ZAAIZADEN. PRODENT Bolsjewi aan het De oorlog r a. w. AaainoorniiK, waagpiein - alkmaar. N.V. Zaadteelt en Zaadhandel i. d, L. T. B. SSSKS"' VIM 0PAARTZEEP 377a Ct. 25 ct. Onze suiker komt uit Brabant! Pagina 4. 144ste Jaargc i Hoofdkwarti< 17 Maart (D.N der weermacht Op het schie nieuwe aanval te pletter geloi Roemeefische vijandelijke ta: geschoten. Op kwam het tot gemeen. j. Aan de rest front leed de herhaling van der succes zws zen. Concentra van vijandel werden doeltrE genomen. Bat geschut bescho log belangrijke grad met succe Lapland ware D Bern, 17 Maar ge Telegraph me dat naar Britsclu om Australië'' th worden. De transpcrtvloot, di Java heeft volbr Engelsche age Maandagavond w van de Australisc lische luchtmachl ononderbroken s1 vlootformatie be: dene kruisers ei schepen, alsmede tig topedojagers. Op de Japanse Nieuw Guinea zi aanzienlijke vérs' luchtmacht aange getwijfeld ^een 1 staande groote steeds vooraf zijn pansche vlootactit luchtmacht heeft en daarbij voldoe noodig. Generaal I bevelhebbe Stockholm, 17 Volgens een beri Press is généraal noemd tbt oppi Australië. Naar verder' meldt, hêe van oorlog der medegedeeld, d; Arthur, die tot nu de Amerikaanschf Luzon, voerde, in komen, om aldaa over de Amerika; ten over te nemei verklaarde verder noeming door de ring was verzocht den 22sten Februf bevel had gegeve: tier van de Philip] lië te verplaatsen. Afhankelijk v Sjanghai, 17 Mi leider van de An sie, die de levehai in het kader van wet zal organisèe is, naar uit Canbe: benoemd tot lid v schen voorzienh Council), waarvan buitenlander dee Australische kring men op, dat deze wijs is van de toe lijkheid van Austi Staten. De bedre Indië. Genève, 17 Ma via New York uit wordt, tracht het bevel in Noord-B front te vormen o den weg naar Ben ren. Er wordt koe zoo verklaart men reidingen te treff hoofd te kunnén b menden nieuwén die, naar men te voor .het lot van kunnen worden, pire-troepen moet klaart men verder, pauze gegund stroomen echter Birma Chineesche zamen om het froi sterken. Daarom k; .en Washington ver 'ditmaal werkelijk daten tegenover J kan brengen. DE BOLSJEl OPMARS CB Adana, 17 Maar welingelichte bron dat de Sovjettroep gemelden o pan ars c miameer in Z.W. Turkséhe grens Revendoez. Zij zou nabijheid van Mos< men. Van dezelfde men, dat de bols mens zijn, het gehi Iran tot Moehamm Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. TEELT VAN HENNEP. De Regeeringscommissaris voor de Bodemproductie maakt bekend, dat de teelt van hennep volgens de Bodemproductiebeschikking 1948 Akkerbouw en Weidebouw slechts mag plaats vinden, nadat daarvooi een vergunning is uitgereikt.' Ter voorkoming van teleurstelling wordt echter medegedeeld, dat voor de beperkte oppervlakte, welke voor deze teelt zal worden toege staan, reeds voorloopige vergunningen zijn uitgereikt, zoodat het geen zin heeft verdere aanvragen om vergunningen daarvoor in te zenden. NADERE AANDUIDING „VOLKSBROOD" VOOR DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening maakt bekend, dat in d« gemeenten of onderdeelen van gemeenten Wieringen, Wieringermeen Hoogwoud, Abbekerk, Twisk, Opperdoes, Medemblik, Sijbekarspel, Midt woud, Wervershoof, Andijk, Wognum, Ijibbixwoud, Hoorn, Zwaag, Westwoud, Hoogkarspel, Grootebroek, Bovenkarspel, Enkhuizen, Blok ker, Schellinkhout, Wijdenes, Venhuizen, Schermerhorn, Zuid-, en Nocnrd Schermer, Graft, de Rijp, alsmede de gemeenten: Castricum, Uit geest, Akersloot, Alkmaar, Oudorp, Oterleek, Ursem, Beemster, Puxmer end, Ilpendam, Monnikendam, Marken en de gemeenten, welke teö Noorden van deze laatstgenoemde liggen, met inbegrip van die op de eilanden Texel, Vlieland en Terschelling, dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood,: le. pan- of busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknlptj 2e. vloerbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt. V olksbruinbrood: le. pan- of busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt 2e. vloerbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood. Volksroggebrood: alle roggebrood, tenzij gesneden