Dievenbende onschadelijk gemaakt. AGENDA Vraagt Uw Winkelier BURGERLIJKE STA ND MARKTBERICHTEN LAATSTE BERICHTEN SPORT Amsterdamsche Beurs 3fli PANDBRIEVEN a 99 KERK EN SCHOOL _^LKMAARSCnE COURANT VAN VRIJDAG 13 MAART 1942. Pagina 2. WINKELDÏEVEGGE. Gisteren werd in een winkel, alhier, een vrouw op heeterdaad be trapt bij het stelen van winkelgoede ren. Uit het door de politie ingestel de onderzoek bleek dat zij zich reeds eerder in dezelfde zaak aan diefstal had schuldig gemaakt. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. DRIEKONINGENAVOND GAAT NIET DOOR. De directie van het Gulden Vlies kan de aangekondigde i voorstelling op 27 Maart a.s. van Shakespeare's Driekoningenavond niet laten door gaan, omdat de belangstelling voor dit tooneelstuk niet Voldoende was. Het is wel te betreuren, dat, waar zoo dikwijls voor uitvoeringen een groote interesse wordt getoond, een b^jzonder kunstzinnige voorstelling op tooneelgebied, hier geen voldoend aantal liefhebbers kan trekken. THEO UDEN MASMAN EN ZIJN DANSORKEST. Dit bekende orkest en zijn niet minder bekende leider komen Zon dagmiddag een uitvoering geven in de Harmonie. Het zoo populaire ensemble, dat de nieuwste radiosuccessen en dans- nummers brengt, zal ook hier zeker een zeer groote belangstelling trek ken en daarom is plaatsbespreking op morgenmiddag aan de Harmonie ten zeerste aan te bevelen. den winkel van De Wit durfde te verschijnen. De winkelier, die het eostuum niet herkende, merkte op dat *(3. een „mooi pakje" aan had waarop deze antwoordde: „dat zou ik ook denken!" Er zou nog een machinege weer worden aangeschaft. Uit alles blijkt wel, dat L., een zeer misdadig type, de jongens en ook zijn dochter tot het plegen van de inbraken heeft aangezet. Hij ging zelfs zoo ver, dat hij de drie jongens probeerde over te halen een klein machinegeweer, dat ergens bij een opkooper in Den Haag voorhan den was, aan te schaffen. Dan was men veiliger. Dit plan werd echter noj niet uitgevoerd, omdat de jon gens er nog niet zooveel voor voei- den. Thans zal er natuurlijk ook niets meer van komen. Uit alles blijkt wel, dat met deze anestaties eenige gevaarlijke lieden onschadelijk zijn gemaakt. TOONEELVER. „ONTWAAKT". De Arb. Tconeelver. Ontwaakt zal morgen haar tweede uitvoering ge ven in dit seizoen en wel om precies 7 uur in 't Gulden Vlies. Ditmaal zal worden opgevoerd „De vier jaarge tijden" van den bekenden schrijver A. Coolen, waarvan ook „Kinderen van ons volk" met veel succes werd opgevoerd. Aar. de opvoering zijn kosten noch moeite gespaard, zoodat de bezoekers zeker een mooie avond te wachten staat. Enkhuizen en de Streek waren jachtterrein. Na ijverig onderzoek van den wachtmeester der marechaussee Weiland te Enkhulzen, bijgestaan -door veldwachter Kley uit Boven- karspel, zijn een vijftal personen waaronder één vrouw, aangehou den, die in het laatste jaar tal 'van groote en kleine inbraken te Enk huizen en in De Streek hebben ge pleegd. Het zijn de twee broers P. S. en J. S„ resj. 23 en 20 jaar en de 19-jarige J. K. te Bovenkar- spel, alsmede de 54-jarige A. L., die alt de leider van de bende wordt aangemerkt, en diens 23-jarige dochter. Allen, behalve het meisje, zijr. naar Alkmaar overgebracht. Het Dgbi. v. Wf. meldt over deze arrestaties nog nader, dat gebleken is, dal de bende letterlijk alles van haar gading vond. Uit de N.V. Enk- huizer Broodfabriek werden vaten boter gestolen, evenals uit de koek- ff.trdek S.K.S. te Hoogkarspel. Bij Rood Zoons Zaadhandei to Bo- venkarspel namen de dieven 700 kg peuvïuchten mee, bij den heer Somberg te Enkhuizen maakten ze gouden ringen en sieraden buit en nu ongeveer een ja at geleden braken ze op geraffineerde wijze in in het pakhuis