DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duitschland strijdt voor Europa Sterke bolsjewistische strijdkrachten ingesloten. De strijd in Ned.-Indië. De oorlog in Oost-Azië. VI f DISTRIB UTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. Verduistering en vervalsching van distributiebescheiden. ALKMAARSGHE COURANT. 144ste Jaargang No. 43. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Vrijdag 20 Februari 1942 Duitsch legerbericht. Uit het Hoofdkwartier van den Fühxer, 19 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Aan het Oostelijk front werden tal van aanvallen van den vijand afgeslagen. In den centralen front sector zijn nog andere sterke dee- len van den vijand ingesloten. Zij werden ondanks wanhopige uit- braakpogingen 'in een zoo nauw mogelijk gebied samengedrongen en gaan hun ondergang tegemoet. De bolsjewieken verloren gisteren 44 vliegtuigen, terwijl slechts één eigen vliegtuig vermist wordt. In Noord-Afrika van weerskan- en activiteit van verkenners. In de wateren om Engeland be schadigden gevechtsvliegtuigen overdag 'n groot koopvaardijschip door bommen en brachten een Britsch patrouillevaartuig tot zin ken. Duitsche marinevaartuigen brachten voor de kust van Noor wegen een vijandelijke duikboot tot zinken. Brifsche vliegtuigen, die den af- geloopen nacht de Duitsche bocht binnenvlogen, werden door het vuur van de luchtdoelartillerie ge noodzaakt 'terug te keeren. Lucht doelgeschut haalde een vijandelij ken bommenwerper omlaag. Japansche schepen in de haven van Palembang. Tokio, 19 Febr. (D.N.B.) Volgens berichten uit Singapore zijn reeds Japansche marine-eenheden in de haven van Palembang op Sumatra aangekomen. Omtrent de sterkte van deze marine-eenheden zijn nog geen berichten ontvangen. Aanvallen op Timor. Sjanghai, 19 Febr. (D.N.B.) De Ja pansche luchtmacht heeft haar aan vallen thans ook op Timor gericht. Naar het Nederl.-Indische legerbe richt uit Batavia meldt, hebben Ja pansche - bommenwerpers Koepang, op het Nederlandsche deel van Timor, in twee golven aangevallen. Het legerbericht zegt dat dit respec tievelijk op Dinsdagmiddag en Woensdagochtend is geschied en dat in de havenwijk „materieele schade" is veroorzaakt. Ook Soerabaja is op nieuw aangevallen. Luchtaanvallen op kleine Soenda-eilanden. Sjanghai, 19 Febr. (A.N.P. Te Ba tavia is medegedeeld, dat Japansche gevechtsvliegtuigen talrijke kleine Soenda-eilanden tusschen Java en Australië hebben aangevallen. In Nederl.-Indische militaire kringen is men er niet zeker van. of ook het tweede vliegveld van Palembang reeds door de Japanners bezet is. Het feit echter, dat geen radio-con tact meer met dit vliegveld mogelijk is, doet vreezen, dat het of door de Japanners bezet, of onbruikba&r is gemaakt. Verder is men te Batavia van meening, dat Japansche voor hoedetroepen van Palembang naar het Westen oprukken langs de spoorlijn naar de bocht van Loem- poer. Verklaringen van Van Moolt. Genève, 19 Febr. (D.N.B.) Vol gens een bericht van United Press uit Sydney heeft de luit.-G.G. van Nederl.-Indië, Van Mook, die zich naar Australië heeft begeven om te confereeren met de defensie-autori teiten in Australië, onder meer ver klaard: „Het is een groote fout, dat de democratieën steeds slechts aan de verdediging denken. De politiek vair het zich voortdurend terugtrek ken op voorbereide stellingen, kan leiden tot een toestand, waarin de geallieerden den oorlog verliezen". Van Mook zeide voorts, dat Java zoo lang mogelijk verdedigd zal worden en een bepaalden tijd ook zonder hulp van buiten zal volhou den. Indien men echter alleen zou moeten vechten, zou dat meer dan een nederlaag alleen voor Nederl.- Indië beteekenen. Brifsche strijdkrachten ten O. van Michili afgeslagen. Italiaansch legerbericht. Rome, 19 Febr. (Stefsfni). In zijn legerbericht nr.