DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duitschland strijdt voor Europa. Langs het geheele front succesvolle Duitsche I gevechten. GEMENGD NIEUWS Instelling Nederlandsche tandartsen- en apothekerskamer. ALKMAARSCHE COURANT. Deze courant wordt eiken Aag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bp vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; tianco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentien: Van 15 regels f 1.28, elke regel meer 0.26, groote 44ste Jaargana No. 72. con racten rabat Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan-de N.V. Bock- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro .j7060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Donderdag 26 Maart 1942 Duitsch legerbericht Hoofdkwartier van den Fübrer, 25 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelti mede: Op het schiereiland Kertsj wen den nieuwe aanvallen van vrij sterke vijandelijk» strijdkrachten afgeslagen. In het Donetzgebied strandden de voortdurende hevige aanvallen van den vijand op den afweer van» Duitsche en Roemeen- sche troepen. Bij de succesvolle plaatselijke aanvallen; van Duitsche troepen aan het front ten Oosten van Charkow Heiedi de tegenstander hooge verliezen aan menschen en materiaal. In den Noordelijken frontsector hebben formaties van het leger en de Waffen-S.S. dn aan- valsgevechten, die verscheidene dagen duurden, bij uiterst moeilijke terrein- en weersgesteldheid den in de eigen stellingen doorgedrongen vijand teruggeworpen en tegen aanvallen van vriji sterke strijd krachten met succes afgeslagen. Bij deze gevechten heeft de S.S.-poli- tiedivisie zich bijzonder onder scheiden. In alle sectoren grepen formaties der luchtmacht doeltreffend in de. gevechten op dein beganen grond in. In de haven van Moermansk gelukte het bij luchtaanvallen een vrij groot koopvaardijschip alsmede kadewerken aanzienlijk te bescha digen. Duitsche jagers schoten in het hopge noorden 7 jachtvliegtui gen van het type Hurricane en een bolsjewistisch vliegtuig neer. Een escadrille jachtvliegtuigen van het Italiaansche expeditiekorps heeft zich aan het Oostelijke front als I escorte van Duitsche' vliegtuigen I bijzonder onderscheiden. De 20e pantserdivisie heeft in zware afweergevechten van ver- j scheidene weken in! het Oosfer. meer dan 140 ten deele door een I overmacht ondernomen en door pantserwagens gesteunde aanvallen van den vijand onder hooge bloe dige verliezen voor den tegenstan- I der afgeslagen en hierbij in totaal 65 pantserwagens vernietigd. In Noord-Afrika geringe weder- zijdsche activiteit van verkennings- I afdeelingen. Scheep sdoelen in de haven van La Valeria' op_ Malta werden overdag in opeenvolgende golven met succes gebombardeerd. Hierbij kreeg een kruiser mid scheeps een bomtreffer, terwijl an- I dere bominslagen in de onmiddel lijke nabijheid van 2 koopvaardij schepen alsmede in dokinstallaties en m het arsenaal werden waarge nomen. Andere luchtaanvallen waien tegen vliegvelden op het I ei'ard gericht. Begeleidende jagers haaJden 2 Britsche vliegtuigen neer. Aan de Züidkust van Engeland bestookten gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht de havens van Portland en Weymouth met bom men. Verscheidene militaire doelen werden" zwaar getroffen. Bij vruchtelooze aahvalspogingen I van een gemengde Britsche formatie jachtvliegtuigen verioor de vijand door afweer rjan jagers 8 vlieg tuigen. In den afgeloopen nacht schoten luchtdoel- en marineartil lerie 2 Britsche bommenwerpers neer. MINISTER PAVOLINI IN- IN MÜNCHEN. Op uitnoodi ging van Rijks minister dr. Göbbels ver bleef de Itali aansche minis ter voor Volks cultuur, Pavo- lini, in Mün- chen. Tijdens de kransleg- ging in één der eeretempels op het Koninklijke Plein te München'. (Orbis-Holland) HET PROCES TE RIOM. Vichy, 25 Maart (DNB). Als ge tuige werd generaal Gerodias ver hoord, die tot 1936 deel heeft uitge maakt van den Fransehen genera- len staf. Hij verklaarde o.a. dat de moeilijkheden