DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m Bolsjewieken lijden zware verliezen aan het Oostfront. De Britsche voorstellen voor Indië. Haveninstallaties van Tobroek opnieuw gebombardeerd. ERVARINGEN AAN HET OOSTFRONT De oorlog in Oost-Azië DISTRIBUTIE-NIEUWS. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 75. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 14 m.m. f 1.44, elke 3 m.m. meer 0.36, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Dinsdag 31 Maart 1942 Duitsch legerbericht. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 30 Maart (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Mn het Donetzgebied werden Oos telijk van Charkow hevige aanval len van den vijand in verbitterde gevechten afgeslagen en daarbij ne gen pantserwagens vernietigd. Ook aan de overige deelen van het Oostelijke front mislukten alle vijandelijke aanvallen, die plaats hadden bij opnieuw ingetreden vorst. De vijand leed in de felle ge vechten welke hierbij gevoerd wer den, zware verhezen. Artillerie van het leger beschoot belangrijke mili taire doelen te Leningrad en Kroon- stach-met goede uitwerking. Er wer den ontploffingen en aanhoudfende branden waargenomen. Finsche luchtstrijdkrachten ver nietigden aan het Karelische front op 28 Maart verscheidene vijandelij ke colonnes en schoten in luchtge vechten 27 Sovjet-vliegtuigen om laag. In den afgeloopen nacht bestook ten Duitsche gevechtsvliegtuigen militaire doelen in het stadgebied van Moskou, voorts aan de boven- Wolga en Oostelijk van Bologoje, op doeltreffende wijze met bommen van zwaar kaliber. Voltreffers ver- öorzaakten o.a. in wapenbedrijven groote branden. Zooals reeds in een extrabericht is bekend gemaakt, hebben Duitsche duikbooten in het Noordelijke deel van den Atlantischen oceaan voor de Amerikaansche kust 16 vijandelijke koopvaardijschepen van tezamen 110.600 brt. tot zinken gebracht, w.o. 8 groote tankbooten van tezamen 73.9Öb brt. Duitsche torpedojagers deden een aanval op een voor Moer- mansk bestemd vijandelijk konvooi, dat volgens bericht van het opper bevel van de weermacht van 29 Maart reeds het doel van Duitsche luchtaanvallen was geweest. Zij brachten door artillerie- en torpe dotreffers een groot transportschip van 10.000 brt. tot zinken, dat met een lading pantserwagens en muni tie van New-York onderweg 'Was. De gere&öen van dit schip, alsmede die vap een door de luchtmacht tot zin ken gebracht vaartuig, werden aan boord genomen. Bij het aanbreken van den dag ontstond er een zeege vecht met sterke superieure vijan delijke beschermingsstrijdkrachten, die.-uit kruisers en torpedojagers bestonden. Op een Britschen kruiser van de stedepklasse, werd een tbrpe- dotreffer geplaatst, welks uitwer king in den sneeuwstorm niet kon worden waargenomen. In den zwa- ren strijd ging een Duitsche torpe dojager verloren. Een groot deel der bemanning werd door andere Duit sche torpedojagers gered, nadat deze in een artilleriegevecht een vijandelijke groep torpedojagers hadden verdreven. In Noord-Afrika aan beide zijden activiteit van verkenners. Voor de Westkust van Frankrijk bracht een gevechtsvliegtuig op 28 Maart nog - een Britsche torpedomo toPboot tot zinken. Bij den in het weermachtbericht van gisteren gemelden Britschen luchtaanval op Lübeck werden in de eerste plaats de woonwijken der stad getroffen. De burgerbevolking leed vrij zware verliezen. In den afgeloopen nacht zijn en kele Britsche bommenwerpers naar het Nederlandsche kustgebied ge vlogen, waarbij twee vijandelijke vliegtuigen* werden neergeschoten. Bij de suceessen tegen de Britsch- Amerikaansche koopvaardijscheep- vaart in het Noordelijke deel van den Atlantischen oceaan heeft zich de duikboot onder bevel van den eersten luitenant ter 'zee Ijes blun der onderscheiden. De besprekingen te New Delhi Bangkok, £0 Maart (D.N.B.) De Indische congrfescommissie te New Delhi heeft, naar radio Delhi