FLiDHE NAAISTER. NET MEISJE Spoeljongen het café. DE VUURRODE SCHOENTJES. HET GEHEIM yah de PAREL-EILANDEN net Meisje net R. K. MEISJE. Jonge Werkster 880 flinke VERKOOPSTER, flink Keuken-Werkmeisje, LOOPJONGEN gem. zit-slaapk; een moderne KINDERWAGEN. che Beurs» Moord op rechercheur te Den Haag. Bedrijfsappèl bij de Modemagazijnen Maandag 23 firma N.V. Gerzon's te Haarlem op Maart 1942. SPORT RADIOPROGRAMMA FEUILLETON Adverteniiën. nette LEERLING. FLINK MEISJE DIENSTBODE Schoonmaakster LEERLING of gevorderd KAPSTER. Boerenarbeider, ETALEUR, FLINKE KNECHT EENIGE LEDEN TER RUILING f 150 WIE RUILT NETTE BENEDEN- of BOVENWONING kleine Woning Vriendelijk tehuis PENSION Te koop Landhuisje, Beste Voedsters *oo|;dH 'flZ 6dMuejad|4 'jezfmfj '4 s; Naco-reizigers in de richting Schermerhofn— Purmerend 16.en 18.uur af Alkmaar!!! ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 25 MAART 1942. Pagina S. Pagina Z. r dichters bezongen. werd in besloten aal in de geschiede- pen van Brederoda aars gevierd, met jraken en aangezien zich een waard van iel toonde lieerschte ïid die veel belooft t. c Bloem ,Xals hij in raste bezoeker van. A. Roland Holst 'ebeuren de volgen- ingelijst in het café len. Holst dichtte als e muren fleurig maakte, jn dorst op rijm' beleed, i ,,'t Daaglijksch Brood" verzaakte ;ver drinkt dan eet; Jong in teedre kleuren schbaar leven spreekt, zeker niet gebeuren mde woord ontbreekt, zij hier gasten •ezen kastelein - mijzelf ten laste, zoo laat moest zijn, ren weggebleven, ilven slechts geschaad, éénmaal in mijn leven - nog niet te laat. Brood" is de titel :rij, dat Matthieu zaak schonk. Het ■r weer voor een ;ch wijn, waarmede iting wil brengen, laar recht op heeft, dichtte als volgt: die Bergen's dreven al slechts komt doorzweven kt met grooten spoed, ivaar hij wezen moet. ing in Bergen wonen, 3s opnieuw vertoonen, de Fransche steeg daar krijgt of kreeg. nu gaan verblijden, e sombre tijden kelijk droef en zwaar en bitteraar gen zich uitkijken, rg's café zien prijken, rd door kunstenaars hand. s in 't BergensCh land; it huis bewaren Ie Bergenaren! D. A. Klomp. 4 TE SOFIA. (D.N.B.) De Duit- te Ankara, von zijn vertrek uit :he pers ontvangen, a zijn sympathie zeide, dat hij tal en van Bulgaar- itvangen na den op zijn leven, en aanslag heeft van zijn linkeroor ksche autoriteiten spoedig gegrepen het proces. i-Turksche betrek- Papen, dat zij van worden, vooral de kkingen. Na het spoorweg kunnen ontwikkelen. Tur- oorlog en zal zijn aven. o—g n i r1 sche Bank N.V. Alkmaar. 25 Maart 1942 iEN. Vor k. 1941 98®/g 41 1003/is 40 II lOU»/4 1938 06»/» 7 88 Vi IGEN .1483/, v. 1281/a 133 bank 88y» ENL. lie .152 .117 .325 159 Bezit 2721/. SCH. .267 160 Unie 160 m SO1/» .258 .168 .181 .105 811/, 83»/« S. lijn 135 lijn 1073/, oot 175 148 145 173 147 lu. 40 93»/18 10C»/» iOCS/j» 963/, 88i/s 1481/, 125 132 88 151'/, 117 320 159-63 275 263-8 153 158 79 256-60 165.6J 130 83 135 105 174 147-9 142 168 145 en Buitenland kmaar. Dofdred. D. A. Daalder,. Bergen. G. H. W. ter 137. „Waarom' ben ik niet blij, zoo als'jij ni'n kleine Anneke, of zoals Nimfao?" Nimbo staat van vreugde elke dag een paar uur vroeger op. Dan holt hij met zijn wagentje dé berg af, en plukt armen vol bloe men, die hij in z'n wagentje laadt. Dader verwondt nog een ander en schiet dan zijn vrouw