KIEUW ADRESBOEK Werkster LOOPJONGEN. \Advedentien Een net Meisje, Strijkster WONING eenvoudig; Slaapkamertje STOFZUIGER DE VUURRODE SCHOENTJE?. N.V. v.h. HERMs. GOSTER&Zn, Kamer en Slaapkamertje KAMERS gezocht of ETAGE, ^7T* i LAND- EN 1UINBOUW Veilingen aan d?n Langedijk. KERK EN SCHOOL SPORT Britsch-Indië dient zich aan. Zal Bose de bevrijder kunnen zijn PIET SMIT JO ANDRINGA JAC. P. SCHOTSMAN JANNY HOPPE, WIEBKJE BROERSMA, J. A, VRIJVOGEL. PIETER BROUWER, DANKBETUIGING. K. SMIT, ♦- flinke Dienstbode, Jongste Bediende (Vr.) van BEpGEN en SCHÓORL Prijs slechts f 1.—. Voordam 9, illkmaar. Teléf. 3320. Aoverieeren in oe krant, fiiengtu naaer toi oen Kiant- NETTE R.K. WERKSTER flinke WERKSTER. Huishoudster Meisje of Werkster Flink Dagmeisje net Dagmeisje, Een net Dagmeisje flinke Jongen Boerenwerkman Gevraagd nette Fa. v. d. Korst Hovenier, Langestraat 103. Vermist 3.Schapen 1 KAMER WONINóRUIL. ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 18 MAART 1942. Pagina 5. §F~' - N ,u i 0.31. JUinene k» ------ venster. De lucht was somber dreigend. Lieve fee", zei ze zachtjes, ik loof, dat Prins Morgenrood op ogenblik niet buiten wandelt ge- het In het begin van de afgeloopen week was er aan de laadplaatsen van de Langedijker groentenveilin- gen nog wel eenige drukte. Tegen het einde van de week luwde zij ech ter aanmerkelijk, zoodat niet alle in deze week verkochte partijen ook konden worden-afgeleverd. Er werd nogal gang gezet achter de afleve ring van de z.g. „gebokte" kool, welke voorrang had bij de andere kool. Deze kwam geheel ter beschik king van het Bureau Groenten- en Fruitvoorziening. De regeling, welke hiervoor was getroffen, heeft wel voldaan, al zal niet iedereen het naar z"n zin hebben gehad. Behalve deze op „bokken" gekeurde kool werden nog verscheidene partijen „koude" kool doorgesneden afgele verd. Ook deze kwamen voor het Bureau Groenten- en Fruitvoorzie ning, .zoodat er in de steden wel ver scheidene doorgesneden kooltjes ver kocht zijn gedurende de afgeloopen week. Te Noordscharwoude heeft men maar weer twee dagen veiling ge houden. Op die dagen werden ruim 120 wagons kool aangeboden, het geen voldoende was voor de heele week (plm. 8 pet. van de laatste in ventarisatie). Doordat de laatste da gen niet zoo veel verladen kon wor den, is niet alle in deze week ver kochte kool afgeleverd. Het aanbod van Deensche witte kool beliep in de afgeloopen week ruim 120 wagons, waarvan er rond 75 te Noordscharwoude kwamen. Voor de goede kwaliteit werd 5.80 besteed. De „gebokte" noteerden prijzen aan de hand van de daarvoor vastgestelde regeling. Er werden ongeveer 40 wagons roode kool gepresenteerd, waarvan twee derde gedeelte te Noordschar woude. De prijs voor de goede kwa liteit hiervan was 8.30 en voor de gebokte naar evenredigheid. De aanbiedingen van gele kool, welke voornamelijk te Broek op Langendijk geschiedden, beliepen tezamen rond 15 wagons. Hiervoor werd een prijs betaald van 7.60, wanneer het goede kwaliteit was. Er komen den laatsten tijd heel weinig uien ter markt. De meeste zijn in de laatste weken al wegge maakt, omdat ze niet vorstvrij waren. Die kon men beter spoedig opruimen. Voor de thans aangevoerde 1*4 wa gon werd 6.40 per 100 kg besteed. Ook het aanbod van peen is ge ring. Het grootste gedeelte van de 16 tonj welke werd