HET ZWARTE PAARD DE VUURRODE SCHOENTJES. Een vrijheidsoproep van Bose. feuilleton DE HOEVE SIMONE. GERARDA JOHANNA LOEVENS, £eb. JONGEJAN, G. A. C. GELDER A. HOEKSTRA. WILLEM KAREL KLUITMAN, WILLEM KAREL KLUITMAN, W« K. KLUITMAN, WILLEM KAREL KLUITMAN, ALK.UAAKSCHE COURANT VAN MAANDAG 2 MAART 1942. Pagina 8. Berlijn, 28 Febr. (D.N.B.) Bose heeft zioh met een vrijheidsoproep van den volgenden inhoud tot de bevolking van Britsch-Indië gewend. „Ongeveer een jaar lang heb ik zwijgend en geduldig den loop del' gebeurtenissen afgewacht. Thans, nu het uur daar is, treed ik naar voren en spreek. De val van Singapore beteekent het naderbij komen van een nieuw tijdperk in de Indische geschiedenis. Het Indische volk heeft lang geleden onder de vernedering van een vreemd juk. Het is geeste lijk, cultureel, politiek en econo misch geruïneerd. Thans moet het den almachtige deemoedig danken voor de gelukkige gebeurtenis," die (Indië leven en vrijheid belooft. Het Britsche imperialisme is in de mo derne geschiedenis de duivelachtig- ste vijand der vrijheid. In Indië al leen is ongeveer een vijfde deel van het menschdom zonder pardon on derdrukt en vervolgd. Voor andere volken moge het Britsche' imperia lisme de vijand van het heden zijn, voor Indië is het de eeuwige vijand. Tusschen beide zijn noch vrede noch compromis mogelijk. De vijanden van het Britsche imperialisme zijn de natuurlijke bondgenooten van Indië, evenals de bondgenooten van het Britsche imperialisme thans onze natuurlijke vijanden zijn. De buitenwereld hoort van tijd tot tijd stemmen, die uit Indië komen en er aanspraak op maken te spreken hetzij in naam van het Indische na tionale congres of in dien van het Indische volk. Deze stemmen komen echter door de kanalen der Britsche propaganda en niemand mag de fout maken haar als karakteristiek te be schouwen voor het vrije Indië. Zoo als natuurlijk is in een land, dat on der vreemde heerschappij staat, heb ben de Britsche onderdrukkers er naar gestreefd, in het Indische volk tweedracht te veroorzaken. Dienten gevolge zijn er menschen, die het Britsche imperialisme ondersteunen, en andere, die al dan niet opzettelijk de Britsche zaak helpen, doch vaak hun ware beweegredenen verdoeze len door te spreken van samenwer king met Tsjoengking, de Sovjet- Unie en andere bondgenooten van Engeland. Tegenover hen staat echter de enorme meerderheid van het Indi sche volk, die geen compromis met het Britsche imperialisme wenscht, doch verder wil strijden tot de vol komen onafhankelijkheid is bereikt. Door de oorlogsomstandigheden in Indië kan de stem dezer vrijheids lievende Indiërs niet buiten de landsgrenzen door dringen. Wij ech ter, die meer dan twintig jaren ge streden hebben voor onze nationale emancipatie, weten precies wat de enorme meerderheid van onze lands lieden thans denkt en gevoelt. Op dit kruispunt der wereldgeschiede nis, waar wij staan, verklaar ik plechtig in naam van alle vrijheids lievende Indiërs in Indië zoowel als in het buitenland, dat wij verder zullen strijden tegen het Britsche imperia lisme tot Indië weer meester is over eigen lot. In dezen strijd en in den tijd van herbouw, die daarop zal vol gen, zullen wij van ganscher harte met al diegenen samenwerken, die (jns helpen den geimeenschappelijken vijand neer te slaan. Het uur dei' verlossing in voor Indië gekomen Thans zal Indië opstaan en de kets en der slavernij verbreken, die het zoo lang geboeid hielden. Door de bevrijding van Indië zullen ook Azië en de geheele wereld voortgaan op den weg naar het hoogere doel de êmanc,v^tie van de menscbbeid". De levensloop van