en zichzelf dood. Vanochtend, even na half 9, heeft zich in het perceel Suez- kade 89 te 's-Gravenhage een afschuwelijk misdrijf afgespeeld, waarbij drie personen om het leven kwamen. Het was omstreeks kwart voor 9, toen een inspecteur van politie op de Laan van Meerdervoort bij de Suezkade werd aangeroepen door een meisje, dat mededeelde, dat op de Suezkadeiets aan de hand was. De inspecteur spoedde zich naar de Suezkade en zag daar een heer met bebloed hoofd op het trottoir loopen, die in weinige woorden vertelde, dat er op hem geschoten was. Ook wees hij het huis aan, waar dit gebeurd was. Toen de inspecteur bij het huis aankwam, ging juist de deur open en kwam de hoofdbewoner, een oude man, naar buiten. Hij bleek geheel van streek doordat hij in zijn huis had hooren schieten en maakte dui delijk, dat een en ander zich afspoel de in een uitbouw. Op dat oogenblik hoorde de inspecteur nog steeds schieten. Met eenige agenten ging hij den uitbouw in, kwam in een achterkamer en vond daar reeds drie menschen dood liggen, onder wie tot zijn aanvankelijke verbazing de 53-jarige rechercheur van politie J. Cornelissen. De andere lijken wa ren die van een man en een vrouw. Ook vond hij nog twee Angora-kat ten dood liggen. Intusschen had de Geneeskundige Dienst den zwaargewonden man, die op straat door den inspecteur was aange troffen, naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Waarom had de rechercheur zich in dat huis opgehouden? Bij het onder zoek bleek, dat hij daar vertoefde ter onderzoek van een oplichtingsaffaire.' Hij had zich met den 35-jarigen H. C. aan die woning vervoegd. Deze C., de zwaar gewonde, die op de Suezkade werd aangetroffen, was in October j.l. slachtoffer geworden van een paar op lichters, die hem zijn postzegelverzame ling ter waarde van 2000 afhandig maakten in een woning te Scheve- ningen. Nu woonden in onderhuur in het per ceel aan de Suezkade de 21-jarige K. C. en diens 34-jarige vrouw. Deze stonden mogelijk in verband met de in October gepleegde postzegeloplichting. Vandaar, dat de rechercheur dit huis was bin nengegaan. In de achterkamer gekomen, moét hij toen' onmiddellijk en onver hoeds zijn aangevallen en doodgescho ten door den 21-jarigen K. C. Het slacht offer van de oplichting heeft toen willen vluchten, maar werd met vier schoten geraakt. Daarna is hij nog aangevallen en mishandeld door den man zoo wel als door de vrouw. Hij hield zich een oogenblik bewusteloos en zag later loans, op straat te komen. Zijn toestand is niet van dien aard dat er levensgevaar voor hem be staat. K. C., die in een toestand van razernij scheen te verkeeren, schoot, nadat hij den recher cheur gedood had, eerst zijn vrouw en de twee katten dood, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Hij was in het bezit van een automatisch pistool. De rechercheur, die als t slachtof fer van zijn beroep gevallen is, was een huisvader van een groot gezin. Hij was zeer bekwaam in zijn vak en bij de politie algemeen ge acht. (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplage vermeld.) Maandag werd bü de firma N.V. Gerzon's modemagazijnen een be drijfsappèl gehouden, waar gespro ken werd door de heeren Schönherr, leider van de N.V. Gerzon's mode magazijnen te Haarlem en den heer C. A. Funckler, prov. leider van het N.V.V. voor de provincie N.