DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duitschland strijdt voor Europa Bolsjewisten lijden bloedige verliezen aan het O.-front. De oorlog in Oost-Azië. Britsche afdeeSirigen verrast eri verslagen. De strijd in het Oosten. VERWARRING. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Een bon voor aardappel- meelvlokken. Uitreiking van zeepbonnen voor bijzonderen arbeid. Pagina 4. ibant" suiket- t heete suiker iQ die nftdos roduct, zegti ■zijn?"* ïaakt bekend, chikking 1948 adat daarvoor egedeeld, dat worden toege» odat het geen te zenden. R DE end, dat In dn leringermeea, ïkarspel, Midi jorn, Zwaag, huizen, Blok- n, Zuid- en astricum, Uit. ister, Purmer. n, welke ten >'an die op de ien verstaan m of geknipt! geknipt. ;n of geknipt| geknipt; onder: geknipt, met geknipt; ien verstaan m, al of niet ischaar (z.g. ?t; t; of meer een- len verstaan it gelaiipt, of al of niet dat hetzij: :t geknipt, of al of niet onderdeelen [olland, dient knipt; >t, knipt; )t: mdbouw en ;a met een waaraan r stoffen zijn worden ver- i. Deze prijs omzetbelas- hart 1942 af. ikking 1942 morden ver levering aan a met een n de Neder- blijft tot verwerkte ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 65. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 18 Maart 1942 Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 17 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend. Op het schiereiland Kertsj zijn nieuwe aanvallen van den vijand te pletter geloopen op de Duitsch- Roemeeftsche stellingen. Nog 33 vijandelijke tanks werden stuk geschoten. Op sommige plekken kwam het tot een verbitterd hand gemeen. Aan de rest van het Oostelijk front leed de tegenstander bij de herhaling van zijn aanvallen zon der succes zware, bloedige verlie zen. Concentraties en bewegingen, van vijandelijke strijdkrachten werden doeltreffend onder vuur genomen. Batterijen verdragend geschut beschoten voor den oor log belangrijke doelen te Lenin grad met succes. Aan het front in Lapland waren stormaanvallen van Duitsehe bergjagers succes vol. De luchtmacht heeft met sterke formaties gevechtsvliegtuigen en jagers in voortdurenden aanval geconcentreerde en aanvallende Sovjet-troepen uiteengedreven, schoot .bezette plaatsen in brand en stremde ravitailleeringswegen van den vijand. Tegen vier eigen verliezen werden zeventig vijan delijke vliegtuigen ini luchtgevech ten of op den grond vernield. In Noord-Afrika sloegen Duit sehe en Italiaansche verkenners formaties vijandelijke strijdkrach ten terug, namen een aantal solda ten gevangen en maakten buit of vernietigden elf stukken geschut. Tijdens de gevechten van 14 Maart heeft onderofficier Gauger van een regiment luchtdoelartil lerie negen aanvallende tanks van uiterst geringen afstand kapotge schoten. De slag cm Australië. Bern, 17 Maart. (D.N.B.)'Exchan ge Telegraph meldt uitr Melbourne, dat naar Britsche meening de „slag om Australië1' thans verwacht kan worden. De groote Japansehe transpcrtvloot, die de operaties tegen Java heeft volbracht, is, naar hét Engelsche agentschap beweert, Maandagavond waargenomen ten W. van de Australische kust. De Austra lische luchtmacht levert sindsdien ononderbroken strijd. De Japansehe vlootformatie bestaat uit verschei dene kruisers en vliegtuigmoeder schepen, alsmede uit veertig tot vijf tig topedojagers. Op de Japansehe steunpunten op Nieuw Guinea zijn bovendien zeer aanzienlijke versterkingen voor de luchtmacht aangekomen. Dit is on getwijfeld «en teeken voor aan staande groote luchtoperaties, die steeds vooraf zijn gegaaan aan Ja pansehe vlootacties. De Australische luchtmacht heeft vooral zeer snel en daarbij voldoende versterkingen noodig. Generaal Mac