aangeboden, was bevroren. Deze noteerden 3.50 per 100 kg, ongesorteerd. De goede kwa liteit van de sorteering II noteerde 5.60. Een enkel partijtje bieten (te Broek werd in totaal 800 kg aange boden) noteerde 4.50. Te Broek werd voorts een kleine hoeveelheid witlof aangeboden. Hiervoor no teerden wij van 23.20 tot 29 per 100 kilo. DE KERK IN NOORWEGEN. Het Ned. Chr. persbureau ontleent aan het hervormd weekblad „De Gereformeerde Kerk" de volgende bijzonderheden omtrent den kerke- Ijjken toestand in Noorwegen. Van de ongeveer 2.800.000 zielen tellende bevolking van Noorwegen behooren er 2.725.00Qt dus omstreeks 97 pet., tot de Luthersche staatskerk. Van de overige 75.000 behooren er 15.970 tot de Vrije Luthersche kerk. Noorwegen is dus, gelijk trbuwens geheel' Scandinavië, een sterk Lu- thersch land. Dit kwam ook uit in het program der National Sammling van den tegenwoordigen minister president Vidkun -Quisling, waarin 'uitdrukkelijk de handhaving der Lu thersche kerk en een waarborging van staatswege voor de vrije ont plooiing van den kerkelijken arbeid werd vastgelegd. Van kerkelijke zij de heeft men ten aanzien van dit program sterke toenadering be toond; zoo is b.v. in het officieele formuliergebed, dat door de bis schoppen der kerk werd opgesteld, de voorbede voor het koninklijk huis verdwenen en is in de plaats daar van een voorbede voor de huidige landsregeering opgenomen. In het ministerie is ook een mi nister voor kerkelijke aangelegen heden opgenomen; een zijner eerste daden was het beschikbaarstellen aan de kerk van een bedrag van 100.000 kronen extra-subsidie, ten einde de werkelooze candidaten aan het werk te zetten; er zijn in Noor wegen een 300-tal werklooze of on voldoend tewerkgestelde candida ten, van wie er in 1940 slechts een 55-tal een zelfstandige positie kon den verwerven; en niettemin neemt de toevloed van theologische studen ten niet af. - Inmiddels gaat de overgang van den ouden naar den nieuwen tijd in de kerk wel met eenig horten en stooten gepaard. Twee der bisschop pen, n.l. de ook hier welbekende bisschop Berggray, die steeds krach tig tegen de partij van Quisling po sitie koos, en de bisschop van Ha- mar, H. G. Hilla, hebben beiden op 24 Febr. j.L hun ontslag ingediend. Het departement van kerkelijke aangelegenheden verleende dit ont slag, na onderzoek der aangevoer de motieven, met vervallenverkla ring van titel en geestelijken rang. Eindelijk, de winter is -voorbij! Uit dankbaarheid een gulle gift voor de laatste Winterhulp-collecte van dit seizoen op 20 eri 21 Maart. wieringer^vaard. Geboren: Reintje Jansje d, van K. Jellema en T. Vellinga. Jan Willem z. van J.-van der Grift en M. K. M. Goronczy. Nicolaas z. van L. Dekker Jr. en A. Boerman. a a £j°ercl z- van C. Prinsen en A- Louman, won. te den Helder. -Getrouwd; Cornelis Waiboer j Anna Paulowna en Trijntje de Wit. Prijsvraag amusementsmuziek. - Onlangs heeft de Nederl. Omroep een prijsvraag uitgeschreven voor amusementsmuziek. Aan de deel nemers werd toen bericht, dat zij voor 1 April 1942 hun werken moesten inzenden. De datum van in zending is echter verlengd tot 15 April a.s. glimlachje. «7 Mevrouw Mulder wilde als hebbenngSgeSCh€nk graag een hond Voetbal de Competitie van den n.v.b. Naar gemeld wordt, heeft het be stuur van den N.V.B. nog geen maatregelen' getroffen ten