentmaker Stülken en een bar-pianist worden verhoord en later ook de vliegers. Door de arres tatie van den inbreker „de Schele", komt er eenig licht in de zaak en na een moeilijken strijd weet Petersen te overwinnen, den misdadiger tot bekentenis te dwingen en een geluk kige toekomst te bewerken voor Vera en Flügger. De film wordt uitstekend gespeeld Paul Klinger en Rolf Weih zijn de beide vliegers, Hilda Sessak de ver moorde Helene, Maria von Tasnaky de opofferende Vera en verder noemen wij Theodoor Loos als de rentenier, Rudolf Platte als „de Schele", Frits Rasp als de \#ronge- lukte Stülker en Karl Martel! als de commissaris. Zij verdienen inder daad met eere genoemd te worden, omdat zij de film tot een boeiend ge heel maken. Een mooi Tobis Hollandsch Nieuws, uitgebracht door Profilti en een in teressant en uitgebreid Ufa-journaal gaan aan het hoofdnummer vooraf. WATT EN HALF WATT ALS DAKLOOZEN. Theater Harmonie. Watt en Half Watt, het komische en onverbreekelijke tweetal, dat, als sterren, die niet ondergaan, nog altijd zijn triomfen viert, treden in deze geestige film als dakloozen op. Nadat zij door den eigenaar van een autoslooperij op straat gezet zijn en hun vierdehands autotje hen ergens in den steek heeft gelaten, zoeken zij beschutting in de leeg staande woning van een romanschrij ver waar zij het zich gemakkelijk maken en dat natuurlijk doen op een wijze die hun nog altijd tallooze be wonderaars van de eene lachstuip in de andere doet vallen. Zij mogen als huisknechten in dienst blijven als de schrijver weer thuis is en helpen hem dan een meisje op te sporen waarop hij tijdens een bootreis verliefd is ge worden en wier adres hij is kwijt geraakt. Dë geschiedenis van den schi'ijver, het, meisje, haar oom en diens bazige huishoudster wordt daarna door die van Watt en Half Watt gevlochten. Zij- treden nu eens als huisbewaar ders en dan weer als vrouwenroo- vers op en hun zonderlinge kermis avonturen doen het publiek schate ren van het lachen. Natuurlijk staan zij aan het eind van de film even armoedig en berooid op straat als in het begin, maar dat is nu eenmaal het lot van dit film- paar, dat voorbestemd is om overal als pechvogels op te treden. Vooraf een Ufa-oorlogsfilm, Tobis- nieuws en een alleraardigste een- acter. U weet, wat W H N beduidt, Welnu, help dan mee en stelt niet uit. Giro Winterhulp Nederland 5553. Door het gebruik van Hoestiyat verdw\jnt Uw hoest geheel en all „Wat Mijnhardt maakt Is fload**. Flacon 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ZONDAG. I HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gr.pl. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gr.pl. 10.30 Het Zaansch Kamerorkest en soliste. 11.30 Omroepmeisjeskoor. 12.Gr. pl. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Uit Berlijn: Het Duit sche Volksconcert. 14.Otto Hen driks en zijn orkest. 14.40 Accor- deor.-Ver. Animate. 15.Radiotoo- neel. 15.45 ,.Der ewige Walzer" (ope rette). 16.50 Gr.pl. 17.Zondag middagcabaret. 17.45 BNO: Sport uitslagen en militair weekoverzicht. 18.Gr.pl. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gr.pl. 19.— Act. halfuur. 19.30 Cabaretprogr. 20.15 Melodisten en solist en zang met orgelbegeleiding. 21.30 Gr.pl. 21.45 Melodisten en solist en zang met orgelbegeleiding. 21.30 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.-24.— Gr.pl. HILVERSUM U, 301,5 M. 8.— Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Studio- dienst; 10.15 Romancers en soliste en Schrammelkwartet en «solist. 