* 628 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aanvallen door gemechaniseerde vijandelijke strijdkrachten ten Oos ten van Mechili werden afgeslagen. De ongunstige weersgesteldheid heeft de activiteit van de luchtmacht' aanzienlijk beperkt. Een van onze verkenningsvliegtuigen, dat in het O. bekken van de Middellandsche zee door twee jachtvliegtuigen werd aangevallen, heeft hiervan een neer geschoten en slaagde er in, hoewel beschadigd, op zijn basis terug te keeren. Het andere toestel, van het type Wellington, blijkt in een lucht gevecht met Duitsché jagers in het centrale bekken van de Middelland sche zee te zijn vernietigd. In de omgeving van Isola Delle Corrente ler hoogte van Syracuse is een Britsch vliegtuig in zee gestort. De uit vier personen bestaande beman- ning, onder wie een officier, werd gevangen genomen. Vulkaan in Ecuador actief. (D. N.B.) Naar de Piccolo uit Buenos Aires meldt, is de vulkaan Potopdxi in de Cordilleras in Ecuador plotse ling actief geworden. Groöte hoe veelheden asch werden over een wij den omtrek uitgestooten, terwijl lava uit den vulkaan stroomde. De uit barsting ging gepaard met hevige aardschokken, waardoor de plaat- sen Grenades, Vallocillos Estancia en Foras Manuelito voor het groot ste deel werden verwoest. De schade is aanzienlijk. Aanval op Port Darwin. Stockholm, 19 Febr. (A.N.P.) De Australische minister-president Cur- tin heeft met betrekking tot een Ja-1 panache luchtaanvallen op Port Dar win, volgens den Britschen berich tendienst vepklaard, dat de regee ring deze „aanval met den greotsten ernst beschouwt".. Een zware slag beeft Australië getroffen. Dit is de eerste slag op Australisch grondge bied. Curtin wees ten slotte .er op. dat ook andere plaatsen van Austra lië dergelijke aanvallen te verduren zouden kunnen krijgen. Communiqué van de Austra lische luchtmacht. Stockholm, 20 Febr. (D.N.B.) Om trent de actie, welke de Japansche luchtmacht gisteren tegen Port Dar win heeft ondernomen, deelt het communiqué van de Australische luchtstrijdkrachten mede, d'at Port Darwin eerst werd aangevallen om 10 u. plaatselijken tijd door 72 twse- motorige vliegtuigen, die door jagers beschermd werden. Deze formatie splitste zich in tweeën, waarvan de eene haar aanvallen richtte op de havenwerken en schepen en dc an dere zich tot dé stad zelf bepaalde Verscheidene schepen w'erdeü ge troffen en de kaden werden bescha digd bij den tweeden luchtaanval, omstreeks het middaguur, werden voornamelijk de inrichtingen van de Australische luchtmacht door een tormatie van 21 vijandelijke bom menwerpers aangevallen. De dienst gebouwen en vliegvelden werden met bommen en machinegeweervuur bestookt. Nieuwe Japansche luchtaanval v op Port Darwin. Stockholm, 20 Febr. (D.N.B.) In een door den Britschen nieuwsdienst verspreid communiqué van het Australische ministerie van lucht vaart wordt medegedeeld, dat Vrij dagochtend een nieuwe luchtaanval op Port Darwin Yieeft plaats gehad. Bijzonderheden daarover zijn nog niet beschikbaar. De „General Post master" van Australië heeft medege deeld, dat het kabelsysteem, dat de verbinding met Port Darwin onder houdt, „tijdelijk vernield" is,- en dat de verbinding op andere wijze on derhouden wordt. De strijd in Birma. Genève, 19 Febr. (E-N.B.) Uit New York wordt gemeld: Berichten van de United Press uit Tsjoeng- king melden, dat in centraal eri Birma geallieerde strijdkrachten samengetrokken worden voor een beslissenden slag. De Japansche op- marseh naar de Selwien was niet onverwacht gekomen, aangezien verscheidene factoren er voor plei ten, dat de slag om Birma niet in het gebied van Rangoon maar in cen traal en N. Birma zal worden uitge vochten. De bezetting van Singapore door de Japanners heeft de Golf van Bengalen voor de geallieerde scheep vaart practisch onhoudbaar gemaakt. Door deskundigen in Tsjoengking wordt verklaard, dat een nieuwe ravitailleeringsroute via Bombay en Calcutta door Birma gevormd en be houden kan worden, mits N. Birma in handen blijft van de geallieerden. De strijd op dc Philippijnen. Sjanghai, 19 Febr. (D.N.B.) Sedert 24 uur „bestoken de Japanners de Amerikaansche stellingen op het schiereiland Bataan en van de eilandvesting Corregidor met hevig artillerievuur, zoo wordt uit Ma nilla gemeld. Japansche troepen bezetten het eiland Samboe. Tokio. 