Arthur opper bevelhebber. Stockholm, 17 Maart. (D.NB.) Volgens een bericht van Associated Press is généraal Mac Arthur be noemd tbt opperbevelhebber in Australië. Naar Associated Press verder' meldt, heeft het ministerie van oorlog der Vereenigde Staten medegedeeld, dat generaal Mac Arthur, die tot nu toe het bevel over de Amerikaansche strijdkrachten op Luzon, voerde, in Australië js aange komen, om aldaar het opperbevel over de Amerikaansche strijdkrach ten over te nemen. Het ministerie verklaarde verder, dat om deze be noeming door de Australische regee ring was verzocht en dat Roosevelt den 22sten Februari Mac Arthur het bevel had gegeven zijn hoofdkwar tier van de PhUippijnen naar Austra lië te verplaatsen. Afhankelijk van de Ver. Staten. Sjanghai, 17 Maart. (D.N.B.) De leider van de Amerikaansche mis sie, die de leveranties aan Australië in het kader van de leen- en pacht wet zal organisëeren,- Wassermann, is, naar uit Canberra gemeld wordt, benoemd tot lid van den Australi- schen voorzieningsraad (Supply Council), waarvan tot dusver geen buitenlander deel uitmaakte. In Australische kringen alhier merkt men op, dat deze benoeming een be wijs is van de toenemende afhanke lijkheid van Australië van de Ver. Staten. De bedreiging van Britsch- Indië. Gemève, 17 Maart. (D.N.B.) Naar -via New York uit Calcutta gemeld wordt, tracht het Britsche opper bevel in Noord-Birma een nieuw front te vormen om den Japanners den weg naar Bengalen-te versper ren, Er wordt koortsachtig gewerkt, zoo verklaart men, om alle voorbe reidingen te treffen teneinde het noord te kunnén bieden aan den ko menden nieuw én Japanschen aanval, die, naar men te Londen betoogt, voor ,het lot van Indië' beslissend zou kunnen worden. Den Britschen Em- pire-troepen moet echter, zoo ver klaart men yerder, nog eep adem pauze gegund worden. Daarvoor stroomen echter thans in Noord- Birma Chineesche „elite-troepen" te zamen om het front aldaar te ver sterken. Daarom kan men te Londen en Washington vertrouwen, dat men 'ditmaal werkelijk geen betere sol daten tegenover Japan in het veld kan brengen. DE BOLSJEWISTISCHE OPMABSCH IN IRAN. Adana, 17 Maart. (D.N.B.) Uit welingelichte bron verneemt men, dat de Sovjettroepen bij hun reeds gemelden opauarseh naar het Oer- miameer in ZW. richting langs de Turksche grens' optrekken, over Revendoez. Zij zouden reeds in de nabijheid van Mosoel -zijn Aangeko men. Van dezelfde zijde verneemt men, dat de bolsjewisten voorne mens zijn, het geheele Westen van Iran tot Moehammera te bezetten. ItaJiaansch legerbericht. Rome, 17 Maart. (Stefani.) Het legerbericht luidt als volgt: Ten Zuidoosten:' van Mekili hebben Italiaansche en Duitsehe - pantser auto's vijandelijke afdeelihgen ver rast en zwaar geslagen. Vier kanon nen met bijbehcorende munitie en tractoren werden veroverd, tiental len soldaten gevangen genomen er. twe batterijen en twee pantserauto's vernield. Vijandelijke kolonnes in beweging in de omgeving van Ain El Gazala en haveninstallaties te Tobroek zijn door Duitsehe vliegtuigformaties aan gevallen en aan een nauwkeurig bombardement onderworpen. Tij dens luchtgevechten vielen drie ge troffen Curtiss-toestellen op den grond te pletter. Tijdens een luchtaanval op Ben ghazi is een bommenwerper neerge schoten. Britsche vliegtuigen lieten bommen vallen op de streek van Augusta en Syracuse. HET PROCES TE RIOM. Vichy-, 17 Maart (DNB). Den veer tienden dag van het proces voor het gerechtshof alhier is een aanvang gemaakt met het verhoor der getui gen. Tijdens de zitting onspon zich een levendig debat, tusschen den eersten getuige, generaal Besson, en den beklaagde Daladier. Generaal Besson besprak tijdens zijn uiteen zettingen, die