van den heer A, Mens te Enkhuizen ei ontvreemd den daar een partij vet, koffie, thee en hagelslag. Voorts wisten ze op zeldzaam brutale manier bij de fa De Wit te Bovenkarspel een paar costuums, overhemden en jas sen te kapen. Bovendien kwam de politie tot de conclusie, dat de hee,- ren niet minder dan veertien fiet sen hadden gèstolen, De banden werden er afgehaald en verkocht en de fietsen ergens in een sloot ge gooid. De verschillende goederen gingen deels naar den opkooper D. te Werverchcpf, die natuurlijk ook geverbaliseerd werd, en anderdeels naar Amsterdam, waar ze door dan „zwarten handel" tegen hooge prij zen grif afgenomen werden. Eenige der gestolen sieraden konden te Amsterdam nog achterhaald wór- dena. T bendeleaen maakten van h'.t geld, daKbij stroomen binnen kwam, goeden sier en vielen hier door in hun omgeving nogal op. Een deel van het geld. is in beslag ge-omen. De rollen werden verdeeld. Er werden zeldzaam brutale staaltjes uitgehaald. Zo hielp bij de inbraak k. de broodfabriek het meisje mede, dat met een der jon gelui, quasi als een verliefd paartje, zich' achter het gebouw begaf, om daar echter niet te minnekoozen, maar de wacht te houden, terwijl de jongeman de deur forfceerde en een vat boter naar buiten bracht. Bij de fa. De Wit, magazijn „De Magneet", drongen de gebroeders S. met K. ,'s avonds te ongeveer tien uur door een achterdeur binnen en terwijl de familie De Wit in de huiskamer zat, zochten de heeren in dén winkel zich een costuum en eei overhemd uit! Eén van hen hield ndefftusschen bij de kamerdeur de wacht om, als er iemandhiaar den winkel mocht gaan, hem onscha- delk te maken! De boeven lietep bij een kleer maker iets aan de costuums veran HEILOO. Wit-Gele Kruis. - 4 De afd. van het Wit-Gele Kruis hield Woensdag avond jaarvergadering in de lunch room Bolten onder 'leiding van den heer van Rossum. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Het leden tal is 562. De wijkzuster heeft 2315 bezoeken gebracht aan 27 patiënten, waarvan 88 voor-maatschappelijk werk; 554 gebruiksvoorwerpen zijn aan 88 personen uitgereikt. Er wer den 21 zitdagen gehouden voor het consultatiebureau. 184 bezoeken zijn gebracht aan 39 t.b.c.-patiënten. In samenwerking met het Witte Kruis zijn 7500 vitaminetabletten uitge reikt. De rekening van den penning meester sloot in ontvangsten en uit gaven met 5192.13, voordeelig saldo 75.14. Dit saldo is bereikt dank zij de 2 belangrijke giften, elk van 100. De begrootihg 1942 werd aangebo den met een bedrag van 2564.65, nadeelig saldo 166.74. Het salaris van de wijkzuster werd bepaald op 1350 plus emolumenten, voor af lossing schuld werd f 250 geraamd. De heer J. Ranzijn en Joh. v. d. Wiel werden bij enkele candidaat- stelling herkozen als bestuursleden. Mevrouw v. d. Wiel bracht verslag uit van Kraamverzorging. De reke ning was 597.23, voordeelig saldo 43.21. Slechts 9 maal is bakerhulp verleend, het aantal leden is terug- geloopen tot 33 en 31 donateurs. Voorstel opheffing kraamverzorging. De voorzitter zeide, dat, nu er een rijksregeling is gekomen en 'slechts 9 persenen van de hulp heb ben gebruik gemaakt, het bestuur voorstelt om de onderafdeeling op te heffen. Na eenige bespreking werd dit voorstel aangenomen. De voorzitter zegde hierbij nog tóe in antwoord op een bemerking van den heer Smits, dat men de gedupeerde mid denstanders en huns gelijken niet in den steek zou laten, doch nu via het W. G. K. zou helpen. Hierna werd door de leden en be stuur een woord van dank ge bracht aan mevrouw v. d. Wiel. Een voorstel om den secrefaris en den penningmeester een gratificatie te geven, werd afgewezen. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Tuindershond. - De afdee- ling van den Ned. Tuindersbond hield Woensdagavond een ledenver gadering ten lokale van den heer W. ter Burg, onder leiding van den heer P. de Geus Jz. De voorzitter heeft in zijn ope ningsrede de nagedachtenis geëerd van den heer A. Kout, die sinds de oprichting bestuurslid ery penning meester is geweest. Medegedeeld werd, dat de bonds vergadering welke Donderdag ge houden zou worden, is afgelast. Bij de bestuursverkiezing ter ver vulling van de vacature-A. Kout, werd de heer W. Keppel gekozen. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de algemeene vergadering behandeld. Het bestuur zal twee afgevaar digden benoemen. De heer J Klingeier vestigde er de aandacht op, dat de tuinders straks waarschijnlijk niet meer zelf zaad mogen telen. Wanneer dit inderdaad het geval zal zijn, zal men tegen een verbod van het lezen van eigen zaad ageeren. De heer P. Schoenmaker bracht de klompenschaarschte ter sprake. Besloten werd een deputatie naar den burgemeester af te vaardigen orh aan te dringen op het verstrek ken van méér klompen' voor deze streek, omdat men deze hier voor de bedrijven noodig heeft. SCHERMERHORK. Overdracht G.E.B. - Op 1 Maart ,jL was de 25-jarige concessie van het bedrijf voor levering van electri- sche energie afgeloopen. Na onder handelingen met het P.E.N. en mede in overleg met den bedrijfsaccoun- tant heeft de burgemeester het^ be sluit genomen tot overdracht van het G.E.B. aan de provincie. Het P.E.N. zal de kosten van het wachtgeld van den administrateur voor zijn rekening nemen, de aannemer van het bedrijf zal de onderhoudswerken voor het P.E.N. blijven verrichten. De gemeentelijke tarieven worden in een vastrechtsysteem omgezert, maar desondanks zooveel ...mogelijk ge handhaafd; het laagste vastrecht tarief is per jaar 5.40. Als basisjaar geldt 1940. De straatverlichting wordt voor 5 jaar aangegaan en de kosten hiervan liggen beneden het gemeentelijk tarief. Over de uitkee- ring der vergoeding is overeenstem ming verkregen. Plannen bestaan (Ontleend aan onze advertentie rubriek) Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Haar privé-secretaris (com.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee Alkre. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Schurk of gentleman? (rom.-sens.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3. matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofde nummer Eine Frau wie du (rom, com.) 18 jaar. Zondagmiddag geen voorstelling, Woensdagmiddag, half 3, matinee, Victoria-Theater, 7.30 ,uur, hoofd nummer Ik beschuldig (rom.-dram.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af, Woensdagmiddag, half 3, matinee, Zate 'dag 14 Maart. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De vier jaargetijden, door de 'arb. tooneelver. Ontwaakt. Zondag 15 Maart. 2.30 uur, Harmonie, optreden van Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Kroegzangeres, door gezel schap Bouber. 7 uur, zaal De Vries te Oterleek uitvoering Kunst naar Kracht. C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam CASTRICUM. Frauduleus slachten. - 4 Ambte naren van den C. C. C. D. hebben bij een inwoner van Bakkum, waar clandestien was geslacht, een com pleet stel slagersgereedschappën in beslag genomen. Het vleésch was niet meer aanwezig. Tegen twee verdachten is proces-verbaal opge maakt. J- ming verkregen, Plannen Destaan deren en een van-hen was zelfs zoo het bovengrondsch net in kabel om fc i<ir. i i hij c< i ,gen tijd na den te bouwen, mits de materiaal voor- pak aan i I dening dit toelaat. BERGEN. Naamsverandering van wegen. - De burgemeester heeft besloten de Wilhelminalaan te veranderen in Vogellaan en de Julianalaan te Ber gen aan Zee in