meldt, vanmorgen twee uur lang vergaderd zonder evenwel tot een definitieve beslissing te komen. Vanmiddag zal de commissie weder bijeenkomen. Het definitieve besluit van het na tionale congres ten aanzien, van de Britsche voorstellen zou hedenavond te verwachten zijn. De commissie van de Indische Moslem-liga komt eveneens heden avond opnieuw bijeen. Cripps en Gandhi. Stockholm, 30 Maart (D.N.B.) Naar blijkt uit een bericht van Uni ted Press uit New-Delhi, heeft Cripps bij zijn .besprekingen met Gandhi geenerlei beslissend resul taat kunnen bereiken. Beweerd wordt evenwel, dat Gandhi, toen Cripps hem om zijn meening over het plan vroeg, ten antwoord gaf: als de voorzitter van het congres mij om raad vraagt, zal ik hem antwoorden: de zaak -is van tevoren beslist en daarnaar zal men zich moeten richten, of men wil of niet. Voorts meldt United Press, dat de onderhandelingen van Cripps met de politieke leiders van Indië thans zoo goed als beëindigd zijn. Cripps over de Britsche voor stellen. Lissabon, 30 Maart (A.N.P.) Staf ford Cripps heeft in een door de radio gegeven toelichting opnieuw verklaard, dat de tijd om een grond wet voor Indië „in elkaar te timme ren" nog niet gekomen, was, daar het een te belangrijke kwestie .was dan dat men haar „in spoedproce dure kon improviseeren". Tijdens de huidige critieke periode zal Groot- Britannië de controle over de ver dediging van Britsch-Indië behou den. Voor het geval het Indische volk op een of andere wijze hulp wenscht bij de vorming van een nieuwe regeering, zal Engeland gaarne helpen. Cripps vertrouwde, dat de door de leiders van Indië na afloop der vijandelijkheden op te stellen grond wet een volledig succes zal worden. Hij deed echter het voorstel, de min derheden in deze grondwet te be schermen. Verder stelde hij voor, dat de opperbevelhebber zijn lidmaat schap van den uitvoerenden raad zou behouden. De Britsche regeering heeft de uitnoodiging gedaan een vertegenwoordiger der Indische re geering te benoemen .voor een post in het oorlogskabinet. Cripps sloot zijn rede met de woorden: „Onze voorstellen zijn bepaald en nauw keurig. Mochten zij worden afgewe zen, dan kan tot na den oorlog niets geschieden. Dat zou een zware slag zijn". Indisch commentaar. Stockholm, 30 Maart (A.N.P.) Ter- Wijl de in Indische handen zijnde bladen de noodzakelijkheid van In dische eenheid in het licht stellen, aldus Reuter, beschouwen de En- gelsch-Indische bladen de voorstel en als zeer bevredigend. Amrita Bazar Patrika wijst op de dringende noodzakelijkheid van de regeering van Indië een nationale regeering ir, den waren zin des woords te maken, dw beschikt over de meest uitgebrei de volmachten. Ananda Bazar Pa trika schrijft, dat duidelijk gemaakt moet worden in welke mate de ware rechten des volks in de centrale re geering vertegenwoordigd zullen zijn. Bombay Chronicle neemt het standpunt in, dat de voorstellen ir. zekere deelen goed zij, doch in ander opzicht gevaarlijk en wijziging be hoeven. Ook Free Press Journal staat critisch tegenover de voorstel len en meent, dat Groot-Britannië er naar streeft met de huidige formule Indië te laten kiezen tusschen sla vernij en vivisectie. De iqeening in Berlijn. Berlijn, 30 Maart (A.N.P.) Zelfs de meest pessimistische voorspellin gen zijn door dat wat Sir Stafford Cripps over de nan Indië toegedach te „vrijheden" -gepubliceerd heeft, nog ver in de schaduw gesteld, zoo constateert men/ in de Wilhelm- strasse. Engeland wil Indië den status van dominion verleenen, die er echter geen is, daar aan den eenen kant de souvereiniteit op defensiegebied, aan den anderen kant de mogelijkheid, de diplomatieke en politieke betrek kingen des lands met andere mo gendheden zelfstandig te regelen, van de „concessies" worden uitge zonderd. Bovendien is op te maken, dat Engeland belang heeft bij een scheuring van Indië en volgens het oude beginsel „verdeel en heersch' te werk denkt