-Holland. De heer Schönhc-rr heette de aan wezigen welkom, in het bijzonder de gasten, den heer H. Eggert, refe rent für Volksaüfklarung und Pro paganda en den heer Kohring, refe rent für Volkspflege, beiden van 't Bureau van den Beauftragte voor Noordholland van den Rijkscommis saris. alsmede den heer C. A. Funck ler, prov. leider van het N.V.V. voor Noordholland. Bij het woord bedrijfsappèl zeide hij o.a. moet U voor oogen houden, dat de basis van waardeering steeds blijft de prestatie, naar welke U ook wordt beoordeeld. De, samenwerking tusschen werk gever en werknemer eischt weder zijds begrip. Vroeger waren er tallooze bonden en vereenigingen. Onderlinge sa menwerking was er echter niet. Na Mei 1940 werden ze aUe opge lost en werd hiervoor in de plaats het N.V.V. aangewezen -als instru ment om de belangen van de werk nemers te behartigen. In dit N.V.V. moet U het instru ment zien, dat Uw belangen behar tigt. Spreker besloot met de wesch uit te spreken, datihet werk van het N.V.V. succes zou mogen hebben en gaf vervolgens het woord aan den heer C. A. Funckler. Deze zeide o.a.: Ik ben ervan over tuigd, dat er onder U niet zoovelen zijn, die met een zeker enthousiasme naar hier zijn gekomen. Ik neem U dit alles niets kwalijks, de omstandigheden zijn hieraan schuld. U werkt h'ier in een bedrijf, waar in veel luxe-artikelen worden ver kocht. En het is als mensch volkomen be grijpelijk, .dat U zich dikwijls in beeldt, dat ge ook tot die luxewe reld behoort. Anders is het echter, als ge.'s avonds thuiskomt. En toch moest ge dan weer den volgenden dag de cliëntèle vriendelijk te woord staan; ook al liet deze U maar al te dikwijls yoelen, dat ge slechts een verkooper of verkoopster waart. Er kwam vroeger nog iets anders bij. Ge voelde U immers niet slechts de knecht of de verkoopster tegen over de cliëntèle, maar ook tegen over Uw vroegere directie. U verkocht artikelen, maar U was zelf dok .koopwaar. Nemen wij een machinefabriek. Aan de eene zijde vindt men de een voudige werkende mensch in dat bedrijf; de bezitlooze. 1 Aan de andere zijde directie, aan deelhouders, commissarissen: de be- zittenden. Wellicht zult ge gedacht hebben: ,Er is iets niet goed, maar ik mis de kracht of het vermogen om mij er tegen te verzetten. En tenslotte hebt ge erin berust. De arbeid was voor U uitsluitend een middel geworden om wat meer of minder geld pen week, of maand te verdienen. Er was ook in U altijd iets, dat U waarschuwde, om te voorkomen, dat U werd ontslagen uit Uw betrek king. Wanneer wij eens teruggaan in de geschiedenis, dan kunnen we vast stellen, dat er altijd 2 groepen wa ren: de bezitloozen en de bezitten- den. De bezitlooze was in het diepst van zijn ziel niet gelukkig. Men zal ook de arbeid niet moe ten zien als een vloek en een mid del om te kunnen leven. Maar men zal willen leven om te kunnen ar beiden en dan zal de arbeid levens vreugde brengen. Volgens liberalistische opvatting wérd arbeid en. zeker handenarbeid als een noodzakelijk kwaad aange zien. Door de kapitalistische gedacht en- gang ontwikkelde zich in wezen ook de exploitatie der bezitloozen. Hier ligt ook de oorzaak van de klassenstrijd. Het was volkomen menschelijk, dat menschen als een DomeRi Nieu- wenhuis of een Troelstra de bezit loozen tezamen brachten in organi