SPIERPIJNEN KLD0STERBA1SEM dT vuurr 'schoent HEï GEHEIM PAREL-EILAN GELDIGE V-7 R AaraaPP' 13/< IV1?, 9h Per- Brandst zzö Algemeen H Zeep H Toiletzeep L Textiel (mannen) STAD EN OMGEVING Besluiten van den burgemeestèr Een kalf te veel - acht kinderen geen melk. Een berpep op de boeren. Melk het beste voedsel. AGENDA. Têge" HOES?T wmrmmm BRQmmm AKKER'S KERK EN SCHOOL FILMNIEUWS. RADIOPROGRAMMA alkmaarsche con distributeIü GELD OPMERK FbUIL L ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 MAART 1942. Pagina 2. b. De waarnemende burgemeester heeft besloten:- a. tot wijziging yan de gemeentebe- grooting voor 1942 in verband met de aansluiting van het poli tiepersoneel aan de alarminstal latie van de brandweer; tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Friesche- weg ter grootte van ongeveer 736 m2, tegen den prijs van 6624 in totaal aan de firma G. A. Co- nijn en Zn. te Alkmaar; tot wijziging van het raadsbesluit dd. 28 Juni 1917 tot verhuur van het perceel kad.-bekend sectie C. nr. 2358, gelegen aan den Hel- derscheweg aan de N.V. Export veiling van- land- en tuinbouw producten, tengevolge van welke wijziging is vervallen de bepa ling, dat de gemeende tin het be stuur der N.V. zal worden tegen woordigd. ver- POSTZEGELTENTOONSTELLJNG. Verschillende zeldzame zegels van groote waarde. De Alkmaarsche vereeniging van postzegelverzamelaars, hoewel nog slechts een zestal jaren oud, heeft nu reeds haar tweede tentoonstelling georganiseerd, wat wel wijst op groote voortvarendheid onder haar leden en op een zekere behoefte on der hen om hun rijkdom van de klei ne, kleurige papiertjes te toonen, mede met het doel om weer ande ren aan te sporen zich ook toe te leggen op het verzamelen van post zegels. Inderdaad is hetgeen thans in de dancing Harmonie aan postzegels is geëtaleerd zeer belangwekkend, wat wel reeds blijkt uit het bedrag waar voor de expositie verzekerd is: 15.000. Gistermiddag had de officieele opening der tentoonstelling plaats, nadat de heer C. Wi£d e r uit Schoorl, voqrzitter van de tentoon stellingscommissie, er op gewezen had, dat alle geëxposeerde zegels eigendom zijn van leden der veree niging en voorts de leden der ten toonstellingscommissie, zijnde de, heeren v.d. Meer, Lienesch, Genefaas en Lieshout, een woord van dank had gebracht voor hun werk. De heer D. G. G. Margadant, die het openingswoord sprak, vond het van de Alkmaarsche vereeniging een postzegeltentoonstelling te hou den, waardoor zeer zeker velen, die thans nog afzijdig staan, zullen wor den getrokken. In Alkmaar en omge ving zijn talloos velen, die wel ver zamelaars zijn van postzegels, maar nog altijd buiten verenigingsver band staan. Hen te bewegen tot aan sluiting is mede het doel der ten toonstelling. Spr. wees er nog op, dat hier gelmatig wordt opgeleid in postze- gelkunde, een der eerste voorwaar den voor een goeden verzamelaar. Spr. bracht nog een woord van dank aan het bestuur van de Ned. Vereen van postzegelverzamelaars voor de ten behoeve van deze tentoonstelling verleende subsidie. Hierna sprak de heer Donk, secretaris van het hoofdbestuur, die duidelijk maakte, dat een ten toonstelling als deze gelegenheid biedt voor het bewonderen van postzegels, waarvan veel geleerd kan worden, met als gevolg het opkomen van liefhebberij voor het verzame len van postzegels. Tegenwoordig is er een vlucht van kapitaal in post zegels en hoewel de philatelie daar mee nu niet zoozeer gediend wordt, zal van lieverlede daarvan liefhebbe rij voor de studie van postzegels ont staan, waardoor stellig ook dè Alk maarsche vereeniging sterker zal' worden. De heer Dorp erna van Zaan dam uitte zijn waardeering vopr het geen hij op deze expositie had ge zien, waarvan hij zeker ook zou ge tuigen in zijn eigen vereeniging. Er waren inmiddels al verschillen de bezoekers komen opdagen, die na de officieele opening met groote be langstelling deverschillende onder glas tentoongestelde