aanzien van het verdere verloop van de wedstrijdcompetitie. De heer Lotsy deelde hierover mede, dat voorloo- pig nog geen definitieve maatrege len zijn te verwachten, in de eerste plaats zal getracht worden in den resteerenden tijd het nog te verwer ken deel van de competitie af te wikkelen. Iedere gelegenheid zal zooveel mogelijk worden aangegre pen om te spelen. Het een en ander zal natuurlijk in overleg met de me dische commissie geschieden. Gere kend wordt, dat a.s. Zondag het pro gramma voor ongeveer '20 pet. zal kunnen worden afgewerkt. Pas den volgenden Zondag wordt gerekend op een normale afwikkeling van het wedstrijdprogramma. Daarna zal men een behoorlijk overzicht kun nen verkrijgen van de situatie, waarna dan eventueel de noodzake lijke maatregelen, zullen worden ge troffen. dr. d. j. van prooye overleden. De voorzitter van den Nederland- schgn Voetbalbond, dr. D. J. van Prooye, die verpleegd werd in het Roode Kruis-ziekenhuis te 's-Gra- venhage, is gistermiddag op 61-jari- gen leeftijd overleden. Ir. L. S. Versleege te Rotterdam zegt over dr. van Prooye het vol gende; dr. van Prooye was een man van vaste beginselen, strikt eerlijk, wellicht niet altijd even gemakke lijk toegankelijk, doch werd deson danks overal en door iedereen ge zien en gewaardeerd zoowel in d; zaken- als sportwereld. Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van den N.V.B. schreef de heer S. Coldewey, toen vice-voor- zitter van den bond, in het jubileum boek, dat bij die gelegenheid werd uitgegeven, o.a. het volgende over dr. van Prooye, waaruit men een duidelijken kijk krijgt op de goede hoedanigheden van den thans ont slapen fondsbestuurder. Dr. van Prooye heeft een zeer mooien staat van dienst achter den rug en in 1930 bereikte hij de hoog ste functie in onze N.V.B.-organisa- tie. Sedert hij het voorzitterschap van den bond bekleedde, heb ik in hem bewonderd de rustige, eenvou dige wijze, waarop hij zijn omvang rijke taak waarnam en de groote liefde en toewijding, welke zijn werk omstraalden maakten het voor bestuurs- en commissieleden e.a.' tot een genot met hem te mogen samen werken. Eenvoud was van Prooye'? parool en zijn liefde voor de sport stempelden hem tot een voortreffe lijk leider van onze groote organi satie. De teraardebestelling zal Zaterdag om 1 uur op de algemeene begraaf plaats in den Haag geschieden. - /Van onzen Haagschen correspondent) In meer dan één opzicht treedt thans Britsch-Indië op den voor grond. Het is ongetwijfeld één der eerstvolgende fayn van de groot- scheepsche Japansche acties in de Aziatische ruimte. Ook de Japan sche premier Tojo heeft daarover in zijn jongste Rijksdagrede, waarin hij een overzicht gaf van de eerste drie oorlogsmaanden, geen twijfel laten bestaan, toen hij zoowel aan het adres van Australië als van Britsch- Indië een ernstige waarschuwing deed hooren. „Als gevolg van den val van Ned.