Bose. Soebhas Ohandre Bose, die in 1897 ai Bengalen is geboren, legde in 1920 in Engeland examen af voor den „Indian Civil Service". Korten tijd later zou hij een betrekkig als inspecteur der belastingen aanvaar den, doch onder den indruk van een demonstratie door de vereeniging van Britsch-lndische studenten te Londen gehouden, seinde hij naar indië, dat hij geen prijs stelde op een runctie in een land, dat door Enge land beheerseht werd. Het was toen in Indië zeer oproerig, aangezien jengelend geen aanstalten maakte om zjjn gedurende den oorlog gegeven oelöfte, meer vrijheid voor indie na te komen Na zijn terugkeer naa: indië organiseerde Bose te Calcutta oetocgingen tegen den prins van Wales, waarop hij tot acht maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Sedertdien wisselde Bose een drukke politieke activiteit tegen En geland met gevangenisstraf af. Met een korte onderbreking van 1924 tot 1927, gedurende welken tijd hij in Duitscnland en Oostenrijk veroleei, zat hij in de gevangenis te Calcutta Na zijn ontslag kozen zijn aanhan gers hem demonstratief tot voorzit ter van het congresbestuur van Ben galen/In 1930 verhuisde hij weer liaar de gevangenis. De gemeente- raaad van Calcutta, die toen een na tionalistische meerderheid had, be noemde hem echter tot burgemees ter, waarna hij uit de gevangenis werd ontslagen. In-1931 werd hij op nieuw gearresteerd. Na een jaar werd hij op vrije voeten gesteld wegens zijn slechte gezondheid, en wel onder voorwaarde, dat hjj Britsdh-Indië zou veriaten. Hij be gaf zich naar Duitschland en Oos lenrijk. Later kreeg hij van de En- gelschen verlof naar Indië terug te seeren. Daar hervatte hij onmiddel lijk zijn politieke bedrijvigheid. Twee maal achtereen, in 1938 en 1939, werd hij tot voorzitter van het congres gekozen. Gedurende zijn tweede ambtsperiode dwongen hem aanhangers van Nehroe door meer derheidsbesluit tot aftreaen. Medio 1940 werd Bose opnieuw door de Engelschen gearresteerd, doch in December om gezondheids redenen ontslagen. Op 20 Januari 1941 moest hij voor den strafrechter te Calcutta verschijnen. Een dag te voren echter verliet hij zijn huis en was sindsdien onvindbaar. De indruk in Berlijn. Berlijn, 28 Febr. De A.N.P.-cor- respondent meldt: Te Berlijn hecht men groote beteekenis aan den op roep van Bose. Naar uit verschillende berichten der laatste dagen valt op te maken, vertoeft Bose te'» Tokio, zoodat zijn oproe pok wel van de Japansche hoofdstad uit zal zijn gedaan. Van Britsch-lndische zijde wordt er op gewezen, dat het nationalistische congres van BWtsch-Indië in 1930 40 millioen aanwezigen telde, waar van ongeveer 10 millioen, de meest radicale aanhangers van Bose zijn. Een Duitsche persstem. Berlijn, 28 Febr. (D.N.B.) De Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz noemt den oproep de belangrijkste uiting der voor-Indi sche vrijheidsbeweging sedert bet uitbreken van den oorlog. De oproep van Bose heeft de uit werking van een onweer, dat op luchting brengt. Duidelijk wordt vastgesteld, dat het voor een com promis te laat is, dat Indië bet uur an redding en bevrijding voelt na- jeren on hunkert naar het oogen >lik, waarop het zijn boeien kan laken. 