postzegels be zichtigden. De jongeren richtten hun belangstelling voor een groot deel op het voor verkoop ingerichte deel van de tentoonstelling. Tot hedenavond 9 uur is de ten toonstelling nog geopend. Morgen, Zondag, zal van 12-21 uur ook nog gelegenheid zijn de tentoonstelling te bezoeken. De groote belangstel ling heeft het bestuur doen beslui ten ook Zondag de expositie nog open te stellen. GESLAAGD. Bij het door de eerste Nederl. modevakschool „Ensaid" te Den Haag gehouden examen, slaagden voor het diploma costumière en mo derne stofversiering de dames D. de Geus te Koedijk, T. Moerbeek en N. Ouweltjes te Driehuizen, J. Smit te Heerhugowaard en T. Volger te Zuid- en Noordschermer. ABONNEMENTSVOORSTELLING GULDEN VLIES. Naar wij vernemen zal de laatste Gulden Vlies abonnementsvoorstel- 'ui--,"V"~-"T-SJling in dit seizoen plaats vinden op 10 Maart al Opgevoerd zal den worden het successtuk van het A. Tg, B. (Intendant C. v. d. Lugt Melsert) „De Zondaar" -van mr. Pen ning, waarin Cor v. d. Lugt Melsert één zijner beste rollen speelt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 Maart is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange- straat 1, geopend, welke in de week van 28 Maart t-.e.m. 3 April tevens den een sterke jeugdclub bestaat, die re- nachtdienst zal waarnemen. In een gister in café Central ge houden persconferentie heeft de heer v. d. Berg uit den Haag een uit eenzetting gegeven van de nood zakelijkheid, dat thans de boer op zijn bedrijf geen kalf méér aanhoudt dan voor dit bediijf strikt noodzake lijk is. Uitvoerig zette hij uiteen hoe in het verleden de beteekenis van den boer voor'de volksgemeenschap werd miskend. Door de oorlogsomstandigheden heeft de boer thans niet meer de beschik king over den noodigen kunstmest en 't krachtvoer om op 't bedrijf zoo veel koeien te houden als dit in het verleden mogelijk was. De veebeper king, die in het verleden terwille van het internationale groot kapitaal geschiedde en toen tot schade van de gemeenschap werd opgelegd, is thans een noodzakelijkheid gewor den. Onder den invloed van „De Land stand" is.de kalverenuitbreiding af geschaft en heeft de boer op zijn be drijf de vrijheid voor het aanhouden van jongvee herkregen. De voedsel positie van de bevolking en het vee- maakt- het ech er noodzakelijk, dat de boer toont die vrijheid waard te zijn, door op het bedrijf geen kalf méér aan te houden dan voor dit be drijf noodzakelijk is. De boer moet'begrijpen, dat ons vee voor de vet- en melkvoorziening van ons volk moet zorgen. De toekomst van ons volk, de jeugd, moet zooveel mogelijk met de melk worden gevoed. Melk bijna een volledig, voedsel. In een liter melk treft men zooveel voedingsstoffen aan,, dat daardoor voor den opgroei van het lichaam bijna geheel kan worden gezorgd. Mét het oog op de aanwezige eiwit ten en zouten mag men ook de voe dingswaarde. van taptemelk en kar nemelk niet onderschatten. Een halve liter kan .5 gram vleesch ver vangen. Melk is bovendien licht ver teerbaar. Daarom is melk krachtens haar samenstelling, als voedingsmid del vooral geschikt voor het kind. Uit talrijke onderzoekingen is dit ge bleken. Met verschillende voorbeelden van proefnemingen bij kinderen in kost scholen toonde spreker aan, dat de beste resultaten werden verkregen door de kinderen extra melk toe te dienen. Met extra-rantsoenen boter en suiker bleven de resultaten bene den die van proeven met melk. Door de melk kregen de kinderen geen last van winterhanden, nam hun gewicht normaal toe en werd hun psychische toestand levendiger en hadden ze minder van ziekten te lijden. Minder kalverten aanhouden be teekent minder melkdrinkers en dus mécr melk voor menschelijk gebruik- Het beteekent ook minder graseters in de weide en dus méér gras voor het mdlkvee in den zomer en méér hooi voor het melkvee in den winter. Alle krachten dienen te worden in gezet om gezamenlijk door de moei