Adueclenüm DE VUURRODE SCHOENTJES. Van Sittard geeft zich opnieuw bloot. BUITENLAND Neem 'nAKKER°TJËS Uit de wereld van den arbeid. Het antwoord hierop van Duitsche zijde. FEUILLETON DE HOEVE JIFKE, DIRKJE. RADIOPROGRAMMA CORNELIS THOMASSEN, D. NAP, BREGJE VAN DEN BERG geb. DE BOER, D. NAP Sr., WILLEM VERHAGEN, ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 23 FEBRUARI 1942. Pagina 111. Aan de voet van deze berg woont een klein boze kobolt". Anne- ke's vrasigogen keken de fee nieuws gierig aan. „Een kobolt, wat is dat?" vroegen die ogen. Waterpolo D.A.W .'S WATERPOLOTORNOOI. H.V.G.B. was de sterkste. In de Overdekte alhier hield D.A.W. gistermiddag haar waterpo- lotornooi, dat bedoeld was aldus sprak de heer F. Boxem, de voorzit ter, zich uit om aan het water polo in Alkmaar en omgeving meer bekendheid te geven. D.A.W. had voor dit tornooi eenige goede ploe gen uitgenoodigd, waarvan verwacht mocht worden, dat zij een goede de monstratie van het spel zouden ge ven. In deze verwachting is de club niet teleurgesteld, want vooral H.V, G.B. uit Haarlem gaf een spelletje te zien, dat klonk als een klok. Het eerste zevental van deze vereehi- ging stak dan ook ver bóven de an dere clubs uit in alle onderdeelen van het spel. Niet alleen, dat de spe lers snel waren, maar hun plaatsen en hun vrij-zwemmen waren funda menten, waarop hun spel getouwd was. Neptunus -ging dan ook roemloos ten onder en waar Amstel en D.A.W. gelijk speelden (met het werpen van doelschoten was Amstel de gelukki ge), kwam de Haarlemsche ploeg te gen de Amsterdammers in de finale. Ook deze finale werd door H.V.G.B. gewonnen met duidelijke cijfers, na dat Amstel vóór de rust goed partij had gegeven. De verlieaersronde tusschen Nep tunus en D«A.W. bracht een 5-3-zege voor eerstgenoemde club. De A'lk- maarders, die in den eersten wed strijd zeker niet slecht speelden, zakten in de tweede helft van den laatsfen wedstrijd af en toen het ge luk niet met hen was, kon de ne derlaag niet uitblijven. De reserve-zeventallen speelden al even vinnig als de „grooteren" en vooral de finale werd een strijd met wisselende kansen. Ook hier werd H.V.G.B. winnaar. De uitslagen waren: Af. I: Neptunus-H.V.G.B. 1-6 (0-3), D.A.W.-Amstel 1-1 (0-1), Neptunus D.A.W. 5-3 (4-2), H,V.G.B.-Amstel 4-0 (1-0). Totaal dus: 1. H.V.G.B., 2. Amstel, 3. Neptunus, 4. D.A.W. Afd. II: Amstel II-H.V.G.B. II 0-3 (0-0), DtA.W. II-Neptunus II 1-2 (0-0), n.A.17. ÏI-Amstel II 5-0 (4-0), H.V.GJ3. II-Neptunus II 4-2 (1-2). Totaal: 1. H.V.G.B. II, 2. Neptunus II, 4. D.A.W. II, 4. Amstel II. fj'schaatsen VALK NATIONAAL KAMPIOEN SCHOONRIJDEN. Op de prachtig gelegen ysbaap van de Berger IJssportvereeniging, met de duinen op den .achtergrond en begunstigd door heerlijk zonnig winterweer, werd Zondag de natio nale wedstrijd in het schoonrijden voor heeren, van den Nederland- schen Schaatsenrijdersbond gehou den. Naast medailles werd voor de zen wedstrijd de ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den bond, als wisselprijs „de Oprichters Jubileumbeker 1932", een zilveren beker ter hoogte van 50 cm, beschik baar gesteld, welke beker definitief eigendom wordt van hem die in tien achtereenvolgende wedstrijden het grootst aantal malen kampioen wordt. In 1933 werd de beker gewonnen door E. Lautenbach te Rotterdam. De daarop volgende jaren tot 1939 werd hij niet verreden, terwijl hij in 1940 en 1941 gewonnen werd door den heer C. P. Timmermans te Schagen, die dus zijn kampioen schap had te verdedigen. Een veertiental van de beste rij ders verschenen hiervoor aan de start, waarvan in de eerste serie uitvielen: J. C. Klerk te Hazerwou- de, H. Wesselo te Bussum, A. Bak ker te Hilversum, H. J. Degens te Laren, G. J. Blaauboer te Kolhorn, W. J. Gerutz te Rotterdam en P. van Wijngaarden te Dordrecht. 