117. Hij zorgt er goed voor, niet omdat hij zo veel van bloemen houdt, neen, hoor! Hij maakt dat ze prach tig staan te bloeien, dan komen de menschen, die ze zo graag willen plukken, en het gebeurt maar al te vaak, dat ze van de steile rotswand afvallen. Wat is het voor Jaspar dan een feestdag! DE OORLOG IN OOST-AZIE. Successen der Japansche vloot. Tokio, 28 Febr. (Domei). Het kei zerlijke hoofdkwartier heeft meege deeld, dat Japansche vlootstrijd- krachten in den ochtend van den 24en Febr. ter hoogte van het eiland Otori (Wake) een vijandelijke vlootformatie, bestaande uit eer, vliegkampschip, 2 kruisers en 6 tor pedojagers, hébben waargenomen. De kanonnen van de vestingwerken op het eiland openden terstond he* vuur en schoten een kruiser in brand. Een torpedojager werd door bommen getroffen. Vliegtuigen der Japansche marine plaatsten bom- treffers op een grooten kruiser en schoten 5 vijandelijke toestellen neer. Een Japansch bewakingsvaar- tuig werd tot zinken gebracht. Rede van dr. Gëbbels over het Duitsche filmwezen. (D.N.B.) - Za terdagavond sprak rijksminister dr Góbbels voor vertegenwoordigers van de filmkunst, de bioscoop en df filmtechniek over den huidigen stand van de ontwikkeling van het Duit sche filmwezen en over zijn opgaven voor de toekomst. Turnen. JUBILEUM BE QUICK. Wanneer een vereeniging reeds bij voorbaat voor een uitvoering'uit verkochte zaal weet te trekken, moet de faam van zulk een vereeniging wel heel groot zijn en nog grooter de verantwoordelijkheid van de orga nisatoren om de voor dat optreden zoo hoog gespanhen verwachtingen r.-iet te beschamen. Voor die moeilijke opgaaf stond gistermiddag de gymnastiekvereeni- ging „Be Quick" te Bergen. De middaguitvoering in de Rus- lende Jager werd verzorgd door de dames- en heerenafdeeling der ver eeniging, die in een 13-tal nummers het beste van hun kunnen demon streerden. De bloote mededeeling, dat 60 personen hieraan hun'medewerking verleenden, is voldoende om te be seffen, dat met den besten wil ter wereld niet ieder in deze korte be spreking genoemd kan worden. Men zal ons vergeven, als wij in den wakkeren leider der diverse kunstuitingen, den heer J. van Zoo- nen, alle anderen willen huldigen. Des avonds stelde het revue-gezel schap „Teun Klomp en zijn makkers" zich tot taak de jubileerende ver eeniging en genoodigden een avond van uitbundige vreugde te bezorger, in een bonte reeks van levensliedjes, sketches, vocale en instrumentale muziek, alles gekruid met een bosis gezonden humor. De voorzitter van Be Quick, de heer P. Blokker, heeft onder instem mend applaus van het publiek direc teur en leden met bloemen en ge schenken gehuldigd, nadat hij bij het begin van de middagiuit voer ing genoodigden en leden had verwel komd. De secretaris van dên Turnkring Alkmaar en omstreken en de voor zitter van de V.V.V. te Bergen, de heer D. A. Klomp, richtten onder aanbieding van bloemstukken harte lijke woorden van waardeering en hulde aan de jubileerende vereeni ging, terwfjl vele vereenigingen en particulieren door het zenden van doemen van hun sympathie voor Be Quick blijk gaven. Rest ons nog te vermelden, dat op Maandag 9 Maart a.s. de adspiranten en kleuters een avond verzorgen, waaraan ook de goochelaar prof. Cakie zijn medewerking zal ver- leenen. Schaatsen GOED GESLAAGDE SCHERMER- TOCHTEN. Ruim 3000 schaatsenrijders reden door Noordholland. De Ijsbond Hollands Noorder kwartier had' het zoowaar aange durfd, om in het late seizoen ecnige tochten uit te schrijven en het waagstuk is volkomen ge slaagd. Niet minder dan 3035 schaab nrijders hebben in het jongste weekeinde den tocht rond om de Schermer gemaakt en wij gelooven, dat allen aan dezen tocht, hoe zwaar die voor som migen ook geweest moge zijn, een prettige herinnering zullen heb ben en dat de binnenkort te ver zenden- medailles een extra plaats in de prijzenkast van velen zullen innemen.. Het is immers wel een unicum, dat in Maart nog een rondrit op de schaats kan worden gehouden! Er dat terwijl overal elders in ons land de