Dennenlaan. ALKMAAR, INGEKOMEN PERSONEN. C. G. Frijn, geen, zonder beroep, Egmonderstraat 20, van Heemstede. J. M. Groot, RJti., slager, Lange- straat 32, van Akersloot. T. Kar- baat, N.H., zonder beroep, Huis waard I 1, van Wormerveer. J. J. P. Frehé, R.K., priester, Nassaulaan 4, van Huissen. E. van Renen, N.H., chauffeur, Boezemsingel 12, van Zuilen. A. Kramer, N.H., ma chinist, en gezin, Woonwagenkamp, van Kampen. G. Nap, N.H., ziekén- en kraamverpleegster, Harddravers laan 11, van Hilversum. J. H. van Schaik, geen, concierge, Emmastraat 52, Van Den Helder. E. Cortip, wed. van H. D. Sopting, R.K., hulp in de huishouding, Egmonderstraat 13, van Grootebroek. C. M. Slijker-* man, R.K., dienstbode, Zuiderhout laan 2, van Warmenhuizen. M. J. de Groot, geen, dienstbode, de Ruij- terstraat 7, van Hilversum. F. Zandbergen, geen, zonder beroep, Kruislaan 14, van Andijk. P. A. C. de Zwart, R.K., kunstschilder, Boezemsingel 60, van Amsterdam. L. van Donge, N.H., CCCD, 'Oude gracht 261, van Schiedam. W. Rol, N.H., metaaldraaier, Zijdam 7a, van Uitgeest. D. Wieldijk, R.K., d.b., Laat 194, van Maastricht. J. F. Weltings, R.K., dienstbode, 2e Land- dwarsstraat 20, van Amsterdam. H. M. Kruijt, N.H., hulp in de huish., Kwakelpad 3, van 's-Gravenhage. H. J. van de Weerd, geen, chauffeur, Mr. P. J. Troelstrakade 14, van Soest. H Hollander, G.K., schoen maker, Dr. Schaepmankade 12, van Bergen. Y. Koreman, geen, zonder beroep, v. Leeuwenhoekstraat 3, van Bergen. B. Visser, G.K., zonder beroep, Zijdam 7a, van Wymbritsera- deel J. Henstra, N.H., winkel bediende, Corfstraat 15, van Kwa- dijk. L. G. Smits, geen, huishoud ster, Dr. Schaepmankade 28, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD (Febr.) Geboren: Afra Maria, d. v. P. Groenveld én C. Groenveld. - Anna Maria, d. v. J. Bsers en A. J. van Langen. Adrianus, z. v. J. Kroon er. A. Telleman. Cornells Johan nes, z. v. R. J. van Stralen en E. Zuurbier. Wilhelmus Rembertus Maria, z. v. G. A. v. d. Stoop en A. A. Jonker. Maria Anna, d. v. J. A. Deken en A. Boots. Elisabeth Johanna, d. v. C. A. P. B-otmafi en C. Biersteker. Jacoba Ad-riiana, d. v. A. C. Sijs en G. Bakker. Maria Johanna, d. v. J. Smit en B. Biersteker. Jan Ant-honie, z. v. A. de Ruijter en J. Wagenaar, ndertrouw t: Jan Peere boom en Dieuwertje van der Meulen Johannes Nicolaas 'Commandeur 1 cn Adrians, Johanna Vader. Cor nells Simon de Moor te Purmerénd er Antje Bregtje Kostelijk. Gehuwd: G. L. Wérlam en A. M. Bot. Overleden: Cornells Bleeker 82 jr., echtg. v. A. Groen. Floris Snel 62 jr., ongeh., z. v. G. Snel er. G Mol Cornelis Groen, 37 jr, oi-g-sh., z. v. J. Groen en A. Komen. Aafje de Boer, 52 jr., echtg. van J. Kruijer (overl. te Alkmaar). Maart je Hoek, 71 jr., ongeh., d. v. P. Hoek en A. Groninger (ove-rl. te Assen). Cornelis Obdam, 66 jr., cchtg. van Th. M. Bruin. Levenloos aangegeven: kind van W. N. Praat en A. Schipper. EGMOND-BINNEN. Geboren: Albertinus Matheils z. v. W. Kramer en A. M. Stoker. Afra Geertrui-da, d. v. G. St. Apel doorn-en A. Schuit. Barbara Ca trina Lamberta Wilhelmina, d. J. P. Kors en B. J. Trompetter. Johanna Agatha, d. v. P. J. Hopman en M. M. Apeldoorn.' Frederik Gornelis, z. v. F. P. v. d. Reep en ►E. Duijn. Johannes, z. v. J. W Kuhn en Cath. Overpelt Geer truida Emma Maria, d. v. M. H Snoek en M. Bijvoet. Ondertrouwd: Thepdorus Jacob Kaandorp te Graft en Maria braakman. Overleden: M. L. O. Loh- man, oud 63 jaar, echtgenoote van P. J. Apol te Egmond a. d. Hoef. Anna Agatka Liefting, oud 2 maan den. Johannes Boendermaker, oud 69 jaar. Elisabeth) Dekker oud 65 jaar, ech.tgenoote van C Rcosloot. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 13 Maart 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt was 1 stapel, wegende 459 kg, Kleine Fa briekskaas 20+ aangevoerd, waarvan de prijs 42.50. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mrt (Lang. Groentenveiling). 11150 kg Roode kool 8.30; 5450 kg Gele koo: 7.60; 17800 kg D. witte kool 5.^0; 850 kg Uien 6.40; 500 kg Bieten 4.50; 130 kg Witlof 23.20—29. SCHAGEN, 12 Maart '42. Veemarkt: 4 Tijdkoeien 275350; 25 Gelde- koeien (mag.) 250350; 12 Kalf- koeien 300440: 53 Overhouders 4085; 8 Bokken en Geiten 20 55; 6 Biggen y 30; 259 Konijnen f 2 6. Voor centrale: 402 Geldekoeien (vette), 81 Graskalveren, 832 Nuch tere kalveren en 12 Schapen (vette). JAPANSCHE AANVALLEN OP PORT MORESBY EN NIEUW- GUINEA. Tokio, 13 Maart (Domei). Het kei zerlijke hoofdkwartier deelt mede, dat Japansche luchtstrijdkrachten talrijke aanvallen hebben gedaan op Port Moresby en Nieuw-Guinea, waarbij zij 16 vijandelijke vliegtui gen omlaag of in brand schoten Belangrijke militaire doelen werden ernstig beschadigd. Japansche torpedojagers hebben tijdens het zuiveren van de wateren rondom Java een Britschen mijnen veger tot zinken gebracht. AMERIKAANSCHE TROEPEN NAAR CURACAO. Lissabon, 13 Maart (A.N.P.) Naar Reuter uit Curasao meldt, komen op Curasao en Aruba steeds meer Ame- rikaansche troepen aan. Bijzonder heden hierover worden niet mede- deeld. De regeering heeft een aan tal maatregelen genomen, zoo o.a. het oprichten van een vrijwillige mi litie. Curasao is verduisterd en er worden maatregelen genomen om de levensmiddelenpositie te stabilisee- DE LIEDJES VAN HET ZONDAGMIDDAGCABARET. Hilversum, 13 Maart (A.N.P.) Van bevoegde zijde vestigt men er de aandach. op, dat de uit de krin gen van luisteraars tot uiting ge komen bezwaren tegen een dee. van het liederen-repertoire van het Zon- dagmiddagcaba-ret van den Neder- landschen Omroep, volstrekt onge gr-nd zijn. De ten gehoore gebrach te liedjes, w.o. een parodie op het bekende liedje „De kleine man' destijds ten gehoore gebracht door wijlen Louis Davids, werden ge schreven door Jacques van Tol Deze zelfde schrijver schreef echter en zulks verklaart het misverstand bei oudeps een enkele kleine uit zondering, het geheele repertoire van Louis Davids gedurende de laatste 17 jaren, een feit dat in ar- tiste-nkringen alsmede in perskrin- gen genoegzaam bekend was, doch bij hst publiek minder bekendheid genoot, niettegenstaande zulks her haalde malen bij premières vanaf het tooneel werd medegedeeld. De destijds ten opzichte van den auteur getoonde negatieve belang stelling door pers en publiek, was het gevolg der publieke voorlich ting, die steeds uitsluitend den vertolker betrof,en daardoor den schrijver op den achtergrond d-ron^, Daar thans blijkt, dat het publiés zich in minstens even groote mate voor den auteur interesseert, een feit, dat tot verheugenis stemt, moge bovenstaande rechtzetting niet uit blijven, Zij brengt klaarheid ten aanzien van den oorsprong der lied jes van het ZondagmiddagCRbaret van den Nederlandschen Omroep, waarvan door sommigen ten onrechte werd gemeend, dat zij aan het reper toire van den Joodschen artist Louis Davids wérden ontleend, 'Fa. A.A.BONNEMA. APELDOORN ALKMAARSCHE VEREENIGINGSRAAD. Na een jaar werken. De Alkmaarsche Vereenigingsraad hield Donderdagavond in huize Lon don zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, mr. Leesberg Jr., herinnerd aan wat de -raad in dit afgeloopen jaar ge daan heeft. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer van Amsteï, maakte melding van den groei van den raad: bij de oprichting waren 28 vereenigingenals lid toegetreden thans bedraagt dit aantal 31, t.w. 20 sport- en Ijl kunstvereenigingen, De sportavond, Welke de raad geor ganiseerd had, slaagdb in alle op zichten, de twee kunstavonden wa ren kwalitatief wel goed, maar fi nancieel werden zij een mislukking, Het gevolg was, dat een derde avond, meer speciaal bestemd voor wielrennen en worstelen, geen door gang kon vinden. De heer de Waal, penningmeester, bracht daarna het financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen f 1011.10 met o.a. als posten: kaart verkoop sportavond f 762.20 en die van de kunstavonden f 197.40. De uitgaven waren 972.98 met o.a. als posten: sportavond totaal 576.13, kunstavonden 35P.86. Er was dus een batig saldo van 38.12. Uit de. naar aanleiding van beide verslagen voortvloeiende besprekin gen, -bleek, dat de Postfanfare nog al duur geweest was en weinig mede werking had»'getoond, de heer Bon- sema was niet erg enthousiast over den vereenigingsraad en merkte op, dat niet steeds oj de voetballers ge rekend mocht worden en.de heer Jupijn betreurde het, dat de wieler sport niet aai bod was gekomen. De bestuursverkiezing bad tot re sultaat, dat tot .nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Jansen (Jong Holland), Jupijn (A.S.V. Vic- trix) en Sciiats (S.S.S.), terwijl de heer v. Amstei wegens drukke werk zaamheden als secretaris bedankte.. Nadat nog even over het werk program van het naderend seizoen gesproken was, volgde sluiting. Schaken. SCHAKEN TE KOEDIJK. De uitslagen in de voorjaarscom petitie van de schaakclub de Pion te Koedijk waren: le klasse: H. J. Schut-C. Hartog -0, W. Wagemaker-J. A. Pesman 0-1, M. Barsmgerhorn-P. Vingerling J-l, K. Houtman-J. Visser 1-0, P. Vingerling-C. Hartog 1-0. 2e klasse: Jb. Masteling-J. Geus 0-01, N. v. Loenen-A. Heeman 0-1, Bloothoofd-F. 'Wezel 1-0, F. We zel-S. Bloothoofd 0-1. 3e klasse: M. Stam-C. Hartland 1-0, Jb. Schuit-W. Otto 0-1, M. Sloo- ten-R. Ploeger 0-1, R. Ploeger-M. Slooten 0-1, W. Otto-M. Slooten 0-1. Dammen OPRICHTING DAMBOND INTERNATIONAAL KLEIN SPEL. Morgen, Zaterdag, komen '1e Utrecht de damlieiheobers uit ge- neel Nederland bijeen om tot de op richting van een bond intern, klem spel over te gaan. Deze dammers spelen behalve op het ons bekende oord van honderd ruiten ook op het internationale van vier en zestig velden. Dit kleine damspel vindt den laat- sten tijd meer en meer toepassing (wij vestigden er in onze laatste ru- orieken reeds de aandacht op), wat te verklaren is uit het feit, dat het spel vlotter verloopt, afgeoroken partijen tot de zeldzaamheden be- hooren en de kleinste fout reeds tot verlies der partij kan leiden. Een onschatbaar voordeel is ook, dat dit kleine bord cosmopolitisch is, daar het in elk land der wereld, met uitzondering van Frankrijk, bekend is en in vredestijd op internationaal wedstrijdterrein vele mogelijkheden biedt, waardoor het damspel zeer zeker die plaats in de wereld zal veroveren, waarop het krachtens zijn inhoud recht heeft. Ofschoon in Nederland pas in opkomst, is het niet te verwonderen, dat het om zijn schoonheid en diepte nu reeds vele bewonderaars telt. Een landelijke bond zal voor de, verspreiding van dit mooie spel zeer bevorderlijk zijr, Opg. Amsteidamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 13 Maart 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. 3J4 Nederland 1941 Vs'Vif 4 Nederland 1941 .-1003/4 4 Nederland 1940 II lüty. 3—3»/, Nederl. 1938 963/. 3 Ned.-Indië 1937 Si5/. BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1471/. Handel Mij. Gert. v. ƒ2.50 ng«/4 Koloniale Bank .120'/, Ned. Ind. Handelsbank 81 4ND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 1493/. Calvé Delft Cert. .108 Nederl. Ford .324 Lever Bros.145 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 249 CULTUUR MAATSCH. H. V. A248 Java Cultuur ng Ned. Ind. Suiker Unie )50 Verg. Vorsterlanden 70 PETROLEUM. Kon. Petr227% RUBBERS. Amsterd. Rubber 147 Deli Bat. Rubber .119 Hessa Rubber .100 Oostkust 60 Serbadjadi82 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 123% Java-China-Japan lijn .100 Kon. Ned. Stoomboot 152 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah .131% .134 .152 .143 lu. 40 9-Vi6 iooy4 iocy, 96% 83% 147% 118 120% 82 149% 108'/. 