1 In de finale werd no. 1 geplaatst J. Valk te Leidschendam, die dus kampioen werd, no. 2 C. Meeuwig te Hoofddorp, 3. J. J. Blaauboer te Kolhorn, 4. C. P. Timmermans te Schagen, 5. D. Stuurman te Gouda en no. 6. J. Kuperus te Allernaar. De drie eerste prijswinnaars kre gen medailles, ter\»ijl no. 2 nog met een kunstvoorwerp van de Berger IJssportvereeniging verrijkt werd. Hoewel de baan voor het schoonrij den niet ideaal was, werd er toch buitengewoon mooi gereden. De wedstrijd om het kampioen schap werd vooraf gegaan door een nationalen juniorenwedstrijd in het scjioonrijden voor heeren, -waaraan door 37 rijders werd deelgenomen met als resultaat, dat de le prijs werd toegekend aan W. S. Kalf te Heiloo, de 2e aan K. Haak te Zaan dam en de 3e aan G. Rijper te Alk maar. Ook deze wedstrijd kenmerk te zich door het nationale karakter door de deelname van rijders uit den Haag, Dordrecht, IJselmonde, Heemstede, Hoorn, Zaandam, Kol horn, Nieuwe Niedorp, Wieringer- waard enz. De jury voor het nationale kam pioenschap bestond uit mr. W. H. Dudok van Heel, J. J. de Boer, D. Kat, E. Lautenbach, mr. G. van Zin- nich Bergmann en jhr. C. J. Laman Trip, die voor de juniorenwedstrijd uit J. Met, Teerink en de Boer. De voorzitter van de Berger IJs sportvereeniging, de heer A. v. Ree- nen, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. In de pauze hadden de demon straties in het kunstrijden van mej. de Graaf uit Egmond en den heer Koelemey uit Alkmaar, veel belang stelling. IJ ssport HARDPRIKKEN TE KOEDIJK. Vrijdagmiddag werd op het N.H. kanaal de traditioneele wedstrijd gehouden in het hardprikken voor mannen. Er waren 24 deelnemers, met als uitslag: 1. Jb. Blaauwboer, 2. Jb. v. Meurs, 3. H. Boon, 4. P. Beek, 5. D. C. Butter. Zondagmiddag werd een wed strijd gehouden in hardprikken voor dames met 24 deelneemsters. De uitslag was: 1. Mevr. L. Hart- landv. Loenen; 2. Mej. A. Geus; 3 Mej. A. Bobeldijk; 4. Mevr. A. Heemande Vries; 5. Mej. A. Lippes. Wandelen KIEFTENTOCHT M.O.B. De gisteren gehouden Kieften- wandeltocht M.O.B. (met onbeken de bestemming) is mede door het uitstekende wandelweer een succes geworden. Het parcours voerde de deelnemers o.m. door de besneeuwde Staatsbosschen waar van ongedach te vergezichten genooten werd. De rust werd gehouden in Schoorl. Den tippelaars werd na afloop van den tocht er waren geen uit vallers inplaats van het traditio neele „blikje", een fraai uitgevoer de handgeschilderde wandtegel aan geboden, een stoer voortstappenden wandelaar Voorstellend^ BRITSCHE KABINETSHERVORMING. Stockholm, 22 Febr. (ANP). Om trent een Britsche kabinetshervor ming meldt de Engelsche berich tendienst o.m. nog de Volgende bij zonderheden: Een verrassing bij de nieuwe be noemingen is die van Griggs tot mi nister van oorlog als opvolger van Margessen. Dit is de eerste maal, dat een civiel ambtenaar, die een func tie als regeeringsambtenaar be kleedde, tot minister is benoemd. Lord Cranborne, die benoemd is tot minister van koloniën, zal ook lei der van het Hoogerhuis zijn. De nieuwe minister voor openbare wer ken en eerste commissaris voor openbare werken, lord Portal, was tot dusver parlementair secretaris in* het ministerie voor de voorzie ning. De premier, zoo meldt de Engelsche nieuwsdienst verder, zal omtrent deze en de vroeger mede gedeelde wijzigingen een verklaring afleggen, wanneer hij binnenkort in het Lagerhuis den oorlogstoestand zal bespreken. PARLEMENTAIRE GEBEURTE NISSEN IN URUGUAY. Buenos Aires, 22 Febr. (D.N.B.) De