HET ZWARTE PAARD Feiké Asma „Het Prinsesje en de Roode Toovenaar". JONGEN Widor's 5e Symphonic, Hamiei's 4g Orgelconcert Jaariijksche Feestavond s DE VUURRODE SCHOENTJES. VRIJBANK OEM. SLACHTHUIS, en enige Liedbewerkingen. BondvoörStaatspensionneering. Pagina 2. CIEN MSCÜE Woudenberg over de toekomst der bedrijven land. in ons m Mem "AKKERTJE SPORT PUBLICATIES BI/RGFRfJJKE STAND RADIOPROGRAMMA FEUILLETON DE HOEVE JAN DE BEURS Pz-, - VRIENDIN, VRIEND of VRIENDIN, MEISJE MEISJE Gevr.MEISJE NET MEISJE HUISHOUDSTER, COUPEUSE DAGMEISJE betrekking Bakkersknecht, gem. Zit-enSlaapk. SPAANSCHE LES WOONHUIS een beste Ket gebruikte motoren GEZOUTEN speelt Zaterdag 28 Febr. a.s. 4 uur, in de Ger. Kerk, a. d. Oudegracht: GULDEN VLIES. Tel. 2,451. KINDERVOORSTELLING Theater De Levende Poppenkast ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 26 FEBRUARI 1942. PafhuS. RB ANK. te Alkmaar netto-winst van S.203), waaruit (v. j". 5 lag is het vol- wordt verhoogd /an 124.358 n kapitaal van banken, schat- creditpromes- ïd 1 340.721. evolgevan de editeurengelden an vorig jaar, teitspositie voor weer. reken ing-cou- ad 775.746 /aren grooten- ekt door hypp- >sie en polissen ïgen. Zij waren en verdeeld en ran hadden wij ang. krimping, een in het nieuwe tschrijdt, is ge- l aan de on- geliquidf erde >ederen weder k en op korten e 1.188.010 Kas etc. bij banken ^leenbaar met ipiei 500.000, L 85.000, totaal) BANK N.V. over 1941 van N.V. wordt het >e winsten der ifgeloopen jaar ïheid. der commer- eef aanhouden, )ming van cre- ïlmatig voort aande met een ei van de por- er. De rente- e van het jaar ite van ruim m van het ef- :en die van het et 1.100.000. :f vrijwel ge- aven vreemde lechts een bate n debitexrren oodig. Nov. j.L werd [O.B.) opgehe- srekening wijst 1.861.445.76. De ior, hiervan het statutaire voegen en uwe rekening ns de bepa- Dmt ter dispo os 2.200.000, kan worden' rocent en aan fonds een be- dan in totaal .000 tegen 1940. BANK 2tv, maan.. ïbruari 1942 Vor.k. lu.40 «7«y 9a JOL»/, 1005/, l Oh/, i00'/j 95'/, 95 bl'/s 84Vs 145 I40s 100 100 94% 96 70 75 142 144 88 92% 290 290 120 130% 208 22a-5 190 190 128 125 135 140 58 59% 190 195 109 108% 80 85 57 60 58 60 53 07 109 85 85 129 12 115 05 IJ 3% 19 133 08 114 iden. - De Dinsdag de een persoon, aakte, klee- ingezetenan r voorwend- ras voor 'een Hilversum. Buitenland i D. A. Ier, Bergen. H. W. ter Vorming van bedrijfs gemeenschappen. (Van onzen Haagscheh correspondent).. „Een volk is zoo rijk als het arbeid weet te organiseeren". Dit door den Heer Woudenberg op de dagelijksche persconferentie te Den Haag gebezigde citaat vormt wel den grondslag en den achter grond van hetgeen de Commissaris van het N.V.V. in zijn daar gehouden rede, over de toekomst der Neder- landsche bedrijven, heeft willen be- toogen, met den geestdrift en na druk, hem eigen. Dit is ook de be doeling van alle maatregelen, die den laatsten tijd ten aanzien van het arbeidende leven en zijn organisatie in het N.V.V., thans de eenige ver- eeniging van werknemers in ons land, werden genomen. Het Nederlandsche bedrijfsleven moet verloopen op een wijze, waarop de Nederlandsche volkskracht zich liet best kan ont wikkelen. Hiermee is niet gezegd, naar de heer Woudenberg nadrukkelijk vast stelde, dat met de getroffen maat regelen het ideaal, de eindvorm van een N.V.V., reeds bereikt zou zijn. Dat is zeker niet het geval; dat kan ook niet, want de economische