19 Febr. (D.N.B.) Behalve de bezetting van het eiland Batam in de straat Singapore hebben, volgens Domei, Japansche strijdkrachten zon der zelf verliezen te lijden, het ten Zuiden van Singapore gelegen eiland Samboe bezet. Bij de landing op het eiland Batam hebben de Japansche troepen 15 petroleumreservoirs in beslag geno men, terwijl op Saboe twintig petro leumreservoirs in bezit werden v gé- nomen. Op beide eilanden .woeden nog hevige branden, daar de Britten, overeenkomstig hun politiek van de „verschroeide aarde" overal brand hebben gesticht. Neemt de bus ter hand Voor Winterhulp Nederland. EEN KORTE RUST. In dé dorpsstraat staat een groot aantal sleden met proviand, munitie en zware, infanterie-wapens. (Weltbild-Polygoon-P.K: Maltry) OP 27 EN 28 FEBRUARI organiseert Winterhulp Nederland weer 'n straat collecte, waarbij-'speldjes met de beeltenissen van vijf groote Nedër-ianders 'zullen worden-1-•'aange boden. Boven:-Willem de Zwijger, Vondel en Rem- brandt. Onder: De" Ruyter en Johan de Wit)*-'-. (Polygoopt-ffoske) HET PROCES VAN RIOM. Vichy, 19 Febr. (D.N.B.") Donder dagmiddag 13 uur 30 is het proces geopend. Bij het begin der zitting legde ge neraal Gamqjin een verklaring af, dat 'hij zou zwijgen om de verant woordelijkheid en de eer van het leger te bewaren. Leon Blum heeft fie geheele ver antwoordelijkheid op het militaire commando afgewenteld. Daar Ga- melin de eenige militaire beklaagde is, valt automatisch de voornaamste' verantwoordelijkheid op hem terug. Een nog zoo sterk bewapend leger Griekenlands voedselvoor ziening Rede van den Griekschen ministerpresident. Athene, 19 Febr. (A. N. P.) De Grieksche premier heeft voor een vergadering van arbeiders te Athene een rede gehouden. Daarin zeide hij c..a,: Ook ons land moest de verschrik kingen van den thans woedenden oorlog ondergaan. Degenen, die voor dit onheil verantwoordelijk zijn, zullen eens voor het volk verant- stort ineen indien de leiding fouten woording afieggen. Thans kunnen maakt. Gamel,n heeft echte, Hnrndg» O^eChte/piet met .hen bezig- maakt. Gamelin heeft echter dco,->. zijn zwijgen geweigerd de -verant woordelijkheid op zich te nemen. Als dit proces er een tegen de repu bliek is, dan zal Blum op zijn post blijven en zich- verdedigen. Vervolgen^ werd Daladier ver hoord. Onder verwijzing naar de veroordeèling door den leider van den Fransehen staat van 16 Oct. j.l. verklaarde hij weliswaar zijn deel van de verantwoordelijkheid te dra gen, 'doch zich tegen dit vonnis te verzetten. Toen hij een rede van-den Duitschenminister van economische zaken in zijn verklaring betrok, werd hij door den president onder broken, die zeide de deuren te moe ten sluiten, indien Daladier buiten- landsche staatslieden in de behande ling betrok. Vervolgens zeide Dala dier, dat de „gebeurtenissen in Tsje- choslowakije en in Polen den oorlog onvermijdelijk hadden gemaakt". Daarop dreigde de president op nieuw niet het sluiten der deuren. Daarop beperkte Daladier zich eïtoe een overzicht te geven pver de be wapeningspolitiek van Frankrijk se dert 1933. Hij verklaarde o.a. te zij ner tijd met getallen en door mili taire getuigen den toestand der be wapening van Frankrijk te zullen bewijzen opliet oogenblik, dat-hij het ministerie van oorlog overnam. Hij zeide zijn plicht tegenover het «PlorWnd te 'hebben gedaan. Om zes uur werd de zitting 1 tot Vrijdag verdaagd. Generaal Wavell gewend. (D N. B.) - Naar Domei