saties, die hierin een middel zagen een verslechtering of uitbuiting van arbeidsvoorwaarden tegen te gaan en anderszijds om betere arbeids voorwaarden af te dwingen. Als reactie hierop volgde natuur lijk een nauwe aaneensluiting van den bezittende, in den vorm van werkgevers-organisaties. Beide partijen waren dus in we zen strijd-organisaties en waren ma terialistisch georiënteerd. Het kapitalisme ging van de stel ling uit, dat het «kapitaal arbeid ver schaft en stelde zich hierdoor op het standpunt, dat het vermogen van het kapitaal hooger stond dan het in de arbeidskracht aanwezige vermo gen. Toen Duitschland na den vorigen oorlog gedwongen werd het verdrag van Versailles te onderteekenen, wa ren er hier duizenden en duizenden socialisten, die tegen dat verdrag protesteerden, Er kwam een Volkerenhond, dit apparaat zou de verbroedering brengen. En wat zag men hier te. lande tot kort vóór den oorlog! Aan duizenden huizen een klein schildje: „Deze deur is gesloten voor Duitsche waren". Wie trof men daardoor? De Duit sche arbeider. Onbegrijpelijk blijft het, dat nog steeds zoovele men schen in dit land meenden, op grond van. voorlichting van de vroegere re- geeringszijde, tot oordeelen bevoegd te zijn over de voorontwikkeling van den strijd, die nu woedt. De werke lijk regeerder was hèt groot-kapita- lisme. Dit had de macht over de pers en. radio. Ze kende slechts één doel: „Maat schappelijke macht en rijkdom". De Führer wist zeer wel, dat dit van huis uit een Germaansch volk was; wist ook, dat dit volk zwaar vergiftigd was door Joodsoh-kapita- listische invloeden. En toch gaf hij zijn vertegenwoor diger, den Rijkscommissaris, op dracht om ook de gemeènschapsge- dachte in dit volk te brengen. Daarmede gaf hij tevens ons volk een kans, om als gelijkberechtigd zijn intrede te doen in het nieuwe socialistische Europa. Waren we vroeger een volk, dat ■groote koloniën bezat, die hebben we verloren. Wij zijn arm geworden. En alleen door werken en nog eens werken, zullen wij weder op kunnen staan en dank zij de hulp van een Adolf Hitler onze plaats in het nieuwe Europa kunnen gaan innemen. Het is ook voor u en uw jiuisge- zinnen noodig, mede te helpen en mede te bouwen aan een éénwording en herrij zig van ons volk, opdat dit volk daardoor zijn plaats^ in het nieuwe Europa kan gaan innemen. Wij gaan van de gedachte uit dat een volk zoo rijk is, als het arbeid weet te organiseeren. En hiermede erkennen wij dan ook slechts als eenige adel, de adel van den arbeid. Hieruit volgt, dat: de arbeidskracht het hoofdbestand deel van een volk is. de enkeling door zijn arbeid het best zijn plicht tegenover het geheele volk kan vervullen. Arbeid is in werkelijkheid sinds menscheniheugenis de grondslag-voor de voeding en instandhouding van een volk. De grondslag van het vormen van kapitaal is „de arbeid" en de kapi talistische idee: „kapita'al verschaft arbeid" is volkomen fout. Deze ge meenschapsidee kan nooit komen, wanneer de klassestrijdgedachte 'zou blijven bestaan. Daarom heeft het N.V.V. als strijdorganisatie, Ingesteld op dezen klassenstrijd, afgedaan. De Rijkscommissaris heeft mijn kameraad Woudenberg ruim lp» jaar geleden benoemd tot commis saris van het N.V.V. en hem opge dragen: 1. de rechten van den werkenden mensch in Nederland in vollen omvang te beschermen. 