en sociale problemen, waarvoor dit tijdsgewricht ons stelt, zijp enorm. En zoolang het sociale probleem niet tot oplossing is gebracht, zoo lang zal ook het economische ons moeilijkheden blijven baren. Het problepm van de massa. Nadat de heer Woudenberg eenige inleidende opmerkingen had ge maakt over de algemeene vooruit zichten voor ons land, waarbij hij wees» op de onzekerheid omtrent het bezit van Nederlandsch-Indië, waar tegenover eehter verheugende pers pectieven staan in de wordende Europeesche ruimte, knoopte spr. in het begin van zijn rede aan bij een onlangs door prof. Krekel gehouden lezing over het probleem van de massa. Duitschland-heeft in dezen oorlog overwonnen en kan ook in meerdere andere opzichten up bereikte resul taten roemen, omdat het erin ge slaagd is, het probleem van de massa op te lossen. Ten onzent was en is dat probleem niet opgelost, daar wij nog leefden in den natijd van de Fransche revolutie. Bij deze revo lutie werd immers geen rekening gehouden met het probleem van de massa. Dat kon bovendien ook niet, omdat sindsdien een nieuwe, vierde stand eerst is ontstaan. Dit heeft o.m. geleid tot het marxisme, dat dien vierden stand in zij,n macht trachtte te Krijgen en hem haat en klassen strijd inprentte. In Duitschland ech ter heeft men van de massa weer een volk weten te maken. Nu wer den in den laatsten tijd ook in ons land wel ingrijpende en' evenzeer noodzakelijke maatregelen, als b.v. een stakingsverbod, getroffen, maar hiermee Wordt toch de klassestrijd- gedachte niet uitgebannen. Er waren en er zijn hier eenerzijds werk gevers- en anderzijds werknemers organisaties, waarlusschen wel be sprekingen werden gevoerd, die vaak moeilijk en soms ook zeer moeilijk waren. Alles was evenwel steeds ge baseerd op de tegenstelling: werk gever-werknemer. Deze tegenstel ling is er mede schuldig aan, dat de geweldige vóór-oorlogsche proble men, als b.v. het werkloosheidsvraag stuk, niet konden worden opgelost. Thans staan wij weer voor grooté problemen, gij het dan meest andere. Derhalve moet voor alles genoemde knikte de fee, zo was het ook. En een kobolt was wel een ka bouter, alleen hij was niet goed voor de mensen, maar erg plaagziek en boosaardig. Jaspar heette de kobolt, hij woonde in het kleine hutje, dat Anneke door den kijker had gezien. Woudenberg. tegenstelling worden opgeheven en moet de verhouding werkgever werknemer worden gebracht op het peil van arbeidskameraden. Dat dit geen zinloos ideëel gepraat is, leert' ons Duitschland. Hoe dit te bereiken is. Dit moet daar worden bereikt, Waar menschen op natuurlijke wijze naast elkaar staan; dus in het bedrijf Daar immers kan, door de vorming van zulke bedrijfsgemeen- schappen, de sociale vrede worden bewerkt en dan ook het so ciale vraagstuk opgelost. Want in den kern beteekent het sociale vraagstuk toch, dat de werkende mensch ook de vruchten van zijn arbeid (de materieele zijde) en eveneens de erkenning van zijn ar beid (de ideëele zijde) verlangt. Het een kan niet zonder het ander, ofschoon juist ook de ideële zijde, die in het verleden vrijwel geheel verwaarloosd werd, van groote be- teekenis is. Zoo waren de 1 Mei-be- toogingen van de vroegere socialis tische partijen eigenlijk allereerst een kreet van den dusgenaamden proletariër om als volwaardig lid in het volksleven te mogen worden op genomen. De vorming van zulke bedrij'fs- gemeenschappen is een kwestie van