te .gaan. De thans ge dane beloften zullen dan ook pas na afloop van, den oorlog worden ver vuld. Hier speelt Engeland zijn oude spel. Alles bij elkaar genomen, wordt in de Wilhelmstrasse het Brit- iche voorstel gekenmerkt met de Sonclusie, dat Indië nog minder ?al krijgen dan Egypte. In politieke kringen alhier is men er van over tuigd, dat ook het Indische volk in deze verdagingspolitiek van Groot- Britannië een plompe manoeuvre tot belemmerifig van hét Indische 'stre ven naar vrijheid zal zien. Met be langstelling ziet men daarom de re actie van het Indische volken en zijn leiders tegemoet. Italiaansch legerbericht. Rome, 30 Maart. (Stefani) Het Italiaansche legerbericht no. 667 luidt als volgt: ,Aan het front in Cyrenaica levendige activiteit van verkennings- troepen. Tijdens luchtgevechten tus schen groote formaties vliegtuigen hebben Duitsche jagers zonder eigen verliezen vier vliegtuigen van het type Curtiss omlaag geschoten. De haveninstallaties van Tobroek en die van de bases op Malta wer den wederom door formaties van de Duitsche luchtmacht hevig gebom bardeerd. Aanzienlijke vernielingen en uitgestrekte branden waren het gevolg van deze hevige aanvallen. Engelsche aanval op Lübeck. (D.NB.) - Bij den Engelschen lucht aanval in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn wereldberoemde, on vervangbare Duitsche cultuurgoede ren verwoest, o.a. de historische Ma- riakerk, de wereldberoemde dom, de Petruskerk en het museum. DE EENPANSMAALTIJD IN offert voor het goede doel. DEN DIERENTUIN. -JWi Een Scheveningsche (Polygoon-Meyer) Een Nederlandsche vrij williger verJelt. (Van onzen "Haagschen correspondent). „Het doet niet ter zake, df men pro- of anti-Duitseh is, want wie dit alles met eigen oogen gezien heeft, kan niet anders dan tot de overtui ging komen, dat alles in het werk gesteld moet worden om ons de bolsjewistische horden van het lijf te houden". Aldus ongeveer luidt de conclusie van een ter Haagsche persconfentie gehouden uiteenzetting door den commandant der W. A., mr. A. Zon dervan, waarin hij, voor ednigen tijd uit de Sovjet-Unie teruggekeerd, vertelde van zijn ervaringen aan het Oostfront, waarvoor hij zich in dertijd als vrijwilliger had aange meld. Mr. Zondervan, gekleed in de uni form van Untersturmführer (2e lui tenant) der Nederlandsche S. S. en getooid met zijn dezer dagen ver worven onderscheiding, begon zijn rede met e.enige mededeelingen over de omstandigheden, waarin de Ne derlandsche vrijwilligers, die ten Noorden van het Ilmenmeer strij den, verkeeren, welke omstandighe den hij karükteriseerde met de woorden; -meedoogenloos harde strijd, ongelooflijke smerigheid, doch puike verzorging. Gelijk' bekend, hebben de Neder landsche manschappen eerst in Oost- Pruisen een opleidingskamp meege maakt, vanwaar zij in Januari j.l. naar het front vertrokken, óm na een reis van een week op hun be stemming aan te komen. Vanaf begin Februari nemen zij daar actief aan den strijd deel. Reeds deze reis naar hun bestem ming was een krachtig voorproefje tevens een soort vuurproef van wat hun te wachten, stond: het viel niet mee, bij een ongekend barre koude dagenlang in 'n trein te zitten! De bevolking .van de Baltische lan den, waar de reis doorheen ging, was den mannen echter zeer vrien delijk gezind en stopte hun van al les toe. Deze houding van men- schen, die vroeger toch werkelijk niet bijster pro-Duitsch waren, is niet onverklaarbaar, wanneer men thans dagelijks in hun kranten vele kolómmen advertenties leest, waarin inlichtingen over vermisten worden gevraagd. Want de Gepoe heeft vóór den terugtocht der Sov jet-troepen haar wreede en onmen- schelijke werk grondig verricht, zoo dat er welhaast geen familie is, waarvan niet één of meer leden door de bolsjewisten zijn meegeno men. Aan het front gekomen aldus mr. Zondervan in het vervolg van zijn uiteenzetting deden wij al heel gauw de ontdekking, dat wij in