lijke tijden heen te komen. Met nadruk betoogde de heer v. d. Berg, dat de Nederlandsche vetvoor- ziening vordert, dat- de boeren dezen raad niet in den wind slaan. Nu zij door het zelfbestuur van den Landstand de vrijheid op hun bedrijf hebben gekregen, is hun ver antwoordelijkheid zooveel grooter en moet de boër toonen, dat hij zich van zijn verantwoordelijkheid tegen over de gemeenschap bewust is. Verschillende bedrijven zijn dezen winter iri moeilijkheden geraakt, doordat zij zich niet voldoende reken schap hadden gegeven, dat de beper king van het krachtvoer hooge eischen stelde aan het gebruik van ruwvoer. De lange-winter en de ver keersmoeilijkheden hebben de be zwaren nog verhoogd. Daarom dienen de veeboeren er voor te zorgen, dat er voldoende gras in den zomer en voldoende ruw voer in den winter is. Dit kan alleen bereikt worden door slechts zoovéél vee aan te houden als de voedselpositie op het' eigen bedrijf toelaat. Hoe groot dit aantal is dient door de boeren bepaald te worden, omdat zij het beste met eigen be- drijfspositie bekend zijn. Pet geldt hier Sdus een kracht proef. De praktijk zal bewijzen of het vertrouwen in het verantwoor delijkheidsgevoel van den boer ge wettigd is. De huidige veestapel zal op peil kunnen worden gehouden, maar dit vee moet productief zijn, niet alleen in den zomer, maar ook in den win ter. Het parool is dus: houdt niet meer kalveren dan voor de aanvulling van den veestapel strikt noodzake lijk is. Een scherpe selectie van -het vee zal uiteindelijk de kwaliteit ten góe de komen. Een koekalf, dat geen werkelijke belofte voor een goede productie in zich draagt, dient te worden opgeruimd, terwijl men slechts dan 'n kalf voor de vleesch- voorziening mag aanhouden wan neer de voederpositie op het bedrijf zoodanig is, dat daardoor het melk vee niet behoeft te Hjden. Wanneer de boer zoo zijn taak vervult zal hij met recht kunnen zeggen: Ik heb mijn plicht gedaan, misbruik de vrijheid niet, maar dien in den waren zin des woords de voedselvoorziening van ons volk. Deze uiteenzetting mag inderdaad glashelder worden genoemd. Een boer die daarover nadenkt en zieh in den benarden tijd waarin wij le ven één voelt met ons volk, zal, als gemeenschapsmensch en als christen zich er gaarne naar gedragen, om dat hij daardoor het waarachtig volksbelang zal dienen. IOntleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 Uur, hoofd nummer Problenien der jeugd (rom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagav. geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Een onvergetelijke nacht (rom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. 'Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Manege (circusfilm) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jacht zonder genade (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 28 Maart. 1021 uur, postzegeltentoonstelling In de dancing Harmonie. 2.30 uur, in de Harmonie, adspiranten- ultvoerlng De Halter. 7" uür, t Gulden Vlies, opvoering Vliegersvrouwen, door Het Alkmaarsch Tooneel. Zondag 29 Maart. 4.30 uur, zaal voorh. B. van Doorn, Kennemerstraatweg, film en propa- ganda-middag Athletiekver. Alkmaar. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Onder één dak, door de tooneelver. De Maskers. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, heropvoering van De Distel. 7.30 uur, zaal van Truijen te Groot schermer, uitvoering fanfarecorps Chr. de Wet. 12—9 uur, dancing Harmonie, post- zegeltentoon stelling. Maandag 30 Maart. 8 uur, hotel de Nachtegaal (Lange- straat) lezing met lichtbeelden over de Wieringermeer voor het genootschap S.N.S.S. waarbjj slijm op de borst vast zit. zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, t erwljlde hoest verdwijnt. 