opvoeding; met name van den be drijfsleider, wien moet worden ge leerd voor het eerst of bij vernieu wing het volk als een geheel te-zien. In dit verband deelde de heer Wou denberg later nog mede, dat hij sinds eenige weken doende is het geheele land af te reizen om be sprekingen in dezen geest en tot dit doel met de verschillende bedrijfs leiders te voeren. Het is -spr. bij studiereizen in Duitschland gebleken, dat alle, vaak heel groote, bedragen, welke de be drijven op deze wijze hebben uitge geven voor sociale maatregelen (cantines, ontspanning, ontwikke ling, sport, enz.) odk „eruit" zijn gekomen, daar de prestaties der ar beiders aanzienlijk toenamen. Naar de meening van den commissaris van het N. V. V. kunnen ook dé prestaties van de Nederlandsche ar beiders nog wel 50 pet. hooger worden, indien de omstandigheden en de verhoudingen, waaronder ge werkt wordt, beter zouden zijn. Vooral bij het vele mechanische werk van tegenwoordig is het dub bel noodig, dat de omstandigheden niet te wenschen overlaten en dat de arbeider, in zijn vrijen tijd gees telijk en lichamelijk woi-dt opge monterd". Voor menigeen zal dit al les nog wat utopistisch klinken, al dus de heer Woudenberg: maar voor ons in Nederland behoeft het zelfs niet eens meer.geheel een experi ment te zijn. daar wij de resultaten kunnen zien bij onze Oosterburen en van hun ervaringen kunnen profi- teeren. In zoo'n bedrijfsgemeenschap moet een verhouding heerschen als van aanvoerder tot volgelingen; van of ficier tot soldaten. Want het betreft menschen, die in eenzelfde lotsge- meenschap staan, eenzelfden strijd strijden, met hetzelfde einddoel. Die geest van den vader-officier met zi.in soldaten van den arbeid moet ook in onze Nederlandsche bedrij ven gaan heerschen! Hoe bedrijfsgeiheenschappen ontstaan. Dit alles kan niet van bovenaf worden opgelegd; men kan niet op een goeden dag zeggen: er zijn be- drijfsgemeemsehappen. Bij een hu welijkswetgeving b.v. kan van alles worden geregeld: rechten en plich ten van- man en vrouw, alimentatie plicht, enz.; de staat kan echter met zijn wetgeving geen gelukkig huwe lijk kweekea. Daarvoor is noodig de verhouding van mensch tot mensch. Zoo ongeveer is het ook gesteld met de bedrijfsgemeenschappen. De kwes tie der grondstoffen is voor de be drijven belangrijk en een volk met veel grondstoffen is tot op zekere hoogte een rijk volk. De grondstof fen alléén zijn echter niet zaligma kend; daartoe zijn ook vereischt goede, verantwoordelijke en 'mei werklust bezielde arbeiders. Daarom is een volk zoo rijk, als het arbeid weet te organiseerén. Dit alles is ook van belang; aldus de heer Woudenberg, voor onze zelfstandigheid en gelijkberechtiging in het nieuwe Europa. Het is voor ons alles wat moeilijker te bereiken, omdat wij het in doorsnee zoo ge makkelijk hebben 'gehad en niet zoo door oorlog en inflatie hebben moe ten heenworstelen als dit voor het Duitscbe volk het geval was. Wij voelden sympathie en bewondering voor een minister-president, die via de radio tegen ons zei: ga maar rus tig. slapen; alles komt terecht. Die man kwam niet met problemen of opdrachten en sprak wat het wik graag hoorde. Thans echter eischt de toekomst van ons bedrijfsleven en van ons volk iets anders: werk, kracht, moed en overtuiging om de zorgen te aanvaarden en te - ragen, om de problemen onder de oogen te zien en op te lossen. Achter ons staan nieuwe geslachten, die ook aan