-Indië en Rangoon, aldus Tojo staan thans Australië en Voor-Indië rechtstreeks tegen over de macht der keizerlijke strijd krachten". Verder vaststellend, dat de leuze- „Birma voor de Birmanee- zen" en Birma is immers de drempel van het eigenlijke Britsch- Indië reeds bezig is werkelijkheid te worden, gaf de Japansche pre mier uiting aan zijn vaste overtui ging, dat het zaak wordt, een „Indië voor de Indiërs" te maken, hetgeen sedert vele jaren de min of meer openlijke wensch van 400, millioen Voor-Indiërs 'is. In vklare taal stelde Tojo Indië voor\ de beslissende keus; „Zal Indië zich ooit als een \lndië voor de Indiërs" verheffen, om te kunnen meewerken aan het ont staan van de Groot-Aziatische wel vaartssfeer (het nieuwe Japansche begrip, dat in de plaats is gekomen voor de vroegere „Groot-Oost-Azia- tische ruimte". - Réd.) of zal het steeds versmachten in de kluisters der Anglo-Amerikaansche mogend heden, om zijn naam als slaaf aan het nageslacht na te laten?" Ook in een ander opzicht doet Br.- Indië in deze dagen van zich spre ken, en wel door den herhaalden op roep tot den onafhankelijkheidsstrijd van den Indischen nationalistentei- der Soebhas Chandra Bose, waarin eenzelfde geluid te beluisteren, valt als in de waarschuwing van Tojo. Nadat hij zich onlangs rheds met een vrijheidsmanifest tot het Indische volk had gewend, heeft Bose dezer dagen voor de microfoon een nieu wen oproep tot Indië gericht, waarin hij te kennen geeft, dat de tijd voor een oplossing van het Indische vraagstuk in Engelschen zin voorbij is. Ook maakt hij geen geheim er van, dat hij weinig geloof hecht aan Churchill's jongste beloften ten aan zien van den dominion-status voor Britsch-Indië na den oorlog, waar mee Sir Stafford Cripps zoojuist uit Londen is vertrokken Heelemaal ten onrechte is Bose's wantrouwen niet, want reeds in November 1929 heeft Churchill in de Daily Mail ver klaard, dat Engeland nimmer aan Indië den dominion-status zal kun nen verleenen, en op 12 Dec. 1930 verklaarde hij, naar aanleiding van de toen gehouden rondetafelconfe rentie, dat de daar genomen beslui ten juridsch en moréeLnooit bindend zouden kunnen zijn to or Engeland En Churchill is, naar hij zelf gaarne verzekert, in elk opzicht steeds zich zelf gelijk geblevenOverigens is het "geen domme zet van Churchill, om Cripps naar Indië te sturen, want op deze wijze tracht hij zich eenerzijds van zijn grootsten con current te ontdoen en anderzijds Biljarten nationale kampioen schap 45/2. De biljartvereeniging K.R.A-S. organiseert op a.s. Donderdag, Vrij- d&g, Zaterdag en Zondag wedstrij den om het nationale kampioenschap 45/2. Aan deze wedstrijden zullen deelnemen; Sweering, van Vliet, de Leeuw, v. d. Pol, Gehrels, Kobus, Jacobs en Vreeswijk. ALCMARIA BILJART TEGEN EXCELSIOR. De kansen na de eerste ronde staan goed. i,i het clublokaal van Alcmaria hebben de voetballers Maandag avond hun krachten gemeten op het groene laken tegen de biljartclub Excelsior. Alcmaria verscheen met eenige veteranen en een paar actie ve spelers, maar die veteranen ble ken de kunst op het groene laken minstens zoo goed te .verstaan dan weleer op het even groene veld. Daar was bijvoorbeeld Doggenaar, die een achterstand netjes wist om te zetten in een voorsprong en ten slotte met de volle winst ging strij ken. Daar was een Jonker, die zijn tegenstander min of meer inmaakte (100-72) en daar was de oude voet- balrot Doeschot, die al direct begon met zijn tegenstander te imponee- ren en van acquit, af 17 pt. maakte Maar die tegenstander was Middel beek en dat bleek een taaie te zijn. Want halfweg de partij maakte deze eenige. aardige series en passeerde daarmee het totaal van Doeschot. Zelfs leek hij de partij te zullen win nen, toen het 94-80 stond. Maar