zekeren zin overbeschaafd waren. Met de algemeene opdracht „stand houden" werden wij in de voorste linie geplaatst, bij een temperatuur van 50 55, ja soms 58 graden onder nul! Tegenover cns stonden Siberi sche troepen, die ten volle profijt wisten te trekken van de omstandig heid, dat zij aan de felle kou gewoon zijn. Een Siberisch soldaat legt zich des avonds op den grond te slapen, gehuld in zijn mantel. Den volgen den morgen staat hij op, schudt zich de sneeuw van het lijf en is weer gevechtsklaar. Ook in andere, soms minder verheugende, opzichten gedragen deze soldaten zich als oer- menschen. Ter illustratie van het feit, hoe zeer de Nederlandsche vrijwilligers hun beschaafde gewoonten moesten opgeven, vertelde mr. Zondervan de volgende persoonlijke ervaring: op zekeren avond kwarü ik met mijn mannen in een dorpje aan, waar wij ons moesten inkwartieren. Uit de .deur -tfan het eerste huis, waar ik aanklopte, kwam ons een verstik kende walm tegemoët. Het was er smoorheet en zóó onzindelijk, dat ik meende, daar toch niet te kunnen overnachten. Dan maar verder, naar een volgende woning. Maar waar wij ons ook vervoegden het eene ver- blijf was nog smeriger dan het an dere, zoodat wij tenslote maar weer tot onze eerste liefde terugkeerden. De heele familie lag er uitgestrekt op den steenen oven. Een koe en een geit deelden het Slaapvertrek van deze aldus nog door het lot be gunstigden. Midden in de kamer stonden eenige ongemakkelijke een heidsstoeltjes, waarop wij ons voor zichtigheidshalve neerzetten, in de hoop, zoo de wandluizen om den tuin te leiden. Maar al spoedig wer den wij zoo moe, dat wij ons languit op den houten vloer uitstrekten, nog steeds zorgdragend, in het* midden van het vertrek te blijven. Geen nood de wandluizen wisten ons wel te vinden door zich eenvoudig van het plafond op ons te storten. En na eenige dagen waren wij daar al zoo aan gewend, dat wij nog slechts in onze meest fantasierijke visioenen droomden van badkamers, witte tafellakens en verdere or gieën van zindelijkheid. Naar de commandant der W. A, verder nadrukkelijk betoogde, kan een Westerling zich bijna niet voor stellen, hoe primitief en armzalig de bevolking in de Sovjet-Unie meeren- deels leeft. Vaak moest urenlang worden gezocht om een tafel te vin den, terwijl er heele dorpen waren, waar met de grootste moeite één klok kon worden opgescharreld. De kleeding en huisinrichting van de inwoners waren allertreurigst en uit alles blijkt, dat de Sovjet-regee ring twintig jaar lang slechts om het leger hpeft gedacht en daaraan alle krachten heeft besteed, terwijl de bevolking in de diepste armoede ën de meest ontstellende onwetend heid werd gelaten. De meeste bur gers in deze» streken weten ternau wernood waar Moskou ligt! Aan de woningen is sinds den,heilstaat van Joseph Stalin niets gedaan. Als men goed speurt, valt er hier en daar aan de muren, behalve wandluizen, ook nog wel eens een flard behang selpapier te ontdekken; verder heeft men de wanden zelf zoo'n beetje met kranten beplakt, voorzoover men daarover althans de beschikking had. Want op het platteland is een krant voor menigeen nog een onge kende luxe. In welk een schrille tegenstelling tot deze toestanden staat de perfecte verpleging van het Duitsche leger, aldus mr. Zondervan. Spek, worst, vleesch, kaas, reepen chocolade, si garetten, best brood en verrukke lijke boter worden met verbluffende regelmaat aangevoerd. Geen dag hebben wij zonder wai-men maaltijd gezeten. Warme kleeding was er, dank zij de wol-inzameling, meer dan voldoende, gelijk wij zelf aan den lijve hebben ondervonden. Dit is wel het' groote verschil tusschen het Duitsche leger van thans en het Napoleontische van 1812, wanneer men persé die vergelijking maken wil. Gok over de meedoogenlooze hardheid van den strijd, die aan het Oostfront wordt gevoerd, heeft mr. Zondervan gesproken. Een gevecht in een bosch b.v. gelijk daar veel