regeering van Uruguay streefde sedert geruimen tijd naar een nieu we kieswet, welke den invloed der nationalistische partij onder Herrera vrijwel moest uitschakelen. Er ont stond een conflict en dat bereikte zijn hoogtepunt in de senaatsverga,- dering in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. De minister van binnen- lamdsche zaken, Amaro, verklaarde namens den president, dat de voor 29 Maart vastgestelde verkiezingen niet zouden plaats hebben, wanneer het parlement het niet voor dien tijd eens was geworden over de wijziging der grondwet. Hij deed een zeer scherpen aanval op de nationalisten. Met 10 tegen 6 stemmen nam de senaat een nationalistisch voorstel aan, waarin de regeeringspolitiek werd afgekeurd en wettige verkie zingen op den vastgestelden termijn werden geëischt. Stockholm, 22 Febr. (A.N.P.) De Britsche berichtendienst meldt uit Montevideo, dat het aftreden van het geheele Urugaansche kabinet verwacht wordt. President Baldomir heeft een. radiotoespraak gehouden, waarin hij de partij van Herrera verweet, dat zij Uruguay van Engeland en de Ver. Stateir wilde vervreemden. Daarom heeft hij het land een nieu we grondwet gegeven. De thans uit gestelde presidentsverkiezingen had den kunnen leiden tot resultaten, In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bij de hand, zfln AKKERTJES een eerste hulp bjj onver- hoedsche pijnen en ook bjj 'n opkomende griep. De Nederiandsche Pijnstiller iv. 7 „Aan bedrijven, in welke de ge dachte der nationaal-socialistische bedrijfsgemeenschap in den zin van de wet tot regeling van den natio nalen arbeid, en in den geest van het Duitsche arbeidsfront, door den leider van het bedrijf en zijn perso neel op de volledigste wijze verwe zenlijkt is, kan de onderscheiding van „natïonaal-socialistisch model- bedrijf" worden verleerd". Aldus luidt de aanhef van de ver ordening van den Führer van 29 Aug. 1936, waarmede het merkwaar dige verschijnsel der jaarlüksche be- drijfswedstrijden zijn intrede heeft gedaan in het Duitsche bedrijfsleven. Verhooging van de productie in oor logstijd is ongetwijfeld een der on middellijke resultaten. Maar uitde criteria die voor het verleenen van de bronzen plaquette en het "„gou den vaandel" gelden, blijkt, dat pro ductie niet de hoofdzaak is, maar de mate, waarin de geest der bedrijfs gemeenschap werkelijk leeft en alle krachten juist zijn ingezet. Dit blijkt ook hieruit, dat de eerste ja ren vooral kleine bedreven werden onderscheiden. Eerst langzamerhand, naarmate de bedrijfsgemeenschapsgedachte ook in de grootere bedrijven was doorge werkt, konden ook deze in aanmer king komen. Juist door dezen wedstrijd in soci ale verbeteringen en samenleving Kon het D. A. F. eerst recht tot de bedrijven doordringen en de bedrijfs leiding beoordeelen. Het is juist de gemeenschapszin, welke, omgezet in daden van sociale zorg en sociale rechtvaardigheid, de inzet van alle krachten voor de productie en voor het welzijn van deze cel van het volkslichaam tot een vreugde maakt. Deze geest Van kameraadschap tus schen leiding en geleiden, met erken ning van de verschillen is een ty pische karaktertrek der noordelijke volken. In de beleving dezer socialis tische gemeenschapsgedachte, ge paard aan waar.ieering voor de krachtig ontwikkelde persoonlijkheid, ligt een der karaktertrekken van het nationaal-socialisme, dat dit van het fascisme onderscheidt. Het eerste is altijd op den inhoud, het tweede op den vorm gericht. De deelneming aan de bedrijfswedstrijden is vrij willig. Zij nam voortdurend toe. Berlijn, 21 Febr. (A.N.P.) Lord Robert van Sittard, de vroegere on derstaatssecretaris van het Foreign Office, thans