ongeveer een uur duurden, de versterkingswerken in den sector der Ardennen, de verte- genwoofdigingen in den generalen staf, de gebreken in de organisatie van het leger en de onvoldoende hoeveelheid wapenen. Over de di verse onderwerpen leverde hij een reusachtige hoeveelheid cijfermate riaal, waaruit de Fransche inferiori teit ten opzichte van de Duitsehe weermacht moest blijken. Aan het slot van zijn betoog wees hij ook op de moreele oorzaken, die invloed hadden uitgeoefend op den oorlogs geest bij de troepen en de bereid heid der burgerij' om het land te verdedigen. IIij~zeide dat inzake het aanvul lend kader niets was gedaan en dat door het onvoldoende tankmateriaal het opstellen van een tactiek voor 't tankwapen niet mogelijk was ge weest. Het debat over de onvoldoende versterking van den Araennensector ontaardde in een hevige discussie tusschen den president, den getuige generaal Besson, den beklaagde Da ladier en diens verdediger Ribet. Daarbij trachtte Daladier den gene ralen staf aan te klagen. Als tweede getuige werd generaal Blanchard verhoord. Hij verklaarde dat de houding der Fransche troepeji bij het uitbreken van den oorlog minder geestdriftig was geweest dan in 1914. Ook hij noemde de enorme inferioriteit der Fransche luchtstrijdkrachten tegenover de Duitsehe „een der oorzaken van de nederlaag, die het zwaarst wogen". Nadat nog een derde getuige was verhoord, werd de zitting tot Woensdag verdaagd. (Polygoon-Leemker) Voor de laatste Winterhulp- A collecte Van (fit seizoen, op 20 en 21 Maart. DE NIEUWE WINTERHULfcSPELDJES, welke verkocht zullen worden bij de collecte van 20 en 21 Maart a.s. (Stapf) 1 DE STAD IS BEREIKT. Met alle macht verdedigen de bolsjewisten zich. Om ieder huis, om iedere straat moet gevochten worden. De Hollandsche jongens in actie. (SS. P.K. Klerk-Vrijw.Leg. Nederland-Fellinga) AFWEER- GEVECHTEN IN HET WALDAI- GEBERGTE. 'Door diepe sneeuw wordt opgetrokken naar de vijando- lijke linies. Iederen dag doer, de ♦erkennings- j troepen aanval- j len op de stel lingen der bol sjewisten en brengen den vijand groote verliezen toe. (Weltbild- Pol.-P.K. Ulrich) Berlijn, 17 Maart. (D. N. B.) Duit sehe troepen hebben^ in den cefi- tralen sector van het O. front sterke vijandelijke strijdkrachten verslagen, die poogden door de Duitsehe stel lingen te breken. De herhaalde hevige bolsjewistische aanvallen werden met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Een sterke gevechtsgroep van den tegenstander werd ingesloten eh vernietigd. Tijdens een hevigen sneeuwstorm eri bij een koude van ongeveer 45 graden werden twee divisies infanterie en vier divisies cavalerie op zoodanige wijze afgeslagen, dat zij moesten terugtrekken. De tegenstander ver loor meer dan 10.000 dooden, terwijl meer dan 2000 gevangenen in Duitsehe handen vielen. 133 stukken geschut en een groot aantal Uchte en zware infanteriewapens wedden buit gemaakt. Gisteren hebben de bolsjewisten hevige aanvallen gedaan op de stel lingen van de Duitsehe divisie ten N.O. van Orel. In weerwil vap koude sneeuwjacht werden al deze aanvallen afgeslagen met zware ver liezen voor de bolsjewisten. Nog grootere verliezen leden de Sovjettroepen bij hun aanvallen op de stelligen van een Duitsch leger corps aan het centrale front. Van 5 tot 12 Maart werden al hun aan vallen verijdeld. Nergens konden zij de Duitsehe stellingen binnendrin gen. In deze week verloren zij 5000 man aan dooden en honderden aan gevangenen. Voorts werden 32 pant serwagens vernield of buitgemaakt. Duitsehe jagers hebben gisteren 60 Sovjetvliegtuigen neergeschoten. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. Boekarest, 17 Maart (Stefani). Tengevolge van het smelten van sneeuw hebben verscheidene rivie ren in Koenienië hoog water. Het peil van den Donau staat twee meter boven het niveau, dat tot dusver als de gevaarlijke limiet werd be schouwd. De uitzonderlijke was Ifteft verscheidene overstroomingen veroorzaakt. De stad Giurgiu, een belangrijke haven aan den Donau, is overstroomd. Driekwart van de woonwijken staat onder water. De bevolking heeft voor een groot deel de stad moeten evacueeren. DE JAPANSCHE OPMARSCH OP SUMATRA. Tokio, 17 Maart (D.N.B.) Naar de Tokio Asahi Sjimboen meldt, heb ben de in N.-Sumatra opereerende Japansehe strijdkrachten op 14 Maart om 14 uur de strategisch be langrijke stad Balige, aan den Z. oever van het Toba-meer, bezet, na dat zij sedert haar landing in de buurt van Laboehanroekoe meer dan 130 km naar het W. waren opge rukt. Bij hun opmarsch ontmoetten de Japansehe strijdkrachten vijande lijke afdeelingen ter sterkte'van en kele honderden mannen, die door lichte pantserwagens werden onder steund. Andere Japansehe strijd krachten, die langs' de kustlijn van Koetaradja naar het Z.O. oprukken, hebben op 13 Maart Sigli aan de N.O. kust van Sumatra bezet. Naar thans bovendien bekerid wordt, bevinden zich onder den buit, dien de Japansehe strijdkrachten op het eiland Wèh hebben behaald, 4 benzinetanks, 10 kolendepots, 7 stukken zwaar geschut en een scheepswerf. BOMMEN OP TURKSCH GEBIED. Ankara, 17 Mrt. (D.N.B.^ In het gebied van Milas, ongeveer150 kilometer ten zuiden van Smyrna, hebben drie vreemde vliegtuigen, naar officieel wordt medegedeeld, 15 bommen laten vallen, waardoor twee menschen werden gedood eh verscheidene gewond. Eenige hui zen sportten in. De Turksche regeering stelt een onderzoek In en zal de noodige diplomatieke stappen doen, zoodra de identiteit der vliegtuigen is vastgesteld. Nader wordt gemeld. Omtrent de bommen is nog niets naders bekend geworden. Men gelooft in Ankara echter, dat men stellig aannemen kan, dat het hier een schending van Turksch souverein gebied door Engelsche vliegtuigen betreft, welke operaties onderna men tegen de Italiaansche eilanden van den Dodekanesos. Er verluidt, dat deze veronderstelling door in middels ontvangen berichten wordt bevestigd. Het onderzoek wordt door het vinden van niet. Ontploftë bómmen en maehinegeweerpatro- nen vergemakkelijkt. Wanneer een van de groote man nen uit een der elkaar vijandelijke kampen een redevoering houdt en over den oorlogstoestand spreekt, mag men\in het algemeen aannemen, dat men een zeker beeld zij het dan wellicht een wat gekleurd'beeld van den huidigen stand van. het krijgsbedrijf krijgt. Men moet er althans uit kunnen opmerken, hoe de situatie in het al gemeen Op dat oogenblik is en welke resultaten men in een niet te verre toekomst tegemoet ziet. Welnu, in het Anglo-Amerikaan- sche kamp hebben twee /groote fi guren het woord gevoerd, namelijk lord Halifax en de bekende oud- Sovjet-amba'ssadeur Litvjinof. Zij spraken op een bariket in New- York en lord Halifax liet weer de oude en blijkbaar steeds weer hoop gevende phrase hooren, dat generaal Tijd de bondgenoot der geallieerden zou zijn. Des te langer de oorlog duurt, des te meer zou de Duitsehe weermacht, die op snellé beslis singen en niet op een langdurigen strijd berekend zou zijn, ineen storten, terwijl de gealliperden daar entegen door het winnen van tijd'al het krijgstuig en het menschen- materiaal zouden verkrijgen, waar mede deze oorlog gewonnen zou kunnen worden. Het opmerkelijke was, dat Litwi nof onmiddellijk tegen deze opvat ting geprotesteerd heeft en generaal Tijd slechts een verraderlijken bond genoot noemde, wat geenszins te verwonderen is als men bedenkt, dat de bolsjewisten dag aan dag hun laatste