320 144 254 235-6 148 150 72% 225 140 118 95 70 123 100 153, 129 120 138 120 Hypotheekbank Noord-Hollandsch Grondcrediet N.V. h Alk-maar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 15 MAART 1942. ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. Kleyne (be vestiging nieuwe lidmaten); 5 uur, dr. Tuinstra; 7 uur, ds. Klein Was- sink. Remonstr. Geref. Gem., 10.30 uur, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur ds. Keu- nmg. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. kerk, 10 uur, cand. J. van Eerden; 5 uur, ds. von Meyenfeldt (biduur voor het gewas). Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, 3.30 uur jongeliedensamen- komst Houtweg 8, Donderdagav. 8 uur bijbelbespr. mannen Hoqtvifeg 8, Vrijdagav. 8 uur idem vrouwen Oudegracht 208, Zaterdag 4.30 uur bidstond Oudegracht 208. - Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, v.m. 10.15 uur (onderwerp: „De nieuwe we reld" en 5 uur (onderwerp: „Ver zoend met den dood"), ds. Ruys; Woensdagav. 7.45 uur, St. Jacob- str. 22. G. G. het Leger des Heils, 10 uur, heiligingsdienst, 7.30 uur verlossingsdienst o.l.v. den heer D. Bergsma; Dinsdag 2.30 vrouwen bond o.l.v. mevr. Bakker, v. A'dam, 7.30 uur bijzondere heiligingsdienst, o.l.v den heer J. C. Bakker, van Amsterdam. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10.30 uur (in de consis torie), ds. - van Mullem; daar na tienjaarlijksche stemming. Bergen, 10 uur, ds. van den Kie- boom. Geref. kerk, IC en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds. ter- Linden, van A'dam. De Rijp, av. 7 uur, ds. Kastein. Egmond aan den Hoef, 10.30 uur, ds. Veenhuysen. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10.45 uur, ds. von Meyenfeldt (bid uur voor het gewas); 3 uur, cand. J. van Eerden (Heidelb. Catech. Zon dag 49); in beide diensten extra coll. diaconie. Graft, geen dienst. Groet, zie Schocrl. Grootschermer, 2.30 uur, ds. Bo- beldijk. Heiloo, 10.30 uur, ds. Bloemhoff (tekst Lucas 22 33 en 34; onderw.: „Petrus en wij"). Evang. a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Emmen, van Haarlem. Ned. Chr. gemeen- schapsbond, Dinsdag 3 uur, bijbel bespreking Laarmanstr. 185. Heerhugowaard, 10.30 uur, ds. de Mooy. Hensbroek, 10.30 qur, ds. Kastein. Koedijk, geen dienst. Limmen, 3 uur, ds. Roobol (in „Ons Huis"). Nieuwe-Niedorp, 3 uur, ds. Nell. Doopsgezinde Gem., 10.30 uur, prop. E. Frater, Smid, van/ Overveen Noordscharwoude, geen opg. ontv. Oterleek, zie Stompetoren. Oude-Niedorp, 3 uur, ds. Boeke. Oudkarspel, geen opg. ontv. Oudorp, 10:30 uur, ds. Bobeldijk, van Grootschermer. Schagen, geref. kerk, 10 en 2.30 u., cand. v. d. Mije. Schermerhorn, geen dienst wegens vacaturebeurt. Schoorl, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur Zondagsschool. Stompetoren, 10.30 u., ds. de Jong. onderw.: „Dag van verbondenheid en trouw". Evangelisatie, geen opg. ontv. Ursem, 10.30 uur, ds. Boerendonk. Uitgeest, geen opg. ontv. Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, 3 uuri ds. v.d. Kie- boom. West-Graftdijk, 10.30 uur, ds. Loysen. Winkel, geen opg. ontv. Zuidscharwoude, 10.30 uur, ds. Prins van Wijngaarden (bevestiging nieuwe lidmaten). Zuidschermer, 10.30 u., ds. Kastein. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A Klómp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2