diplomatiek advisour van het Britsche kabinet, sinds tien tallen jaren de man, die de voor naamste hand heeft gehad in de Britsche buitenlandsche politiek heeft onlangs een redevoering ge houden, waarin hij zijn denkbeelden verkondigd heeft, wat Groot-Britan- nië, „wanneer het eenmaal de over winning zal hebben behaald", met Duitschland denkt te zullen doen. Naar zijn meening moet Duitsch land voor den duur van minstens een generatie volkomen ontwapend worden. De opvoeding van de Duit sche jeugd zal door Groot-Britannië cn zijn bondgenooten, d.w.z. de bolsjewieken en de Amerikanen, ge leid moeten worden, het grondge bied van het Duitsche rijk zal voor geruimen tijd moeten worden bezet en de Duitsche industrie zal met den grond moeten worden gelijkge maakt. v De Deutsche Diplomatisch-Politi- sc"„e Korrespondenz antwoordt hier op het volgende: Uit den mond van Van Sittard zijn dergelijke uitlatingen niets nieuws. Zij vormen de opvatting van een wijdvertakte kliek in Engeland: die van den vorigen oorlog en van de ontwikkeling van dezen oorlog niets geleerd heeft, en die Britsche nederlagen als die van Singapore blijkbaar een geschikte aanleiding acht, om weer eens van haar onver draaglijke arrogantie te demonstree- ren. Van Sittard kan de vertegenwoor diger genoemd worden van" een bij zondere groep van denkbeelden, die in Engeland school gemaakt hebben. In tegenstelling tot andere Britsche politici, haat hij niet alleen de „na zi's", doch de Duitschers kortweg. Aan zijn pen, die door het schrijven van lichte salonstukken uit de Lon- clensche en Parijsche „society" be^ kend geworden is, zijn eenige der wildste beleedigigen ontvloden, die ooit aan het adres van het Duitsche volk gericht zijn. Evenals sir Austin Chan -in bemint Van Sittard -L rankrijk als een vrouw, terwijl hij in eiken Duitscher een voorwerp van aanstoot ziet. Dece hysterische denkbeelden vormden den grondslag van zijn bui tenlandsche politiek. Zij bepaalden bovendien do regelen, volgens wel ke Van Sittard de geheele generatie Britsche diplomaten heeft opgeleid. Ook Eden, hoewel jarenlang, zijn su- perieur, is openlijk voortgekomen uit de school van Van Sittard. Deze denkbeelden zijn het, die Groot-Bri tannië tot den ondergang gebracht hebben, en waarvoor het dezer da gen met den val van Singapore een nieuwe kwitantie aangeboden heeft gekregen. Van Sittard behoort tot de Engelschen, die met blindheid geslagen werden en waardoor Gr.- Britannië aan den rand van den af grond werdgebracht. Zijn wereld, de wereld van Versailles is sinds lang ineengestort. Desondanks zou Van Sittard gaarne nog eens het huis van de Britsche politiek op het zelfde zand bouwen en in Europa 'n super-Versailles willen oprichten. Ter onderscheiding van het Versail les van gisteren, moet het nieuwe Versailles niet door Frankrijk, maar door de Sovjet-Unie gegarandeerd worden. De bolsjewisten en het Sov jet-leger zijn in de oogen van Van Sittard en Eden, van Churchill en Cripss ertoe bestemd, de rol van den Britschen degen op- het Europeesche vasteland over te nemen. Het woord van Lenin: „Het communisme heeft voor zijn overwinning de vernieti ging van het Britsche wereldrijk noodig", staat dezen leden .niet voor den geest. Zij hebben in het verle den gehandeld als blinden en zijn voornemens, wanneer men hen slechts him gang zou laten gaan, zulks ook in de toekomst te doen. In Duitschland, zoo besluit de Korrespondenz, heeft men voor den nieuwen uitval van haat van Van Sittard slechts belangstelling als medisch verschljnseL Men juicht het toe, dat juist op dit oogenblik een der hoofdschuldigen aan dezen oor log, een der lieden, die bijdroegen tot