voor de opleiding van het actieve leger eerst ontstaan wa ren, toen de reserve in het kader van de bestaande militaire organisa ties ingeschakeld moesten worden. Hij oefende vooral critiek uit op de indeeling in divisiës van het Fran- sche' leger en op het onvoldoende contact, dat tusschen den chef van den generalen staf en den minister van oorlog en van landsverdediging heeft bestaan. O.a. heeft de rusttijd voor de opening der eigenlijke vij andelijkheden in dezen oorlog ook op het moreel van de Fransche sol daten verslappend gewerkt. Tijdens het verder verloop van de zitting werd generaal Montagne verhoord. Hij critiseerde de uitrusting van het leger en den bureaucratischen geest, die bij talrijke onderofficieren heeft geheerscht. Ten aanzien van de Maginolinie verklaarde hij, dat zij beantwoord heeft aan de verdedi- gingseischen, gemeten aan de aan- valsmethoden van 19,18. Generaal Andrei legde voor Daladier zeer be zwarende verklaringen af, vooral van het leger. Generaal Dosse ver klaarde, dat hij tijdens een inspec tiereis heeft kunnen constateeren, dat 700.000 in kazernes vertoevend reservisten geen enkele oefening hadden meegemaakt. Geruchten omtrent het af breken van het proces. De geruchten omtrent een verda ging van langen duur of zelfs een afbreken van het proces te Riom schijnen, naar uit over het alge meen betrouwbare bron verluidt, niet van grond ontbloot te zijn. Vol gens deze bron heeft de regeering van Vichy tijdens den ministerraad van Zaterdag middelen en wegen besproken om het proces op een an der spoor te brengen. Nadat de mi nisterraad dienaangaande geen be slissing had gebracht, werd, naar men in politieke kringen alhier meent, den minister van justitie, Barthelemy, opgedragen het proces vanuit juridische gezichtspunten te bestudeeren en binnenkort aan de regeering een geschikte oplossing voor de liquidatie van het proces voor te stellen. DE ZEESLAG IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Rome, 25 Maart. (D.N.B.) Bij den zeeslag in de Golf van de Groote Syrte werd het gevechtsocntact met herhaalde onderbrekingen bijna vijf volle uren gehandhaafd. Het vuur werd door het Italiaansche admi raalsschip om 14.36 uur geopend. Tij dens den slag werden talrijke ma noeuvres en tegenmanoeuvres uitge voerd, waarbij de Engelsc,heh/steeds weer gebruik maakten van zeer zwa ren kunstmatigen nevel. De Italiaan sche eskaders, die met groote snel heid den vijand hadden bereikt en tot den strijd dwongen, naderden herhaaldelijk de steeds uitwijkende Engelsehen tot cp 10.000 meter. Tij dens dezen strijd werden met stel ligheid zwaar beschadigd: een krui ser en twee torpedojagers en waar schijnlijk een tweede kruiser. De operaties werden buitengewoon ge hinderd door d-e ongewoon ruwe zee en door de windrichting', waardoor de Italiaansche oorlogsschepen dik wij Is voeren in flarden van den kunstmatigen nevel van de Britsche oorlogsschepen, zoodat deze slechts zelden en maar voor een kort oogen- i blik duidelijk konden worden waar-1 BritSChe KTUlSer getrOften DE A. N. W. B. HOOPT NOG VOOR HET AANSTAANDE SEIZOEN 500 plaatijzeren rijwielpadbordjes, ongeveer 25X45 cm. in donkerblauwe kleur, gemoffeld en aan een eenvoudigen houten paal bevestigd, te plaatsen in den Achterhoek, in Overijssel en in Zuidwest-Brabant. (Zie foto rechts). Materiaal- schaarschte is oorzaak, dat de eerste jaren wel niet aan den aanmaak van paddenstoelen kan worden gedacht, zoodat deze bordjes als een voorloopig'e bewegwijzering moeten worden beschouwd. Aan den anderen kant vraagt de A. N. W. B. zich af, of de paddenstoelen ook in de toekomst in den thans bestaanden vorm moeten worden gehandhaafd. De bijzonder groote onder houdskosten als gevolg van moedwillige en natuurlijke beschadiging, zijn oorzaak, dat feitelijk naar een andere constructie moet worden omgezien. Tenslotte is nog een gewijzigd type paddenstoel ontworpen, waarbij, door den betonnen kop een betere bescherming van de opschriften ^rordt, verkregen. Met deze constructie zullen proeven worden genomen. (Zie foto links). (Foto Polygoor.