meldt, blijkt uit een Amerikaansch radiobericht, dat Oceaan, tijdens 'n Japanschen lucht bel-.van de geallieerde troepen in het Z.W. deel van den Stillen Oceaan, tijdxs een Japanschen lucht aanval gewond is geraakt. Op het oogenblik zou Wavell zich in de om geving van Soerabaja ophouden. DE RESTAURATIE van de Groote Kerk alhier is zoo ver gevorderd, dat het koor vrij wel klaar is en <k* schutting tusschen het koor en het andere gedeelte van de kerk is ver dwenen. (Polygoon-Kuiper) houden. De strijd,-dien wij thans voe ren, is een heilige strijd om onze generatie van den hongerdood te redden. Velen beweren, dat de be zettingsautoriteiten zich daarom niet bekommeren, doch dat is een ver gissing. Zij hebben steeds volledig begrip en groote belangstelling voor het Grieksche volk getoond. De moeilijkheden 'zijn bijna onoverko melijk, eenerzij ds door de blokkade, anderzijds door het gebrek aan trans-- portflhiddelen. Ook hebben velen beweerd, dat4wij niet met alle ons ter beschikking staande middelen de belangen van liet land verzorgen en dat wij onzen plicht verzuimen, al leen om onze positie te behouden en den vreemdelingen welgevallig te zijn. Geen regeering zou hebben kunnen doen, wat wij voor het volk hebben gedaan. De regeering heeft zich sedert den herfst enorme in spanningen getroost en niet opge houden zich moeite te geven. Daarbij komt, dat zij zich ook voortdurend tot de andere zijde hééft gewend, opdat het graan uit Alexandrië zou worden gezonden, dat met het zweet van het Grieksche volk is betaald en alleen dat- volk. toebehoort. Een waardevollen bemiddelaar hadden wij ook in den aartsbisschop van Athene, die zich richtte tot de bezettingsautoriteiten en de Engel- sche regeering. Op dezelfde wijze hebben fatsoenlijke Grieksche pa triotten, die met het land mee voelden, zich gericht tot de zich op eigen gezag zoo noemende Grieksche regeering te Londen, opdat deze zich bewust zou worden van den toestand en zich haar verplichting jegens het Grieksche 'volk zou herinneren. De bezettingsautoriteiten hebben grootmoedig toegestemd in de leve ring van het graan uit Alexandrië en toegestaan, dat stoomschepen naar Alexandrië zouden gaan om het te halen. De Engolsche regeering en dq Grieken te Londen hebben dit voorstel van de hand gewezen. Eenige dagen geleden werd gemeld, dat de Engeischen een herziening van hun onmenschelijk besluit over wogen en zich mcnschclijk zouden willen toonen tegenover he) Griek sche volk. Den dag daarop sprak Tso'edoeros. rPoor de radio, maar hij maakte met geen woord melding van dit vitale probleem van onze ravitail leering. Daarmede heeft hij ondub belzinnig en duidelijk bewezen, dat het hem weinig kan schelen of het Grieksche volk sterft of niet. Als er in Europa één staat is, die thans van Britsche zijde alle toe gevendheid en alle hulp voor de nooden der bevolking zou mogen verwachten, dan is het zeker Grie kenland, de Balkanstaatfdie zich van den beginne af voor Engeland heeft opgeofferd en goed en bloed voor de zaak der geallieerden heeft gegeven, totdat het voor sterkere, legermach ten heeft moeten capituleeren. Griekenland, verarmd en zonder voldoende voedsel, heeft thans een beroep gedaan op de medewerking van allen, die den nood in dit land konden verlichten. Het heeft die DE AMERIKAAN S CHE BEWAPENING. Stockholm, 18 Febr. (D.N.B.) öe credietaanvrage van 32 milliard dol lar voor wapen- en oorlogsleveran- tiss en oorlogsschepen is gisteren, volgens een bericht van den Brit schen nieuwsdienst uit Washington, door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd na een debat van vier uur. Het protest van den' republikein Lambertson tegen deze nieuwe uit gaven in het bestek van de leen- en pachtwet veroorzaakte een felle woordenwisseling. Lam'bertson kop pelde aan dit protest een hevigen aanval -op de regeering. Hij verklaar de: als de president zijn optreden niet wijzigt, verliezen wij den oorlog. De leider der meerderheidsfractie, Mc. Cormack, critiseerde Lambert son wegens diens „twistzieke poli tieke rede" en achtte het thans geen tijd meer voor inblazingen en gif, waardoor het Amerikaansche pu bliek in twee kampen zou worden gespleten. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. WIJZIGING IN HET OORLOGS KABINET. Stockholm, 19 Febr. (A.N.P.) Te Londen is Donderdag de volgende officieele verklaring verstrekt over de wijziging in het kabinet. „De koning heeft den 5 aangena- men plicht de volgende benoemin gen goed te keuren: minister-presi dent, eerste lord van de schatkist en minister van verdediging: Winston Churchill. Minister voor de domi nions: Clement Attlee. Lord-zegel- bewaarder en voorzitter van het La gerhuis: Sir Stafford Cripps. Voor zitter van den staatsraad: Sir John Anderson. Minister van buitenland- sche zaken: Anthony Eden. Minister van staat: Oliver Lyttleton. Minister van arbeid en nationale dienst: Er- nest Bevin. Attlee zal ook fungeeren als vertegenwoordiger van den mi nister-president. Bovengenoemde ministers vormen tezamen het oor logskabinet". Lord Beaverbook zal naar de Ver. Staten gaan. Generaal Percival geïnterneerd, (D.N.B.) - Lt.-generaal Percival, de opperbevelhebber van de Britsche strijdkrachten op Malakka, en de opperbevelhebber van de Australi sche strijdkrachten, generaal majoor Bennet, zijn Woensdag, naar uit Sin gapore gemeld wordt, in de vesting Tsjangi geïnterneerd, waar intus- schen bijna 60.000 man vijandelijke troepen ondergebracht zijn. Roofmoord te Voorburg. Dader na worsteling gevlucht. Gisteravond is te Voorburg een brutale roofmoord gepleegd. De 57-jarige van der L. werd in de Bilderdijklaan aangesproken door een onbekenden man, die geld van hem eischte. Van der L. gaf hem zijn portemonnaie met inhoud, doch hierbij schijnt een worsteling te zijn ontstaan, waar bij het slacht offer met een dolk of met een mes in den rug werd gestoken, waarop de dader de vlucht nam. Een fiet ser, .die op eenigen afstand getuige was van de worsteling, begaf zich naar het slachtoffer, dat hem me dedeelde, beroofd te zijn. Hij zette den dader op de fiets na, haalde hem in en eischte het geld- van hem te rug. De dader overhandigde hem hierop de portemonnaie, waarop de getuige hem de vraag stelde: „Waar is de rest?" De dader stak hierop zijn hand in een binnenzak, alsof hij daar nog meer buit had, een oogenblik later kwam de hand weer te voorschijn met een dolk of een mes, waarmede hij een aanval deed Doordat getuige zijn fiets tus schen zich en zijn aanvaller plaatste mislukte deze aanval. Getuige vluchtte en deelde de politie het gebeurde mede. Tijdens de over brenging naar het ziekenhuis is v .d. L. overleden. Inval in dansgelegenheid te Rotterdam. - De Rotterdaiqsche poli tie heeft Woensdagavond met succes een inval gedaan in een pand in de Eerste Gysingstraat, waar een ge heime dansgelegenheid ingericht waa. In een klein, berookt lokaaltje van 40 vierkante meter bleken zich 80 danlustigen te bevinden, meisjes van 14, 15 en 16 jaar en jongens van 18, 19 en ouder. De leider van deze dansgelegenheid was een bloemen- koopman, de dansmeester een kleer maker en de pianist een studeerend musicus. AlJe aanwezigen zijn met overvalauto's naar het hoofdbureau van politie overgebracht en tegen lien is proces-verbaal opgemaakt. medewerking onmiddellijk aan de zijde der asmogendheden gevonden, maar het zijn de Britsche regeering en de Grieksche autoriteiten in Londen, die zich nog altijd de ware vertegenwoordigers van dit misleide volk durven -noemen," die datzelfde volk liever aan honger en ellende prijs geven dan één hand tot red ding uit te steken. Geen wonder, dat de oogen van het Grieksche volk open gaan en dat zij thans hun vrien den van hun vijanden leeren onder scheiden. VERDUISTER GOED! ZON 20 Febr. onder: 19.02 21 Febr. op: 8.45 MAAN 20 Febr. op: 11. onder: 23 Febr. Eerste kwartier. 