11. National Sozialistische Reichssimfo- nie-Orchester (Orchester des Führers o.l.v. Gmd. Fr. Adam. (In de pauze ca. 12.BNO: Nieuwsber. en popu lair actueel praatje en gr.pl.) 13. Gr.pl. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders? 13.20 Amus.-orkest en solist. 14.Nederlandsche schrij vers spreken over eigen werk. 14.20 Omroep-Symph.-Orkest en soliste. 15.- Het éénjarig toestaan van de Nederlandsch-Duitsche Kuituurge meenschap. 15.15 Omroep-Symph.- Orkest. 16.Causerie: „Over stijl". 16.15 Jeugdconcert. 17.Duitsche taalcursus. 17.25 Gr.pl. 17.30 Cause rie: Poëzie. 17.45 Roemeensch orkest Gregor Serban en gr.pl. 18.30 Onze Nederlandsche Taalclub. 19.BNO: Nieuwsber. 19.20 O. Hendriks en zijn orkest. 19.45 De spiegel van de week. 20.Gr.pl. 20.15 Solistenconcert en gr.pl. 21.Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelichting op het weermaehtsbericht. 22.10— 22.15 Gr.pl. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmees ter. 12.Pianovoordr. en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Practische wen ken aai], boer en tuinder. 13.15 Viool met pianobegeleiding. 13.50 Gr.pl. 14.Melodisten en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.45 Gr.pl. 16.Gods dienstige lezing. 16.20 Gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-,' econ. en beursber. 17.30 Salonorkest. 18.— Landmans Lust. 18.30 Salon orkest. 19.Act. halfuur. 19.30 Resi dentie Orkest. 20.15 Gr.pl. 20.30 Residentie-orkest, solist en gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.24. Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie H'suin I. 8.45 Gr.pl. 10.— Mor genwijding. 10.15 Orgelconcert (opn.L 10.50 Zang met pianobegelei ding en gr.pl. 11.30 Rep. 11.40 Cello en piano. 12.01 Ensemble Joan Lancë. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Omroeporkest en zang met gui- taarbegeleiding. 14.Het Gooisch Strijkorkest en solist. 15.Amabile- sextet. 15.45 Radiotooneel. 16.Roe meensch orkest Gregor Serban. 17. Orgelconcert en zang. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Pianovoordr. 18.O. Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 19.BNO: Friesch praatje, over actueele vra gen. 19.10 BNO: Nieuwsber. 19.20 De Ramblers. 19.45 Politiek - week- praatje. 20.-De Ramblers. 20.15 Musette orkest en soliste. 20.45 Muz. actualiteiten van de week. 21.En semble De Kwintslag. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1022.1# Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor _de radio-centrales die" over een lijn verbinding met de studio beschikken. OPGAVB AMSTERDAMSCHB BANK K.V, Bijkantoor Alkmaar,- van Zaterdag 14 Februari 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3K- Nederland 1941 97n>/18 4 Nederland 1941 lQCVie 4 Nederland 1940 II 10:.3/, 3—3'/, Nederl. 1938 y5'/16 3 Ned.-Indië 1937 885/s BANK-INSTELL. Amsterd. Bank 157'/, Handel Mij. Cert. v. 2.50119 Koloniale Bank 133 Ned. Ind. Handelsbank 92 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1 54'/, Calve Delft Cert. I23i/S Neder 1. Ford .347i/s Lever Bros - l/<s/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit 301'/. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker t'n Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Hol land-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia Oude Deli Senembah .2941/3 170'/, 170 83 291 170 1/0 81 y, .243 240'/, 172 121 92 f.7 73'/, 171 120 91 85 13U/4 119'/, .110 151'/, 131 109 1/0 1321/, .135 .162 145 136 161 143 lu. 40 9''/, IOC»/, IOC'/, 95'/, 38'/, I5i,y, 136 90 '543/, 1231/, 347 172 298

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 7