'Vanomls beproefd bU hoest, griep, bronchitis, asthma. s Werelds beste Woests iroop AFSCHEID BIJ V. EN D. Juffr. van Liempt met pensioen. Lezeressen, dit kleine berichtje is eigenlijk alleen voor u besteimd! Want we moeten hier iets vertellen over een afscheid, dat een zeer be kende en populaire verkoopster van de firma Vroom en Dreesmann gaat nemen, niet alleen van de zaak, die zij 35 jaar trouw diende, maar ook van haar klanten, van U dames, die jaar in jaar uit op de meest prettige wijze door haar geholpen zijt! Jos van Liempt zal de eerste zijn van het Alkmaarsche personeel van V. en D., die profileert van dé on langs bekend geworden pensioen regeling. De vorige maand n.l. deelde de directie van V. en D. mede, dat voor al baar personeel een pensioenregeling is ingesteld zender dat dit personeel daarvoor iets behoeft te betalen. Juis>!i daarom moet deze geste der directie zoo gewaardeerd worden, omdat er al weer uit blijkt, dati zij steeds ook denkt aan de maatschappelijke cn sociale belangen van allen, 'die bij haar werkzaam zijn. En nu gaat dus juffr. van'Liempt de eaak verlaten. Maandagmorgen zullen directie en -personeel afscheid van haar nemen en' ongetwijfeld zullen er dan prettige en waardee- rende woorden gesproken worden, vooral, omdat juffr. v. Liempt steeds met hart en ziel in haar (tricotage-) afdeeling heeft gewerkt tot groote tevredenheid der direcie. Moge zij nog lang genieten van het wei-verdiende pensioen'. AANBESTEDING. De rijkswaterstaat heeft aanbe steed het onderhoud van de' wer ken tot verdediging van de Noord zeekust in de provincie Ncordhol- land in twee perceelen. Hoogste inschrijver A. van der Strasten te Mijnsheerenland voor 63.700, laag ste P. Daalder's aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar voor 56.840. DAMRUBRIEK. Tot onze spijt moet de damrubriek, wegens nijpend plaatsgebrek, een week blijven overstaan. INLICHTINGEN OVER PERSONEN IN NED. OOST-INDIE. Het Nederlandsche Roode Kruis- stelt voor personen, die inlichtingen wenschen over familieleden in Ne- derlandsch Oost-Indië vragenlijsten beschikbaar, welke voor Bergen en Schoorl gratis kunnen worden aan gevraagd bij J. W. Hop, Hoflaan 4 te Bergen, met vermelding of de ge- wenschte inlichtingen militairen of burgers betreffen. NOORDSCHARWOUDE. Operette „De Vogelkoopman". - *,De voorbereidingen voor de uit voeringen van de operette „De Vo-< gelkoopman" zijn in vollen gang. Er wordt weer de uiterste' zorg besteed aan alle onderdeelen. De hoofdrol wordt vertolkt door Marie Kliffen, die in de vorige operette van Caeci- lia „Florimont, de zwervende zan ger", zooveel succes oogstte. De dansen worden ingestudeerd onder leiding van de ontwerpster, mevr. Zaal-Mul, terwijl de muzikale bege leiding wordt verzorgd door het Alkmaarsch Symphonie-Orkest, het geen een waarborg is, dat ook dit gedeelte uitstekend verzorgd zal zijn. ZILVEREN JUBILEUM BIJ R. V. S. C. C. de Boer 25 jaar inspecteur. De heer C. C. de Boer alhier her dacht Donderdag j.l. zijn zilveren jubileum als inspecteur bij de R.V.S. Twintig jaar heeft de heer de Boer deze maatschappij gediend ia het district Amsterdam en vijf jaar in het district Haarlem met als standplaats Alkmaar, zulks tot groote tevredenheid der directie. Dat bleek ook wel tijdens de recep tie, waar de heeren J. H. Ot'.èrvan- ger en F. W. B. de Haas, resp. directeuren in de districten Am sterdam en Haarlem, persoonlijk hun geiukwenschen kwamen aan bieden, waarbij het waarlijk niet alleen bleef bij schoone woorden! Allereerst werd den jubilaris na mens de hoofddirectie de gouden eeremedaille met inscriptie aange boden, alsmede een portefeuille met inhoud; daarnaast kwamen er cadeaux van de directeuren (o.a. een boekwerk en een groote bloe- menvaas van oud-Delftsch aarde werk!), van een andere inspectie m het district Haarlem eenige cadeaux, van de agenten der inspectie drie prachtige oud-Delftsche wandbor den, aangeboden door den heer A. Hopman uit Castricum, enz. Het aantal cadeaux en bloemstukken was buitengewoon groot, de schrif telijke en telegrafische geiukwen schen bedragen eenige honderden! De