oorlogstuig en reserves in het veld brengen, terwijl men in Enge land en Amerika nog altjjjd meer met woorden dan door daden aan den grooten strijd heeft deelgenomen. Dat vooraanstaande figuren der geallieerde staten elkaar zoo open lijk tegenspreken geeft een klein beeld van wat er achter de diploma tieke schermen gebeurt. Uit alles blijkt wel, dat men er van bolsje wistische zijde genoeg van krijgt, alleen de kastanjes uit het vuur te moeten halen en Litwinof heeft dan ook openlijk den eisch tot het vormen van een tweede front gesteld ih Noorwegen, Frankrijk of op het Ibe rische schiereiland om de Duit sehe troepen daardoor te noodzaken aan twee fronten te vechfeh cn aldus de zware bedreiging in het Oosten eenigszins minder schrik wekkend te maken. Kenmerkend voor de verwarring en de onderlinge oneenigheid in het kamp der geallieerden is het verschil van inzicht over de in de naaste toekomst te treffen maatregelen, waarbij iedere staat tracht de directe oorlogsactie zoo veel mogelijk op den ander te schuiven. Sovjet-Rusland dringt aan op een Westelijk front, Engeland en Ame- Dït nummer bestaat uit zes pagina's. EEN NIEUWE KOMEET Helsinki, 17 Maart (D:N.B.) Op de sterrewacht aan de universiteit van Turku werd den llden Maart een nieuwe komeet ontdekt door den astronoom, prof. Vaisala. Hij zal den naam ontvangen „1942 komeet Vai sala". Van de drie kometen, die in dit jaar ontdekt werden, heeft men reeds twee in Finland gesignaleerd. De pas ontdekte komeet is een ster van de 13de grootte. Ue sterrewacht aan de universi teit te Jkirku is bijzonder geschikt voor het doen van waarnemingen op astronomisch gebied op grond van haar noordelijke ligging. Men over weegt nu den bouw van een nieu wen waarnemingstoren, waarin een zeer sterke dubbele telescoop zal worden opgesteld, een uitvinding van prof. Vaisala. PEST IN TSJOENKINGéCHINA. Nanking, 17 Maart (Domei). Naar wordt gemeld, heerscht pest in Tsjoengking-China in een achttal provincies, waaronder Hbenan, Sets- jewan en Sikang, in het Noordwes ten van het land. Deze plaag is voor al hevig in de beide provincies Soe- jan en Ning-Sia, waar de pest zich dagelijks verder uitbreidt. De auto- ritpiten van Tsjoengking hebben be sloten preventieve maatregelen te nemen en geneeskundige hulp te zenden, daarbij gebruik makend van de geneesmiddelen, die zich onder het te Lashio en Koenming opgesla gen Amerikaansche materiaal bevin den. Naar men zegt telt men reeds een millioen slachtpffers onder de bevolking, die in de bergen en vlak ten rondzwerft op zoek naar redding. Cycloon in de Vereenigde Sta ten. (D.N.B.) - In de Zuidelijke en de middenstaten van de Vereenigde Staten heeft gisteren een cycloon ge woed, waardoor duizenden huizen vernield zijn. Het aantal dooden be draagt waarschijnlijk minstens hon derd, het aantal gewonden verschei dene honderden. De aanslag op von Papen. (D. N.B.) - In aansluiting op het Maan dag 'uitgegeven communiqué betref fende het einde van het onderzoek naar den aanslag op den Duitsehen ambasasdeur, von 'Papen, wordt be- lêend, dat het in het communiqué aangekondigde proces in Ankara zal warden gehouden en wel met open, deuren Het tijdstip staat nog niet vast en is jftfhankelijk van het thans beginnende werk der gerechtelijke autoriteiten, VERDUISTER GOED ZON 18 Maart onder: 19.48 19 Maart op: 7.47 MAAN 18 Maart op: 8.36 onder: 21.35 25 Maart Eerste kwartier. rika bepleiten een nieuw bolsje wistisch front in Siberië tegen Japan gericht Australië verlangt, dat de in Indië liggende troepen van generaal Wavell een offensief tegen Japan zullen beginnen en deZe ge neraal eischt van zijn kant, dat de Australiërs de Japanners zullen op houden, om daardoor het