het verlies van Duinkerken en Singapore, zijn stem verheft. Van Sittard's stem gelijkt op den roep van 'n geest, die niet tot rust komt, omdat de geschiedenis hem ver vloekt heeft. Het zijn de manhen als deze Van Sittard, die de leidende figuren in Engeland tot steeds grootere haat tegen Duitschland opzetten en daar door de verblindheid doen ontstaan waaruit, onverantwoordelijke maat regelen en besluiten voortkomen welke Engeland in den grooten strijd telkens weer voor nieuwe ca tastrophes stelt. Blijkbaar is de les van Versailles voor dazen onverant- woordelijken bewindsman nog niet voldoende geweest om hem te leeren wat uit eèn op wraak en haat ge bouwden vrede moet voortkomen Inmiddels verkoopt hij reeds de huid van den beer alvorens het dier ge schoten te hebben. Het ziet er niet naar uit, dat het de Britten zullen zijn, die de voorwaarden van den eerstvolgende vrede zullen dictee ren. door N. IC 49 Hij kreeg geen werkloozensteun, omdat hij niet lang genoeg bij Men- sink had gewerkt,, en zij zag in haar verbeelding een man, die zich met onvoldoende maaltijden tevreden moest stellen en die ging sollicitee- ren in een pak dat er dagelijks slechter begen uit te zien en in lek kende schoenen. De herfst was nu aangebroken en het was een regen achtige herfst. Maarten - en vele dui zenden met hem moesten de el lende verdragen om werk te zoeken, dat biet te vinden was, en er moes ten dagen voorkomen, dat hij nau welijks wist hoe het was om warm en droog te zijn. Tenslotte hielden zijn brieven ge heel op zon 'er voo-, afgaande waar schuwing. Zij Bleef naar het laatste acires, dat hij haaf opgegeven had, schrijven en tenslotte ging zij een weekeind naar Amsterdam om hem op te zoeken. Zij ontdekte, dat Re- viusstraat 14 een zoogenaamd asyl was, waar men voor zes stuivers per nacht een slaapplaats kon krij gen. Er lagen nog verschillende van haar eigen brieven te wachten tot Maarten ze tou afhalen, maar de di-, recteur kon haar niet 'te minste in lichtingen over zijn veroiijfplaats geven. „Hij komt nog wel eens terug, juffrouw', zei hij vertrouwelijk. „De meesten komen terug en'uw vriend is een van de vaste klanten. Ik her inner hem mij heel goed". Eva keerde met bloedend hart naar haar werk terug. Zij verlangde naar den terugkeer van Jacob Brakman. Hij zou nooit een verhaal in Maarten'? nadeel gelooven Toen Jacob Brakman zijn laatste bezoek aan de boerderij gebracht had, had hij Nora gewaarschuwd, dat Van Waveren, haar nieuwe voorman, haar waarschijnlijk bestal, maar zy had niet den moed gehad hem te ontslaan. Wat het ook mocht zijn, haar* lietde voor Louis Wind man had ,haar iedere voorzichtig heid, die haar nog restte, doen ver geten. Van Waveren had verstand van vee en onder strenge leiding zou hij een goede werker zijn geweest maar Nora's slapheid was zijn on dergang. Al gauw had hij ontdekt, dat hij gemakkelijk 'n paar kwartjes van de melk kon achterhouden, die e ken dag in Hon'ersberg werd rondgebracht, omdat de verkoop nooit gecontroleerd werd; en zooais het gewoonlijk gaat: kleine oorza ken hebben groote gevolgen. Gedurende de zomermaanden had hij Nora voor verscheidene guldens per week Bestolen. Dat was al erg genoeg, maar wat ernstiger was, was dat hij het werk steeds meer verwaarloosde. - Er was ziekte onder het vee geweest en de veearts hsd Nora gezegd, dat de beesten niet goed verzorgd waren. Bovendien hadden klanten in Hontersberg en Langeveld Het Zwarte Paard opge zegd en betrokken hun melk van de fabriek. Loifis Windman had een aanvang gemaakt met het omzetten van de bezittingen van de boerderij in ge reed geld, teneinde zijn schulden te kunnen betalen. Hii had een