2. de om- en uitbouw van het vroe gere N.V.V. in een front, waarin alie werkende menschen uit Ne derland zijn vereenigd. In deze werkgemeenschap heeft iedere werker, die aan het bedrijf verbonden is, een taak te vervullen. En nu komt het er niet op aan, welke taak hij vervult, maar wel op welke wijze hij zijn taak vervult. De positie van den werkenden mensch ten opzichte van het bedrijf ,is daardoor vo-lkomen anders gewor den. Hij 'is niet meer zooals vroeger een loonslaaf, maar hij is een vol waardig werker, die ten opzichte van het bedrijf zijn rechten, maar ook zijn plichten heeft. De werkgever is de eerste arbei der in het bedrijf, zoo goed als de vader, de eerste in hyet huisgezin is. Hij kan niet meer in de eerste plaats denken aan het welzijn van zijn eigen geldbuidel of aan die van zijn aandeelhouders. Wij vragen thans geen eerste ar beiders op grond van hun vermo gen of adellijke afkomst. Hij zal hebben te bewijzen, dat hij als so cialist en vakman, de rechte man op de rechte plaajs is. Het is natuurlijk logisch, dat deze gemeenschapsgedachte slechts in de praktijk doorgevoerd kan worden, indien de regeering van dit land on afhankelijk van welken invloed dan ook, ingesteld is op de gemeen schapsgedachte. U kunt er verzekerd van zijn, dat deze regeering komende is.. De reorganisatie van het N.V.V. is zoover doorgevoerd. Het wordt nu JAN OLIESLAGERS OVERLEDEN. Maandag j.L is te Berchem in Bel gië, in den ouderdom van 60 jaar overleden Jan Olieslagers, een zeer bekende figuur in sportkringen. Eerst in het wielrijden, later in de motorsport en tenslotte als vliege nier, behaalde hij tal van schitte rende successen. In geheel Europa en in Noord-Afrika nam hij deel aan tal van vliegwedstrijden. Tijdens den wereldoorlog onderscheidde Olieslagers zich als militair vlieger. Met Jan Olieslagers is een van de grootste Belgische sportfiguren heengegaan. Schaken SCHAAKWEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. De schaakclub Schaakmat speel de een wedstrijd tegen de club „dr. Max Euwe" van Tuitjenhorn. De vo rige maal was de uitslag 814-5 'A voor Schaakmat; thans won Tuitjen horn met 7%-4K- Schaakmat speel de aan de oneven borden met wit. Biljarten ALCMARIA-EXCELSIOR. De returnwedstrijd op het groene laken tusschen Alcmaria en Excel sior is, zooals te verwachten was, op een nederlaag van Alcmaria uitge- loopoh. De Excelsior-mannen bleken op de Nachtegaal-biljarts beter thuis dan de „withemden" en wonnen acht vlh de tien gesoeelde partijen. Slechts Jonker (le vijftal) en Stade- gaard (2e vijftal) zorgden voor een Alcmaria-succes. Intusschen heeft het le vijftal van Alcmaria zich goedgehouden. Het bleef in 10 partijen slechts 24 pun ten achter; het 2e vijftal noteerd tenslotte 144 punten achterstand. De eindstanden waren: le viiftal: Excelsior 843 pt.: Alc maria 819 pt. 2e viiftal: Excelsior 688 pt.: Ale maria 570 pt. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuws ber. 8.45 Gr.pl. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Viool, piano en gr.pl. 12.Roemeensch orkest Serban, en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13. Het Westland van het Noorden. 13.15 Omroeporkest. 14.Pianovoordr. 14.45 Gr.pl. 15.30 Voor de zieken. 16.— Zondag V van den Heidelbergschen Catechis mus. 16.20 Gr.pl. 16.30 Sylvestre Trio. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beurs- ber. 17.30 De Melodisten en soliste. 18. Sport en lich. opvoeding. 18.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.10 Om- roepsymphonie-orkest en solist. 20.15 Gr.pl. 20.45 Filmpraatje. 21.Omroep- symphonie-orkest. 21.40 Gr.pl. 21.45 BNO: Neiuwsber. 22.Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.) 22.30 Gr. platen. 23.24.Omroeporkest en solist (opn.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilvefsum I. 8.45 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Zang met pianobegel. 10.40 V oor de vrouw. 11.Gr.pl. 11.20 En semble Rentmeester. 12.— Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Orgel en viool, afge wisseld door zang met pianobegel. 13.45 Klankbeeld „De wilde jager". 14.Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 15. Voor de vrouw. 15 30 Cello en piano. 16.Roemeensch orkest Gregor Serban en gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber.,17.30 Zang met pianobegel. 18.Orgelconcert. 18.30 Causerie „De suikeroorlog". 18.45 Gr.pl. 19.15 Causerie „Brandende kwesties". 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Wat Nederland schrijft. 20.— Gr.pl. 20.15 Otto Hen driks en zijn orkest. 20.40 Luisterspel. 21.Cabaretprogramma (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelich ting op 'het weermachtsbericht. 22.10- 22.15 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, dia over een lijnverbinding met de Studio beschikken. De beide vereenigingen kunnen op een zeer prettigen wedstrijd terug zien, hetgeen ook in woorden tfrt uiting wgrd gebracht bij de prijsuit reiking. IntusschenAlcmaria zint op re vanche! het tehuis voor alle werkende en scheppende menschen in Nederland. En hierdoor zal er dus ook plaats zijn voor de eerste arbeiders der be drijven, dus voor de leider^ der be drijven. Het is mogelijk, dat ge zegt: „Ik geloof wel, dat dit de weg zal zijn, maar welke bewijzen zijn er, dat zooiets werkelijkheid kan wordeji?" Kameraden, dan kan ik u verwij zen naar Duitschland. Toen Adolf Hitler begon, kon hij de menschen slechts een idee aanbieden. Het Duitsche/volk heeft Hitier ge loofd. Het is hem gevolgd en heeft met hem gestreden. En de herrijzing van het Duitsche volk is geschied. Ook gij hebt onder omstandighe den moeten leven, die in het geheel niet in overeenstemming waren met datgene, waarop gij als volwaardig werkend mensch recht had. Ik wil besluiten met een oproep: Gelooft in den commissaris Wouden berg, strijdt met hem in het nieuwe N.V.V., opdat gij op deze wijze me- destrijdt voor de herrijzing van ons Nederlandsche volk; opdat gij en uwe kinderen aioor gemeenschap den weg gaat naar een betere socia le samenleving. Opdat ook gij ijjede- werkt, dat ons volk als volwaardig volk in het nieuwe socialistische Europa zijn plaats kan innemen. door R. ARDEN. 