schaatsenrijderssport toch tot de onmogelijkheden behoorde. Wat de IJ.H.N. en zijn aangeslo ten ijsclubs d an ook gepresteerd hebben, dwingt bewondering af. Drie dagen achter elkaar is er ge reden door een zeer fraai gedeelte van onze provincie; drie dagen lang heben de deelnemers kunnen genie ten van een prachtige natuur: een Schermcrpolder, in de sneeuw ge doken, welke sneeuw dank zy het zonnetje, eiken dag weer glansde en fonkeldeDrie dagen lang zijn de schaatsenrijders langs de Ring vaart getrokken in bonte slierten en hebben aan het landschap kleur en leven gegeven. Van den eersten dag hebben wij u al het een en ander verteld. Mo gen thans eenige indrukken volgen van do twee volgende dagen. De Zaterdag bracht natuurlijk heel wat meer deelnemers aan den rondrit dan de dag tevoren. Toch liep 'net niet druk, want slechts een kleine 500 deelnemers zijn er dien dag gestart voor den Schermertocht Degenen, die des morgens vroeg vertrokken, hadden het 't beste, want zij reden over zeer goed be rijdbare banen. Echter, zij, die des middags de schaatsen onderbonden, moesten een groot gedeelte van het traject zwoegen, omdat de krachtige zon het ijs zacht maakte. En toch kwamen ook zij zonder morren aan het eindpunt. De Zondag was echter de groo te dag. Toen werd er gestart op vier verschillende plaatsen, t.w. Alk maar, Purmerend, Spijkerboor en Ursem, een en ander mede met het oog op de reismoeilijkheden. Dien dag zijn er dan ook meer dan 2500 van deze startplaatsen vertrokken. En zij hebben deze keer zoowaar geen ongelijk gehad, want 't ijs was over het algemeen iets beter dan den dag tevoren, omdat de zon nu langer weg bleef. De tocht was dan ook best te vol brengen, want om dat eenigszins te bewijzen, mogen hier enkele tijden volgen, gemaakt in den „wedstrijd". Er was weliswaar geen wedstrijd aan dezen tocht verbonden, maar een groepje bekende hardrijders wilde elkaar toch liever niet losla ten, met het gevolg, dat eikaars krachten gemeten werden. Het wa ren o.a. v. d. Bij, Westra, Min, Krom, Schipper en Ligthart, die min of meer bij elkaar bleven en hoewel het geen scherpe strijd werd, maak ten zij toch behoorlijke tijden op de 65 km. Echter, drie anderen waren wat eerder gestart en zij reden in een zeer snel tempo, met gevolg, dat de Heilooër jongeman C. Reek het tra ject aflegde in 2.35 uur; tweede werd Jaap Schipper met 2 minuten achterstand. En ook al de andere hardrijders legden zonder al te groote inspanning het traject af bin nen de 3 uur. Die Jaap Schipper had wel den smaak te pakken. Goed geteld, heeft hij de Schermer in deze drie dagen vier keer rond gereden, terwijl hij bovendien nog de 65 km reed. Er waren er trouwens meer die den tpcht eenige keeren gereden heb ben. Doch dat alles is geen ijstoeris- me. Dan deed een dame uit het Gooi het beter: die reed kalm en klau terde zoo nu en dan den dijk op. om van het vergezicht te genieten. En ze kwam enthousiast terug. Of de schooljeugd uit Stompeto- ren! De heer Langhorst reed met een 30 leerlingen de Schermer rond in een kalm tempo en verdiende voor zijn leerlingen de noodige blik jes! En dan de Langedijkers: een paar krachtige Warmenhuizers, die eerst naar Alkmaar prikten en toen op hun prikslee de 40 km aflegden. En dat in een tempo, dat vele rijders te hoog was! Men ziet, het ging best. En alle deelnemers ze kwamen uit onze eigen provincie, maar daarnaast ook uiti Utrecht, Gelderland, Zuidholland en'zelfs een uit Enschedé hebben kunnen profiteeren van een merk- waardigen dag; een schaatsdag in Maart! Zelfs Buyen en Roos pro- beeren het eens op den langen af stand en wie weet, tellen