-Sagers en Meyer) REPRODUCTIE VAN TABLEAU voorstellende W. A.-stoottroep, door een Haagsche Volksbuurt trekkende. (Warburg) DE ACTIE VAN DE DUITSCHE LUCHTMACHT. Berlijn, 25 Maart (D.N.B.) Duit sche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht aan de Zuid kust van Engeland de havens Port land en Weymouth met bommen be stookt, waarbij verscheidene militai re doelen zwaar werden getroffen, zoo verneemt het D.N.B. van mili taire zijde. Bij de aanvalspoging van een ge mengd Britsch eskader, bestaande uit jachtvliegtuigen en bommenwer pers, op het Fransch-Belgisehe kust gebied, die geen enkel succes ople verde, hebben de luchtdqelartillerie en de artillerie van de marine twee Britsche bommenwerpers neerge schoten. Stad op Mindanao bezet. (Do mei.) - Gemeld wordt, dat Japansehe mariniers de stad Matti op Mindanao, 62 kilometer ten Z.O. van Davao. nebben bezet na een geslaagde lan ding. genomen. Onder deze omstandig heden konden de Engelsche torpedo jagers betrekkelijk gemakkelijk tot storingsmanoeuvres overgaan. Tegen den avond, ondernamen acht Engel- sche torpedojagers onder de bescher ming van een dikken kunstmatigen nevel een gemeenschappelijken tor- pedcaanval, waarbij 30 tot 40 torpe do's werden afgeschoten. Geen en kele torpedo echter trof doel. Daar entegen werden twee der aanval lende torpedojagers zwaar bescha digd. Niettegenstaande de Italiaansche eenheden dikwijls binnen het be reik van de Britsche kanonnen van middelbaar kaliber opereerden, werd geen enkel Italiaansch oorlogsschip getroffen. Stefani meldt, dat ook bij de ach tervolging van de naar Alexandrië vluchtende eenheden van het vijan delijke convooi, dat door Italiaan sche lucht- en vlootstrijdkrachten was verstrooid, de Italiaansche tor- pedovliegfhigen goede successen hebben behaald. Nadat Duitsche vliegtuigen hel convooi ten Zuiden van Kreta had den opgemerkt, stegen Italiaansche torpedovliegtuigen op van de steun punten in de Egeïsche Zee en vielen het vijandelijke convooi aan. Een kruiser van middelbare tonnage werd midscheeps getroffen. Op een torpedojager werd een voltreffer ge plaatst. Alle Italiaansche machines keerden behouden op haar basis terug. KONING BORIS DOOR DEN FUHRER ONTVANGEN. Hoofdkwartier van den Führer, 25 Maart (D.N.B.) De Führer heeft den 24sten Maart in zijn -hoofdkwartier koning Boris van Bulgarije ontvan gen en met hem een lang, hartelijk onderhoud gehad. De bespreking verliep in den geest van de in den wereldoorlog gevestigde wapenbroe derschap en vriendschap tusschen Duitschland en Bulgarije. Des avonds was koning Boris gast van den Rijksminister van buiten- landsche zaken, von Ribbentrop, in diens kwartier. Den 25sten Maart bracht, koning Boris Rijksmaarschalk Hermann Go ring een bezoek op Karinhall. Italiaansch legerbericht. Rome, 25 Maart (Stefani) Het wermaehttorich) luidt als vólgt: Aan hét front in Cyrenaica in het geheel geen operatieve bedrijvig heid van beteekenis. -De vijand toeft een luchtaanval op Bengaz: gedaan. Ook in de om geving van Athene lieten Engeilsche vlieg luigen tal van brisant- en brandbommen vallen. Enkele hui zen in de voorstsden werden be schadigd en een Griek gedood. In het O. deel der Middellandsche zee is een smaldeel gisterochtend aangevallen door Italiaansche torpe- dov.legtuigrn, die met stelligheid ee middel-matigen kruiser troffen. VERDUISTER GOED! ZON 26 Maart onder: 20.02 27 Maart op: 7.29 MAAN 26 Maart op: 13.22 onder: 4.16 1 April Voile Maan. DE GRIEKSCHE LEVENS MIDDELENVOORZIENING.. Athene, 25 Maart (D.N.B.) De Grieksche minister-president, gene raal Tsolacogloe, heeft aan de pers medegedeeld, dat de spilmogendhe- den besloten hebben tot een nieuwe regeling voor de bezettingskosten. Deze nieuwe regeling beteekent voor Griekenland en het Grieksche volk een aanmerkelijke verlichting. Verder zijn maatregelen genomen voor de voorziening van het land met levensmiddelen, vooral met graap, waardoor de