4 Toen ontstond er een geroezemoes van stemmen, die boos door elkaar riepen: men was heelemaal uit den koers, een waar toeval, dat dit vis- schersschuitje voorbijkwam! Men wilde niet afwachten tot de heele bemanning in de enkele reddings boot moest, om dan hulpeloos in dit afgelegen deel van den oceaan te dobberen". „Dat is muiterij 1" brulde de eer ste stem weer. „Ga langzaam langszij", riep Mil ler zijn sturman toe. „Twee man 0,3 rolkussens aan de reeling!" Met „rolkussens" werden de dik ke stootkussens bedoeld, gemaakt uit oud touw, die bij het langszij va ren werden gebruikt, om tusschen de beide wanden der booten gehou den te worden, ten eiUde beschadi ging te voorkomen. Millers bevel werd uitgevoerd. Hij had schik in de situatie op het andere schip. „Hoor nou eens", zei hij tot Simp son, „mijn collega %il geen beroep op mij doen. Hij wil die kast op eigen kracht vlot krijgen. Maar de bergingspremie is best de moeite waard! Ik zal hem op sleeptouw ne men! Dan duurt onze reis een hal- Ven dag langer èn het kost kolen, maar ik verdien er een aardig duit je aan!" Simpson kon maar niets grappigs in de situatie vinden, integendeel, hij voelde zich zeer onbehaaglijk. „Je kunt heelemaal niet zien, wat dat voor een schip is", zei hij. „Juist", zei Miller, „dat zou ik haast vergeten". Een smalle waterstrook scheidde nog slechts de beide schepen. „Hé", riep Miller, „houd een paar touwen klaar". En naar de brug commandeerde hij: „Halve kracht achteruit het is zoo voldoende. Toen weer naar het vreemde schip: „Hé, collega, stel je eens voor!" Aan den anderen kant verstomde de strijd een oogenblik. Toen zei iemand: „Wjj zijn de „Mariëtta" uit Bos ton! Kapitein tröeeler!" Miller wilde nog vragen, waaruit de lading bestond van de Mariëtta en hoe het kwam, dat ze zoo gewel dig uit de koers waren geraakt, maar toen schuurde de wand van de Memphis al langs de lager liggende reeling van de Mariëtta. „Geen" man verlaat het schip!" riep kapitein Wheeler weer. „Als iemand het waagt, komt hjj voor den raad voor de scheepvaart!" Miller begreep dit standpunt besf. maar hij wilde de bergingspremie toch niet graag laten loopen. „Hallo, kapitein Wheeler! Ik hen kapitein Miller, een oude rot in het vak!" Laten we eens in alle ernst nagaan of u een kans hebt om op eigen kracht vlot te komen! Hoe ko men jullie aan zoo'n waterbuik?" „Een kleine ontploffing, kapi tein Miller, ik protesteer er tegen, dat u ook maar één man van mij aan boord neemt!" „Dat is moord", riep er één op de Mariëtta toen kwam er plotseling beweging in de donkere gestalten. Vlug als apen klauterden zij over de eigen reeling aan boord van de Memphis. „Nou, nou, geen opwinding", raadde kapitein Miller. „Ik zal jullie- schip eens bekijken, dan kunnen we zien, wat Vérder kwam hij niet. (Wordt vervolgd). Op -het feest van St. Joseph werd ons geboren JOHANNES ADRIANUS JOSEPH. Heden nam O. L. Heer onze lieveling, oud 5 dagen, op in den Hemel. Alkmaar, 24 Maart 1942. Verdronkenoord 65. P. W. HOEBE. M. G. HOEBEMARTIN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon JAN. A. v. d. POST A. v. d. POST— KOELEMAN. Alkmaar, 25 Maart 1942. Stationsstraat 47. GEVRAAGD M. MEIJER en ZOON, Langestnaat 3/5. Mevr. PRONK, Komlaan 23, Bergen, vraagt per 1 Mei een voor dag' of dag en nacht. Voor direct gevraagd een SPOORSTRAAT 68. C. RANZIJN, Coupeuse en gedip-1. Costumière, vraagt een NIC. BEÈTSWEG I 33, Heiloo. GEVRAAGD. OUTHOFF, Kenn.singel 13. Kan geplaatst worden: liefst met he. vak bekend. Aanm. filiaal ALBERT HEIJN, Fnddsen C 103, Alkmaar. Gevraagd- te Aerdenhout bij Haarlem per 15 April, v. d. en n, v. g. g. v. goed loon. Mevr. GRÜNER, Slingerweg 12, Verdenhout. GEVRAAGD. Adres PALEJARI, Laat 144. Gevraagd of WERKSTER, van 8A tot 4 uur. Zondags