we hen het volgend jaar onder de wed strijders op den grooten afstand! Tot slot eenige cijfers: In Alkmaar startten Zondag 1400 rijders, in Purmerend 900, in Ursem en Spijkerboor 200. Alkmaar had er Vrijdag en Zaterdag samen ruim 500, zoodat ruim 3000 schaatsenrij ders van deze unieke gelegenheid geprofiteerd hebben. Wielrennen HARRY BLOK KAMPIOEN VAN ALKMAAR. C. de Boer goede tweede. Hollebeek winnaar in de B-klasse. In de wedstrijden om het kam pioenschap van Alkmaar op home trainers is Zondagmorgen de laatste rit verreden over een afstand van 3000 meter. Een talrijk publiek heeft genoten van zeer goede ritten, waarbij vooral het rijden van Blok aller bewondering had. In de A-kl. was BJok nog steeds de eerste, doch werd op den voet gevolgd door C. de Boer, waardoor verrassingen niet uitgesloten waren. Zoover is het niet gekomen. Nadat eerst Glas er een behoorlijke 3000 meter had -uit gedraaid met een tijd van 2.29.6, was het de Boer die het nog weer even beter deed, hoewel hij evenals Glas met een langere eindspurt een aanmerkelijk beteren tijd had kun nen noteeren. Doch ook zijn tijd van 2.29 mag er zijn en het wach ten was nu maar op hetgeen Blok zou doen. Deze heeft echter alle verwachtingen overtroffen. In een uiterst gelijk en hoog tempo draaide hij ronde na ronde en met een snei- le eindspurt noteerde hij 2 min. 14.8 sec. Een zeer goede prestatie. In de B-klasse heeft Constant ge faald. Zoo goed als hij in de voor gaande ritten reed, zoo onregelma tig reed hij nu. Vooral de laatste km heeft hem doen struikelen, wat hem ook zijn eerste plaats heeft gekost. Nu was het Jan Hollebeek, die na een zeer goede rit de eerste plaats wist te veroveren, hoewel hij een feilen concurrent iri Langedijk had. die er eveneens 2.46 voor noodi'g had. Koeten zorgde hier voor de verrassing döor als derde te eindi gen, daarmede zijn positie in het al gemeen klassement zeker stellende. 55 door N. K. De juffrouw, die rundvleesch met gebakken aardappelen 6n tomaten saus had opgediend, wierp Eva een- verwonderden blik toe, maar deze scheen zich niet van haar bestaan bewust te zijn. „Wat een vraag!" riep Maarten uit. „Als ik niet met jou kan trou wen, zal ik nooit trouwen. Maar „Ik denk er precies zoo over, Maarten", zei Eva rustig. „Als ik niet met je trouw, zal ik als een oude vrijster sterven. En dat zou ik verafschuwen". Voor dat hun leege borden waren yf®senomen en verwisseld tegen slagroom, was Maar- tÜÏL, was in haar handen. Nog twee maal had hij het kunnen brengen tot „maardoch was dar. onmiddellijk afgewimpeld. Hij ontving echter goede inlich tingen. Zij zouden gaan trouwen; nu nog niet, natuurlijk, maar of ze een of twee jaar nog zouden wach ten, kwam er tenslotteniet op aan. Het was dus nutteloos om dat puni in het geding te brengen. Eva zou in een gezellig klein ho tel dicht bij het station logeeren en ze zouden elkaar den volgendon morgen vroeg ontmoeten en den heelen dag samen doorbrengen, tot dat zij in den middag den trein moest nemen. Een deel van den Zaterdagmiddag zou aan „zaken" gewijd worden. „Ik wil nog een paar boodschap pen doen", sprak zij. „We zullen de tram naar de Leidschestraat nemen, omdat ik daar een uitstekende hee renmodezaak weet, waar ik wel eens meer iets gekocht heb". 