voedselpositie voor de Grieksche bevolking belang rijk verlicht is. DE BESPREKINGEN VAN CRIPPS. Lissabon, 26 Maart (A.N.P.) Uit New-Delhi meldt de Engelsche nieuwsdienst, dat Cripps gisteren een bespreking vari vijf kwartier heeft gevoerd met Azad, den voor zitter van het Al-Indisch congres. Na afloop stond Azads gezicht ern stig en zorgelijk. Hij weigerde eeri verklaring af te leggen! Azad heeft tegen' 29 dezer een bij eenkomst uitgeschreven van het da gelij ksch bestuur van het Al-Indisch congres om Cripps' voorstellen ta onderzoeken. Intusschen hebben vier congresleiders, onder wie een zoon van Gandhi, besprekingen met Azad gehad. Ook de voorzitter van de Moslem- liga, Dzjinna,, heeft met Cripps vijf MAX BLOKZIJL SPREEKT. Hedenavond van 19.15-19.30 uur spreekt Max Blokzijl in de serie Brandende Kwesties voor den zen der Hilversum II over het onder werp: „De jongen uit Utrecht zal zijn zin krijgen". Vrijstelling lidmaatschap Ned. Kultuurkamer. - De Rijkscommissa ris voor het bezette Ned. gebied heeft bepaald, dat leden van de Reichs- kulturkam-mer zijn vrijgesteld van het lidmaatschap van de Ned. Kul tuurkamer. Sinaasappelen distributiegoed. - Bij beschikking van den 'secr.-gen. van het dep. van H., N. en S. zijn met ingang van heden sinaasappelen aangewezen als distributiegoederen in den zin van art. 4 der distributie- wet 1939. Inlevering strandgoederen. - Bi) verordening vah den Rijkscommis saris voor het bezette Ned. gebied is bepaald, dat die inlevering van strandgoederen bij de instanties der Duitsche weermacht, welke tot dus ver binnen 6 uren moest geschieden, met ingang van heden onverwijld moet gebeuren. Het eerste kievitsei. - Het eerste kievitsei werd gisteren gevonden door den heer G. van den Meer, directeur van de zuivelfabriek te Bathmen bij Deventer. Het ei wérd verkocht voor 100 aan den heer Jaasma, poelier te Sneek. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. Eenoeming voorzitters. 's-Gravenhage, 25 Maart. Het Ver ordeningenblad bevat verordeningen van den Rijkscommissaris voor het bezettè Nederlandsche gebied be treffende de Nederlandsche tand artsen en apothekers. Tandarts in den zin van deze ver ordening is hij, die bevoegd is het be roep van tandarts in het bezette Neder landsche gebied uit te oefenen en da: in een bevolkingsregister is opgenomen of dient te zijn opgenomen. Op den tandarts rust de plicht een ieder, die aan zijn zorgen is toever trouwd, naar beste weten en kunnen met raad en daad als helper bij te staan en het herstellen van diens ge zondheid. Het vervullen van dezen plicht is een openbare taak. De Secretaris-Generaal van het dep. van sociale zaken kan, den president der Ned. tandartsenkamer gehoord, een tarief voor tandartsen vaststellen. Een tandarts is verplicht een geheim te bewaren, hetwelk hem in verband met de uitoefening van zijn beroep is bekend geworden. Deze verplichting is niet van toepas sing, voor zoover: 1. het geheim ter vervulling van een wettelijken plicht wordt bekend ge maakt; 2. het geheim ter vervulling van een zedelijken plicht wordt bekend ge- maakt„en de bekendmaking bovendien noodzakelijk is ter bescherming of tot behoud van eenig rechtsbelang van grootere waarde dan het rechtsbelang der geheimhouding. Hij, die opzettelijk eenig geheim, het welk hij verplicht is te bewaren, bekend maakt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar of geld boete van ten hoogste tweeduizend gulden. Geen vervolging vindt plaats dan op klachte van dengene, tegen wien het misdrijf is gepleegd, of na diens over lijden op klachte van zijn bloedverwan ten in de rechte lijn, zijn broeders of zusters of zijn nagelaten echtgenoot. De Nederlandsche tandartsen wor- in dé Ned. tandartsenkamer ver- eenigd. Elke tandarts is lid der kamer. De kamer waarborgt het vervullen van de taak der tandartsen en neemt hun belangen waar, in zooverre deze op hun beroepsstand betrekking hebben. Zij draagt door het treffen van daartoe geëigende maatregelen zorg voor een zoowel