's-Gravenhage, 20 Febr. Voor de volgende week zijn voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, vleesch en aardappelen aan gewezen de bonnen 10 van de daar voor bestemde kaarten. Voorts is in de vierwekelijksche periode van 22 Febr. tot Zaterdag 21 Maart verkrijgbaar gesteld: 1 kilo suiker, op bon 213 van de bonkaart algemeen; -250 gram koffiesurrogaat op bon 214; 500 gram jam op bon 215; 100 gram kaas op elk van de bonnen 216, 217, 218, 219 en 220; één rantsoen bloem, brood of gebak op elk van de bonnen 221, 222, 223 en 224; 250 gram peulvruchten op bon 225; 250 §ram gort op bon 226 en 100 gram vermicelli of maizena op bon 227, ter- ijl 50 gram cacao beschik baar wordt gesteld op de bonnen 10c en d reserve, 250 gram rijst op elk der bonnen lid en 12d reserve en tenslotte 3j< liter melk op elk der bonnen 10a, 11a, 12a en 13a van de melkkaart I en 1 3/4 liter melk op elk der bonnen 10b, 11b, 12b en 13b dezer melkkaart. HET VERVOER EN AFLEVEREN VAN BROOD. 's-Gravenhage, 19 Febr. De secr.- generaal van het dep. van sociale za ken heeft de tot en met 21 Febr. door hem toegestane afwijking van de arbeidswet, vdor wat betreft het vervoer en den verkoop van brood, opnieuw verlengd. Het zal tot en met Zaterdag 7 Maart geoorloofd zijn, brood, dat na acht uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, van zeven uur 's morgens" af uit het gebouw met aanhorigheden waarin zich de broodbakkerij bevindt, te vervoeren. Dit brood mag van half acht af worden vervoerd óf afgele verd. Zware tuchthuisstraffen. 's-Gravenhage, 18 Febr. Het Duitsche gerechtshof heeft 13 dezer twee ambtenaren van een distributiekantoor veroordeeld tot 12 en 8 jaar tuchthuis, omdat zij groote hoeveelheden reeds ge bruikte levensmiddelen- en ko- 'lenkaarten van hun bureau ont vreemd en met groote winst nog maals in circulatie hebben ge bracht. In een andere zaak kreeg een ambtenaar wegens verduistering en uitdeeling van textielpunten 5 jaar tuchthuis. Ook tegen de vervaardiging en het in omloop brengen van ver- valschte vetbonnen werd met zware straffen opgetreden. Zoo werden in twee processen tegen verscheidene personen wegens djen afzet van ver- valschte vetbonnen de hoofddaders veroordeeld tot 7 en 6 jaar tucht huis. Tevens werden de afnemers van 'deze bonnen gevoelig gestraft. ONRUSTIGE TIJDEN MOEILIJKE TIJDEN ONZEKERE TIJDEN. Zie bier enkele van die vage uit drukkingen die m-sa geregeld hoort wanneer het gesprek gebracht, wordt op de gebeurtenissen die zich ny in de wereld afspelen. Het zijn uitdruk kingen die er op duiden, dat men geen begrip heeft 4van wat er in werkelijkheid gebeurt. Want land genoot, deze tijd is in de eerste plaats dynamisch. In dézen tijd staan de.besten onder de volkeren op. Zij dulden niet langer dat de toekomst van hun vaderland en het geluk van hun vo-lksgenpoten afhangt van jodenknechten en politiekeavontu riers. Zij beseffen het enorme ge vaar dat het bolsjewisme ook voor hun land en volk beteekent. Zij stel len daden tegenover het geleuter van hen die over onrustige, moeilijke en onzekere tijden prevelen. Neen, wij leven in een dynamischen tijd. Het woord is aan hen die deze tijden be grijpen. Het woord is aan de natio- n aal-socialisten. Aan de strijders in de legers in het Oosten, Aan de leden van de legioenen die het bolsjewisme vernietigen. Het woord is ook aan u, landgenoot, vanaf het oogenblik dat u de consequentie van dezen tijd aanvaardt en u aanmeldt bij het vrijwilligerslegioen „Neder land", Koninginnegracht 22 te 's-Gra venhage. De democratie heeft afgedaan-. De toekomst is aan het Natio- naal-Socialisme. Geen woorden maar daden. Meldt u dus aan bij het Vrijwilligerslegioen Ne derland, Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1