1 Een heerenmodezaak!" Maarten vatte vlam. „Maar Eva, lieveling, ik kan heusch niet „Je was drie weken geleden jarig", merkte zij op, „ai schijn je dat zelf vergeten te hebben, en ik moet je nog pen cadeautje geven. O, daar is de afrekening!" Nu had Maarten toevallig een paar gu'den in zijn zak, omdat hij die week eenige dagen gewerkt had. Hij stond er op om der maaltijd te beta'en. Zij was sprankelend en be koorlijk en volmaakt onweerstaan baar en wiMe in a'tes haar zin krij gen. Kortom, voor de eerste maaj in haar leven speelde Eva vrijwillig een rol en openbaarde zich in een ge heel nieuw karakter, Zij was de verwende jonge dame, die niet te gengesproken mocht worden. „Je moet mijn plezier niet vergallen lieve Maarten! Later als ik met je uitmag, moet ik je beve'en gehoor zamen en braaf zijn", zei ze -overre dend. „Maar vandaag is het een bij- zondere dag. Hoe komen wè bij de tram?" Eva volvoerde haar plan tot in bijzonderheden en de trots van Maarten werd geheel verbrijzeld toch slaagde zij er in dit zoo te doen dat hij nauwelijks merkte, hoe hij op'sleeptouw genom_n werd. Uit den winkel kwam hij te voor schijn in een nieuw pak en een overjas, met sokken, schoenen en een hoed. En hij lachte. „Je bent een wonder van een meisje, Eva", riep hij uit. „Ik ge loof, dat ik een koppige vent ben, en als iemand mij vanmorgen had gezegd, dat ik van top tot teen uit jou portemonnaie gekleed zou worden, had ik hem uitgelachen. Je hebt me betooverd!" Zij begaven zich naar een hun be-^ kend restaurant en Eva beweerde, dat zij zich uiterst zelfzuchtig ge droeg en haar eigen belangen slechts op het oog had. „Zie je, lieveling, ik wacht den dag af, dat jij hoopen geld zult ver dienen en mij mooie geschenken kunt geven", legde ze uit. „En j e hebt veel meer kans om werk te vinden, als je goed gekleed bent. Je ziet dus, dat ik een berekenende feeks ben!" Aan Eva te denken als een bere kenende feeks" was prachtig, en Maarten glimlachte. Daarna viel er niets meer te discussieeren en zij gaven zich aan allerlei pleziertjes over. (Wordt vervolgd.) Advertentiën. Met groote blijdschap geven wtf kermis van de geboorte van onze dochter J. W KROM—GRONDSMA. .P. S. KROM. Zuiderhoutlaan 2. 2 Maart 1942. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje ANKE, H. J. VERMEULEN G. A. VERMEULEN— APELDOORN. Alkmaar, 1 Maart 1942. Houtweg 15. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder in den ouderdom van ,52 jaar. De gedachtenis aan haar zuilen als een zeer gelukkige herinnering en een lichtend voorbeeld in ons blijven voortleven. Alkmaar, 1 Maart 1942. Geestersingel 38. Alkmaar, B. C. LOEVENS. PIET. TRUDI. Beverwijk, BOB. v RIE. TINEKE. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donder dag op de Gemeente Be graafplaats nam. half drie. In de C.-klasse was het wederom Cees Stroombergen, die eerste werd. Thans maakte hij over de 500 meter de tijd van 32 sec., terwijl Joop Wante 34 sec. noodig had. Resumeerende mogen wij aan het eind van deze wedstrijden gerust vaststellen dat er in de Alkmaarsche wielerwereld een zeer goede kern aanwezig is, die wanneer men tot elkander zou kunnen komen, in staat is den moeilijken tijd, welken die sport thans moet doormaken het hoofd te bieden. De wielersport als zoodanig zou hierbij zeer gebaat zijn. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Blok 2 min. 14.8 sec.; 2. C. de Boer 2.29; 3. J. Glas 2.29.6; 4. R. Hiemstra 2.40.2; 5; J. Pool 2.44. B-klasse: 1. en 2. Jan Hollebeek en A. Langedijk 2 min. 46 sec.; 3. K. Koeten 2.47.2; 4. C. Constant 2.51; 5. T. Kaal 3.13. C-klasse (500 m): 1. C. Stroom bergen 32 sec.; 2. J. Wante 34 sec. Totaal-klassement (eindstand): A- klasse: 1. Harry Blok (kampioen) 27 pt.; 2. C. de Boer 25 pt.; 3. J. Lute 13 pt.; 4. J. Glas 11% pt; 5. J. Pool 6pt.; 6. A. v. Weelderen 4 pt.; 7. R. Hiemstra 3 pt. B-klasse: 1. Jan Hollebeek 22 pt.; 2. C. Constant 21 pt.; 3. K. Koeten 17 pt.; 4. T. Kaal 11 pt.; 5. Lange dijk 10% pt.; 