receptie werd gevolgd door een diner, aangeboden door de Haarlemsche directie en ook daar zijn zeer hartelijke en waardeeren- de woorden gesproken. Deze zilveren dag zal voor den .jubilaris en zijn gezin een dag zijn geworden^ dien zij nimmer vergeten zullen! NIEUWE NIEDORP. Smokkelen. - Donderdagmiddag werd bij controle door de marechaus see te Nieuwe Niedorp zekere J. uit Waarland aangehouden, die een hoeveelheid smoklceltarwe vervoer de. HEILOO. Tuindorp-avond. - Donderdag avond vond in De Rustende Jager de traditioneele Tuindorp-avond plaats. Behalve een alleraardigste klucht in één bedrijf „De levende mummie", die door de bewoners van Tuindorp zeer verdienstelijk werd gespeeld en waarom hartelijk is ge lachen, was de keus dit jaar gevallen op niets minder dan een opera. Deze opera, al was het er dan een in één bedrijf, waarvan de tekst was be werkt en vertaald door den heer J. van Lienen, is in menig opzicht een muzikaal succes geworden. „De generale repetitie" van Lortzing, een melodieus werkje, spelende in de achttiende eeuw, is, mede dooi de stijlvolle tooneelaankleeding en de keurige costuums, een zeer goed muzikaal kijkspel geworden. Het orkest bleek reeds bij de ouverture goed ingespeeld te zijn en overstem de nimmer de dikwijls zwakke stem men van de solisten- Vanzelfspre kend kan men niet verwachten, dat men bij een eerste poging op het ge bied van de opera direct alles in de puntjes heeft. Wel viel ons het zeer goede samenspel op van muziek en zang en het geheel klonk muzikaal en zuiver. De heer en mevrouw van Lienen, volgens den voorzitter, den heer H. Wolzak, die den avond met een geestige speech opende, de pioniers in deze richting verdie nen het zeker, dat men op den inge slagen weg voort gaat. EGMOND-BINNEN. Geboren: Jacoba Aafje Agatha, d. W. C. Brouwer en G. Blokker.Thomas Johannes Henri- cus, z. v. M. G. H. Collignon en A. R. van Regteren. Wilhelmus Ja cobus, z. v. G. Numan en A. Witte brood. Petronella Duadora, d. v. P, N. Hoebe en G. C. Noordstrand. JohannaMaria, dj v. P. Bras en V. Kraakman. Overleden: Hendrikus Braak, oud 10 jaar, te Egmcnd a. d. Hoef. Geertje Dirkson. oud 77 jaar, echtg. v. Joseph Liefting, te Egmond-Bin- nen. '~s PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 MAART 1942. 'ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, dr. Tuinstra (H. Doop); 3 uur, ds. Kleyne (voorb. H. Avondm.); 7 uur, ds. Prins van Wijngaarden (H. Avondm.) Re- monstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold (bevest. lidm-). Luth. kerk (Oudegracht), in de consisto riekamer, 10.30 uur, mej. da. F. A. v. d. Bosch, van A'dapi. Doops gezinde kerk, 10 uur, ds. Kuiper (doop). Geref. kerk, 10 uur en 5 uur (Heidelb. Catech. Zendag 23), cand. J. van Eerden, in' beide dien sten coll. voor door oorlogsschade ge troffen kerken en diaconieën, Herst. Apost. gem., Toussaintstraat, 9.30, en 4 uur, dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, 3.30 uur jonge- liedensamenkomst Houtweg 8; Don derdagav. 8 uur bijbelbespr. ipannen Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur idem vrouwen Oudegracht 208; Zaterdag middag 4.30 uur bidstond Oude gracht 208. Vrije ev. geref, gem.; Hekelstr. 9, 10.15 uur, de heer Vis ser, van IJmuiden; 5.15 uur, ds. v. d. Togt, van Zaandijk. G. G. Het Leger des Heils, Limmerhoek, 10 u., heiligingsdienst, 7.30 uur verlossings- dienst; Dinsdag 7.30 u. tableaux. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. PROBLEMEN DER JEUGD. Harmonie-theater. Hoeveel is er in de laatste jaren al niet geschreven over dit onderwerp en toch hoe betrekkelijk weinig heeft men nog die problemen kun nen oplossen. Slechts aan enkelen is het gelukt die te leeren kennen) doordat zij het vertrouwen van de hun toevertrouwde jeugd wisten te winnen. In dab onthouden van het vertrouwen schuilt voor een groot deel de oorzaak van niet-opgehelder- de jeugd-problemen. De film, die thans gegeven wordt in het theater Harmonie, doet dit duidelijk uitkomen en daarom is het voor jong en oud zeer aan te beve len haar te zien. Zij geeft het ver haal van een diefstal van geld in een meisjes-gymnasium in een klasse, walker leoraar vooruitstrevende paedagogisohe inzichten huldigt. In de ontwikkeling der geschiedenis blijkt hoe gevaarlijk het kan zijn een oordeal te vellen zonder dat men met de kwestie en haar diepe oor zaken voldoende op de hoogte is. Een film met diepen achtergrond en desondanks zeer aantrekkelijk door het losse spel van de scholieren. Vooraf gaan de journaals en een klucht „Het weekend van Klëm- busch". EEN ONVERGETELIJKE N£CHT. Victoria Theater. De twintigjarige Annetta wordt door Luigi, haar vader, de deur /an de ouderlijke woning uitgelaten waar een rijtuig haar waeht en zij de zekerheid heeft, dat zij binnen een uur de wettelijke vrouw zal zijn van den man die haar lief heeft. Luigii's vrouw, eveneens Annetta genaamd, begrijpt de handelwijze van haar man niet en maakt hem heftige verwijten waarna hij haar vertelt, dat zij hem nooit heeft lief jehal en altijd aan den man van laar droomen bleef denken. Dat was een jonge graaf, die haar, .oen zij 20 jaar was, meenam naar ;en bal waar zij alle pracht zag die rij zich gedroomd had. De roes van jeluk duurde maar één enkelen aal-nacht want toen de graaf ver nam, d-at zij de bruid van zijn ouden speelmakker Luigi was, liet hij haar cri,, al bleef zij altijd in zijn ge lachten. Zoo ging het wederzijds en er 'moest heel wat gebeuren eer An nette Luigi's vrouw werd. Zij offerde haar geluk aan haar romantische droomeni en dat lot heeft Luigi zijn dochter willen be sparen. Al,9 het meisje getrouwd terug komt heeft haar moeder al de heel de,. van het verleden langs haar oogen zier. gaan. Zij begrijpt en vergeeft, beet haar kind hartelijk welkom en verzoent zich met Luigi, die niet tevergeefs op haar ontwa ken gewacht heeft. Assia Noris speelt in deze aardige fikn de rol van Annetta dochter en moeder en Gino eirvi die van den jongen en den ouderen Luigi. Vooraf Tobisnieuws, een Ufa- oorlogsfihn en andere interessante opnamen. JACHT ZONDER GENADE. Alkm. bioscoop-theater. Walter Gruber heeft deel uitge maakt van een stroopersbende in een groot woud en kreeg gevangenis straf omdat hij verdacht werd op den houtvester Kühnert te hebben geschoten.-(pij vindt bij zijn thuis komst zijn hieisje Greta de doch ter van Kühnert als vrouw van zijn vroegeren compagnon Robert Thiel omdat het meisje een vader moest hebben voor het kind dat zij van Walter verwachtte. Walter besluit een nieuw leven te beginnen en het stroopen vaarwel te zeggen, maar Robert behoort tot de stroopersbende die bij den her bergier Gutzeit haar bijeenkomsten houdt. Robert is 'n geslepen boef en als hij in het nauw wordt gedreven schiet hij zelf vanachter een hin derlaag zijn schoonvader den hout vester neer. Hij tracht de verden king op Walter te schuiven door het wapen waaruit het doodelijke schot gelost werd in Walters bed te ver bergen, maar de auto die hij ge bruikt heeft is een stille getuige en weldra valt hij door de mand waar na Robert gearresteerd wordt en Greta weer tot Walter terugkeert. Een stroopersdrame met prachtige opname van bosch en dieren, waar in Viktor Staal, Carl Raddatz, Paul Wegener en Ruth Hellberg de hoofdrollen vertolken. Vooraf: Tobis- en Ufa-nieuws en een vroolijke Ufa éénacter die een dwaze familiekwestie in beeld brengt. MANEGE. Cinéma Theater. Met zeer veel genoegen zullen de aanwezigen1 gisteravond in het Cinéma-Theater de eerste voorstel ling hebben bijgewoond van de film Manége, een circusfilm van buiten gewone kwaliteiten, waarvoor de regisseur Carmine Gallone alle eer toekomt. Een boeiende geschieden s, een reeks van z:er geslaagde cir cusopnamen en spel van bijzonder gehalte. In het middelpunt der han deling staan de gebroeders Arlen, wier nummer „de koningen der lucht" een wereldsensatie is. Tho mas