de Alcnnariaan maakte in de volgende beurt gelijk en won tenslotte met 100-96. Dat waren-' dus drie gewonnen partijen. Excelsior redde daarna de eer cloor de vierde partij te winnen Muller verloor n.l. van Portegies met 90-100. De vijfde, partij moest worden uitgesteld. De stand is dus thans Alcmaria 392, Excelsior 360 pt. Het tweede vijftal van Alcmaria won twee partijen, doch het kracht- verschil was zoo gering, dat na vijf party en het aantal punten van'.Alc maria dat van Excelsior overtreft. De stand is n.l. Alcmaria 341, Excel sior 323 pt. De uitwedstrijd zal gespeeld wor den in het clublokaal van Excelsior en gezien de standen, is er nog span ning in overvloed. 1 Intusschen: een aardige avond, die zeer welkom was in dit voetballooze tijdperk! Wielrennen DERKSEN ZONDAG A.S. IN BERLIJN. Berlijn, 18 Maart (A.N.P.) Zondag a.s. worden in de Deutschlandhalle te Berlijn internationale wielerwed strijden gehouden voor beroepsren ners. Hierbij zal ook onze landgenoot Derksen van de partij zijn, terwijl eveneens de Deensche kampioen Willi Falck-Hansen aan "den start zal verschijnen. Hun tegenstanders zul len Toni Merkens en Jean Schorn zijn. èn hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op nader te bepalen datum. Alkmaar, Kennemerstraatweg E 28., Hoorn," Kerkplein 31. 17 Maart 1942. q Getrouwd en die, mede namens wederzijdsche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de zeer groote belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar, 18 Maart 1942. voor de naaste toekomst het gevaar van een Indischen opstand te bezwe ren. Indië bleek immers reeds eer der een prachtige valstrik om zich van Duff Cooper te ontdoen, wiens populariteit, evenals thans die van Cripps, voor Chtfrchill gevaarlijk werd. 1 De Britsche machtspositie. Het is bovendien ook niet de eer ste keer, dat Engeland tracht, Indië met schoone beloften voor zijn oor logskarretje te spannen. De vorige oorlog heeft iets dergelijks te zien gegeven. Dank zij echter het sy steem „Verdeel en heersch" bleef Engeland steeds in de gelegenheid, zijn vérgaande machtspositie in en over Indië te handhaven en alle ge dane beloften te vergeten. Nu het evenwel voor het Britsche Imperium begint te knijpen, têrwijl zich bo vendien in Indië een duidelijk ver zet baanbreekt om zich opnieuw voor Britsche belangen vruchteloos te offeren -■ een verzet, dat thans ook nog openlijk den steun heeft ge kregen van Engeland's machtige vijanden komt Churchill, en mét hem ook de Britsch-Indische onder koning, opnieuw met mooie, zij het altijd nog vrij vage, beloften. Wat hij echter in ruil voor deze 'beloften te rugverlangt, is allerminst vaag: In dië zal tot oorlogstooneel worden ge proclameerd, daar het een steunpunt van beteekenis is, vanwaaruit de te genaanvallen op de vijanden der Anglo-Amerikaansche „democratie" zullen moeten worden ondernomen! Bose, die er naar hij in zijn ra diorede zegt van overtuigd is, dat het Britsche empire thans den weg gaat, dien zoovele wereldrijken voordien gegaan zijn, ziet de groote gevaren, welke in de huidige situa tie voor Indië dreigen, duidelijk in, en hij tracht zijn volk daarvoor te bewaren. Hij is zich echter ook be wust van de kansen, die Indië thans heeft. De toekomst zal moeten lee ren, of Indië deze ook zal weten te benutten. Want de Britsche machts