ons vragen: „Wat hebt gij van de erfenis der vaderen gemaakt?" En ook de zoogenaamde proletariërs vormen een deel van die erfenis. Deze dagen, waarin wij leven in een oorlog, die al vier continenten be roert, vragen van elk onzer de grootste krachtsontplooiing. De Ne derlandsche mensch moet slechts één doel kennen: de overwinning van Europa. In dezen oorlog wordt beslist over het lot van wlken en daarom moeteh wij eigen lot in eigen handen nemen en het buigen naar onzen eigen Nederlandsehen aard. Aan het slot vain rijn rede 'wilde de heer Woudenberg van de men schen, die deze dingen reeds thans beider inzien, met name noemen de Nederlandsche mannen aan het Oost front, die geheel vrijwillig, zonder directe noodzaak en zonder winst bejag of speculatie op eigen voor deel, het kostbaarste wat zij hebben, n.l. hun leven, in de waagschaal stellen. Zoolang er onder ons nog zulk menschen worden gevonden, is da toekomst voor land en wik niet hopeloos. Na zijn rede heeft de heer Wou denberg nog eenige vrdgen beant woord, die reeds gedeeltelijk in het bovenstaande zijn verwerkt. Ten aanzien van de reeds thans in Dtftschland tewerkgestelde Neder landsche arbeiders gewaagde spr. van de uitnemende samenwerking tusscben het Duitsche Arbeidsfront en het N.V.V. Juist dezer dagen werd in de pers bericht over meuw-geslo- ten overeenkomsten ten behoeve van de Nederlandsche arbeiders. De heeT Woudenberg voegde nog hieraan toe, dat reeds thans in 14 gouwen een vertegenwoordiger van het N.V.V. is aangesteld, die in 'geregeld contact staat met den -in elk kamp- aange wezen Nederlandschen vertrouwens man. Wat de cultureele verzorging betreft, werd nog meegedeeld, dat reeds 30.000 Nederlandsche boeken zijn aangekocht ten behoeve van de in te. rich ten kamp-bibliotheken, ter wijl dagelijks Nederiandscihe dagbla den en tijdschriften naar de ver schillende kampen, waar Nederland sche arbeiders werken, worden ge zonden. Op de vraag, of hij de vorming van, een Arbeidsfront beoogde, gaf de heer Woudenberg te verstaan, dat hij althans iets dergelijks wel ais ideaal ziet. Ook de practijk zal een alle bedrijfsgemeenschappen overkoe pelende organisatie a.h.w. vanzelf verèischen en doen ontstaan. Het is echter moeilijk om over de toekomst te spreken; vooral waar het als hier dingen betreft, die moeten groeien. Schaatsenrijden. AKE SEYFFARTH KAMPIOEN VAN ZWEDEN. Berlijn, 25 Febr. (ANP); Dat Ake Seyffarth na zijn prachtige presta ties in Davos, waar hij eenige weken geleden nieuwe wereldrecords ves tigde, niet veel moeite zou hebben om ook het kampioenschap van Zweden in de wacht te sleepen, was al eenigszins te voorzien. Deze kam pioenschappen werden in het stadion van Zinkensdamm i>ij Stockholm gehouden. Seyffarth was ook nu in uitstekenden vorm. Op drie van de vier verplichte afstanden werd hij eerste, namelijk op den 1500 -meter in 2.20.9 min. op den 5,000 meter ln 8.43.7 min. (zijn nieuwe wereld record is 8.13.7 min.), waarna hij de 10.000 aflegde in 17.42.6 min. Deze tijden op den 1500 en 10.000 meter beteekenen tevens nieuwe Zweed- Jsche records. Alleen op den 500 me ter moest hij in Harry jansson een beteren sprinter erkennen. Deze maakte den tijd van 44.7 sec. voor Seyffarth en Blomqvist, die beiden 45.8 sec. noteerden. De einduitslag was:_ 1 Seyffarth, 2 Goete Hedlund, 3 G. Fried en 4 G. Hallqvist. Wacht dan geen oogenblik en neem "AKKERTJES", welke die dreigende griep de pas kunnen afsntjdem De Nederlandsche Pijnstiller BEROEP AANGENOMEN., De heer R. Koolstra, candidaat tot den H. Dienst bij de geref. kerk, thans hulpprediker te Schermer- horn, heeft het beroep als predikant bij die gemeente aangenomen. Hier door zal in de vacature, die ruim een halve eeuw heeft bestaan, wor den voorzien. NOORDSCHALWOUDE. Tot notabel van de herv. gemeen te alhier werd de heer C. Blokker Pz. gekozen. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Febr. '.Lang. Groentenveiling). 30800 kg Roode kool 7.80; 17500 kg Gele kool 7.20; .116200 kg D. witte kool f 5.40; 500 kg Uien 6 iO 3600 kg Peen 3 50—5.40; 201)1 kg Bieten ■f 6. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 1942. 59800 kg Roode kool 7.80; 4900 kg Gele kool 7.20; 48600 kg D. witte kool 5.40. De Burgemeester van ALKMAAR, waarnemende de taak van Burge meester en Wethouders, brengt ter algemeene kennis, dat in het Ge meenteblad nr. 1752 is opgenomen zijn besluit van 10 Februari 1942, waarbij is vastgesteld ,een Verordening, regelende de samenstelling en de taak van de commissie van advies voor het beheer van het Gemeente lijk Sportpark (Sportparkcom missie). Deze verordenin" is heden afge- kandigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 26 Februari 1942. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, A. KOELMA. ALKMAAR. GEBOREN: Johanna, d. van Hen drik N. Cevat en H. Westra. Hér man L„ z. van Jacob Oud en C. van Diepen. Johanna M„ d. van Jo hannes Droge en C. M.' Erkamp. Johannes N„ z. van Nicolaas J. J. de Vries en A. Duin. OVERLEDEN: Simon Korver, ge huwd met F. Dudink, 68 jaar. Jo hannes C. Smit, gehuwd met T. Olij, 69 jaar. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek.' 7.55 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8,30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.2Cb Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.Orgel en viool. 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Produc tieslag. 13.15 De Melodisten en so liste. 14.Gion. Orkestver., solisten gr.pl. 16.Cyclus „De zeven kruis woorden". 16.20 Zang en piano. Als intermezzo: Klarinet en piano (opn.) 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beurs- ber. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Or gelconcert. 18.10 Sportwetenswaar- digheden. 18.30 De Ramblers. 19,— Act. halfuur. 19.30 Musette-orkest én Soliste. 20.— Gr.pl. 20:15 Otto Hen driks en zijn orkest. 20.45 Van schut tersgilde tot schutterij. 21.— Ensem ble „De Kwintslag". 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.24.— Gr.pl. HILVERSUM n. 301,5 M 7.15—8.45 Zie progr. H'sum I. 8.45Gr.pl. 10. Morgenwijding. 10.15 Koren uit Bach's „Hohe Messe" gr.pl.') 10.40 Radiotooneel. 11.Cello, piano en .gr.pl. ll.30 Gr.pl. 12.Frans Wou ters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Omroep orkest. 14.Gr.pl. 14.30 O. Hendriks en zijn orkest. 15.Voor de vrouw. 15.45 Amabile-sextet. 16.30 Gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Sa- lónorkest en gr.pl. 18.30 De heeren van der Aa en Boom. zakenlieden aan het woord. 18.45 Gr.pl. 19. BNO; De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.10 BNO: Nieuws ber. 19.20 Orgelconcert. 19.45 Rep. 20.Concertgebouwtrio en gr.pl. 21.Boekbespreking. 21.15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1022.15 Avondwiiding. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. door N. K. 52 Nora's oom moest een testament hebben gemaakt en hij wist niet waar zich dit be ond. Had de oude man haar tot zijn erfgenaam ge maakt? Dat was toch büna zeker, want Louis had haar nauwkeurig ondervraagd, en zij scheen geen an dere familie te hebben. Maar zou de cmde man de boerde rij misschien aan Maarten de Roe ver hebben vermaakt? Neen, dat was onwaarschijnlijk. Die oude boe- renmenschen waren veel te veel op de familie gesteld Misschien had hij Maarten een legaat nagelaten of had hij hem beheerder van de boerderij gemaakt en hem en aandeel in de winst gegeven, maar het land en de goederen zelf waren ongetwijfeld voor Nora. Waarom zou hij het dan stelen? Louis grinnikte. Wat was hij dwaas geweest. Het was niet noodig ojn met Nora te twisten en een risi co te nemen; hij behoefde slechts voor haar naar den notaris van den ouden man te schrijven en een af schrift Van het testament te vragen. „Het is eenvoudig genoeg", zei hij tot zichzelf, „en ik bereik er het zelfde mee. Ik moet wat geduld oefenen en alles zal van mij zijn". Louis wandelde, in gedachten ver- lqren, langzaam naar het huis terug. Misschien zou het verstandiger zijn vrede met Nora te sluiten. Als hij haar tegen zich kreeg, werd ze mis schien koppig en kon ze weigeren om hem naar Willekeur met haar eigendom te laten omspringen. Hij glimlachte bij de gedachte, want Louis twijfelde niet aan zijn vaar digheid om de vrouw waarmee hij getrouwd was, te beheerschen. Toen hij het huis weer binnen trad, vond hij Nora aan haar schrijf tafel bitten, „Ik ga naar het dorp", zei hij op een veel vriendelijker toon dan an ders. „Voel je iets voor een loop je?" „Nee, dank je wel!" Hij was verwonderd over de wei gering, omdat ze tot nog toe zoo bijzonder op zijn gezelschap gest'eld was geweest. „Zal ik je brief naar de post brengen?" vroeg hij. „Doe geen moeite". Hij slenterde schouderopBianlend weg. In De Roode Lqeuw stond een biljart;misschien kon hij iemand vinden, die zijn mSrgen met hem verspillen wilde. Nora, alleen gelaten,' maakte haar brief af. Hij was gericht aan Mr. Beverwijk, den notaris van haar oom, en zij deelde hem mee, dat zij hoopte, dat het nieuws in de kran ten niet waar was. „Wilt u zoo vriendelijk zijn voor mij een onderzoek in te stellen?" schreef zij. „Ik zal de kosten van de telegrammen gaarne betalen. Mis schien wil het departement van bui- tenlandsche zaken ons helper?-. Voorloopig blijf ik aannemen, dat mijn oom nog steeds in leven is en dat hij nog eens behouden zal te- rugkeej-en. Dientengevolge verlang ik dus den inhoud van zijn testa ment niet te kennen en als mijn echtgenoot o? eenige andere per soon om inlichtingen komt vragen, hoop ik dat u die zult weigeren". Nota las die laatste woorden be dachtzaam over. Een nieuw beslui! had zich in haar geest gevormd. Zij zou Louis niet toestaan om haar oom te bestelen, of hij dood was of levend! Dat kon zij niet toelaten. De gedachte deed haar reeds huiveren en dat gaf haar nieuwen moed. Zij had al haar kansen verwaar loosd en vele fouten, begaan, maar in laatste instantie was zij toch de bezitster van Het Zwarte Paard op het oogenblik en minste en zij had de grens bereikt. Voortaan nam Nora zich voor om haar plicht jegens haar oom te ver vullen. (Wordt vervolgd.) Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot-, Overgrootvader en Huisgenoot, de Heer ARNOLDUS TONNEMAN, oud-onderwijzer te Alkmaar, Wedr. van WILHELMÏNA KESLER, in den ouderdom van 90 jaar. Amsterdam, J. H. SCHERHORN. A. SCHERHORN—SMIT. Den Haag, C. BOK—TONNEMAN. C. BOK. W. VAN GEUNS— TONNEMAN. E. VAN GEUNS. Amsterdam, A. TONNEMAN. M. E. TONNEMAN— BAUKEMA. C. M. TONNEMAN. J. TONNEMAN— KAKEBEEKE. Klein- en Achterklein kinderen. Alkmaar, J. OURSBROUCK. Alkmaar, 24 Februari 1942. Oudegracht 31. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente-Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis, nam. twee upr. Heden overleed ir. „Huize Westerlicht" te Alkmaar, onze beste Behuwdbroeder en Oom, de Heer Wedr. van ANTJE SWAGER Pd., in den ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam, P. SWAGER Pz. Alkmaar, 25 Februari 1942. „Huize Westerlicht". Postadres: Kennemerstraat- weg A 11, Alkmaar, De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag 28 Februari te Noord-Schar- woude om 12 uur. Vertrek vanaf „Huize Weste: licht" voorm. elf uur. Allen, die blijken van belang stelling toonden op 16 Februari, betuigen wij, mede namens onze kinderen, oprechten dank. W. C. POOL. A. POOL—HOEK. Alkmaar, Februari 1942. Liefdelaan 8. Meisje, 20 jaar, in betrekking te Bergen, voor d. en n. zoekt dito nette, leuke liefst afkomstig uit, grootere stad. Brieven letter N, DE HAAN's Boekhandel, Bergen N.H. Hall. Meisje zoekt leuken daar zij niet in de gelegenheid, is. kennis te rnakén met jongelui. Br. letter M 753 bureau van dit blad, Gevraagd pet tegen 1 April, niet ben. 18 jaar, v. d. en n. Banketbakkerij ROOS, Dorpsstraat 1, Bergen (N.H.) Gevraagd een net voor de morgenuren. MACL. PONTSTRAAT 42. voor halve dagen. Vrijdags langer. NASSAUPLEIN la (hoek Cabeljaustraat). gevraagd van 8 tot 1 of een WERKSTER, voor Wi dag per week. Adres LINDENLAAN 15. B. z. a. nette m.l. in kl. gezin in Alkmaar of omg. Brieven onder letter J 750 bureau van dit blad. b. z. a, voor nieuw werk van Japonnen, Mantels en Blouses, Ook verander- en reparatiewerk, Mej. B. v. ESSEN, Straatweg A 36, Alkmaar. gevraagd, zelfstandig kunnende werken. W. KAMSTRA, C. W. Bru'invis- straat 1. Meisje van Geref. huize zoekt voor d. en n. van g. g. v. in Bergen of omgeving. Br. lett. O, DE HAAN's Boekh. Bergen N.H. gevraagd om schapen te hoeden. HUISWAARD 1. B. z. a. een flinke zelfst. k. werken. Brieven onder letten K 751 bureau van dit blad. Jong echtp., z. k.," vragen m. gebruik van keuken, tegen eind Maart. Brieven onder letter H 749 bureau van dit blad. GEVRAAGD. Brieven met opgaaf van cond, onder letter N 754 bur, v. d. blad. te huur of te koop gevraagd bij voorkeur omtrek Singels Alkmaar, 1 Mei e.k. ontruimd. Br. letter G 748 bureau van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN: met WAGEN bij J. STOFFERS, Stationsweg 83, Heiloo. Gevraagd ook met zijspan. Br. Nó. 10755 Adv. Bur. WIERING, Amsterdam, AANBIEDING GEVRAAGD BOONEN of ANDIJVIE. Br. letter L 752 bur, v, d. blad. VRIJDAG van 9—12 en 1.30—4 GROOTE PARTIJ VLEESCH. Geen bonuitreiking. Gelieve pakmateriaal mede te' nemen. Progr. 25 ct. Voorverk. Boekhandel ter Burg. Denkt er om! Onze groote ia DONDERDAG 5 MAART (volle maan) in de „HARMONIE", Kaarten a f 0.40 verkrijgbaar bij Firma ZWAAN ZOON, Boek handel, Nieuwesloot 77. B4T Zie verder raambiljetten. ZONDAG 1 MAART, nam. 3 uur Opvoering van t het prachtige sprookjesspel van een Prinsesje dat omgetooverd wordt ln een vlinder''. Entrée 30—50—75 cent. Plaatsbespr. vanaf Zaterdag dag. v. 111 uur.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3