zedelijk als wetenschappelijk hoogstaanden, alsmede economisch ge borgen tandartsenstand. De Ned, tandartsenkamer is een rechtspersoonlijkheid bezittend open baar lichaam in den zin van art. 152 der grondwet, dat verordenende bevoegd heid heeft in den zin van art. 153. De president der Ned. tandartsen kamer wordt bijgestaan door den raad der Ned. tandartsenkamer, welke is samengesteld uit tandartsen. Tec uitvoering van de taak der tand artsenkamer worden gewestelijke bureaux ingesteld. De leiders hiervan worden ijbgestaan door een raad van bijstand. Bij een uit te vaardigen vestigings reglement kan geregeld worden, onder welke voorwaarden een tandarts be voegd is zich ter uitoefening van het beroep van tandarts in een bepaalde plaats te vestigen. Bij verordening kunnen tuchtrechte lijke straffen tot ten hoogste een dui zend gulden worden gesteld. De Nederlandsche tandartsen vervul len hun taak mede, doordat zij in samenwerking met de wettelijke instel ling voor sociale verzekering en de openbare en particuliere instellingen van weldadigheid de tandheelkundige ver zorging waarborgen. De uitvoering van deze taak is opgedragen aan de Ned, vereeniging van ziekenfondstandartsen, Leden der vereeniging zijn de tand artsen: 1. Die van 1 Januari tot en met 31 October 1941 zonder onderbreking zie kenfondstandarts zijn geweest; 2. die op hun verzoek door de ver eeniging als lid zijn toegelaten; 3. die door den president van de Ned. tandartsenkamer tot deelneming aan de vervulling van de taak der ver eeniging» zijn verplicht. De vereeniging is een rechtspersoon lijkheid bezittend openbaar lichaam met verordenende bevoegdheid in den zin van de artikelen 152 en 153 der grond wet. Leider der vereeniging is de presi dent der Ned. tandartsenkamer. Hij wordt bijgestaan door een raad van bijstand. De Nederlandsche tandartsenkamer en de Nederlandsche vereeniging van zie kenfondstandartsen zijn aan het toezicht van den Secretaris-Generaal van het dept. van sociale zaken onderworpen. De Ned. maatschappij tot bevorde ring der tandheelkunde is ontbon den. Haar rechten, goederen en ver plichtingen gaan over op de Neder landsche vereeniging van zieken fondstandartsen. Artikel*272 van het wetboek van straf recht treedt ten aanzien van het be roep van tandarts buiten werking. De apothekers worden in de Ned. apothekerskamer vereenigd. Lid der kamer is elke apotheker, tenzij hij lid is van de Ned. artsenkamer en. de presi dent der Ned. apothekerskamer hem op zijn verzoek vrijstelling van het lid maatschap heeft verleend. Een apotheker, die de hem in over eenstemming met een uitgevaardigde verordening dan wel in overeenstem ming met een uitgevaardigde beschik king, opgelegde plichten schendt, kan door de beroepsstandsrechtspraak .wor den gestraft. De bijzondere colleges worden ver vangen door het apothekersgerecht, het centrale college door het apothekers gerechtshof, dat is samengesteld uit een rechtskundigen voorzitter, twee apothe kers-leden en het vereischte aantal plaatsvervangers. De Ned. maatschappij tot bevorde ring der pharmacie is ontbonden. Haar rechten, goederen en ver plichtingen gaan over op de Ned. apothekerskamer. Artikel 272 van het wetboek van strafrecht treedt t.a.v. het beroep van apotheker buiten werking. kwartier gesproken. Hij deelde aan persvertegenwoordigers mee, dat' de voorstellen van Cripps Zaterdag worden behandeld door hat dr'ge- iijksch bestuur der Moslem-liga. Apotheker in den zin van deze ver ordening is hij, die bevoegd is het be roep van apotheker in het bezette Nederlandsche gebied uit te oefenen en daar in een bevolkingsregister is opge nomen of dient te zijn opgenomen. Slechts hij die apotheker is in den zin dezer 'verordening, is bevoegd den titel van apotheker te voeren. Op den apotheker rust de plicht de gezondheid van den enkeling te dienen door het verstrekken van deugdelijke geneesmiddelen. Het vervullen van dezen plicht is een openbare taak. De Secretaris-Generaal van het dept. van sociale zaken kan, den president der Nederlandsche apothekerskamer gehoord, een geneesmiddelentarief vast stellen. Hierna volgen t.a.v. het bewaren van een geheim en van het doen van af stand van de uitoefening van het beroep en van de bevoegdheid tot uitoefening gelijkluidende bepalingen als voor de tandartsen zijn voorgeschreven. Een toelichting. 