positie in Indië berustte niet aller eerst op de 80.000 blanke soldaten, Üie daar, in vredestijd, in garnizoen lagen; en evenmin op het feit/ dat nog 170.000 inlandsche soldaten het Britsche gouvernement ter beschik king stonden. Neen, het welhaast ongelooflijke .feit, dat een land met bijna 400 millioen inwoners (dat is nog eenige slordige millioenen meer dan geheel Europa, zonder Rus land!), welks bevolking per decen nium nog met 15 tot 20 pet. toe neemt, zich volkomen liet beheer- schen door een handjevol Britten, heeft een ahdere oorzaak. Britsch- Indië is n.l. geen volk en het vormt geen staat. Voor 40 pet. bestaat het uit ongeveer 700 afzonderlijke staatjes, die onder Engelsch toezicht door inlandsche vorsten- worden ge regeerd. De bewoners dezer staatjes verschillen, gelijk ook hun heer- schers, in ras, godsdienst en taal vaak meer dan in Europa een Noor en een Italiaan of een Schot en een Griek. Ook hun belangen zijn, of schoon veelal slechts vermeend, te genstrijdig. Het gevolg is, dat zij el kaar haten, tegen elkaar intrïgeeren en hun mogelijkheden verspelen door onderlinge twisten. De rest van Britsch-Indië, die onder recht- streeksch Engelsch bewind staat, wordt gevormd door ongeveer 180 .verschillende,volken en volkjes, met opnieuw evenzoovele verschillen en tegenstellingen. Bovendien is dit In dië in godsdierfstig opzicht al even hopeloos verdeeld. Alleen reeds de Brahmanen, die de meeste aanhan gers tellen, verdeelen zich, de klein; groepen niet eens meegerekend, in meer dén 80 verschillende sekten. Al deze verschillen en tegenstrijdig heden worden dan tenslotte ook nog eens doorkruist door hqt z.g. kasten stelsel, waardoor de onderlinge haat wel bij uitstek wordt versterkt Reeds de schaduw "van een lid eener lagere kaste, geworpen op het eten dat het lid van een hoogere kaste zich voornam te nuttigen, maakt het beste voedsel voor hem oneetbaar! Dit alles moet het den Britten eenerziids wel heel gemakkelijk ge maakt hebben, hun gezag in Indië te handhaven. Een diplomatiek tegen elkaar uitspelen van al deze onder linge twistpunten en een, indien noodig, handig toespitsen der tegen stellingen, was het goede begin, dat meer is dan het halve werk. Zal Bose, gesteund door de asmo- geridheden, kans zien een' meer eensgezind Indië achter zijn onaf hankelijkheidsvaandel te verzame len? Hij heeft één voordeel: bij alle verschil hebben de Britsch-Indiërs één ding vrijwel gemeen: hun vér- langen naar onafhankelijkheid en hun afkeer van de Britsche over- heersching. Misschien zullen zij, vooral, nu de overwinnende Japan sche legers voor de deur staan, hun onderlinge twistpunten vergeten en hun kans grijpen. Zeker is, dat ons "eslacht ook in dien hoek der aarde een spannend stukje wereldgeschie denïs te aanschouwen krijgt. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en "Overgrootmoeder Weduwe van Albert de Vries, eerder Weduwe van Ludzer ■de Vries, in den ouderdom van bijna 89 jaar. Uit aller naam, Wed. J. GODIJN— DE VRIES. Alkmaar, 18 Maart 1942. Oudorperdijkje 31. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag'21 Maart op de Gemeentebe graafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis 2 uur. Heden overleed, na een langdurige ziekte, zacht en kalm, in den ouderdom van 73 jaar, mij» lieve Man, Vader, Behuwd'- en (groot vader, Broer,- -Zwager en Oom, de Heer Namens de familie, J. VRIJVOGEL— DOODHAGEN. Alkmaar, 16 Maart 1942. >v Stationsweg 12. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 20 Maart a s., op de Algemeene Begraafplaats te Den Helder (Huisduinen) des namiddags half twee vanuit Fazanten straat 5. Heden overleed, geheel onverwacht, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Wed-r. van TRIJNTJE TON, in den ouderdom van 82 jayar. Alkmaar, A. KEIJZER—BROUWER. A. A. KEIJZER. Amsterdam, P. BROUWER. W. BROUWER— - HOOGLAND, Beilen, T. BROUWER Alkmaar, H. BROUWER. G. BROUWER—SCHUIT. Heiloo, M. E. HELDER BROUWER. P. HELDER en Kleinkinderen. Alkmaar, 17 Maart 1942$ Postadres Stuartstraat 47, De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente-Begraafplaats, nam. half drie. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwdvader en Oom, den Heer betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam C. SMIT—v. 't VEER. Heiloo, 18 Maart 1942. Burg. de Wildtlaan 3' 61. Gevraagd tegen 1 April a.s. niet beneden 17 jaar. „PAVILJOEN KINHEIM", Stationsweg 60 E, Alkmaar. Op Handelskantoor te dezer stede is plaats voor een Brieven onder letter H 99.5 aan het bureau van dit- blad. GEVRAAGD. LIND, Rozenstraat 25. gevraagd voor Vrijdags. Adres B. SMIT, Rippingstraat 19 Gevraagd een Adres: V. P. KEIJSPER, Hard draverslaan 9. Aanmelden liefst 's avonds na half acht. gevr. goed m. kinderen k. om gaan. Brieven onder letter S 981 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd van 8 tot 12 uur, voor winkel- werk. POORTER, M'ienit. gevraagd van 86 uur, zelfstan dig kunnende werken. Goed loon. WIJERS, Hoflaan 7, Bergen 'N.H. Direct gevraagd een zelfst. kunnendë werken-, v. g. g. v. flink loon.. Adres: Mevr. P. VINK, Nassauplein 19. gevr. van 8.304 uur. COMANSSTRAAT 18. 1617 j. voor tijdelijk gevraagd, BRUINVISSTRAAT 7. STOOMWASSCHERIJ EXCELSIOR te St. Pancras vraagt een ■voor drie dagen per week. Gevraagd een voor loop- en spoelwerk. BLEEKA, Fnidsen 35c. B. z. a, Friesche m. melkeTsdiploma. Brieven Runstraat 4, Alkmaar. VERLOREN aan den Beneden- weg St. Pancras 1 p. leeren MOTORHANDSCHOENEN. CH. DUINMEIJER, No. 86, St, Pancras. gemerkt groen op schoft en kruis, door Th. BROUWER, IJzerenbrug, STOMPETOREN. Dame, m, 2 kind. zoekt tegen 1 of 15 April flinke gemeub. m. vrije keuken of gebruik van keuken te Alkmaar of omgeving. Liefst dicht bij bosch. Br. m. prijs- opg. onder letter D 991 aan het bureau vait dit blad. Groote ongemeubileerde met stookgelegenheid te buur, desgewenscht met slaapkamertje. Te bevr. Van der Kaaystraat 5 A. op goeden, stand, tijdelijk, door jong Hollands echtp, z. k. met of zonder pension. Brieven onder let ter L 998 bureau van dit blad. Gepens. ambt. gez. uit 3 pers. zoekt tegen 1 April of eender een. of gestoff. zit- en ^slaapkamers met gebr. van keuken, pl.m. 5.50 plus gas en eiectr. te Alkmaar of Heiloo. Brieven ondier letter R 4 bureau van dit blad. Net Meisje zoekt voor direct Bi letter T 982 bureau v. d, blad. Modern bovenhuis, huur 7 gulden» voor klem benedenhuis, huur 6 gulden, omtrek Bergerhout. Brieven onder letter O 2 aan he.t bureau van dit blad. te koop gevraagd. Mag ook defect zijn. Br. met opgave van prijs en merk onder letter N,1 aan het bureau van dit blad,

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 5