en/of verpakt. Op het voormalige eiland Urk dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. busbrood in welken vorm ook, al of niet gesneden of geknipt, met uitzondering van casino; 2e. plaatbrood, al of niet gesneden of geknipt; 3e. snijders. Volksbruinbrood: le. busbrood, in welken vorm ook, al of niet gesneden of geknipt; 2e. plaatbrood, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood. Volksroggebrood: alle roggebrood, tenzij gesneden en/of verpakt. In de gemeenten Amsterdam en Diemen dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. pan- of busbrood, gebakken in pan of open casinovorm, al of niet gesneden, niet geknipt, of geknipt met de gewone handschaar (z.g. Rotterdammers) 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt; 3e. aangeschoten plaatbrood, al of niet gesneden of geknipt; 4e. korsten, Engelschen. Volksbruinbrood: le. alle pan- of busbrood in welken vorm ook van twee of meer een heden; 2e. volkorenbrood. In de gemeenten Haarlem en Heemstede dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden, niet geknipt, of geknipt met de gewone handschaar; 2e. aangeschoten vloerbrood, mits niet dubbel gebakken, al of niet gesneden of geknipt. Volksbruinbrood: alle bruinbrood, uitgezonderd half om en verpakt allinson, dat hetzij: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden, niet geknipt, of geknipt-met de gewone handschaar; 2e. aangeschoten vloerbrood, mits niet dubbel gebakken, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood is. In alle andere, dan de hierboven bedoelde, gemeenten of onderdeelen van gemeenten, welke gelegen zijn in de provincie Noord-Holland, dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt. Volksbruinbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood. PRIJS VAN WEIPASTA. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de prijs, waarvoor weipasta met een gehalte aan droge weibestanddeelen van ten minste 65 waaraan v o o r of na het indikken der wei al dan niet e e n of meer stoffen zijn toegevoegd, door producenten aan den groothandel mag worden ver docht, maximaal 34.— per 100 K.G. netto mag bedragen. Deze prijs geldt voor levering af fabriek resp. opslagplaats, inclusief omzetbelas ting, exclusief verpakking, voor alle afleveringen van 15 Maart 1942 af. De percentages, waarmede volgens de prij zenbeschikking 1942 (zuivelproducten) de prijzen voor melkpoeder mogen worden ver hoogd bij aflevering van bepaalde hoeveelheden en voor levering aan de Verwerkende Industrie, gelden ook voor weipasta. Er wordt op gewezen, dat het produceeren van weipasta met een lager drogestofgehalte dan 65 ingevolge voorschrift van de Neder- landsche Zuivelcentrale niet is toegestaan. De bij de productie van weipasta verschuldigde heffing blijft tot nader order onveranderd gehandhaafd op 0,60 per 100 K.G. verwerkte wei. J^oor de nog aanhoudende toevloed van orders is de achterstand in de uitvoering daarvan dermate toegenomen, dat wij genood zaakt zijn onze Zaadwinkels voorloopig te sluiten op de dagen Dinsdag en Donderdag. Tot nadere aankondiging voor het publiek geopend op Maandag en Zaterdag tot 4 u. n.m. en op Woensdag en Vrijdag tot 12 u. 30 n.m. Schriftelijke orders worden slechts onder alle voorbehoud aan genomen en op de volgorde van binnenkomst ter hand genomen. Spoedorders kunnen derhalve niet worden aanvenrd. P_ in zaadteelt en zaadhandel, N.V. PRODENTA AMERSFOORT P 129 Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. VERPLICHTE VOORRAADOPGAVE VAN BEDVEEREN EN DONS DOOR DEN HANDEL. De wnd Directeur van het Rijks-Textielbureau, daartoe gemachti;. door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijvei heid en Scheepvaart, maakt bekend, dat tengevolge van de wijziging in de Kapokbeschikking 1939 no. 1 het begrip kapok in dien zin is uitge breid, dat ook vervangingsmiddélen van kapok, als bedveeren, dons, zeegras, alfagras enz. hieronder vallenwaarmede deze artikelen tot distributiegoed zijn verklaard. Op grond van artikel 7 bis van de kapokbeschikking 1939 no. 1 zijn Handelaren in en producenten (waaronder te verstaan zijn poeliers en daarmede gelijk te stellen personen of ondernemingen) alsmede zuive raars van bedveeren verplicht, zich voor 20 Maart 1942 schriftelijk aan te meldên bij de Sectie Kapok van het Rijks-Textielbureau, Willems plein 5, Arnhem, onder opgave van de bij hen in voorraad zijnde l:ippen-, eenden- en ganzenveeren, alsmede dons. Ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor de Distributie van Textiel- Sprdducteii door del; Handel zijn van dezen aanmeldingsplicht vrijgesteld ffpor gezuiverde kippèlu-a aanden- en ganzenveeren, alsmede dons. i VV I Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. INDIENING VAN AANVRAAGFORMULIEREN „A" VOOR HET VERKRIJGEN VAN EEN TOEWIJZING VOOR IJZER EN STAAL. De Directeur van het Rijksbureau voor Ijzer en Staal vestigt er de aandacht op, dat zeer vele aanvragen als bovenbedoeld, welke bij dit Bureau worden ingediend, wegens onjuj^te behandeling van de zijde der aanvragers moeten worden geretourneerd. De oorzaak hiervan is gedeeltelijk gelegen in een onjuiste invulling van de Aanvraagformulieren, doch in hoofdzaak in de omstandigheid, dat de aanvragen niet bij het juiste adres worden ingediend. In dit verband wordt belanghebbenden dringend geadviseerd nauw keurig kennis te nemen van circulaire No. 599, behelzende de begren zing. van het terrein der verschillende Contingentbeheerders, welkè bij de Kamers van Koophandel alsmede bij het Rijksbureau voor Ijzer en Staal, Lange Houtstraat 11, den Haag verkrijgbaar is. Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. AANKOOP VAN JONGE HENNEN DOOR LANDBOUWERS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in. Oorlogstijd maakt bekend, dat fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven in de gelegenheid zullen worden gesteld een beperkt aantal kuikens op te fokken ten behoeve van de vervanging van op de Landbouwbedrijven aanwezig pluimvee. Aan fokkers en houders van vermeerderingsbedrij ven zal voor den opfok van deze kuikens een voedertoewijzing worden verstrekt, voldoende om jonge hennen op te fokken tot een leeftijd van 7 weken en jonge eenden tot een leeftijd van 6 weken. Voor verderen opfok zal geen voeder worden toegewezen. Landbouwers, die op htm bedrijf aanwezige kippen of eenden door jonge leghennen (legeenden) zouden willen vervangen, zullen goed doen zich zoo spoedig mogelijk met een fokker of houder van een ver- meerderingsbedrijf in verbinding te stellen. Het aantal jonge hennen (eenden), dat een landbouwer, die niet meer dan 10 of 15 stuks kippen (eenden) mag aanhouden, ygn een fokker of een houder van een ver- meerderingsbedrijf zal kunnen betrekken, mag niet meer bedragen dan 12 stuks. Aangezien de jonge dieren uitsluitend mogen dienen ter vervanging van thans aanwezig pluimvee is bepaald, dat de over jarige kippen (eenden), welke door jonge dieren zullen worden ver vangen, uiterlijk 15 September a.s. van het landbouwbedrijf moeten zijn verwijderd. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. Uitreiking van Toewijzingen aan detaillisten en grossiers. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van Boter, Margarine en Vet. Evenals gedurende het tijdvak van 9 t/m 13 Maart j.l., zullen gedu rende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. de Plaatselijke Dis tributiediensten aan Detaillisten, die bonnen van de Boter- en Vetkaart inleveren ter verkrijging van Toewijzingen, voor de helft van die bon nen Vettoewijzingen, recht gevende op Boter en Margarine of Spijsvet uitreiken en voor de andere helft Vettoewijzingen met afgeknipten linker bovenhoek, uitsluitend rechtgevende op Margarine of Spijsvet. De bonnen van de Boter- en Vetkaart kunnen derhalve ditmaal met een Ontvangstbewijs MD 201 worden ingeleverd. Aangezien gebleken is, dat gedurende de afgeloopen weken niet alle Detaillisten al de in hun bezit zijnde bonnen van de Boter- en de Vetkaart bij de Distributiediensten hebben aangeboden ter verkrijging van Toewijkingen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat in geen geval de termijn, gedurende