's-Gravenhage, 25 Maart. Hieron der volgt een toelichting tot de ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied over de Nederlandsche tand artsen (verordening van het tand- artsenberoep) en de Nederlandsche apothekers (verordening van het apothekersberoep) Door de verordeningen van den Rijkscommissaris van 25 Maart 1942 nr. 23/42 en nr. 24/42 is de verorde ning van het tan'darts- en apothe kersberoep in Nederland afgekon digd. Beide verordeningen staan in nauw verband met de op 20 Dec. 1941 gepubliceerde verordening van het artsenberoep. Door de reorganisatie van het zie kenfondssysteem is het noodig ge bleken, dat ook voor de beroepen van tandarts en apotheker stands verordeningen werden afgekondigd. Beide kamers worden geleid door voorzitters, die hun fuctie uitoefe nen onder toezicht van den secreta ris-generaal van het ministerie van sociale zaken. Alle Nederlandsche tandartsen en apothekers worden vereenigd in de tandartsen- resp. apothekerskamer. De verordeningeruregelen de plich ten en de taak der tandartsen en apothekers/en leggen de rechten van toezicht voor de leiders dezer ka mers vast. De voorschriften en be schikkingen der voorzitters zijn bin dend voor de leden der kamers. Het zal de taak der tandartsen- en apo thekerskamers zijn, de belangen harer beroepsgroepen te beveiligen. In aanvulling op deze verordening zullen een beroepsregelement, een vestigingsreglement, een arbitrage reglement en andere verordeningen moeten worden uitgevaardigd. De tot dusverre bestaande organi saties der tandartsen en apothekers, die op grondslag van vrijwilligheid geregeld worden door de bepalingen der statuten van de „Nederlandsche maatschappij tot bevordering der tandheelkunde" en van de „Neder landsche maatschapij ter bevorde ring her pharmacie", worden ont bonden. De tandartsen- en apothe kerskamers treden in de rechten, plichten en verbintenissen der maatschappijen. Voor de tandartsen wordt ter re geling van de kwesties, welke met de ziekenfondsverzekering samen hangen, de Nederlandsche vereeni ging van ziekenfondstandartsen op gericht. Het ligt in het voornemen, dat voor de apothekers een beroeps standsrechtspraak wordt ingevoerd. De tot dusverre door het statuut der Nederlandsche maatschappij ter bevordering der pharmacie .geregel de beroepsrechtspraak wordt onder rijkstoezicht overgedragen aan een apothekersgerecht en in hoogeren aanleg aan een apothekersgerechts hof. Tandartsen en apothekers zullen onder rijkstoezicht de volksgezond heid dienen en tot heil van de ge zondheid van het Nederlandsche volk de taak vervullen, welke de tijd oplegt. De voorzitters van de artsen en apothekerskamers. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 1 van zijn verorde ning 25/42 (7de verordening waar door de verordening 108/40 wordt aangevuld) den tandarts P. J. J. Coebergh te Utrecht, lector aan de rijksuniversiteit te Utrecht, benoemd tot voorziter' van de Nederlandsche tandartsenkamer en den apotheker H. P. Stam te Dordrecht tot voorzit ter van de Nederlandsche apothe kerskamer. Voorts heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied op grond van art. 3 van zijn verordening 108/4Ü (4de verorde ning over speciale bestuursrechte lijke maatregelen) den tandarts H. W. Loeber te Rotterdam benoemd tot plaatsvervanger van den voor zitter der Nederlandsche tandartsen- kamer, den tandarts Johan Stark te Amsterdam tot plaatsvervanger van den leider van de'Ned. Ver. van Zie kenfonds tandartsen en den apothe ker dr. F. Grendel te 's-Gravenhage tot plaatsvervanger van den voor zitter /der Nederlandsche apothe- kerskamer.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1