vrij. METIUSGRACHT 11. Mevr. Mr. FELHOEN KRAAL, Zaanweg 66, Wormerveer, vraagt een zelfstandige voor dag en nacht, tegen 1 April. Gevraagd tijdelijk voor 2 dagen p. week. Aanmelden Mevr. E. SCHEEPMAKER, Han delskade 16. Gevraagd MAISON BOSCH, Langestraat 41a, boven Lienesch, Gevraagd per 1 Mei a.s. een met alle werk bekend' en best kunende melken, huis en tuin be schikbaar. P. FRANS, Rijksweg A 67, Alkmaar. gevraagd, 15 jaar. NICO WESTER, Nieuwesloot 36. Gevraagd een die bekend is in de rijwielbranche, om elke maand een paar etalages te maken. Brieven onder letter G 107 bureau van dit blad. 1518 j. gevr., goed k. omgaan, met 3 wielerfiets. Brieven letter O 121 bureau vari dit blad. 1920 j. gevraagd door R. K. Tennisclubje. Brieven onder lattier C 80 bureau van dit blad. HOTEL „DE OUDE PRINS", Bergen, vraagt flinken voor de keuken. Bod gevraagd op een AGF A-KLEINBILD-C AMER A z. g. a. n. met tasch, 5 maal ge bruikt. Brieven onder letter J 109 bureau van dit blad. een BOVENHUIS 5.— p. w. tegen een BENEDENHUIS, zelf den prij-s. Jong echtpaar. Br. let ter M 89 bureau van dit blad. TER LEEN GEVRAAGD met wekelijkse of maandelijkse aflossing. Br. lett. V 97 b. v. d. bl. le klas prachtig blauw costuum nieuw, maat 50, voor tandemrij wiel. Br. lett. B 102 bur. v. d. bl. Jongeman vraagt direct ONGEM. of GESTOFF. ZIT-SLAAPKAMER, liefst centrum. Brieven onder let- ter L 118 bureau van dit blad. te huur gevraagd door 2 pers. Br. lett. K 110 bureau van dit blad. HEILOO. *16 huur gevraagd of BENEDENHUIS in nabijheid) Postkantoor. Brieven onder letter F 106 bureau van dit blad. gevraagd voor gezonde 68-jarige dame, eenigszins doof. Pensions- prijs 60 niet te boven gaande. Br. lett. F 83 bureau v. d. blad. Te huur gevraagd door figuur zaagclub een LOKAALTJE (SCHUUR) te Heiloo of Allernaar. Br. letter D 81 bureau van dit blad. Heer zoekt ruime m. pens. Br. m. prijsopg. en inï. letiter A 101 bureau van dit blad. Echtpaar met 2 kinderen wenst van 2 tot 9 Juli op flinke boer derij te Egmond, Bergen of Schoorl Aanbieding met vermelding van pensionprijs aan G. ÖAS, Spoor straat 38, Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD: Brieven met opgave van prijs, kleur, enz. aan SLENDEBROEK's BOEKHANDEL, Heerhugowaard. Nieuw, prima bouw, 1ste stand te Heiloo. Te aanv. leeg, of verhuurd voor 3 jaar 600 p. j. Br. letter Z 100 bureau van dit blad. TE KOOP. M. JORRITSMA, Meerweg 30, Egmondexmeer. TE KOOP: 2 PRACHT KONIJNEN (voedsters) met hok, 1 z. g. a. n. donkerbl. japon m. 3840, 10 M. tuinslang (compleet), nè 6 uur. KRELAGESTRAAT 2. De dames gaan aan de schoonmaak, zonder sop, bijna géén nieuw behang, géén olieverf enz., wat een strop. Raadpleeg den vakman, die plakt en verft alles netjes bij, 't is nog niet op den bon en U behoeft niet in de rij. Een goed adres, óók voor glas, waterverfwerk en zóö Abonné's en treinpassagiers worden verzocht aan het Station N.S. te Alkmaar in de bussen te stappen. Overige reizigers gelieven zich BIJ CAFÉ DE BOER (FRIESCHEBRUG) VAN EEN VOLGNUMMER TE VOOR ZIEN en aldaar in te stappen. Teneinde een zoo vlot mogelijk vervoer te kunnen waar borgen wordt ieder belangstellende vriendelijk verzocht haar/zijn medewerking te verleenen en aan het bovenstaande wel te voldoen. Directie N.V. „NACO".

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3