beetje genoeg van Van Waveren. Een van zijn eerste daden was geweest om Coba, de merrie van Nora, te ver- koopan, wat hij gemakkelijk genoeg had kunnen doen. Zij protesteerde er tegen, want haar dagelijksche ritje was de eenige ontspanning in haar drukke leven. „We kunnen er geen volbloed voor jou op na houden", antwoord de de kerel, zoo onbeschaamd, alsof hij de eigenaar van de boerderij "Was. „Later zal ik misschien een goed koop dier voor je terugkoopen". Coba werd dus verkocht en Louis moest Van Waveren aanpakken. Wanneer deze een fatsoenlijk man geweest was, zou de schelmerij van Louis aan hem verspild zyn geweest, maar een gesprek van een half uur toonde aan, dat zij vogels van de zelfde pluimage waren en het slech te werk werd voortgezet. Van Wa veren bestal de boerderij op kleine schaal en Louis in het groot. (Wordt vervolgd) Geboren dochter van P. R. H. NOORMAN en J. J. NOORMAN- MULDER. Anna Faulowna, 22 Febr. 1942. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een dochter G. POORTER—DE VRIES. P. POORTER. 7 Alkmaar, 22 Febr. 1942. Payglop 13. Tijdelijk Centraal Ziekenhuis. die in strijd zijn met de belangen van het land. Buenos Aires, 22 Febr. (D.N.B.) Naar de bladen melden, heeft giste ren een aantal senatoren en afge vaardigden van de .partij van Her rera tevergeefs getracht in het con gresgebouw te Montevideo binnen te dringen. De aanhangers van Herrera pu bliceerden daarna een manifest, waarin zij verklaren, dat president Baldomir „een aanslag op de grond wet" hpeft gepleegd en dat dit als landverraad veroordeeld moet wor den. De bevoegdheden van Baldomir zijn daardoor, aldus het manifest, vervallen en de vice-president, Char- lone, moet het bewind overnemen. Burgers en militairen worden op geroepen, zich achter Charlone te scharen, ongeacht alle tegenstellingen van ideologie1 en partij.- Stockholm, 22 Febr. (A.NP Naar de Britsche berichtendienst uit Montevideo meldt, heeft president Baldomir, het parlement ontbonden en de nieuwe verkiezingen vastge steld op. 3 Maart. Hij wil met de „regeeringsgezinde" partijen een Raad van State vormen, die in de plaats van het wetgevende gezag moet treden. De president zou het aangeboden ontslag van het kabinet geweigerd hebben. Er wordt een staatsraad gevormd, die in plaats van het congres adviseur der regee ring zal zijn. DE AMERIKAANSCHE PERS OVER DE BENOEMING VAN CRIPPS. Stockholm, 22 Febr. (DNB). De New-York Times schrijt, dat de be noeming van Cripps in het kabinet een treffend bewijs is voor de ver anderingen in Engeland. Zij biedt Moskou den waarborg, dat men vasthoudt aan den wil, het Sowjet- front zoovefl mogelijk te verster ken. De Philadelphia Record wijst er op, dat over Churchills hoofd een storm zou zijn losgebarsten, indien hij deze veranderingen ,niet had aangebracht. Cripps is nu de rech terhand van Churchill. De Boston Herald schrijft, dat Cripps Churchill wellicht eens als minister-president zal opvolgen. Volgens de New-York Post betee- ltenen de wijzigingen een verzet te gen de conservatieve partij. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pL 8.Politiek weekpraatje (opn.) 8.15 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pL 9.15 Voor de-huisvrouw. 9.20 Gr.pL 11. Voor de vrouw. 11.20 Ensèmble Rentmeester. 12.Amabilesextet. 12.40 Almanak: 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Boerenland in boek en krant. 13.15 Het grojte Omroeporkest en solisten. 13.45 Or- gelopnameó.' 14.Gooisch strijk orkest, soliste en gr.pl. 16.Zieken troost. 16.20' Gr.pL 16.45 Voor de' jeugd. 17— Gr.pL 17.15 BNO; Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 ..Roemenië in het lied", gr.pl.