6. Molenaar 4% pt.; 7. A. Koenen 4 pt. C-klasse: 1. Cees Stroombergen 17 pt.; 2. J. Wante 13 pt.; 3. J. Hen- nink 3 pt. Dammen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteren werd de eerste ronde van dit kampioenschap te den Haag gespeeld. Er waren 10 deelnemers. En de vijf partijen, die werden ge speeld, brachten alle vijf een beslis sing, wat zeker wel een bijzonder heid is. Verrassend was de neder laag van den kampioen J. M. Bom tegen de Graag uit Heusden. De uitslagen waren: Vos-Kalden 2-0, Huisman-v. Dar telen 0-2, Bom-de Graag 0-2, Pors- Ham 0-2, Olsen-Keller 0-2 Schaken VOORJAARSTORNOOI BUSSUMSCH SCHAAKGENOOTSCHAP Gisteren werd dit tornooi beëin digd. Dr. M. Euwe, die Zaterdag de eerste partij verloor tegen Jhr. v. d. Bosch, zag gisteren kans beide ron den te winnen, zoodat hij alsnog als eerste geplaatst werd in de eere- groep A. Mevr. Koomen, Neder- landsch kampioene dajnes schaken, won al haar partijen. De uitslagen der beide eeregroepen waren als volgt: Eerste groep: 1. Mi Euwe 2 pt.; 2. K Bergsma 1% pt., 3. mr. dr. J. H. C. Graaf van den Bosch 1% pt.; 4. W. C. A. Muller 1 pt. Tweede groep: 1. H. Kmoch 2 pt.; 2. Th. de Jong 1pt.; 3. H. Kramer 1pt.; 4. W. Koomen 1 pt. SCHAAKCLUB SCHAAKMAT. In de wintercompetitie waren nog de volgende uitslagen: 2e klasse: J Ootjers-C. Witsmeer 0-1. 3e klasse: Jb. Smit-P. Borst 1-0; N. v. d. Abeele-P. Borst 1-0, P. Borst-Jb. Smit 'A-%. In de voorjaarscompetitie: le klasse: W. Kaan-D. Koorn 0-1, W. Kaan-N. Kaan 1-0, J. Kamper- K. Bierman 1-0, J. Kamper-J. J. Kroon 1-0, D. Koorn-H. Hart %-% 2e klasse: T. de Jong-K. v. d. Lubbe 1-0, N. v. d. Abeele-J. Linde boom 1-0. Ondertrouwd en Heiloo, 28 Febr. 1942. Huwelijksvoltrekking Woensufag II Maart a.s. 2 uur. Kerkelijke wijding 2% uur in het Witte Kerkje te Heiloo door den WelEerw. Heer Ds. H. W. Eloemhoff. Zeilstraat 46, Amsterdam. A 252 Heiloo. Geen ontvangdag. Wegens ziekte moet ons huwelijk voorloopig worden uitgesteld. A. NAP. S. TOL. Alkmaar. Ricardostraat 3. Tot onze groote droefheid is heden van ons heengegaan onze lieve zorgzame, Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer in den ouderdom van 62 jaar. Alkmaar, C. E. KLUITMAN- KOSTER. Amstelveen, W. A. C. RHEE— KLUITMAN. G. RHEE. MARIJCKE. Alkmaar, 28 Februari 1942, Wilhelminalaan 4. Liefst geen toespraken. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeente-Begraafplaats. Vertrek vanaf huis nam. twee uur. '- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beste Broeder, Belhuwdbroeder, Oom, Bebuwdoom en Oud oom, de Heer in den ouderdom van 62 jaar. Heiloo, H. P. KLUITMAN. J. G. KLUITMAN— TELJEH. Utrecht, M. J. VAAGS— KLUITMAN. G. W. VAAGS. Hilversum, P. J, M. KLUITMAN en Kinderen, Heiloo, P. KLUITMAN. E. KLUITMAN— MELLO en kind. Alkmaar, 28 Februari 1942. Tot onze diepe droefheid is heden van ons heengegaan onze beste Zwager en Oom, de Heer Echtgenoot van. C. E. KOSTER. Alkmaar, 28 Februari 1942. Alkmaar, L. C. KOSTER. J. KOSTER—v. TWISK. Rotterdam, S. J. J. KOSTER. Bruxelles, G. KOSTER. Alkmaar, E. A. KOSTER. C. L. KOSTER. 4 De ondergeteekende geeft hierbij met groote droefheid en leedwezen kennis van het overlijden van zijn besten Broeder en mede-eigenaar van de firma Gebr. Kluitman, den Heer in den leeftijd van 62 jaar. Zijn heengaan na» gemeen schappelijke samenwerking gedurende een lange reeks van jaren laat een groote leegte achter zich. H. P. KLUITMAN'. Alkmaar, 28 Februari 1942.. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeente Begraafplaats. Vertrek vanaf Wilhelmina laan 4, nam. twee uur.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3