heeft het ge-luk in zijn broer geheel bedorven. Doch later komt hij voor zijn broer tusschenbeide in de kwestie Maria Morell en haar wreeden vader. Dit brengt de broers weer tot elkaar en zij gaan met Maria als toekomstige echtgenoote van Rob:rt, een nieuw leven tege moet. V Zeer mooi zijn de cireustooneelen, die men in uitgebre'den vorm aan schouwt. Ook achter de „coulissen". De film wordt zeer sterk gespeeld worden veroorzaakt door scher pe stoffen, die zich In Uw spieren hebben vastgezet en pjjnen en stijfheid veroorzaken. Laat U dan driemaal daags met Akker'sKloosterbalsem wrijven en spoedig zult U er vanaf zijn! Kloosterbalsem dringt diep in de weefsels en oefent daar zijn afleidende en genezende invloed uit op stijve pijnlijke spieren. ZONDAG. HILVERSUM I, 415 M. 8.— Gr.pl. 8.15 De zin vdn het boer zijn. 8.39 Gr.pl. 9. BNO: Nieuwsber. 9.15 Studiodienst. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 12.BNO: Nieuwsber. en populair act. praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.— Het Stafmuziekcorps van de Haagsche Politie. 14.40 Neder landsche schrijvers spreken over eigen werk. 15.Radiotooneel. 15.45 Verkorte uitvoering van de opera „Der Zerrisse- ne". 17.Zondagmiddagcabaret. 17.45 BNO: Sportuitslagen en ber. 18.— Gr.pl. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gr.pl. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.10 Theo Uden Masman en zijn dans-orkest. 19.30 Pier rot, gevarieerd progr. 20.15 Melo- disten, orgel en gr.pl. 21.45 BNO: Nieuws- bfr. 22.BNO. 2210 Amusementsorkest (opn.). 22.50 Revlda-Sextet (opn.). 23.30 24.Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.). HILVERSUM H. 301,5 M. 8.— Gewijde muziek (opn.). 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gr.pl. 10.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solisten. 11.30 Omxoep- Jeugdkoor. 12.BNO: Nieuwsber. en populair act. praatje. 12.15 Gitaar, viool, alt en fluit. 12.45 Cyclus: Vier levens vragen (opn.). I. 13 Gr.pl. 13.05 Ned. Verbond voor Sibbekunde; Wie en wat waren onze voorouders? 13.20 Gr.pL 13.30 Matthaus-Passion, J. B. Bach (In de pauze: „Op den steiger", door Prof. Dr. T. Goedewaagen.). 17.30 Romantische Dichtkunst, causerie. III. 17.45 „Magya- rorzég", muzikaal progr. 18.30 Onze Ned. taalclub. 19.— Schrammelkwartet en soliste. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Mili tair weekoverzicht. 20.BNO: Eng. uitzending: Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Het Röntgenkwartet en gr.pl. 21.15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.—22.15 Gr.pl. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.15 Ochtendgymnastiek. ,8.25 Gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kin deren en solist. 12.Zang met piano begeleiding en gr.pl. 12.40 Almanak. Practische wenken aan boer en tuin- 12.45 BNC: Nieuws-' en econ. ber. 13. der. 13.15 Pianovoordracht en gr.pl. 14.Gerard van Krevelen en zijn or kest, soliste en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.45 Cello en piano. 16.— Gods dienstige lezing. 16.20 Cello en piano. 16.40 Gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Omroep-Operette-Orkest en solist. 18.Landmans Lust. 18.30 Omroep- Operette-Orkest en solist. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.— BNO: Intern, .econ. praatje. 19.10 Rotterd. Philharmonisch orkest en soliste. 20.15 Gr.pl. 21. Rotterd. Philharmonisch koor en -orkest en soliste. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. BNO. 22.10 U.raadt wat wij draaien. 23.Orgelconcert (opn.). 23.3024, Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gr.pl. 10.— Morgen wijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Aan de bron. 10.50 Orgelconcert. 11.30 Reportage. 11.40 Gr.pl. 12.— Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Melodisten, soli en pianosoll. 14.Viool en piano. 14.30 Gr.pl. 15.— Otto Hendriks en zijn orkest. 15.45 Luisterflits. 