vuldig voorkomt is iets, waarvan men zich in onze lage landen moei lijk een voorstelling kan maken. In die uitgestrekte wouden, waar de sneeuw .tot borsthoogte ligt, is de strijd van man tegen man, met als voornaamste wapen de handgranaat, eenvoudig adembenemend van span ning. En als dan des nachts de eene golf Sovjet-soldaten na de andere vruchteloos de Duitsche stellingen heeft gebeukt, liggen bij het aan breken van den morgen de lijken hoog opgestapeld. Tenslotte bracht spr. hulde aan de dapperheid der Nederlandsche vrij willigers, van wie er reeds 17 het IJzeren Kruis tweede klasse moch ten ontvangen. De Duitsche com mandanten hebben zich dan ook meermalen met de grpotste waar deering over hun gedrag en hun prestaties, vooral bij afzonderlijke ondernemingen, waarvoor vrijwilli gers waren gevraagd, uitgelaten. IMgn moet dit alles zelf hebben ge- zién en meegemaakt aldus besluit mr. Zondervan het relaas zijner ervaringen om er eenigszins over te kunnen oordeelen,, met welk een grimmige verbetenheid en fan- tastisehen heldenmoed aan 'het O.- front wordt gestreden. Ik althans ben teruggekeerd als een ander ihensch, meer dan ooit overtuigd van de noodzaak, dat niets mag wor den nagelaten om ons te- vrijwaren tegen de bolsjewistische horden. Het is dan ook mijn uitdrukkelijke wensch, dat alle W. A.-mannen, die goedgekeurd zijn, vrijwillig dienst zullen némen hij het Nederlandsche legioen. BEKENDMAKING. 's-Graven-hag® 30 Maart. Het burèau van den bevelhebber der weermacht in Nederland maakt bekend: Vijf Nederlanders zijn bij een poging om naar Nederland-sch- Indië tie komen, teneinde daar oorlogsdienst te doen tegen de landen van het driemogend- hedenpa-ct, gevdngen genomen op gebied buiten Nederland. Zij zijn door een Duitschen krijgs raad in Frankrijk wegens be gunstiging van den vijand ter dood veroordeeld. De vonnissen zijn voltrokken. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. De strijd in China, Sjantoengfront, 30 Maart. (Domei) Vernomen wordt, dat Japansche co lonnes, die optraden ih nauwe sa menwerking met landingsgroepen, kortelings machtige vijandelijke strijdkrachten, die onder bevel ston den van generaal Tsjengweiping, in de buurt van Tapetien, ongeveer 15 km. ten N. van Wenteng in O.- Sjantoeng, hebben vernietigd. An dere Japansche eenheden in den sector van Taisdan, ten Zuiden van Tsinan, hebben naar verluidt een verpletterenden slag toegebracht aan de vijandelijke basis daar. De arse nalen en voorradendepots werden vernield. 4 Tokio, 30 Maart. (Domei). Uit de provincie Anhwei wordt gemeld, dat Japansche strijdkrachten in cen traal Anhwei er in geslaagd zijn een krachtige formatie vijandelijke troe pen te omsingelen in. den sector ten Z. O. van het meer Wafoe. De ope raties vonden haar climax in een al gemeen offensief van drie dagen te gen de troepen van de 13ste divisie van het provincfale leger van Kwangsi, evenals het twaalfde en zeventiende corps querrillatroepen. De strijd in Birma, Stockholm, 30 Maart. (DNB). 4In het jongste communiqué van Tsjoengking over den strijd in Birma wordt, naar de Britsche berichten dienst meldt, gezegd, dat de positie der geallieerden slechter is gewor den. De Japanners, die een .stad in het N.-W. hebben bezet, hebben aanzienlijke versterkingen gekre gen. Om den spoorweg van Rangoon naar Mandalay wordt hevig gestre den. EEN COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE OP TRAFALGAR SQUARE. Stockholm, 30 Maart. (D.N.B.) De Londensche correspondent van de Göteborg Handels Och Sjoefart Tidning" maakt melding van een massademonstratie te Londen op het Trafalgar Square, die Zondag plaats vond en waar bijna uitsluitend com munistische elementen tegenwoordig waren. Aan den voet van de Trafal- garzuil waren groote plakkaten be vestigd met bolsjewistische slagzin nen. Achter de sp-rekerstribune hin gen portretten van Stalin en Tsjang Kai Sjek. Overal woeien roode vlag gen en