-progr. 18.Voor de plattelandsvrouw. 18.15 Salonorkest. 19.Act. halfuur. 19.30 „Vreugde en Arbeid", gev. progr. 20.15 Ensemble ,,De Kwintslag". 21. Roemeensch orkest Gregor Serban en pianospeL 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.-24— Gr.pL HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15 Zie prdgr.H'sum I. 8— Gr.pl. 8.158.45 Zie progr. H'sum T. 8.45 Gr.pL 10. Mbrgenwijding. 10.15 Gr.pL 10.40 Radiotooneel. 11— Gr.pl. 11.15 Zang en piano. 12.De Melodisten en so list. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Cello en piano, en zang en piano. 14— Het groote Omroep orkest. 14.30 De'lichte toets. .15.30 Voor de zieken. 16.Vergeten opera's van Rossini, disco-causerie. 16.45 Viool en piano. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Omroeporkest. 18.15 Boekbespr. 18.30 Gr.pL 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.) 19.BNO: Groningsch praatje. 19.10 BNO: Nieuwsber. 19.20 Gr.pl 19.30 Rep. over den weder opbouw. 20.15 Vocale duetten met Pianobegeleiding en gr.pl. 21. Vreugde en Arbeid, gev. progr. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toe lichting op het weermachtsber. 22.10 ?°.15 AvonJwij-hng. Vanaf 20.15 alleen voor de radie-centrales i die over een lijnver binding met de studio beschikken. ALKMAAR. OVERLEDEN: Wietske Duits 36 jaar. Johanna C. Kenens, wed. van C. J. van' der Plank 76 jaar. Jan van Zwol, 78 jaar. Jacob Koning, wedr. van C. Groot, ,91 jaar. Dirk Zwart 70 jaar.' BnOEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. (Lang. Groentenveiling)-. 16000 kg Rood: kool 7.80; 10800 kg Gelè kool 7.20; 97700 kg D. witte kool 5.40; 3000 kg Uien 6.10; 1500 kg Peen 3.50. WARMENHUIZEN, 21 Febr. 1942. 40900 kg Roode kool 7.80; 5000 kg Gele kool 7.20; 17790 kg D. witte kool i 5.40. Eenige kennisgeving. •Tot onze groote droefheid overleed, in den leeftijd van 70 jaar, onze beste Man, Vader, Behuwd-, en Groot vader, Oud-Hoofd eenar school te Amsterdam, Oud-Lid v. d. Provinciale Staten van N.H, Bussum, A. J. THOMASSEN- KRAMER. Rotterdam, Mr. J. THOMASSEN. Driehuis-Velsen, W. THOMASSEN. A. N. THOMASSEN— LIND. Bussum, K. THOMASSEN en Kleinkinderen. Bussum, 20 Februari 1942. Ruthardlaan 25. Geen toespraken. De crematie zal plaats hebben te Velsen op Woens dag 25 Februari a.s., na aankomst van trein 13.46 uur halte Driehuis-Westerveld. Heden overleed, ten huize van D. Beeldman, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, JACOB NAP. Bergen N.H., 22 Febr. 1942. v. Reenenpark 3. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 26 Febr. n.m. 2 uur te Oudkarspel, Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis, na een langdurig lijden, onze ge liefde Vrouw en Moeder, in den ouderdom van 55 jaar. K. VAN DEN BERG. 1 N. W, VAN DEN4BERG. Alkmaar, 22 Februari 1942. Zeglis 23. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis nam. twee uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwjl-, Groot- en Over grootvader, in leven molen- timmermjan van Geestmer- amtacht, de'Heer in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, C. NAP Dz. Oudkarspel, 22 Febr. 1942, De teraardebestelling vindt plaats op Donderdag 26 Febr. nm. 2 uur op de Algem. Begraafplaats te Oudkarspel. .Heden overleed, geheel onverwacht, onze geliefde zorgzame Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 65 jaar. Alkmaar, A. VERHAGEN— KLEIMEER. Bergen, G. KAIJER VERHAGEN. J. KAIJER. Koog a. d Zaan, W. VERHAGEN. N. VERHAGËN KARTE en Kleinkinderen. Alkmaar, 23 Februari 1942. Overdiestraat 74, De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterf huis ntfm. twee uur.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3