gevaar voor Indië zoo lang mogelijk af te weren. Datzelfde heeft hij trouwens in Tjoenking bepleit in de hoop, dat Birma ook langer met rust wordt gelaten als men van Chineesche zijde een aanval op de Japanners zou ondernemen. De eene bondgenoot wil den ander naar voren dringen en dat alles bewijst niet alleen hoe hopeloos men onder 'elkander verdeeld is, maar tevens hoe wanhopig men er te- samen op dit oogenblik voorstaat. Men kan uit de redevoeringen van Halifax 'en Litwinof beluisteren, dat het bolsjewistische tegenoffensief, ondanks de enorme offers aan men schen en materiaal, vrijwel als mis lukt is te beschouwen en wanneer men daarbij constateert, dat Halifax openlijk toegeeft, dat Engeland thans de somberste dagen sinds 1918 be leeft, dan krijgt men eenigszins een beeld van de onderlinge verdeeldheid in het kamp der geallieerden en van de daar gevoelde onbehagelijkheid, welke tegenover de nauwkeurig op gezette plarinen en weldoordachte strategie der tegenpartij weinig hoop op ook maar eenig resultaat geeft. 's-Gravenhage, 17 Maart. De secre taris-generaal van -het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat tot en met 21 Maart a.s. do met „226" genummerde, voor gort e.d. afgewezen bon van de bonkaart algemeen, tevens recht geeft op het koopen van 250 gram aardappel- meelvlokken. Hetzelfde geldt voor de na 21 Maart a.s. voor gort e.d. aan'te wijzen bonnen van genoemde kaart. Aangezien tot dusver aardappel- meelvlokken slechts verkrijgbaar wa ren op den havermoutbon, was het, nu geen bon voor havermout is aan gewezen, niet mogelijk aardappel- meelvlokken te koopen. Door de aanwijzing van den geldenden gort bón voor dit doel, wordt men dus in de gelegenheid gesteld voornoemd artikel alsnog te betrekken. De aandacht wordt er op geves tigd, dat het hier betreft het uitver- koopen van den nog bij den handel aanwezige voorraden. 's-Gravenhage, 17 Maart. De secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat bij de plaatselijke distri butiediensten op nader te bepalen tijdstippen in het tijdvak van 20 tot en met 31 Maart 1942 de aanvraag formulieren voor extra rantsoenen zeep kunnen worden afgehaald. De formulieren moeten op een door den plaatselijken distributiediènst vast te stellen datum ingeleverd worden. Er zullen extra rantsoenen ver strekt worden voor een periode van twee maanden, ingaande 1 April 1942, aan melkers, aan personen, die zoogenaamden „vuilen arbeid" ver richten en- aan bedrijven, waarin zoogenaamde „vuile arbeid" verricht wordt. Gediplomeerde bakers, kraamver zorgsters enz. zullen geen extra rant soenen ontvangen, voor zoover zij per 1 Februari j.l. voor een periode yan 6 maanden extra rantsoenen ontvan gen hebben. IN BIJZONDERE GEVALLEN EXTRA KOUSEN. 's-Gravenhage, 17 Maart. De secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat de distribu tiediensten aan personen, die in bij zondere gevallen in aanmerking ko men voor de verstrekking van kousen boven het aantal, dat op de textiel- kaart verkrijgbaar is, op aanvrage speciale G-punten en kousenmachti gingen zullen uitreiken. Er worden twee soorten kousenmachtigingen verstrekt, één voor personen van drie jaar en ouder (met zwarten opdruk) en één voor kinderen be neden den leeftijd van drie jaar (met rooden opdruk). Op deze kousenmachtiging staat het aantal kousen vermeld, dat op de machtiging mag worden gekocht. De winkelier dient naast de machtiging echter tevens het vereischte aantal punten in ontvangst te nemeru Voor bijzonderheden betreffende de opzending der kousenmachtiging worden handelaren verwezen naar de in de taladai op te nemen desbe treffende oificieeie publicatie.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1