opvallend veel deelnemers droegen "hamer en sikkel op de jas Het leed ook geen twijfel, dat de meest radicale redenaars den leven- digsten bijval kregen. DE LIGGING VAN DE ST. NAZAIRE Zooals reeds is medegedeeld, heb ben de Britten getracht troepen aan wal te zetten bij St. Nazaire, een voorhaven van Nantes. Op het eerste kaartje is een alge meen overzicht gegeven van de voornaamste oorlogshavens, waartoe ook St. Nazaire behoort. Op het tweede kaartje is de ligging meer ge detailleerd. St. Nazaire is gelegen aan de monding van de Loire 60 km van Nantes, de haven bezit een ruim drijvend dok voor groote schepen en vele constructie- en marine- werkplaatsen. De Britten zijn er niet in geslaagd de stad binnen te dringen, maar wer den door de Duitsche weermacht ver nietigd. -OCEAAN^ PARIJS St. Nazaire Nantes FRANKRIJK (4228) KAART VAN REIT VERDUISTER GOED ZON 31 Maart onder: 20.11 1 April op: 7.17 MAAN 31 Maart op: 19.01 onder: 7.01 1 April Volle Maan. INLEVERING VAN OPPLAK- VELLEN EN DIVERSE DISTRI BUTIEBESCHEIDEN MET HET OOG OP DE KOMENDE FEESTDAGEN. De Leider van den Distributie- dienst, kring ALKMAAR, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de kantoren van den Distributiedienst op Vrijdag 3 April 1942 gesloten zullen zijn. In verband hiermede kunnen detaillisten, die ingevolge him code nummers op Vrijdag hun opplakvel- len zouden moeten inleveren, als mede instellingen, deze opplakvellen inleveren op Woensdag 1 April 1942, Dit geldt eveneens voor de detail listen, die hun diverse distributiebe scheiden op Vrijdag 3 April 1942 zouden moeten inleveren. Detaillisten, die tengevolge van den 2den Paaschdag op Maandag - April 1942 hun opplakvellen en diverse distributiebescheiden niet kunnen inleveren op den voorge schreven dag, kunnen dit doen op Woensdag 8 April 1942. De slagers dienen hun distributie bescheiden in te leveren op Dinsdag April 1942. SCHOENENDISTRIBUTIE. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Al'kmaar, maakt be kend, dat in den vervolge 2 dagen per week formulieren voor schoe nenbonnen zullen worden uitgereikt en wel op de dagen Maandag en Dinsdag. Een uitzondering wordt hierop ge maakt voor de thans ioopende week; daarin zullen o-p Woensdag en Don derdag de schoenenformuheren ver krijgbaar-worden gesteld. De distributiestamkaart moet wor den getoond. UITREIKING RANTSOENBONNEN MELK VOOR GIFTIGE ARBEID. De Leider van den Distributie- dienst Kring Alkmaar maakt bekend, dat bij het Distributiekantoor, Breedstraat 40, formulieren MD 107 ter verkrijging van rantsoenbonnen voor melk voor d-e 4e periode ten be hoeve van arbeiders, die tijdens hun werkzaamheden met giftige stoffen omgaan, kunnen worden afgehaald. De Leider voornoemd, H. BAKKER. HEILOO. Distributie. Het distributiekantoor zal Vrijdag den geheelen dag gesloten zijn. Aan gezien 's Zaterdags het kantoor niet voor het publiek geopend is, zullen de daarvoor in aanmerking komende detaillisten (o.a. aardappelhande laren) de door hen ingenomen con- sumentenbonnen Donderdag 2 April a.s. dienen in te leveren. HONDEN- EN KATTENBROOD. 's-Gravenhage, 31 Maart. Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 30 April 1942 .op bon no. 16 van de nieuwe voederkaart voor honden beschikbaar wordt gesteld voor hon den van: groep 1 10 kg hondenbrood groep 2 10 kg hondenbrood groep 3 8 kg hondenbrood groep 4 5 kg hondenbrood groep 5 4 kg hondenbrood groep 6 3 kg hondenbrood Op bon no. 16 van de voederkaart hondenbrood groep „K" wordt voor dezelfde periode IK kg kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 30 April 1942 zijn de bonnen no. 16 van vorenbedoelde kaarten ongeldig. Zij mogen dan niet meer' aangenomen worden. wepkmeoe tot een juiste verdeeling en goede orde DE. aa an die. u Distdl butie, &onnen tracht te verkoopen Dient aan de politie oved„ geleverd te worden!—*-"^ (Polygoon-Seym) J

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1