welken de inlevering der bonnen kan plaats vinden, zal worden verlengd. Voor de uitreiking van Verzameltoewijzingen aan Grossiers, gedu rende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart geldt wederom, dat bij inlevering van Toewijzingen, waarvan de vervaldatum gelegen is voor 1 April a.s., eveneens voor de helft van het aantal ingeleverde rant soenen Vettoewijzingen, recht gevende op Boter of Margarine of Vet en voor de andere helft Vettoewijzingen met afgeknipten linker boven hoek, uitsluitend recht gevend op Margarine of Vet, zullen worden uitgereikt. In verband hiermede kunnen Toewijzingen, waarvan de vervaldatum gelegen is voor 1 April a.s., tezamen met een Ontvangst bewijs MD 257 worden ingeleverd. Handelaren, die in het bezit zijn van Toewijzingen, waarvan de vervaldatum reeds is verstreken, kunnen dezfe gedurende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. alsnog inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat na 20 Maart a.s. -de Plaatselijke Distributiediensten geen Toewijzingen, waarvan de vervaldatum is verstreken, meer in ontvangst zullen nemen, zoodat ook de Toewijzingen, welke gedurende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. vervallen, uiterlijk op 20 Maart moeten worden ingele verd. Voor zoover Vettoewijzingen met afgeknipten linker bovenhoek worden uitgereikt tegen inlevering van Vettoewijzingen, waarvan de linker bovenhoek niet is verwijderd, zullen de Distributiediensten I de uit te reiken Toewijzingen aan de achterzijde voorzien van een waarmerk Distributiezegel. De van een zoodanig zegel voorziene Toe wijzingen geven geèn recht op het koopen van Boter, doch kunnen wel dienen ter verdere verantwoording tegenover de Nederlandsche Zui velcentrale. Voor zoover Grossiers gedurende het tijdvak' van 16 tot en met 20 Maart a.s. Toewijzingen inleveren, waarvan de vervaldatum gelegen is op of na 1 April a.s., ontvangen zij voor de aangeboden Botertoewijzin- gen een Botertoewijzing, voor de aangeboden Vettoewijzingen een Vettoewijzing en voor de aangeboden Vettoewijzingen met afgeknip ten linker bovenhoek een Vettoewijzing met afgeknipten linker boven hoek. Toewijzingen met een vervaldatum voor 1 April a.s. moeten der halve bij <je inlevering gescheiden worden gehouden van Toewijzingen met een vervaldatum op of na 1 April a.s., terwijl bij de inlevering van Toewijzingen met een vervaldatum op of na 1 April a.s. de Boter- toewijzingen, de Vettoewijzingen en de Vettoewijzingen met afge knipten linker bovenhoek, gescheiden moeten worden gehouden met dien verstande, dat elk dezer drie soorten in een afzonderlijk zakje MD 258 met een afzonderlijk Ontvangstbewijs moeten worden inge- j leverd. I i Komt U zeep tekort voor de wasch Vervang dan voor alle mogelijke werkjes zeep door Vim. Vim Is bonvrij en is een prachtig reinigings middel voort raamkozijnen, waschtobben, kuipen, vuilnisbakken, mandenwerk, emmers, bloembakken, cactuspotjes, klompen en gummiboorden, kortom alles, wat U vroeger met zeep schoonmaakte. Heeft U wel eens geprobeerd, hoe uitstekend Vim is voor het reinigen van vuile handen? Vim, het au tomatische reinigingsmiddel, is overal tonder bon verkrijgbaar. EEN FABRIKAAT DER RADION N.V. V 200-083 ZEER GROOTE TUBE *2-18 BISCUITS - CHOC.QLA NEDERIANDSCH FLINKE TUr 5 „Ze kennen me goed in Brabant" zegt Victorientje. Vooral ;in;de suiker- bietenstreek, want zijn heete groote suikerklanten. Zonder suiker kunnen we namelijk niet van die fijne biscuits bakken. Het komtdus ook door dit Brabantsche product, dat U steeds van Victoria xegti „Wèt er is.. dat mag er zijn?" Parelwitte, gezonde tanden door Prodentl m» Voor iedere nieuwe tube tandpasta, welke U koopen wilt, moet U voortaan bij Uw winkelier een ledige inleveren. Dat geldt ook voor Prodentl Prodent heeft dit onde materiaal noodig om nieuwe tuben te maken. Zorg er voor, Prodent te krijgen als U een ledige tube inlevert, want deze heerlijk schui mende tandpasta met ongeëvenaarde werking bondt Uw tanden gezond en parelblank.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 4