16.Sylvestre Trio en orgelspel. 17.15 BNO: Nieuws- en econ.- en beursber. 17.30 Het Am- sterdamsch Trio. 18.— Amusements orkest, soliste en het Omroep-Mannen- koor. 18.30 Werk en Winst. 18.45 Amuse mentsorkest, soliste en hét Omroep- Mannenkoor. 19.15 Politiek week- praatje. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Frlesch praatje over aot. vragen. 20.— Gr.pl. 20.15 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.Röemeensch orkest Gregor Serban en gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1022.15 Avondwijding. Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. N.V. ALKM. EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Maart 1942. Gele kool per 100 kg 8.10; Prei per 100 kg 5.30 tot 9.30' Rabarber per 100 kg 40; Spinazie per 100 kg 44; Wortelen was per 1)0 kg 10; Wdrtelen breek per 100 kg 3.90—5.80; Witlof I per 100 pond J 11.5013.50; Witlof II per 100 pond 9.2010.80. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Maart 1942. 5370C kg Roode kool 8.80; 23000 kg Gele kool (8.10; 235000 kg Deensche witte kool 5.20; J00 kg Witlof 27. NOORDSCHARWOUDE, 28 Maart '42. (Noordermarktbond). 66500 kg Roode kool 8.80; -5500 kg Gele kool 8.10; 19500 kg Deensche- witte kool 6.20; 350 kg Uien 6.70; 1000 kg Peen 5.80. AAila Hörbig-sr en Albert Matter- stock als Thomas en Rob: rt zijn pri ma An-neliese Uhl'g. geeft een fijn gespEelde Maria. De rol van den. wreeden vader wordt door Otto Wernicke scherp getypeerd, terwJ.il I.-ucie Höflich 'zich een uitnemend actrice toont in de rol van Maria's moeder. Fita Benkhoff mag nog ge noemd om' haar geslaagde creatie vain Miss Nelson, de dame met de zeeleeuwen. Als geheel een film die gij niet moogt verzuimen. He) voorp'ogramma bracht een interessant en uitgebreid U'a-jour- n8al, een mooi Tobi: Holl. Nieuws van Profilti en eer» Tobis Kultur- film óver Roemenië, getiteld: Tus- schen boortorens en wolkenkrab bers, die fraaie opnamen, te zien gaf f "140. "O, ik moet er nie- ken, dat die arme vader nooit weer zal zien", zuc „Wat hebben de vogels wel verteld", vroeg Ann/ UITREIKING RANTS C MELK VOOR GIFTIG De Leider van den dienst Kring Alkmaar m dat bij het Distri Breedistraat 40, formuli/ ter verkrijging van rai voor melk voor de 4e pe hveve van arbeiders, die werkzaamheden mei gi omgaan, kunnen worrier Alkmaar, 28 Maart. De Leider H. BAï LANGEDUB Uitreiking bonkaartei Aan degenen, die wei van graan uit eigen oog in het bezit zijn van b aan degenen die wegen ting geen vleeschkaari en aan melkveehouders van melkveehouders gel Jan. 1928, te Zuidscb op Maandag 30 Maart ii school, uitsluitend bover tegorieën. uit Noords de van 9ys-12 uur; Zi ■woude en Oud ka: 1^-3)4 uur. Dinsdag 31 Maart in gemeentehuis te Broek dijk deze drie categorieëi Langen dijk van 9>^- Indien per gezinslid c dan 50 kg aardappelen Elk der volgende bonnen 29 Mrt. t/m Apri 17 A Brood 4 17 B Brood i/« 17 A Vleesch 17 B Vleesqh 1/, 17 li Aaraapp. i/s 22 Mrt. t/m 18 Apr 1 50 250 500 1 250 250 250 100 260 Algemeen 1-01 of 4-01 Rêb. 259 Algemeen 263 Algemeen 257, 261, 265, 269 Algemeen 4-02, 4-03 Res. 264 Algemeen 268 Algemeen 267 Algemeen 258, 262, 266, 270, 274 Algemeen 16At/ral9AMelk 16 B t/m 19 B Melk 100 3Vs l»/4 26 Mrt. t/m 11 Apr 16 Boter of Vetl y. 17 Boter of Vet| y. 26 Mrt. t/m 18 Aprl 271 Algemeen I 2n0 j 4-04 Reserve I 400 i Elk der volgende bonn 15, 26 Petroleum Brandst. 08 K.F. Brandst. 05 t/m 09 TT 13, 17 H Brand 12 t/m 20 23 t/m 32 C-V- Brand De volgende bonnen ziji De geldigheidsduur van G Zeep, Toiletzeep. 7 doer R. „Ga naar beneden naar c nekamer", zei hij tot den stuurman, „en zeg de jonge as ouwe kast opstoken zoc het kan". Hij wendde zich tfli- "Daar schiet mij nam re binnen. De schooiers kur .„^aal,niet ontkomen! Einr w tel?Srafeeren wij. Alle weten dan wat er aan de in zeven uur kan die verdu ratenschuu nog nergens bh W 1J kan hiervandaan ^oers nemen maar het

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2